О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 мая 2005 года N 18 "Об утверждении статистического отчета формы N 1-ОГ "О рассмотрении обращений граждан" и Инструкции по его составлению"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года № 74. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 января 2007 года № 4506. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 30 мая 2007 года № 20
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 30.05.2007 № 20.
В целях совершенствования статистической отчетности по рассмотрению обращений граждан, руководствуясь подпунктом 4-1)  статьи 11 Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре",  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 мая 2005 года N 18 "Об утверждении статистического отчета формы N 1-ОГ "О рассмотрении обращений граждан" и Инструкции по его составлению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3685) следующие изменения и дополнения:
приложение 1 "Статистический отчет формы N 1-ОГ "О рассмотрении обращений граждан" к названному приказу, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу;
в приложении 2 "Инструкция по составлению статистического отчета формы N 1-ОГ "О рассмотрении обращений граждан" к указанному приказу:
в пункте 1 после слов "(далее - Указ)," дополнить словами "законодательных актов, регламентирующих иной порядок рассмотрения обращений граждан,";
в пункте 2 после слов "уголовно-правовой" дополнить словами ", уголовно-исполнительной";
абзац первый пункта 11 изложить в следующей редакции:
"11. В отчете отражаются сведения о количестве поступивших в государственный орган обращений граждан, классифицированных по видам обращений, за исключением:
1) анонимных обращений;
2) обращений по приему на работу, если это не связано с жалобой на неправомерные решения субъектов или должностных лиц;
3) обращений, поданных от сотрудников в государственные органы, в которых они работают или поступившие от сотрудников подчиненных государственных органов.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Отчет представляется по итогам полугодия и года:
1) городскими районного значения, поселковыми, аульными (сельскими), аульными (сельскими) окружными акиматами в районные акиматы к 8 числу месяца следующего за отчетным периодом;

"Азаматтардың өтініштерін қарау туралы»N1-ОГ нысанды статистикалық есепті және оның құрылуы бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2005 жылғы 19 мамырдағы N 18 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2006 жылғы 15 желтоқсандағы N 74 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 5 қаңтардағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4506 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының 2007 жылғы 30 мамырдағы N 20 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас прокуратурасының 30.05.2007 N 20Бұйрығымен.
Азаматтардың өтініштерін қарау жөніндегі статистикалық есептілікті жетілдіру мақсатында, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 21 желтоқсандағы N 2709  Заңы 11-бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Азаматтардың өтініштерін қарау туралы»N1-ОГ нысанды статистикалық есепті және оның құрылуы бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2005 жылғы 19 мамырдағы N 18  бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3685 санымен тіркелген) төмендегідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған бұйрыққа қоса берілген "Азаматтардың өтініштерін қарау туралы»N1-ОГ нысанды статистикалық есеп" 1-қосымшасы осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
аталған бұйрықтағы "Азаматтардың өтініштерін қарау туралы "N1-ОГ нысанды статистикалық есептің құрылуы бойынша нұсқаулық" 2-қосымшасында:
1-тармақтағы "(бұдан әрі - Жарлық)" сөздерінен кейін "азаматтардың өтініштерін қарайтын басқа тәртіпті реттеуші заң актілері" сөздерімен толықтырылсын;
2-тармақтағы "қылмыстық-құқықтық" сөздерінен кейін ", қылмыстық-атқарушылық" сөздерімен толықтырылсын;
11-тармақтың бірінші абзацы келесі редакцияда жазылсын:
"11. Есепте, төмендегілерді қоспағанда, өтініштердің түрлері бойынша топтастырылған азаматтардың мемлекеттік органдарға келіп түскен өтініштерінің саны туралы мәліметтер бейнеленеді:
1) жасырын түрдегі өтініштер;
2) егер бұл субъектілердің немесе лауазымды тұлғалардың заңсыз шешімдеріне жасалған шағымдармен байланысты болмаса, жұмысқа қабылдау жөніндегі өтініштер;
3) өздері қызмет атқаратын мемлекеттік органдарға қызметкерлердің берген өтініштері.";
15-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"15. Есеп жартыжылдық және бір жылдық қорытындылар бойынша ұсынылады:
1) аудандық маңызы бар қалалық, поселкелік, ауылдық, ауылдық округ әкімдіктерімен аудандық әкімдіктерге есептік кезеңнен кейінгі айдың 8 күніне;

2) районными (города областного значения), районными в городе республиканского значения (столицы) акиматами в территориальные органы Комитета к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом;
3) департаментами (управлениями, отделами) акиматов и аппаратами акимов по городам Астана, Алматы и областей в территориальные органы Комитета к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом;
4) территориальными органами субъектов района (города) городов Астана, Алматы, областей и приравненным к ним субъектам по городам Астана, Алматы и областей к 8 числу месяца, следующего за отчетным периодом;
5) субъектами по городам Астана, Алматы, областей и приравненным к ним в территориальные органы Комитета к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом;
6) центральными аппаратами субъектов, без учета результатов деятельности своих территориальных органов, территориальными органами Комитета в Комитет к 14 числу месяца, следующего за отчетным периодом;
7) Комитет представляет сводный статистический отчет по республике в Департамент по надзору за законностью в деятельности государственных органов Генеральной прокуратуры Республики Казахстан к 18 числу месяца, следующего за отчетным периодом.".
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан настоящий приказ направить:
1) на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) заинтересованным государственным органам, Главному военному прокурору, прокурорам городов Астана, Алматы, областей и приравненным к ним, начальникам территориальных органов Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Заместителя Генерального Прокурора - Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (Ким Г.В.).
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2007 года.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 74
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 19 мая 2005 года N 18
Кем представляется: _______________________________
_______________________________
СТАТИСТИЧЕСКИЙ ОТЧЕТ
Отчет формы N 1-ОГ
полугодовой
Куда представляется ______________________________________________
отчет формы N 1-ОГ                       Представляется
"О рассмотрении обращений      городскими районного значения,
граждан"                       поселковыми, аульными (сельскими),
за _____________________г.     аульными (сельскими) окружными акима-
тами в районные акиматы к 8 числу
месяца следующего за отчетным
периодом;
Руководитель                   районными (города областного значе-
____________________________   ния), районными в городе республикан-
ф.и.о.                 ского значения (столицы) акиматами в
____________________________   территориальные органы Комитета к 10
ф.и.о., подпись             числу месяца, следующего за отчетным
периодом;
департаментами (управлениями, отдела-
"___"_________________г.       ми) акиматов и аппаратами акимов по
городам Астана, Алматы и областей, в
Исполнитель                    территориальные органы Комитета к 10
____________________________   числу месяца, следующего за отчетным
ф.и.о., тел., подпись       периодом;
территориальными органами субъектов
"____"______________________г. района (города) городов Астана,
Алматы, областей и приравненным к ним
субъектам по городам Астана, Алматы и
областей к 8 числу месяца, следующего
за отчетным периодом;
субъектами по городам Астана, Алматы,
областей и приравненным к ним в тер-
риториальные органы Комитета к 10
числу месяца, следующего за отчетным
периодом;
центральными аппаратами субъектов,
без учета результатов деятельности
своих территориальных органов, терри-
ториальными органами Комитета в Коми-
тет к 14 числу месяца, следующего за
отчетным периодом;
Комитет представляет сводный статис-
тический отчет по республике в Депар-
тамент по надзору за законностью в
деятельности государственных органов
Генеральной прокуратуры Республики
Казахстан к 18 числу месяца, следую-
щего за отчетным периодом.
Республика      Приложение                      Приложение N 1
Казахстан       к приказу Генерального          к приказу Генерального
Все органы      Прокурора Республики            Прокурора Республики
2006 год.       Казахстан                       Казахстан
(полугодие)     от 15 декабря 2006 года N 74    от 19 мая 2005 года N 18
Форма N 1-ОГ "О рассмотрении обращений граждан"
Обращения
граждан по
вопросам:
код
строки
обра-
щения,
нахо-
див-
шиеся
в
произ-
вод-
стве
в
отчет-
ном
перио-
де
пос-
тупи-
ло
обра-
щений,
в
т.ч.
уст-
ных
за
отчет-
ный
пе-
риод
в т.ч.
пос-
тупи-
ло из
других
госу-
дар-
ствен-
ных
орга-
нов,
в т.ч.
выше-
стоя-
щих
нере-
зиден-
тов
кол-
лек-
тив-
ных
в
элект-
рон-
ном
виде
А
Б 1 2 3 4 5 6
всего 1
госу-
дар-
ства
государст-
венного
управления,
службы
2
обществен-
ных и рели-
гиозных
объединений
3
политичес-
ких партий
4
коррупции
5
соб-
ст-
вен-
ности
государ-
ственного
имущества
6
недвижи-
мости
7
земли и
земле-
пользо-
вания
8
другие
9
труда и
занятости
населения
10
брака и семьи
11
социального и
пенсионного
обеспечения
12
фи-
нан-
со-
вой
дея-
тель-
нос-
ти
о налогах
и других
платежах
в бюджет
13
банковской
деятель-
ности
14
страховой
деятель-
ности
15
таможенной
деятель-
ности
16
другие
17
гос-
ре-
гул-
нию
хоз-
дея-
тель-
сти
лицензи-
рования и
права на
вид дея-
тельности
18
транспорта
19
связи и
коммуни-
каций
20
торговля
и услуги
21
внешнеэко-
номической
деятель-
ности
22
сельского
хозяйства
23
статистики
24
охраны
окружающей
среды
25
образования
и науки
26
культуры
27
здравоохранения
28
средств
массовой
информации
29
со-
циа-
льно-
куль-
тур-
ных
отно-
ше-
ний
спорта
30
туризма
31
воинской
службы
32
обеспе-
чение
безопас-
ности
33
обес-
пече-
ния
пра-
вопо-
рядка
следствия
и
дознания
34
ОРД
35
другие
36
международных отношений
37
жилищных отношений и коммунального хозяйства
38
чрезвычайной ситуации
39
прочие
40
выборов
41
легализации
имущества
42
продолжение таблицы
код
стро-
ки
из них (из гр. 2):
Направ-
лено в
подчи-
ненные
органы
для
раз-
реше-
ния
(из
графы 2)
рас-
смот-
рено
(из
гр.

2) аудандық (облыстық маңызы бар қалалық), республикалық маңызы бар қаладағы аудандық әкімдіктермен Комитеттің аумақтық органдарына есептік кезеңнен кейінгі айдың 10 күніне;
3) Астана, Алматы қалалары бойынша және облыстар әкімдерінің аппараттарымен және әкімдіктердің депаратаменттерімен (басқарма, бөлім) Комитеттің аумақтық органдарына есептік кезеңнен кейінгі айдың 10 күніне;
4) Астана, Алматы қалалары, облыстар және оларға теңестірілген субъектілерінің аумақтық органдарымен Астана, Алматы қалалары мен облыстар бойынша субъектілеріне есептік кезеңнен кейінгі айдың 8 күніне;
5) Астана, Алматы қалалары, облыстар бойынша субъектілермен және соларға теңестірілгендермен Комитеттің аумақтық органдарына есептік кезеңнен кейінгі айдың 10 күніне;
6) өздерінің аумақтық органдары қызметтерінің нәтижелерін есепке алусыз субъектілердің орталық аппараттарымен, Комитеттің аумақтық органдарымен Комитетке есептік кезеңнен кейінгі айдың 14 күніне;
7) Комитет республика бойынша жинақталған статистикалық есепті Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Мемлекеттік органдардың қызметіндегі заңдылықты қадағалау жөніндегі департаментіне есептік кезеңнен кейінгі айдың 18 күніне тапсырады.".
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті осы бұйрықты мынадай органдарға:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуі үшін;
2) мүдделі мемлекеттік органдарға, Бас әскери прокурорға, Астана, Алматы қалаларының, облыстардың прокурорларына және соларға теңестірілгендерге, Комитеттің аумақтық басқармаларының бастықтарына орындау үшін жолдасын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Бас Прокурордың Орынбасары - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Төрағасына жүктелсін (Г.В.Ким).
4. Осы бұйрық 2007 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енеді.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 74 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2005 жылғы 19 мамырдағы
N 1 бұйрығына қосымша
1-бет
Кіммен ұсынылады________________________
________________________
МЕМЛЕКЕТТІК СТАТИСТИКАЛЫҚ ЕСЕПТІЛІК
1-ОГ нысанды есеп
жартыжылдық
Қайда ұсынылады ______________________________________________
N1-ОГ нысанды есеп                      Ұсынылады
"Азаматтардың жүгінулерін   аудандық маңызы бар қалалық,
қарастыру туралы"          поселкелік, ауылдық, ауылдық округ ______________ж.            әкімдіктерімен аудандық әкімдіктерге
есептік кезеңнен кейінгі айдың 8 күніне;
аудандық (облыстық маңызы бар қалалық),
Басшы __________________    республикалық маңызы бар қаладағы
аты-жөні           аудандық әкімдіктермен Комитеттің
________________________    аумақтық органдарына есептік кезеңнен
аты-жөні, қолы          Астана, Алматы қалалары бойынша және
облыстар әкімдерінің аппараттарымен
"____"____________ ж.       және әкімдіктердің департаменттерімен
(басқарма, бөлім) Комитеттің аумақтық
органдарына есептік кезеңнен кейінгі
айдың 10 күніне;
Орындаушы ________________  Астана, Алматы қалалары, облыстар және
аты-жөні, тел., қолы  оларға теңестірілген субъектілерінің
аумақтық органдарымен Астана, Алматы
"____"____________ ж.       қалалары мен облыстар бойынша
субъектілеріне есептік кезеңнен кейінгі
айдың 8 күніне;
Астана, Алматы қалалары, облыстар
бойынша субъектілермен және соларға
теңестірілгендермен Комитеттің аумақтық
органдарына есептік кезеңнен кейінгі
айдың 10 күніне;
өздерінің аумақтық органдары
қызметтерінің нәтижелерін есепке алусыз
субъектілердің орталық аппараттарымен,
Комитеттің аумақтық органдарымен
Комитетке есептік кезеңнен кейінгі
айдың 14 күніне;
Комитет республика бойынша жинақталған
статистикалық есепті Қазақстан
Республикасы Бас прокуратурасының
Мемлекеттік органдардың қызметіндегі
заңдылықты қадағалау жөніндегі
департаментіне есептік кезеңнен кейінгі
айдың 18 күніне тапсырады.
2-бет
"Азаматтардың жүгінулерін қарастыру туралы" N 1-ОГ нысан
Мәселелер бойынша азаматтардың жүгінулері:
код жолдары
есептік кезеңде өндірісте болған жүгінулер
есептік кезеңде келіп түскен, соның ішінде ауызша жүгінулер
А
Б
1
2
барлығы
1
мемлекет
мемлекеттік басқармалар, қызметтер
2
қоғамдық және діни бірлестіктер
3
политикалық партиялар
4
коррупция
5
жеке меншіктер
мемлекеттік мүлік
6
тұрғын үйлер
7
жер, жерді қолданушылар
8
басқалары
9
еңбек және халықты қорғау
10
неке және отбасы
11
әлеуметтік және зейнеткерлік қамтамасыз ету
12
қаржылық қызмет
бюджетке салық төлеу және басқа да төлемдер
13
банкілік қызмет
14
сақтандыру қызметі
15
кедендік қызмет
16
басқалары
17
шаруашылық қызметтің мемлекеттік реттелуі
қызмет түріне құқық және рұқсат
18
көлік
19
байланыс, коммуникация
20
сауда және көмек
21
сыртқы экон. қызмет
22
ауылшаруашылық
23
статистика
24
қоршаған ортаны қорғау
25
білім және ғылым
26
мәдениет
27
денсаулық сақтау
28
жаппай ақпараттандыру
29
әлеуметтік-мәдениетті қатынас
спорт
30
туризм
31
әскери қызмет
32
қауіпсіздікті қамтамасыз ету
33
қауіпсіздікті қамтамасыз ету
тергеу және анықтау
34
ЖІҚ
35
басқалары
36
халықаралық қатынас
37
тұрғын үй, коммун.шаруашылық
38
төтенше жағдайлар
39
басқалары
40
сайлау туралы
41
мүлікті заңдастыру жөнінде
42
кестенің жалғасы
о.і.
(о.і. 2-бағаннан):
басқа мемлекеттік органдардан, соның ішінде жоғары тұрған органнан келіп түскен
резидент еместер
ұжымдық
электрондық түрде
ұсыныстар
өтініштер
шағымдар
пікірлер
анықтамаға бер сұрау
3
4
5
6
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы
бағынышты органдарға шешілу үшін берілді (2-бағаннан)