О внесении изменений и дополнений в приказ И.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 декабря 2004 года № 883 "Об утверждении Списка основных (жизненно важных) лекарственных средств"
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 14 декабря 2006 года № 617. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 января 2007 года № 4503. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 декабря 2011 года № 890
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 12.12.2011 № 890.
В целях реализации Закона Республики Казахстан "О лекарственных средствах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ И.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 декабря 2004 года N 883 "Об утверждении Списка основных (жизненно важных) лекарственных средств" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3331, опубликованный в "Юридической газете" от 28 декабря 2005 года N 243-244 (977-978), с дополнениями и изменениями, внесенными приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 декабря 2005 года N 636 "О внесении изменений и дополнений в приказ И.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 декабря 2004 года N 883 "Об утверждении Списка основных (жизненно важных) лекарственных средств" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4003, опубликованный в "Юридической газете" от 25 января 2006 г. N 11 (991)), следующие изменения и дополнения:
в Основном перечне Списка основных (жизненно важных) лекарственных средств, утвержденном указанным приказом:
в приложении 1 к указанному приказу:
в разделе 1. "Анестетики":
в подразделе 1.1. "Средства для общей анестезии и кислород":
в строке "Галотан" слова "раствор во флаконе 50 мл, 250 мл" заменить словами "для ингаляции";
в строке "Кетамин" слова "раствор для инъекций 5% в ампуле 2 мл;
раствор во флаконе 500 мг/10 мл" заменить словами "раствор для инъекций 50 мг/мл";
в строке "Натрия оксибат" слова "в ампуле 5 мл, 10 мл" исключить;
в подразделе 1.2. "Препараты для местной анестезии":
в строке "Лидокаин" слова "по 2 мл, 10 мл" исключить;
в строке "Прокаин" слова "раствор для инъекций 0,5%, 2% по 2 мл, 5 мл; раствор 0,25%, 0,5% во флаконе 200 мл, 400 мл" заменить словами "раствор для инъекций 0,25%, 0,5%, 2%";

"Негізгі (өмірлік маңызды) дәрілік заттардың тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы дәрілік заттардың Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2004 жылғы 22 желтоқсандағы N 883 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2006 жылғы 14 желтоқсандағы N 617 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 5 қазандағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4503 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2011 жылғы 12 желтоқсандағы № 890 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2011.12.12 № 890 (қол қойған күнінен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
"Дәрілік заттар туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 13 қаңтардағы  Заңын іске асыру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Негізгі (өмірлік маңызды) дәрілік заттардың тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2004 жылғы 22 желтоқсандағы N 883  бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2005 жылғы 23 желтоқсандағы толықтырулары мен өзгерістерімен N 636  бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерінің Мемлекеттік тіркеу тізіліміне N 4003 тіркелген, 2006 жылғы 25 қаңтардағы "Юридическая газетінде" N11 (991) жарияланған) "Негізгі (өмірлік маңызды) дәрілік заттардың тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2004 жылғы 22 желтоқсандағы N 883 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерінің Мемлекеттік тіркеу тізіліміне N 3331 тіркелген, 2005 жылғы 28 желтоқсандағы "Юридическая газетінде" N 243-244 (977-978)) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың 1-қосымшасында бекітілген Негізгі (өмірлік маңызды) дәрілік заттардың тізімінің негізгі тізбесінде:
1-бөлімде "Анестетиктер":
1.1 - кіші бөлімде "Жалпы анестезияға арналған дәрілер мен оттегі":
"Галотан" жолында "сауытта 50 мл, 250 мл ерітінді" деген сөздер "ингаляцияға арналған" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Кетамин" жолында "ампулада инъекцияға арналған 5% 2 мл ерітінді; сауытта 500 мг/10 мл ерітінді" деген сөздер "50 мг/мл инъекцияға арналған ерітінді" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Натрий оксибаты" жолында "ампулада 5 мл, 10 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
1.2 - кіші бөлімде "Жергілікті анестезияға арналған препараттар":
"Лидокаин" жолында "2 мл, 10 мл-ден" деген сөздер алынып тасталсын;
"Прокаин" жолында "инъекцияға арналған 0,5%, 2%  ерітінді 2 мл, 5 мл-ден; сауытта 0,25%, 0,5% 200 мл, 400 мл ерітінді" деген сөздер "инъекцияға арналған 0,25%, 0,5%, 2% ерітінді" деген сөздермен ауыстырылсын;

в подразделе 1.3. "Предоперационные лекарственные средства и седативные средства для проведения непродолжительных процедур":
в строке "Атропин" слова "1 мл" исключить;
в строке "Морфин" слова "по 1 мл" исключить;
в строке "Фентанил" слова "2 мл, 5 мл" исключить;
в разделе 2. "Анальгетики, антипиретики, нестероидные противовоспалительные лекарственные средства (НПВС), лекарственные средства, применяемые при подагре и средства, применяемые при ревматических заболеваниях":
в подразделе 2.1. "Неопиоидные анальгетики и нестероидные противовоспалительные лекарственные средства (НПВС)":
в строке "Парацетамол" после слов "суппозитории 80 мг" дополнить словами ", 100 мг, 250 мг";
в подразделе 2.2. "Опиоидные анальгетики":
в строке "Морфин" слова "по 1 мл" исключить;
в строке "Тримепиридина гидрохлорид" слова "по 1 мл" исключить;
в разделе 3. "Противоаллергические лекарственные средства и лекарственные средства, употребляемые при анафилаксии":
в строке "Гидрокортизон" слова "2 мл, 5 мл" исключить;
в строке "Дексаметазон" слова "в ампуле 1 мл" исключить;
в строке "Дифенгидрамин" слова "1 мл" исключить;
в строке "Эпинефрин" слова "1 мл" исключить;
в разделе 4. "Антидоты и другие субстанции, употребляемые при отравлениях":
в подразделе 4.2. "Специфические":
в строке "Атропин" слова "1 мл" исключить;
в строке "Ацетилцистеин" слова "2 мл" исключить;
в строке "Димеркапрол" слова "5 мл" исключить;
в строке "Метилтионина хлорид (метиленовый синий)" слова "10 мл" исключить;
в строке "Налоксон" слова "в ампуле 1 мл" исключить;
в строке "Натрия тиосульфат" слова "5 мл, 10 мл в ампуле" исключить;
в разделе 5. "Противосудорожные и противоэпилептические лекарственные средства":
в строке "Диазепам" слова "в ампуле 2 мл" исключить;
в строке "Магния сульфат" слова "в ампуле 20 мл" исключить;
строку "Фенитоин" исключить;
в разделе 6. "Противомикробные и противопаразитарные лекарственные средства":
в подразделе 6.2.1. "В-лактамные лекарственные средства":
в строке "Амоксициллин + клавулановая кислота":
слова "таблетка 625 мг, 375 мг; порошок для приготовления инъекционного раствора 600 мг; порошок для приготовления оральной суспензии 156,25 мг/5 мл, 312 мг/5 мл, 457 мг/5 мл" заменить словами "таблетка 375 мг, 625 мг, 1000 мг; порошок для приготовления инъекционного раствора 600 мг; порошок для приготовления оральной суспензии 156,25 мг/5 мл, 228,5 мг/5 мл, 312 мг/5 мл, 457 мг/5 мл";

1.3 - кіші бөлімде "Операция алдындағы дәрілік заттар мен ұзаққа созылмайтын емшараларды жүргізуге арналған седативтік дәрілер":
"Атропин" жолында "1 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Морфин" жолында "1 мл-ден" деген сөздер алынып тасталсын;
"Фентанил" жолында "2мл, 5мл" деген сөздер алынып тасталсын;
2-бөлімде "Анальгетиктер, антипиретиктер, қабынуға қарсы стероидтық емес дәрілік заттар (ҚҚСД), подаграда қолданатын дәрілік заттар және ревматикалық ауруларда қолданылатын заттар":
2.1-кіші бөлімде "Апиындық емес анальгетиктер мен қабынуға қарсы стероидтық емес дәрілік заттар (ҚҚСД)":
"Парацетамол" жолында "80 мг суппозиторийлер" деген сөздерден кейін ", 100 мг, 250 мг" деген сөздерімен толықтырылсын;
2.2-кіші бөлімде "Апиындық анальгетиктер":
"Морфин" жолында "1 мл-ден" деген сөздер алынып тасталсын;
"Тримепиридин гидрохлориді" жолында "1 мл-ден" деген сөздер алынып тасталсын;
3-бөлімде "Аллергияға қарсы дәрілік заттар және анафилаксия кезінде қолданылатын дәрілік заттар":
"Гидрокортизон" жолында "2 мл, 5 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Дексаметазон" жолында "ампулада 1 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Дифенгидромерамин" жолында "1 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Эпинефрин" жолында "1 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
4-бөлімде "Улану кезінде қолданылатын у қайырғылар және басқа да субстанциялар":
4.2-кіші бөлімде "Спецификалық":
"Атропин" жолында "1 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Ацетилцистеин" жолында "2 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Димеркапрол" жолында "5 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Метилтионин хлориді (метилен көгі)" жолында "10 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Налоксон" жолында "ампулада 1 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Натрий тиосульфаты" жолында "ампулада 5 мл, 10 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
5-бөлімде "Құрысуға қарсы және қояншыққа қарсы дәрілік заттар":
"Диазепам" жолында "ампулада 2 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Магний сульфаты" жолында "ампулада 20 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Фенитоин" жолы алынып тасталсын.
6-бөлімде. "Микробқа және паразитке қарсы дәрілік заттар":
6.2.1-кіші бөлімде "b-лактамдық дәрілік заттар":
"Амоксициллин + клавулан қышқылы" жолында:
"625 мг, 375 мг таблетка; инъекцияға арналған 600 мг ерітінді дайындауға арналған ұнтақ; 156,25 мг/5 мл, 312 мг/5 мл, 457 мг/5 мл ішуге арналған суспензия дайындауға арналған ұнтақ" деген сөздер "375 мг, 625 мг, 1000 мг таблетка; инъекциялық ерітінді дайындауға арналған 600 мг ұнтақ; 156,25 мг/5 мл, 228,5 мг/5 мл, 312 мг/5 мл, 457 мг/5 мл ауыз арқылы қабылдайтын суспензия дайындауға арналған ұнтақ" деген сөздермен ауыстырылсын;

подраздел 6.2.2. "Прочие антибактериальные средства":
дополнить строкой следующего содержания:
"Мидекамицин таблетка 400 мг, гранулы для приготовления суспензии для приема внутрь 175 мг/5 мл ";
в подразделе 6.3. "Противогрибковые лекарственные средства":
в строке "Флуконазол" после слов "капсула 50 мг" дополнить словом "; 100 мг;";
в разделе 6.4. Противовирусные лекарственные средства:
в подразделе 6.4.2.1. "Нуклеозидные ингибиторы обратной транскриптазы":
в строке "Ламивудин" слова "во флаконе 240 мл" исключить;
в разделе 10. "Лекарственные средства, влияющие на кровь":
в подразделе 10.1. "Антианемические лекарственные средства":
в названии строки слова "соли железа," заменить словами "препараты железа,";
в строке "Цианокобаламин" исключить слова "в ампуле 1 мл";
в подразделе 10.2. "Лекарственные средства, влияющие на коагуляцию":
в строке "Гепарин" слова "раствор для инъекций натриевая соль 5 000, 25 000 МЕ; низкомолекулярные гепарины раствор для инъекций в шприце 0,3 мл, 0,4 мл, 0,6 мл, 0,8 мл" заменить словами "Гепарин натриевая соль раствор для инъекций 5 000 МЕ, 25 000 МЕ";
дополнить строками следующего содержания:
"Надропарин кальций раствор для инъекций в шприцах 2850 МЕ анти-Ха, 3 800 МЕ анти-Ха; 5 700 МЕ анти-Ха, 7 600 МЕ анти-Ха";
"Эноксапарин раствор для инъекций в шприцах 2 000 АнтиХа МЕ, 4 000 АнтиХа МЕ; 6 000 АнтиХа МЕ, 8 000 АнтиХа МЕ, 10 000 АнтиХа МЕ";
в разделе 12. "Сердечно-сосудистые лекарственные средства":
в подразделе 12.1. "Антиангинальные лекарственные средства":
строку "Атенолол" исключить;
в строке "Изосорбида динитрат" слова "таблетка 5 мг, 10 мг, 20 мг, 40 мг, 60 мг;
раствор для инъекций 0,1% 10 мл; аэрозоль" заменить словами "таблетка короткого и пролонгированного действия 10 мг, 20 мг, 40 мг, 60 мг; раствор для инъекций 0,1%; аэрозоль";
в строке "Нитроглицерин" слова "в ампулах по 10 мл" исключить;
в подразделе 12.2. "Антиаритмические лекарственные средства":
строку "Атенолол" исключить;
в строке "Дигоксин" слова "в ампуле 1 мл" исключить;
в строке "Лидокаина гидрохлорид" слова "2 мл" исключить;
в строке "Эпинефрин" слова "1 мл" исключить;
в подразделе 12.3. "Антигипертензивные лекарственные средства":
строку "Атенолол" исключить;
в строке "Индапамид" после слов "таблетка 2,5 мг" дополнить словами "; пролонгированного действия 1,5 мг";
в строке "Нифедипин" после слов "таблетка 10 мг, 20 мг" дополнить словами "; 30 мг, 60 мг";

6.2.2-кіші бөлімде "Басқа да бактерияға қарсы дәрілер":
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Мидекамицин 400 мг таблеткасы, 175 мг/5мл ішке қабылдайтын суспензия дайындауға арналған түйіршік";
6.3-кіші бөлімде "Грибокқа қарсы дәрілік заттар":
"Флуконазол" жолында "50 мг капсула" деген сөздерден кейін ", 100 мг," деген сөздермен толықтырылсын;
6.4-бөлімде "Вирусқа қарсы дәрілік заттар":
6.4.2.1. кіші бөлімде "Кері транскриптазаның нуклеозидті тежегіштері";
"Ламивудин" жолында "сауытта 240 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
10-бөлімде "Қанға әсер ететін дәрілік заттар":
10.1-кіші бөлімде "Анемияға қарсы дәрілік заттар":
жол атауындағы "темір тұздары" деген сөздер "темір препараттары" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Цианокобаламин" жолында "ампулада 1 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
10.2-кіші бөлімде "Коагуляцияға әсер етуші дәрілік заттар":
"инъекцияға арналған натрий тұзы 5 000, 25 000 ХБ; ерітіндісі; төмен молекулярлы гепарин шприцте инъекцияға арналған 0,3 мл, 0,4 мл, 0,6 мл, 0,8 мл ерітінді" жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"инъекцияға арналған натрий тұзы 5 000, 25 000 МЕ гепарин";
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"шприцте инъекцияға арналған 2850 МЕ анти - Ха, 3 800 МЕ анти - Ха, 5 700 МЕ анти - Ха, 7 600 МЕ анти - Ха надропарин кальций ерітіндісі";
"шприцте инъекцияға арналған 2 000 АнтиХа МЕ, 4 000 АнтиХа МЕ, 6 000 АнтиХа МЕ, 8 000 АнтиХа МЕ, 10 000 АнтиХа МЕ эноксапарин ерітіндісі";
12-бөлімде "Жүрек-қан тамыр дәрілік заттары":
12.1-кіші бөлімде "Антиангиналдық дәрілік заттар":
"Атенолол" жолы алынып тасталсын;
"Изосорбид динитраты" жолында:
"5 мг, 10 мг, 20 мг, 40 мг, 60 мг таблетка; инъекцияға арналған 0,1% 10 мл ампулада ерітінді; аэрозоль" деген сөздер "10 мг, 20 мг, 40 мг, 60 мг қысқа және ұзартылған әсерлі таблеткасы; 0,1% инъекцияға арналған ерітіндісі; аэрозоль" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Нитроглицерин" жолында "ампулада 10 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
12.2-кіші бөлімде "Аритмияға қарсы дәрілік заттар":
"Атенолол" жолы алынып тасталсын;
"Дигоксин" жолында "ампулада 1 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Лидокаин гидрохлориді" жолында "2 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Эпинефрин" жолында "1 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
12.3-кіші бөлімде "Гипертензияға қарсы дәрілік заттар":
"Атенолол" жолы алынып тасталсын;
"Индапамид" жолында "2,5 мг таблетка" деген сөздерден кейін "әсері ұзартылған 1,5 мг таблетка" деген сөздермен толықтырылсын;
"Нифедипин" жолында "10 мг, 20 мг таблетка" деген сөздерден кейін ", 30 мг, 60 мг" деген сөздермен толықтырылсын;

в подразделе 12.4. "Лекарственные средства, применяемые при сердечной недостаточности":
в строке "Дигоксин" слова "в ампуле 1 мл" исключить;
в разделе 13. "Дерматологические лекарственные средства (для местного применения)":
в подразделе 13.1. "Противогрибковые лекарственные средства":
в строке "Натрий тиосульфат" слова "10 мл" исключить;
в подраздел 13.2. "Антибактериальные лекарственные средства":
в строке "Бриллиантовый зеленый" слова "10 мл, 20 мл" исключить;
строку "Генцианвиолет" исключить;
в строке "Метиленовый синий" слова "раствор спиртовый 1% во флаконе 10 мл" заменить словами "раствор 1%";
в строке "Повидон - йод" после слов "раствор 1% во флаконе" дополнить словами ";
вагинальные суппозитории 200 мг";
в подразделе 13.3. "Противовоспалительные и противозудные лекарственные средства":
строку "Гидрокортизон" заменить строкой следующего содержания:
"Мометазон мазь, крем 0,1 %";
в подразделе 13.5. "Лекарственные средства, влияющие на процессы дифференцировки и пролиферации клеток кожного покрова":
в строке "Резорцин" исключить слова "во флаконе 40 мл";
в подразделе 13.6. "Лекарственные средства для лечения педикулеза и чесотки":
в строке "Бензил бензоат" слова "во флаконе 50 мл" исключить;
в строке "Перметрин" слова "во флаконе 60 мл" исключить;
в разделе 14. "Диагностические средства":
в подразделе 14.1. "Офтальмологические лекарственные средства":
в строке "Тропикамид" слова "по 5 мл" исключить;
в подразделе 14.2. "Рентгеноконтрастные средства":
строку "Амидотризоат" исключить;
в строке "Йогексол" слова "по 10 мл, 20 мл, 50 мл, 100 мл" исключить;
в строке "Йопромид" слова "(10 мл, 50 мл), (20 мл, 50 мл, 100 мл), (30 мл, 50 мл, 100 мл)" исключить;
в разделе 15. "Антисептические и дезинфицирующие средства":
в подразделе 15.1. "Антисептики":
в строке "Йод" слова "во флаконе 10 мл, 20 мл" исключить;
строку "Муравьиная кислота + этанол раствор спиртовой 50 мл" исключить;
в строке "Перекись водорода" слова "во флаконе 25 мл, 40 мл" исключить;
в строке "Хлоргексидин" слова "100 мл, 500 мл во флаконе" исключить;
в подразделе 15.2. "Дезинфицирующие средства":
строки:
"Хлорсодержащие соединения порошок для приготовления раствора";
"Хлороксиленол раствор 5%";
"Глутарал раствор 2%";
изложить в следующей редакции:
"Соединения на основе хлора, брома, йода, гуанидинов, кислорода, альдегидсодержащие средства, фенолсодержащие средства, поверхностно-активные вещества на основе четвертично- аммониевых соединений (ЧАС), трихлоризациануровая кислота и другие кислоты порошки, таблетки, концентраты, растворы, гели, гранулы, жидкости";
в разделе 16. "Диуретики":
строку "Амилорид" исключить;

12.4-кіші бөлімде "Жүрек функциясының жеткіліксіздігі кезінде қолданылатын дәрілік заттар":
"Дигоксин" жолында "ампулада 1 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
13-бөлімде "Дерматологиялық дәрілік заттар (жергілікті қолдануға арналған)":
13.1-кіші бөлімде "Грибокқа қарсы дәрілік заттар":
"Натрий тиосульфаты" жолында "10 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
13.2-кіші бөлімде "Бактерияға қарсы дәрілік заттар":
"Бриллиант жасылы" жолында "10 мл, 20 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Метилен көгі" жолында "сауытта спиртті 10 мл 1% ерітінді" деген сөздер "1% ерітінді" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Генцианвиолет" жолы алынып тасталсын;
"Повидон - йод" жолында "сауытта 1% ерітінді" деген сөздерден кейін "; 200 мг вагинальді суппозиторийлер" деген сөздермен толықтырылсын;
13.3-кіші бөлімде "Қабынуға қарсы және қышымаға қарсы дәрілік заттар":
"Гидрокортизон" жолы мынадай мазмұндағы жолмен ауыстырылсын "Мометазон жақпа май, крем 0,1 %";
13.5-кіші бөлімде "Дифференцировка мен тері жабындары жасушаларының пролиферациясы процестеріне әсер ететін дәрілік заттар":
"Резорцин" жолында "сауытта 40 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
13.6-кіші бөлімде "Педикулез бен қотырды емдеуге арналған дәрілік заттар":
"Бензил бензоат" жолында "сауытта 50 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Перметрин" жолында "сауытта 60 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
14-бөлімде "Диагностикалық дәрілер":
14.1-кіші бөлімде "Офтальмологиялық дәрілік заттар":
"Тропикамид" жолында "5 мл-ден" деген сөздер алынып тасталсын;
14.2-кіші бөлімде "Рентгеноконтрастылы дәрілер":
"Амидотризоат" жолы алынып тасталсын;
"Йогексол" жолында "10 мл, 20 мл, 50 мл, 100 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Йопромид" жолында "(10 мл, 50 мл), (20 мл, 50 мл, 100 мл), (30 мл, 50 мл, 100 мл)" деген сөздер алынып тасталсын;
15-бөлімде "Антисептикалық және дезинфекциялаушы дәрілер":
15.1-кіші бөлімде "Антисептиктер":
"Йод" жолында "сауытта 10 мл, 20 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Құмырсқа қышқылы + этанол 50 мл спиртті ерітінді" жолы алынып тасталсын;
"Сутегі асқын тотығы" жолында "сауытта 25 мл, 40 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Хлоргексидин" жолында "сауытта 100 мл, 500 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
15.2-кіші бөлімде "Дезинфицирлеуші дәрілер":
"Хлорлы қосылыстар ерітінді дайындауға арналған ұнтақ";
"Хлороксиленол 5% ерітінді";
"Глутарал 2% ерітіндісі" жолдары мынадай редакцияда жазылсын:
"Хлор, бром, йод, гуанидиндер, оттегі негізіндегі қосылыстар, альдегид құрамды заттар, фенол құрамды заттар, төртіншілік - аммоний қосылыстары (ТАҚ) негізіндегі беттік активті заттар, трихлоризацианур қышқылы және басқа қышқылдар, ұнтақтар, таблеткалар, концентраттар, ерітінділер, гелдер, түйіршіктер, сұйықтықтар";
16-бөлімде "Диуретиктер":
"Амилорид" жолы алынып тасталсын;

в строке "Маннитол" слова "во флаконе 100 мл, 500 мл" исключить;
в разделе 17. "Лекарственные средства, применяемые при заболеваниях органов пищеварения":
в подразделе 17.2. "Противорвотные лекарственные средства":
в строке "Метоклопрамид" слова "раствор в ампуле 2 мл" заменить словами "раствор 5 мг/мл";
в строке "Прометазин" слова "в ампуле 2 мл" исключить;
в подразделе 17.5. "Спазмолитические лекарственные средства":
в строке "Атпропин" слова "в ампуле 1 мл" исключить;
в подразделе 17.6. "Слабительные" строку "Бисакодил" исключить;
в разделе 18. "Гормоны, другие эндокринные лекарственные средства и контрацептивы":
в разделе 18.1. "Кортикостероиды и синтетические аналоги":
в строке "Бетаметазон" слова "в ампуле 1 мл" исключить;
в строке "Гидрокортизон" слова "2 мл, 5 мл" исключить;
в подразделе 18.9. "Гормоны гипофиза, гипоталамические гормоны и их аналоги":
в строке "Десмопрессин" слова "раствор в ампуле 1 мл" заменить словами "раствор для инъекций";
в разделе 19. "Иммунологические средства":
в подразделе 19.2. "Сыворотки, иммуноглобулины, анатоксины":
в строке "Сыворотка противостолбнячная" слова "2 мл, 3 мл, 5 мл" исключить;
в строке "Сыворотка противоботулиническая" слова "в ампуле 1 мл" исключить;
в строке "Анти Д - иммуноглобулин человека" слова "1 мл" исключить;
в строке "Иммуноглобулин против клещевого энцефалита" слова "в ампуле 1 мл, 3 мл" исключить;
в строке "Иммуноглобулин антирабический" слова "1 мл" исключить;
в строке "Анатоксин дифтерийный с уменьшенной концентрацией дифтерийного компонента" слова "в ампуле 1 мл" исключить;
в строке "Анатоксин дифтерийно-столбнячный" слова "в ампуле 1 мл" исключить;
в строке "Анатоксин дифтерийно-столбнячный с уменьшенным содержанием дифтерийного компонента" слова "в ампуле 1 мл" исключить;
в разделе 20. "Миорелаксанты и ингибиторы холинэстеразы":
в строке "Неостигмин" слова "в ампуле 1 мл" исключить;
в разделе 21. "Офтальмологические средства":
в подразделе 21.1. "Антибактериальные средства":
в строке "Гентамицин" слова "5 мл" исключить;
в подразделе 21.2. "Противовоспалительные средства":
в строке "Дексаметазон" слова "10 мл" исключить;
в подразделе 21.3. "Местные анестетики":
в строке "Пропаркаин гидрохлорид" слова "15 мл" исключить;
в подразделе 21.5. "Мидриатические средства":
в строке "Атропин" слова "по 1 мл" исключить;
в разделе 22. "Средства, повышающие или угнетающие сократительную активность миометрия:

"Маннитол" жолында "сауытта 100 мл, 500 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
17-бөлімде "Ас қорыту органдары ауырған кезде қолданылатын дәрілік заттар":
17.2-кіші бөлімде "Құсуға қарсы дәрілік заттар":
"Метоклопрамид" жолында "ампулада 2 мл ерітіндісі" деген сөздер "5 мг/мл ерітіндісі" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Прометазин" жолында "ампулада 2мл" деген сөздер алынып тасталсын;
17.5-кіші бөлімде "Спазмолитикалық дәрілік заттар":
"Атропин" жолында "ампулада 1 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
17.6-кіші бөлімде "Іш жібіткіш" "Бисакодил" жолы алынып тасталсын;
18-бөлімде "Гормондар, басқа эндокриндік дәрілік заттар және контрацептивтер":
18.1-кіші бөлімде "Кортикостероидтар және синтетикалық аналогтар":
"Бетаметазон" жолында "ампулада 1 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Гидрокортизон" жолында "2 мл, 5 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
18.9-кіші бөлімде "Гипофиз гормондары, гипоталамия гормондары және олардың аналогтары":
"Десмопрессин" жолында "ампулада 1 мл ерітінді" деген сөздер "инъекцияға арналған ерітінді" деген сөздермен ауыстырылсын;
19-бөлімде "Иммунологиялық заттар":
19.2-кіші бөлімде "Екпе, иммуноглобулиндер, анатоксиндер":
"Сіреспеге қарсы екпе" жолында "2 мл, 3 мл, 5 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Ботулиникаға қарсы екпе" жолында "ампулада 1 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Анти Д - адам иммуноглобулині" жолында "1 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Кене энцефалитіне қарсы иммуноглобулин" жолында "ампуладағы 1 мл, 3 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Антирабиялық иммуноглобулин" жолында "1 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Дифтериялық анатоксин дифтериялық компоненті азайтылған концентрациясымен бірге" жолында "ампулада 1 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Дифтерийлі-сіреспелі анатоксин" жолында "ампулада 1 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Дифтерийлі-сіреспелі анатоксин дифтерийлі компоненттің құрамы азайтылған" жолында "ампулада 1 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
20-бөлімде "Миорелаксанттар (шеткі әсер ету механизмі) мен холинэстераза тежегіші":
"Неостигмин" жолында "ампулада 1 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
21-бөлімде "Офтальмологиялық дәрілер":
21.1-кіші бөлімде "Бактерияға қарсы заттар":
"Гентамицин" жолында "5 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
21.2-кіші бөлімде "Қабынуға қарсы заттар":
"Дексаметазон" жолында "10 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
21.3-кіші бөлімде "Жергілікті анестетиктер":
"Пропаркаин гидрохлориді" жолында "15 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
21.5-кіші бөлімде "Мидриатикалық заттар":
"Атропин" жолында "1 мл-ден" деген сөздер алынып тасталсын;
22-бөлімде "Миометрияның жиырылғыштық белсенділігін көтеретін немесе күйзелтетін дәрілер":

в подразделе 22.1. "Средства, повышающие сократительную активность миометрия":
в строке "Метилэргометрин" слова "в ампулах 1 мл, 10 мл" исключить;
в разделе 24. "Психотерапевтические лекарственные средства":
в подразделе 24.1. "Антипсихотические лекарственные средства":
в строке "Галоперидол" после слов "раствор для инъекций в ампуле 5 мг/мл" дополнить словами "масляный раствор для инъекций 50 мг/мл";
в строке "Флуфеназин" слова "в 1 мл" исключить;
в строке "Хлорпромазин" слова "в ампуле 2 мл" исключить;
в подразделе 24.2.1. "Антидепрессанты":
в строке "Амитриптилин" после слов "таблетка 25 мг, 50 мг" дополнить словами "; раствор для инъекций 10 мг/мл";
в подразделе 24.2.2. "Лекарственные средства, применяемые при биполярных расстройствах":
дополнить строкой следующего содержания:
"Ламотриджин таблетка 25 мг, 50 мг";
в подразделе 24.5. "Лекарственные средства, улучшающие метаболизм и мозговое кровообращение":
в строке "Винпоцетин" слова "в ампуле 2 мл" исключить;
строку "Пирацетам таблетка 200 мг, раствор для инъекций в ампулах 20% 5 мл" изложить в следующей редакции "Пирацетам таблетка 400 мг, 800 мг, 1200 мг; раствор для инъекций 20%";
в разделе 25. "Лекарственные средства, применяемые при заболеваниях органов дыхания":
в подразделе 25.1. "Лекарственные средства, применяемые при бронхиальной астме и хронических обструктивных заболеваниях легких":
в строке "Бекламетазон" после слов "аэрозоль 50 мкг/доза, 100 мкг/доза, 250 мкг/доза" дополнить словами "; ингалятор, активируемый вдохом 100 мкг/доза, 250 мкг/доза";
в строке "Сальбутамол" слова "аэрозоль 100 мкг/доза;  таблетка, капсула 4 мг, 8 мг; раствор для небулайзера 20 мл" заменить словами "аэрозоль 100 мкг/доза; ингалятор, активируемый вдохом 100 мкг/доза таблетка, капсула 4 мг, 8 мг; раствор для небулайзера";
в разделе 26. "Растворы, применяемые для коррекции нарушений водного, электролитного и кислотно-основного баланса":
в подразделе 26.2. "Парентеральные растворы":
в строке "Глюкоза" слова "400 мл, 500 мл, 5 мл, 10 мл" исключить;
в подразделе 26.3. "Другие":
в строке "Вода для инъекций" слова "в ампуле 1 мл, 5 мл, 10 мл, 20 мл" исключить;
в разделе 27. "Витамины и минеральные вещества":
в строке "Аскорбиновая кислота" слова "в ампуле 2 мл, 5 мл" исключить;
в строке "Никотиновая кислота" слова "в ампуле"; "1 мл" исключить;
в строке "Пиридоксин" слова "в ампуле 1 мл" исключить;
в строке "Тиамин" слова "в ампуле 1 мл" исключить;
в строке "Токоферола ацетат" слова "по 1 мл" исключить;
в строке "Цианокобаламин" слова "1 мл" исключить;
в строке "Эргокальциферол" слова "10 мл" исключить;
дополнить разделом следующего содержания:

22.1-кіші бөлімде "Миометрияның жиырылғыштық белсенділігін көтеретін дәрілер":
"Метилэргометрин" жолында "ампулада 1 мл, 10 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
24-бөлімде "Психотерапиялық дәрілік заттар":
24.1-кіші бөлімде "Психикаға қарсы дәрілік заттар":
"Галоперидол" жолында "ампулада инъекцияға арналған 5 мг/мл ерітінді" деген сөздерден кейін "инъекцияға арналған 50 мг/мл майлы ерітінді" деген сөздермен толықтырылсын;
"Флуфеназин" жолында "1 мл-де" деген сөздер алынып тасталсын;
"Хлорпромазин" жолында "ампулада 2 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
24.2.1-кіші бөлімде "Антидпресанттар":
"Амитриптилин" жолында "25 мг, 50 мг таблетка" деген сөздер "; инъекцияға арналған 10 мг/мл ерітінді" деген сөздермен толықтырылсын;
24.2.2-кіші бөлімде "Биполярлы бұзылулар кезінде қолданылатын дәрілік заттар":
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Ламотриджин таблетка 25 мг, 50 мг";
24.5. кіші бөлімде "Метаболизм және ми қан айналысын жақсартатын дәрілік заттар":
"Винпоцетин" жолында "ампулада 2 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Пирацетам таблетка 200 мг, ампулада инъекцияға арналған 20% 5мл ерітінді" жолы мынадай редакцияда жазылсын "Пирацетам 400 мг, 800 мг, 1200 мг таблеткасы; инъекцияға арналған 20% ерітінді";
25-бөлімде "Тыныс мүшелері аурулары кезінде қолданылатын дәрілік заттар":
25.1-кіші бөлімде "Бронх демікпесі мен өкпенің созылмалы тарылу ауруларында қолдануға арналған дәрілік заттар":
"Беклометазон" жолында "аэрозоль 50 мкг/мөлшер, 100 мкг/мөлшер, 250 мкг/ мөлшер" деген сөздерден кейін "; 100 мкг/мөлшер, 250 мкг/мөлшер демалумен белсендендірілетін ингалятор" деген сөздермен толықтырылсын;
"Сальбутамол" жолында "аэрозоль 100мкг/мөлшер; таблетка, капсула 4мг, 8мг; 20 мл небулайзерге арналған ерітінді" деген сөздер "аэрозоль 100 мкг/ мөлшер; 100 мкг/мөлшер дем алумен белсендендірілетін ингалятор, таблетка, капсула 4 мг, 8 мг; небулайзерге арналған ерітінді" деген сөздермен ауыстырылсын;
26-бөлімде "Су, электролит және қышқылдық-негіздік тепе-теңдік бұзылуын түзету үшін қолданылатын ерітінділер":
26.2-кіші бөлімде "Парентеральді ерітінділер":
"Глюкоза" жолында "400 мл, 500 мл, 5 мл, 10 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
26.3-кіші бөлімде "Басқалары":
"Инъекцияға арналған су" жолында "ампулада 1 мл, 5 мл, 10 мл, 20 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
27-бөлімде "Витаминдер және минералдық заттар":
"Аскорбин қышқылы" жолында "ампулада 2 мл, 5 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Никотин қышқылы" жолында "ампулада 1 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Пиридоксин" жолында "ампулада 1 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Тиамин" жолында "ампулада 1 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Токоферол ацетаты" жолында "1 мл-ден" деген сөздер алынып тасталсын;
"Цианокобаламин" жолында "1 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Эргокальциферол" жолында "10 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы бөліммен толықтырылсын:

"28. Изделия медицинского назначения";
в дополнительном перечне Списка основных (жизненно важных) лекарственных средств, утвержденном указанным приказом:
в приложении 2 к указанному приказу:
в разделе 1. "Анестетики":
в подразделе 1.1. "Средства для общей анестезии и кислород":
в строке "Пропофол" после слов "эмульсия для внутривенного введения 10 мг/мл" дополнить словами "; 20 мг/мл";
дополнить строкой следующего содержания:
"Изофлуран жидкость для ингаляционной анестезии 99,9 %";
в подразделе 1.2. "Препараты для местной анестезии":
в строке "Нафазолин" слова "по 10 мл" исключить;
строку "Эфедрин" исключить;
раздел 2. "Анальгетики, антипиретики, нестероидные противовоспалительные лекарственные средства (НПВС), лекарственные средства, применяемые при подагре и средства, применяемые при ревматических заболеваниях":
в подразделе 2.1. "Неопиоидные анальгетики и нестероидные противовоспалительные лекарственные средства (НПВС)":
строку "Кеторолак" заменить строкой следующего содержания:
"Кетопрофен раствор для инъекций 50 мг/мл; капсула 50 мг; таблетка 100 мг, 150 мг; суппозитории 100 мг; крем 5%";
дополнить строками следующего содержания:
"Ацеклофенак таблетка 100 мг";
"Лорноксикам таблетка 4 мг, 8 мг; порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций 8 мг";
подраздел 2.2. "Опиоидные анальгетики":
дополнить строкой следующего содержания:
"Буторфанола тартрат раствор для инъекций 2 мг/мл";
в разделе 2.4. "Средства, применяемые при ревматических заболеваниях":
дополнить строками следующего содержания:
"Мелоксикам таблетка 7,5 мг, 15 мг; раствор для инъекций 15 мг/1,5 мл";
"Инфликсимаб порошок для приготовления инъекционного раствора 100 мг";
в разделе 3. "Противоаллергические лекарственные средства и лекарственные средства, употребляемые при анафилаксии":
в строке "Норэпинефрин" слова "в ампулах по 1 мл" исключить;
дополнить строкой следующего содержания:
"Диметинден гель 0,1%; раствор (капли) для приема внутрь 0,1%";
в разделе 5. "Противосудорожные и противоэпилептические лекарственные средства":
дополнить строкой следующего содержания:
"Топирамат капсула 15 мг, 25 мг";
в разделе 6. "Противомикробные и противопаразитарные лекарственные средства":
в подразделе 6.2.1. "В-лактамные лекарственные средства":
в строке "Цефуроксим" слова "порошок для приготовления инъекционного раствора во флаконе 750 мг" дополнить словами ", 1,5 г";
дополнить строкой следующего содержания:
"Тикарцилина натриевая соль, клавулановая кислота лиофилизированный порошок для приготовления раствора для инфузий 3000 мг/200 мг";

"28. Медициналық мақсаттағы бұйымдар";
Көрсетілген бұйрыққа қоса беріліп бекітілген 2-қосымшада Негізгі (өмірлік маңызды) дәрілік заттардың қосымша тізімінде:
1-бөлімде "Анестетиктер":
1.1-кіші бөлімде "Жалпы анестезияға арналған заттар және оттегі":
"Пропофол" жолында "көк тамырға енгізуге арналған 10 мг/мл эмульсия" деген сөздерден кейін "; 20 мг/мл" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Изофлуран ингаляциялық анестезияға арналған 99,9 % сұйықтық";
1.2-кіші бөлімде "Жергілікті анестезияға арналған препараттар":
"Нафазолин" жолында "10 мл-ден" деген сөздер алынып тасталсын;
"Эфедрин" жолы алынып тасталсын;
2-бөлім "Анальгетиктер, антипиретиктер, қабынуға қарсы стероидтық емес дәрілік заттар (ҚҚСД), подаграда қолданылатын дәрілік заттар және ревматикалық ауруларда қолданылатын дәрілер":
2.1-кіші бөлімде "Апиындық емес анальгетиктер және қабынуға қарсы стероидтық емес дәрілік заттар (ҚҚСД)":
"Кеторолак" жолы мынадай мазмұндағы жолмен ауыстырылсын:
"Кетопрофен инъекцияға арналған 50 мг/мл ерітінді; капсула 50 мг; таблетка - форте 100 мг, 150 мг; суппозиторийлер 100 мг; крем 5%";
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Ацеклофенак таблетка 100 мг";
"Лорноксикам таблетка 4 мг, 8 мг; 8 мг инъекцияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ";
2.2-бөлім тармағы "Апиындық анальгетиктер":
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Буторфанол тартраты инъекцияға арналған 2 мг/мл ерітіндісі";
2.4-бөлімде "Ревматикалық ауруларды қолданылатын заттар":
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Мелоксикам таблетка 7,5 мг, 15 мг; инъекцияға арналған 15 мг/1,5 мл ерітінді";
"Инфликсимаб инъекцияға арналған 100 мг ерітінді дайындауға арналған ұнтақ";
3-бөлімде "Аллергияға қарсы дәрілік заттар және анафилаксия кезінде қолданылатын дәрілік заттар":
"Норэпинефрин" жолында "ампулада 1 мл-ден" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Диметинден гель ішке қолдануға арналған 0,1%; 0,1% ерітінді (тамшылар)";
5-бөлімде "Құрысуға қарсы және қояншыққа қарсы дәрілік заттар":
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Топирамат капсула 15 мг, 25 мг";
6-бөлімде "Микробқа қарсы және паразитке қарсы дәрілік заттар":
6.2.1. кіші бөлімде "B-лактамды дәрілік заттар":
"Цефуроксим" жолында "сауытта инъекциялық ерітінді дайындауға арналған 750 мг ұнтақ" деген сөздер ", 1,5 г" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Тикарцилин натрий тұзы, клавулан қышқылы инфузиялық ерітінді дайындауға арналған лиофилизирленген 3000 мг/200 мг ұнтақ";

"Меропенем лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 500 мг, 1 г";
в подразделе 6.2.2. "Прочие антибактериальные средства":
в строке "Ванкомицин" слова "во флаконе 10 мл" исключить;
в строке "Линкомицин" слова "1 мл, 2 мл" исключить;
дополнить строками следующего содержания:
"Цефоперазон порошок для приготовления раствора для инъекций 1,0 г";
"Цефоперазон, сульбактам порошок для приготовления раствора для инъекций 2 г";
в подразделе 6.2.4. "Противотуберкулезные лекарственные средства":
в строке "Рифампицин" после слов "капсула 150 мг, 300 мг" дополнить словами "лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 150 мг";
в строке "Этамбутол" слова "таблетка 200 мг, 400 мг" дополнить словами "; суппозитории 400 мг";
в строке "Левофлоксацин" после слов "таблетка 250 мг, 500 мг" дополнить словами "; раствор для инфузий 5 мг/мл";
в строке "Офлоксацин" после слов "таблетка 200 мг" дополнить словами "; 400 мг;";
дополнить строкой следующего содержания:
"Пара-аминосалициловая кислота порошок для приготовления раствора внутрь 5,52 г, раствор для инфузий 3%";
в разделе 8. "Антинеопластические и иммуносупрессивные лекарственные средства и лекарственные средства, применяемые для ухода за больными при паллиативном лечении":
в подразделе 8.2. "Цитостатические лекарственные средства":
в строке "Клодроновая кислота" после слов "капсула 400 мг;" дополнить словами ";таблетка, покрытая пленочной оболочкой 800 мг;";
в строке "Флударабина фосфат" после слов "лиофилизированный порошок для инъекций 50 мг" дополнить словами "; таблетка, покрытая оболочкой 10 мг";
название строки "Аримидекс" заменить словом "Анастрозол";
в строке "Топотекана гидрохлорид":
в названии строки слово "лиофилизированный" исключить;
слова "порошок для приготовления инъекционного раствора во флаконах 500 мг" заменить словами "порошок для приготовления раствора для инъекций 4 мг";
дополнить строками следующего содержания:
"Алемтузумаб концентрат для приготовления раствора для инъекций 30 мг/мл";
"Бортезомиб лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 3,5 мг";
в подразделе 8.3. "Гормональные и антигормональные лекарственные средства":
в строке "Гидрокортизон" слова "2 мл, 5 мл" исключить;
в строке "Октреотид" слова "в ампуле 1 мл" исключить;
в строке "Трипторелин" слова "порошок для приготовления инъекционного раствора 3,75 мг" дополнить словами "порошок для приготовления суспензии пролонгированного высвобождения для инъекций 0,1 мг, 11,25 мг";

"Меропенем инъекциялық ерітінді дайындауға арналған 500 мг, 1 г лиофилизат";
6.2.2-кіші бөлімде "Басқа да бактерияға қарсы заттар":
"Ванкомицин" жолында "сауытта 10 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Линкомицин" жолында "1 мл, 2 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Цефоперазон инъекциялық ерітінді дайындауға арналған 1,0 г ұнтақ";
"Цефоперазон, сульбактам инъекциялық ерітінді дайындауға арналған 2 г ұнтақ";
6.2.4-кіші бөлімде "Туберкулезге қарсы дәрілік заттар":
"Рифампицин" жолында "150 мг, 300 мг капсула" деген сөздерден кейін "инъекциялық ерітінді дайындауға арналған 150 мг лиофилизат" деген сөздермен толықтырылсын;
"Этамбутол" жолында "200 мг, 400 мг таблетка" деген сөздер "; 400 мг суппозиторийлер" деген сөздермен толықтырылсын;
"Левофлоксацин" жолында "250 мг, 500 мг таблетка" деген сөздерден кейін "; инфузияға арналған 5 мг/мл ерітінді" деген сөздермен толықтырылсын;
"Офлоксацин" жолында "200 мг таблетка" деген сөздерден кейін "; 400мг;" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Пара-аминосалицил қышқылы ішке қабылдауға арналған ерітінді дайындауға арналған 5,52 г ұнтақ, инфузияға арналған 3% ерітінді";
8-бөлімде "Антинеопластикалық және иммуносупрессивтік дәрілік заттар мен паллиативтік емдеу кезінде сырқаттарды күту үшін қолданылатын дәрілік заттар":
8.2-кіші бөлімде "Цитоуытты дәрілік заттар"
"Клодрон қышқылы" жолында "400 мг капсула;" деген сөздерден кейін "; , 800 мг пленкалы қабықшамен қапталған таблетка;" деген сөздермен толықтырылсын;
"Флударабин фосфаты" жолында "Инъекцияға арналған лиофилизирленген 50 мг ұнтақ" деген сөздерден кейін "қабықшамен қапталған 10 мг таблетка" деген сөздермен толықтырылсын;
"Аримидекс" жолының атауы "Анастразол" сөзімен ауыстырылсын;
"Топотекан гидрохлориді" жолында:
"лиофилизирленген" деген сөзі алынып тасталсын;
"сауытта инъекциялық ерітінді дайындауға арналған 500 мг ұнтақ" деген сөздер "инъекциялық ерітінді дайындауға арналған 4 мг ұнтақ" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Алемтузумаб инъекциялық ерітінді дайындауға арналған 30 мг/мл концентрат";
"Бортезомиб инъекциялық ерітінді дайындауға арналған 3,5 мг лиофилизат";
8.3-кіші бөлімде "Гормональдық және антигормональдық дәрілік заттар":
"Гидрокортизон" жолында "2 мл, 5 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Октреотид" жолында "ампулада 1 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Трипторелин" жолында "инъекциялық ерітінді дайындауға арналған 3,75 мг ұнтақ" деген сөздер "инъекцияға арналған ұзартылып босатылуға арналған суспензия дайындауға арналған 0,1 мг, 11,25 мг ұнтақ" деген сөздермен толықтырылсын;

в строке "Ципротерон" слова "таблетка 10 мг, 50 мг; раствор маслянный 3 мл в ампуле" заменить словами "таблетка 10 мг, 50 мг, 100 мг; раствор маслянный для инъекций 100 мг/мл";
в строке "Ланреотид" после слов "лиофилизированные микросферы во флаконах по 30 мг" дополнить словами "; раствор для инъекций пролонгированного высвобождения 60 мг, 90 мг, 120 мг";
дополнить строкой следующего содержания:
"Финастерид таблетка 5 мг";
в разделе 10. "Лекарственные средства, влияющие на кровь":
в подразделе 10.1. "Антианемические лекарственные средства":
строку "Соединения железа для парентерального введения раствор для инъекций в ампуле 2 мл, 5 мл" изложить в следующей редакции:
"препараты железа для парентерального введения раствор для инъекций";
в строке "Эпоэтин" слова "порошок лиофилизированный во флаконах 1 000 ЕД, 2 000 ЕД, 5 000 ЕД в комплекте с растворителем" заменить словами "порошок лиофилизированный во флаконах 1 000 ЕД, 2 000 ЕД, 5 000 ЕД, раствор для инъекций 1 000 МЕ, 2 000 МЕ, 4 000 МЕ, 10 000 МЕ";
в подразделе 10.2. "Лекарственные средства, влияющие на коагуляцию":
в строке "Аминокапроновая кислота" слова "во флаконе 100 мл" исключить;
в строке "Раствор жидкого желатина" слова "500 мл" исключить;
в разделе 11. "Препараты, получаемые из крови, плазмозаменяющие средства и средства для парентерального питания":
в подразделе 11.3. "Средства для парентерального питания":
в строке "Жировая эмульсия для парентерального питания" исключить слова "(в детской хирургии и тяжелом сепсисе у взрослых)";
в разделе 12. "Сердечно-сосудистые лекарственные средства":
в подразделе 12.1. "Антиаритмические лекарственные средства":
в строке "Аденозина фосфат" слова "1 мл" исключить;
строки "Прокаинамид", "Хинидин" исключить;
дополнить строками следующего содержания:
"Изосорбид-5-мононитрат капсула 40 мг, 60 мг";
"Дилтиазем таблетка ретард 90 мг, 180 мг";
в подразделе 12.3. "Антигипертензивные лекарственные средства":
в строке "Доксазозин" после слов "таблетка 1 мг" дополнить словами "; 2 мг, 4 мг";
дополнить строками следующего содержания:
"Эпросартана мезилат таблетка 600 мг";
"Рамиприл таблетка 1,25 мг, 2,5 мг, 5 мг, 10 мг";
"Моэксиприл таблетка, покрытая оболочкой 7,5 мг, 15 мг";
"Теразозин таблетка 1 мг, 2 мг, 5 мг, 10 мг";
"Клонидин (для наркологии) таблетка 0,075 мг, 0,15 мг";
в подразделе 12.4. "Лекарственные средства, применяемые при сердечной недостаточности":
в строке "Допамин" слова "по 5 мл" исключить;
строку "Метопролол" изложить в следующей редакции:
"таблетка 25 мг, 50 мг, 100 мг";

"Ципротерон" жолында "10 мг, 50 мг таблетка; ампулада 3 мл майлы ерітінді" деген сөздер "таблетка 10 мг, 50 мг, 100 мг; инъекцияға арналған 100 мг/мл майлы ерітінді" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Ланреотид" жолында "сауытта лиофилизирленген 30 мг микросфералар" деген сөздерден кейін "; ұзартылып босатылатын инъекцияға арналған 60 мг, 90 мг, 120 мг ерітінді" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Финастерид 5 мг таблетка";
10-бөлімде "Қанға әсер ететін дәрілік заттар":
10.1-кіші бөлімде "Анемияға қарсы дәрілік заттар":
"Парентеральді енгізуге үшін темір қосылыстары ампулада инъекцияға арналған 2 мл, 5 мл ерітінді" жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"Парентеральді енгізуге арналған темір препараттары инъекцияға арналған ерітінді";
"Эпоэтин" жолында "сауыттардағы еріткішті комплектілі лиофилизирленген 1 000 ЕД, 2 000 ЕД, 5 000 ЕД ұнтақ" деген сөздер "сауыттардағы лиофилизирленген 1 000 ЕД, 2 000 ЕД, 5 000 ЕД ұнтақ, инъекцияға арналған 1 000 МЕ, 2 000 МЕ, 4 000 МЕ, 10 000 МЕ ерітінді" деген сөздермен ауыстырылсын;
10.2-кіші бөлімде "Коагуляциға әсер ететін дәрілік заттар":
"Аминокапрон қышқылы" жолында "сауытта 100 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Сұйық желатин ерітіндісі" жолында "500 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
11-бөлімде "Қаннан алынатын препараттар, плазмаалмастырғыш заттар және парентеральді қоректенуге арналған заттар":
11.3-кіші бөлімде "Парентеральді қоректенуге арналған заттар":
"Парентеральді қоректенуге арналған майлы эмульсия" жолында" (балалар хирургиясында және ересектердегі ауыр сепсисте)" деген сөздер алынып тасталсын;
12-бөлімде "Жүрек-қан тамыр дәрілік заттар":
12.1-кіші бөлімде "Аритмияға қарсы дәрілік заттар":
"Аденозин фосфаты" жолында "1 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Прокаинамид", "Хинидин" жолдары алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Изосорбид -5-мононитрат 40 мг, 60 мг капсула";
"Дилтиазем 90 мг, 180 мг таблетка ретард";
12.3-кіші бөлімде "Гипертензияға қарсы дәрілік заттар":
"Доксазозин" жолында "1 мг таблетка" деген сөздерден кейін "; 2 мг, 4 мг" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Эпросартан мезилаты 600 мг таблетка";
"Рамиприл 1,25 мг, 2,5 мг, 5 мг, 10 мг таблеткалар";
"Моэксиприл, 7,5 мг, 15 мг қабықпен қапталған таблеткалар";
"Теразозин 1 мг, 2 мг, 5 мг, 10 мг таблеткалар";
"Клонидин (наркологияға арналған) 0,075 мг, 0,15 мг таблеткалар";
12.4-кіші бөлімде "Жүрек функциясының жеткіліксіздігінде қолданылатын дәрілік заттар":
"Допамин" жолында "5 мл-ден" деген сөздер алынып тасталсын;
"Метопролол" жолында "50 мг таблетка" деген сөздер "25 мг, 50 мг, 100 мг, ретард 50 мг, 100 мг таблеткалар" сөздермен ауыстырылсын;

в строке "Триметазидин" после слов "таблетка, покрытая оболочкой 35 мг" дополнить словами "; 20 мг";
дополнить строкой следующего содержания:
"Мельдоний капсула 250 мг; 500 мг; раствор для инъекций 10%";
"Фруктоза-1,6-дифосфат порошок для инъекций с растворителем 5 г";
в подразделе 12.6. "Лекарственные средства, применяемые при облитерирующих заболеваниях артерий":
в строке "Алпростадил" после слов "порошок лиофилизированный для приготовления инфузионного раствора 20 мкг" дополнить словами "; концентрат для приготовления раствора для инфузий 0,1 мг/0,2 мл";
подраздел 12.7. "Антихолистеринемические препараты":
дополнить строкой следующего содержания:
"Аторвастатин для оказания высоко специализированной медицинской помощи таблетка, покрытая оболочкой 10 мг";
в разделе 13. "Дерматологические лекарственные средства (для местного применения)":
в подразделе 13.3. "Противовоспалительные и противозудные лекарственные средства":
строку "Триамциналона ацетонид" исключить;
дополнить строкой следующего содержания:
"Пимекролимус крем 1%";
в подразделе 13.5. "Лекарственные средства, влияющие на процессы дифференцировки и пролиферации клеток кожного покрова":
в строке "Гиалуронат цинка" слова "10 мл" исключить;
в разделе 14. "Диагностики":
в подразделе 14.2. "Рентгеноконтрастные средства":
в строке "Гадодиамид" слова "10 мл, 15 мл, 20 мл во флаконах" исключить;
дополнить строкой следующего содержания:
"Йодиксанол раствор для внутривенного введения 270 мг/мл; 320 мг/мл";
в разделе 15. "Антисептические и дезинфицирующие средства":
в подразделе 15.1. "Антисептики":
в строке "Борная кислота" слова "10 - 50 мл" исключить;
в строке "Йод + калия хлорид + глицерин + вода" слова "во флаконах 25 мл" исключить;
в разделе 17. "Лекарственные средства, применяемые при заболеваниях органов пищеварения":
в подразделе 17.9. "Лекарственные средства с гепатопротекторным действием":
в строке "Селимарин, фумарин" после слова "капсула" дополнить словами "; драже 35 мг";
дополнить строками следующего содержания:
"Карнитина оротат, ДЛ-карнитина хлорид, пиридоксина гидрохлорид, цианокобаламин, аденозин капсула, порошок для приготовления раствора для инъекций 1 г";
"Орнитин таблетка 150 мг";
в разделе 18. "Гормоны, другие эндокринные лекарственные средства и контрацептивы":
в подразделе 18.3. "Контрацептивы":
в строке "Медроксипрогестерона ацетат" слова "во флаконе 1 мл" исключить;
в подразделе 18.5. "Инсулины и другие антидиабетические лекарственные средства":
дополнить строкой следующего содержания:

"Триметазидин" жолында "қабықшамен қапталған таблетка 35 мг" деген сөздерден кейін "; 20 мг" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Мельдоний 250 мг; 500 мг капсулалар; инъекцияға арналған 10% ерітінді";
"Еріткіші бар фруктоза-1,6-дифосфат инъекцияға арналған 5 г ұнтақ";
12.6-кіші бөлімде ", тамыр қысылуын тудыратын артерия ауруларында қолданылатын дәрілік заттар":
"Алпростадил" жолында "инфузиялық ерітінді дайындауға арналған лиофилизирленген 20 мкг ұнтақ" деген сөздерден кейін "; инфузиялық ерітінді дайындауға арналған 0,1 мг/0,2 мл концентрат" деген сөздермен толықтырылсын;
12.7-кіші бөлімде "Антихолистеринемиялық препараттар":
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Аторвастатин жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсетуге арналған, қабықшамен қапталған таблетка 10 мг";
13-бөлімде "Дерматологиялық дәрілік заттар (жергілікті қолдануға арналған)":
13.3-кіші бөлімде "Қабынуға және қышуға қарсы дәрілік заттар":
"Триамциналон ацетониді" жолы алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Пимекролимус крем 1%";
13.5-кіші бөлімде "Дифференцировка мен тері жабындары жасушаларының пролиферациясы процестеріне әсер етуші дәрілік заттар":
"Цинк гиалуронаты" жолында "10 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
14-бөлімде "Диагностиктер":
14.2-кіші бөлімде "Рентгеноконтрастылы дәрілер":
"Гадодиамид" жолында "сауыттарда 10 мл, 15 мл, 20 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Йодиксанол көктамырға енгізуге арналған 270/мл; 320 мг/мл ерітіндісі";
15-бөлімде "Антисептикалық және дезинфекциялаушы дәрілер":
15.1-кіші бөлімде "Антисептиктер":
"Бор қышқылы" жолында "10 - 50 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Йод + калий хлориді + глицерин + су" жолында "сауыттағы 25 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
17-бөлімде "Ас қорыту органдары ауырған кезде қолданылатын дәрілік заттар":
17.9-кіші бөлімде "Гепатопротекторлық әсер етуші дәрілік заттар":
"Селимарин, фумарин" жолында "капсула" деген сөзден кейін "драже 35 мг" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Карнитин оротаты, ДЛ-карнитин хлориді, пиридоксин гидрохлориді, цианокобаламин, аденозин капсула, инъекцияға арналған ерітінді дайындауға арналған 1 г ұнтақ";
"Орнитин 150 мг таблетка";
18-бөлімде "Гормондар, басқа эндокриндік дәрілік заттар және контрацептивтер":
18.3-кіші бөлімде "Контрацептивтер":
"Медроксипрогестерон ацетаты" жолында "сауытта 1 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
18.5-кіші бөлімде "Инсулиндер және басқа диабетке қарсы дәрілік заттар":
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:

"Акарбоза таблетка 50 мг, 100 мг";
в разделе 18.7 "Прогестагены":
в строке "Прогестерон" слова "в ампуле 1 мл" исключить;
в разделе 19. "Иммунологические средства":
в подразделе 19.2. "Сыворотки, иммуноглобулины, анатоксины и бактериофаги":
в строке "Вакцина гонококковая" слова "в ампуле 1 мл" исключить;
в строке "Гемагглютинин - комплекс, ботулинического токсина типа А (для лечения детского церебрального паралича)" слова "порошок для приготовления инъекционного раствора 100 000 КИЕ, 500 000 КИЕ, 20 000 КИЕ" заменить словами "порошок лиофилизированный для инъекций 500 ЕД";
в подразделе 19.3. "Иммуномодуляторы. Цитокины":
дополнить строкой следующего содержания:
"Комплекс бактериальных лизатов, рибосом таблетка 50 мг, 750 мкг, спрей назальный";
в разделе 20. "Миелорелаксанты (с периферическим механизмом действия) и ингибиторы холинэстеразы":
в строке "Пиридостигмин" слова "в ампуле 1 мл" исключить;
дополнить строкой следующего содержания:
"Тизанидин таблетка 2 мг, 4 мг";
в разделе 21. "Офтальмологические средства":
в подразделе 21.4. "Миотические и противоглаукомные лекарственные средства":
в строке "Таурин" слова "в ампуле 1 мл" исключить;
в строке "Пилокарпин" слова "10 мл" исключить;
в строке "Тимолол" слова "по 5 мл" исключить;
в разделе 24. "Психотерапевтические лекарственные средства":
в подразделе 24.1. "Антипсихотические лекарственные средства":
строку "Метилгидроксипиридин сукцинат таблетка 125 мг, раствор для инъекций 50 мг/мл" исключить;
в строке "Оланзапин" после слов "таблетка 5 мг, 10 мг," дополнить словами "; диспергируемая 5 мг, 10 мг;";
в строке "Рисперидон" слова "таблетка 2 мг, 4 мг;" заменить словами "таблетка 1 мг, 2 мг, 3 мг, 4 мг, для рассасывания 1 мг, 2 мг;";
дополнить строками следующего содержания:
"Левомепромазин таблетка, покрытая оболочкой 25 мг, раствор для инъекций 25 мг/мл";
"Тиоридазин драже 10 мг, 25 мг, 100 мг";
"Кветиапин таблетка, покрытая оболочкой 25 мг, 100 мг, 200 мг";
"Амисульприд таблетка 100 мг, 200 мг, 400 мг";
подраздел 24.2. "Лекарственные средства, применяемые при нарушениях настроения":
дополнить строками следующего содержания:
"Милнаципрана гидрохлорид капсула 25 мг, 50 мг";
"Венлафаксин таблетка 37,5 мг, 75 мг";
"Сертралин таблетка, покрытая оболочкой 50 мг";
"Хлорпротиксен таблетка, покрытая оболочкой 15 мг, 50 мг";
в подразделе 24.3. "Анксиолитики и снотворные лекарственные средства":
дополнить строкой следующего содержания:
"Тофизопам таблетка 50 мг";

"Акарбоза 50 мг, 100 мг таблетка";
18.7-жолында "Прогестагендер":
"Прогестерон" жолында "ампулада 1 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
19-бөлімде "Иммунологиялық заттар":
19.2-кіші бөлімде "Екпе, иммуноглобулиндер, анатоксиндер және бактериофагтар":
"Гонококты вакцина" жолында "ампулада 1 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Гемагглютинин - кешен, А типті ботулин токсині (балалар церебральді сал ауруын емдеуге арналған)" жолында:
"инъекцияға арналған ерітінді дайындауға арналған 100 000 КИЕ, 500 000 КИЕ, 20 000 КИЕ ұнтақ" деген сөздер "инъекцияға арналған лиофилизирленген 500 ЕД ұнтақ" деген сөздермен ауыстырылсын;
19.3-кіші бөлімде "Иммуномодуляторлар. Цитокиндер":
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Бактериальді лизаттар, рибосомалар кешені 50 мг, 750 мкг таблеткалар, мұрын қуысына арналған спрей";
20-бөлімде "Миелорелаксанттар (шеткі әсер ету механизмді) және холинэстераза ингибиторлары":
"Пиридостигмин" жолында "ампулада 1 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Тизанидин 2 мг, 4 мг таблетка";
21-бөлімде "Офтальмологиялық заттар":
21.4-кіші бөлімде "Миотикалық және глаукомаға қарсы дәрілік заттар":
"Таурин" жолында "ампулада 1 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Пилокарпин" жолында "10 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Тимолол" жолында "5 мл-ден" деген сөздер алынып тасталсын;
24-бөлімде "Психотерапиялық дәрілік заттар":
24.1-кіші бөлімде "Антипсихотикалық дәрілік заттар":
"Метилгидроксипиридин сукцинаты таблетка 125 мг, инъекцияға арналған 50 мг/мл ерітінді" жолы алынып тасталсын;
"Оланзапин" жолында "таблетка 5 мг, 10 мг," деген сөздерден кейін "; 5 мг, 10 мг дисперсияланатын;" деген сөздермен толықтырылсын;
"Рисперидон" жолында "таблетка 2 мг, 4 мг;" деген сөздер  "таблетка 1 мг, 2 мг, 3 мг, 4 мг, соруға арналған 1 мг, 2 мг;" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Левомепромазин қабықшамен қапталған таблетка 25 мг, инъекцияға арналған 25 мг/мл ерітінді";
"Тиоридазин драже 10 мг, 25 мг, 100 мг";
"Кветиапин қабықшамен қапталған таблеткалар 25 мг, 100 мг, 200 мг";
"Амисульприд таблеткалар 100 мг, 200 мг, 400 мг";
24.2-кіші бөлімде "Көңіл-күй бұзылғанда қолданылатын дәрілік заттар":
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Милнаципран гидрохлориді капсулалар 25 мг, 50 мг";
"Венлафаксин таблеткасы 37,5 мг, 75 мг";
"Сертралин қабықшамен қапталған таблетка 50 мг";
"Хлорпротиксен таблетка, қабықшамен қапталған 15 мг, 50 мг";
24.3-кіші бөлімде "Анксиолитиктер және ұйықтататын дәрілік заттар":
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Тофизопам таблетка 50 мг";

в подразделе 24.5. "Лекарственные средства, улучшающие метаболизм и мозговое кровообращение":
в строке "Комплекс пептидов, полученных из головного мозга свиньи" слова "5, 10 и 20 мл" исключить;
в строке "Нимодипин" слова "10-50 мл" исключить;
дополнить строками следующего содержания:
"Холина альфосцерат капсула 400 мг; раствор для инъекций 100 мг";
"3-окси-6-метил-2-этилпиридина сукцинат таблетка 125 мг, раствор для инъекций 50 мг/мл";
раздел 24. "Психотерапевтические лекарственные средства" дополнить подразделом следующего содержания:
"24.6. Средства для устранения головокружения:
Бетагистина дигидрохлорид таблетка 8 мг, 16 мг, 24 мг";
в разделе 25. "Лекарственные средства, применяемые при заболеваниях органов дыхания":
в подразделе 25.1. "Лекарственные средства, применяемые при бронхиальной астме и хронических обструктивных заболеваниях легких":
в строке "Аминофиллин" слова "в ампуле 5 мл, 10 мл" исключить;
в строке "Сальметерол + Флутиказон" после слов "аэрозоль 25/50 мкг, 25/125 мкг, 25/250 мкг" дополнить словами "; порошок для ингаляции 50 мкг/100 мкг; 50 мкг/250 мкг; 50 мкг/500 мкг";
в разделе 26. "Растворы, применяемые для коррекции нарушений водного, электролитного и кислотно-основного баланса":
в подразделе 26.2. "Парентеральные растворы":
в строке "Комплекс аминокислот для парентерального питания" слова "во флаконе 250 мл, 500 мл" исключить;
дополнить строкой следующего содержания:
"Калия, магния аспарагинат раствор для инфузий";
в разделе 27. "Витамины и минеральные вещества":
строку "Кальция глицерофосфат" исключить;
в строке "Кальция глюконат" слова "в ампуле 10 мл; таблетка 500 мг " исключить;
дополнить строкой следующего содержания:
"Тиоктовая кислота (альфа-липоевая кислота) таблетка 600 мг; раствор для инъекций 1,2%, 3%, 600,0 мг".
2. Комитету фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Пак Л.Ю.) направить в установленном порядке настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту организационно-правовой работы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Акрачкова Д.В.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Омарова К.Т.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
И. о. Министра

24.5-кіші бөлімде "Метаболизм және ми қанайналысын жақсартатын дәрілік заттар":
"Шошқаның бас миынан алынған пептидтер кешені" жолында:
"5, 10 және 20 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
"Нимодипин" жолында "10-50 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Холина альфосцераты капсула 400 мг; инъекцияға арналған 100 мг ерітінді";
"3-окси-6-метил-2-этилпиридин сукцинаты таблетка 125 мг, инъекцияға арналған 50 мг/мл ерітінді";
24-бөлімде "Психотерапиялық дәрілік заттар" мынадай мазмұндағы кіші бөліммен толықтырылсын:
"24.6. Бас айналуын болдырмаушы заттар:
Бетагистин дигидрохлориді таблеткалар 8 мг, 16 мг, 24 мг";
25-бөлімде "Тыныс мүшелері аурулары кезінде қоллданылатын дәрілік заттар":
25.1-кіші бөлімде "Бронх демікпесі және өкпенің созылмалы тарылу ауруларында қолдануға арналған дәрілік заттар":
"Аминофиллин" жолында "ампулада 5 мл, 10 мл";
"Сальметерол + Флутиказон" жолында "25/50 мкг, 25/125 мкг, 25/250 мкг аэрозоль" деген сөздерден кейін "; ингаляцияға арналған 50 мкг/100мкг; 50 мкг/250 мкг ұнтақ; 50 мкг/500 мкг" деген сөздермен толықтырылсын;
26-бөлімде "Су, электролитті және қышқылдық-негіздік тепе-теңдік бұзылуын түзету үшін қолданылатын ерітінділер":
26.2-кіші бөлімде "Парентеральді ерітінділер":
"Парентеральді қоректенуге арналған амин қышқылдары кешені" жолында:
"сауытта 250 мл, 500 мл" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Калий, магний аспарагинаты инфузияға арналған ерітінді";
27-бөлімде "Витаминдер және минералдық заттар":
"Кальций глицерофосфаты" жолы алынып тасталсын;
"Кальций глюконаты" жолында "ампулада 10 мл, таблетка 500 мг" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Тиоктол қышқылы (альфа-липоевая қышқылы) таблетка 600 мг; инъекцияға арналған 1,2%, 3% ерітінді".
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация комитеті (Пак Л.Ю.) осы бұйрықты белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі ұйымдастыру-құқықтық жұмыс департаменті (Акрачкова Д.В.) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бұкаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице - министрі Қ.Т.Омаровқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін атқарушы