Об утверждении правил обеспечения льготным проездом
Решение Шымкентского городского маслихата N 25/224-3c от 7 февраля 2006 года. Зарегистрировано Управлением юстиции города Шымкента 7 марта 2006 года за N 14-1-23. Утратило силу решением Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 29 марта 2007 года N 37/372-4c
Сноска. Утратило силу решением Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 29.03.2007 N 37/372-4c.
В соответствии с подпунктом 3 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "Об образовании" от 7 июня 1999 года, подпунктом 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственной молодежной политике" от 7 июля 2004 года, городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила обеспечения льготным проездом отдельных категорий обучающихся и воспитанников организаций образования города Шымкента очной формы обучения, нуждающихся в помощи.
2. Настоящее решение вводится в действие со дня государственной регистрации в управление юстиции.
Председатель сессии
городского маслихата
Секретарь
городского маслихата
Утверждены решением
Шымкентского городского
маслихата от 7 февраля
2006 года N 25/224-3с
ПРАВИЛА
обеспечения льготным проездом отдельных категорий обучающихся и воспитанников организаций образования города Шымкента очной формы обучения, нуждающихся в помощи, путем выплаты   компенсации
1. Общие положения
1. Настоящие Правила устанавливают порядок и условия обеспечения льготным проездом отдельных категорий обучающихся и воспитанников организаций образования города Шымкента очной формы обучения, нуждающихся в помощи, путем выплаты компенсации.
2. Право на выплату компенсации имеют граждане Республики Казахстан в возрасте от четырнадцати до двадцати девяти лет, постоянно проживающие на территории города Шымкента, являющиеся учащимися или воспитанниками организаций образования города Шымкента очной формы обучения.
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) администратор программы - местный исполнительный орган в области образования города Шымкента;
2) комиссия по определению прав на выплату компенсации на проезд (далее - комиссия) - комиссия, создаваемая отделом внутренней политики города Шымкента (далее - отдел) под председательством заместителя заведующего данного отдела, с обязательным включением в ее состав депутатов Шымкентского городского маслихата и представителей отделов образования и спорта, занятости и социальных программ города Шымкента, молодежных общественных объединений и учебных заведений города Шымкента;

Жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз ету Қағидасын бекіту туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2006 жылғы 7 ақпандағы N 25/224-3с шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қаласының Әділет басқармасында 2006 жылғы 7 наурызда N 14-1-23 тіркелді. Күші жойылды - Шымкент қалалық мәслихатының 2007 жылғы 29 наурыздағы № 37/372-4с Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шымкент қалалық мәслихатының 2007.03.29 № 37/372-4с Шешімімен.
Қазақстан Республикасының 1999 жылдың 7 маусымдағы "Білім туралы" Заңының 31 бабы 1 тармағының 3 тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2004 жылдың 7 шілдедегі "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жастар саясаты туралы" Заңының 6 бабы 4 тармақшасына сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қоса тіркелген Шымкент қаласының білім беру ұйымдарының көмекке мұқтаж күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерінің жекелеген санаттарына жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз ету Қағидасы бекітілсін.
2. Осы шешім Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат сессиясының төрағасы
Қалалық мәслихат хатшысы
Шымкент қалалық мәслихатының
2006 жылдың 7 ақпан
25/224-3с шешімімен бекітілген
Шымкент қаласының білім беру ұйымдарының көмекке
мұқтаж күндізгі оқу нысанында оқитындар мен
тәрбиеленушілерінің жекелеген санаттарын өтемақы төлеу
арқылы жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз ету
ҚАҒИДАСЫ
1. Жалпы қағидалар
1. Осы қағидалар Шымкент қаласының білім беру ұйымдарының көмекке мұқтаж күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерінің жекелеген санаттарын өтемақы төлеу арқылы жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз ету тәртібі мен шарттарын белгілейді.
2. Өтемақы алуға, Шымкент қаласы білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілері болып табылатын Қазақстан Республикасының он төрт жастан жиырма тоғыз жасқа дейінгі азаматтары құқылы.
3. Осы Қағидаларда мына мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) бағдарлама әкімшісі - Шымкент қаласының білім беру саласындағы жергілікті атқарушы органы;
2) жол жүруге өтемақы алуға құқықтарды анықтайтын комиссия (бұдан әрі - комиссия) - міндетті түрде оның құрамына Шымкент қалалық мәслихатының депутаттарын және Шымкент қаласының білім беру және спорт бөлімі, жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі, жастар қоғамдық ұйымдары және Шымкент қаласы оқу орындарының өкілдерін енгізілуімен, Шымкент қаласының ішкі саясат бөлімі (бұдан әрі - бөлім) меңгерушісі орынбасарының төрағалық етуімен бөліммен құрылатын комиссия;

3) компенсация на проезд - денежная выплата отдельным категориям обучающихся и воспитанников организаций образования города Шымкента очной формы обучения, нуждающимся в помощи для возмещения части стоимости проезда на городском общественном транспорте (кроме такси), выплачиваемая два раза в год в феврале и октябре месяцах;
4) получатель - учащийся или воспитанник организаций образования города Шымкента очной формы обучения, которым комиссия назначила выплату компенсаций.
2. Условия и порядок получения компенсаций на проезд
4. Для получения компенсаций на проезд учащиеся (воспитанники) представляют в учебные заведения по месту обучения следующие документы:
1) заявление;
2) копию документа, удостоверяющего личность (нотариально заверенную) и РНН;
3) документы подтверждающие, что его предъявитель относится к категории, указанных в пункте 5 настоящих правил;
4) документ подтверждающий, что его предъявитель является  учащимся (воспитанником) очной формы обучения организаций образования города Шымкента.
Учебные заведения формируют дела и сдают их со списками в отдел.
5. Документы, необходимые для получения компенсаций на проезд, представляются в период с 1 до 30 сентября и с 1 до 31 декабря соответствующего учебного года. Отдел направляет их на рассмотрение комиссии, заседание которой проходит в течении десяти дней в октябре и январе месяцах соответствующего учебного года. В ходе рассмотрения комиссии рекомендуется учитывать категории учащихся (воспитанников), являющихся: сиротами, инвалидами І,ІІ или ІІІ группы, членами семьи в которой один из родителей или оба родителей являются инвалидами І или ІІ группы, членами неполной семьи, членами многодетной семьи.
По итогам рассмотрения комиссия принимает решение о назначении выплаты компенсации на проезд и определяет сумму компенсации либо отказе в ней.
6. Назначение компенсаций на проезд осуществляется в пределах средств, предусмотренных городским бюджетом на соответствующий год на эти цели и на сумму не более 3000 (трех тысяч) тенге в полугодие на одного учащегося (воспитанника).
7. В случае положительного решения получатели, или в случае если получателю не исполнилось шестнадцати лет их родители, опекуны, уведомленные отделом, открывают лицевые счета в банке.
В случае отказа отдел возвращает документы в учебные заведения по месту обучения заявителя с указанием причин отказа.
3. Механизм финансирования
8. Выплата компенсации на проезд учащимся (воспитанникам) осуществляется администратором программы за счет средств предусмотренных бюджетной программой 464008 «Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения» путем перечисления денежных средств на лицевые счета получателей.

3) жол жүруге өтемақы - жылына екі рет ақпан және қазан айларында төленетін Шымкент қаласының білім беру ұйымдарының көмекке мұқтаж күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерінің жекелеген санаттары үшін қалалық қоғамдық көлігінде (таксиден басқа ) жол жүру құнының бөлігін өтеуге арналған ақшалай төлем;
4) алушы-комиссия өтемақы төлеуді тағайындаған Шымкент қаласының білім беру ұйымдарының көмекке мұқтаж күндізгі оқу нысанындағы оқушысы мен тәрбиеленушілері.
2. Жол жүруге өтемақы тағайындау шарттары мен тәртібі
4. Жол жүруге өтемақыны алу үшін, оқушылар (тәрбиеленушілер) өздері оқып жатқан оқу орындарына мынадай құжаттар ұсыналары керек:
1) өтініш;
2) жеке басын куәландыратын, нотариалды бекітілген құжаттың көшірмесі;
3) ұсынушының осы қағидалардың 5 тармағында көрсетілген санаттарға жататынын растайтын құжаттар;
4) ұсынушының Шымкент қаласының жалпы орта, бастауыш және орта білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанындағы оқушысы (тәрбиеленушісі) екенін растайтын құжат.
Оқу орындары іс қағаздарын жинап, тізімдермен бірге оларды бөлімге өткізеді.
5. Жол жүруге өтемақыны алу үшін қажетті құжаттар тиісті оқу жылының қыркүйек айының 1 мен 30 жұлдыздары және желтоқсан айының 1 мен 31 жұлдыздары аралығында тапсырылады. Бөлім оларды, тиісті оқу жылының қазан және қаңтар айларының он күн ішінде отырысын өткізетін комиссия қарауына жібереді. Комиссияға қарау барысында: жетімдер, і, іі немесе ііі топ мүгедектері, ата-аналарының біреуі немесе екеуі де і, іі топ мүгедектері болып табылатын отбасы мүшелері, жарты жанды отбасы мүшелері, көп балалы отбасы мүшелері болып табылатын оқушылар (тәрбиеленушілер) санаттарын ескеру ұсынылсын.
Қарау нәтижелері бойынша комиссия, жол жүруге өтемақы тағайындау туралы және өтемақы көлемін анықтайды немесе одан бас тарту туралы шешім қабылдайды.
6. Жол жүруге өтемақыны тағайындау, осы мақсатқа тиісті жылдың қала бюджетінде алдын ала қарастырылып бөлінген қаражат шегінде жүзеге асырылады және бір оқушыға (тәрбиеленушіге) жарты жылға 3000 (үш мың) теңгеден аспайтын соммада беріледі.
7. Оң шешім шығарылған жағдайда, бөлім тарапынан хабардар болған алушылар, немесе егер алушы он алты жасқа толмаған жағдайда ата-анасы, қамқоршысы банкте жеке шоттар ашады.
Тағайындаудан бас тартқан жағдайда, бас тарту себептері көрсетіліп бөлім өтініш беруші оқитын оқу орнына құжаттарын қайтарады.
3. Қаржыландырылу механизмі
8. Оқушыларға (тәрбиеленушілерге) жол жүруге өтемақыны бағдарлама әкімшісімен «Білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанының оқушылары мен тәрбиеленушілерін әлеуметтік қорғау» 464008 бағдарламасымен қарастырылған қаражат есебінен алушылардың жеке шоттарына аудару арқылы жүзеге асырады.

9. Отдел финансов города Шымкента в пределах средств, предусмотренных в бюджете города на соответствующий год, производит финансирование Программы.
4. Переходные положения
10. Для получения компенсации на проезд в первом полугодии 2006 года документы указанные в пункте 4 настоящих правил представляются в период с 1 до 25 марта 2006 года. Заседание комиссии будет проходит с 26 марта до 8 апреля 2006 года. Выплата компенсаций на проезд в первом полугодии 2006 года производится в апреле 2006 года.

9. Шымкент қаласының қаржы бөлімі тиісті жылға қала бюджетінде қарастырылған қаржы шегінде бағдарламаны қаржыландыруды жүзеге асырады.
4. Өтпелі қағидалар
10. 2006 жылдың бірінші жарты жылдығында жол жүруге өтемақыны алу үшін осы ережелердің 4 тармағында көрсетілген құжаттар 2006 жылдың наурыз айының 1 мен 25 жұлдыздары аралығында тапсырылады. Комиссия отырысы 2006 жылдың наурыз айының 26 жұлдызынан сәуір айының 8 жұлдызы аралығында өтеді. 2006 жылдың бірінші жарты жылдың жол жүруге өтемақысын төлеу 2006 жылдың сәуір айында жүзеге асырылады.