О переутверждении некоторых совместных решений Южно-Казахстанского областного маслихата и акима, акимата Южно-Казахстанской области по вопросам административно-территориального устройства
Совместное решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 29 сентября 2006 года N 25/287-III и постановление Южно-Казахстанского областного акимата от 2 октября 2006 года N 330. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Южно-Казахстанcкой области 12 октября 2006 года за N 1942
В соответствии с письмом вице-министра юстиции Республики Казахстан Нугманова С.П. от 4 июля 2006 года о необходимости переутверждения некоторых совместных решений Южно-Казахстанского областного маслихата и акима, акимата Южно-Казахстанской области по вопросам административно-территориального устройства Южно-Казахстанский областной маслихат  РЕШИЛ  и акимат Южно-Казахстанской области  ПОСТАНОВИЛ :
1. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата и акима Южно-Казахстанской области от 17 апреля 1997 N 11/145-I "Об упразднении Нижне-Машатского сельского округа Тюлькубасского района и передаче населенного пункта "Енбек" в подчинение Машатского сельского округа, населенных пунктов "Ынтымак" и "Кзыл-Ту" в подчинение Састюбинского поселкового округа":
по Тюлькубасскому району
упразднить Нижне-Машатский сельский округ;
передать:
населенный пункт Енбек в подчинение Машатского сельского округа;
населенные пункты Ынтымак и Кзыл-Ту в подчинение Састюбинского поселкового округа;
внести соответствующие изменения в границы указанных округов.
2. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата и акима Южно-Казахстанской области от 11 апреля 1997 года N 11/146-I "О передаче населенных пунктов Ирсу, II-Тюлькубас и изменении границ Ванновского, Кемербастауского сельских и Тюлькубасского поселкового округов Тюлькубасского района":
по Тюлькубасскому району
передать село Ирсу Ванновского сельского округа и часть населенного пункта II-Тюлькубас (а пределах улиц М. Пошахаева, К.Сатпаева, Жаналы-би) Кемербастауского сельского округа в подчинение Тюлькубасского поселкового округа;
внести соответствующие изменения в границы указанных округов.
3. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата и акима Южно-Казахстанской области от 17 апреля 1997 года N 11/147-I "Об объединении сельских округов Мактааральского района":
по Мактааральскому району передать:
Абайский сельский округ в состав Жамбыльского сельского округа;
Алгабасский сельский округ в состав Бирликского сельского округа;
Женисский сельский округ в состав Жанажольского сельского округа;
внести соответствующие изменения в границы указанных округов.

Әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы мәселелерi жөнiндегi Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының және Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң, әкiмиятының бiрлескен бiрқатар шешiмдерiн қайта бекiту туралы
Бірлескен Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2006 жылғы 29 қыркүйектегі N 25/287-III шешімі және Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімиятының 2006 жылғы 2 қазандағы N 330 қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысының әділет департаментінде 2006 жылдың 12 қазанда N 1942 тіркелген
Қазақстан Республикасы әдiлет вице-министрi С.П.Нұғымановтың 2006 жылғы 4 шiлдедегi Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының және Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң, әкiмиятының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы мәселелерi жөнiндегi бiрлескен бiрқатар шешiмдерiн қайта бекiту қажеттiгi туралы хатына сәйкес, Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихаты  ШЕШТІ  және Оңтүстiк Қазақстан облысының әкiмияты  ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының және Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң бiрлескен 1997 жылғы 17 сәуiрдегi N 11/145-І "Түлкiбас ауданы Төменгi-Машат ауылдық округiнiң қысқартылуы және "Еңбек" елдi мекенiн Машат ауылдық округiнiң, "Ынтымақ" және "Қызыл-Ту" елдi мекендерiн Састөбе поселкалық округiнiң бағыныстығына берiлуi туралы" бiрлескен шешiмiн қайта бекiту мақсатында:
Түлкiбас ауданы бойынша
Төменгi-Машат ауылдық округi таратылсын;
Еңбек елдi мекенi Машат ауылдық округiнiң бағыныстығына;
Ынтымақ және Қызыл-Ту елдi мекендерi Састөбе поселкелiк округiнiң бағыныстығына берiлсiн;
аталған округтердiң шекараларына тиiстi өзгертулер енгiзiлсiн.
2. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының және Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң бiрлескен 1997 жылғы 11 сәуiрдегi N 11/146-І "Түлкiбас ауданының Иiрсу, Түлкiбас-ІІ елдi мекендердi беру және Ванновка, Кемербастау ауылдық және Түлкiбас поселкелiк округтерiнiң шекараларын өзгерту туралы" шешiмiн қайта бекiту мақсатында:
Түлкiбас ауданы бойынша
Ванновка ауылдық округiнiң "Иiрсу" ауылын және Кемербастау ауылдық округiнiң, П-Түлкiбас ауылының бiр бөлiгiн (М.Пошақаев, Қ.Сәтбаев, Жаңалы-би көшелерiнiң шегiнде) Түлкiбас поселкелiк округiнiң бағыныстығына берiлсiн;
аталған округтердiң шекараларына тиiстi өзгертулер енгiзiлсiн.
3. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының және Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң бiрлескен 1997 жылғы 17 сәуiрдегi N 11/147-І "Мақтаарал ауданындағы селолық округтердi қосу туралы" шешiмiн қайта бекiту мақсатында:
Мақтаарал ауданы бойынша
Абай ауылдық округi Жамбыл ауылдық округiнiң құрамына;
Алғабас ауылдық округi Бiрлiк ауылдық округiнiң құрамына;
Жеңiс ауылдық округi Жаңажол ауылдық округiнiң құрамына берiлсiн;
аталған округтердiң шекараларына тиiстi өзгертулер енгiзiлсiн.

4. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата и акима Южно-Казахстанской области от 17 апреля 1997 года N 11/148-I "О реорганизации административно-территориальных единиц Жетысайского района":
по Жетысайскому району
сельские округа Абайский и Достыкский объединить и реорганизовать в Абайскийсельский округ, включив в его состав села Интернационал и Водное сельского округа Интернационал;
сельские округа Тельмановский и Жанаауылский объединить и реорганизовать в Жанааульский сельский округ, включив в его состав село Гвардейское сельского округа Интернационал, села Ынтымак и Красная звезда Каракайского сельского округа;
сельский округ Кара озек, села Сатпаева, Целинное и Каракай, расположенные на территории Каракайского сельского округа объединить и реорганизовать в Каракайский сельский округ;
Ленинский сельский округ и село Прогресс Жанааульского сельского округа объединить и реорганизовать в Жылысусский аульный округ;
внести соответствующие изменения в границы указанных округов.
5. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата и акима Южно-Казахстанской области от 30 октября 1997 года N 13/176-I "О разделении Жанабазарского сельского округа Казыгуртского района и передаче населенного пункта "Ушбулак" в подчинение Карабауского сельского округа":
по Казыгуртскому району
образовать новый Кокибельский сельский округ, за счет выделения сел Айнатас, Жигерген, Кокибель, Кызылата, Кызылбулак, Майбулак, Тесиктюбе, Угам Жанабазарского сельского округа;
передать село Ушбулак в подчинение Карабауского сельского округа;
внести соответствующие изменения в границы указанных округов.
6. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата и акима Южно-Казахстанской области от 30 декабря 1997 года N 14/184-I "О передаче аулов Каратас, Теректы в подчинение Боралдайского аульного округа":
по району Байдибека
передать аулы Каратас и Теректи Акбастауского аульного округа в подчинение Боралдайского аульного округа;            внести соответствующие изменения в границы указанных округов.
7. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата и акима Южно-Казахстанской области от 14 апреля 1998 года N 16/198-I "Об отнесении рабочего поселка Байжансай к категории аула":
по району Байдибека
рабочий поселок Байжансай отнести к категории аула.
8. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата и акима Южно-Казахстанской области от 11 августа 1998 года N 17/209-I "О переименовании отдельных административно-территориальных единиц":
по Мактааральскому району:
переименовать следующие административно-территориальные единицы:
поселок Ильич - в поселок Атакент;
Енбекшинский сельский округ - в Кызылкумский сельский округ.

4. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының және Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң бiрлескен 1997 жылғы 17 сәуiрдегi N 11/148-І "Жетiсай ауданы аумағындағы әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктердi қайта құру туралы" шешiмiн қайта бекiту мақсатында:
Жетiсай ауданы бойынша
Абай, Достық ауылдық округтерi бiрiктiрiлсiн және құрамына Интернационал ауылдық округiнiң Интернационал мен Водное ауылдары қосылып, Абай ауылдық округi болып қайта құрылсын;
Тельман және Жаңаауыл ауылдық округтерi бiрiктiрiлсiн және құрамына Интернационал ауылдық округiнiң Гвардейское ауылы, Қарақай ауылдық округiнiң Ынтымақ пен Красная звезда ауылдары қосылып, Жаңаауыл ауылдық округi болып қайта құрылсын;
Қараөзек ауылдық округi, Қарақай ауылдық округi аймағында орналасқан Сәтбаев, Целинное және Қарақай ауылдары бiрiктiрiлiп, Қарақай ауылдық округi болып қайта құрылсын;
Ленин ауылдық округi және Жаңаауыл ауылдық округiнiң Прогресс ауылы бiрiктiрiлiп, Жылысу ауыл округi болып қайта құрылсын;
аталған округтердiң шекараларына тиiстi өзгертулер енгiзiлсiн.
5. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының және Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң бiрлескен 1997 жылғы 30 қазандағы N 13/176-І "Қазығұрт ауданы Жаңабазар ауылдық округiн бөлу және "Үшбұлақ" елдi мекенiн Қарабау ауылдық округiнiң бағыныстығына беру туралы" шешiмiн қайта бекiту мақсатында:
Қазығұрт ауданы бойынша
Жаңабазар ауылдық округiнiң Айнатас, Жигерген, Көкебел, Қызылата, Қызылбұлақ, Майбұлақ, Тесiктөбе, Өгем ауылдарының бөлiнуi есебiнен жаңа Көкебел ауылдық округi құрылсын;
Үшбұлақ ауылды Қарабау ауылдық округiнiң бағыныстығына берiлсiн;
аталған округтердiң шекараларына тиiстi өзгертулер енгiзiлсiн.
6. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының және Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң бiрлескен 1997 жылғы 30 желтоқсандағы N 14/184-І "Қаратас, Теректi елдi мекендерiн Боралдай ауылдық округiнiң бағыныстығына беру туралы" шешiмiн қайта бекiту мақсатында:
Бәйдiбек ауданы бойынша
Қаратас және Теректi елдi мекендерi Ақбастау ауылдық округiнен Боралдай ауылдық округiнiң бағыныстығына берiлсiн;
аталған округтердiң шекараларына тиiстi өзгертулер енгiзiлсiн.
7. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының және Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң бiрлескен 1998 жылғы 17 сәуiрдегi N 16/198-І "Байжансай жұмысшы поселкесiн ауыл санатына жатқызу туралы" шешiмiн қайта бекiту мақсатында:
Бәйдiбек ауданы бойынша
Байжансай жұмысшы поселкесi ауыл санатына жатқызылсын.
8. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының және Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң бiрлескен 1998 жылғы 11 тамыздағы N 17/209-І "Жекелеген әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктердiң атауын өзгерту туралы" шешiмiн қайта бекiту мақсатында:
Мақтаарал ауданы бойынша
келесi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiк атаулары:
Ильич кентi - Атакент кентi;
Еңбекшi ауылдық округi - Қызылқұм ауылдық округi деп қайта аталсын.

9. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата и акима Южно-Казахстанской области от 11 августа 1998 года N 17/210-I "Об упразднении Сырдарьинского сельского округа Шардаринского района":
по Шардаринскому району
упразднить Сырдарьинского сельский округа, присоединив его территорию к Коксускому сельскому округу;                 упразднить аул Сырдарья, присоединив его территорию к аулу Коксу Коксуского сельского округа;
внести соответствующие изменения в границы указанного округа.
10. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата и акима Южно-Казахстанской области от 11 августа 1998 года N 17/211-I "О передаче аула "Отырбад" Отрарского района":
по Отрарскому району
передать аул Отырбад Отрарского сельского округа в подчинение Тимурского сельского округа.
11. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата и акима Южно-Казахстанской области от 11 августа 1998 года N 17/212-I "Об упразднении некоторых сельских округов Мактааральского района":
по Мактааральскому району
упразднить Когалинский и Утиртобинский сельские округа;
включить в границы Куйбышевского сельского округа территорию упраздненного Когалинского сельского округа;            передать:
аул Утиртобе - в Арайский сельский округ;
аул Целина - в Макталинский сельский округ;
аул 60 лет Казахстана - в Енбекшинский сельский округ;
внести соответствующие изменения в границы указанных округов.
12. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата и акима Южно-Казахстанской области от 30 декабря 1998 года N 18/224-I "Об упразднении и образовании некоторых сельских округов Ордабасынского района":
по Ордабасынскому району
упразднить Темирланский и Кажымуканский сельские округа и образовать в пределах их границ Кажымуканский сельский округ.
13. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата и акима Южно-Казахстанской области от 30 декабря 1998 года N 18/225-I "Об упразднении Амангельдинского сельского округа Тюлькубасского района и передаче населенных пунктов "Жыланды", "Карабастау" в подчинение Рыскуловского сельского округа, населенных пунктов "Амангельды", "Тастумсык" и "Кабанбай" в подчинение Мичуринского сельского округа":
по Тюлькубасскому району
упразднить Амангельдинский сельский округ;
передать:
населенные пункты Карабастау и Жыланды - в Рыскуловский сельский округ;
населенные пункты Амангельды, Тастумсык и Кабанбай - в Мичуринский сельский округ;
внести соответствующие изменения в границы указанных округов.

9. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының және Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң бiрлескен 1998 жылғы 11 тамыздағы N 17/210-І "Шардара ауданындағы Сырдарья ауылдық округiн тарату туралы" шешiмiн қайта бекiту мақсатында:
Шардара ауданы бойынша
Сырдария ауылдық округi таратылып, оның аумағы Көксу ауылдық округiне қосылсын;
Сырдария ауылы таратылып, оның аумағы Көксу селолық округiнiң Көксу ауылына қосылсын;
аталған округтердiң шекараларына тиiстi өзгертулер енгiзiлсiн.
10. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының және Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң бiрлескен 1998 жылғы 11 тамыздағы N 17/211-І "Отырар ауданы "Отырабад" ауылының бағыныстығын өзгерту туралы" шешiмiн қайта бекiту мақсатында:
Отырар ауданы бойынша
Отырар ауылдық округiнiң Отырабад ауылы Темiр ауылдық округiнiң бағыныстығына берiлсiн.
11. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының және Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң бiрлескен 1998 жылғы 11 тамыздағы N 17/212-І "Мақтаарал ауданының кейбiр ауылдық округтерiн тарату туралы" шешiмiн қайта бекiту мақсатында:
Мақтаарал ауданы бойынша
Қоғалы және Үтiртөбе ауылдық округтерi таратылсын;
Таратылған Қоғалы ауылдық округi Куйбышев ауылдық округiнiң шекарасына қосылсын;
Үтiртөбе ауылы - Арай ауылдық округiне;
Целина ауылы - Мақталы ауылдық округiне;
Қазақстанның 60 жылдығы ауылы - Еңбекшi ауылдық округiне берiлсiн;
аталған округтердiң шекараларына тиiстi өзгертулер енгiзiлсiн.
12. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының және Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң бiрлескен 1998 жылғы 30 желтоқсандағы N 18/224-І "Ордабасы ауданының жекелеген ауылдық округтерiн тарату және құру туралы" шешiмiн қайта бекiту мақсатында:
Ордабасы ауданы бойынша
Темiрлан және Қажымұқан ауылдық округтерi таратылып, олардың шекаралары шегiнде Қажымұқан ауылдық округi құрылсын.
13. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының және Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң бiрлескен 1998 жылғы 30 желтоқсандағы N 18/225-І "Түлкiбас ауданы Амангелдi ауылдық округiнiң қысқартылуы және "Жыланды", "Қарабастау" елдi мекендерiн Рысқұлов ауылдық округiнiң, "Амангелдi", "Тастұмсық" және "Қабанбай" елдi мекендерiн Мичурин ауылдық округiнiң бағыныстығына берiлуi туралы" шешiмiн қайта бекiту мақсатында:
Түлкiбас ауданы бойынша
Амангелдi ауылдық округi таратылсын;
Қарабастау және Жыланды елдi мекендерi - Рысқұлов ауылдық округiне;
Амангелдi, Тастұмсық және Қабанбай елдi мекендерi - Мичурин ауылдық округiне берiлсiн;
аталған округтердiң шекараларына тиiстi өзгертулер енгiзiлсiн.

14. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата и акима Южно-Казахстанской области от 28 апреля 1999 года N 20/239-I "Об упразднении и изменении границ некоторых сельских округов Мактааральского района":
упразднить сельские округа Абайский с центром в селе Плодовиноградное, Енбекшинский, Жамбыльский с центром в селе Кенесшил, Жанажольский, Ынтымакский с центром в селе Казыбек би, Ынтымакский с центром в селе Победа и поселковый округ Атакент;
передать:
часть села Ынтымак Жанааульского сельского округа - в Абайский сельский округ;
село Целина Макталинского сельского округа - в Арайский сельский округ;
села упраздненного сельского округа Ынтымак с центром в селе Победа - в Асыкатинский сельский округ;
села упраздненного Жамбыльского сельского округа с центром в селе Кенесшил - в Бирликский сельский округ;            село Енбек и часть села Каракай Каракайского сельского округа - в Жылысуский сельский округ;
села Алгабас и Жулдуз Бирликского сельского округа - в Иржарский сельский округ;
села упраздненного Абайского сельского округа с центром в селе Плодововиноградное- в Кызылкумский сельский округ;
село Каракожа упраздненного Жанажольского сельского округа и поселок Атакент - в Мактааральский сельский округ;
села упраздненного Енбикшинского сельского округа и села Женис, Политотдел и Найман-Бухарбай упраздненного Жанажольского сельского округа - в Мырзакентский сельский округ;
села Фирдауси, Киров, Новый путь, Целинное упраздненного Жанажольского сельского округа- в Нурлыбаевский сельский округ;
села упраздненного Ынтымакского сельского округа с центром в селе Казыбек би - в Улгинский сельский округ;           внести соответствующие изменения в границы указанных округов.
15. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата и акима Южно-Казахстанской области от 28 апреля 1999 года N 20/240-I "Об упразднении Терискейского сельского округа Сузакского района":
упразднить Терискейский сельский округ и присоединить его к Чулаккурганскому сельскому округу;
внести соответствующие изменения в границы указанного округа.
16. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата и акима Южно-Казахстанской области от 28 апреля 1999 года N 20/241-I "О передаче села "Байдибек ата" в административную подчиненность Алмалинского сельского округа района Байдибек":
по району Байдибека
передать село Байдибек ата Борлысайского сельского округа в Алмалинский сельский округ;
внести соответствующие изменения в границы указанных округов.

14. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының және Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң бiрлескен 1999 жылғы 28 сәуiрдегi N 20/239-І "Мақтаарал ауданының жекелеген селолық округтерiн тарату және шекараларын өзгерту туралы" шешiмiн қайта бекiту мақсатында:
Абай ауылдық округi Плодовиноградное ауыл орталығымен, Жамбыл, Еңбекшi ауылдық округтерi Кеңесшiл ауыл орталығымен, Жаңажол, Ынтымақ ауылдық округтерi Қазыбек би ауыл орталығымен, Ынтымақ ауылдық округi Победа ауыл орталығымен және Атакент поселкелiк округтерi таратылсын;
Жаңаауыл ауылдық округiнiң Ынтымақ ауылының бөлiгi - Абай ауылдық округiне;
Мақталы ауылдық округiнiң Целина ауылы - Арай ауылдық округiне;
таратылған Ынтымақ ауылдық округiнiң ауылдары Победа ауыл орталығымен - Асықата ауылдық округiне;
таратылған Жамбыл ауылдық округiнiң ауылдары Кеңесшiл ауыл орталығымен - Бiрлiк ауылдық округiне;
Еңбек ауылы және Қарақай ауылдық округiнiң Қарақай ауылының бөлiгi - Жылысу ауылдық округiне;
Бiрлiк ауылдық округiнiң Алғабас және Жұлдыз ауылдары - Иiржар ауылдық округiне;
таратылған Абай ауылдық округiнiң ауылдары Плодовиноградное ауыл орталығымен - Қызылқұм ауылдық округiне;
таратылған Жаңажол ауылдық округiнiң Қарақожа ауылы және Атакент поселкесi - Мақтаарал ауылдық округiне;
таратылған Еңбекшi ауылдық округiнiң ауылдары және таратылған Жаңажол ауылдық округiнiң Жеңiс, Политотдел және Найман-Бұхарбай ауылдары - Мырзакент ауылдық округiне;
таратылған Жаңажол ауылдық округiнiң Фирдауси, Киров, Новый путь, Целинное ауылдары - Нұрлыбаев ауылдық округiне;
таратылған Ынтымақ ауылдық округiнiң ауылдары Қазыбек би ауыл орталығымен - Үлгiлi ауылдық округiне берiлсiн;
аталған округтердiң шекараларына тиiстi өзгертулер енгiзiлсiн.
15. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының және Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң бiрлескен 1999 жылғы 28 сәуiрдегi N 20/240-І "Созақ ауданының Терiскей ауылдық округiн тарату туралы" шешiмiн қайта бекiту мақсатында:
Терiскей ауылдық округi таратылып, оның аумағы Шолаққорған ауылдық округiне қосылсын;
аталған округтердiң шекараларына тиiстi өзгертулер енгiзiлсiн.
16. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының және Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң бiрлескен 1999 жылғы 28 сәуiрдегi N 20/241-І "Бәйдiбек ауданындағы "Бәйдiбек ата" ауылын Борлысай ауылдық округiнен Алмалы ауылдық округiне берiлуi және олардың шекарасын өзгерту туралы" шешiмiн қайта бекiту мақсатында:
Бәйдiбек ауданы бойынша
Борлысай ауылдық округiнiң Бәйдiбек ата ауылы Алмалы ауылдық округiне берiлсiн;
аталған округтердiң шекараларына тиiстi өзгертулер енгiзiлсiн.

17. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата и акима Южно-Казахстанской области от 28 апреля 1999 года N 20/242-I "О переименовании и наименовании отдельных административно-территориальных единиц области":
переименовать административно-территориальные единицы:
по городу Арыси
село Енбекши Акдалинского сельского округа - в село Пакентая Арапова;
по городу Шымкенту
село Кирова Кызылжарского сельского округа - в село Ынтымак;
село Коммунизм Кызылжарского сельского округа - в село Кызылжар;
село Калинина Кызылжарского сельского округа - в село Жидели;
по Казыгуртскому району
село Новостройка Кызылкиянского сельского округа - в село Кызылкия;
по Мактааральскому району
Куйбышевский сельский округ - в Атамекенский сельский округ;
по Ордабасынскому району
аул Ленин туы Кажымуканского сельского округа - в аул Зердели;
аул Большевик Караспанского сельского округа - в аул Акжол;
аул Комсомол Караспанского сельского округа - в аул Тореарык;
аул Пахташы Караспанского сельского округа - в аул Макташы;
аул Октябрь Шубаровского сельского - в аул Сарытогай;
по Отрарскому району
село Ленин Талаптинского сельского округа - в село Шытты;
село Кызылту Талаптинского сельского округа - в село Мыншункыр;
по Сайрамскому району
аул Кызыл октябрь Кызыласкерского сельского округа - в аул Акарыс;
аул Притрактовое Жыбекжолинского сельского округа - в аул Жыбек жолы;
по Сузакскому району
село Ынтымак Сузакского сельского округа - в аул Ыбырая Жаукебаева;
по Казыгуртскому району
присвоить наименование Кызылсенгир вновь образованному аулу в сельском округе Кызылкия.
18. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата и акима Южно-Казахстанской области от 2 сентября 1999 года N 22/254-I "О внесении изменений в решение областного маслихата и акима области от 17 апреля 1997 года N 11/146-I "О передаче населенных пунктов Ирсу, II-Тюлькубас и изменении границ Ванновского, Кемербастауского сельских и Тюлькубасского поселкового округов Тюлькубасского района":
передать село Ирсу Тюлькубасского сельского округа в Ванновский сельский округ:
внести соответствующие изменения в границы указанных сельских округов.
19. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата и акима Южно-Казахстанской области от 15 декабря 1999 года N 2/20-II "О наименовании и переименовании отдельных территориальных единиц области":
переименовать административно-территориальные единицы:
по городу Туркестану
Калининский сельский округ - в сельский округ Иасы;
по Ордабасынскому району
село Коммунизм Кажымуканского сельского округа - в село Ынталы;
село Казарма Караспанского сельского округа - в село Ынтымак;
село Ленина Тотркульского сельского округа - в село Кокарал;
село Кызылту Торткульского сельского округа - в село Елшибек батыра;
село Березовка Шубаровского сельского округа - в село Береке;
по Сайрамскому району
село Ордженикидзе Жулдызского сельского округа - в село Карабастау.

17. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының және Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң бiрлескен 1999 жылғы 28 сәуiрдегi N 20/242-І "Облыстың жекелеген әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктерiне ат қою және атауларын өзгерту туралы" шешiмiн қайта бекiту мақсатында:
әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктердiң атаулары:
Арыс қаласы бойынша
Ақдала ауылдық округiндегi Еңбекшi ауылы - Пәкентай Арапов ауылы;
Шымкент қаласы бойынша
Қызылжар ауылдық округiндегi Киров ауылы - Ынтымақ ауылы;
Қызылжар ауылдық округiндегi Коммунизм ауылы - Қызылжар ауылы;
Қызылжар ауылдық округiндегi Калинин ауылы - Жиделi ауылы;
Қазығұрт ауданы бойынша
Қызылқия ауылдық округiндегi Новостройка ауылы - Қызылқия ауылы;
Мақтаарал ауданы бойынша
Куйбышев ауылдық округi - Атамекен ауылдық округi;
Ордабасы ауданы бойынша
Қажымұқан ауылдық округiндегi Ленин туы ауылы - Зерделi ауылы;
Қараспан ауылдық округiндегi Большевик ауылы - Ақжол ауылы;
Қараспан ауылдық округiндегi Комсомол ауылы - Төреарық ауылы;
Қараспан ауылдық округiндегi Пахташы ауылы - Мақташы ауылы;
Шұбар ауылдық округiндегi Октябрь ауылы - Сарытоғай ауылы;
Отырар ауданы бойынша
Талапты ауылдық округiндегi Ленин ауылы - Шытты ауылы;
Талапты ауылдық округiндегi Қызылту ауылы - Мыңшұңқыр ауылы;
Сайрам ауданы бойынша
Қызыләскер ауылдық округiндегi Қызыл октябрь ауылы - Ақарыс ауылы;
Жiбек жолы ауылдық округiндегi Притрактовое ауылы - Жiбек жолы ауылы;
Созақ ауданы бойынша
Созақ ауылдық округiндегi Ынтымақ ауылы Ыбырай Жәукебаев ауылы
деп қайта аталсын.
Қазығұрт ауданы бойынша
Қызылқия ауылдық округiнде жаңадан құрылған ауылға Қызылсеңгiр аты берiлсiн.
18. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының және Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң бiрлескен 1999 жылғы 2 қыркүйектегi N 22/254-І "Облыстық мәслихаттың және облыс әкiмiнiң 1997 жылғы 17 сәуiрдегi N 11/146-І "Түлкiбас ауданының Иiрсу, Түлкiбас-ІІ елдi мекендердi беру және Ванновка, Кемербастау ауылдық және Түлкiбас поселкелiк округтерiнiң шекараларын өзгерту туралы" шешiмiне өзгерiстер енгiзу туралы" шешiмiн қайта бекiту мақсатында:
Түлкiбас ауылдық округiне қарасты Иiрсу ауылы Ванновка ауылдық округiне берiлсiн;
аталған округтердiң шекараларына тиiстi өзгертулер енгiзiлсiн.
19. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының және Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң бiрлескен 1999 жылғы 15 желтоқсандағы N 2/20-ІІ "Облыстың жекелеген әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктерiне ат қою және атауларын өзгерту туралы" шешiмiн қайта бекiту мақсатында:
әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктердiң атаулары:
Түркiстан қаласы бойынша
Калинин ауылдық округi - Иасы ауылдық округi;
Ордабасы ауданы бойынша
Қажымұқан ауылдық округiндегi Коммунизм ауылы - Ынталы ауылы;
Қараспан ауылдық округiндегi Казарма ауылы - Ынтымақ ауылы;
Төрткүл ауылдық округiндегi Ленин ауылы - Көкарал ауылы;
Төрткүл ауылдық округiндегi Қызытту ауылы - Елшiбек батыр ауылы;
Шұбар ауылдық округiндегi Березовка ауылы - Береке ауылы;
Сайрам ауданы бойынша
Жұлдыз ауылдық округiндегi Ордженикидзе ауылы - Қарабастау ауылы деп қайта аталсын.

20. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата и акима Южно-Казахстанской области от 15 декабря 1999 года N 2/21-II "Об образовании сельских округов Мактааральского района":
пункт 14 настоящего решения считать утратившим силу;
изменить границы сельских округов Мактааральского района, включив в:
Абайский сельский округ - аулы Дружба народов, Плодововиноградное, Прибрежное, Степное, Строительное;                Арайский сельский округ - аулы Абая, Дихан, Аманкелды, Ауезова, Достык, Жамбыла, Жданова, Шугыла, Кызыласкер, Муратбаева, Арай ,       Утиртобе, Сейфуллина, Целинный;
Атамекенский сельский округ - аулы Алимбетова, Гагарина, Габдуллина, Жемисти, Жибекши, Куйбышева, Калпаксай, Когалы, Макташы, Пирали, Талапты, Целина, 40 лет Победы;
Бирликский сельский округ - аулы Еркинабад, Конырат, Кудайбергена Пернебаева ,       Интернационал, Соцкурылыс, Алгабас;
Абайскийсельский округ - аулы Водное, Достык, Интернациональное, Красный луч, Советабад, Ш-Интернационал;            Жамбыльский сельский округ - аулы Большевик, Бирлик, Достык, Жамбыла, Жанадала, Жданова, Женис, Карс аулы, Кирпичное, Кызылтан, Ленинабад, Сайлау, Чкалова;
Енбекшинский сельский округ - аулы Жантаксай, Жанатурмыс, Красный октябрь, Жайлыбаева, Фрунзе;
Жамбыльский сельский округ - аулы Абая, Тегистик, Кенесшил, Октябрь, Андреевка, Прогресс;
Жанаауыльский сельский округ - аулы Тельмана, Гвардейское, Карой, Красная звезда, Ынтымак, ХХП-партсъезда;           Жанажольский сельский округ - аулы Женис, Найман Бухарбай, Политотдел, Достык, Кирова, Новый путь, Фирдауси, Целинное;
Жылысуский сельский округ - аулы Минеральные воды, Прогресс, Аль-Фараби, Ушинское, Путь Ильича, Сейфуллина;          Биржарский сельский округ - аулы Абая, Ииржар, Красный авнгард, Мактажан, Маяк, 1 Мая, Победа; Рахымова, 15 лет Казахской ССР;
Ынтымакскийсельский округ - аулы Алгабас, Амангельды, Абиболла, Жамбыла, Карл Маркса, Курбан-Ата, Казыбек би;        Каракайский сельский округ - аулы Сатпаева, Каракай, Целинное, Караузек, Батырхан, Серикбай, Орыскудык, Жорабек, Енбек;
Кызылкумский сельский округ - аулы Актобе, Алгабас, Ворошилова, Акжайлау, Енбекши, Кирова, Карасакал, Комсомол, Туркебай, 60 лет Казахстана, Кызылту, Ленинжол, Макталы, Первомайское, Кобек ,       Енбекши, 9 Мая;              Макталинский сельский округ - аулы Алтынсарина, Богарное, Жанадала, Железнодорожное, Кирова, Коммунизма, Макталы, Муратбаева, Победы, Целинное, Чехова;
Мактааральский сельский округ - аулы Акалтын, Амангельды, Аль-Фараби, Дзержинского, Дружба, Енбекши, Жулдыз, Интернациональное, Искра, Коминтерн, Октябрьской Революции, 1 Мая, Правда, Спутник, ХХП-партсъезда, 40 лет Казахской ССР;
Нурлыбаевский сельский округ - аулы Каракыр, Кызыл ту, Макталы, Ленина, Юбилейное, 30 лет Казахской ССР;             Улгилинский сельский округ - аулы Улгили, Жамбыла, Ленина, Победа, Прогресс, 30 лет Казахской ССР, 40 лет Октября;
Ынтымакский сельский округ - аулы Енбекши, Жанаауыл, Национальное, Победа, Социализм, Талапты, Фрунзе, Энгельса.

20. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының және Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң бiрлескен 1999 жылғы 15 желтоқсандағы N 2/21-ІІ "Мақтаарал ауданының селолық округтерiн қайта құру туралы" шешiмiн қайта бекiту мақсатында:
осы шешiмнiң 14 тармағының күшi жойылды деп саналсын;
Мақтаарал ауданының ауылдық округтерiне келесi ауылдар қосылып, шекаралары өзгертiлсiн:
Абай ауылдық округiне - Дружба народов, Плодововиноградное, Прибрежное, Степное, Строительное ауылдары;
Арай ауылдық округiне - Абай, Дихан, Амангелдi, Әуезов, Достық, Жамбыл, Жданов, Шұғыла, Қызыләскер, Мұратбаев, Арай, Үтiртөбе, Сейфуллин, Целинный ауылдары;
Атамекен ауылдық округiне - Әлiмбетов, Гагарин, Ғабдуллин, Жемiстi, Жiбекшi, Куйбышев, Қалпақсай, Қоғалы, Мақташы, Пiрәлi, Талапты, Целина, 40 лет Победы ауылдары;
Бiрлiк ауылдық округiне - Еркiнабад, Қоңырат, Құдайберген Пернебаев, Интернационал, Соцқұрылыс, Алғабас ауылдары;
Абай ауылдық округiне - Водное, Достық, Интернациональное, Красный луч, Советабад, Ш-Интернационал ауылдары;
Жамбыл ауылдық округiне - Большевик, Бiрлiк, Достық; Жамбыл, Жаңадала, Жданов, Жеңiс, Кәрiсауыл, Кирпичное, Қызылтаң, Ленинабад, Сайлау, Чкалов ауылдары;
Еңбекшi ауылдық округiне - Жантақсай, Жаңатұрмыс, Красный октябрь, Жайлыбаев, Фрунзе ауылдары;
Жамбыл ауылдық округiне - Абай, Тегiстiк, Кеңесшiл, Октябрь, Андреевка, Прогресс ауылдары;
Жаңаауыл ауылдық округiне - Тельман, Гвардейское, Қарой, Красная Звезда, Ынтымақ, ХХП-партсъезд ауылдары;
Жаңажол ауылдық округiне - Жеңiс, Найман-Бұхарбай, Политотдел, Достық, Киров, Новый путь, Фирдауси, Целинное ауылдары;
Жылысу ауылдық округiне - Минеральные воды, Прогресс, Әл-Фараби, Ушинское, Путь Ильича, Сейфуллин ауылдары;
Иiржар ауылдық округiне - Абай, Иiржар, Красный авангард, Мақтажан, Маяк, 1 Май, Победа, Рақымов, 15 лет Казахской ССР ауылдары;
Ынтымақ ауылдық округiне - Алғабас, Амангелдi, Әбиболла, Жамбыл, Карл Маркс, Құрбан ата, Қазыбек би ауылдары;
Қарақай ауылдық округiне - Сәтбаев, Қарақай, Целинное, Қараөзек, Батырхан, Серiкбай, Орысқұдық, Жорабек, Еңбек ауылдары;
Қызылқұм ауылдық округiне - Ақтөбе, Алғабас, Ворошилов, Ақжайлау, Еңбекшi, Киров, Қарасақал, Комсомол, Түркебай, Казахстанның 60 жылдығы, Қызылту, Ленин жолы, Мақталы, Первомайское, Көбек, Еңбекшi, 9 Май ауылдары;
Мақталы ауылдық округiне - Алтынсарин, Богарное, Жаңа дала, Железнодорожное, Киров, Коммунизм, Мақталы, Мұратбаев, Победа, Целинное, Чехов ауылдары;
Мақтаарал ауылдық округiне - Ақалтын, Амангелдi, Әл-Фараби, Дзержинский, Дружба, Еңбекшi, Жұлдыз, Интернациональное, Искра, Коминтерна, Октябрьская революция, 1 Май, Правда, Спутник, ХХІІ-партсъезд, 40 лет Казахской ССР ауылдары;
Нұрлыбаев ауылдық округiне - Қарақыр, Қызыл ту, Мақталы, Ленин, Юбилейное, 30 лет Казахской ССР ауылдары;
Үлгiлi ауылдық округiне - Үлгiлi, Жамбыл, Ленин, Победа, Прогресс, 30 лет Казахской ССР, 40 лет Октября ауылдары;
Ынтымақ ауылдық округiне - Еңбекшi, Жаңаауыл, Национальное, Победа, Социализм, Талапты, Фрунзе, Энгельс ауылдары.

21. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата и акима Южно-Казахстансокй области от 3 марта 2000 года N 3/43-II "Об образовании сельского округа в Толебийском районе":          образовать новый сельский округ путем разделения Казыгуртского сельского округа Толебийского района.
22. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата и акима Южно-Казахстанской области от 3 марта 2000 года N 3/44-II "Об изменении границ города Ленгер Толебийского района":         изменить границы города Ленгер Толебийского района, включив в его состав село Таскешу, улицы Новостроевская, Титова, Депутатская, Мичурина села Достык Казыгуртского сельского округа, часть улиц Кырыкбаева и Восточная села Жанауюм Аккумского сельского округа.
23. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата и акима Южно-Казахстанской области от 3 марта 2000 года N 3/45-II "О переименовании отдельных административно-территориальных единиц Мактааральского района":
переименовать административно-территориальные единицы:
по Мактааральскому району:
аул Красный луч Абайского сельского округа - в аул Бостандык;
аул III Интернационал Абайского сельского округа - в аул Бескетик;
аул Советабад Абайского сельского округа - в аул Гулистан;
аул Целина Атамекенского сельского округа - в аул Тындала;
аул Куйбышева Атамекенского сельского округа - в аул Атамекен;
аул Соцкурылыс Бирликского сельского округа - в аул Табысты;
аул Интернационал Бирликского сельского округа - в аул Оркениет;
аул Тельмана Жанаауыльского сельского округа - в аул Жанаауыл;
аул Гвардейский Жанаауыльского сельского округа - в аул Мырзашол;
аул Путь Илича Жылысуского сельского округа- в аул Мырзашокы;
аул Прогресс Жылысуского сельского округа - в аул Байконыс;
аул Ушинское Жылысуского сельского округа - в аул Бакконыс;
аул Победа Ииржарского сельского округа - в аул Алаш;
аул Дружба народов Абайского сельского округа - в аул Халыктар достыгы;
аул Строительное Абайского сельского округа - в аул Бейбитшилик;
аул Степное Абайского сельского округа - в аул Отан;
аул Целинный Макталинского сельского округа - в аул Тын;
аул Кирова Макталинского сельского округа - в аул Жибек жолы;
аул Коммунизм Макталинского сельского округа - в аул Алмалы;
аул 1 Мая Мактааральского сельского округа - в аул Кокарал;
аул XXII партсъезда Мактааральского сельского округа - в аул Мадениет:
аул Правда Мактааральского сельского округа - в аул Азаттык;
аул Коминтерн Мактааральского сельского округа - в аул Игилик;
аул Фрунзе Мырзакентского сельского округа - в аул Нурлы тан;
аул 30 лет Казахской ССР Улгилинского сельского округа - в аул Жана жол.

21. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының және Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң бiрлескен 2000 жылғы 3 наурыздағы N 3/43-ІІ "Төлеби ауданында ауыл округiн құру туралы" шешiмiн қайта бекiту мақсатында:
Төлеби ауданының Қазығұрт ауылдық округiн бөлу жолымен жаңа ауылдық округi құрылсын.
22. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының және Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң бiрлескен 2000 жылғы 3 наурыздағы N 3/44-ІІ "Төлеби ауданы Ленгiр қаласының шекарасын өзгерту туралы" шешiмiн қайта бекiту мақсатында:
Қазығұрт ауылдық округiнiң аумағына қарасты Таскешу ауылын, Достық елдi мекенiндегi Новострой, Титов, Депутат, Мичурин көшелерiн және Аққұм ауылдық округiнiң Жаңа ұйым ауылына қарасты Қырықбаев пен Восточная көшелерiнiң бiр бөлiгiн Ленгiр қаласының аумағына қоса отырып, Төлеби ауданының Ленгiр қаласының шекарасы өзгертiлсiн.
23. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының және Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң бiрлескен 2000 жылғы 3 наурыздағы N3/45-ІІ "Мақтаарал ауданының жекелеген әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктерiнiң атауларын өзгерту туралы" шешiмiн қайта бекiту мақсатында:
әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктердiң атаулары:
Мақтаарал ауданы бойынша
Абай ауылдық округiндегi Красный луч ауылы - Бостандық ауылы;
Абай ауылдық округiндегi Ш-Интернационал ауылы - Бескетiк ауылы;
Абай ауылдық округiндегi Советабад ауылы - Гүлiстан ауылы;
Атамекен ауылдық округiндегi Целина ауылы - Тыңдала ауылы;
Атамекен ауылдық округiндегi Куйбышев ауылы - Атамекен ауылы;
Бiрлiк ауылдық округiндегi Соцқұрылыс ауылы - Табысты ауылы;
Бiрлiк ауылдық округiндегi Интернационал ауылы - Өркениет ауылы;
Жаңаауыл ауылдық округiндегi Тельман ауылы - Жаңаауыл ауылы;
Жаңаауыл ауылдық округiндегi Гвардейское ауылы - Мырзашөл ауылы;
Жылысу ауылдық округiндегi Путь Ильича ауылы - Мырзашоқы ауылы;
Жылысу ауылдық округiндегi Прогресс ауылы - Байқоныс ауылы;
Жылысу ауылдық округiндегi Ушинское ауылы - Баққоныс ауылы;
Иiржарауылдық округiндегi Победа ауылы - Алаш ауылы;
Абай ауылдық округiндегi Дружба народов ауылы - Халықтар достығы ауылы;
Абай ауылдық округiндегi Строительное ауылы - Бейбiтшiлiк ауылы;
Абай ауылдық округiндегi Степное ауылы - Отан ауылы;
Мақталы ауылдық округiндегi Целинный ауылы - Тың ауылы;
Мақталы ауылдық округiндегi Киров ауылы - Жiбек жолы ауылы;
Мақталы ауылдық округiндегi Коммунизм ауылы - Алмалы ауылы;
Мақтаарал ауылдық округiндегi 1 Май ауылы - Көкарал ауылы;
Мақтаарал ауылдық округiндегi ХХII партсъезд ауылы - Мәдениет ауылы;
Мақтаарал ауылдық округiндегi Правда ауылы - Азаттық ауылы;
Мақтаарал ауылдық округiндегi Коминтерн ауылы - Игiлiк ауылы;
Мырзакент ауылдық округiндегi Фрунзе ауылы - Нұрлы таң ауылы;
Үлгiлi ауылдық округiндегi 30 лет Казахской ССР ауылы - Жаңа жол ауылы деп қайта аталсын.

24. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата и акима Южно-Казахстанской области от 15 июня 2000 года N 4/59-II "О наименовании и переименовании отдельных административно-территориальных единиц области":
переименовать административно-территориальные единицы:
по Мактааральскому району
село Ленина сельского округа Ж.Нурлыбаева - в село Ырысты;
по Ордабасынскому району
село Социализм Караспанского сельского округа - в село Сарыарык;
по Сайрамскому району
село Крупской Кайнарбулакского сельского округа - в село Асиларык;
наименовать вновь образованный сельский округ на территории Казыгуртского сельского округа Толебийского района Кемекалганским сельским округом.
25. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата и акима Южно-Казахстанской области от 15 июня 2000 года N 4/60-II "Об упразднении Байжансайского аульного округа и изменении границ Алмалинского аульного округа района Байдибек":
упразднить Байжансайский аульный округ, включив его территорию в границы Алмалинского аульного округа района Байдибек.
26. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата и акима Южно-Казахстанской области от 15 июня 2000 года N 4/61-II "Об упразднении аула Кызыл Октябрь Алмалинского аульного округа района Байдибек":
упразднить аул Кызыл-Октябрь Алмалинского аульного округа района Байдибек.
27. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата и акима Южно-Казахстанской области от 27 сентября 2000 года N 5/74-II "О переименовании отдельных административно-территориальных единиц области":
переименовать административно-территориальные единицы:
по Сарыагашскому району
Ленинжольский аульный округ - в аульный округ имени Алпамыс батыра:
по Казыгуртскому району
село Комсомол Кызилкиянского сельского округа - в аул Айнатас;
село Кызылту Шарбулакского сельского округа - в аул Ашыбулак;
село имени Крупской Шарбулакского сельского округа - в аул Акбастау;
село Ленин жолы Шарбулакского сельского округа - в аул Акбастау;
село имени Ленина Шарабулакского сельского округа - в аул Молбулак;
по Сайрамскому району
село имени Ленина Кайнарбулакского сельского округа - в аул Сарыарык;
по Толебийскому району
село Кызылканат Казыгуртского сельского округа - в село Акайдар;
село Кызыл Октябрь Казыгуртского сельского округа - в село Киелитас;
село Кызылжалау Каратюбинского сельского округа - в село Костобе.
28. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата и акима Южно-Казахстанской области от 26 декабря 2000 года N 7/88-II "О переименовании отдельных административно-территориальных единиц области":
переименовать административно-территориальные единицы:
по Мактааральскому району
аул Новый путь Жанажольского сельского округа - в аул Арайлы;
аул Политотдел Жанажольского сельского округа - в аул Акжол;
аул имени Кирова Жанажольского сельского округа - в аул Оргебас;
аул Целинное Жанажольского сельского округа - в аул Нурлыжол;
аул Ворошилова Кызылкумского сельского округа - в аул Коскудык;
аул Ленинжол Кызылкумского сельского округа - в аул Молшылык;
аул Красный Октябрь Энебекшинского сельского округа - в аул Шугыла;
по Сайрамскому району
Кызыласкерский сельский округ - в Кутарысский сельский округ;
Кызылкумский сельский округ -в Колкентский сельский округ;
аул Кызыл ту Карасуского сельского округа - в аул Акбастау;
аул Покатиловка Карасуского сельского округа - в аул Береке;
аул Новоселовка Карасуского сельского округа - в аул Жанатурмыс;
аул Пахтакор Сайрамского сельского округа - в аул Каражол;
аул Лапшино Тассайского сельского округа - в аул Тассай;
аул Кызыласкер Кызыласкерского сельского округа - в аул Кутарыс;
аул Кызылкыстак Кызылкыстакского сельского округа - в аул Колкент;
аул имени Ворошилова Жулдызского сельского округа - в аул Каратобе;
аул Коммунизма Каратюбинского сельского округа - в аул Базаркакпа.

24. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының және Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң бiрлескен 2000 жылғы 15 маусымдағы N 4/59-ІІ "Облыстың жекелеген әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктерiне ат қою және атауларын өзгерту туралы" шешiмiн қайта бекiту мақсатында:
әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктердiң атаулары:
Мақтаарал ауданы бойынша
Ж.Нұрлыбаев ауылдық округiндегi Ленин ауылы - Ырысты ауылы;
Ордабасы ауданы бойынша
Қараспан ауылдық округiндегi Социализм ауылы - Сарыарық ауылы;
Сайрам ауданы бойынша
Қайнарбұлақ ауылдық округiндегi Крупская ауылы - Асыларық ауылы деп қайта аталсын.
Төлеби ауданының Қазығұрт ауылдық округi аумағында құрылған жаңа ауылдық округ Кемеқалған ауылдық округi деп аталсын.
25. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының және Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң бiрлескен 2000 жылғы 15 маусымдағы N 4/60-ІІ "Бәйдiбек ауданы Байжансай ауылдық округын жою және Алмалы ауылдық округының шекарасын өзгерту туралы" шешiмiн қайта бекiту мақсатында:
Бәйдiбек ауданы Байжансай ауылдық округы жойылып, оның аумағы Алмалы ауылдық округының шекарасына қосылсын.
26. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының және Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң бiрлескен 2000 жылғы 15 маусымдағы N 4/61-ІІ "Бәйдiбек ауданындағы Алмалы ауылдық округының Қызыл Октябрь ауылы жою туралы" шешiмiн қайта бекiту мақсатында:
Бәйдiбек ауданындағы Алмалы ауылдық округының Қызыл Октябрь ауылы жойылсын.
27. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының және Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң бiрлескен 2000 жылғы 27 қыркүйектегi N 5/74-ІІ "Облыстың жекелеген әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктерiнiң атауларын өзгерту туралы" шешiмiн қайта бекiту мақсатында:
әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктердiң атаулары:
Сарыағаш ауданы бойынша
Ленин жолы ауылдық округi - Алпамыс батыр ауылдық округi;
Қазығұрт ауданы бойынша
Қызылқия ауылдық округiндегi Комсомол ауылы - Айнатас ауылы;
Шарбұлақ ауылдық округiндегi Қызылту ауылы - Ащыбұлақ ауылы;
Шарбұлақ ауылдық округiндегi Крупская атындағы ауыл - Ақбастау ауылы;
Шарбұлақ ауылдық округiндегi Ленин жолы ауылы - Ақбастау ауылы;
Шарбұлақ ауылдық округiндегi Ленин атындағы ауыл - Молбұлақ ауылы;
Сайрам ауданы бойынша
Қайнарбұлақ ауылдық округiндегi Ленин атындағы ауыл - Сарыарық ауылы;
Төлеби ауданы бойынша
Қазығұрт ауылдық округiндегi Қызылқанат ауылы - Ақайдар ауылы;
Қазығұрт ауылдық округiндегi Қызыл Октябрь ауылы - Киелi тас ауылы;
Қаратөбе ауылдық округiндегi Қызыл жалау ауылы - Қостөбе ауылы
деп қайта аталсын.
28. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының және Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң бiрлескен 2000 жылғы 26 желтоқсандағы N7/88-ІІ "Облыстың жекелеген әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктерiнiң атауларын өзгерту туралы" шешiмiн қайта бекiту мақсатында:
әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктердiң атаулары:
Мақтаарал ауданы бойынша
Жаңажол ауылдық округiндегi Новый путь ауылы - Арайлы ауылы;
Жаңажол ауылдық округiндегi Политотдел ауылы - Ақжол ауылы;
Жаңажол ауылдық округiндегi Киров атындағы ауыл - Өргебас ауылы;
Жаңажол ауылдық округiндегi Целинное ауылы - Нұрлыжол ауылы;
Қызылқұм ауылдық округiндегi Ворошилов ауылы - Қосқұдық ауылы;
Қызылқұм ауылдық округiндегi Ленин жолы ауылы - Молшылық ауылы;
Еңбекшi ауылдық округiндегi Красный Октябрь ауылы - Шұғыла ауылы;
Сайрам ауданы бойынша
Қызыләскер ауылдық округi - Құтарыс ауылдық округi;
Қызылқұм ауылдық округi - Көлкент ауылдық округi;
Қарасу ауылдық округiндегi Қызыл ту ауылы - Ақбастау ауылы;
Қарасу ауылдық округiндегi Покатиловка ауылы - Береке ауылы;
Қарасу ауылдық округiндегi Новоселовка ауылы - Жаңатұрмыс ауылы;
Сайрам ауылдық округiндегi Пахтокор ауылы - Қаражол ауылы;
Тассай ауылдық округiндегi Лапшино ауылы - Тассай ауылы;
Қызыләскер ауылдық округiндегi Қызыләскер ауылы - Құтарыс ауылы;
Қызылқыстақ ауылдық округiндегi Қызылқыстақ ауылы - Көлкент ауылы;
Жұлдыз ауылдық округiндегi Ворошилов атындағы ауыл - Қаратөбе ауылы;
Қаратөбе ауылдық округiндегi Коммунизм ауылы - Базарқақпа ауылы
деп қайта аталсын.

29. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата от 27 сентября 2001 года N 12/139-II и постановления Южно-Казахстанского областного акимата "О переименовании отдельных административно-территориальных единиц области":
переименовать административно-территориальные единицы:
по городу Арыси
аул Полевод Байыркумского сельского округа - в аул Кокжиде;
аул Подхоз Задарьинского сельского округа - в аул Шогирли;
по Мактааральскому району
Куйбышевский сельский округ - в Атамекенский сельский округ;
аул Целинный Каракайского сельского округа - в аул Кетебай;
аул Амангельды Арайского сельского округа - в аул Жазыксай;
аул Достык Арайского сельского округа - в аул Жагажай;
аул Целинный Арайского сельского округа - в аул Жанадауир;
аул Шугыла Арайского сельского округа - в аул Коктебе;
аул ХХII Партсъезда Жанаууыльского сельского округа - в аул Атаконыс;
аул 1 Мая Ииржарского сельского округа - в аул Наурыз;
аул 15 Казахской ССР Ииржарского сельского округа - в аул Шапагат;
аул Абай Ииржарского сельского округа - в аул Азат;
аул Красный Авангард Ииржарского сельского округа - в аул Азамат;
аул Маяк Ииржарского сельского округа - в аул Дихан;
аул Искра Мактааральского сельского округа - в аул Тулпар;
аул Аль-Фараби Мактааральского сельского округа - в аул Елконыс;
аул Спутник Мактааральского сельского округа - в аул Бахыт;
аул Октябрьской Революции Мактааральского сельского округа - в аул Береке;
аул Дружба Мактааральского сельского округа - в аул Шаттык;
аул Победа Макталинского сельского округа - в аул Саркырама;
аул Багарное Макталинского сельского округа - в аул Жайлауколь;
аул Жана дала Макталинского сельского округа - в аул Шолпанкудук;
аул Фрунзе Ынтымакского сельского округа - в аул Акниет;
аул Победа Ынтымакского сельского округа - в аул Оркенды;
аул Национальное Ынтымакского сельского округа - в аул Ушкопир;
аул Жана аул Ынтымакского сельского округа - в аул Агынсай;
аул Енбекши Ынтымакского сельского округа - в аул Корикты;
аул Энгельса Ынтымакского сельского округа - в аул Нураул;
по Ордабасынскому району
аул 1 Мая Бадамского сельского округа - в аул Мамыр;
аул Панфилова Бадамского сельского округа - в аул Акбулак;
аул Кызылту Бадамского сельского округа - в аул Дербес;
аул Зердели Кажимуканского сельского округа - в аул Кажымукан;
по Толебийскому району
аул Карла Маркса Алатауского сельского округа - в аул Кайнар;
аул Скреплевка Алатауского сельского округа - в аул Бургулюк;
аул Кызыласкер Аккумского сельского округа - в аул Аккум;
аул Каскасу Каскасуского сельского округа - в аул Жогаргы Каскасу;
аул Вторая Пятилетка Каскасуского сельского округа - в аул Каскасу;
аул Советское Каратобинского сельского округа - в аул Каратобе;
Галкинский сельский округ - в Зертасский сельский округ;
Верхнеаксуский сельский округ - в Жогары аксусский сельский округ;
по Сайрамскому району
Беловодский сельский округ - в Аксукентский сельский округ;
аул Плодовоягодный Жанаталапского сельского округа - в аул Игилик;
аул Фабричный Жанаталапского сельского округа - в аул Кызылжар;
аул Калинина Тассайского сельского округа - в аул Таскен;
аул Лесхоз Бадамского сельского округа - в аул Орманшы;
аул Кызылкыстау Карасуского сельского округа - в аул Ынтымак;
аул Жданова Колкентского сельского округа - в аул Аксуабат;
аул Мадени Колкентского сельского округа - в аул Ханкорган;
аул Прудхоз Кайнарбулакского сельского округа - в аул Тоган;
аул Карла Маркса Кайнарбулакского сельского округа - в аул Таскешу;
по району Байдибека
аул Верхний Боралдай Боралдайского сельского округа - в аул Жогаргы Боралдай;
аул Кызыларык Боралдайского сельского округа - в аул Сарыбулак;
по Сарыагашскому району
аул ХХП партсъезда Актобинского сельского округа - в аул Жуантобе;
аул Ленина Актобинского сельского округа - в аул Бозсу;
аул Социалистик Казахстан Актобинского сельского округа - в аул Кокбулак;
аул ХХ лети Казахской ССР Капланбекского сельского округа - в аул Акниет;
аул Ленин жолы сельского округа Капланбек - в аул Канагат;
аул Горный Капланбекского сельского округа - в аул Капланбек.

29. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының бiрлескен 2001 жылғы 27 қыркүйектегi N 12/139-ІІ шешiмiн және Оңтүстiк Қазақстан облыстық әкiмиятының "Облыстың жекелеген әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктерiнiң атауларын өзгерту туралы" қаулысын қайта бекiту мақсатында:
әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктердiң атаулары:
Арыс қаласы бойынша
Байырқұм ауылдық округiндегi Полевод ауылы - Көкжиде ауылы;
Задария ауылдық округiндегi Подхоз ауылы - Шөгiрлi ауылы;
Мақтаарал ауданы бойынша
Куйбышев ауылдық округi - Атамекен ауылдық округi;
Қарақай ауылдық округiндегi Целинный ауылы - Кетебай ауылы;
Арай ауылдық округiндегi Амангелдi ауылы - Жазықсай ауылы;
Арай ауылдық округiндегi Достық ауылы - Жағажай ауылы;
Арай ауылдық округiндегi Целинный ауылы - Жаңадәуiр ауылы;
Арай ауылдық округiндегi Шұғыла ауылы - Көктөбе ауылы;
Жаңаауыл ауылдық округiндегi ХХII партсъезд ауылы - Атақоныс ауылы;
Иiржар ауылдық округiндегi 1Май ауылы - Наурыз ауылы;
Иiржар ауылдық округiндегi Қазақ ССР-нiң 15 жылдығы ауылы - Шапағат ауылы;
Иiржар ауылдық округiндегi Абай ауылы - Азат ауылы;
Иiржар ауылдық округiндегi Красный Авангард ауылы - Азамат ауылы;
Иiржар ауылдық округiндегi Маяк ауылы - Диқан ауылы;
Мақтаарал ауылдық округiндегi Искра ауылы - Тұлпар ауылы;
Мақтаарал ауылдық округiндегi Әл-Фараби ауылы - Елқоныс ауылы;
Мақтаарал ауылдық округiндегi Спутник ауылы - Бақыт ауылы;
Мақтаарал ауылдық округiндегi Октябрь Революциясы атындағы ауыл - Береке ауылы;
Мақтаарал ауылдық округiндегi Дружба ауылы - Шаттық ауылы;
Мақталы ауылдық округiндегi Победа ауылы - Сарқырама ауылы;
Мақталы ауылдық округiндегi Багарное ауылы - Жайлаукөл ауылы;
Мақталы ауылдық округiндегi Жаңа дала ауылы - Шолпанқұдық ауылы;
Ынтымақ ауылдық округiндегi Фрунзе ауылы - Ақниет ауылы;
Ынтымақ ауылдық округiндегi Победа ауылы - Өркендi ауылы;
Ынтымақ ауылдық округiндегi Национальное ауылы - Үшкөпiр ауылы;
Ынтымақ ауылдық округiндегi Жаңа ауыл ауылы - Ағынсай ауылы;
Ынтымақ ауылдық округiндегi Еңбекшi ауылы - Көрiктi ауылы;
Ынтымақ ауылдық округiндегi Энгельс ауылы - Нұрауыл ауылы;
Ордабасы ауданы бойынша
Бадам ауылдық округiндегi 1 Май ауылы - Мамыр ауылы;
Бадам ауылдық округiндегi Панфилов ауылы - Ақбұлақ ауылы;
Бадам ауылдық округiндегi Қызылту ауылы - Дербес ауылы;
Қажымұқан ауылдық округiндегi Зерделi ауылы - Қажымұқан ауылы;
Төлеби ауданы бойынша
Алатау ауылдық округiндегi Карл Маркс ауылы - Қайнар ауылы;
Алатау ауылдық округiндегi Скреплевка ауылы - Бiркөлiк ауылы;
Аққұм ауылдық округiндегi Қызыл әскер - Аққұм ауылы;
Қасқасу ауылдық округiндегi Қасқасу - Жоғарғы Қасқасу ауылы;
Қасқасу ауылдық округiндегi Вторая Пятилетка ауылы - Қасқасу ауылы;
Қаратөбе ауылдық округiндегi Советское ауылы - Қаратөбе ауылы;
Галкино ауылдық округi - Зертас ауылдық округi;
Верхний Ақсу ауылдық округi - Жоғарғы Ақсу ауылдық округi;
Сайрам ауданы бойынша
Белые Воды ауылдық округi - Ақсукент ауылдық округi;
Жаңаталап ауылдық округiндегi Плодовоягодный ауылы - Игiлiк ауылы;
Жаңаталап ауылдық округiндегi Фабричное ауылы - Қызылжар ауылы;
Тассай ауылдық округiндегi Калинин ауылы - Таскен ауылы;
Бадам ауылдық округiндегi Лесхоз ауылы - Орманшы ауылы;
Қарасу ауылдық округiндегi Қызылқыстау ауылы - Ынтымақ ауылы;
Көлкент ауылдық округiндегi Жданов ауылы - Ақсуабад ауылы;
Көлкент ауылдық округiндегi Мәдени ауылы - Ханқорған ауылы;
Қайнарбұлақ ауылдық округiндегi Прудхоз ауылы - Тоған ауылы;
Қайнарбұлақ ауылдық округiндегi Карл Маркс ауылы - Таскешу ауылы;
Бәйдiбек ауданы бойынша
Боралдай ауылдық округiндегi Верхний Боралдай ауылы - Жоғарғы Боралдай ауылы;
Боралдай ауылдық округiндегi Қызыларық ауылы - Сарыбұлақ ауылы;
Сарыағаш ауданы бойынша
Ақтөбе ауылдық округiндегi ХХII партсъезд ауылы - Жуантөбе ауылы;
Ақтөбе ауылдық округiндегi Ленин ауылы - Бозсу ауылы;
Ақтөбе ауылдық округiндегi Социалистiк Қазақстан ауылы - Көкбұлақ ауылы;
Қапланбек ауылдық округiндегi Қазақ ССР-нiң ХХ жылдығы ауылы - Ақниет ауылы;
Қапланбек ауылдық округiндегi Ленин жолы ауылы - Қанағат ауылы;
Қапланбек ауылдық округiндегi Горное ауылы - Қапланбек ауылы
деп қайта аталсын.

30. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата от 27 сентября 2001 года N 12/145-II и постановления Южно-Казахстанского областного акимата "Об образовании населенного пункта - аула на территории дачного массива "Шубарсу"":
образовать населенный пункт - аул на территории дачного массива Шубарсу в Шубаровском сельском округе Ордабасынского района.
31. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата от 28 марта 2002 года N 18/187-II и постановления Южно-Казахстанского областного акимата от 26 марта 2002 года N 132 "Об изменении границ города Шымкента":
внести изменения в границы города Шымкента, установив общую площадь города 35156,7 га, включив в границы города 895,7 га., передаваемых из Сайрамского района, а также 26985 га земель, включенных в земельный баланс города Шымкента, переданных на основании решений прежних лет исполнительного комитета Чимкентского областного Совета народных депутатов и постановления главы Южно-Казахстанской областной администрации.
32. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата от 26 июня 2002 года N 20/197-II и постановления Южно-Казахстанского областного акимата от 6 июня 2002 года N 222 "О наименовании и переименовании отдельных административно-территориальных единиц области":
наименовать вновь образованный аул на территории дачного массива Шубарсу в Шубаровском сельском округе Ордабасынского района - аулом Шубарсу;
переименовать административно-территориальные единицы:
по Сарыагашскому району
аул Октябрь Актобинского аульного округа - в аул Куйган;
аул Киров Актобинского аульного округа - в аул Ескикорган;
аул Ворошилов Актобинского аульного округа - в аул Жанадауир;
аул Садовое Бирлесуского аульного округа - в аул Дихан;
аул Буденный Биртилекского аульного округа - в аул Жабайытобе;
аул Северная Казарма Жылгинского аульного округа - в аул Нурауыл;
аул Кызылабад Жылгинского аульного округа - в аул Кызыласу;
аул Комсомол Ушкынского аульногоокруга - в аул Ушкын;
аул Коминтерн Ошактинского аульного округа - в аул Береке;
аул Большевик ошактинского аульного округа - в аул Атаконыс;
аул Хлоппункт Ошактинского аульного округа - в аул Жидели.
33. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата от 24 сентября 2002 года N 23/214-II и постановления Южно-Казахстанского областного акимата от 22 августа 2002 года N 299 "О наименовании и переименовании отдельных административно-территориальных единиц области":
наименовать вновь образованный путем слияния аулов Социализм и Калинина Жыбекжольского аульного округа Сарыагашского района аул - аулом Дикан баба;
переименовать административно-территориальные единицы:
по Сарыагашскому району
аул Клим Кошкаратинского аульного округа - в аул Карабура аулие;
аул Коммуна Кошкаратинского аульного округа - в аул Кошкарата;
аул II пятилетки Кошкаратинского аульного округа - в аул Аманжар;
аул Фрунзе Ошактинского аульного округа - в аул Ынталы;
аул Кызыл Октябрь Биртилекского аульного округа - в аул Керегета;
аул Кызыл Жулдыз Ошактинского аульного округа - в аул Бакышсай;
по городу Шымкенту
аул Пригородное Катынкопрского аульного округа - в аул Катынкопр;
по Казыгуртскому району
аул Жанатурмыс Карабауского аульного округа - в аул Сынтас;
по Сайрамскому району
аул 40-летия Октября Кайнарбулакского аульного округа - в аул Курлык.

30. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының бiрлескен 2001 жылғы 27 қыркүйектегi N 12/145-ІІ шешiмiн және Оңтүстiк Қазақстан облыстық әкiмиятының "Шұбарсу" саяжайының аумағында елдi мекен - ауыл құру туралы" қаулысын қайта бекiту мақсатында:
Ордабасы ауданының Шұбар ауылдық округiндегi Шұбарсу саяжайының аумағында елдi мекен - ауыл құрылсын.
31. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының бiрлескен 2002 жылғы 28 наурыздағы N 18/187-ІІ шешiмiн және Оңтүстiк Қазақстан облыстық әкiмиятының 2002 жылғы 26 наурыздағы N 132 "Шымкент қаласының шекарасын өзгерту туралы" қаулысын қайта бекiту мақсатында:
Шымкент қаласының әкiмшiлiк шекарасына Сайрам ауданы жерiнiң жалпы ауқымы 27 485 гектар бiр бөлiгiн қосу арқылы, оның iшiнде Шымкент облыстық халық депутаттар Кеңесiнiң атқару комитетiнiң бұрынғы жылдардағы шешiмдерiмен және Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмшiлiк басшысының қаулысының негiзiнде Шымкент қаласының жер балансына кiргiзiлген, Шымкент қаласы мен Сайрам ауданының шекараларына өзгерiстер енгiзiлсiн.
32. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының бiрлескен 2002 жылғы 26 маусымдағы N 20/197-ІІ шешiмiн және Оңтүстiк Қазақстан облыстық әкiмиятының 2002 жылғы 6 маусымдағы N 222 "Облыстың жекелеген әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктерiне ат қою және атауларын өзгерту туралы" қаулысын қайта бекiту мақсатында:
Ордабасы ауданындағы Шұбар ауылдық округiндегi Шұбарсу саяжайының аумағында жаңадан құрылған ауылға - Шұбарсу ауылы атауы берiлсiн;
әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктердiң атаулары:
Сарыағаш ауданы бойынша
Ақтөбе ауылдық округiндегi Октябрь ауылы - Құйған ауылы;
Ақтөбе ауылдық округiндегi Киров ауылы - Ескiқорған ауылы;
Ақтөбе ауылдық округiндегi Ворошилов ауылы - Жаңадәуiр ауылы;
Бiрлесу ауылдық округiндегi Садовое ауылы - Диқан ауылы;
Бiртiлек ауылдық округiндегi Буденный ауылы - Жабайытөбе ауылы;
Жылға ауылдық округiндегi Северная Казарма ауылы - Нұрауыл ауылы;
Жылға ауылдық округiндегi Қызылабад ауылы - Қызыласу ауылы;
Ұшқын ауылдық округiндегi Комсомол ауылы - Ұшқын ауылы;
Ошақты ауылдық округiндегi Коминтерн ауылы - Береке ауылы;
Ошақты ауылдық округiндегi Большевик ауылы - Атақоныс ауылы;
Ошақты ауылдық округiндегi Хлоппункт ауылы - Жиделi ауылы
деп қайта аталсын./
33. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының бiрлескен 2002 жылғы 24 қыркүйектегi N 23/214-ІІ шешiмiн және Оңтүстiк Қазақстан облыстық әкiмиятының 2002 жылғы 22 тамыздағы N 299 "Облыстың жекелеген әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктерiне ат қою және атауларын өзгерту туралы" қаулысын қайта бекiту мақсатында:
Сарыағаш ауданындағы Жiбек жолы ауылдық округiндегi Социализм және Калинин ауылдарының бiрiктiрiлуiне байланысты жаңадан құрылған ауылға - Диқан баба ауылы атауы берiлсiн;
әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктердiң атаулары:
Сарыағаш ауданы бойынша
Қошқарата ауылдық округiндегi Клим ауылы - Қарабура әулие ауылы;
Қошқарата ауылдық округiндегi Коммуна ауылы - Қошқарата ауылы;
Қошқарата ауылдық округiндегi ІІ бесжылдық ауылы - Аманжар ауылы;
Ошақты ауылдық округiндегi Фрунзе ауылы - Ынталы ауылы;
Бiртiлек ауылдық округiндегi Қызыл Октябрь ауылы - Керегетас ауылы;
Ошақты ауылдық округiндегi Қызыл Жұлдыз ауылы - Бақышсай ауылы;
Шымкент қаласы бойынша
Қатынкөпiр ауылдық округiндегi Пригородное ауылы - Қатынкөпiр ауылы;
Қазығұрт ауданы бойынша
Қарабау ауылдық округiндегi Жаңатұрмыс ауылы - Сынтас ауылы;
Сайрам ауданы бойынша
Қайнарбұлақ ауылдық округiндегi Октябрьдiң 40 жылдығы ауылы - Құрлық ауылы
деп қайта аталсын.

34. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата от 26 марта 2003 года N 28/255-II и постановления Южно-Казахстанского областного акимата от "О переименовании отдельных административно-территориальных единиц области":
переименовать административно-территориальные единицы:
по району Байдибек
аул Заречный Боралдайского аульного округа - в аул Акжар;
по Ордабасынскому району
аул Целина Женисского аульного округа - в аул Дихан.
35. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата от 26 декабря 2003 года N 3/18-III и постановления Южно-Казахстанского областного акимата "О переименовании отдельных административно-территориальных единиц Южно-Казахстанской области":
переименовать административно-территориальные единицы:
по Мактааральскому району
Арайский аульный округ - в аульный округ Жолдасбая Ералиева;
аул БостандыкАбайского аульного округа в аул Хайдар;
аул Социализм Ынтымакского аульного округа - в аул Аден ата.
36. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата от 26 марта 2004 года N 5/53-III и постановления Южно-Казахстанского областного акимата от 22 февраля 2004 года N 13 "Об изменении границ Сайрамского и Толебийского районов Южно-Казахстанской области":
изменить границы Сайрамского и Толебийского районов Южно-казахстанской области с включением в административные границы Сайрамского района части земель Толебийского района общей площадью 50,0 гектаров.
37. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата от 29 июня 2004 года N 7/69-III и постановления Южно-Казахстанского областного акимата от 26 мая 2004 года N 30 "Об образовании сельского округа в Тюлькубасском районе":
образовать новый сельский округ в Тюлькубасском районе в границах сел Тастумсык, Амангельды, Кабанбай, выделяемых из Мичуринского сельского округа и сел Жыланды, Карабастау, выделяемых из Рыскуловского сельского округа;
изменить соответственно границы указанных сельских округов.
38. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата от 9 ноября 2004 года N 10/99-III и постановления Южно-Казахстанского областного акимата от 27 октября 2004 года N 486 "Об упразднении сельских округов, поселков и сел в Шымкенте":
упразднить Бозарыкский, Катынкопрский, Кызылжарский сельские округа, поселки Наурызский и Турлановка, села Бозарык, Кайтпас-1, Кайтпас-2, Катынкопр, Куйбышева, Ленино, Актас, Кызылжар, Жидели, Ынтымак, как утратившие статус самостоятельных административно-территориальных единиц, в связи с включением в состав города Шымкента.

34. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының бiрлескен 2003 жылғы 26 наурыздағы N 28/255-ІІ шешiмiн және Оңтүстiк Қазақстан облыстық әкiмиятының "Облыстың жекелеген әкiмшiлiк-аумақтық атауларын өзгерту туралы" қаулысын қайта бекiту мақсатында:
әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктердiң атаулары:
Бәйдiбек ауданы бойынша
Боралдай ауылдық округiндегi Заречная ауылы - Ақжар ауылы;
Ордабасы ауданы бойынша
Жеңiс ауылдық округiндегi Целина ауылы - Диқан ауылы
деп қайта аталсын.
35. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының бiрлескен 2003 жылғы 26 желтоқсандағы N3/18-ІІІ шешiмiн және Оңтүстiк Қазақстан облыстық әкiмиятының "Оңтүстiк Қазақстан облысының жекелеген әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктерiн қайта атау туралы" қаулысын қайта бекiту мақсатында:
әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктердiң атаулары:
Мақтаарал ауданы бойынша
Арай ауылдық округi - Жолдасбай Ералиев ауылы;
Абай ауылдық округiнiң Бостандық ауылы - Хайдар ауылы;
Ынтымақ ауылдық округiнiң Социализм ауылы - Әден ата ауылы
деп қайта аталсын.
36. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының бiрлескен 2004 жылғы 26 наурыздағы N 5/53-ІІІ шешiмiн және Оңтүстiк Қазақстан облыстық әкiмиятының 2004 жылғы 22 ақпандағы N 13 "Оңтүстiк Қазақстан облысы Сайрам және Төлеби аудандарының шекарасын өзгерту туралы" қаулысын қайта бекiту мақсатында:
Сайрам ауданының әкiмшiлiк шекарасына Төлеби ауданының бiр бөлiк, жалпы 50,0 гектар аумақ жерiн қосып, Оңтүстiк Қазақстан облысы Сайрам және Төлеби аудандарының шекарасы өзгертiлсiн.
37. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының бiрлескен 2004 жылғы 29 маусымдағы N 7/69-ІІІ шешiмiн және Оңтүстiк Қазақстан облыстық әкiмиятының 2004 жылғы 26 мамырдағы N 30 "Оңтүстiк Қазақстан облысының Түлкiбас ауданында ауылдық округ құру туралы" қаулысын қайта бекiту мақсатында:
Түлкiбас ауданында, Мичурин ауылдық округiнен бөлiнетiн Тастұмсық, Амангелдi, Қабанбай және Рысқұлов ауыл округтерiнен бөлiнетiн Жыланды, Қарабастау ауылдарының шекараларында жаңа ауылдық округ құрылсын;
аталған ауылдық округтердiң шекаралары тиiсiнше өзгертiлсiн.
38. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының бiрлескен 2004 жылғы 9 қарашасындағы N10/99-ІІІ шешiмiн және Оңтүстiк Қазақстан облыстық әкiмиятының 2004 жылғы 27 қазандағы N486 "Шымкент қаласындағы ауыл округтерiн, поселкелер мен ауылдарды тарату туралы" қаулысын қайта бекiту мақсатында:
Шымкент қаласының құрамына кiруiне, олардың дербес әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiк мәртебесiн жоғалтуына байланысты Бозарық, Қатынкөпiр, Қызылжар ауыл округтерi, Наурыз, Тұрлан поселкелерi және Бозарық, Қайтпас-1, Қайтпас-2, Қатынкөпiр, Куйбышев, Ленин, Ақтас, Қызылжар, Жиделi, Ынтымақ ауылдары таратылсын.

39. В целях переутверждения совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата от 29 декабря 2004 года N 12/126-III и постановления Южно-Казахстанского областного акимата от 13 декабря 2004 года N 582 "Об образовании сельского округа Шубарсу Ордабасынского района":
образовать сельский округ Шубарсу Ордабасынского района, выделив его из состава Шубаровского сельского округа;        изменить границы Шубаровского сельского округа путем передачи 1491 га земли в сельский округ Шубарсу.
40. Настоящее решение вступает в силу со дня его государственной регистрации.
Каждый пункт настоящего решения вводится в действие со дня принятия указанного в нем переутверждаемого совместного решения.
Председатель сессии областного маслихата
Аким области
Секретарь областного маслихата

39. Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының бiрлескен 2004 жылғы 29 желтоқсандағы N  12/126-ІІІ шешiмiн және Оңтүстiк Қазақстан облыстық әкiмиятының 2004 жылғы 13 желтоқсандағы N582 "Ордабасы ауданындағы Шұбарсу ауылдық округiн құру туралы" қаулысын қайта бекiту мақсатында:
Ордабасы ауданында Шұбар ауылдық округiнiң құрамынан шығарылып, Шұбарсу ауылдық округi құрылсын.
Шұбар ауылдық округiнен 1491 га жер Шұбарсу ауылдық округiне берiлiп, шекаралары өзгертiлсiн.
40. Осы шешiм мемлекеттiк тiркеуден өткен күннен бастап заң күшiне енедi.
Осы шешiмнiң әрбiр тармағы онда көрсетiлген қайта бекiтiлген бiрлескен шешiмдi қабылдаған күннен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Облыстық мәслихат сессиясының төрағасы
Облыс әкiмi
Облыстық мәслихат хатшысы