О бюджете города Костаная на 2007 год
Решение Маслихата города Костаная Костанайской области от 12 декабря 2006 года N 320. Зарегистрировано Управлением юстиции города Костаная Костанайской области 25 декабря 2006 года N 9-1-61
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", на основании  решения Костанайского областного Маслихата от 8 декабря 2006 года N 378 "Об областном бюджете Костанайской области на 2007 год" и рассмотрев постановление акимата города Костаная, Костанайский городской Маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2007 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) Доходы 11246774 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 7844568 тысяч тенге;
неналоговые поступления 47490 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 1568107 тысяч тенге;
поступления официальных трансфертов 1786609 тысяч тенге;
2) затраты 12181993 тысяч тенге;
3) операционное сальдо -935219 тысяч тенге;
4) чистое бюджетное кредитование -5544 тысяч тенге, в том числе погашение бюджетных кредитов -5544 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами 1000 тысяч тенге;
6) дефицит -930675 тысячи тенге;
7) финансирование дефицита 930675 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - Решениями маслихата города Костаная Костанайской области от 18 января 2007 года N 329; от 9 апреля 2007 года N 348; от 16 июля 2007 года N 379; от 15 октября 2007 года N 13.
2. Установить, что в соответствии с Бюджетным Кодексом в 2007 году в бюджет города в полном объеме зачисляются доходы, кроме зачисляемых в доход областного и республиканского бюджетов:
1) налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог; социальный налог; налоги на имущество; земельный налог; налог на транспортные средства; акцизы; поступления  за использование природных и других ресурсов; сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности; государственная пошлина;
2) неналоговые поступления:
поступления части чистого дохода государственных предприятий; доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения); вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным из  бюджета района (города областного значения); прочие доходы от государственной собственности; поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета; штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района (города областного значения), другие неналоговые поступления в городской бюджет;

Қостанай қаласының 2007 жылға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2006 жылғы 12 желтоқсандағы N 320 шешімі. Қостанай облысы Қостанай қаласы әділет басқармасында 2006 жылғы 25 желтоқсанда N 9-1-61 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1)-тармақшасына сәйкес, "Қостанай облысының 2007 жылға арналған облыстық бюджеті туралы" Қостанай облыстық Мәслихатының 2006 жылғы 8 желтоқсандағы N 378 шешімі негізінде және Қостанай қаласы әкімдігінің қаулысын қарап, Қостанай қалалық Мәслихаты  ШЕШТІ:
1. 2007 жылға арналған қалалық бюджет 1-қосымшаға сәйкес келесі көлемде бекітілсін:
1) Кірістер 11246774 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер 7844568 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 47490 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 1568107 мың теңге;
трансферттер түсімдері 1786609 мың теңге.
2) шығыстар 12181993 мың теңге;
3) операциялық сальдо -935219 мың теңге;
4) таза бюджеттік несиелеу -5544 мың теңге, оның ішінде бюджеттік несиелерді өтеу -5544 мың теңге;
5) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо 1000 мың теңге;
6) тапшылық -930675 мың теңге;
7) тапшылықты қаржыландыру 930675 мың теңге.  <*>
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2007 жылғы 18 қаңтардағы N 329; 2007 жылғы 9 сәуірдегі N 348; 2007 жылғы 16 шілдедегі N 379; 2007 жылғы 15 қазандағы N 13 шешімдерімен.
2. Бюджет Кодексіне сәйкес 2007 жылда қала бюджетіне түсімдер, облыстық және республикалық бюджеттердің кірісіне есептелетінен басқа, толық көлемде есептеленеді:
1) салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы; әлеуметтік салық; мүлікке салынатын салықтар; жер салығы; көлік құралдарына салынатын салық; акциздер; табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер; кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар; мемлекеттік баж;
2) салықтық емес түсімдер:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігіндегі түсімдер; ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер; ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен берілген несиелер бойынша сыйақылар (мүдделер); мемлекеттік меншіктен түсетін өзге де кірістер; мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері; ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар, қалалық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер;

3) поступления от продажи основного капитала:
продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями; продажа земли, продажа нематериальных активов.
3. Принять к сведению, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2007 год" в доход бюджета зачисляется по коду "Социальный налог" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавших в Дорожный фонд.
4. Установить объем бюджетных изъятий в областной бюджет из бюджета города на 2007 год в сумме 3961476 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете города расходы на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей в сумме не менее 17136 тысяч тенге за счет средств городского бюджета.
6. Учесть в бюджете города Костаная на 2007 год, целевые текущие трансферты из областного бюджета на увеличение заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими, и работникам казенных предприятий, в сумме 328648 тысяч тенге.
7. Утвердить резерв акимата города Костаная на 2007 год в сумме 2000 тысяч тенге, в том числе:
резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) на неотложные затраты в размере 650 тысяч тенге.
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) на исполнение обязательств по решению судов 1350 тысяч тенге.

3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату; жерді сату, материалдық емес активтерді сату.
3. "2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес бюджеттің кірісіне бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа, Міндетті медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылған жарналар жөніндегі берешекті, сондай-ақ бұрын Жол қорына түсіп келген автомобиль жолдарын пайдаланушылардың аударымдарын бірыңғай бюджеттік жіктеменің кірістер жіктемесінің "Әлеуметтік салық" коды бойынша есептеленеді деп мәліметке алынсын.
4. 2007 жылға арналған қала бюджетінен облыстық бюджетке 3961476 мың теңге сомасында бюджеттік алымдардың көлемі белгіленсін.
5. Қала бюджетінде аз қамтылған отбасылардан 18 жасқа дейінгі балаларға қалалық бюджеттің 17136 мың теңгеден кем емес сомасында қаражаттары есебінен мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге шығындар ескерілсін.
6. Қостанай қаласының 2007 жылға арналған бюджетінде мемлекеттік қызметшілерге, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын қызметкерлеріне және қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақысын көбейтуге облыстық бюджеттен 328648 мың теңге сомасында мақсатты ағымдағы трансферттер ескерілсін.
7. Kостанай қаласы әкімдігінің 2007 жылға арналған резерві 2000 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
шұғыл шығындарға арналған ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органның резерві 650 мың теңге көлемінде;
соттардың шешімдері бойынша міндеттемелерді орындауға арналған ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві 1350 мың теңге көлемінде.

Сноска. Пункт 7 в новой редакции - Решениями маслихата города Костаная Костанайской области от 18 января 2007 года N 329; от 9 апреля 2007 года N 348; от 16 июля 2007 года N 379; от 15 октября 2007 года N 13.
8. Учесть в затратах бюджета города Костаная на 2007 год затраты фонда всеобщего обязательного среднего образования по подпрограмме "Школы начальные, основные и средние, школы-детские сады" в размере не менее одного процента от затрат на текущее содержание.

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2007 жылғы 18 қаңтардағы N 329; 2007 жылғы 9 сәуірдегі N 348; 2007 жылғы 16 шілдедегі N 379; 2007 жылғы 15 қазандағы N 13 шешімдерімен.
8. Қостанай қаласының 2007 жылға арналған бюджетінің шығындарында: "Бастауыш, негізгі және орта мектептер, мектеп-бала бақшалар" кіші бағдарламасы бойынша жалпыға бірдей міндетті орта білім беру қорының ағымдағы қамтамасыз етуіне шығындарынан бір пайыздан кем емес көлемінде шығындары есепке алынсын.

9. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2007 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц  согласно приложению 2.
10. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2007 год согласно приложению 3.

9. Бюджеттiк инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) iске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттiк бағдарламаларға бөлумен 2007 жылға арналған қалалық бюджет дамуының бюджеттiк бағдарламалар тiзбесi 2-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
10. 2007 жылға арналған жергілікті бюджетiн орындау процесiнде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 3-қосымшаға сәйкес бекiтілсiн.

Сноска. Приложение 2 в новой редакции - Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 18 января 2007 года N 329.
Перечень
бюджетных программ развития городского бюджета на 2007 год
с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию
бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование
или увеличение уставного капитала юридических лиц
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетной программы
Программа
Наименование
ИНВЕСТИЦИОННЫЕ ПРОЕКТЫ
4
Образование
9
Прочие услуги в области образования

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2007 жылғы 18 қаңтардағы N 329 шешімімен.
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске
асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын
қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік
бағдарламаларға бөлумен 2007 жылға арналған
қалалық бюджет дамуының бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Фунционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
ИНВЕСТИЦИЯЛЫҚ ЖОБАЛАР
4
Білім беру
9
Білім беру саласында басқа қызметтер