О внесении изменений и дополнений в решение XX-й сессии маслихата города Алматы III-го созыва от 13 декабря 2005 года N 202 "О бюджете города Алматы на 2006 год"
Решение XXIII сессии Маслихата города Алматы III созыва от 15 мая 2006 года N 244. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 24 мая 2006 года за N 703. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо Маслихата города Алматы от 13 апреля 2007 года N 368
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо Маслихата города Алматы от 13 апреля 2007 года N 368
В соответствии со статьей 7  Закона  Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года маслихат города Алматы III-го созыва  РЕШИЛ:
Внести в  решение  XX-й сессии маслихата города Алматы III-го созыва "О бюджете города Алматы на 2006 год" от 13 декабря 2005 года N 202 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 685 от 21 декабря 2005 года, опубликовано в газетах, от 27 декабря 2005 года - "Алматы Акшамы", от 27 декабря 2005 года - "Вечерний Алматы"; внесены изменения и дополнения решением N 221 XXI-й сессии от 16 января 2006 года, зарегистрировано N 692 от 24 января 2006 года, опубликовано в газетах, от 31 января 2006 года - "Алматы Акшамы", от 28 января 2006 года - "Вечерний Алматы"; решением N 227 XXI-й сессии от 28 февраля 2006 года, зарегистрировано N 698 от 7 марта 2006 года, опубликовано в газетах, от 14 марта 2006 года - "Алматы Акшамы", от 14 марта 2006 года - "Вечерний Алматы"; решением N 240 внеочередной XXII-й сессии от 15 марта 2006 года, зарегистрировано N 699 от 15 марта 2006 года, опубликовано в газетах, от 21 марта 2006 года - "Алматы Акшамы", от 21 марта 2006 года - "Вечерний Алматы") следующие изменения и дополнения:
1. Пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Алматы на 2006 год согласно приложению N 1 в следующих объемах:
1) доходы - 141 569 747 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям - 94 237 080 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 1 627 546 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 14 737 819 тысяч тенге;
поступления официальных трансфертов из республиканского бюджета - 30 967 302 тысяч тенге;
2) затраты - 148 168 707 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - 6 598 960 тысяч тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - 2 084 500 тысяч тенге, в том числе:

III сайланған Алматы қаласы мәслихатының XX сессиясының 2005 жылғы 13 желтоқсандағы«"2006 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы" N 202 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Алматы қаласы мәслихатының 2006 жылғы 15 мамырдағы III сайланған XXIII сессиясының N 244 шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2006 жылғы 24 мамырда N 703 тіркелді. Қолданылу мерзiмiнің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2007 жылғы 13 сәуірдегі N 368 хатымен
Ескерту. Қолданылу мерзiмiнің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2007 жылғы 13 сәуірдегі N 368 хатымен
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы  Заңының  7 бабына сәйкес III сайланған Алматы қаласының мәслихаты  ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
III-сайланған Алматы қаласы мәслихатының XX сессиясының "2006 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы" 2005 жылғы 13 желтоқсандағы N 202  шешіміне  (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізіліміне 2005 жылғы 21 желтоқсанда N 685 рет санымен тіркеліп, 2005 жылғы 27 желтоқсанда "Алматы Ақшамы", 2005 жылғы 27 желтоқсанда "Вечерний Алматы"» газеттерінде жарияланған, 2006 жылғы 16 қаңтардағы XXI сессияның N 221  шешімімен  өзгерістер мен толықтырулар енгізілген 2006 жылғы 24 қаңтарда N 692 рет санымен тіркеліп, 2006 жылғы 31 қаңтарда "Алматы Ақшамы", 2006 жылғы 28 қаңтарда "Вечерний Алматы" газеттерінде жарияланған; 2006 жылғы 28 ақпандағы XXI сессияның N 227  шешімімен  2006 жылғы 7 наурызда N 698 рет санымен тіркеліп, 2006 жылғы 14 наурызда "Алматы Ақшамы", 2006 жылғы 14 наурызда "Вечерний Алматы" газеттерінде жарияланған; 2006 жылғы 15 наурыздағы кезектен тыс XXIII сессияның N 240  шешімімен  2006 жылғы 15 наурызда N 699 рет санымен тіркеліп, 2006 жылғы 21 наурызда "Алматы Ақшамы", 2006 жылғы 21 наурызда "Вечерний Алматы"» газеттерінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. 1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. Алматы қаласының 2006 жылға арналған бюджеті N 1 қосымшаға сәйкес мынадай мөлшерде бекітілсін:
1) кірістер - 141 569 747 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 94 237 080 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 1 627 546 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 14 737 819 мың теңге;
республикалық бюджеттен берілетін ресми трансферттердің түсімі - 30 967 302 мың теңге;
2) шығындар - 148 168 707 мың теңге;
3) операциялық сальдо - 6 598 960 мың теңге;
4) таза бюджеттік кредит беру - 2 084 500 мың теңге, оның ішінде:

погашение бюджетных кредитов - 2 084 500 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 685 866 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 935 866 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 250 000 тысяч тенге;
6) дефицит бюджета - 5 200 326 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита бюджета - 5 200 326 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов - 6 194 900 тысяч тенге;
погашение займов - 2 386 834 тысяч тенге;
движение остатков бюджетных средств - 1 392 260 тысяч тенге".
2. В пункте 6 цифру "1 526 116" заменить цифрой "1 740 574".
3. В пункте 7 цифру "882 768" заменить цифрой "912 768".
4. В пункте 8 цифру "3 958 592" заменить цифрой "4 097 418".
5. В пункте 9 цифру "14 727 833" заменить цифрой "16 144 180".
6. В пункте 10 цифру "14 706 043" заменить цифрой "16 124 936".
7. В пункте 11 цифру "2 755 230" заменить цифрой "2 810 754".
8. В пункте 12 цифру "17 290 015" заменить цифрой "17 520 478".
9. В пункте 13 цифру "3 696 039" заменить цифрой "3 971 400".
10. В пункте 14 цифру "1 239 000" заменить цифрой "1 547 059".
11. В пункте 15 цифру "702 503" заменить цифрой "704 898".
12. В пункте 16 цифру "450 806" заменить цифрой "547 465".
13. В пункте 17 цифру "24 105 995" заменить цифрой "24 605 995".

бюджеттік кредиттерді өтеу - 2 084 500 мың теңге;
5) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 685 866 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 935 866 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 250 000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығы - 5 200 326 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 5 200 326 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 6 194 900 мың теңге;
қарызды өтеу - 2 386 834 мың теңге;
бюджеттік қаражат қалдықтарының айналысы - 1 392 260 мың теңге".
2. 6-тармақтағы "1 526 116" саны "1 740 574" санымен ауыстырылсын.
3. 7-тармақтағы "882 768" саны "912 768" санымен ауыстырылсын.
4. 8-тармақтағы "3 958 592" саны "4 097 418" санымен ауыстырылсын.
5. 9-тармақтағы "14 727 833" саны "16 144 180" санымен ауыстырылсын.
6. 10-тармақтағы "14 706 043" саны "16 124 936" санымен ауыстырылсын.
7. 11-тармақтағы "2 755 230"»саны "2 810 754"»санымен ауыстырылсын.
8. 12-тармақтағы "17 290 015" саны "17 520 478" санымен ауыстырылсын.
9. 13-тармақтағы "3 696 039" саны "3 971 400" санымен ауыстырылсын.
10. 14-тармақтағы "1 239 000" саны "1 547 059" санымен ауыстырылсын.
11. 15-тармақтағы "702 503"»саны "704 898" санымен ауыстырылсын.
12. 16-тармақтағы "450 806" саны "547 465" санымен ауыстырылсын.
13. 17-тармақтағы "24 105 995" саны "24 605 995" санымен ауыстырылсын.

11000
15
Плата за пользование земельными участками
720000
16
Плата за загрязнение окружающей среды
707000
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
1204200
01
Сбор за государственную регистрацию  индивидуальных предпринимателей
60000
02
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
108500
03
Сбор за государственную регистрацию юридических лиц
61800
04
Сбор с аукционов
40000
05
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества
18700
14
Сбор за государственную регистрацию механических транспортных средств и прицепов
37200
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
108000
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
770000
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и(или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
633270
1
Государственная пошлина
633270
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, с заявлений (жалоб) по делам особого производства, с апелляционных жалоб, частных жалоб на определение суда по вопросу о выдаче дубликата исполнительного листа, с заявлений о  вынесении судебного приказа, а также за выдачу судом исполнительных судов по решениям иностранных судов и арбитражей, копий (дубликатов) документов
525000
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию акта гражданского состояния,  выдачу гражданам  повторных свидетельств  о регистрации акта гражданского состояния, а также свидетельств в связи с изменением, дополнением, исправлением и восстановлением   записи актов о рождении, браке, расторжении брака, смерти
19000
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств,  а также за внесение изменений в эти документы
4545
06
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу визы к паспортам иностранцев или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
65000
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении в гражданстве Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
1255
08
Государственная пошлина за регистрацию места жительства
10780
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу разрешений на право охоты

11000
15
Жер телімдерін  пайдаланғаны үшін төлем
720000
16
Қоршаған ортаны ластағаны үшін төленетін төлем
707000
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
1204200
01
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
60000
02
Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алым
108500
03
Заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркегенi үшiн алынатын алым
61800
04
Аукциондық сатудан алынатын алым
40000
05
Жылжымалы мүлікті кепілге салуды мемлекеттік тіркегені үшін алым
18700
14
Механикалық көлік құралдарын және тіркемелерді мемлекеттік тіркегені үшін алым
37200
18
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алым
108000
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының белдеуінде бөлінген  сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін төлем ақы
770000
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) құжаттар бергені үшін оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар алатын міндетті төлемдер
633270
1
Мемлекеттік баж
633270
02
Сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше өндірістегі істер бойынша арыздардан (шағымдардан), жүгіну шағымдарынан, атқару парағының көшірмесін беру туралы мәселе бойынша сот анықтамасына жеке шағымдардан, сот бұйрығын шығару туралы арыздардан, сондай-ақ соттың шет ел соттары мен төрелік соттарының шешімдері бойынша атқару парақтарын, құжаттардың көшірмелерін (телнұсқаларын) бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
525000
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені, азаматтарға азаматтық хал актілерін  тіркегені туралы қайта куәліктер бергені үшін, сондай-ақ туу, неке, некені бұзу, өлім туралы актілердің жазбаларын өзгерту, толықтыру, түзету мен қалпына келтіруге байланысты куәліктерді бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
19000
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін алынатын мемлекеттік баж
4545
06
Шетелдіктердің паспорттарына немесе олардың орнына қолданылатын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
65000
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін алынатын мемлекеттік баж
1255
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
10780
09
Аңшылық құқығына рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж

520
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского оружия  (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми и раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм)
1300
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
5870
2
Неналоговые поступления
1627546
01
Доходы от государственной собственности
1244700
2
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
18000
02
Поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий
18000
3
Дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в государственной собственности
3600
2
Дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности
3600
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
654440
04
Доходы от аренды имущества, находящегося в  коммунальной собственности
654440
7
Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным из государственного бюджета
537950
06
Вознаграждения (интересы) по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета банкам-заемщикам
500
11
Вознаграждения (интересы) по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета до 2005 года юридическим лицам
537450
9
Прочие доходы от государственной собственности
30710
02
Плата за продажу права аренды земельных участков
30710
02
Поступления от реализации товаров (работ, услуг)   государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
30526
1
Поступления от реализации товаров (работ,услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
30526
02
Поступления от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
30526
03
Поступление денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми  из государственного бюджета
16150
1
Поступление денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми  из государственного бюджета
16150
02
Поступления денег от проведения госзакупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
16150
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
300670
1
Штрафы,пени,санкции,взыскания,налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка  Республики Казахстан
300670
05
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые местными государственными органами

520
10
Азаматтық, қарудың (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден  жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 миллиметрге дейнгі қарулар)  әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
1300
12
Қаруды және оның оқтарын  сақтауға немесе сақтауға, алып жүруге, тасымалдауға және Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін мемлекеттік баж
5870
2
Салықтық емес түсiмдер
1627546
01
Мемлекет меншігінен түсетін түсімдер
1244700
2
1
Мемлекеттік кәсіпорынның таза кірісі бөлігіндегі түсімдер
18000
02
Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдері
18000
3
Мемлекет меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакетіне дивидендтер
3600
2
Коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакетіне дивидендтер
3600
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
654440
04
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
654440
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
537950
06
Қарыз алушы банктерге жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
500
11
Заңды тұлғаларға жергілікті бюджеттен 2005 жылға дейін берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
537450
9
Мемлекеттік меншіктен түсетін өзге де кірістер
30710
02
Жер телімдерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлем
30710
02
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын  мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтер көрсетуді) өткізуінен түсетін түсімдер
30526
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын  мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтер көрсетуді) өткізуінен түсетін түсімдер
30526
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін түсімдер
30526
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын  мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
16150
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын  мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алу өткізуден түсетін ақша түсімдері
16150
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшаның түсімі
16150
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
300670
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
300670
05
Жергілікті мемлекеттік органдар салатын әкімшілік айыппұлдар мен санкциялар