О внесении дополнений и изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 февраля 2004 года № 178 "Об утверждении форм актов, протоколов, постановлений, предписаний и Правил составления и выдачи актов должностных лиц, осуществляющих государственный санитарно-эпидемиологический надзор"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 октября 2006 года № 489. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 ноября 2006 года № 4460. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 мая 2010 года № 377
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 24.05.2010 № 377.
В целях совершенствования нормативных правовых актов в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения,  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 февраля 2004 года N 178 "Об утверждении форм актов, протоколов, постановлений, предписаний и Правил составления и выдачи актов должностных лиц, осуществляющих государственный санитарно-эпидемиологический надзор" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2737, опубликован в "Официальной газете" от 10 апреля 2004 года N 15, внесены изменения и дополнения приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 сентября 2005 года  N 482 ) следующие дополнения и изменения:
в  Правилах составления и выдачи актов должностных лиц, осуществляющих государственный санитарно-эпидемиологический надзор (далее - Правила), утвержденных указанным приказом:
в подпункте 4) пункта 2, абзаце четвертом пункта 4 после слов "хозяйственной деятельности" дополнить словами ", запрещении ввоза, производства, применения и реализации продукции, предназначенной для использования и применения населением, а также в хозяйственной деятельности, запрещении производства, применения и реализации новых видов сырья, продукции, технологического оборудования, процессов, инструментария в случае признания их опасными для жизни и здоровья людей";
в пункте 6:
после абзаца первого дополнить абзацами следующего содержания:
"С момента составления протокола дело об административном правонарушении считается возбужденным.
Производство по делам об административных правонарушениях в Республике Казахстан ведется на государственном языке, а при необходимости в производстве наравне с государственным употребляется русский язык или другие языки. Поэтому, при возбуждении административного дела должностное лицо должно уточнить у правонарушителя, на каком языке он желает выступать в рассмотрении дела и внести соответствующую запись в протокол. На основании данной записи и в соответствии со  статьей 21 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" Главный государственный санитарный врач (заместитель) определяет своим постановлением язык производства по рассматриваемому делу, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.";
после абзаца шестого дополнить абзацами следующего содержания:
"Дело об административном правонарушении рассматривается с участием лица, в отношении которого ведется производство по делу об административном правонарушении, а также при необходимости, переводчика, защитника и при наличии потерпевших, свидетелей, понятых.
В случае уклонения лица, в отношении которого ведется производство по делу об административном правонарушении, от явки по вызову Главного государственного санитарного врача (заместителя), в производстве которого находится дело об административном правонарушении, это лицо может быть подвергнуто приводу сотрудниками органа внутренних дел (полицией) на основании определения Главного государственного санитарного врача (заместителя), вынесенного согласно приложению 6 к настоящим Правилам.";
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
"Рассмотрев дело об административном правонарушении, Главный государственный санитарный врач (заместитель) выносит одно из следующих постановлений:

"Актілердің, хаттамалардың, қаулылардың, ұйғарымдардың нысандары мен Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалауды жүзеге асыратын лауазымды адамдардың актілерді жасау және беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2004 жылғы 23 ақпандағы N 178 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі 2006 жылғы 18 қазандағы N 489 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 17 қарашадағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4460 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 24 мамырдағы № 377 Бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010.05.24 № 377 Бұйрығымен.
Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Актілердің, хаттамалардың,   қаулылардың, ұйғарымдардың   нысандары мен Мемлекеттік   санитарлық-эпидемиологиялық   қадағалауды жүзеге асыратын лауазымды адамдардың актілерді   жасау және беру ережесін   бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің   2004 жылғы 23 ақпандағы N 178  бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2737 болып тіркелген, "Ресми газетте" 2004 жылғы 10 сәуірде N 15 жарияланған, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрі міндетін атқарушының 2005 жылғы 23 қыркүйектегі  N 482 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізілген) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалауды жүзеге асыратын лауазымды адамдардың актілерді жасау және беру ережесіне (бұдан әрі - Ереже):
2-тармақтың 4) тармақшасындағы, 4-тармақтың төртінші абзацындағы "шаруашылық жүргізу қызметін тоқтату" деген сөздерден кейін ", халықтың пайдалануы мен қолдануына арналған өнімді, сондай-ақ шаруашылық қызметте әкелуге, өндіруге, қолдануға және сатуға тыйым салу, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіпті деп танылған жағдайда шикізаттың, өнімнің, технологиялық жабдықтардың, процестердің, құрал-саймандардың жаңа түрлерін өндіруге, қолдануға және сатуға тыйым салу" деген сөздермен толықтырылсын;
6-тармақта:
бірінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Хаттама жасалған сәттен бастап әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс қозғалды деп есептелінеді.
Қазақстан Республикасындағы әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізу мемлекеттік тілде жүргізіледі, ал қажетіне қарай орыс тілі немесе басқа да тілдер мемлекеттік тілмен тең қолданылады. Сондықтан әкімшілік іс қозғалған кезде лауазымды адам құқық бұзушыдан істі қарау кезінде қай тілде сөйлейтінін және хаттаманы қай тілде жазу керектігін нақтылап алуы қажет. Осы жазбаның негізінде және "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің  21-бабына сәйкес Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері (орынбасары) осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес қаралатын іс бойынша іс жүргізу тілін өзінің қаулысымен айқындайды.";
алтыншы абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істі жүргізуге қатысты адамның, сондай-ақ қажетіне қарай аудармашының, қорғаушының қатысуымен және жәбірленушілер, куәгерлер, куәлар болған жағдайда әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс қаралады.
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істі жүргізуге қатысты адам әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс оны жүргізуде болған Бас мемлекеттік санитарлық дәрігердің (орынбасарының) шақыруы бойынша келуден бас тартқан жағдайда, бұл адам осы Ережеге 6-қосымшаға сәйкес шығарылған Бас мемлекеттік санитарлық дәрігердің (орынбасарының) анықтамасы негізінде ішкі істер органының қызметкерлері (полиция) мәжбүрлеп келтіруі мүмкін.";
Жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істі қарап, Бас мемлекеттік санитарлық дәрігер (орынбасары) мына қаулылардың бірін шығарады:

1) о наложении административного взыскания;
2) о прекращении производства по делу;
3) о передаче дела на рассмотрение судье, органу (должностному лицу), правомочному налагать за данное административное правонарушение взыскание иного вида или размера.";
абзац восьмой исключить;
в абзаце девятом после слов "объяснений участников" дополнить словами ", должностной инструкции правонарушителя, документа, удостоверяющего личность правонарушителя, учредительных документов юридического лица, лицензии на указанный вид деятельности";
в пункте 12:
в абзаце первом:
в предложении первом после слов "индивидуального предпринимателя" дополнить словами ", запрещение ввоза, производства, применения и реализации продукции, предназначенной для использования и применения населением, а также в хозяйственной деятельности и запрещение производства, применения и реализации новых видов сырья, продукции, технологического оборудования, процессов, инструментария";
в предложении втором:
после слов "хозяйственной деятельности" дополнить словами "или о запрещении ввоза, производства, применения и реализации продукции, предназначенной для использования и применения населением, а также в хозяйственной деятельности либо о запрещении производства, применения и реализации новых видов сырья, продукции, технологического оборудования, процессов, инструментария";
слова (далее - постановление) исключить;
предложение третье изложить в следующей редакции:
"При этом, перечисленные постановления действуют до устранения нарушений санитарно-эпидемиологических правил и норм либо до вынесения судебного решения о приостановлении деятельности или о запрещении ввоза, производства, применения и реализации продукции, предназначенной для использования и применения населением, а также в хозяйственной деятельности либо о запрещении производства, применения и реализации новых видов сырья, продукции, технологического оборудования, процессов, инструментария.";
абзац второй изложить в следующей редакции:
"Экземпляр вынесенного постановления выдается под роспись лицу, чья деятельность приостанавливается или запрещается деятельность по ввозу, производству, применению и реализации продукции, предназначенной для использования и применения населением, а также в хозяйственной деятельности и производству, применению и реализации новых видов сырья, продукции, технологического оборудования, процессов, инструментария.";
дополнить приложениями 5, 6 согласно приложениям 1, 2 к настоящему приказу;
в формах актов, протоколов, постановлений и предписаний, утвержденных указанным приказом:
в протоколе об административном правонарушении:
после наименования дополнить знаком "N ___";
после строки "Число, месяц, год рождения" дополнить строкой следующего содержания:
" наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность правонарушителя _______
_____________________________________________________________________________ ";
в строке "Юридическое лицо" после слова "местонахождение" дополнить словами "организационно-правовая форма, номер и дата государственной регистрации в качестве юридического лица";
строку "Подпись лица, составившего протокол ___________ " исключить;
Строки "М.П. Главный государственный санитарный врач (заместитель)
______________________   ____________________________________  __________
фамилия, имя, отчество   наименование территории, транспорта    подпись
"___" _________ 20__ года"
заменить строкой следующего содержания:
"Подпись должностного лица, составившего протокол _______________________
строку "Решение:

1) әкімшілік жаза қолдану туралы;
2) іс жүргізуді тоқтату туралы;
3) істі сотқа, осы әкімшілік құқық бұзушылық үшін жазаның басқа түрін немесе мөлшерін қолдануға құқылы органға (лауазымды адамға) қарауға беру туралы.";
сегізінші абзац алынып тасталсын;
тоғызыншы абзацтағы "қатысушылардың түсініктемелері" деген сөздерден кейін ", құқық бұзушының лауазымдық нұсқаулықтарының, құқық бұзушының жеке басын куәландыратын құжаттың, заңды тұлғаның құрылтай құжаттарының, көрсетілген қызмет түріне лицензияның," деген сөздермен толықтырылсын;
12-тармақта:
бірінші абзацта:
бірінші сөйлемдегі "жеке кәсіпкердің қызметін дереу тоқтатуына" деген сөздерден кейін ", халықтың пайдалануы мен қолдануына арналған өнімді, сондай-ақ шаруашылық қызметте арналған  өнімдерді әкелуге, өндіруге, қолдануға және сатуға тыйым салуға және шикізаттардың, өнімдердің, технологиялық жабдықтардың, процестердің, құрал-саймандардың жаңа түрлерін өндіруге, қолдануға және сатуға тыйым салуға" деген сөздермен толықтырылсын;
екінші сөйлемдегі: "шаруашылық жүргізу қызметті тоқтату туралы" деген сөздерден кейін "немесе халықтың пайдалануына және қолдануына, сондай-ақ шаруашылық жүргізу қызметіне арналған  өнімдерді әкелуге, өндіруге, қолдануға және іске асыруға тыйым салу туралы немесе шикізаттардың, өнімдердің, технологиялық жабдықтардың, үдерістердің, құрал-саймандардың жаңа түрлерін өндіруге, қолдануға және іске асыруға тыйым салу туралы" деген сөздермен толықтырылсын;
"(бұдан әрі - қаулы)" деген сөз алынып тасталсын;
үшінші сөйлем мынадай редакцияда жазылсын:
"Бұл ретте, аталған қаулылар санитарлық-эпидемиологиялық ережелер мен нормаларды бұзушылық жойылғанға дейін немесе қызметті тоқтату туралы немесе халықтың пайдалануы мен қолдануына арналған өнімді, сондай-ақ шаруашылық қызметті әкелуге, өндіруге, қолдануға және сатуға тыйым салу туралы немесе шикізаттардың, өнімдердің, технологиялық жабдықтардың, процестердің, құрал-саймандардың жаңа түрлерін өндіруге, қолдануға және сатуға тыйым салу туралы сот шешімі шыққанға дейін  қолданылады.";
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Шығарылған қаулының бір данасы халықтың пайдалануы мен қолдануына арналған өнімді, сондай-ақ  шаруашылық қызметті әкелуге, өндіруге, қолдануға және сатуға және шикізаттардың, өнімдердің, технологиялық жабдықтардың, процестердің, құрал-саймандардың жаңа түрлерін өндіруге, қолдануға және сатуға байланысты қызметіне тыйым салынатын немесе тоқтатылатын адамға қол қойдырту арқылы беріледі";
осы бұйрыққа 1, 2-қосымшаларға сәйкес 5, 6-қосымшалармен толықтырылсын;
2) көрсетілген бұйрықпен бекітілген актілердің, хаттамалардың, қаулылардың, ұйғарымдардың нысандарында:
әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттамада:
атаудан кейін "N___" белгімен толықтырылсын;
"Туған жылы, күні, айы" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"құқық бұзушының жеке басын куаландыратын құжаттың атауы және реквизиті ______________________________________________________";
"заңды тұлға" деген жолдағы "орналасқан жері" деген сөзден кейін "ұйымдастыру-құқықтық нысаны, заңды тұлға ретіндегі мемлекеттік тіркеудің нөмірі және күні" деген сөздермен толықтырылсын;
"Хаттаманы толтырған адамның қолы ________________" деген жол алынып тасталсын;
"М.О. Бас мемлекеттік санитарлық дәрігер (орынбасары)_______________
тегі, аты -жөні
_______________________                      ___________________
аумақтың, көліктің атауы                           қолы
____________________________           20__жылғы "_____" __________
_____________________________" деген жолдар мынадай мазмұндағы жолмен ауыстырылсын:
"Хаттаманы толтырған лауазымды адамның қолы _____________";

На основании подпункта 17)  статьи 11 Закона Республики Казахстан "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения",  статей 642 650 КоАП РК ________________ " исключить;
постановление о наложении административного взыскания изложить согласно приложению 3 к настоящему приказу;
постановление о приостановлении хозяйственной деятельности изложить согласно приложению 4 к настоящему приказу;
в предписании о проведении санитарно-противоэпидемических мероприятий:
слово "постановления" заменить словом "предписания";
после слов "должностного лица " дополнить словами "либо физического лица";
в предписании об устранении нарушений требований законодательства Республики Казахстан о санитарно-эпидемиологическом благополучии населения:
слово "постановления" заменить словом "предписания";
по всему тексту после слов "индивидуального предпринимателя" дополнить словами "либо должностного или физического лица";
дополнить формами актов согласно приложениям 5, 6 к настоящему приказу.
2. Комитету государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Белоног А.А.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту организационно-правовой работы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Акрачкова Д.В.) направить настоящий приказ на официальное опубликование после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Министр
Приложение 1 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 18 октября 2006 года N 489
"Приложение 5
к Правилам составления и выдачи
актов должностных лиц, осуществляющих
государственный санитарно-
эпидемиологический надзор
Постановление
об определении языка производства
по делу об административном правонарушении
"___" ___________ 20__ года                  N ____
Я, Главный государственный санитарный врач (заместитель) _________
Нужное подчеркнуть
__________________________________________________________________
(Фамилия, имя отчество (далее - ФИО)
рассмотрев представленный протокол об административном
правонарушении от "___" ________ 20__года и на основании  статьи 21
Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях
Постановляю:
1. Определить языком производства при рассмотрении дела об
административном правонарушении
___________________________________________________________________
(указать язык производства)

"Шешім: "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы  туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 17) тармақшасының, ҚР ӘҚБ Кодексінің 642-650-баптарының негізінде __________________" деген жол алынып тасталсын;
әкімшілік жаза қолдану туралы қаулы осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жазылсын;
шаруашылық қызметті тоқтату туралы қаулы осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жазылсын;
санитарлық-індетке қарсы іс-шараларды жүргізу туралы ұйғарымда:
"қаулы" деген сөз "ұйғарым" деген сөзбен ауыстырылсын;
"лауазымды адамның" деген сөздерден кейін "немесе жеке тұлғаның" деген сөздермен толықтырылсын;
Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын бұзушылықты жою туралы ұйғарымда:
"қаулы" деген сөз "ұйғарым" деген сөзбен ауыстырылсын;
барлық мәтін бойынша "жеке кәсіпкердің" деген сөздерден кейін "немесе лауазымды немесе жеке тұлғаның" деген сөздермен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 5, 6-қосымшаларға сәйкес актілердің нысандарымен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті (А.А.Белоног) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ұйымдастыру-құқықтық жұмыс департаменті (Д.В. Акрачкова) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауға жіберсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2006 жылғы 18 қазандағы
N 489 бұйрығына
1-қосымша
"Санитарлық-эпидемиологиялық
қадағалауды жүзеге асыратын
лауазымды адамдардың актілерді
жасау және беру ережесіне
5-қосымша
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша
іс жүргізу тілін айқындау туралы қаулы
20 __ жылғы "___"_______                                  N _____
Мен, Бас мемлекеттік санитарлық дәрігер(орынбасары) _______________
Керегінің астын сызыңыз          (Тегі, аты-жөні, (бұдан  әрі - ТАЖ)
200_жылғы "__" _________ N ____   әкімшілік құқық бұзушылық туралы
ұсынылған хаттаманы қарап және әкімшілік құқық бұзушылық туралы
Қазақстан Республикасы Кодексінің  21-бабының негізінде
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Әкімшілік құқық бұзушылық жөніндегі істі қарау кезінде__________
(іс жүргізу тілін көрсетіңіз)
іс жүргізу тілі болып айқындалсын.

2. Лицо, совершившее административное правонарушение
___________________________________________________________________
(сведения о лице, совершившем административное правонарушение)
в переводе на ________________________ язык, не нуждается/нуждается
(подчеркнуть нужное)
М.П. Главный государственный
санитарный врач (заместитель) ________________________________
ФИО, подпись
Примечание: Лицу, совершившему административное правонарушение в
соответствии со  статьей 584 Кодекса Республики Казахстан Об
административных правонарушениях, разъяснены права делать заявления,
давать объяснения и показания, заявлять ходатайства, приносить жалобы,
знакомиться с материалами дела, выступать при его рассмотрении на
родном языке или другом языке, которым он (а) владеет, бесплатно
пользоваться услугами переводчика.
С постановлением ознакомлен (а) _________________________________ "
(ФИО, подпись лица,
___________________________________________________________________
совершившего административное правонарушение)
Приложение 2 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 18 октября 2006 года N 489
"Приложение 6
к Правилам составления и выдачи
актов должностных лиц, осуществляющих
государственный санитарно-
эпидемиологический надзор
Определение о приводе N _____
"___" ______________ 20__ года        ____________________________
(место составления)
Главный государственный санитарный врач (заместитель) ____________
____________________________________________, рассмотрев материалы
ФИО
административного дела о неявке по вызову для участия в
рассмотрении дела в качестве гр-на _______________________________
ФИО
Установил
Гр-н ____________, проживающий ___________________________________
(фамилия)              (город, улица, номер дома и квартиры)
______________________________, "___" _____________ 20__года
был вызван повесткой N ____ от "___" _____________ 20__ года,
на "___" _______________ 20__года для участия в рассмотрении дела
об административном правонарушении в качестве ________________ по
административному делу N _____________ Однако ___________________
ФИО
в ________________________________________________________________
наименование государственного органа
_______________________________________________________ не явился.
Произведенной проверкой установлено, что указанная повестка ______
была вручена своевременно и он не явился в _______________________
_________________________________________ без уважительных причин.
наименование государственного органа
На основании изложенного и руководствуясь  статьей 584 КоАП РК,
ОПРЕДЕЛЯЮ:

2. Әкімшілік құқық бұзушылық жасаған адам   ___________________________________________________________________
(әкімшілік құқық бұзушылық жасаған адам туралы мәлімет)
_______________________ тіліне аударуды қажет етеді/қажет етпейді.
(керегінің астын сызыңыз)
Бас мемлекеттік санитарлық дәрігер (орынбасары)_____________________
ТАЖ, қолы
Ескертпе: Әкімшілік құқық бұзушылық жасаған адамға Әкімшілік
құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасы Кодексінің  584-бабына
сәйкес оның өтініш жасауға, түсініктеме беруге және куә болуға,
қолдау хат жазуға, шағым жасауға, істің материалдарымен танысуына,
оны  қарау кезінде ана тілінде немесе ол меңгерген басқа тілде
сөйлеуге, аудармашының қызметін тегін пайдалануына құқылы екендігі
түсіндірілді.
Қаулымен таныстым:________________________________________________";
(әкімшілік құқық бұзушылық жасаған адамның ТАЖ, қолы)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2006 жылғы 18 қазандағы
N 489 бұйрығына
2-қосымша
"Санитарлық-эпидемиологиялық
қадағалауды жүзеге асыратын
лауазымды адамдардың актілерді
жасау және беру ережесіне
6-қосымша
Мәжбүрлеп келтіру туралы N______ анықтама
20 __ жылғы "___" ___________        ____________________________
(толтыру орны)
Бас мемлекеттік санитарлық дәрігер (орынбасары)____________________
___________________________________________________________, азамат
Тегі, аты-жөні
___________________ _______________________________________ ретінде
Тегі, аты-жөні
істі қарауға қатысуы үшін шақырылуы бойынша келмегені туралы
әкімшілік іс материалдарын қарап, келесіні анықтады:
____________________________________ тұратын, азамат_______________
(қала, көше, үйдің және пәтердің нөмірі)                 (ТАЖ)
20__жылғы "___" ___________N_______ әкімшілік іс бойынша __________
ретінде әкімшілік құқық бұзушылық туралы істі қарауға қатысу үшін
20 __ жылғы "____" _____________ , 20__жылғы "___" ________N_______
шақыру қағазымен шақырылған болатын.
Бірақ_____________________ ________________________________________
Тегі, аты-жөні              мемлекеттік органның атауы
_______________________________________  келмеді.
Жүргізілген тексерісте көрсетілген ________________________________
шақыру қағазы қолға уақтылы тапсырылғаны және оның ________________
___________________________________________________________________
мемлекеттік органның атауы
себепсіз келмегені анықталды.
Жоғарыда баяндалғанның негізінде және ҚР ӘҚБ Кодексінің  584-бабын
басшылыққа ала отырып,
АНЫҚТАЙМЫН:

1. Подвергнуть ___________________________________________________
ФИО
проживающего _____________________________________________________
(адрес: город, улица, номер дома и квартиры)
приводу в ________________________________________________________
наименование государственного органа
к ______ часам "__" ____________ 20__ года
2. Настоящее определение направить для исполнения начальнику
отдела внутренних дел ____________________________________________
(исполнительный орган)
М.П. Главный государственный
санитарный врач (заместитель) _______________________________
(подпись)
Приложение 3 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 18 октября 2006 года N 489
______________________________________
наименование государственного органа
______________________________________
санитарно-эпидемиологической службы
Постановление
о наложении административного взыскания
"___" _________ 20__ года                          N ________
Главный государственный санитарный врач (заместитель) ____________
(нужное подчеркнуть)                  фамилия, имя, отчество
__________________________________________________________________
дата и место рассмотрения дела ___________________________________
сведения о лице, в отношении которого рассмотрено дело:
физическое либо должностное лицо либо индивидуальный предприниматель
(нужное подчеркнуть)
__________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество
__________________________________________________________________
N и дата выдачи свидетельства государственной регистрации
__________________________________________________________________
индивидуального предпринимателя
дата рождения ____________________________________________________
место жительства _________________________________________________
__________________________________________________________________
наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность
__________________________________________________________________
регистрационный номер налогоплательщика
__________________________________________________________________
сведения о регистрации по месту жительства
Место работы, занимаемая должность, адрес организации ____________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Юридическое лицо _________________________________________________
фамилия, имя, отчество руководителя, наименование,
__________________________________________________________________
организационно-правовая форма
__________________________________________________________________
местонахождение, номер и дата
__________________________________________________________________
государственной регистрации в качестве юридического лица
__________________________________________________________________
регистрационный номер налогоплательщика и банковские реквизиты
язык производства по рассматриваемому делу _______________________
__________________________________________________________________
статья КоАП РК, предусматривающая ответственность
__________________________________________________________________
за административное правонарушение обстоятельства,
установленные при рассмотрении дела ______________________________
характер совершенного
__________________________________________________________________
административного правонарушения
__________________________________________________________________
личность виновного, в том числе его поведение до и после
__________________________________________________________________
совершения правонарушения
__________________________________________________________________
имущественное положение обстоятельства, смягчающие и
__________________________________________________________________
отягчающие ответственность
На основании вышеизложенного и руководствуясь  статьей 557
КоАП РК,  статьей 11 Закона Республики Казахстан "О санитарно-
эпидемиологическом благополучии населения"
ПОСТАНОВЛЯЮ:
наложить административное взыскание в виде предупреждения или штрафа
(нужное подчеркнуть)
в размере  ________________________________________________________
(прописью)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Штраф должен быть уплачен не позднее тридцати дней со дня
вступления постановления о наложении административного штрафа в
законную силу либо со дня истечения срока отсрочки, предусмотренной
статьей 701 КоАП РК, с последующим уведомлением в письменной форме
органа (должностного лица), вынесшего постановление о наложении
штрафа.
Жалоба, протест на настоящее постановление могут быть поданы
в течение десяти дней со дня вручения копии постановления, а

1. ____________________________________________ ____________тұратын
(қала, көше, үйдің және пәтердің нөмірі)
___________________________________________________________________
(Тегі, аты-жөні)
___________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
20__жылғы "___"  ______ ___ сағат ___________  мәжбүрлеп келтірілсін.
2. Осы анықтама____________________________________________________
атқарушы орган
ішкі істер бөлімінің бастығына орындау үшін жіберілсін.
Бас мемлекеттік санитарлық дәрігер (орынбасары)____________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2006 жылғы 12 қазандағы
N 489 бұйрығына
3-қосымша
____________________________________
мемлекеттік органның атауы
____________________________________
санитарлық-эпидемиологиялық қызмет
Әкімшілік жаза қолдану туралы қаулы
20__жылғы "__" ______________                        N ________
Бас мемлекеттік санитарлық дәрігер (орынбасары)______________
(керегінің астын сызыңыз)                тегі, аты-жөні
____________________________________________________________________
істің қаралатын күні және орны______________________________________
қаралған іске қатысты адам туралы мәліметтер:
жеке немесе лауазымды адам немесе жеке кәсіпкер_____________________
керегінің астын сызыңыз                 тегі, аты-жөні
____________________________________________________________________
жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркеу куәлігінің N және берілген күні
туған жылы, айы, күні_______________________________________________
мекен-жайы__________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжаттың атауы және реквизиттері
____________________________________________________________________
салық төлеушінің тіркелу нөмірі
____________________________________________________________________
тұрғылықты жері бойынша тіркелуі туралы мәлімет
____________________________________________________________________
Жұмыс орны, атқаратын лауазымы, ұйымның мекен-жайы__________________
____________________________________________________________________
Заңды тұлға_________________________________________________________
басшының тегі, аты-жөні, атауы, ұйымдастыру-құқықтық нысаны
____________________________________________________________________
орналасқан жері, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелген нөмірі
____________________________________________________________________
және күні салық төлеушінің тіркелген нөмірі және банктік реквизиттері
қаралатын іс бойынша іс  жүргізу тілі_______________________________
____________________________________________________________________
әкімшілік құқық бұзушылыққа жауапкершілікті қарастыратын ҚР ӘҚБ
Кодексінің бабы істі қарау кезінде белгіленген мән-жайлар___________
____________________________________________________________________
әкімшілік құқық бұзушылық сипаты
____________________________________________________________________
кінәлінің жеке басы, соның iшiнде оның құқық бұзушылық жасағанға
____________________________________________________________________
дейiнгi және одан кейiнгi мiнез-құлқы мүліктік жағдайы жауаптылықты
____________________________________________________________________
жеңілдететін және ауырлататын мән-жайлар
Жоғарыда баяндалғанның негізінде және ҚР ӘҚБ Кодексінің
557-бабын , "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы
туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  11-бабын басшылыққа ала отырып
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
__________________________________________________________мөлшерінде
(жазумен)
ескерту немесе айыппұл түрінде әкімшілік жаза қолданылсын.
(керегінің астын сызыңыз)
Айыппұл әкімшілік айыппұл салу туралы қаулы заң күшіне енген
күнінен бастап немесе ҚР ӘҚБ Кодексінің  701-бабында көзделген
кейінге қалдыру мерзімі аяқталған күнінен бастап отыз күннен
кешіктірілмей, айыппұл салу туралы қаулыны шығарған органның
(лауазымды адамның) жазбаша түрде кейіннен хабардар етуімен төленуі
тиіс.
Осы қаулыға арыз, қарсылық білдіру шағымы қаулының көшірмесін
берген күннен бастап он күн ішінде, ал ҚР ӘҚБ Кодексінің