О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 июля 2006 года N 253 "О некоторых вопросах проведения легализации имущества в налоговых органах"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 ноября 2006 года N 454. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 декабря 2006 года N 4470
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Министра финансов Республики Казахстан от 11 июля 2006 года N 253 "О некоторых вопросах проведения легализации имущества в налоговых органах" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 4288, опубликованный в "Юридической газете" от 19 июля 2006 года N 132 (1112), с дополнениями и изменениями, внесенными  приказом  Министра финансов Республики Казахстан от 29 августа 2006 года N 331 "О внесении дополнений и изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 июля 2006 года N 253 "О некоторых вопросах проведения легализации имущества в налоговых органах", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 4387, опубликованный в "Юридической газете" от 22 сентября 2006 года, N 170(1150)) следующие изменения и дополнения:
в пункте 6 слово "апреля" заменить словом "июля";
в  Инструкции  по проведению легализации имущества в налоговых органах, утвержденной указанным приказом:
подпункт 1) пункта 3 дополнить словами ", за исключением денег, легализуемых физическими лицами";
в пункте 5 слово "заявители" заменить словами "субъекты легализации имущества (далее - заявители)";
в пункте 6 слова "(далее - заявители)" исключить;
в пункте 7 слова "30 декабря 2006 года" заменить словами "1 апреля 2007 года";
подпункт 1) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"1) для легализации денег юридическими лицами:
заявление на проведение легализации имущества (далее - заявление) в 2-х экземплярах по форме согласно приложению 2 к настоящему Закону;
документов, подтверждающих уплату сбора за легализацию имущества (далее - сбор);
нотариально засвидетельствованной копии устава (положения), свидетельства о государственной регистрации юридического лица, свидетельства налогоплательщика и документов, подтверждающих полномочия представителя юридического лица;
документа, выданного банком второго уровня либо иностранным банком, подтверждающего наличие предъявленной к легализации суммы денег;";

"Салық органдарында мүлікті жария ету жүргізудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2006 жылғы 11 шілдедегі N 253 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2006 жылғы 23 қарашадағы N 454 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 2 желтоқсандағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4470 болып енгізілді.
БҰЙЫРАМЫН :
1. "Салық органдарында мүлікті жария ету жүргізудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
2006 жылғы 11 шілдедегі N 253  бұйрығына  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4288 болып тіркелген, "Заң газетінде" 2006 жылғы 19 шілдеде N 132 (938) жарияланған, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4387 болып тіркелген, "Заң газетінде" 2006 жылғы 22  қыркүйекте N 170 (976) жарияланған "Салық органдарында мүлікті жария ету жүргізудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2006 жылғы 11 шілдедегі N 253 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2006 жылғы 29 тамыздағы N 331  бұйрығымен  енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
6-тармақтағы "сәуірге" деген сөз "шілдеге" деген сөзбен ауыстырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Салық органдарында мүлікті жария етуді жүргізу жөніндегі нұсқаулықта:
3-тармақтың 1) тармақшасы "Қазақстан" деген сөздің алдынан "жеке тұлғалар жария ететін ақшаны қоспағанда," деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақтағы "өтініш берушілер" деген сөздер "мүлiктi жария ету субъектілерi (бұдан әрі - өтініш берушілер)" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақтағы "(бұдан әрі - өтініш берушілер)" деген сөздер алынып тасталсын;
7-тармақтағы "2006 жылғы 30 желтоқсанда" деген сөздер "2007 жылғы 1 сәуірде" деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) заңды тұлғалардың ақшаны жария етуі үшін:
осы Заңға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада мүлікті жария етуді жүргізуге өтініш (бұдан әрі - өтініш);
мүлікті жария ету үшін алымның (бұдан әрі - алым) төленгенін растайтын құжаттардың;
жарғының (ереженің), заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің, салық төлеуші куәлігінің және заңды тұлға өкілінің өкілеттігін растайтын құжаттардың нотариатта куәландырылған көшірмелерінің;
жария етуге ұсынылған ақша сомасының барлығын растайтын екінші деңгейдегі банк немесе шетелдік банк берген құжаттың;";

абзац третий подпункта 2) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"документов, подтверждающих уплату сбора. В случае легализации физическими и юридическими лицами Республики Казахстан, местом жительства и соответственно местом нахождения которых являются сельские населенные пункты, уплата сбора не производится;";
абзац третий подпункта 3) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"документов, подтверждающих уплату сбора. В случае легализации физическими и юридическими лицами Республики Казахстан, местом жительства и соответственно местом нахождения которых являются сельские населенные пункты, уплата сбора не производится;";
абзац третий подпункта 4) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"документов, подтверждающих уплату сбора. В случае легализации физическими и юридическими лицами Республики Казахстан, местом жительства и соответственно местом нахождения которых являются сельские населенные пункты, уплата сбора не производится;";
абзац третий подпункта 5) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"документов, подтверждающих уплату сбора. В случае легализации физическими и юридическими лицами Республики Казахстан, местом жительства и соответственно местом нахождения которых являются сельские населенные пункты, уплата сбора не производится;";
в абзаце третьем подпункта 6) пункта 9:
слова "за легализацию имущества (далее - сбор)" исключить;
перед словом "уплата"" дополнить словами ", а также в случае легализации физическими и юридическими лицами Республики Казахстан, местом жительства и соответственно местом нахождения которых являются сельские населенные пункты,";
в пункте 23 слова "субъекта легализации по сбору за легализацию имущества" заменить словами "заявителей по сбору";
в пункте 24 слова "за легализацию имущества" исключить;
в абзаце втором пункта 24 слова "Субъекты легализации" заменить словом "Заявители".
2. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Рахметов Н.К.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан

9-тармақтың 2) тармақшасының үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"алымның төленгенін растайтын құжаттардың. Тұрғылықты жері және сәйкесінше орналасқан жері ауылдық елді мекендер болып табылатын Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғалары жария еткен жағдайда алымды төлеу жүргізілмейді;";
9-тармақтың 3) тармақшасының үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"алымның төленгенін растайтын құжаттардың. Тұрғылықты жері және сәйкесінше орналасқан жері ауылдық елді мекендер болып табылатын Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғалары жария еткен жағдайда алымды төлеу жүргізілмейді;";
9-тармақтың 4) тармақшасының үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"алымның төленгенін растайтын құжаттардың. Тұрғылықты жері және сәйкесінше орналасқан жері ауылдық елді мекендер болып табылатын Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғалары жария еткен жағдайда алымды төлеу жүргізілмейді;";
9-тармақтың 5) тармақшасының үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"алымның төленгенін растайтын құжаттардың. Тұрғылықты жері және сәйкесінше орналасқан жері ауылдық елді мекендер болып табылатын Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғалары жария еткен жағдайда алымды төлеу жүргізілмейді;";
9-тармақтың 6) тармақшасының үшінші абзацында:
"мүлiктi жария еткенi үшiн алым (бұдан әрі - алым)" деген сөздер алынып тасталсын;
"алымды төлеу" деген сөздердің алдынан ", сондай-ақ тұрғылықты жері және сәйкесінше орналасқан жері ауылдық елді мекендер болып табылатын Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғалары жария еткен жағдайда" деген сөздермен толықтырылсын;
23-тармақтағы "Мүлікті жария ету үшін алым бойынша жария ету субъектісінің" деген сөздер "Алым бойынша өтініш берушілердің" деген сөздермен ауыстырылсын;
24-тармақтағы "Мүлікті жария ету үшін" деген сөздер алынып тасталсын;
24-тармақтың екінші абзацындағы "жария ету субъектілері" деген сөздер "өтініш берушілер" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (Н.Қ.Рахметов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі