Об областном бюджете Костанайской области на 2007 год
Решение Маслихата Костанайской области от 8 декабря 2006 года № 3557. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 11 декабря 2006 года № 3557
Сноска. Решение дополнено пунктами 2-1, 2-2, 2-3, 2-4, 2-5, 2-6, 2-7, 2-8, 2-9, 2-10, 2-11, 2-12, 2-13, 2-14, 3-1 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 09.01.2007 № 388 ;  пунктами 2-15, 2-16, 2-17 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 12.07.2007 № 457 (вводится в действие с 01.01.2007).
Во исполнение Закона Республики Казахстан от 8 декабря 2006 года № 294-III, рассмотрев постановление акимата Костанайской области от 13 октября № 349 "О внесении на рассмотрение Костанайского областного маслихата проекта решения Костанайского областного маслихата "Об областном бюджете Костанайской области на 2007 год", а также подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет Костанайской области на 2007 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 41 663 731 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 1 327 566 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 199 593 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 9 343 тысячи тенге;
поступлениям официальных трансфертов - 40 127 229 тысяч тенге;
2) затраты - 42 394 394 тысячи тенге;
3) операционное сальдо - - 730 663 тысячи тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - -346 314 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 1 028 671 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов - 1 374 985 тысяч тенге;
6) дефицит (профицит) бюджета - -384 349 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита бюджета) - 384 349 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Костанайской области от 12.10.2007 № 13 (вводится в действие с 01.01.2007) .
2. Установить, что в доход областного бюджета зачисляются:
плата за загрязнение окружающей среды;
сбор за проезд по платным государственным автомобильным дорогам областного значения;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного значения;
плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
плата за лесные пользования;
плата за использование особоохраняемых природных территорий местного значения;
доходы от коммунальной собственности;
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению областного акимата;
дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в областной коммунальной собственности;
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в областной коммунальной собственности;
поступления от аренды имущества областной коммунальной собственности;
вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным из областного бюджета;
вознаграждения (интересы), полученные от размещения в депозиты временно свободных бюджетных денег;
другие доходы от областной коммунальной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
другие неналоговые поступления в областной бюджет;
поступлениями в областной бюджет от продажи основного капитала являются деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета.
В областной бюджет зачисляются поступления от продажи финансовых активов государства, находящихся в областной коммунальной собственности.

Қостанай облысының 2007 жылға арналған облыстық бюджеті туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2006 жылғы 8 желтоқсандағы № 378 шешімі. Қостанай облысы әділет департаментінде 2006 жылғы 11 желтосанда № 3557 тіркелді
Ескерту. 2-1, 2-2, 2-3, 2-4, 2-5, 2-6, 2-7, 2-8, 2-9, 2-10, 2-11, 2-12, 2-13, 2-14, 3-1-тармақтармен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2007.01.09 № 388 ; 2-15, 2-16, 2-17 тармақтармен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2007.07.12 № 457    (2007.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
"2007 жылға арналған республикалық бюджеті туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 2006 жылғы 8 желтоқсандағы № 194-ІІІ Заңын орындау үшін, "Қостанай облысының 2007 жылға арналған облыстық бюджеті туралы" Қостанай облыстық мәслихаты шешімінің жобасын Қостанай облыстың мәслихатының қарауына енгізу туралы" Қостанай облысы әкімдігінің 2006 жылғы 13 қазандағы № 349 қаулысын қарап, сондай-ақ "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қостанай облысының 2007 жылға арналған облыстық бюджеті 1-қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін:
кірістер - 41 663 731 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер - 1 327 566 мың теңге;
салықтық емес  түсімдер - 199 593 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 9 343 мың теңге;
ресми трансферттердің түсімдері - 40 127 229 мың теңге;
шығындар - 42 394 394 мың теңге;
операциялық сальдо - - 730 663 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу - - 346 314 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 1 028 671 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 1 374 985 мың теңге;
6) бюджет дефициті (профицит) - - 384 349 мың теңге;
7) дефициті қаржыландыру (бюджет профицитін пайдалану) - 384 349 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда Қостанай облысы мәслихатының 2007.10.12 № 13 (2007.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен .
2. Облыстық бюджеттік кірісіне есептелетіндер белгіленсін:
қоршаған ортаны ластағаны үшін төлем төлеу;
облыстық маңызы бар ақылы мемлекеттік автокөлік жолдарымен жүрген үшін жиындар;
облыстық маңызы бар жалпы пайдаланғаны арналған автокөлік жолдарының бұру жолағындағы сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін төлем;
жер үсті көздеріндегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем;
орманды пайдаланғаны үшін төлем;
жергілікті маңызы бар айрықша қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлем;
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер;
облыс әкімдігінің шешімі бойынша құрылған мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындардың таза кіріс бөлігінің түсімдері;
облыстық коммуналдық меншікке жататын мемлекеттік акциялар пакеттеріне түсетін дивидендтер;
облыстық коммуналдық меншікке кіретін заңды тұлғалардың қатысу үлесінің кірістері;
облыстық коммуналдық меншікті жалға беруден түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер);
уақытша бос бюджеттік ақшаларын депозиттерге орналастыруынан түскен сыйақылар (мүдделер);
облыстық коммуналдық меншіктен түсетін басқа да кірістер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларын (жұмыстар, қызметтер) іске асырудан түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен ұйымдастырылатын мемлекеттік сатып алулары өткізуден түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен салынатын айыппұлдар, өсiмпұлдар, санкциялар, төлетулер;
облыстық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша облыстық бюджетке негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер болып табылады.
Облыстық коммуналдық меншікке жататын мемлекеттік қаржы активтерін сатудан алынатын түсімдер облыстық бюджетке аударылады.

2-1. Учесть, в областном бюджете на 2007 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 909 257 тысяч тенге, в том числе:
на выплату стипендий студентам, обучающимся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов - 107 964 тысячи тенге;
на выплату компенсаций на проезд для обучающихся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов - 17 756 тысяч тенге;
на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения - 41 367 тысяч тенге;
на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов - 529 138 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИДом в Республике Казахстан - 13 199 тысяч тенге;
на материально-техническое оснащение центров крови на местном уровне - 106 807 тысяч тенге;
на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида - 32 781 тысяча тенге;
на компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций - 3 581 тысяч тенге;
на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения - 28 232 тысячи тенге;
на содержание дополнительной штатной численности миграционной полиции, выделенной в 2006 году - 16 401 тысяча тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Пункт 2-1 с изменением, внесенным решением маслихата Костанайской области от 12.07.2007 № 457 (вводится в действие с 01.01.2007) .
2-2. Учесть, в областном бюджете на 2007 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на субсидии, направленные на развитие сельского хозяйства, в сумме 3 079 833 тысячи тенге по программам областного бюджета, в том числе:
на поддержку развития семеноводства - 195 547 тысяч тенге;
на развитие племенного животноводства - 209 450 тысяч тенге;
на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, по определяемым Правительством Республики Казахстан приоритетным культурам - 2 466 000 тысяч тенге;

2-1. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің 909 257 мың теңге сомасында түсуі ескерілсін, оның ішінде:
жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде кәсіптік орта оқу орындарында оқитын студенттердің стипендияларын төлеуге - 107 964 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде кәсіптік орта оқу орындарында оқып жатқандар үшін жол жүруге өтемақы төлеуге - 17 756 мың теңге;
денсаулық сақтаудың жаңадан пайдалануға берілетін объектілерін ұстауға - 41 367 мың теңге;
дәрі-дәрмек құралдарын, вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға - 529 138 мың теңге;
Қазақстан Республикасындаға қарсы күрес және оның алдың алу жөніндегі іс-шараларын іске асыруға - 13 199 мың теңге;
жергілікті деңгейдегі қан орталықтарын материалдық-техникалық жарақтандыруға - 106 807 мың теңге;
мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді арнайы гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуіне - 32 781 мың теңге;
қалалық телекоммуникация желiлерiнiң абоненттерi болып табылатын, әлеуметтiк жағынан қорғалатын азаматтардың телефон үшiн абоненттiк төлем тарифiнiң көтерiлуiн өтеуге - 3 581 мың теңге;
ауыз сумен қамтамасыз етудің көздерi болып табылатын сумен қамтамасыз етудің аса маңызды топтық жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға - 28 232 мың теңге;
2006 жылы бөлінген көші-қон полициясының қосымша штаттық санын ұлғайтуға - 16 401 мың теңге.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 2-1 тармағы өзгерту енгізілді Қостанай облысы мәслихатының 2007.07.12 № 457 (2007.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен .
2-2. Облыстық бюджеттің бағдарламалары бойынша 3 079 833 мың теңге сомасында ауыл шаруашылығын дамытуға бағытталған субсидияларға республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсуі ескерілсін, оның ішінде:
тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға - 195 547 мың теңге;
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға - 209 450 мың теңге;
өсімдік шаруашылығы өнімділігінің түсімділігі мен сағасын арттыруға, Қазақстан Республикасының үкіметі белгілейтін басымды дақылдар бойынша көктемгі - егіс және астық жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар - жағар материалдар мен басқа да тауарлық - материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға-2 466 000 мың теңге;

на субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям - 2 775 тысяч тенге;
субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства - 206 061 тысяч тенге.
2-3. Учесть в областном бюджете на 2007 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на возмещение потерь поступлений в бюджет в общей сумме 111 697 тысяч тенге, в том числе:
в связи с введением фиксированной ставки индивидуального подоходного налога для всех физических лиц в 10 процентов с 1 января 2007 года и исключением из доходов при налогообложении минимальной заработной платы вместо месячного расчетного показателя - 99 578 тысяч тенге;
по акцизам на игорный бизнес - 12 119 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2-3 в редакции решения маслихата Костанайской области от 12.07.2007 № 457 (вводится в действие с 01.01.2007) .
2-4. Учесть, в областном бюджете на 2007 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2005-2010 годы в общей сумме 1 319 060 тысяч тенге, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях среднего общего образования -
84 601 тысяча тенге;
на обеспечение специальных (коррекционных) организаций образования специальными техническими и компенсаторными средствами - 6 462 тысячи тенге;
на обеспечение содержания типовых штатов государственных учреждений общего среднего образования - 630 081 тысяча тенге;
на содержание вновь вводимых объектов образования - 290 999 тысяч тенге;
на организацию питания, проживания и подвоза детей к пунктам тестирования - 7 250 тысяч тенге;
на подключение к Интернету и оплату трафика государственных учреждений среднего общего образования - 44 580 тысяч тенге;
на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования - 67 899 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях среднего общего образования - 138 723 тысячи тенге;
на укрепление материально-технической базы государственных учреждений начального профессионального образования - 17 881 тысяча тенге;
на переподготовку и повышение квалификации педагогических работников в областных (городских) институтах повышения квалификации педагогических кадров - 25 984 тысячи тенге;
на укрепление материально-технической базы областных (городских) институтов повышения квалификации педагогических кадров - 4 600 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.

ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға - 2 775 мың теңге;
мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сағасын арттыруын субсидиялауға - 206 061 мың теңге.
2-3. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен жалпы сомасы 111 697 мың теңге бюджет түсімдері шығынын өтеуге нысаналы ағымдағы трансферттер түскендігі есептелсін, оның ішінде:
2007 жылдың 1 қаңтарынан бастап барлық жеке тұлғаларға жеке табыс салығының 10 пайыздық бекітілген мөлшерлемесінің енгізілуіне және салық салған кезде кірістерден айлық есептік көрсеткіш орнына төменгі еңбекақыны шығарып тастауға байланысты - 99 578 мың теңге;
ойын бизнесіне акциздер бойынша - 12 119 мың теңге.
Ескерту. 2-3 тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 2007.07.12 № 457 (2007.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен .
2-4. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының 2005-2010 жылдарға арналған білім беруді дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 1 319 060 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің түсуі ескерілсін, оның ішінде:
жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен қамтамасыз етуге - 84 601 мың теңге;
арнайы (түзету) білім беру ұйымдарын арнаулы техникалық және орнын толтыру құралдарымен қамтамасыз етуге - 6 462 мың теңге;
жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің үлгі штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге - 630 081 мың теңге;
білім берудің жаңадан енгізілген объектілерін ұстауға - 290 990 мың теңге;
тамақтануды, тұруды және балаларды тестілеу пунктілеріне жеткізуді ұйымдастыруға - 7 250 мың теңге;
жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерін Интернет желісіне қосуға және олардың трафигін төлеуге - 44 580 мың теңге;
жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелеріне кітапханалық қорларын жаңарту үшін оқулық пен оқу-әдістемелік кешенін сатып алуға және жеткізуге - 67 899 мың теңге;
жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға - 138 723 мың теңге;
жалпы бастауыш кәсіби білім беретін мемлекеттік мекемелердің материалдық-техникалық базасын нығайтуға - 17 881 мың теңге;
облыстық (қалалық) педагог кадрларының біліктілігін арттыру институттарының педагог қызметкерлерін қайта даярлауға және олардың біліктілігін арттыруға - 25 984 мың теңге;
облыстық (қалалық) педагог кадрларының біліктілігін арттыру институттарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға - 4 600 мың теңге.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

2-5. Учесть, в областном бюджете на 2007 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на укрепление материально-технической базы межрегионального центра Костанайской области по подготовке и переподготовке кадров технического и обслуживающего персонала транспортно-коммуникационной отрасли по программам областного бюджета, в сумме 14 449 тысяч тенге.
2-6. Учесть, в областном бюджете на 2007 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на приобретение и доставку учебной, справочной и электронной литературы по изучению государственного языка для обновления библиотечных фондов государственных организаций среднего образования в сумме 17 095 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-7. Учесть, в областном бюджете на 2007 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства в сумме 109 656 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-8. Учесть, в областном бюджете на 2007 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы, в общей сумме 1 934 728 тысяч тенге по программам областного бюджета, в том числе:
на возмещение расходов по увеличению стоимости обучения и дополнительного приема в организации среднего профессионального образования в рамках государственного заказа - 796 тысяч тенге;
на повышение квалификации и переподготовку медицинских кадров, а также менеджеров в области здравоохранения - 9 606 тысяч тенге;
на обеспечение лекарственными средствами детей и подростков, находящихся на диспансерном учете, при амбулаторном лечении хронических заболеваний - 81 653 тысячи тенге;
на обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения - 90 542 тысячи тенге;
на укомплектование медицинских организаций первичной медико-санитарной помощи медицинскими кадрами в соответствии со штатными нормативами и развитие системы врачей общей практики - 263 854 тысячи тенге;
на обеспечение деятельности создаваемых информационно-аналитических центров - 3 128 тысяч тенге;
на закуп тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора - 718 тысяч тенге;
на лекарственное обеспечение детей до 5-летнего возраста на амбулаторном уровне лечения - 29 897 тысяч тенге;

2-5. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Қостанай облысының көлік-коммуникациялық саланың техникалық және қызмет көрсету персоналы кадрларын даярлау және қайта даярлау жөніндегі өңіраралық орталығының материалдық-техникалық базасын нығайтуға облыстық бюджет бағдарламалары бойынша республикалық бюджеттен 14 449 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің түсуі ескерілсін.
2-6. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте орта білім беретін мемлекеттік ұйымдардың кітапханалық қорларын жаңарту үшін мемлекеттік тілді оқыту жөніндегі оқу, анықтама және электронды әдебиетін сатып алуға және жеткізуге республикалық бюджеттен 17 095 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттер түсуі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-7. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте электронды үкімет шеңберінде адами капиталын дамытуға республикалық бюджеттен 109 656 мың теңге сомасында ағымдағы трансферттер түсуі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-8. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының денсаулық сақтауды қалыптастыру және дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға республикалық бюджеттен облыстық бюджет бағдарламалары бойынша 1 934 728 мың теңге жалпы сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің түсуі ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік тапсырыс шеңберінде кәсіптік орта білім беру ұйымдарында оқыту және қосымша қабылдау құнының өсуі жөніндегі шығындарды өтеуге - 796 мың теңге;
медицина кадрларын, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы менеджерлердің біліктілігін арттыру мен қайта даярлауға - 9 606 мың теңге;
созылмалы ауруларды амбулаториялық емдеу кезінде диспансерлік есепте тұрған балалар мен жасөспірімдерді дәрілік заттармен қамтамасыз етуге - 81 653 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдікті жағдайларда дәрілік заттармен қамтамасыз етуге - 90 542 мың теңге;
бастапқы медициналық санитарлық көмектің медициналық ұйымдарын штаттық нормативтерге сәйкес медициналық кадрлармен қамтамасыз ету және жалпы практикадағы дәрігерлердің жүйесін дамытуға - 263 854 мың теңге;
жаңадан құрылатын ақпараттық-талдау орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге - 3 128 мың теңге;
байқау эпидемиологиялық қадағалауды жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алуға - 718 мың теңге;
емдеудің амбулаторлық деңгейіндегі 5 жасқа дейінгі балаларды дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуге - 29 897 мың теңге;

на обеспечение беременных железо- и йодсодержащими препаратами - 27 192 тысячи тенге;
на осуществление профилактических медицинских осмотров отдельных категорий граждан - 222 884 тысячи тенге;
на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне - 1 204 458 тысяч тенге.
2-9. Учесть, в областном бюджете на 2006 год поступление целевого текущего трансферта из республиканского бюджета на передаваемые административные функции в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления в сумме 70 522 тысячи тенге, в том числе:
Департамент сельского хозяйства области в сумме 18 881 тысяч тенге;
Управление государственного архитектурно-строительного контроля в сумме 5 791 тысяч тенге;
Управление земельных отношений области в сумме 45 850 тысяч тенге.
Распределение указанного трансферта осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-10. Учесть, в областном бюджете на 2007 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на капитальный ремонт автомобильных дорог областного значения в сумме 643 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2-10 с изменением, внесенным решением маслихата Костанайской области от 12.07.2007 № 457 (вводится в действие с 01.01.2007).
2-11. Учесть, в областном бюджете на 2007 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие и укрепление социальной инфраструктуры, в рамках реализации Государственной программы развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы, а также на строительство особо важных объектов образования и здравоохранения в городах в сумме 2 617 455 тысяч тенге.
Перечень объектов образования, здравоохранения и питьевого водоснабжения аульной (сельской) местности, а также особо важных объектов образования и здравоохранения в городах, подлежащих строительству и реконструкции в 2007 году за счет средств указанных целевых трансфертов на развитие, определяется постановлением акимата Костанайской области.
Сноска. Пункт 2-11 с изменением, внесенным решением маслихата Костанайской области от 12.07.2007 № 457 (вводится в действие с 01.01.2007).
2-12. Учесть, в областном бюджете на 2007 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 1 299 000 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов бюджетам районов и городов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-13. Учесть в областном бюджете на 2007 год на реализацию Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы целевые трансферты на развитие областному бюджету на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 1 305 000 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов бюджетам районов и городов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.

жүкті әйелдерді құрамында темір және йоды бар препараттармен қамтамасыз етуге - 27 192 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын алдын ала медициналық тексеруді жүзеге асыруға - 222 884 мың теңге;
жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға - 1 204 458 мың теңге;
2-9. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату шеңберінде әкімшілік функцияларға берілетін 70 522 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсуі әскерілсін, оның ішінде:
облыстың ауыл шаруашылығы департаменті 18 881 мың теңге сомасында;
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы 5 791 мың теңге;
облыстың жер қатынастары басқармасы 45 850 мың теңге сомасында.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-10. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық маңыздағы автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге республикалық бюджеттен 643 000 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсуі ескерілсін.
Ескерту. 2-10 тармақ өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2007.07.12 № 457 (2007.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен .
2-11. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарды дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде әлеуметтік инфрақұрылымды дамыту мен нығайтуға, сондай-ақ білім беру мен денсаулық сақтаудың аса маңызды объектілерін салуға 2 617 455 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ауылдық (селолық) жерлердің білім беру, денсаулық сақтау және сумен қамтамасыз ету объектілер, сондай-ақ дамытуға арналған белгіленген нысаналы трансферттер қаражаты есебінен 2007 жылы салу мен қайта жаңартуға жататын қалалардағы білім беру және денсаулық сақтаудың аса маңызды объектілер тізбесі Kостанай облысы әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Kостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 2-11 тармақ өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2007.07.12 № 457 (2007.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен .
2-13. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасында 2005-2007 жылдарға арналған тұрғын -үй құрылысының мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және қалыптастыруға облыстық бюджетті дамытуға 1 305 000 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Kостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

2-14. Предусмотреть в областном бюджете на 2007 год на кредитование строительства жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в рамках реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы в средства сумме 1028671 тысяча тенге, в том числе:
за счет средств республиканского бюджета 370 000 тысяч тенге;
за счет средств областного бюджета 658 671 тысяча тенге.;
Распределение кредита осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-15. Учесть в областном бюджете на 2007 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета на внедрение системы интерактивного обучения в государственной системе среднего общего образования в сумме 72 787 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-16. Учесть в областном бюджете на 2007 поступление целевых трансфертов для организации эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности областей или районов (городов областного значения), для города Аркалыка в сумме 500 000 тысяч тенге.
2-17. Учесть в областном бюджете на 2007 год поступление целевых трансфертов на обеспечение деятельности по охране, защите, воспроизводству лесов и лесоразведению в сумме 300 000 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2007 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджетам районов и городов, в сумме 5 171 506 тысяч тенге,  в том числе:
Алтынсаринскому - 217 767 тысяч тенге;
Амангельдинскому - 385 487 тысяч тенге;
Аулиекольскому - 556 928 тысяч тенге;
Денисовскому - 269 373 тысячи тенге;
Джангельдинскому - 410 532 тысячи тенге;
Житикаринскому- 17 124 тысячи тенге;
Камыстинскому - 261 210 тысяч тенге;
Карабалыкскому - 196 942 тысячи тенге;
Карасускому - 375 277 тысяч тенге;
Костанайскому - 308 008 тысяч тенге;
Мендыкаринскому - 332 286 тысяч тенге;
Наурзумскому - 269 928 тысяч тенге;
Сарыкольскому - 281 381 тысяча тенге;
Тарановскому - 240 642 тысячи тенге;
Узункольскому - 322 497 тысяч тенге;
Федоровскому - 316 038 тысяч тенге;
городу Аркалыку - 410 086 тысяч тенге.
3-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2007 год возврат целевых трансфертов из бюджетов районов городов областного значения в областной бюджет в сумме тысячи тенге, согласно приложению 5.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 09.01.2007 № 388 (вводится в действие с 01.01.2007).
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2007 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов районов, городов в областной бюджет в сумме 6 927 455 тысяч тенге, в том числе:

2-14. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасындағы тұрғын - үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде қызықтырудың (мүдденің) нөлдік мөлшерлеме бойынша құрылысқа кредит беруге 1028671 мың теңге сомасында қаражат қарастырылсын, оның ішінде:
республикалық бюджет қаражаты есебінен 370 000 мың теңге;
облыстық бюджет қаражаты есебінен 658 671 мың теңге.
Кредитті бөлу Kостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-15. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте білім берудің мемлекеттік жүйесіне интерактивті оқыту жүйесін енгізуге берілетін 72 787 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түскені есептелсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-16. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте облыстардың немесе аудандардың (облыстық маңыздағы қалалардың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру үшін Арқалық қаласына 500 000 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер түскені есептелсін.
2-17. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру қызметін қамтамасыз ету берілетін 300 000 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер түскені есептелсін.
3. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар мен қалалар бюджеттеріне берілетін субвенциялардың мөлшері 5 171 506 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Алтынсарин - 217 767  мың теңге;
Амангелді - 385 487 мың теңге;
Әулиекөл - 556 928  мың теңге;
Денисов - 269 373 мың теңге;
Жангелдин - 410 532 мың теңге;
Жітіқара - 17 124 мың теңге;
Қамысты - 261 210 мың теңге;
Қарабалық - 196 942 мың теңге;
Қарасу - 375 277 мың теңге;
Қостанай - 308 008  мың теңге;
Меңдіқара - 332 286  мың теңге;
Науырзым - 269 928  мың теңге;
Сарыкөл - 281 381  мың теңге;
Таран - 240 642 мың теңге;
Ұзынкөл - 322 497 мың теңге;
Федоров - 316 038 мың теңге;
Арқалық қаласына - 410 086 мың теңге.
3-1. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджетке облыстық маңыздағы аудандар, қалалар бюджеттерінен нысаналы трансферттер қайтарылуы 5-қосымшаға сәйкес қарастырылған.
Ескерту. 3-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2007.01.09 № 388 (2007.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен .
4. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте  аудандардың, қалалардың бюджеттерінен облыстық бюджетке түсетін бюджеттік алынымдардың мөлшері 6 927 455 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:

города Костаная - 3 961 476 тысяч тенге;
города Лисаковска - 243 573 тысячи тенге;
города Рудного - 2 722 406 тысяч тенге.
5. Учесть, что в местных бюджетах за счет средств, предусматривавшихся на выплату государственной адресной социальной помощи, должны быть предусмотрены расходы на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей в сумме не менее 398 500 тысяч тенге, в том числе за счет трансфертов из республиканского бюджета - 262 200 тысяч тенге, за счет средств бюджетов районов, городов - 136 300 тысяч тенге, согласно приложению 2.
Распределение указанных сумм бюджетам районов (городов областного значения) определяется на основании решения Костанайского областного маслихата.
6. Учесть, что в доходах областного бюджета  на 2007 год предусмотрены  целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на выплату заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими, и работникам казенных предприятий в сумме 5 204 640 тысяч тенге. Указанные трансферты направлены областному бюджету на увеличение заработной платы и отчисления в сумме 3 377 749 тысяч тенге и целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) сумме 1 826 891 тысяч тенге, в том числе:
Алтынсаринскому - 53 923 тысяч тенге;
Амангельдинскому - 68 205 тысяч тенге;
Аулиекольскому - 137 090 тысяч тенге;
Денисовскому - 87 905 тысяч тенге;
Джангельдинскому - 67 922 тысяч тенге;
Житикаринскому- 191 639 тысяч тенге;
Камыстинскому - 31 875 тысяч тенге;
Карабалыкскому - 96 758 тысяч тенге;
Карасускому - 90 286 тысяч тенге;
Костанайскому - 101 039 тысяч тенге;
Мендыкаринскому - 124 314 тысяч тенге;
Наурзумскому - 52 667 тысяч тенге;
Сарыкольскому - 91 200 тысяч тенге;
Тарановскому  - 905 тысяч тенге;
Узункольскому - 79 026 тысяч тенге;
Федоровскому - 86 521 тысяч тенге;
городу Аркалыку - 99 223 тысяч тенге;
городу Костанаю - 307 648 тысяч тенге;
городу Лисаковску - 58 745 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения маслихата Костанайской области от 12.10.2007 № 13 (вводится в действие с 01.01.2007) .
7. Предусмотреть в областном бюджете на 2007 год расходы на выплату повышения оплаты труда в размере двадцати пяти процентов за работу в сельской местности.
8. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов в сумме 984 579 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения маслихата Костанайской области от 03.04.2007 № 428 ; с изменениями, внесенными решениями маслихата Костанайской области от 12.07.2007 № 457 ; от 12.10.2007 № 13 (вводится в действие с 01.01.2007).

Қостанай қаласы - 3 961 476 мың теңге;
Лисаков қаласы - 243 573  мың теңге;
Рудный қаласы - 2 722 406  мың теңге.
5. Жергілікті бюджеттерде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге қарастырылған қаражат есебінен тұрмысы төмен отбасылардағы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге кемінде 398 500 мың теңге сомасындағы шығындар, оның ішінде республикалық бюджеттен алынған трансферттер есебінен - 262 200 мың теңге, аудандар, қалалар бюджеті қаражаты есебінен - 136 300 мың теңге 2-қосымшаға сәйкес қарастырылуы қажет екені ескерілсін.
Көрсетілген сомалардың аудандар (облыстық маңыздағы қалалар) бюджеттеріне бөлінуі Қостанай облыстық мәслихатының шешімі негізінде белгіленеді.
6. 2007 жылға арналған облыстық бюджеттің кірістерінде республикалық бюджеттен мемлекеттік қызметшілердің, мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын мемлекеттік мекемелер қызметкерлерінің және қазыналық кәсіпорындары қызметкерлерінің еңбекақысын төлеуге 5 204 640 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылғаны есептелсін. Көрсетілген трансферттер облыстық бюджетке еңбекақыны көтеруге және аударымдарға 3 377 749 мың теңге және аудандар (облыстық маңыздағы қалалар) бюджеттеріне 1 826 891 мың теңге нысаналы ағымдағы трансферттер бағытталды, оның ішінде:
Алтынсарин - 53 923  мың теңге;
Амангелді - 68 205мың теңге;
Әулиекөл - 137 090  мың теңге;
Денисов - 87 905 мың теңге;
Жангелдин - 67 922 мың теңге;
Жітіқара - 191 639 мың теңге;
Қамысты -  31 875 мың теңге;
Қарабалық - 96 758 мың теңге;
Қарасу - 90 286 мың теңге;
Қостанай - 101 039  мың теңге;
Меңдіқара - 124 314  мың теңге;
Науырзым - 52 667  мың теңге;
Сарыкөл - 91 200 мың теңге;
Таран -   905 мың теңге;
Ұзынкөл - 79 026 мың теңге;
Федоров - 86 521 мың теңге;
Арқалық қаласына - 99 223 мың теңге;
Қостанай қаласына - 307 648 мың теңге;
Лисаков қаласына - 58 745 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 2007.07.12 № 457 (2007.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен .
7. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте ауылдық жерлерде жұмыс істеу үшін жиырма бес пайыз мөлшерінде көтермелеуді төлеуге шығындар қарастырылсын.
8. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен қалалар бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер 984 579 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының  2007.04.03 № 428 шешімімен; 8-тармақ өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2007.07.12 № 457 , 2007.10.12 № 13       (2007.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен .

9. Утвердить резерв местного исполнительного органа Костанайской области на 2007 год в сумме 1 705 тысяч тенге, в том числе:
на исполнение обязательств по решениям судов - 1 705 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата Костанайской области от 12.10.2007 № 13 (вводится в действие с 01.01.2007).
10. Утвердить лимит долга местного исполнительного органа Костанайской области на 31 декабря 2007 года в размере 3 430 050 тысяч тенге.

9. Қостанай облысының жергілікті атқарушы органдарының 2007 жылға арналған резерві 1 705 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
соттар шешімдері бойынша міндеттемелерді орындауға - 1 705 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 2007.10.12 № 13 (2007.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
10. Қостанай облысының жергілікті атқарушы органы қарызының лимиті 2007 жылдың 31 желтоқсанына 3 430 050 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.

11. Утвердить Перечень бюджетных программ развития областного бюджета на 2007 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 3.
12. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2007 год, согласно приложению 4.

11. 2007 жылға арналған облыстық бюджетті дамытудың бюджеттік бағдарламалар Тізбесі бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғы капиталын қалыптастыруға немесе көбейтуге бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлініп, 3-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. 2007 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

253
Реализация программы за счет официальных трансфертов из республиканского бюджета
002
Реализация программы за счет средств местного бюджета
261
Реализация программы за счет официальных трансфертов из республиканского бюджета
009
Реализация программы за счет средств местного бюджета
9
Прочие услуги в области образования
261
Департамент (Управление) образования области
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства

253
Облыстық денсаулық сақтау департаменті (басқармасы)
002
Орта кәсіптік білімі бар мамандарды даярлау
261
Облыстық білім беру  департаменті (басқармасы)
009
Орта кәсіптік білімі бар мамандарды даярлау
9
Білім беру саласындағы басқа да қызметтер
261
Облыстық білім беру  департаменті (басқармасы)
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамытуға  берілетін нысаналы даму трансферттері

116
Развитие объектов образования
Приложение 4
к решению маслихата
от 8 декабря 2006 года № 378
Перечень бюджетных программ,
не подлежащих секвестру в процессе исполнения
местного бюджета на 2007 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
Обеспечение  лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Приложение 5
к решению маслихата
от 8 декабря 2006 года № 378

116
Электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамыту
Мәслихаттың
2006 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 378 шешіміне 4-қосымша
2007 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау
процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік
бағдарламаларының тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы оқыту бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Халыққа бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету
Халықты аурулардың жекелеген түрлері бойынша мамандандырылған азық-түлік өнімдерімен және дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету
Мәслихаттың
2006 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 378 шешіміне 5-қосымша