Об утверждении норм накопления твердых бытовых отходов
Постановление акимата города Алматы от 20 декабря 2006 года N 8/1514. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 29 декабря 2006 года за N 724. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 11 апреля 2014 года № 2/235
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 11.04.2014 № 2/235.
Руководствуясь Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республики Казахстан", в целях упорядочения учета накопления твердых бытовых отходов, обеспечивающего санитарно-эпидемиологическое благополучие населения и осуществления природоохранных мероприятий, акимат города Алматы  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые нормы накопления твердых бытовых отходов по городу Алматы.
2. Признать утратившим силу постановление акимата города Алматы от 28 марта 2003 года N 1/174 "Об утверждении нормы накопления твердых бытовых отходов на одного человека" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 528 от 28 апреля 2003 года в Управлении юстиции города Алматы, опубликовано 14 мая 2003 года в газете "Вечерний Алматы" за N 72 и 6 мая 2003 года в газете "Алматы акшамы" за N 50).
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы Сманкулова А.С.
4. Настоящее постановление вводится в действие с момента государственной регистрации в Департаменте юстиции города Алматы.
Аким города Алматы             И.Тасмагамбетов
Секретарь акимата              К.Тажиева
Утверждено постановлением
акимата города Алматы
от 20 декабря 2006 года N 8/1514
Нормы
объемов накопления твердых бытовых
отходов по городу Алматы
N
п/п
Источник образования
отходов
Единица
измерения
Расчетные
нормы
накопления
1
Благоустроенные жилые дома
м 3 /человек/
год

Қатты тұрмыстық қалдықтардың жинақталу мөлшерін бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 20 желтоқсандағы N 8/1514 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2006 жылғы 29 желтоқсанда N 724 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 11 сәуірдегі N 2/235 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 11.04.2014 № 2/235 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңын басшылыққа ала отырып, жергілікті халықтың санитарлық-эпидемиологиялық ахуалын қамтамасыз ететін, қатты тұрмыстық қалдықтардың жинақталу есебін реттеу және табиғатты қорғау шараларын жүзеге асыру мақсатында Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Алматы қаласы бойынша қатты тұрмыстық қалдықтардың жинақталу мөлшері бекітілсін.
2. Алматы қаласы әкімдігінің 2003 жылғы 28 наурыздағы N 1/174 "Жеке адам басына бекітілген қатты тұрмыстық қалдықтардың жинақталу мөлшерін бекіту туралы" қаулысының күші жойылды деп танылсын (Алматы қаласының Әділет басқармасында 2003 жылдың 28 сәуірінде нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 528 нөмірмен тіркелген, "Вечерний Алматы"» газетінде 2003 жылы 14 мамырда N№72 және "Алматы ақшамы" газетінде 2003 жылы 6 мамырда N 50 жарияланған).
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары А.С. Сманқұловқа жүктелсін.
4. Осы қаулы Алматы қаласының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен сәттен бастап қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласы әкімі
Әкімдік хатшысы
Алматы қаласы әкімдігінің
2006 жылғы 20 желтоқсандағы
N 8/1514 қаулысымен бекітілген
Алматы қаласы бойынша қатты тұрмыстық
қалдықтардың жинақталу көлемінің мөлшері
Қалдықтың пайда болу көздері
Өлшем бірлігі
Есептік
жинақталу
мөлшері
Жайлы тұрғын үйлер
м 3/адам/жылына

м 3 /100м 2
площадь/год
1,8
24
Отходы от деревьев
м 3
/дерево/год
0,8
Примечание:
* без учета объектов культурно-бытового назначения и общественного питания, арендаторов помещений. Нормы накопления твердых бытовых отходов (ТБО) даны для конкретных источников образования. Все дополнительные объекты, входящие в источники образования рассчитываются применительно к данным нормам отдельно.
** В нормы образования ТБО входят все деятельности этих организаций.

м 3/100м 2/жылына
1,8
Ағаштардың қалдықтары
м 3/ағаш/жылына
0,8
Ескерту: * мәдени-тұрмыстық мақсаттағы және қоғамдық тамақтану нысандарын, үй-жайларды жалға алушыларды қоспағанда. Қатты тұрмыстық қалдықтардың (ҚТҚ) жинақталу мөлшері қалдықтардың нақты қалыптасу көздеріне арналған. Қалдықтардың қалыптасу көздеріне кіретін барлық қосымша нысандар, берілген мөлшерден бөлек есептелінеді.
** ҚТҚ-ның жинақталу мөлшеріне осы мекемелердің бүкіл қызметі кіреді.