О внесении дополнения и изменения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года № 137 "Об утверждении Правил осуществления деятельности по управлению инвестиционным портфелем"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 марта 2007 года № 69. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 апреля 2007 года № 4641. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 апреля 2010 года № 59
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30.04.2010 № 59 (порядок введения в действие см. п. 2).
В соответствии с подпунктом 8) пункта 2 статьи 3, пунктом 1  статьи 69 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг", подпунктом 10) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года N 137 "Об утверждении Правил осуществления деятельности по управлению инвестиционным портфелем" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2335) с изменениями и дополнениями, внесенными постановлениями Правления Агентства от 25 октября 2004 года N 298 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года N 137 "Об утверждении Правил осуществления деятельности по управлению портфелем ценных бумаг", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 2335" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3230, опубликованным в Бюллетене нормативных правовых актов центральных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2005 год, N 9-13, ст. 42), от 15 апреля 2006 года N 97 "О внесении дополнений и изменения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года N 137 "Об утверждении Правил осуществления деятельности по управлению инвестиционным портфелем" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4230), от 12 августа 2006 года N 149 "О внесении изменения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года N 137 "Об утверждении Правил осуществления деятельности по управлению инвестиционным портфелем" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4392, опубликованным в газете "Юридическая газета" от 29 сентября 2006 года N 174 (1154)), следующие дополнение и изменение:
в Правилах осуществления деятельности по управлению инвестиционным портфелем, утвержденных указанным постановлением:

Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының "Инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыру ережесін бекіту туралы" 2003 жылғы 21 сәуірдегі N 137 қаулысына толықтыру мен өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және Қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2007 жылғы 30 наурыздағы N 69 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 30 сәуірдегі Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4641 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 30 сәуірдегі № 59 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.04.30 № 59 Қаулысымен.
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы  3-бабының 2-тармағы 8) тармақшасына,  69-бабының 1-тармағына, "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының Заңы  12-бабының 10) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыру ережесін бекіту туралы" 2003 жылғы 21 сәуірдегі N  137 қаулысына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2335 тіркелген) "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде N 2335 тіркелген Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыру ережесін бекіту туралы" 2003 жылғы 21 сәуірдегі N 137 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2004 жылғы 25 қазандағы N 298 қаулысымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3230 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық және басқа мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде 2005 жылғы N 9-13, 42 құжатында жарияланған), "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының "Инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыру ережесін бекіту туралы" 2003 жылғы 21 сәуірдегі N 137 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2006 жылғы 15 сәуірдегі N 97 қаулысымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4230 тіркелген), "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының "Инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыру ережесін бекіту туралы" 2003 жылғы 21 сәуірдегі N 137 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2006 жылғы 12 тамыздағы N 149 қаулысымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4392 тіркелген, 2006 жылғы 29 қыркүйектегі "Юридическая газета" N 174 (1154) газетінде жарияланған) енгізілген өзгерістері мен толықтырулармен бірге мынадай толықтыру мен өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыру ережесі:

дополнить пунктом 5-2 следующего содержания:
"5-2. Учет и хранение иностранных финансовых инструментов и денег клиентов-нерезидентов Республики Казахстан может осуществляться иностранными учетными организациями, осуществляющими функции, определенные пунктом 1 статьи 59 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг", которые имеют долгосрочный и/или краткосрочный индивидуальный рейтинг не ниже категории "А-" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "А3" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service").";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. В случае учета и хранения финансовых инструментов и денег клиента-нерезидента Республики Казахстан иностранной учетной организацией, управляющий уведомляет об этом уполномоченный орган.
В договоре учета и хранения финансовых инструментов и денег устанавливается:
1) порядок и сроки проведения управляющим не реже одного раза в месяц сверки данных своей системы учета на их соответствие данным иностранной учетной организации, представления иностранной учетной организацией выписок с лицевых счетов клиента-нерезидента и сведения о движении финансовых инструментов по его счету;
2) обязанность иностранной учетной организации предоставлять по запросу управляющего, уполномоченного органа сведения на любой момент времени о клиенте-нерезиденте, финансовых инструментах и деньгах на его счете, а также об их движении.".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Хаджиева М.Ж.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Узбекова Г.Н.
Председатель

мынадай мазмұндағы 5-2 тармақпен толықтырылсын:
"5-2. Қазақстан Республикасының резиденті емес клиенттерінің шетелдік қаржы құралдарының және ақшасының есепке алуы мен сақталуы "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 59-бабы 1-тармағымен анықталған функцияларды жүзеге асыратын, ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді жеке рейтингі "А-" санатынан ("Standard & Poor's" и "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "АЗ" санатынан ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) төмен емес шетелдік есепке алу ұйымдарымен жүзеге асырылуы мүмкін.
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Қазақстан Республикасының резиденті емес клиенттің қаржы құралдарының және ақшасының есепке алуы және сақталуы шетелдік есепке алу ұйымымен жүзеге асырылған жағдайда басқарушы ол туралы уәкілетті органға хабарлайды.
Қаржы құралдарын және ақшаны есепке алу және сақтау шартында мыналар белгіленеді:
1) басқарушының айына бір реттен кем емес өзінің есепке алу жүйесі деректерінің шетелдік есепке алу ұйымының деректеріне сәйкестігін салыстырып тексеру, шетелдік есепке алу ұйымының резидент емес клиенттердің жеке шоттарынан үзінді көшірмелерін және оның шоты бойынша қаржы құралдарының қозғалысы туралы мәліметтерді ұсыну тәртібі мен мерзімі;
2) басқарушының, уәкілетті органның сұратуы бойынша кез келген уақытта резидент емес клиенті жөнінде, қаржы құралдары және оның шотындағы ақша туралы, сондай-ақ олардың қозғалысы туралы мәліметтерді ұсыну шетелдік есепке алуы ұйымының міндеті.".
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Бағалы қағаздар рыногының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (М.Ж. Хаджиева):
1) Заң департаментімен (М.Б. Байсынов) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу үшін шараларды қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалардың бірлестігіне жіберсін.
4. Агенттіктің Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Ғ.Н. Өзбековке жүктелсін.
Төраға