О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 апреля 2004 года N 23 "Об утверждении Правил ведения и использования отдельных видов специальных учетов"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2006 года N 52. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 октября 2006 года N 4422. Утратил силу приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 10 июля 2014 года № 71
Сноска. Утратил силу приказом Генерального прокурора РК от 10.07.2014 № 71 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования ведения и использования отдельных видов специальных учетов, руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре",  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 апреля 2004 года N 23 "Об утверждении Правил ведения и использования отдельных видов специальных учетов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2843), следующие изменения и дополнения:
в Правилах ведения и использования отдельных видов специальных учетов (далее - Правила), утвержденных указанным приказом:
по всему тексту слова "иностранцы" заменить словами "иностранные граждане";
в пункте 3 после слов "миграционные службы" дополнить словами ", органы документирования и регистрации населения Республики Казахстан";
в абзаце первом пункта 10 слова "Главного информационного" заменить словами "Главного информационно-аналитического";
в абзаце первом пункта 13 после слов "составляются" дополнить словами "и направляются в территориальный орган";
абзац первый пункта 15 изложить в следующей редакции:
"15. После вступления в законную силу приговора (постановления) суда, администрация следственного изолятора, в течение 5 рабочих дней после получения справки о вступлении приговора в законную силу, представляет в территориальный орган извещение об осужденном, в котором отражаются сведения о существе вступившего в законную силу приговора суда. После убытия осужденного к месту отбывания наказания, администрация следственного изолятора в течение 5 рабочих дней направляет в территориальный орган извещение об убытии осужденного.";
в пункте 18:
в абзаце первом после слов "на территории области" дополнить словами "в течение 5 рабочих дней,";
абзац второй изложить в следующей редакции:
"На лиц, осужденных судами других областей, государств СНГ прибывших отбывать наказание в исправительное учреждение данной области, составляется 1 экземпляр алфавитной учетной карточки и 2 экземпляра извещения об осужденном.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2004 жылғы 29 сәуірдегі "Арнайы есепке алудың жекелеген түрлерін жүргізу мен пайдаланудың Қағидаларын бекіту туралы" N 23 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2006 жылғы 19 қыркүйектегі N 48 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 13 қазанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4422 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 10 шілдедегі № 71 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 10.07.2014 № 71 бұйрығымен (бірінші ресми түрде жарияланғаннан бастап қолданысқа енгізіледі).
Арнайы есепке алудың жекелеген түрлерін жүргізу мен пайдалануды жетілдіру мақсатында, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 11-бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2004 жылғы 29 сәуірдегі "Арнайы есепке алудың жекелеген түрлерін жүргізу мен пайдаланудың Қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Реестрінде N 2843 тіркелген) N 23  бұйрығына келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген арнайы есепке алудың жекелеген түрлерін жүргізу мен пайдалану Қағидаларында (бұдан әрі - Қағидалар):
барлық мәтін бойынша "шетелдіктер" сөзі "шетел азаматтары" сөздерімен ауыстырылсын;
3-тармақта "көші-қон қызметтері" сөздерінен соң ", Қазақстан Республикасының халықты құжаттау және тіркеу органдары" сөздерімен толықтырылсын;
10-тармақтың бірінші азат жолында "Басты ақпараттық" сөздері "Басты ақпараттық-талдау" сөздерімен ауыстырылсын;
13-тармақтың бірінші азат жолында "құрылады" сөзінен соң "және аумақтық органға жолданады" сөздерімен толықтырылсын;
15-тармақтың бірінші азат жолы келесі редакцияда жазылсын:
"15. Сот үкімінің (қаулысының) заңды күшке енгенінен соң, тергеу абақтысының әкімшісі үкімнің заңды күшке енгені туралы анықтаманы алғаннан кейін 5 жұмыс күні ішінде аумақтық органға сот үкімінің заңды күшке ену мәні туралы мәліметтер бейнеленген сотталған туралы хабарламаны ұсынады. Сотталушы жазаны өтеу орнына жіберілгенінен кейін, тергеу абақтысының әкімшісі 5 жұмыс күні ішінде аумақтық органға сотталғанның жіберілуі туралы хабарлама жолдайды.";
18-тармақта:
бірінші азат жолда "облыс аумағында" сөздерінен соң "5 жұмыс күні ішінде," сөздерімен толықтырылсын;
екінші азат жол келесі редакцияда жазылсын:
"Басқа облыстар, ТМД мемлекеттер соттарымен сотталған, сол облыстың түзеу мекемесіне жазасын өтеуге жіберілген тұлғаларға әліпбилік есепке алу кәртішкесінің 1 данасы және сотталған туралы хабарламаның 2 данасы құрылады.";
20-тармақ келесі редакцияда жазылсын:

"20. В случае изменения приговора в отношении осужденного, отбывающего наказание в исправительном учреждении, администрация исправительного учреждения (следственного изолятора) извещает соответствующий суд о его исполнении и направляет в территориальный орган в течение 5 рабочих дней извещение об осужденном с указанием сведений о внесенных изменениях. На лицо, осужденное в другом регионе, в те же сроки в территориальные органы по месту осуждения предоставляется извещение об осужденном, с соответствующими сведениями.";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. В случае изменения приговора в отношении лиц, освобожденных до поступления соответствующего приговора (постановления) суда по пересмотру дела, администрацией исправительного учреждения (следственного изолятора) извещение об осужденном предоставляется в порядке, установленном пунктом 20 настоящих Правил.";
в заголовке главы 6 слова "учетных документов органами миграционной службы" заменить словами "органами юстиции сведений об изменении лицами установочных данных";
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. Департаментами юстиции, городов Астаны, Алматы и областей (далее - Департаменты юстиции) к 15 и 30 числам каждого месяца в территориальные управления Комитета представляются сведения о гражданах, обратившихся в районные и городские органы юстиции, по вопросу обмена документов, удостоверяющих личность, по причине перемены установочных данных (фамилии, имени, отчества, национальности, даты и места рождения) по установленной форме (приложение N 6).";
в пункте 29 после слов "в отношении него," дополнить словами "а также, при снятии с учета по другим основаниям, предусмотренным законодательством Республики Казахстан";
в абзаце первом пункта 30 после слов "удостоверяющих их личность" дополнить словами "(удостоверение личности или паспорт гражданина Республики Казахстан, вид на жительство иностранного гражданина в Республике Казахстан, удостоверение лица без гражданства)";
дополнить пунктом 30-1 следующего содержания:
"30-1. Иностранные граждане, не имеющие документов удостоверяющих их личность или документов подтверждающих их постоянное место проживания, подлежат постановке на учет в общем порядке.";
в пункте 31:
в подпункте 1) после слов "рассмотрения дела" дополнить словами ", заверенные гербовой печатью;";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) копии постановлений о снятии судимости (кроме постановлений в отношении лиц, состоящих на момент рассмотрения дела на учете Уголовно-исполнительных инспекций Управлений Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан);";
пункт 43 изложить в следующей редакции:

"20. Сотталғанға, жазасын түзеу мекемесінде өтеушіге қатысты үкімнің өзгертілуі жағдайында түзеу мекемесінің (тергеу абақтысының) әкімшісі оның орындалуы туралы тиісті сотты ескертеді және 5 жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді белгілеумен сотталған туралы хабарламаны аумақтық органға жолдайды. Басқа аймақта сотталған тұлғаға қатысты сотталу орны бойынша аумақтық органдарға сол мерзімде тиісті мәліметтермен сотталған туралы хабарлама ұсынылады.";
26-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"26. Істі қайта қарау бойынша соттың тиісті үкімінің (қаулысының) келіп түсуіне дейін босатылған тұлғаларға қатысты үкімнің өзгертілуі жағдайында түзеу мекемесінің (тергеу абақтысының) әкімшісімен сотталу туралы хабарлама осы Қағиданың 20-тармағымен белгіленген тәртіпте ұсынылады.";
6-тараудың атауында "есепке алу құжаттарын көші-қон қызметі органдарымен" сөздері "әділет органдарымен тұлғалар арқылы анықтау мәліметтерінің өзгеруі туралы деректерді" сөздерімен ауыстырылсын;
27-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"27. Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әділет департаменттерімен (бұдан әрі - Әділет департаменттері) әр айдың 15 және 30 күндеріне дейін сандарына Комитеттің аумақтық басқармаларына анықталған нысан бойынша (N№6 қосымша) анықтау мәліметтерінің (тегі, аты және әкесінің аты, ұлты, туған жылы) өзгертілу себептері бойынша жеке басын куәландыратын құжаттарды ауыстыру мәселесі жөнінде аудандық және қалалық әділет органдарына жүгінген азаматтар туралы мәліметтер жолданады.";
29-тармақта "оған қатысты," сөздерінен соң "сондай-ақ, Қазақстан Республикасының заңымен қаралған басқа да негіздер бойынша есептен алу кезінде" сөздерімен толықтырылсын;
30-тармақтың бірінші азат жолында "олардың жеке басын анықтайтын" сөздерінен соң "(Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі немесе төлқұжаты, шетел азаматының Қазақстан Республикасындағы ықтияр хаты, азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігі)" сөздерімен толықтырылсын;
келесі редакциядағы 30-1 тармағымен толықтырылсын:
"30-1. Жеке басын анықтаушы құжаттары немесе белгілі тұрағы жоқ шетел азаматтары жалпы тәртіпте есепке алынулары тиіс.";
31-тармақта:
1) тармақшада "істің қаралуы" сөздерінен соң ", елтаңбалы мөрмен басылған;" сөздерімен толықтырылсын;
3) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"3) соттылығын алу туралы қаулылар көшірмелері (істі қарау кезінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесінің комитеті басқармаларының қылмыстық-атқару инспекцияларында есепке алынған тұлғаларға қатысты қаулылардан басқа);";
43-тармақ келесі редакцияда жазылсын:

"43. Поступившие из Департаментов юстиции сведения о гражданах, изменивших установочные данные, сотрудники территориальных управлений Комитета проверяют по пофамильному учету. При наличии сведений в отношении граждан, изменивших установочные данные, составляются 2 экземпляра алфавитных учетных карточек по новым анкетным данным, 1 экземпляр из которых представляется в Комитет не позднее 5 рабочих дней.";
в заголовке главы 13 слова "и миграционной службы" заменить словами ", миграционной службы, органов документирования и регистрации населения Республики Казахстан";
в абзаце первом пункта 58 после слов "отделы миграционной службы," дополнить словами "органы документирования и регистрации населения Республики Казахстан,";
в абзаце первом пункта 60 после слов "отделами миграционной службы," дополнить словами "органами документирования и регистрации населения Республики Казахстан,";
в пунктах 65 и 68 цифры "59" заменить цифрами "60";
пункт 68 дополнить примечанием следующего содержания:
"Примечание: Истребование сведений юридическими лицами, не являющимися субъектами правовой статистики и специальных учетов, и не подпадающими под категорию органов и организаций, указанных в пункте 77 настоящих Правил, осуществляется согласно пункта 72 настоящих Правил.";
пункт 70 дополнить частью второй следующего содержания:
"В случае наличия судимости выдается справка о судимости с указанием решения суда (приложение N 24-1).";
в примечании слова "Сведения о наличии судимости (погашении или снятии)" заменить словом "Справки";
в пункте 74 слова "погашении или" исключить;
пункт 77 изложить в следующей редакции:
"77. Государственные органы и организации, уполномоченные на осуществление проверочных мероприятий в отношении граждан, запрашивают сведения на бланках требований.
Сведения пофамильного учета предоставляются государственным органам и организациям, уполномоченным на осуществление проверочных мероприятий, в соответствии со сроками хранения информационных учетных документов (приложение N 10), независимо от погашения или снятия судимости или основания прекращения уголовного преследования. Запросы исполняются в течение 10 календарных дней.
Примечание: Истребование сведений в отношении государственных служащих, претендующих на поступление на государственную службу (приравненных к ним), осуществляется согласно нормативных правовых актов регламентирующих ведение учета лиц, совершивших коррупционные правонарушения.";
абзац первый пункта 79 изложить в следующей редакции:

"43. Анықтау мәліметтерін өзгерткен азаматтар туралы Әділет департаменттерінен келіп түскен мәліметтерді Комитеттің аумақтық басқармалар қызметкерлері тегі бойынша есепке алу арқылы тексереді. Анықтау мәліметтерін өзгерткен азаматтарға қатысты мәліметтер болғанда жаңа сауалнамалық мәліметтер бойынша әліпбилік кәртішкенің 2 данасы құрастырылады оның 1 данасы 5 жұмыс күнінен кешіктірілмей Комитетке жолданады.";
13-тараудың атауында "және көші-қон қызметінің" сөздері ", көші-қон қызметінің, Қазақстан Республикасының халықты құжаттау және тіркеу органдарының" сөздерімен ауыстырылсын;
58-тармақтың бірінші азат жолында "көші-қон қызметінің бөлімдері," сөздерінен соң "Қазақстан Республикасының халықты құжаттау және тіркеу органдары," сөздерімен толықтырылсын;
60-тармақтың бірінші азат жолында "көші-қон қызметінің бөлімдерімен," сөздерінен соң "Қазақстан Республикасының халықты құжаттау және тіркеу органдарымен," сөздерімен толықтырылсын;
65 және 68 тармақтарда "59" саны "60" санымен ауыстырылсын;
68-тармақ келесі редакциядағы ескертпемен толықтырылсын:
"Ескертпе: Құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілері болып табылмайтын және осы Қағиданың 77-тармағында белгіленген органдар және ұйымдар санатына жатпайтын заңды тұлғалармен мәліметтердің талап етілуі осы Қағиданың 72-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.";
70-тармақ келесі мазмұндағы екінші бөліммен толықтырылсын:
"Соттылығы болған жағдайда сот шешімінің көрсетілуімен соттылығы туралы анықтама беріледі (N№24-1 қосымша).";
ескертпеде "Соттылығының болуы туралы мәліметтер (өшірілуі немесе алынуы)" сөздері "Анықтамалар" сөзімен ауыстырылсын;
74-тармақта "өтелуі немесе" сөздері алып тасталсын;
77-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"77. Азаматтарға қатысты тексеру іс-шараларын жүзеге асыруға уәкілетті мемлекеттік органдар мен ұйымдар мәліметтердің талап бланкілерінде жазылуларына сұрау салады.
Тегі бойынша есепке алу мәліметтері тексеру іс-шараларын жүзеге асыруға уәкілетті мемлекеттік органдар мен ұйымдарға соттылығының жойылуы немесе алынуына, не болмаса қылмыстық қудалаудың қысқартылу негізіне байланыссыз ақпараттық есепке алу құжаттарының (10-қосымша) сақталу мерзімдеріне сәйкес ұсынылады. Сұрау салулар 10 күнтізбелік күн ішінде орындалады.
Ескертпе: Мемлекеттік қызметке үміткер мемлекеттік қызметшілерге (оларға теңестірілгендерге) қатысты мәліметтерге сұрау салу сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасаған тұлғаларды есепке алуды реттейтін нормативтік құқықтық актілерге сәйкес жүзеге асырылады.";
79-тармақтың бірінші азат жолы келесі редакцияда жазылсын:

"79. Сведения о лицах, умерших в местах отбывания наказания, выдаются согласно срокам хранения, предусмотренным пунктом 2 Перечня сроков хранения информационных учетных документов в пофамильных и дактилоскопических картотеках (приложение N 10).";
заголовок главы 16 изложить в следующей редакции:
"Глава 16 Учет лиц, скрывшихся от органов дознания, следствия или суда и отбытия наказания";
в пункте 82:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) постановление об объявлении межгосударственного розыска;";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) статистическая карточка на разыскиваемого (приложение N 28).";
в абзаце седьмом:
после слов "или суда," дополнить словами "и отбытия наказания,";
дополнить частью третьей следующего содержания:
"Согласие о заведении розыскного дела прокурор выражает письменной резолюцией, заверенной гербовой печатью на постановлении о заведении розыскного дела.";
в абзаце восьмом после слов "в журнале регистрации розыскных дел" дополнить словами "(приложение N 25).";
в пункте 84:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) приговор (постановление) суда в отношении условно осужденного, осужденного, исполнение приговора которому отсрочено с заключением уполномоченного органа уголовно-исполнительной системы;";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) совершение заключенным, осужденным побега из следственного изолятора, исправительного учреждения, из под конвоя, побег больного из специального медицинского учреждения, оказывающего психиатрическую помощь в условиях строгой изоляции.";
дополнить частями второй, третьей и четвертой следующего содержания:
"Постановление (определение) суда об объявлении розыска лица одновременно с уголовным делом направляется судом надзирающему прокурору в течение одного рабочего дня после вступления его в законную силу.
Надзирающий прокурор постановление (определение) суда об объявлении розыска лица направляет в орган, которому поручается ведение розыска, в течение 3-х суток, а постановление прокурора об объявлении розыска лица - в течение одного рабочего дня с момента вынесения.
Надзирающим прокурором осуществляется проверка законности заведения розыскных дел в течение суток с момента их поступления в прокуратуру.";
в пункте 85:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"85. Для регистрации представляется розыскное дело, включающее:";
подпункт 3) дополнить словами ", если оно выносилось;";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) требование на наличие (отсутствие) судимости с давностью проверки не более одного месяца;";
дополнить подпунктом 7) следующего содержания:

"79. Жазаны өтеу жерінде өлгендер туралы мәліметтер ақпараттық есепке алу құжаттарын тегі бойынша және дактилоскопиялық картотекаларда (10-қосымша) сақтау мерзімі тізімдемесінің 2-тармағымен қаралған сақталу мерзіміне сәйкес беріледі.";
16-тараудың атауы келесі редакцияда жазылсын:
"16-тарау. Анықтау, тергеу немесе сот және жазасын өтеуден жасырынған тұлғаларды есепке алу";
82-тармақта:
2) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"2) мемлекетаралық іздеу жариялау туралы қаулы;";
4) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"4) ізделушіге арналған статистикалық кәртішке (N№28 қосымша).";
жетінші азат жолда:
"немесе соттың," сөздерінен соң "және жазаны өтеу," сөздерімен толықтырылсын;
келесі мазмұндағы үшінші бөліммен толықтырылсын:
"Іздеу ісін жүргізу туралы келісімді прокурор іздеу ісін жүргізу туралы қаулыға елтаңбалық мөрмен басылған жазбаша рұқсат қағазымен білдіреді";
сегізінші азат жолда "іздеу істерін тіркеу журналында" сөздерінен соң "(N№25 қосымша)." сөздерімен толықтырылсын;
84-тармақта:
2) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"2) шартты түрде сотталушыға, жазаны өтеу бойынша уәкілетті орган қорытындысымен үкімнің орындалуы ұзартылған сотталушыға қатысты сот үкімі (қаулысы);";
4) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"4) қамауға алынғанның, сотталғанның тергеу абақтысынан, түзеу мекемесінен, айдауылдан қашуы, ауру адамның қатаң оқшаулау жағдайында психиатриялық көмек көрсететін арнайы дәрігерлік мекемеден қашуы.";
келесі мазмұндағы екінші, үшінші және төртінші бөлімдермен толықтырылсын:
"Тұлғаға іздеу жариялау туралы сот қаулысы (ұйғарымы) қылмыстық іспен бір мезгілде сот арқылы оның заңды күшке енгенінен кейін бір жұмыс күні ішінде қадағалаушы прокурорға жолданады.
Қадағалаушы прокурор тұлғаға іздеу жариялау туралы сот қаулысын (ұйғарымын) іздеу жүргізу тапсырылған органға 3 тәулік ішінде, ал тұлғаға іздеу жариялау туралы прокурордың қаулысын - шығарылғанынан кейін бір жұмыс күні ішінде жолдайды.
Қадағалаушы прокурормен іздеу істерін жүргізу заңдылықтарына  тексеру олардың прокуратураға келіп түскен сәтінен бастап тәулік ішінде жүзеге асырылады.";
85-тармақта:
бірінші азат жол келесі редакцияда жазылсын:
"85. Тіркеу үшін іздеу салу ісі ұсынылады, оған мыналар енгізіледі:";
3) тармақша ", егер ол енгізілсе;" сөздерімен толықтырылсын;
6) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"6) соттылығының болуы (болмауы) туралы талаптың бір айдан аспайтын мерзімде тексерілуі;";
келесі редакциядағы 7) тармақшамен толықтырылсын:

"7) копию паспорта либо удостоверения личности, в случае отсутствия указанных документов копия свидетельства о рождении, либо военного билета, либо Ф-1 паспорта. В случае отсутствия указанных документов органом осуществляющим розыск, составляется справка об установлении фамилии, имени, отчества, даты и места рождения разыскиваемого, которая заверяется подписью первого руководителя, либо лица, исполняющего его обязанности и печатью органа.
В случае вынесения решения об объявлении розыска судом, вышеизложенные действия осуществляются органом, окончившим по уголовному делу досудебное производство.";
пункт 86 изложить в следующей редакции:
"86. При объявлении республиканского розыска обвиняемых, скрывшихся от органов следствия, дознания или суда, отбытия наказания, розыскные подразделения органов, уполномоченных на осуществление оперативно-розыскной деятельности, направляют в территориальный орган, включая военный и транспортные территориальные, 3 экземпляра розыскной карточки и 1 экземпляр статистической карточки на разыскиваемого. Один экземпляр розыскной карточки вносится в картотеку пофамильного учета, статистическая карточка на разыскиваемого вносится в картотеку розыскного учета территориального органа, включая военный и транспортные территориальные, два экземпляра розыскной карточки направляются в Комитет, из которых один экземпляр размещается в пофамильной картотеке Комитета, а другой направляется в МИБ.";
дополнить пунктом 88-1 следующего содержания:
"88-1. Корректировка в учетных документах фамилии, имени, отчества, даты и места рождения, осуществляется Комитетом, территориальным органом, включая военный и транспортные территориальные, на основании копии паспорта либо удостоверения личности, в случае отсутствия указанных документов - копии свидетельства о рождении, либо военного билета, либо Ф-1 паспорта, в случае отсутствия указанных документов - справки об установлении фамилии, имени, отчества, даты и места рождения, заверенной подписью первого руководителя, либо лица, исполняющего его обязанности и печатью органа, принявшего решение об объявлении лица в розыск.";
в пункте 89:
в части третьей:
абзацы седьмой и восьмой исключить;
абзац тринадцатый изложить в следующей редакции:
"12. мера пресечения;";
часть четвертую исключить;
дополнить пунктом 89-1 следующего содержания:
"89-1. Отсутствие сведений, предусмотренных пунктом 89 настоящих Правил, либо несовпадение указанных сведений с имеющимися на учете данными, отсутствие предусмотренных подписей должностных лиц, печатей либо неполный оттиск печати, служат основанием для возвращения информационных учетных документов для надлежащего оформления без постановки на учет.
Представленные информационные учетные документы для постановки на учет разыскиваемого, уже состоящего на учете по другому деянию, подлежат возврату инициатору розыска с сообщением сведений о предыдущем инициаторе розыска, номере и дате заведения розыскного дела для решения вопроса об объединении материалов розыскных дел и определении органа, который должен будет вести розыск.";

"7) төлқұжат немесе жеке куәлік көшірмесін, көрсетілген құжаттар болмаған жағдайда туу туралы куәлік немесе әскери билет, не болмаса төлқұжаттың 1-нысанының көшірмесі. Көрсетілген құжаттар болмаған жағдайда тұлғаға іздеу жариялау туралы шешімді қабылдаған органмен ізделушінің тегі, аты, әкесінің аты, туған күні мен жері туралы анықтама құрылады және оған бірінші басшының немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның қолы, сондай-ақ органның мөрі қойылады.
Сотпен іздеу жариялау туралы шешім шығарылған жағдайда жоғарыда аталған әрекеттер қылмыстық іс бойынша сотқа дейінгі өндірісті аяқтаған органмен жүзеге асырылады.";
86-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"86. Тергеу, анықтау органдарынан  немесе соттан, жазасын өтеуден жасырынған айыпталушыларға республикалық іздеу жариялау кезінде, жедел-іздеу қызметін жүзеге асыруға уәкілетті органның іздеу бөлімшелері әскери және көліктік аумақтық органдармен қатар, аумақтық органдарға іздеу салу кәртішкесінің 3 данасын және ізделушіге арналған статистикалық кәртішкенің 1 данасын жолдайды. Іздеу салу кәртішкесінің бір данасы тегі бойынша есепке алу картотекасына енгізіледі, ізделушіге арналған статистикалық кәртішке әскери және көліктік аумақтық органдармен қатар, аумақтық органның іздеулік есепке алу картотекасына енгізіледі, іздеу кәртішкесінің екі данасы Комитетке жолданады, олардың бір данасы Комитеттің тегі бойынша картотекасына орналастырылады, ал екіншісі ХАБ жолданады.";
келесі мазмұндағы 88-1 тармақпен толықтырылсын:
"88-1. Есепке алу құжаттарындағы аты-жөндеріне, туған күндері мен жерлеріне түзетулер енгізу Комитетпен, әскери және көліктік аумақтық органдармен қатар, аумақтық органмен төлқұжаттың немесе жеке куәлік көшірмелерінің негізінде жүзеге асырылады, көрсетілген құжаттар болмаған жағдайда - туу туралы куәлік немесе әскери билет негізінде, не болмаса төлқұжаттың 1-нысаны негізінде жүзеге асырылады, ал осы көрсетілген құжаттар болмаған жағдайда - тұлғаға іздеу жариялау туралы шешімді қабылдаған орган бастығының қолы қойылған және мөр басылған аты-жөндерін, туған күндері мен жерлерін анықтау жөніндегі анықтамамен жүзеге асырылады.";
89-тармақта:
үшінші бөлімде:
жетінші және сегізінші азат жолдар алып тасталсын;
он үшінші азат жол келесі редакцияда жазылсын:
"12) бұлтартпау шарасы;";
төртінші бөлім алып тасталсын;
келесі мазмұндағы 89-1 тармақпен толықтырылсын:
"89-1. Осы Қағиданың 89-тармағымен қаралған мәліметтер болмаса, немесе көрсетілген мәліметтер есепке алынған мәліметтермен сәйкес келмесе, лауазымды тұлғалардың қолдары, басылған мөрлер болмаса, немесе мөр таңбасы толық басылмаса, ақпараттық есепке алу құжаттары есепке алынусыз тиісті ресімделуі үшін қайтарылады.
Басқа әрекет бойынша есепте тұрған ізделушіні есепке алу үшін ұсынылған ақпараттық есепке алу құжаттары бұрынғы іздеу бастамашысы туралы, іздеу ісінің нөмірі және жүргізілген күні туралы мәліметтерді хабарлаумен,  іздеу істерінің материалдарын біріктіру және іздеу жүргізетін органды анықтау жөніндегі мәселені шешу үшін іздеу бастамашысына қайтарылуы тиіс.";

дополнить пунктом 89-2 следующего содержания:
"89-2. В случае изменения разыскиваемым фамилии, имени, отчества, орган, осуществляющий розыск, сообщает об этом в территориальный орган, включая военный и транспортные территориальные, и представляет в порядке, предусмотренном пунктом 86 настоящих Правил розыскные карточки, а также если разыскиваемый объявлен в межгосударственный розыск - постановления об объявлении межгосударственного розыска в порядке, предусмотренном пунктом 87 настоящих Правил, для постановки на учет разыскиваемого по последней фамилии, имени, отчеству. В учетах на каждую фамилию делается отметка о других фамилиях разыскиваемого.";
в пункте 91:
в абзаце первом слова "При проверке его достоверности необходимо обратить внимание на наличие одного из следующих процессуальных или иных" заменить словами "При этом вместе с постановлением в территориальный орган, включая, военный и транспортные территориальные, для проверки достоверности представляет один из следующих";
в подпункте 1) после слова "изолятора" дополнить словами "и специального медицинского учреждения";
в подпункте 5) знак препинания "." заменить на знак препинания ";";
дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) статистическая карточка формы 1.1, с отметкой исходящего номера Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, о направлении уголовного дела в одно из государств-участников СНГ.";
абзац восьмой изложить в следующей редакции:
"На оборотной стороне постановления о прекращении розыска, сотрудником территориального органа, включая военный и транспортные территориальные, производится запись о датах представления статистической карточки формы 1.1 и возобновления производства по ранее приостановленному уголовному делу, либо отметка о датах предоставления статистической карточки формы 3.0 и направления дела в суд в связи с задержанием разыскиваемого, или о дате водворения разыскиваемого в следственный изолятор, специальное медицинское учреждение.";
в пункте 93 после слов "международный розыск" дополнить словами "либо прекращения международного розыска";
пункт 94 исключить;
в пункте 95:
абзац второй изложить в следующей редакции:
"После принятия решения о перепоручении розыскного дела, орган уголовного преследования направляет копии сопроводительных писем в Комитет и территориальный орган, включая военный и транспортные территориальные, для внесения соответствующих корректировок в учеты.";
в пункте 96:
в подпункте 1) после слов "не могут сообщить о себе сведений" дополнить словами "(далее больные или дети)";
в пункте 98:
в подпункте 5) знак препинания "." заменить на знак препинания ";";
дополнить подпунктом 6) следующего содержания:

келесі мазмұндағы 89-2 тармағымен толықтырылсын:
"89-2. Ізделушімен аты-жөндерінің өзгертілуі жағдайында, іздеуді жүзеге асырушы орган оны әскери және көліктік аумақтық органдармен қатар, аумақтық органға хабарлайды, және осы Қағиданың 86-тармағымен қаралған тәртіпте іздеу кәртішкелерін ұсынады, сондай-ақ, егер ізделуші мемлекетаралық іздеуге жарияланған болса - ізделушінің кейінгі аты-жөндері бойынша есепке алынуы үшін осы Қағиданың 87-тармағымен қаралған тәртіпте мемлекетаралық іздеу жариялау туралы қаулылар ұсынылады. Есепке алу кезінде әрбір текке ізделушінің басқа тектері бойынша белгі қойылады.";
91-тармақта:
бірінші азат жолда "оның нақтылығын тексеру кезінде келесі іс жүргізудің немесе басқасының бірінің болуына назар аудару қажет" сөздері "Сонымен қатар, қаулымен бірге әскери және көліктік аумақтық органдармен қатар, аумақтық органға нақтылығын тексеру үшін мыналардың бірі ұсынылады" сөздерімен ауыстырылсын;
1) тармақшада "изолятордың" сөзінен соң "және арнайы дәрігерлік мекеменің" сөздерімен толықтырылсын;
5) тармақшада "." тыныс белгісі ";" тыныс белгісімен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
"6) қылмыстық істі ТМД мүше мемлекеттерінің біріне жолдау туралы Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының шығыс нөмірінің белгісімен 1.1. нысанды статистикалық кәртішке.";
сегізінші азат жол келесі редакцияда жазылсын:
"Іздеудің қысқартылуы туралы қаулының артқы бетінде әскери және көліктік аумақтық органдармен қатар, аумақтық орган қызметкерімен 1.1 нысанды статистикалық кәртішкенің ұсынылу күні туралы жазба және бұрын тоқтатылған қылмыстық іс бойынша өндірістің жаңғыртылуы туралы белгі немесе 3.0 нысанды статистикалық кәртішкенің ұсынылу күні туралы белгі және ізделушінің ұсталғанына байланысты істің сотқа жолдануы туралы белгі, не болмаса ізделушіні тергеу абақтысына, арнайы дәрігерлік мекемеге қамауы туралы жазба көрсетіледі.";
93-тармақта "халықаралық іздеу" сөздерінен соң "немесе халықаралық іздеудің қысқартылуы" сөздерімен толықтырылсын;
94-тармақ алып тасталсын;
95-тармақта:
екінші азат жол келесі редакцияда жазылсын:
"Іздеу ісін қайта тапсыру туралы шешім қабылданғаннан кейін қылмыстық қудалау органы Комитетке, сондай-ақ әскери және көліктік аумақтық органдармен қатар, аумақтық органға ілеспе хаттардың көшірмелерін есепке алуда тиісті түзетулер енгізу үшін жолдайды.";
96-тармақта:
1) тармақшада "өзі туралы мәліметтерді хабарлай алмайды" сөздерінен соң "(бұдан әрі ауру адамдар немесе балалар)" сөздерімен толықтырылсын;
98-тармақта:
5) тармақшада "." тыныс белгісі ";" тыныс белгісімен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:

"6) статистическая карточка на разыскиваемого (приложение N 28).";
абзац восьмой изложить в следующий редакции:
"Регистрация розыскных дел в отношении лица, пропавшего без вести, и дел по установлению личности неопознанных трупов, неизвестных больных или детей, производится территориальным органом, включая военный и транспортные территориальные, или их сотрудниками, дислоцированными в районных и приравненных к ним прокуратурах, в журналах учета розыскных дел на лиц, пропавших без вести, неизвестных больных или детей, которые по состоянию здоровья или возрасту не могут сообщить о себе сведений, (приложение N 26) и журнала учета дел по установлению личности неопознанных трупов (приложение N 27).";
абзац девятый исключить;
в абзаце десятом после слов "осуществляется на русском языке" дополнить словами "без сокращений данных,";
пункт 100 изложить в следующей редакции:
"100. В случае прекращения розыска в отношении лица, пропавшего без вести, орган, осуществляющий оперативно-розыскную деятельность, не позднее 3 суток с момента вынесения постановления о прекращении розыска направляет в территориальный орган, включая военный и транспортные территориальные, два экземпляра постановления о прекращении розыска, а в отношении неопознанных трупов, больных или детей - сообщение о снятии с учета.
В постановлении о прекращении розыска, сообщении о снятии с учета проставляется заверенная гербовой печатью подпись надзирающего прокурора (его заместителя), подтверждающая обоснованность и законность прекращения розыскного дела, дела по установлению личности.
Территориальный орган, включая военный и транспортные территориальные, в течение 5 рабочих дней представляют указанные документы в Комитет, которым, после корректировки в учетах, направляются в МИБ.
В постановлении о прекращении розыска излагается причина принятого решения о прекращении розыска. При прекращении розыска в связи с опознанием трупа, указывается место его обнаружения, номер и дата заведения дела по установлению личности.
В случае объявления судом лица умершим, к постановлению о прекращении розыска прилагается соответствующее судебное решение.
Основанием прекращения розыскного дела в отношении неизвестных детей является их опознание либо усыновление (удочерение). В этом случае в территориальный орган, включая военный и транспортные территориальные, направляется соответствующее сообщение.";
пункт 102 изложить в следующей редакции:
"102. В случае принятия решения о перепоручении розыскного дела в отношении лица, пропавшего без вести, орган внутренних дел направляет копии сопроводительных писем в Комитет и его соответствующие территориальные органы, включая военный и транспортные территориальные, для внесения изменений в учеты.
При объявлении лица, пропавшего без вести в международный розыск либо прекращении международного розыска Национальным бюро Интерпола в Республике Казахстан направляется уведомление в Комитет и его соответствующий территориальный орган, включая военный и транспортные территориальные, для корректировки сведений учетов.";
в пункте 103:
абзац первый изложить в следующей редакции:

"6) ізделушіге арналған статистикалық кәртішке (N 28 қосымша).";
сегізінші азат жол келесі редакцияда жазылсын:
"Хабарсыз жоғалған тұлғаларға қатысты іздеу істерін және анықталмаған мәйіттердің тұлғаларын анықтау бойынша істерді, белгісіз ауру адамдарды немесе балаларды тіркеу әскери және көліктік аумақтық органдармен қатар, аумақтық органмен немесе аудандық және оларға теңестірілген прокуратуралардан орын ауыстырып келген олардың қызметкерлерімен хабарсыз жоғалған тұлғаларға арналған іздеу істерін, денсаулық жағдайлары немесе жас ерекшеліктері бойынша өздері туралы мәліметтерді хабарлай алмайтын белгісіз ауру адамдарды немесе балаларды есепке алу (N 26 қосымша) журналдарында, және анықталмаған мәйіттердің тұлғасын анықтау бойынша істерді есепке алу (N 27 қосымша) журналдарында жүргізіледі.";
тоғызыншы азат жол алып тасталсын;
оныншы азат жолда "орыс тілінде жүзеге асырылады" сөздерінен соң "мәліметтерді қысқартусыз," сөздерімен толықтырылсын;
100-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"100. Хабарсыз жоғалған тұлғаға қатысты іздеу қысқартылған жағдайда, жедел-іздеу қызметін жүзеге асырушы орган іздеудің қысқартылуы туралы қаулы шыққан сәттен бастап 3 тәуліктен кешіктірмей, әскери және көліктік аумақтық органдармен қатар, аумақтық органға іздеудің қысқартылуы туралы қаулының екі данасын жолдайды, ал анықталмаған мәйіттерге, ауру адамдарға немесе балаларға қатысты - есептен алу туралы хабарламаны жолдайды.
Іздеуді қысқарту туралы қаулыда, есептен алу туралы хабарламада іздеу ісінің, жеке тұлғаны анықтау бойынша істің қысқартылуының негізділігі мен заңдылығын нақтылайтын қадағалаушы прокурордың (оның орынбасарының) елтаңбалық мөрмен басылған қолы қойылады.
Әскери және көліктік аумақтық органдармен қатар, аумақтық орган 5 жұмыс күні ішінде аталған құжаттарды Комитетке ұсынады, есепке алуда түзету енгізілгеннен соң аталған құжаттар ХАБ жолданады.
Іздеуді қысқарту туралы қаулыда іздеудің қысқартылуы туралы қабылданған шешімнің себебі жазылады. Мәйітті анықтаумен байланысты іздеудің қысқартылуында, оның табылған жері және тұлғасын анықтау бойынша іс жүргізілуінің нөмірі мен күні көрсетіледі.
Сотпен тұлғаның өлгені туралы хабарланған жағдайда, іздеуді қысқарту туралы қаулыға тиісті сот шешімі жазылады.
Белгісіз балаларға қатысты іздеу ісінің қысқартылу негізі олардың танылуы немесе баланы асырап алуы болып табылады. Бұл жағдайда әскери және көліктік аумақтық органдармен қатар, аумақтық органға тиісті хабарлама жолданады.";
102 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"102. Хабарсыз жоғалған тұлғаға қатысты іздеу ісінің қайта тапсырылуы туралы шешімнің қабылдануы жағдайында, ішкі істер органы ілеспе хаттардың көшірмелерін Комитетке және оның әскери және көліктік аумақтық органдармен қатар, тиісті аумақтық органдарына есепке алуда өзгерістер енгізу үшін жолдайды.
Хабарсыз жоғалған тұлғаны халықаралық іздеуге жариялау кезінде немесе халықаралық іздеудің Қазақстан Республикасы Интерполдың Ұлттық бюросымен қысқартылуында Комитетке және оның әскери және көліктік аумақтық органдармен қатар, тиісті аумақтық органдарына есепке алу мәліметтерін түзету үшін хабарлама жолданады.";
103-тармақта:
бірінші азат жол келесі редакцияда жазылсын:

"103. Полнота учетов обеспечивается территориальным органом, включая военный и транспортные территориальные, путем проведения ежеквартальных сверок, встречных проверок с филиалами Центров судебной медицины, медицинскими учреждениями, Центром временной изоляции, адаптации и реабилитации несовершеннолетних.";
абзац второй исключить;
в абзаце третьем слова "Контроль полноты" заменить словами "Контроль за полнотой", после слова "путем" дополнить словом "проведения";
в пункте 107:
дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"В случаях невозможности дактилоскопировать неопознанный труп органом, в производстве которого находится соответствующее дело, составляется справка за подписью начальника органа о состоянии трупа с вклеенными фотографиями состояния рук, скрепленные печатью.";
в пункте 109:
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"Комитетом опознавательная карта на без вести пропавшего направляется в МИБ одновременно с постановлением об объявлении межгосударственного розыска.";
дополнить абзацем пятым следующего содержания:
"Опознавательные карты на неопознанные трупы граждан, в том числе ставших жертвами преступлений, направляются на централизованный учет в МИБ по истечении 3 месяцев с момента заведения розыскного дела. Иные учетные документы направляются в МИБ не реже 2-х раз в месяц.";
дополнить пунктом 113-1 следующего содержания:
"113-1. Информационные учетные документы, не подлежащие хранению в специальном фонде, уничтожаются по акту (приложение 17 Правил).";
в Приложении 5 к Правилам пункт 14 дополнить словами "в том числе, в связи с отменой условно-досрочного освобождения на срок __";
в Приложении 9 к Правилам дополнить пунктом 22 следующего содержания:
"22. Иностранные граждане и лица без гражданства, осужденные и привлеченные к уголовной ответственности в качестве обвиняемых на территории Республики Казахстан, подлежат обязательной постановке на централизованный учет в МИБ, независимо от квалификации статьи.";
в Приложении 10 к Правилам:
в пункте 8 слова "на стадии досудебного производства" исключить;
второй абзац пункта 10 исключить;
Приложения 3, 6, 22, 23 к Правилам изложить в редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему приказу;
дополнить приложением 24-1 в редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
в Приложении 25 наименование журнала изложить в следующей редакции:
"Журнал учета розыскных дел на лиц, скрывшихся от следствия, дознания, суда и отбытия наказания".
дополнить приложением 28 в редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу.

"103. Есепке алу толықтығы әскери және көліктік аумақтық органдармен қатар, аумақтық органмен тоқсан сайынғы тексерулер, Сот медицина орталығы филиалдарымен, дәрігерлік мекемелермен, кәмелетке толмағандарды уақытша оқшаулау, бейімдеу және ақтау орталығымен қарсы тексерулер жүргізу жолымен қаматамасыз етіледі.";
екінші азат жол алып тасталсын;
үшінші азат жолда "Толықтық бақылауы" сөздері "Толықтығына бақылау" сөздерімен ауысырылсын, "жолымен" сөзінен соң "жүргізу" сөзімен толықтырылсын;
107-тармақта:
келесі мазмұндағы үшінші азат жолмен толықтырылсын:
"Өндірісінде тиісті іс орын тапқан органмен анықталмаған мәйіттің таңбасын алуға мүмкіндік болмаса, қолдары суреттелген фотосуреттердің жапсырылуымен және мөрдің басылуымен мәйіттің жағдайы туралы орган бастығының қолы қойылған анықтама құрылады.";
109-тармақта:
төртінші азат жол келесі редакцияда жазылсын:
"Комитетпен хабарсыз жоғалғандарға қатысты тану картасы мемлекетаралық іздеу жариялау туралы қаулымен бір мезгілде ХАБ жолданады.";
келесі мазмұндағы бесінші азат жолмен толықтырылсын:
"Азаматтардың анықталмаған мәйіттеріне, сонымен қатар қылмыс құрбандарына арналған тану карталары іздеу ісін жүргізген сәттен бастап 3 ай мерзімі ішінде ХАБ орталықтандырылған есепке алынуы үшін жолданады. Басқа есепке алу құжаттары ХАБ бір айда екі рет жолданады.";
келесі мазмұндағы 113-1 тармақпен толықтырылсын:
"113-1. Арнайы қорда сақталуға тиісті емес ақпараттық есепке алу құжаттары акті бойынша жойылады (Қағиданың 17-қосымшасы).";
14-тармақ Қағиданың 5-қосымшасына "сонымен қатар, ___ мерзімге шартты-мерзімнен бұрын босатуды алып тастаумен байланысты" сөздерімен толықтырылсын;
Қағиданың 9-қосымшасына келесі мазмұндағы 22-тармақпен толықтырылсын:
"22. Қазақстан Республикасының аумағында сотталған және айыпталушылар ретінде қылмыстық жауаптылыққа тартылған шетел азаматтары мен азаматтылығы жоқ тұлғалар бап біліктілігіне байланыссыз ХАБ орталықтандырылған есебіне міндетті түрде алынулары тиіс.";
Қағиданың 10-қосымшасына:
8-тармақта "сотқа дейінгі өндіріс сатысында" сөздері алып тасталсын;
10-тармақтың екінші азат жолы алып тасталсын;
Қағиданың 3, 6, 22, 23 қосымшалары осы бұйрықтың 1, 2, 3, 4 қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын;
осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес редакцияда 24-1 қосымшасымен толықтырылсын;
25-қосымшада журналдың атауы келесі редакцияда жазылсын:
"Тергеуден, анықтаудан, соттан және жазасын өтеуден жасырынған тұлғаларға арналған іздеу істерін есепке алу журналы";
осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес редакцияда 28-қосымшамен толықтырылсын.

2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) настоящий приказ направить:
1) для государственной регистрации в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) субъектам правовой статистики и специальных учетов и территориальным органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан - Председателя Комитета (Ким Г.В).
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 19 сентября 2006 года N 52
Приложение 3 к Правилам
ведения и использования
отдельных видов специальных
учетов, утвержденным приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 29 апреля 2004 года N 23
РОЗЫСКНАЯ КАРТОЧКА
Фамилия___________________________________________________________
Имя_______________________________________________________________
Отчество__________________________________________________________
Дата рождения ____________________________________________________
Место рождения ___________________________________________________
__________________________________________________________________
Пол ___________________ Национальность ___________________________
Документ, удостоверяющий личность: паспорт, удостоверение личности,
военный билет, свидетельство о рождении
N ____________ выдан "___"__________ _____ г. ____________________
(кем выдан)
Дактилоскопическая формула _______________________________________
Скрылся _______ на территории ____________________________________
(дата)               (области, города, района, нас.пункта)
__________________________________________________________________
Причина розыска __________________________________________________
Вид преступления, статья _________________________________________
Мера пресечения __________________________________________________
Уголовное дело N ___________от___________
Приостановлено "_____" _______________200__г.
Розыскное дело N ___________от___________находится в
(дата вынесения постановления о розыске)
________________________ МВД (УВД), АБЭКП (ДБЭКП), КНБ (ДКНБ)
__________________________________________________________________
(области)
Поступило (перепоручено) _________________________________________
Карточку заполнил_________________________________________________
(должность, звание, фамилия, подпись)
Начальник ________________________________________________________
(наименование органа, звание, фамилия)
"___"__________200_г.           ___________________________
(подпись)

2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі - Комитет) осы бұйрықты:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркелуі үшін;
2) құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне, және Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жолдасын.
3. Осы бұйрықтың орындалуындағы бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының орынбасары - Комитет Төрағасына (Г.В. Ким) жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енеді.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2006 жылғы 19 қыркүйектегі
N 52 бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
N 23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 3 Қосымша
ІЗДЕУ КӘРТІШКЕСІ
Тегі________________________________________________________________
Аты_________________________________________________________________
Әкесінің аты________________________________________________________
Туылған күні, айы, жылы ____________________________________________
Туылған жері _______________________________________________________
Жынысы___________________________ұлты ______________________________
Жеке басын анықтайтын құжат: төлқұжат, жеке куәлік, әскери билет,
туу туралы куәлік
N_____"___" ___________________ _______ жылы ______________берілген.
(жеке куәлік немесе төлқұжатты берген органның атауы)
Дактилоскопиялық формуласы__________________________________________
______________________________________________ аумағында жасырынды.
(облыс, қала, аудан, елді мекен)
Іздеудің себебі:____________________________________________________
Қылмыс түрі __________________________________________ _________бап.
Бұлтартпау шарасы___________________________________________________
Қылмыстық іс N _________________"__" _____________ 200__жылы
Тоқтатылды "__" _____________ 200__жылы________________ "__"________
200__жылы N________ іздестіру ісі ашылды.
(іздеу жариялау туралы қаулы шығарылған күн)
Іздестіру ____________ ІІМ (ІІБ), ҚПА (КПД), ҰҚК (ҰҚКД) жүргізілуде.
(облыс)
____________________________________ келіп түсті (қайта тапсырылды).
Кәртішкесі________________________________________________ толтырды.
(қызметі, шені, тегі)
Бастық_____________________________________________________________
(органның атауы, шені, тегі)
"___" ______________ 200__ ж. ___________________________
(қолы)

(Размер 140х95)
Приложение 2 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 19 сентября 2006 года N 52
Приложение 6 к Правилам
ведения и использования
отдельных видов специальных
учетов, утвержденным приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 29 апреля 2004 года N 23
______________________________________________________________
(наименование органа правовой статистики и специальным учетам)
Сведения
о гражданах, обратившихся в органы юстиции по вопросу
обмена документов, удостоверяющих личность, по причине
перемены установочных данных (фамилии, имени, отчества,
национальности, даты и места рождения)
N
п/п
Наименование
органа
юстиции
Ф.И.О.,
дата
рождения,
место
рождения
гражданина,
обратившегося
по перемене
установочных
данных
Ф.И.О.,
национальность,
дата рождения,
место рождения,
гражданина
(в графах 4 и 5
заполняются
только
установочные
данные
подлежащие
перемене)
Номер
заявления ф-1
на выдачу
удостоверения
личности,
паспорта
1
2
3
4
5
6
Начальник ____________________________________________
( печать органа, должность, фамилия, подпись)
Приложение 3 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 19 сентября 2006 года N 52
Приложение 22 к Правилам
ведения и использования
отдельных видов специальных
учетов, утвержденным приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 29 апреля 2004 года N 23
Формула учета ____________________________________________ КОНТРОЛЬНАЯ КАРТОЧКА Фамилия __________________________________________________
Имя, отчество ____________________________________________
Дата рождения ____________________________________________
Место рождения ___________________________________________
(населенный пункт, район, область, край, республика) Пропал "___" ______________200__г.
Разыскивается ____________________________________________
(РОВД, ГОВД, УВД, МВД, органами военной полиции)
Розыскное дело N __________ от ______________________
Начальник органа внутренних дел
_________________________________________________________
(наименование органа, звание, фамилия, подпись)
"___" _________ 200_г.
(Размер 140х95)
Приложение 4 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 19 сентября 2006 года N 52
Приложение 23 к Правилам
ведения и использования
отдельных видов специальных
учетов, утвержденным приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 29 апреля 2004 года N 23
СООБЩЕНИЕ
о снятии трупа, неизвестного больного или ребенка с учета 1. Поисковые данные учета: а)____________________
формула учета)
б) ________________________________________________________
(дата и место обнаружения как указано в опознавательной
__________________________________________________________
карте фамилия, имя, отчество, год рождения опознанного)
состоит на учете как лицо, пропавшее без вести, неизвестный
больной или ребенок
__________________________________________________________
(указать республику, край, область)
не состоит на учете как лицо, пропавшее без вести,
неизвестный больной или ребенок
(нужное подчеркнуть)

(140 х 95 мөлшер)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2006 жылғы 19 қыркүйектегі
N 52 бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 6 Қосымша
_____________________________________________________________
(құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының атауы)
Анықтау мәліметтерін өзгерту себептері бойынша жеке басын
анықтайтын (тегін, атын, әкесінің атын, ұлтын, туған күні мен
жерін) құжаттарды ауыстыру мәселесі бойынша әділет органдарына
жүгінген азаматтар туралы
Мәліметтер
N
р/н
Әділет органының
атауы
Анықтау мәліметтерін өзгерту бойынша жүгінген азаматтың аты-жөні, туған күні, жері
Азаматтың аты-жөні, ұлты, туған күні, туған жері (4 және 5  бaғандарда тек өзгертілуге тиісті анықтау мәліметтері толтырылады)
Жеке куәлік, төлқұжат беруге арналған 1-н. өтініш нөмірі
1
2
3
4
5
6
________________________________ бастығы
(орган мөрі, лауазымы, тегі, қолы)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2006 жылғы 19 қыркүйектегі
N 52 бұйрығына 3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 22 Қосымша
Есепке алу нысаны_________________________________________
БАҚЫЛАУ КӘРТІШКЕСІ
Тегі _____________________________________________________
Аты, әкесінің аты_________________________________________
Туған күні _______________________________________________
Туған жері _______________________________________________
(елді мекен, аудан, облыс, өлке, республика)
Жоғалды "___" ___________200__ж.
Ізделуде ______________________________________________
(АІІБ, қалалық ішкі істер органдарымен, ІІББ, ІІМ,
әскери полиция органдарымен)
Іздеу ісі N  ___________________ ______________________
Ішкі істер органының бастығы_____________________________
(органның атауы, атағы, тегі, қолы)
"__"__________200__ж.
(140х95 мөлшер)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2006 жылғы 19 қыркүйектегі
N 52 бұйрығына 4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 23 Қосымша
мәйітті, белгісіз ауру адамды немесе баланы
есептен алу туралы
ХАБАРЛАМА
Есепке алудың іздеу мәліметтері: а)____________________
(есепке алу нысаны)
б)_________________________________________________________________
(тану картасында көрсетілгендей табылған күні мен жері
___________________________________________________________________
танылғанның аты-жөні, туған жылы) жоғалған тұлға, белгісіз ауру
адам немесе бала ретінде есепке алынды
___________________________________________________________________
(республика, өлке, облыс)
Жоғалған тұлға, белгісіз ауру адам немесе бала ретінде есепке
алынған жоқ (керегін сызып қою)

2. Основание снятия с учета   - опознан
(нужное подчеркнуть)      - дело прекращено за
давностью
- в связи с усыновлением
(удочерением)
- установлена личность
3. Причина смерти             - умер в результате болезни
- погиб от несчастного случая
- стал жертвой преступления
- покончил жизнь самоубийством
4. Способы установления
(нужное подчеркнуть)        - установлен по учету лиц,
пропавших без вести
- установлен по
дактилоскопическому учету
- установлен по
сборнику-ориентировке примет
и фотографий трупов
- прочие причины
5. Дело по установлению личности N _____ от _______________
6. Дата опознания (установления) личности __________________
Начальник органа внутренних дел ____________________________
_________________________________________________________
(наименование органа, звание, фамилия, подпись)
"___" ____________ 200__г.
_____________________________________________________________
(Ф.И.О., должность и подпись надзирающего прокурора,
_____________________________________________________________
печать органов прокуратуры)
(Размер 210х145)
Приложение 5 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 19 сентября 2006 года N 52
Приложение 24-1 к Правилам
ведения и использования
отдельных видов специальных
учетов, утвержденным приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 29 апреля 2004 года N 23
СПРАВКА
Гражданин (ка) ____________________________________________
фамилия, имя, отчество,
_________________________________________________________________
дата (с указанием числа, месяца и года
_________________________________________________________________
и место рождения
по состоянию на "____"______________ 20___года имеет судимость.
Начальник управления _______________________________________
(наименование территориального органа,
______________________________________________________
структурного подразделения Комитета, подпись, Ф.И.О.)
(Размер 210 х 147,5)
Приложение 6 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 19 сентября 2006 года N 52
Приложение 28 к Правилам
ведения и использования
отдельных видов специальных
учетов, утвержденным приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 29 апреля 2004 года N 23
СТАТИСТИЧЕСКАЯ КАРТОЧКА НА РАЗЫСКИВАЕМОГО
1. Категория лица  -
(см. на обороте)
2. Скрылся/пропал
"____"___________20___г.
3. ФАМИЛИЯ :
_________________________
6. Дата рождения:
"____"___________20___г.
4. ИМЯ: ______________________
_____
7. Пол (мужской-1;    |_____|
женский-2)
5. ОТЧЕСТВО: _________________
9. Расовый тип
(азиатский-1;       _____
европейский-2;     |_____|
кавказский-3)

2. Есептен алу негізі              - танылды
(керегін сызып қою)               - өтіп кету бойынша іс
қысқартылды
- баланы асырап алумен байланысты
- тұлға анықталды
3. Қайтыс болу себебі              - ауруы нәтижесінде қайтыс болды
- жазатайым оқиғасынан қаза болды
- қылмыс құрбаны болды
- өзін-өзі өлтіруге байланысты
4. Анықтау әдістері
(керегін сызып қою)              - хабарсыз жоғалған тұлғаларды
есепке алу бойынша анықталды
- дактилоскопиялық есепке алу
бойынша анықталды
- мәйіттер белгілерінің және
суреттерінің жинақ-бағдары
бойынша анықталды
- басқа да белгілер
5. Тұлғаны анықтау бойынша іс N_________              _________
6. Тұлғаны тану (анықтау) күні ________________________________
Ішкі істер органының бастығы __________________________________
_______________________________________________________________
(органның атауы, атағы, тегі, қолы)
"____" ________________200__ж.
_______________________________________________________________
(Қадағалаушы прокурордың аты-жөні, лауазымы және
қолы, прокуратура органдарының мөрі)
(210х145 мөлшер)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2006 жылғы 19 қыркүйектегі
N 52 бұйрығына 5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 24-1 Қосымша
АНЫҚТАМА
Азамат(ша) ______________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты
___________________________________________________________________
күні (күнін, айын және жылын белгілеумен)
___________________________________________________________________
және туған жері
200__жылдың "__"_______ жағдайы бойынша соттылығы бар.
___________________________________________________басқарма бастығы
(Комитеттің аумақтық органының, құрылымдық
___________________________________________________________________
бөлімшесінің атауы,  қолы, аты-жөні)
(210 х 147,5 мөлшер)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2006 жылғы 19 қыркүйектегі
N 52 бұйрығына 6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 28 Қосымша
ІЗДЕЛУШІГЕ АРНАЛҒАН СТАТИСТИКАЛЫҚ КӘРТІШКЕ
1.  Тұлға санаты - (сыртқы бетін қара)
2. Жасырынды/жоғалды "___"_______________20___ж.
3. ТЕГІ: ________________________
4. АТЫ: _________________________
5. ӘКЕСІНІҢ АТЫ:_________________

8. Национальность _________
10. Гражданство __________________________________
МЕСТО РОЖДЕНИЯ
11. Республика _____________
13. Район __________________
12. Область _________________
14. Населен.пункт ___________
ДОКУМЕНТ УДОСТОВЕРЯЮЩИЙ ЛИЧНОСТЬ
15. Тип документа -         ____
(см. на обороте)           |____| ___________________________
16. Серия _____
N______________
18. Страна _________________
17. Дата выдачи
"___"__________ 20___г.
19. Орган __________________
20. Наименование органа возбудившего УД
__________________________________________________________
21. Номер УД _______________
22. Дата возбуждения УД
"___" _____________ 20___г.
23. Дата приостанов. УД
"____" _____________20___г.
24. Передано в У(О)КП/У(О)МП
"___" ______________ 20___г.
25. Статья УК РК статья ____________ часть ____________
пункт ____________ УК _________________________________
26. Категория преступления       ____
(1-особо тяжкое, 2-тяжкое,      |____| 27. Мера пресечения
3-средней тяжести,                     ____________________
4-небольшой тяжести)
28. Вооружен (1-да/2-нет)      ____  29. Ранее судим     ____
|____|     (1-да/2-нет)   |____|
30.Особо опасный               ____
рецидивист (1-да/2-нет)       |____|
31. Инициатор розыска (наименов.) __________________________
32. Дата вынесения решения инициатора о розыске
"_____"__________________20___г.
33. Орган зарегистрировавший КУЗ ______________________________
34. КУЗ N ______________
35. Дата регистр.КУЗ
"__" ___________ 20__г.
36. Орган осуществляющий розыск (наименование органа)
________________________ ________________________________
37. Номер РД  ____________
38. Дата заведения РД
"___"___________20___г.
39. РД заведено                      _____
1-впервые;                          |_____|
2-по перепоручению)
Скрылся/пропал на территории:
40. Страна ________________
41. Область ___________________
42. Район __________________
43. Населен.пункт _______________
ЗАПОЛНЯЕТСЯ ПО ПЕРЕПОРУЧЕННЫМ РД
44. Перепоручено из (наименование органа)______________________
_______________________________________________________________
45. Номер перепорученного РД ______________________
47. Дата объявления в МГР
"___" ____________ 20___г.
46. Дата заведения
перепорученного РД
"____"___________ 20___г.
48. Дополнительная информация ______________________
_________________________________________________________
Дата поступления карточки в УКПСиСУ "____" ________20__г.
Сотрудник УКПСиСУ_______________________________________
ф.и.о., подпись
Заполнил _____________________________         __________
(должность, звание, фамилия)          (подпись)
"___"_________20___г.
Начальник ___________________________________  ОВД
____________________________________            __________
(звание, фамилия)                        (подпись)
"___"_________20___г.
Оператор ________________________________________
"___"_________20___г.
К  п. 1: КАТЕГОРИЯ ЛИЦА : ПРЕСТУПНИК, СОВЕРШИВШИЙ ПОБЕГ из
мест лишения свободы (ИУ - 110, СИЗО - 121, тюрьмы - 132,
ИВС - 143, ВК - 154, колонии-поселения - 165); ИЗ-ПОД КОНВОЯ
(полиции - 187, войскового наряда - 198); ДЕЗЕРТИР - 220;
УКЛОНИВШИЙСЯ ОТ ОТБЫВАНИЯ НАКАЗАНИЯ (осуж. к лишению свободы,
но не взятый под стражу до вступл. приговора в силу - 231;
осужд. к исправит-ым работам - 275; осужденный, в отношении
которых исполнение приговора отсрочено - 286); СКРЫВШИЙСЯ ОТ
(следствия-297; дознания-298; суда-299); СОВЕРШИВШИЙ ПОБЕГ ИЗ
(спец. лечебно-профилак. учреждений СЛПУ - 319; спец.
учебно-воспитательных учреждений - 330;
приемника-распределителя - 341; психбольницы - 352);
УКЛОНИВШИЙСЯ от АДМНАДЗОРА - 363, в т.ч. взятый под
адмнадзор не прибывш. к избр. м/жит. после освобожд. из
ИУ - 374, в т.ч. ОСОБО ОПАСНЫЙ РЕЦИДИВИСТ, не прибывш. к м/ж
после освобожд. из ИТУ - 385;
БЕЗ ВЕСТИ ПРОПАВШИЙ - 396; Без вести пропавший на
автотранспорте - 397; Должник или ответчик, уклонивш. от
возмещ.ущерба гос. или общ.организциям - 407; по делам о
взыскании алиментов - 418; Утративший связь
с родственниками - 440
К  п. 15: ТИП ДОКУМЕНТА : 1-паспорт РК, 2-удостоверение
личности, 3-военный билет, 4-вид на жительство, 5-пенсионное
удостоверение, 6-водительское удостоверение, 7-свидетельство
о рождении, 8-паспорт РФ (новый), 9-паспорт Узбекистана,
10-паспорт СССР, 11-заграничный паспорт, 12-удостоверение Ж/Д,
13-справка об утере паспорта, 14-справка заключенного,
15-паспорт Кыргызстана (серия), 16-паспорт иностранного
государства (серия др.), 17-разрешение на ношение оружия,
18-удостоверение личности военнослужащего, 19-служебное
удостоверение сотрудника МВД, 20-служебное удостоверение
сотрудника КНБ, 21-служебное удостоверение сотрудника Фин.
полиции, 22-служебное удостоверение сотрудника службы охраны
президента, 23-служебное удостоверение сотрудника таможни,
24-служебное удостоверение сотрудника "БАРЛАУ", 25-депутатский
мандат, 26-техпаспорт, 27-доверенность, 28-охотничий билет,
29-пропуск, 30-разрешение (лицензия), 31-наградное
удостоверение, 32-удостоверение участника ликвидации
последствий чернобыльской аварии, 33-удостоверение ветерана
отечественной войны, 34-удостоверение инвалида отечественной
войны, 35-удостоверение инвалида, 36-удостоверение участника
войны в Афганистане, 37-договор, 38-контракт, 39-соглашение,
40-свидетельство о браке, 41-свидетельство смерти, 42-диплом,
43-аттестат о полном среднем образовании, 44-свидетельство о
неполном ср. образовании, 45-загран.паспорт СССР или РФ,
46-иностранные документы вкл. паспорта граждан СНГ
несоветского образца, 47-иное, 48-формуляр

8. Ұлты _________________________
10. Азаматтылығы ________________
6. Туған күні: "__"_______________20_ж.
7. Жынысы: (ер-1; әйел-2)
9. Нәсілдік типі (азиялық - 1; европалық - 2; кавказдық - 3)
ТУҒАН ЖЕРІ
11. Республика __________________
12. Облыс ___________________
13. Аудан _______________________
14. Елді-мекен ______________
ЖЕКЕ ТҰЛҒАСЫН КУӘЛАНДЫРАТЫН ҚҰЖАТ
15. Құжат типі - (сыртқы бетін қара
16. Сериясы________ N___________
17. Берілген күні "____"_____________20___ж
20. ҚІ қозғаған органның атауы _________________________________
21. ҚІ нөмірі ___________________
23. ҚІ тоқтатылған күні "____" _________________20___ж.
25.ҚР ҚК бабы ___________________ бөлігі ____ тармағы___ __________
26. Қылмыс санаты
(1-аса ауыр, 2-ауыр, 3-ауырлығы орташа, 4-онша ауыр емес)
28. Қарулы (1-иә/2-жоқ)
30. Аса қауіпті рецидивист (1-иә/2-жоқ)
31. Іздеу бастамашысы (атауы) __________________________________
32. Бастамашының іздеу туралы шешімді шығарған күні "___"_________________20___ж.
33. ӨТК тіркеген орган __________
_________________________________
34. N ӨТК _______________________
36. Іздеуді жүзеге асырушы орган (органның атауы) ________________
37. ІІ нөмірі ___________________
39. ІІ жүргізілді (1-алғашқы рет; 2-қайта тапсырыс бойынша)
Аумақта жасырынды/жоғалды:
40. Ел __________________________
42. Аудан _______________________
18. Ел ______________________
19. Орган ___________________
22. ҚІ қозғалған күні "____"________________20___ж.
24. КПБ(Б)/КҚПБ(Б) берілді "____"_______________20___ж.
27. Бұлтартпау шарасы _______
29. Бұрын сотталған (1-иә/2-жоқ)
35. ӨТК тіркеген күн "____"_______________20___ж.
38. ІІ жүргізу күні "____"________________20___ж.
41. Облыс ___________________
43. Елді-мекен_______________
ҚАЙТА ТАПСЫРЫЛҒАН ІЗДЕУ ІСІ БОЙЫНША ТОЛТЫРЫЛАДЫ
44. _____________________________
(органның атауы)
_________________________________
қайта тапсырылды
45. Қайта тапсырылған іздеу ісінің нөмірі____________________
47. МГР жариялау күні  "____"___________________20___ж.
48. Қосымша ақпарат _____________
Кәртішкенің ҚСжАЕК келіп түскен күні "_____"__________20___ж.
ҚСжАЕК қызметкері________________
_________________________________
Толтырды_________________________
(лауазымы, атағы, тегі)
______________________ІІО бастығы
_________________________________
(атағы, тегі)
________________________операторы
46. Қайта тапсырылған іздеу ісінің жүргізу күні
"____"________________20___ж.
Аты-жөні., қолы
_____________________________
(қолы)
"___"_________________20___ж.
_____________________________
(қолы)
"___"_________________20___ж.
"___"_________________20___ж.
К п. 1:  ТҰЛҒА САНАТЫ: Бас бостандығынан айыру орнынан қашқан ҚЫЛМЫСКЕР (110-ТМ, 121-тергеу изоляторынан, 132-абақтыдан, 143-УҰИ, 154-ӘК, колония-қоныстан - 165); АБАҚТЫДАН (полициядан - 187, әскери нарядтан - 198); ҚАШҚЫН - 220; ЖАЗАСЫН ӨТЕУДЕН ЖАЛТАРҒАН (бас бостандығынан айыруға сотталған, бірақ үкімнің заңды күшіне енгеніне дейін қамауға алынбаған - 231; түзеу жұмыстарына тартылған - 275; үкімнің орындалуы ұзартылған сотталушыға қатысты - 286); ЖАСЫРЫНҒАН (тергеуден - 297; анықтаудан - 298; соттан - 299); ҚАШҚАН (арнайы емдеу-профилактикалық мекемеден АЕПМ - 319; арнайы оқыту-тәрбиелеу мекемесінен - 330; қабалдау-таратудан - 341; жүйке жүйесі ауруханасынан - 352); ӘКІМШ.ҚАДАҒАЛАУДАН ЖАЛТАРҒАН - 363, сонымен қатар, ТМ босатылғанынан кейін таң-н тұрғ. жеріне оралмаған әкімш. қадағалауға алынғандар - 374, сонымен қатар ТЕМ босатылғанынан соң тұғ.орнына оралмаған АСА АУЫР РЕЦИДИВИСТ - 385;
ХАБАРСЫЗ ЖОҒАЛҒАН - 396; автокөлікте хабарсыз жоғалған - 397; мем. нем.қоғ.ұйымдарға залалды өтеуден жалтарған қарызгер немесе жауапкер - 407; алименттерді өтеу туралы істер бойынша - 418; туысқандарымен байланысты жоғалтқандар - 440
К п. 15: ҚҰЖАТ ТҮРІ: 1-ҚР төлқұжаты, 2-жеке куәлігі, 3-әскери билеті, 4-ықтияр хаты, 5-зейнеткер куәлігі, 6-жүргізушінің куәлігі, 7-туу туралы куәлік, 8-РФ куәлігі (жаңа), 9-Өзбекстан төлқұжаты, 10-СССР төлқұжаты, 11-шетел төлқұжаты, 12-Т/Ж куәлігі, 13-төлқұжатты жоғалту туралы куәлік, 14-қамаудағының анықтамасы, 15-Қырғызстан төлқұжаты (сериясы), 16-шетел мемлекетінің төлқұжаты (сериясы, т.б.), 17-қару ұстау рұқсаты, 18-әскери қызметшінің жеке куәлігі, 19-ІІМ қызметкерінің қызметтік куәлігі, 20-ҰҚК қызметкерінің қызметтік куәлігі, 21-Қаржы полициясы қызметкерінің қызметтік куәлігі, 22-Президентті қорғау қызметі қызметкерінің қызметтік куәлігі, 23-кеден қызметкерінің қызметтік куәлігі, 24-"БАРЛАУ" қызметкерінің қызметтік куәлігі, 25-депутаттық мандат, 26-техникалық төлқұжат, 27-сенімхат, 28-аңшылық билет, 29-рұқсаттама, 30-рұқсат (лицензия ), 31-марапат куәлігі, 32-Чернобыль авариясы зардаптарын жоюға қатысушының куәлігі, 33-Отан соғысы ардагерінің куәлігі, 34-Отан соғысы мүгедегінің куәлігі, 35-мүгедек куәлігі, 36-Ауғаныстан соғысына қатысушының куәлігі, 37-шарт, 38-келісімшарт, 39-келісім, 40-неке құру туралы куәлік, 41-қайтыс болғаны туралы куәлік, 42-диплом, 43-толық орта білім туралы аттестат, 44-толық емес орта білім туралы аттестат, 45-СССР немесе РФ шетел төлқұжаты, 46-шетел құжаттары, советтік үлгідегі емес ТМД азаматтарының төлқұжатын қоса, 47-басқалар, 48-формуляр