О бюджете города Алматы на 2007 год
Решение XXVII сессии Маслихата города Алматы III созыва от 14 декабря 2006 года N 303. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 28 декабря 2006 года за N 723. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо Маслихата города Алматы от 16 мая 2008 года N 433
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо Маслихата города Алматы от 16 мая 2008 года N 433
Маслихат города Алматы III-созыва  Р Е Ш И Л :
1. Утвердить бюджет города Алматы на 2007 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 226 077 002 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям - 141 175 399 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 2 753 252 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 22 270 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов из республиканского бюджета - 59 878 351 тысяч тенге;
2) затраты - 231 341 295 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - - 5 264 293 тысяч тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - - 1 354 256 тысяч тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов - 1 354 256 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 1 266 018 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 2 028 111 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 762 093 тысяч тенге;
6) дефицит бюджета - - 5 176 055 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита бюджета - 5 176 055 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 6 544 900 тысяч тенге;
погашение займов - 7 446 395 тысяч тенге;
движение остатков бюджетных средств - 6 077 550 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решений Маслихата города Алматы III созыва от 15 января 2007 года  N 324 ; от 2 апреля 2007 года  N 329  ; от 3 июля 2007 года  N 371 ; от 20 июля 2007 года  N 380  ;  от 10 сентября 2007 года  N 07  ; от 11 октября 2007 года  N 17  ; от 31 октября 2007 года  N 24  .
2. Установить, что доходы бюджета города Алматы формируются за счет следующих налогов и сборов:
- индивидуального подоходного налога;
- социального налога;
- налога на имущество юридических и физических лиц;
- земельного налога;
- единого земельного налога;
- налога на транспортные средства с юридических и физических лиц;
- акцизов на алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан (в том числе на водку, ликероводочные изделия, вина, коньяки, шампанские вина, пиво, крепленые напитки);
- акцизов на организацию и проведение лотерей; на бензин (за исключением авиационного), реализуемый юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемое на собственные производственные нужды; на дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу а также используемое на собственные производственные нужды;
- платы за использование водными ресурсами поверхностных источников;
- платы за использование особо охраняемых природных территорий местного значения;
- платы за пользование земельными участками;
- платы за загрязнение окружающей среды;
- сбора за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
- лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
- сбора за государственную регистрацию юридических лиц;
- сбора с аукционов;
- сбора за государственную регистрацию механических транспортных средств и прицепов;
- сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
- платы за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах;
- прочих налоговых поступлений;
- государственной пошлины.

2007 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы
ІІІ сайланған Алматы қаласы мәслихатының XXVІІ сессиясының 2006 жылғы 14 желтоқсандағы N 303 шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2006 жылғы 28 желтоқсанда N 723 тіркелді. Қолданылу мерзiмiнің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2008 жылғы 16 мамырдағы N 433 хатымен
Ескерту. Қолданылу мерзiмiнің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2008 жылғы 16 мамырдағы N 433 хатымен
ІІІ сайланған Алматы қаласының мәслихаты  ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Алматы қаласының 2007 жылға арналған бюджеті 1 қосымшаға сәйкес мынадай мөлшерде бекітілсін:
1) кірістер - 226 077 002 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 141 175 399 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 2 753 252 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 22 270 000 мың теңге;
республикалық бюджеттен түсетін трансферттер - 59 878 351 мың теңге;
2) шығындар - 231 341 295 мың теңге;
3) операциялық сальдо - - 5 264 293 мың теңге;
4) таза бюджеттік кредит беру - - 1 354 256 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттерді өтеу - 1 354 256 мың теңге;
5) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 1 266 018 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 2 028 111 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 762 093 мың теңге;
6) бюджет тапшылығы - - 5 176 055 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 5 176 055 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 6 544 900 мың теңге;
қарызды өтеу - 7 446 395 мың теңге;
бюджет қаражаты қалдықтарының қозғалысы - 6 077 550 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда жазылды - IІІ сайланған Алматы қаласы мәслихатының XХVIII сессиясының 2007 жылғы 15 қаңтардағы  N 324 , 2007 жылғы 2 сәуірдегі  N 329 , 2007 жылғы 3 шілдедегі  N 371 , 2007 жылғы 20 шілдедегі  N 380 , 2007 жылғы 10 қыркүйектегі  N 07 , 2007 жылғы 11 қазандағы  N 17  және 2007 жылғы 31 қазандағы   N 24   шешімдерімен.
2.  Алматы қаласы бюджетінің кірістері мынадай салықтар мен түсімдер есебінен құралады деп белгіленсін:
-жеке табыс салығынан;
-әлеуметтік салықтан;
-заңды және жеке тұлғалардың мүлігіне салынатын салықтардан;
-жер салығынан;
-бірыңғай жер салығынан;
-заңды және жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салықтардан;
-Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өнімдеріне (оның ішінде араққа, ликер-арақ бұйымдарына, шарапқа, коньякқа, шампан шараптарына, сыраға, күшейтілген сусындарға) берілген акциздерден;
-лотереяларды ұйымдастыру мен өткізуге; заңды және жеке тұлғалар көтерме саудада сататын, сондай-ақ өзіндік өндірістік қажеттіліктерге пайдаланылатын бензиндерге (авиациялық бензинді қоспағанда); заңды және жеке тұлғалар көтерме саудада сататын, сондай-ақ өзіндік өндірістік қажеттіліктерге пайдаланылатын дизель отынына берілетін акциздерден;
-жер бетіндегі су көздерінің ресурстарын пайдаланғаны үшін түсетін төлемдерден;
-жергілікті мәндегі ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін түсетін төлемдерден;
-жер телімдерін пайдаланғаны үшін түсетін төлемдерден;
-қоршаған ортаны ластағаны үшін түсетін төлемдерден;
-жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алымдардан;
-қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін алынатын лицензиялық алымдардан;
-заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алымдардан;
-аукциондар алымдарынан;
-механикалық көлік құралдары мен тіркемелерді мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алымдардан;
-жылжымайтын мүлікке және солармен әрекеттер жасау құқығын мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алымдардан;
-жергілікті мәндегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдары бойында және елді мекендерде сыртқы (көрнекті) жарнамаларды орналастырғаны үшін түсетін төлемдерден;
-басқа да салықтық түсімдерден;
-мемлекеттік баждан;

3. Доходы бюджета города Алматы формируются также за счет следующих неналоговых поступлений и поступлений от продажи основного капитала:
- части чистого дохода коммунальных государственных предприятий;
- дивидендов на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности;
- вознаграждений (интересов) по бюджетным кредитам, выданным из республиканского бюджета за счет внутренних источников местным исполнительным органом;
- платы за продажу права аренды земельных участков;
- от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
- денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
- административных штрафов, пени, санкций, взысканий, налагаемых местными государственными органами;
- прочих штрафов и пени, санкций, взысканий, налагаемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
- возврата неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета;
- от продажи земельных участков;
- от продажи гражданам квартир;
- а также таких доходных источников, как:
- погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета до 2005 года юридическим лицам;
- поступлениям от продажи коммунальных учреждений и предприятий в виде имущественного комплекса, иного государственного имущества, находящегося в оперативном управлении или хозяйственном введении коммунальных госпредприятий.
4. Установить, что налоговые и неналоговые платежи зачисляются полностью на счет городского бюджета в казначействе города Алматы.
5. Утвердить объем бюджетных изъятий в республиканский бюджет на 2007 год в сумме 72 310 353 тысяч тенге.
В случае недовыполнения доходной части бюджета города Алматы бюджетные изъятия в республиканский бюджет производить ежемесячно пропорционально проценту исполнения доходной части городского бюджета.
6. Утвердить в бюджете города ассигнования на государственные услуги общего характера в сумме 2 899 313 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы III созыва от 15 января 2007 года  N 324 ; от 2 апреля 2007 года  N 329 ; от 3 июля 2007 года  N 371 ; от 20 июля 2007 года  N 380  ; от 10 сентября 2007 года  N 07   ; от 11 октября 2007 года  N 17  ;  от 31 октября 2007 года  N 24  .

3.  Алматы қаласы бюджетінің кірістері, сонымен қатар, мынадай салықтық емес түсімдер мен негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдерден де құралады:
-коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірістерінің бөліктерінен;
-коммуналдық меншіктегі акциялардың мемлекеттік  пакеттеріне берілетін дивидендтерден;
-коммуналдық меншіктегі мүліктерді жалдаудан;
-жергілікті атқарушы органдарға ішкі көздер есебінен республикалық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша түсетін сыйақылардан (мүдделерден);
-жер телімдерін жалдау құқығын сатудан түсетін төлемдерден;
-жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан;
-жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуларды өткізуден түсетін ақшалардан;
-жергілікті мемлекеттік органдар салатын әкімшілік айыппұлдардан, үстемелерден, санкциялардан, алымдардан;
-келтірілген шығынның орнын толтыру туралы талап арыз бойынша табиғатты пайдаланушылардан алынатын қаражаттардан;
-жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын басқа да айыппұлдардан, үстемелер мен санкциялардан, алымдардан;
-бұрын жергілікті бюджеттен алынып, пайдаланылмай қалған қаражаттарды қайтарудан;
-жер телімдерін сатудан;
-азаматтарға пәтер сатудан түскен түсімдерден;
сондай-ақ мына сияқты кіріс көздерінен:
-заңды тұлғаларға жергілікті бюджеттен 2005 жылға дейін берілген бюджеттік кредиттерді өтеуден;
-коммуналдық меншіктегі заңды тұлғалардың құнды қағаздарына қатысу үлесін сатудан түсетін түсімдерден;
-коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың жедел басқаруындағы немесе шаруашылық иелігіндегі мүліктік кешен, басқа да мемлекеттік мүлік түрінде коммуналдық мекемелермен кәсіпорындарды сатудан түсетін түсімдер.
4.  Салықтық және салықтық емес төлемдер толығымен Алматы қаласының қазынашылығындағы қалалық бюджеттің есебіне аударылады деп белгіленсін.
5.  2007 жылға арналған республикалық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 72 310 353 мың теңге сомасында бекітілсін.
Алматы қаласы бюджетінің кіріс бөлігі толық орындалмаған жағдайда республикалық бюджетке бюджеттік алып қоюлар қалалық бюджеттің кіріс бөлігінің орындалу пайызына сәйкес ай сайын жүргізіліп тұрады.
6.  Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерді қаржыландыру қалалық бюджетте 2 899 313 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерту енгізілді - IІІ сайланған Алматы қаласы мәслихатының XХVIII сессиясының 2007 жылғы 15 қаңтардағы  N 324 , 2007 жылғы 2 сәуірдегі  N 329 , 2007 жылғы 3 шілдедегі  N 371 , 2007 жылғы 20 шілдедегі  N 380 , 2007 жылғы 10 қыркүйектегі  N 07 ,   2007 жылғы 11 қазандағы  N 17  және 2007 жылғы 31 қазандағы
N 24   шешімдерімен.

7. Утвердить расходы на оборону в размере 1 816 648 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями,   внесенными решениями Маслихата города Алматы III от 2 апреля 2007 года  N 329 ; от 3 июля 2007 года  N 371  ; от 10 сентября 2007 года  N 07   ; от 11 октября 2007 года  N 17  ;  от 31 октября 2007 года  N 24  .
8. Утвердить ассигнования на расходы по обеспечению общественного порядка, безопасности, правовой, судебной, уголовно-исполнительной деятельности в сумме 5 214 354 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы III созыва от 15 января 2007 года  N 324 ; от 2 апреля 2007 года  N 329 ; от 3 июля 2007 года  N 371   ; от 11 октября 2007 года  N 17  ; от 31 октября 2007 года  N 24  .
9.   Утвердить ассигнования на образование в сумме 23 646 455 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы III созыва от 15 января 2007 года  N 324 ; от 2 апреля 2007 года  N 329 ; от 3 июля 2007 года  N 371 ; от 20 июля 2007 года  N 380  ; от 10 сентября 2007 года  N 07   ; от 11 октября 2007 года  N 17  .
10. Утвердить ассигнования на здравоохранение в сумме 21 885 984 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы III созыва от 15 января 2007 года  N 324 ; от 2 апреля 2007 года  N 329 ; от 3 июля 2007 года  N 371 ; от 20 июля 2007 года  N 380  ; от 10 сентября 2007 года  N 07   ; от 11 октября 2007 года  N 17  ;  от 31 октября 2007 года  N 24  .
11. Утвердить ассигнования на социальную помощь и социальное обеспечение в сумме 3 312 955 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы III созыва от 15 января 2007 года  N 324 ; от 2 апреля 2007 года  N 329 ; от 3 июля 2007 года  N 371 ; от 20 июля 2007 года  N 380  ; от 10 сентября 2007 года  N 07   ; от 11 октября 2007 года  N 17  .
12. Утвердить ассигнования на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 24 250 344 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы III созыва от 15 января 2007 года  N 324 ; от 2 апреля 2007 года  N 329 ; от 3 июля 2007 года  N 371 ; от 20 июля 2007 года  N 380  ; от 10 сентября 2007 года  N 07   ; от 11 октября 2007 года  N 17  ;  от 31 октября 2007 года  N 24  .
13. Утвердить ассигнования на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 5 746 574 тысяч тенге.

7.  Қорғаныс шығындары 1 816 648 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерту енгізілді - IІІ сайланған Алматы қаласы мәслихатының XХIХ сессиясының 2007 жылғы 2 сәуірдегі  N 329 , 2007 жылғы 3 шілдедегі  N 371 , 2007 жылғы 10 қыркүйектегі  N 07 ,   2007 жылғы 11 қазандағы  N 17  және 2007 жылғы 31 қазандағы   N 24   шешімдерімен.
8.  Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-түзету қызметтері жөніндегі шығындарды қаржыландыру 5 214 354 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерту енгізілді - IІІ сайланған Алматы қаласы мәслихатының XХVIII сессиясының 2007 жылғы 15 қаңтардағы  N 324 , 2007 жылғы 2 сәуірдегі  N 329 , 2007 жылғы 3 шілдедегі  N 371 ,   2007 жылғы 11 қазандағы  N 17  және 2007 жылғы 31 қазандағы   N 24   шешімдерімен.
9.  Білім беруді қаржыландыру 23 646 455 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерту енгізілді - IІІ сайланған Алматы қаласы мәслихатының XХVIII сессиясының 2007 жылғы 15 қаңтардағы  N 324 , 2007 жылғы 2 сәуірдегі  N 329 , 2007 жылғы 3 шілдедегі  N 371 , 2007 жылғы 20 шілдедегі  N 380 , 2007 жылғы 10 қыркүйектегі  N 07   және   2007 жылғы 11 қазандағы  N 17  шешімдерімен.
10.  Денсаулық сақтауды қаржыландыру 21 885 984 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерту енгізілді - IІІ сайланған Алматы қаласы мәслихатының XХVIII сессиясының 2007 жылғы 15 қаңтардағы  N 324 , 2007 жылғы 2 сәуірдегі  N 329 , 2007 жылғы 3 шілдедегі  N 371 , 2007 жылғы 20 шілдедегі  N 380 , 2007 жылғы 10 қыркүйектегі  N 07 ,   2007 жылғы 11 қазандағы  N 17  және 2007 жылғы 31 қазандағы
N 24   шешімдерімен.
11.  Әлеуметтік көмек пен әлеуметтік қамтуды қаржыландыру 3 312 955 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11 тармаққа өзгерту енгізілді - IІІ сайланған Алматы қаласы мәслихатының XХVIII сессиясының 2007 жылғы 15 қаңтардағы  N 324 , 2007 жылғы 2 сәуірдегі  N 329 , 2007 жылғы 3 шілдедегі  N 371 , 2007 жылғы 20 шілдедегі  N 380 , 2007 жылғы 10 қыркүйектегі  N 07   және   2007 жылғы 11 қазандағы  N 17  шешімдерімен.
12.  Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты қаржыландыру 24 250 344 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 12 тармаққа өзгерту енгізілді - IІІ сайланған Алматы қаласы мәслихатының XХVIII сессиясының 2007 жылғы 15 қаңтардағы  N 324 , 2007 жылғы 2 сәуірдегі  N 329 , 2007 жылғы 3 шілдедегі  N 371 , 2007 жылғы 20 шілдедегі  N 380 , 2007 жылғы 10 қыркүйектегі  N 07 ,   2007 жылғы 11 қазандағы  N 17  және 2007 жылғы 31 қазандағы
N 24   шешімдерімен.
13.  Мәдениетті, спорт пен туризмді, ақпараттық кеңістікті қаржыландыру 5 746 574 мың теңге сомасында бекітілсін.

Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы III созыва от 15 января 2007 года  N 324 ; от 2 апреля 2007 года  N 329 ; от 3 июля 2007 года  N 371  ; от 10 сентября 2007 года  N 07   ; от 11 октября 2007 года  N 17  .
14. Утвердить ассигнования на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 7 830 546 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы III созыва от 15 января 2007 года  N 324 ; от 3 июля 2007 года  N 371 ; от 20 июля 2007 года  N 380   ; от 11 октября 2007 года  N 17  .
15. Утвердить ассигнования на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 1 849 523 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы III созыва от 15 января 2007 года  N 324 ; от 2 апреля 2007 года  N 329 ; от 3 июля 2007 года  N 371 ; от 20 июля 2007 года  N 380  ; от 10 сентября 2007 года  N 07   ; от 11 октября 2007 года  N 17   .
16. Утвердить ассигнования на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 735 020 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы III созыва от 15 января 2007 года  N 324 ; от 3 июля 2007 года  N 371 ; от 20 июля 2007 года  N 380  ; от 11 октября 2007 года  N 17  .
17. Утвердить ассигнования на транспорт и коммуникацию в сумме 59 083 295 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы III созыва от 15 января 2007 года  N 324 ; от 2 апреля 2007 года  N 329 ; от 3 июля 2007 года  N 371 ; от 20 июля 2007 года  N 380  ; от 10 сентября 2007 года  N 07   ; от 11 октября 2007 года  N 17  ;  от 31 октября 2007 года  N 24  .
18. Утвердить ассигнования на прочие расходы в сумме 2 357 797 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы III созыва от 15 января 2007 года  N 324 ; от 2 апреля 2007 года  N 329 ; от 3 июля 2007 года  N 371 ; от 20 июля 2007 года  N 380  ; от 10 сентября 2007 года  N 07   ; от 11 октября 2007 года  N 17  ;  от 31 октября 2007 года  N 24  .
19. Утвердить средства в сумме 202 441 тысяч тенге на обслуживание долга местных исполнительных органов.

Ескерту. 13 тармаққа өзгерту енгізілді - IІІ сайланған Алматы қаласы мәслихатының XХVIII сессиясының 2007 жылғы 15 қаңтардағы  N 324 , 2007 жылғы 2 сәуірдегі  N 329 , 2007 жылғы 3 шілдедегі  N 371 , 2007 жылғы 10 қыркүйектегі  N 07   және   2007 жылғы 11 қазандағы  N 17  шешімдерімен.
14.  Отын-энергетикалық кешен мен жер қойнауын пайдалануды қаржыландыру 7 830 546 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 14 тармаққа өзгерту енгізілді - IІІ сайланған Алматы қаласы мәслихатының XХVIII сессиясының 2007 жылғы 15 қаңтардағы  N 324 , 2007 жылғы 3 шілдедегі  N 371 , 2007 жылғы 20 шілдедегі  N 380   және   2007 жылғы 11 қазандағы  N 17  шешімдерімен.
15.  Ауыл шаруашылығын, су, орман, балық шаруашылықтарын, ерекше қорғалатын табиғи аймақтарды, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғауды, жер қатынастарын қаржыландыру 1 849 523 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 15 тармаққа өзгерту енгізілді - IІІ сайланған Алматы қаласы мәслихатының XХVIII сессиясының 2007 жылғы 15 қаңтардағы  N 324 , 2007 жылғы 2 сәуірдегі  N 329 , 2007 жылғы 3 шілдедегі  N 371 , 2007 жылғы 20 шілдедегі  N 380 , 2007 жылғы 10 қыркүйектегі  N 07   және   2007 жылғы 11 қазандағы  N 17  шешімдерімен.
16.  Өнеркәсіпті, сәулеттік, қалақұрылысы және құрылыс қызметтерін қаржыландыру 735 020 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 16 тармаққа өзгерту енгізілді - IІІ сайланған Алматы қаласы мәслихатының XХVIII сессиясының 2007 жылғы 15 қаңтардағы  N 324 , 2007 жылғы 3 шілдедегі  N 371 , 2007 жылғы 20 шілдедегі  N 380   және   2007 жылғы 11 қазандағы  N 17  шешімдерімен.
17.  Көлік пен коммуникацияны қаржыландыру 59   083 295 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 17 тармаққа өзгерту енгізілді - IІІ сайланған Алматы қаласы мәслихатының XХVIII сессиясының 2007 жылғы 15 қаңтардағы  N 324 , 2007 жылғы 2 сәуірдегі  N 329 , 2007 жылғы 3 шілдедегі  N 371 , 2007 жылғы 20 шілдедегі  N 380 , 2007 жылғы 10 қыркүйектегі  N 07 ,   2007 жылғы 11 қазандағы  N 17  және 2007 жылғы 31 қазандағы
N 24   шешімдерімен.
18.  Басқа да шығындарды қаржыландыру 2 357 797 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 18 тармаққа өзгерту енгізілді - IІІ сайланған Алматы қаласы мәслихатының XХVIII сессиясының 2007 жылғы 15 қаңтардағы  N 324 , 2007 жылғы 2 сәуірдегі  N 329 , 2007 жылғы 3 шілдедегі  N 371 , 2007 жылғы 20 шілдедегі  N 380 , 2007 жылғы 10 қыркүйектегі  N 07 ,   2007 жылғы 11 қазандағы  N 17  және 2007 жылғы 31 қазандағы
N 24   шешімдерімен.
19.  Жергілікті атқарушы органдардың борышын өтеуге 202 441 мың теңге сомасында қаражат белгіленсін.

20. Утвердить резервный фонд акима города в сумме 423 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 20 с изменением, внесенным  решением  Маслихата города Алматы III созыва от 20 июля 2007 года N 380.
21. Утвердить перечень бюджетных программ развития местного бюджета на 2007 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению N 2.

20.  Қала әкімінің резервтік қоры 423 000 мың теңге сомасында белгіленсін.
Ескерту. 20 тармаққа өзгерту енгізілді - IІІ сайланған Алматы қаласы мәслихатының XХХI сессиясының 2007 жылғы 20 шілдедегі N 380  шешімімен .
21.  2007 жылға арналған жергілікті бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 2-қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөліне отырып, бекітілсін.

22. Установить, что в процессе исполнения местного бюджета не подлежат секвестрированию расходы на общеобразовательное обучение, общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам, общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования, оказание первичной медико-санитарной помощи населению, обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне.

22.  Жергілікті бюджетті атқару процесінде жалпыға бірдей білім беру, арнаулы білім беру бағдарламалары бойынша жалпыға бірдей білім беру, мамандандырылған білім беру ұйымдарындағы дарынды балаларға жалпы білім беру, халыққа бастапқы санитарлық-дәрігерлік көмек көрсету, халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрі-дәрмектермен, балалар және емдік тағамдар дайындайтын арнайы азық-түліктермен қамтамасыз ету шығындары секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.

23.   Налоговому комитету по городу Алматы обеспечить своевременное и полное поступление в бюджет, предусмотренных налогов, неналоговых сборов и других обязательных платежей.
Председатель XXVII-й сессии,
секретарь маслихата
города Алматы III-го созыва                Т. Мукашев
Приложение 1
к решению XXVII-й сессии маслихата
города Алматы III-го созыва
от 14 декабря 2006 года
БЮДЖЕТ ГОРОДА АЛМАТЫ НА 2007 ГОД
Сноска. Приложение 1 в редакции   решений Маслихата города Алматы III созыва от 15 января 2007 года  N 324 ; от 2 апреля 2007 года  N 329 ; от 3 июля 2007 года  N 371 ; от 20 июля 2007 года  N 380  ; от 10 сентября 2007 года  N 07   ; от 11 октября 2007 года  N 17  ;  от 31 октября 2007 года  N 24  .
Категория
Сумма (тыс.
тенге)
Класс                      Наименование
Подкласс
Специфика
1
2
3
4
5
6
I. ДОХОДЫ

23.  Алматы қаласы бойынша салық комитеті белгіленген салықтардың, салықтық емес түсімдердің және басқа да міндетті төлемдердің бюджетке уақытылы және толық түсуін қамтамасыз етсін.
ІІІ сайланған Алматы қаласы
мәслихаты ХХVII-ші
сессиясының төрағасы,
мәслихатының хатшысы             Т. Мұқашев
ІІІ сайланған Алматы қаласы
мәслихатының XXVII сессиясының
2006 жылғы 14 желтоқсандағы
N 303 шешіміне 1 қосымшасы
Ескерту: 1 қосымша жаңа редакцияда жазылды - IІІ сайланған Алматы қалалық мәслихатының XХVIII сессиясының 2007 жылғы 15 қаңтардағы  N 324 , 2007 жылғы 2 сәуірдегі  N 329 , 2007 жылғы 3 шілдедегі  N 371 , 2007 жылғы 20 шілдедегі  N 380 , 2007 жылғы 10 қыркүйектегі  N 07 ,   2007 жылғы 11 қазандағы  N 17  және 2007 жылғы 31 қазандағы   N 24   шешімдерімен.
АЛМАТЫ ҚАЛАСЫНЫҢ 2007 ЖЫЛҒА
АРНАЛҒАН НАҚТЫ БЮДЖЕТІ
Санаты
Барлығы
(мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы
1
2
3
4
5
6
I.  КІРІСТЕР