Об утверждении Правил оказания единовременной социальной помощи пенсионерам по возрасту
Постановление Акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 23 ноября 2006 года N 1722. Зарегистрировано Управлением юстиции города Петропавловска Северо-Казахстанской области 27 ноября 2006 года N 13-1-56
В соответствии с подпунктом 14 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148-II "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания единовременной социальной помощи пенсионерам по возрасту.
2. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" (Мишнев В.И.) обеспечить назначение социальной помощи.
3. Государственному учреждению "Отдел финансов города Петропавловска" (Дорофеева Г.И.) обеспечить финансирование социальной помощи в пределах ассигнований утвержденных бюджетом города.
4. Определить, что единовременная социальная помощь пенсионерам по возрасту выплачивается с 25 ноября по 25 декабря 2006 года.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Кульжанову Т.Н.
6. Настоящее постановление вступает в действие с момента государственной регистрации в органах юстиции.
Аким города
Утверждены
постановлением акимата города
от 23 ноября 2006 года N 1722
Правила оказания единовременной социальной помощи пенсионерам по возрасту
Настоящие Правила оказания единовременной социальной помощи пенсионерам по возрасту (далее - Правила) определяют порядок назначения и выплаты единовременной социальной помощи.
1. Общие положения
1. В настоящих Правилах используются следующие основные
понятия:
1) уполномоченный государственный орган по назначению и выплате социальной помощи (далее - уполномоченный орган) - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска";
2) заявитель - граждане, проживающие в городе Петропавловске,  имеющие статус пенсионера по возрасту.
3) единовременная социальная помощь - одна из форм денежных выплат, направленных на дополнительные меры по социальной защите пенсионеров по возрасту.
2. Порядок обращения
2. Заявитель, предоставляет в уполномоченный орган по месту жительства следующие документы:
1) заявление установленной формы согласно приложению;
2) документ, подтверждающий принадлежность к данной категории  (оригинал и копию)
3. Порядок назначения и выплаты единовременной социальной помощи
3. Единовременная социальная помощь назначается и выплачивается  пенсионерам по возрасту, по заявлению представленному в уполномоченный орган.

Жасы бойынша зейнеткерлерге біржолғы әлеуметтік көмек көрсету ережелерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының әкімдігінің 2006 жылғы 23 қарашадағы N 1722 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Петропавл қаласының Әділет басқармасында 2006 жылғы 27 қарашада N 13-1-56 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік басқару туралы" N 148-ІІ Заңының
31-бабы 1-тармағы 14) тармақшасына сәйкес, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген Жасы бойынша зейнеткерлерге біржолғы әлеуметтік көмек көрсету ережелері бекітілсін.
2. "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (В.И.Мишнев) әлеуметтік көмекті тағайындауды қамтамасыз етсін.
3. "Петропавл қаласының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі (Г.И.Дорофеева) әлеуметтік көмектің қала бюджетімен бекітілген қаражат шегінде қаржыландырылуын қамтамасыз етсін.
4. Жасы бойынша зейнеткерлерге біржолғы әлеуметтік көмек   2006 жылғы 25 қарашадан 25 желтоқсанға дейін төленеді деп белгіленсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары  Т.Н.Құлжановаға жүктелсін.
6. Осы қаулы әділет органдарында тіркелген сәттен бастап күшіне енеді.
Қала әкімі
Қала әкімдігінің
2006 жылғы 23 қарашадағы
N 1722 қаулысымен
бекітілген
Жасы бойынша зейнеткерлерге біржолғы
әлеуметтік көмек көрсету ережелері
Осы Жасы бойынша зейнеткерлерге біржолғы әлеуметтік көмек көрсету ережелері (бұдан әрі - Ережелер) біржолғы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу тәртібін айқындайды.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелерде мынадай негізгі ұғымдар қолданылады:
1) әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті орган (әрі қарай - уәкілетті орган) - "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
2) өтініш беруші - Петропавл қаласында тұратын, жасы бойынша зейнеткер статусы бар азаматтар
3) біржолғы әлеуметтік көмек - жасы бойынша зейнеткерлерді әлеуметтік қорғау жөніндегі қосымша шараларға бағытталған ақшалай төлемдердің бір түрі.
2. Өтініш жасау тәртібі
2. Өтінуші тұрғылықты мекенжайы бойынша уәкілетті органға  мынадай құжаттар тапсырады:
1) қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) осы санатқа жататындығын растайтын құжат (түпнұсқасы және көшірмесі).
3. Біржолғы әлеуметтік көмекті тағайындау
және төлеу тәртібі
3. Біржолғы әлеуметтік көмек жасы бойынша зейнеткерлерге уәкілетті органға берілген өтініші бойынша тағайындалады және төленеді.

4. Социальная помощь назначается единовременно, независимо от иных видов помощи.
5. Размер социальной помощи устанавливается в качестве дополнительной меры по оказанию материальной поддержки в сумме 26000 (двадцать шесть тысяч) тенге.
6. Выплата единовременной социальной помощи производится через банки второго уровня, с которыми в установленном законодательством порядке заключен договор для зачисления сумм на открытые лицевые счета получателей, на основании представленных уполномоченным органом ведомостей.
Приложение
к Правилам оказания единовременной
социальной помощи отдельным
категориям граждан
Начальнику ГУ "Отдел занятости
и социальных программ
города Петропавловска"
Мишневу В.И.
Заявление о назначении единовременной социальной помощи
ФАМИЛИЯ _______________________________________________________
ИМЯ ___________________________________________________________
ОТЧЕСТВО ______________________________________________________
ДОМАШНИЙ АДРЕС ________________________________________________
ТЕЛЕФОН _______________________________________________________
НОМЕР ПАСПОРТА ИЛИ УДОСТОВЕРЕНИЯ ЛИЧНОСТИ _____________________
ДАТА ВЫДАЧИ _____________________КЕМ ВЫДАНО ___________________
НОМЕР ЛИЦЕВОГО СЧЕТА ____________________ В ФИЛИАЛЕ
____________________ БАНКА.
Прошу назначить мне единовременную социальную помощь в размере
_____________ (____________________________________________) тенге.
ДАТА ПОДАЧИ ЗАЯВЛЕНИЯ                           ПОДПИСЬ ЗАЯВИТЕЛЯ
_____________________                          ___________________
Достоверность представленных заявителем документов подтверждаю:
(Ф.И.О.)                               (подпись)

4. Әлеуметтік көмек біржолғы, көмектің басқа да түрлеріне  байланыссыз тағайындалады.
5. Әлеуметтік көмектің мөлшері материалдық қолдау көрсету бойынша қосымша шара ретінде 26000 (жиырма алты мың) теңге сомасында белгіленеді.
6. Біржолғы әлеуметтік көмекті төлеу уәкілетті органның  ұсынған ведомостері негізінде, алушылардың ашқан жеке шоттарына сомаларды аудару үшін, заңнамамен белгіленген тәртіппен келісім шарт жасалған екінші деңгейдегі банктер арқылы жүргізіледі.
Азаматтардың жеке санаттарына
біржолғы әлеуметтік көмек көрсету
Ережелеріне қосымша
Петропавл қаласының жұмыспен
қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің бастығы
В.И. Мишневке
Біржолғы әлеуметтік көмек тағайындау туралы
ӨТІНІШ
ФАМИЛИЯСЫ__________________________________________________________
АТЫ________________________________________________________________
ӘКЕСІНІҢ АТЫ_______________________________________________________
МЕКЕН-ЖАЙЫ_________________________________________________________
___________________________________________________________________
ТЕЛЕФОНЫ___________________________________________________________
ТӨЛҚҰЖАТТЫҢ НЕМЕСЕ ЖЕКЕ БАСЫ КУӘЛІГІНIҢ НӨМІРІ ____________________
БЕРІЛГЕН КҮНІ_____________________КІМ БЕРГЕН_______________________
___________________________________________________________________
СТН (РНН)__________________________________________________________
ЖЕКЕ ШОТЫНЫҢ НӨМІРІ________________________________________________
__________________________________________________БАНК ФИЛИАЛЫНДА.
Маған (__________________________________________) теңге мөлшерде
біржолғы әлеуметтік көмек тағайындауыңызды сұраймын.
ӨТІНІШ БЕРГЕН КҮНІ                           ӨТІНІШ БЕРУШІНІҢ ҚОЛЫ
__________________                           _____________________
Өтініш берушi берген құжаттардың шүбәсiздiгiн растаймын:
___________________________________________________________________
(аты-жөні фамилиясы                       қолы)