О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года N 643 и Министра государственных доходов Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года N 1478 "Об утверждении Инструкции о порядке применения Конвенций (Соглашений) об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от уплаты налогов на доход и капитал (имущество), заключенных Республикой Казахстан с иностранными государствами"
Приказ Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 3 мая 2007 года N 278а. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 мая 2007 года N 4675. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 9 января 2009 года № 5
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 09.01.2009 № 5.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года N 643 и Министра государственных доходов Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года N 1478 "Об утверждении Инструкции о порядке применения Конвенций (Соглашений) об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от уплаты налогов на доход и капитал (имущество), заключенных Республикой Казахстан с иностранными государствами" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1021, с дополнением, внесенным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 25 декабря 2006 года N 500 "О внесении дополнения в совместный приказ Министра финансов от 2 декабря 1999 года N 643 и Министра государственных доходов Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года N 1478 "Об утверждении Инструкции о порядке применения Конвенций (Соглашений) об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от уплаты налогов на доход и капитал (имущество), заключенных Республикой Казахстан с иностранными государствами"", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 25 декабря 2006 года за N 4496), следующие изменения и дополнения:
в Инструкцию о порядке применения Конвенций (Соглашений) об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от уплаты налогов на доход и капитал (имущество), заключенных Республикой Казахстан с иностранными государствами, утвержденную указанным приказом:
первый абзац Введения изложить в следующей редакции:
"Согласно статья 2 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс), если международным договором, ратифицированным Республикой Казахстан, установлены иные правила, чем те, которые содержатся в Налоговом Кодексе, применяются правила указанного договора.";
второе предложение абзаца третьего пункта 4 главы 2 изложить в следующей редакции:
"Поскольку в Казахстане с 1 января 2002 года действует Налоговый кодекс, то в настоящее время данная Налоговая Конвенция применяется к таким налогам как корпоративный подоходный налог и индивидуальный подоходный налог.";
в главе 3:
в подпункте 2) пункта 5:
слова "473000, Астана, проспект Республики, 60; телефон (3172) 280985" заменить словами "010000, г. Астана, проспект Победы, 11; телефон (3172) 717290";
слова "заверять резидентство юридических и физических лиц Республики Казахстан, осуществляющих деятельность в договаривающихся государствах," исключить;
слова "Министерство государственных доходов Республики Казахстан" заменить словами "Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан, расположенный по адресу: 010000, г. Астана, проспект Победы, 11; телефон (3172) 717108";
в абзаце третьем пункта 6 слова "пункту 20 статьи 5 Закона, как вознаграждения (интересы)" заменить словами "подпункту 2) пункта 1 статьи 10 Налогового кодекса, как вознаграждения";
в абзаце втором пункта 7 главы 4 слова "в пункте 22 "резидент" статьи 5 Закона" заменить словами "в статье 176 Налогового кодекса";
в главе 5:
в абзаце втором пункта 11:
в первом предложении исключить слово "юридического";
второе предложение после слова "резидентом" дополнить словами "данного государства";
пункт 13 исключить;
в пункте 15:
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"Под строительной площадкой (объектом), в частности, понимается место осуществления деятельности по возведению и (или) реконструкции объектов недвижимости, в том числе строительство зданий, сооружений и (или) проведение монтажных работ, строительство и (или) реконструкция мостов, дорог, каналов, укладка трубопроводов, монтаж энергетического, технологического или иного оборудования и (или) осуществление прочих схожих работ. Строительная площадка (объект) прекращает свое существование со дня, следующего за днем подписания акта приемки объекта в эксплуатацию (объемов выполненных работ) и полной оплаты строительства.";
дополнить абзацем двенадцатым следующего содержания:
"Если между подрядчиком и заказчиком (застройщиком) подписан акт приемки предусмотренного договором между этими лицами комплекса работ, но при этом работы на объекте продолжаются на основании договора между заказчиком и третьим лицом-подрядчиком, и это третье лицо и упомянутый подрядчик являются между собой связанными сторонами, определяемыми в соответствии Международными стандартами финансовой отчетности (IAS), то период времени, затраченный третьим лицом на выполнение работ, считается временем, затраченным первым подрядчиком.";
в пункте 22 главы 6 слова "пункту 16 статьи 5 Закона, термин "недвижимое имущество" означает здание, сооружение, многолетнее насаждение"; заменить словами "пункту 1 статьи 117 Гражданского Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года к недвижимому имуществу (недвижимым вещам, недвижимости) относятся: земельные участки, здания, сооружения, многолетние насаждения";
в главе 7:
в абзаце третьем пункта 25 слова "гостиничным хозяйством" заменить словами "гостиничного хозяйства";
в пункте 26:

"Қазақстан Республикасының шет мемлекеттермен жасасқан қосарланған салық салуды болдырмау және табыс пен капиталға (мүлікке) салық төлеуден жалтаруға жол бермеу туралы Конвенцияларды (Келiсiмдерді) қолданудың тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1999 жылғы 2 желтоқсандағы N 643 және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрінің 1999 жылғы 2 желтоқсандағы N 1478 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007 жылғы 3 мамырдағы N 278-а Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 16 мамырдағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4675 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 9 қаңтардағы N 5 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2009.01.09 N 5 бұйрығымен.
-------------------- Бұйрықтан үзінді -------------------
БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес кейбір нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп танылсын.
2. ...
3. ...
4. Осы бұйрық 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Министр                                        Б.Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрдің
2009 жылғы 9 қаңтардағы
№ 5 бұйрығына қосымша
Күші жойылған кейбір нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
1. ....
25. "Қазақстан Республикасының шет мемлекеттермен жасасқан қосарланған салық салуды болдырмау және табыс пен капиталға (мүлікке) салық төлеуден жалтаруға жол бермеу туралы Конвенцияларды (Келісімдерді) қолданудың тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1999 жылғы 2 желтоқсандағы № 643 және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрінің 1999 жылғы 2 желтоқсандағы № 1478 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007 жылғы 3 мамырдағы № 278 а бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4675 болып тіркелді, "Заң газеті" газетінде 2007 жылғы 15 маусымдағы № 90, "Ресми газет" газетінде 2007 жылғы 4 тамыздағы № 31 жарияланды).
.........
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының шет мемлекеттермен жасасқан қосарланған салық салуды болдырмау және табыс пен капиталға (мүлікке) салық төлеуден жалтаруға жол бермеу туралы Конвенцияларды (Келiсiмдерді) қолданудың тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1999 жылғы 2 желтоқсандағы N 643 және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрінің 1999 жылғы N 1478 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1021 болып тіркелген, Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2006 жылғы 25 желтоқсанда N 4496 болып тіркелген»"Қазақстан Республикасының шет мемлекеттермен жасасқан қосарланған салық салуды болдырмау және табыс пен капиталға (мүлікке) салық төлеуден жалтаруға жол бермеу туралы конвенцияларды (Келiсiмдерді) қолданудың тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1999 жылғы 2 желтоқсандағы N 643 және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрінің 1999 жылғы 2 желтоқсандағы N 1478 бірлескен бұйрығына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2006 жылғы 25 желтоқсандағы N 500 бұйрығымен енгізілген толықтырумен) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының шет мемлекеттермен жасасқан қосарланған салық салуды болдырмау және табыс пен капиталға (мүлікке) салық төлеуден жалтаруға жол бермеу туралы конвенцияларды (Келiсiмдерді) қолданудың тәртібі туралы нұсқаулықта:
Кіріспенің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 2-бабына сәйкес, егер Қазақстан Республикасы бекiткен халықаралық шартпен осы Кодекстегіден өзге ережелер белгiленсе, аталған шарттың ережелерi қолданылады.";
2-тараудың 4-тармағы үшінші абзацының екінші сөйлемі мынадай редакцияда жазылсын:
"2002 жылғы 1 қаңтардан бастап Қазақстанда Салық кодексі әрекет ететіндіктен, қазiргi уақытта осы Салық Конвенциясы корпорациялық табыс салығы және жеке табыс салығы сияқты салықтарға қолданылады.";
3-тарауда:
5-тармақтың 2) тармақшасында:
"473000, Астана, Республика даңғылы, 60, телефоны (3172) 280985" деген сөздер "010000, Астана қ. Жеңіс даңғылы, 11; телефоны (3172) 717290" деген сөздермен ауыстырылсын;
"уағдаласушы мемлекеттерде қызметiн жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының заңды және жеке тұлғаларының резиденттiгiн растауға," деген сөздер алынып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi" деген сөздер" 010000, Астана қ. Жеңіс даңғылы, 11, телефоны (3172) 717108 мекен-жайы бойынша орналасқан Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнің Салық комитеті;" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақтың үшінші абзацындағы "Заңның 5-бабының 20-тармағына сәйкес сыйақы (мүдде)" деген сөздер "Салық кодексінің 10-бабы
1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес сыйақы" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тараудың 7-тармағының екінші абзацындағы "Заңның 5-бабының" 22 "резидент" тармағында" деген сөздер "Салық кодексінің 176-бабында" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тарауда:
11-тармақтың екінші абзацында:
бірінші сөйлемдегі "заңды" тұлғалар деген сөз алынып тасталсын;
екінші сөйлемдегі "резидент" деген сөз "осы мемлекеттің резиденті" деген сөздермен толықтырылсын;
13-тармақ алынып тасталсын;
15-тармақта:
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Атап айтқанда, жылжымайтын мүлiк объектiлерiн тұрғызу және (немесе) қайта жаңарту жөнiндегi қызметтi жүзеге асыру, оның iшiнде үйлер, ғимараттар салу және (немесе) монтаждау жұмыстарын жүргiзу, көпiрлер, жолдар, каналдар салу және (немесе) қайта жаңарту, құбырлар тарту, энергетикалық, технологиялық немесе өзге де жабдықтарды және (немесе) басқа да осыған ұқсас жұмыстарды жүзеге асыру орны құрылыс алаңы (объектiсi) деп түсiнiледi. Құрылыс алаңы (объект) пайдалануға берiлген объектiнi (орындалған жұмыстың көлемiн) қабылдау туралы актiге қол қойылған және құрылысқа толық ақы төленген күннен кейiнгi күннен бастап өзiнiң iс-әрекетiн тоқтатады.";
мынадай мазмұндағы он екінші абзацпен толықтырылсын:
"Егер мердігер мен тапсырыс беруші (құрылыс салушы) арасында осы тұлғалардың арасындағы шартта көзделген жұмыстар кешенін қабылдау актісіне қол қойылса, бірақ бұл ретте жұмыстар объектіде тапсырыс беруші мен үшінші тұлға мердігердің арасындағы шарттың негізінде жалғасып жатса және осы үшінші тұлға мен айтылып өткен мердігер Халықаралық қаржылық есеп беру стандарттарына (IAS) сәйкес айқындалатын өзара байланысты тараптар болып табылатын болса, онда жұмыстарды орындауға үшінші тұлға жұмсаған уақыт кезеңі, бірінші тұлға жұмсаған уақыт кезеңі болып есептеледі.";
6-тараудың 22-тармағындағы "Заңның 5-бабының 16-тармағына сәйкес "жылжымайтын мүлiк" терминi үйдi, ғимаратты, көп жылғы өскiндердi" деген сөздер "1994 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексі 117-бабының 1-тармағына сәйкес жылжымайтын мүлiкке (жылжымайтын дүние, жылжымайтын зат) жер учаскелерi, үйлер, ғимараттар, көпжылдық екпелер" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тарауда:
25-тармақтың үшінші абзацындағы "қонақ үй шаруашылығын" деген сөздердің мемлекеттiк тiлдегi мәтiні өзгерiссiз қалдырылсын;
26-тармақта:

в абзаце первом слова "Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу закона, от 26 декабря 1995 года N 2732 "О бухгалтерском учете"" заменить словами "Законом Республики Казахстан 28 февраля 2007 года "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности"";
в абзаце третьем слова "по подоходному налогу с юридических лиц" заменить словами "по корпоративному подоходному налогу";
в пункте 28:
в абзаце первом после слов "то в" добавить слово "другом";
в абзаце четвертом:
исключить слова "Республики Казахстан";
слова "Республике Казахстан" заменить словами "договаривающемся государстве";
слова "должны быть откорректированы" заменить словами "следует откорректировать";
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"В случае, когда товары поставлены иностранным юридическим лицом постоянному учреждению по ценам, не соответствующим упомянутому принципу, и прибыль, таким образом, скорректирована постоянным учреждением в пользу иностранного юридического лица или наоборот, установленные между связанными сторонами цены могут быть откорректированы в соответствии с положениями внутреннего законодательства договаривающегося государства, на территории которого расположено постоянное учреждение.";
абзацы седьмой и восьмой исключить;
в абзаце одиннадцатом:
слова "конкурентных (рыночных)" заменить словом "рыночных";
слово "компаниями" заменить словом "предприятиями";
в пункте 40:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Согласно статье 9 "Ассоциированные предприятия" Налоговых конвенций, если между двумя ассоциированными предприятиями в их коммерческих и финансовых взаимоотношениях создаются или устанавливаются условия, отличающиеся от применяемых между независимыми предприятиями, то любая прибыль, которая могла быть начислена одному из них, но из-за наличия этих условий не была ему начислена, может быть включена в прибыль этого предприятия и, соответственно, обложена налогом.
Поскольку прибыль по сделкам, совершаемым как между независимыми, так и между ассоциированными предприятиями, определяется с учетом цены сделки, а цена сделки между ассоциированными предприятиями является объектом контроля в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 января 2001 года "О государственном контроле при применении трансфертных цен", то порядок определения рыночных цен, допустимого отклонения цены сделки от рыночной цены и, соответственно, прибыли ассоциированного предприятия устанавливается исходя из положений, предусмотренных для сделок между независимыми предприятиями (сторонами) Законом Республики Казахстан от 5 января 2001 года "О государственном контроле при применении трансфертных цен".";
третье предложение абзаца третьего изложить в следующей редакции:

бірінші абзацтағы "Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Бухгалтерлiк есеп туралы" 1995 жылғы 26 желтоқсандағы N 2732 Заң күшi бар Жарлығына" деген сөздер "Бухгалтерлiк есепке алу мен қаржылық есеп беру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 28 ақпандағы Заңына" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші абзацтағы "заңды тұлғалардан алынатын табыс салығы бойынша" деген сөздер "корпорациялық табыс салығы бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын.";
28-тармақта:
бірінші абзацтағы "онда" деген сөз "екінші" деген сөзбен ауыстырылсын;
төртінші абзацта:
"Қазақстан Республикасының" деген сөздер алынып тасталып, "салық" деген сөз "Салық" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасында" деген сөздер "уағдаласушы мемлекетте" деген сөздермен ауыстырылсын;
"түзетiлуi керек" деген сөздер "түзету қажет" деген сөздермен ауыстырылсын;
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Шетелдік заңды тұлға тұрақты мекемеге тауарларды айтылған қағидатқа сәйкес келмейтін бағалар бойынша жеткізген және сондықтан, тұрақты мекеме пайданы шетелдік заңды тұлғаның пайдасына немесе керісінше түзеткен жағдайда, байланысты тараптардың арасындағы белгіленген бағалар, аумағында тұрақты мекеме орналасқан уағдаласушы мемлекеттің ішкі заңнамасының ережелеріне сәйкес түзетіле алады.";
жетінші және сегізінші абзацтар алынып тасталсын;
он бірінші абзацта:
"Бәсекелi (нарықтық)" деген сөздер "Нарықтық" деген сөзбен ауыстырылсын;
"ассоциациялар атын компаниялармен" деген сөздер "ассоцияландырылған кәсіпорындармен" деген сөздермен ауыстырылсын;
40-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Салық Конвенцияларының "Қауымдасқан кәсiпорындар" 9-бабына сәйкес, егер, екi қауымдасқан кәсiпорын арасында олардың коммерциялық және қаржылық қарым-қатынастарында тәуелсiз кәсiпорындар арасында қолданылатындардан ерекшеленетiн шарт жасалса немесе белгiленсе, онда олардың бiрiне есептелуi мүмкiн, бiрақ бұл шарттардың бар болуынан оған есептелмеген кез келген пайда осы кәсiпорынның пайдасына енгiзілуi және оған тиiсiнше салық салынуы мүмкiн.
Тәуелсіздер арасында, сонымен қатар қауымдасқан кәсіпорындар арасында жасалатын мәміленің пайдасы мәміленің бағасымен айқындалатын болғандықтан, ал қауымдасқан кәсіпорындар арасындағы мәміленің бағасы "Трансферттік бағаларды қолдану кезіндегі мемлекеттік бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 5 қаңтардағы Заңына сәйкес бақылау объектісі болып табылса, онда нарықтық бағаларды, мәміле бағасының нарықтық бағадан рұқсат етілген ауытқуын және сәйкесінше қауымдасқан кәсіпорынның пайдасын айқындау тәртібі "Трансферттік бағаларды қолдану кезіндегі мемлекеттік бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 5 қаңтардағы Заңында тәуелсіз кәсіпорындар (тараптар) арасындағы мәмілелер үшін көзделген ережелердің негізінде белгіленеді".";
үшінші абзацтың үшінші сөйлемі мынадай редакцияда жазылсын:

"Поскольку иностранная компания и казахстанское предприятие являются связанными сторонами, и иностранной компанией выставлены счета по ценам, не соответствующим рыночным, то применяются положения Закона Республики Казахстан от 5 января 2001 года "О государственном контроле при применении трансфертных цен".";
абзац четвертый исключить;
в главе 10:
абзац второй пункта 42 изложить в следующей редакции:
"Определение дивидендов дается в подпункте 6) пункта 1 статьи 10 Налогового кодекса.";
абзац третий и четвертый исключить;
в пункте 43:
в абзаце одиннадцатом слова "уполномоченного органа" заменить словами "уполномоченный государственный орган";
двенадцатый абзац изложить в следующей редакции:
"Согласно статье 179 Налогового кодекса доходы юридического лица-нерезидента в форме дивидендов, не связанные с постоянным учреждением в Республике Казахстан, подлежат обложению подоходным налогом у источника выплаты без осуществления вычетов.";
в пункте 48 главы 11:
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"Проценты (вознаграждения), выплачиваемые резиденту договаривающего государства, не связанные с постоянным учреждением в другом договаривающемся государстве, подлежат обложению в другом договаривающемся государстве подоходным налогом в порядке, определенном законодательством этого другого договаривающегося государства.";
абзац восьмой изложить в следующей редакции:
"Немецкий банк выдал краткосрочный кредит казахстанскому банку в размере 10 миллионов тенге по 15% годовых. Через год казахстанский банк погашает задолженность в сумме 11 500 000 тенге. Проценты в сумме 1 500 000 тенге подлежат обложению в Казахстане подоходным налогом у источника выплаты без осуществления вычетов по ставке, определенной статьей 180 Налогового кодекса.";
в главе 12:
абзац третий пункта 53 заменить абзацами следующего содержания:
"Точное определение термина "роялти" дается конкретно в соответствующей Налоговой Конвенции. В случае передачи права собственности на имущество, выплата не может рассматриваться как роялти. Под роялти понимаются платежи за использование или за право использования имущества.
Пример: Приобретение кинофильма на диске в магазине не является роялти; приобретение права на трансляцию этого же фильма по телеканалам - является роялти.";
абзац четвертый пункта 54 изложить в следующей редакции:
"Роялти, выплачиваемые резиденту договаривающего государства, не связанные с постоянным учреждением в другом договаривающемся государстве, подлежат обложению в другом договаривающемся государстве подоходным налогом в порядке, определенном законодательством этого другого договаривающегося государства.";

"Шетелдiк компания мен қазақстандық кәсiпорын байланысты тараптар болып табылғандықтан және шетелдік компания нарықтық бағаларға сәйкес келмейтін бағалар бойынша шоттар шығарса, онда "Трансферттік бағаларды қолдану кезіндегі мемлекеттік бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 5 қаңтардағы Заңының ережелері қолданылады.";
төртінші абзацтағы "Заңның 138-1-бабына" деген сөздер "Трансферттік бағаларды қолдану кезіндегі мемлекеттік бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 5 қаңтардағы Заңына" деген сөздермен ауыстырылсын.
10-тарауда:
42-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Дивидендтер ұғымы Салық кодексінің 10-бабы 1-тармағының 6) тармақшасында берілген.";
үшінші және төртінші абзацтар алынып тасталсын;
43-тармақта:
он бірінші абзацтағы "уәкiлеттi орган" деген сөздер "уәкiлеттi мемлекеттiк орган" деген сөздермен ауыстырылсын;
он екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Салық кодексінің 179-бабына сәйкес резидент емес заңды тұлғаның Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекемемен байланысты емес табыстарына шегерiмдi жүргiзбестен төлем көзiнен табыс салығы салынуға тиiс.";
11-тараудың 48-тармағында:
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Екінші уағдаласушы мемлекеттегі тұрақты мекемемен байланысты емес екінші уағдаласушы мемлекеттің резидентіне төленетін проценттерге (сыйақыларға) екінші уағдаласушы мемлекетте осы екінші уағдаласушы мемлекеттің заңнамасында белгіленген тәртіппен табыс салығы салынуға жатады.";
сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Немiс банкi қазақстандық банкке 10 миллион теңге көлемiнде жылдық 15%-пен қысқа мерзiмдi несие бердi. Бiр жылдан кейiн қазақстандық банк 11 500 000 теңге сомасында берешегiн өтейдi. 1 500 000 теңге сомасындағы проценттер Қазақстанда Салық кодексінің 180-бабында белгіленген ставкалар бойынша шегерімдерді жүзеге асырусыз төлем көзінде табыс салығы салынуға жатады.";
12-тарауда:
53-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Роялти" терминiнiң дәл анықтамасы тиiстi Салық Конвенциясында нақтылы берiлген. Мүлікке меншік құқығы берілген жағдайда, төлем роялти ретінде қарастырыла алмайды. Роялти дегеніміз пайдаланғаны үшін немесе мүлікті пайдалану құқығы үшін төлемақылар.
Мысалы: дискіде кинофильмді дүкеннен сатып алу роялти болып табылмайды; осы фильмді телеарналар бойынша трансляциялау құқығын сатып алу роялти болып табылады.";
54-тармақтың төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Екінші уағдаласушы мемлекеттегі тұрақты мекемемен байланысты емес екінші уағдаласушы мемлекеттің резидентіне төленетін роялтиге екінші уағдаласушы мемлекетте осы екінші уағдаласушы мемлекеттің заңнамасында белгіленген тәртіппен табыс салығы салынуға жатады.";

в абзаце третьем пункта 57 слова "6 миллионов" заменить словами "60 тысяч";
абзац девятый пункта 70 главы 16 изложить в следующей редакции:
"Доходы, выплачиваемые в договаривающемся государстве работникам искусства или спортсменам, являющимся резидентами другого договаривающегося государства, подлежат обложению в договаривающемся государстве подоходным налогом в порядке, определенном законодательством этого договаривающегося государства.";
в Разделе 4:
заголовок раздела 4 изложить в следующей редакции:
"Раздел 4. Специальные положения";
главу 23 исключить;
главу 24 дополнить пунктом 97-1 следующего содержания:
"97-1. Зачет иностранного налога при расчете налогооблагаемого дохода в стране резидентства производится в случае уплаты налога в иностранном государстве в соответствии с положениями Налоговых Конвенций. В случае, если по условиям Налоговой конвенции уплата налога производится в стране резидентства налогоплательщика, то зачет иностранного налога, уплаченного в государстве возникновения дохода, не производится.";
слова "Раздел 5. Специальные положения" исключить;
третий абзац пункта 102 главы 26 изложить в следующей редакции:
"Налогоплательщик-резидент Республики Казахстан осуществляет деятельность в государстве, с которым действует Налоговая Конвенция, и имеет право на льготы, предусмотренные соответствующей Налоговой Конвенцией. Однако, в этом другом договаривающемся государстве его подвергли налогообложению не в соответствии с положениями Налоговой Конвенции. В таком случае налогоплательщик Казахстана может направить свое дело на рассмотрение в Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан, который является уполномоченным представителем компетентного органа Республики Казахстан в вопросах Налоговых Конвенций, который будет стремиться разрешить дело по взаимному согласию с компетентным органом договаривающегося государства с целью устранения двойного налогообложения, не соответствующего Налоговой Конвенции.";
в Приложении 1:
в названии исключить слова ", по состоянию на 1 декабря 1999 года";
дополнить строками 23-37 следующего содержания:
"
--------------------------------------------------------------------------
23   Чехия                  29.10.1999 г.  с 01.01.2000 г. с 01.01.2000 г.
24   Монголия               02.12.1999 г.  с 01.01.2000 г. с 01.01.1999 г.
25   Бельгия                13.04.2000 г.  с 01.01.2000 г. с 01.01.2000 г.
26   Туркменистан           10.03.2000 г.  с 01.01.2001 г. с 01.01.2001 г.
27   Румыния                21.04.2000 г.  с 01.01.2001 г. с 01.01.2001 г.
28   Франция                01.07.2000 г.  с 01.01.1996 г. с 01.01.1996 г.
29   Грузия                 05.07.2000 г.  с 01.01.2001 г. с 01.01.2001 г.
30   Эстония                19.07.2000 г.  с 01.01.2001 г. с 01.01.2001 г.
31   Таджикистан            07.11.2000 г.  с 01.01.2001 г. с 01.01.2001 г.
32   Швейцария              24.11.2000 г.  с 01.01.2000 г. с 01.01.2000 г.
33   Молдова                25.02.2002 г.  с 01.01.2003 г. с 01.01.2003 г.
34   Латвия                 02.12.2002 г.  c 01.01.2003 г. c 01.01.2003 г.
35   Китай                  09.08.2003 г.  с 01.01.2004 г. с 01.01.2004 г.
36   Норвегия               24.01.2006 г.  с 01.03.2006 г. с 01.01.2007 г.
37   Австрия                01.03.2006 г.  с 01.01.2007 г. с 01.01.2007 г.
--------------------------------------------------------------------------
";

57-тармақтың үшінші абзацындағы "6 миллион" деген сөздер "60 мың" деген сөздермен ауыстырылсын;
16-тараудың 70-тармағының тоғызыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Екінші уағдаласушы мемлекеттің резиденттерi болып табылатын өнер қызметкерлерiне немесе спортшыларға уағдаласушы мемлекетте төленетін табыстарға екінші уағдаласушы мемлекетте осы екінші уағдаласушы мемлекеттің заңнамасында белгіленген тәртіппен табыс салығы салынуға жатады.";
4-бөлімде:
4-бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-бөлім. Арнайы ережелер";
23-тарау алынып тасталсын;
24-тарау мынадай мазмұндағы 97-1-тармақпен толықтырылсын:
"97-1. Резиденттік елінде салық салынатын табысты есептеу кезінде шетел салығын есепке жатқызу салық шетелдік мемлекетте Салық Конвенцияларының ережелеріне сәйкес төленген жағдайда жүргізіледі. Егер салықты төлеу Салық конвенциясының шарттары бойынша салық төлеушінің резиденттік елінде жүргізілсе, онда табыс туындаған мемлекетте төленген шетел салығын есепке жатқызу жүргізілмейді.";
"5-тарау. Арнайы ережелер" деген сөздер алынып тасталсын;
26-тараудың 102-тармағының үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының резидент салық төлеушісі Салық Конвенциясы қолданылатын мемлекетте қызметiн жүзеге асырады және тиісті Салық Конвенциясында көзделген жеңiлдiктерге құқығы бар. Алайда, оны осы екінші уағдаласушы мемлекетте Салық Конвенциясының ережелерiне сәйкес емес салық салуға ұшыратты. Бұл жағдайда Қазақстанның салық төлеушiсi өзінің iсiн Салық Конвенциясына сәйкес келмейтiн қосарланған салық салуды болдырмау мақсатында уағдаласушы мемлекеттің құзыреттi органымен өзара келiсiм бойынша iстi шешуге ұмтылатын Салық Конвенцияларының мәселелерiнде Қазақстан Республикасының құзыреттi органының уәкілетті өкiлi болып табылатын Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Салық комитетінің қарауына жiбере алады.";
1-қосымшада:
атауындағы "1999 жылғы 1 желтоқсандағы жағдай бойынша" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 23-37-жолдармен толықтырылсын:
"
23
Чехия
29.10.1999 ж.
01.01.2000 ж.
бастап
01.01.2000 ж.
бастап
24
Моңғолия
02.12.1999 ж.
01.01.2000 ж.
бастап
01.01.1999 ж.
бастап
25
Бельгия
13.04.2000 ж.
01.01.2000 ж.
бастап
01.01.2000 ж.
бастап
26
Түрікменстан
10.03.2000 ж.
01.01.2001 ж.
бастап
01.01.2001 ж.
бастап
27
Румыния
21.04.2000 ж.
01.01.2001 ж.
бастап
01.01.2001 ж.
бастап
28
Франция
01.07.2000 ж.
01.01.1996 ж.
бастап
01.01.1996 ж.
бастап
29
Грузия
05.07.2000 ж.
01.01.2001 ж.
бастап
01.01.2001 ж.
бастап
30
Эстония
19.07.2000 ж.
01.01.2001 ж.
бастап
01.01.2001 ж.
бастап
31
Тәжікстан
07.11.2000 ж.
01.01.2001 ж.
бастап
01.01.2001 ж.
бастап
32
Швейцария
24.11.2000 ж.
01.01.2000 ж.
бастап
01.01.2000 ж.
бастап
33
Молдова
25.02.2002 ж.
01.01.2003 ж.
бастап
01.01.2003 ж.
бастап
34
Латвия
02.12.2002 ж.
01.01.2003 ж.
бастап
01.01.2003 ж.
бастап
35
Қытай
09.08.2003 ж.
01.01.2004 ж.
бастап
01.01.2004 ж.
бастап
36
Норвегия
24.01.2006 ж.
01.03.2006 ж.
бастап
01.01.2007 ж.
бастап
37
Австрия
01.03.2006 ж.
01.01.2007 ж.
бастап
01.01.2007 ж.
бастап
";

приложения 2-3 изложить в редакции согласно приложениям 1-2 к настоящему приказу;
приложения 4-6 исключить.
2. Управлению международного налогообложения (Муханова М.С.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению организационно-финансового обеспечения (Юсупов Р.Ю.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации Республики Казахстан после его государственной регистрации.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Председателя
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 3 мая 2007 года N 278а
"Приложение 2
Перечень налогов, на которые распространяются
Налоговые Конвенции на территории
иностранных государств
1
Соединенное
Королевство
Великобритании и
Северной Ирландии
подоходный налог;
налог с корпораций;
налог на доходы от прироста
стоимости имущества;
2
Республики Италия
личный подоходный налог;
корпоративный подоходный налог;
местный подоходный налог;
3
Республика Польша
подоходный налог с юридических лиц;
подоходный налог с физических лиц;
4
Соединенные Штаты
Америки
федеральные подоходные налоги,
взимаемые в соответствии с Кодексом
Внутренних Доходов, за исключением
налога на накопленную прибыль,
налога с личных холдинговых компаний
и налогов на социальное страхование;
5
Исламская
Республика Пакистан
(протокол о прибыли
отделения)
подоходный налог;
сверхналог,
дополнительный налог,
6
Нидерланды
подоходный налог;
налог на заработную плату;
налог на прибыль компании, включая
долю Правительства в чистой прибыли
от добычи природных ресурсов,
облагаемой налогом согласно Mijnwet
1810 (Горному закону 1810) в
отношении концессий, выпущенных с
1967 г., или согласно
Континентальному Плану 1965 г.
(Горный закон о Нидерландском
Континентальном Шельфе 1965);
налог на дивиденды;
налог на капитал;
7
Украина
налог на прибыль предприятий;
подоходный налог с граждан;
8
Венгерская
Республика
налог на доходы физических лиц;
корпоративный налог;
налог на земельную собственность;
налог на строения;
9
Турция
(протокол)
подоходный налог;
корпоративный налог;
сборы, отчисляемые от подоходного
налога и корпоративного налога
10
Узбекистан
налог на доходы предприятий,
объединений и организаций;
подоходный налог с граждан
Узбекистана, иностранных граждан и
лиц без гражданства;
налог на имущество предприятий;
налог на имущество физических лиц;
11
Азербайджанская
Республика
налог на прибыль и отдельные виды
доходов юридических лиц;
подоходный налог с физических лиц;
налог на имущество
12
Россия
налог на прибыль (доход) предприятий
и организаций;
подоходный налог с физических лиц;
налог на имущество предприятий;
налог на имущество физических лиц;
13
Республика Индия
подоходный налог, включая любое
его дополнение;
налог на капитал (налог на
богатство);
14
Республика Беларусь
налог на доходы и прибыль
юридических лиц;
подоходный налог с граждан;
налог на недвижимость;
15
Канада
налоги, взимаемые Правительством
Канады по Закону "О подоходном
налоге";
16
Литва
налог на прибыль юридических лиц
(juridini asmenu pelno mokestis);
налог на доходы физических лиц
(fiziniu asmenu pajamu mokestis);
налог на предприятия, использующие
государственный капитал (palukanos
uz valstybinio kapitalo naudojima);
налог на недвижимое имущество
(nekilnojamojo turto mokestis);
17
Киргизская
Республика
налог на прибыль и доходы
юридических лиц;
подоходный налог с физических лиц;
18
Республика Болгария
налог на общий доход;
налог на прибыль;
налог на здания;
19
Швеция
национальный налог на доход,
включая налог на моряков и налог на
дивиденды, удерживаемый у источника;
налог на доход нерезидентов;
налог на доход нерезидентов
артистов и атлетов;
муниципальный налог на доход;
20
ФРГ
подоходный налог;
корпоративный налог;
налог на имущество;
промысловый налог, включая
взимаемые к ним надбавки;
21
Южная Корея
подоходный налог;
корпоративный налог;
налог на душу населения;
специальный налог, на развитие
сельской местности;
22
Иран
налог на доходы юридических
и физических лиц;
налог на имущество юридических
и физических лиц;
23
Чехия
налог на доход физических лиц;
налог на доход юридических лиц;
налог на недвижимое имущество;
24
Монголия
индивидуальный подоходный налог;
корпоративный подоходный налог;
25
Бельгия
подоходный налог с физического лица;
корпоративный налог;
налог на доход юридических лиц;
налог на доход нерезидентов;
дополнительные отчисления на
случай кризисных ситуаций;
26
Туркменистан
налог на прибыль (доход);
подоходный налог с физических лиц;
налог за пользование недрами;
налог на имущество предприятий;
плата за землю;
27
Румыния
налог на доход, получаемый
физическими лицами;
налог на прибыль;
налог на заработную плату и
другие подобные вознаграждения;
налог на доход от
сельскохозяйственной деятельности;
налог на дивиденды;
налог на здания и налог на землю,
занятую зданиями и строениями;
28
Франция
налог на доходы;
корпоративный налог;
налог на жалованья;
солидарный налог на имущество;
29
Грузия
налог на прибыль (доход) предприятий;
подоходный налог с физических лиц;
налог на имущество предприятий;
налог на имущество с физических лиц;
30
Эстония
подоходный налог;
местный подоходный налог;
31
Таджикистан
налог на доходы (прибыль)
юридических лиц;
подоходный налог с граждан;
налоги на имущество юридических
и физических лиц;
32
Швейцария
федеральные, кантональные и
коммунальные налоги на доход (общий
доход, трудовой доход, доход от
капитала, на прибыль от промышленной
и коммерческой деятельности, на
доходы от прироста стоимости
имущества и другие виды дохода);
федеральные, кантональные и
коммунальные налоги на капитал
(совокупное имущество, движимое и
недвижимое имущество,
предпринимательское имущество,
оплаченная часть акционерного
капитала и резервов и другие виды
капитала)
33
Молдова
подоходный налог;
налог на имущество;
34
Латвия
налог на доход предприятия;
персональный подоходный налог;
налог на имущество;
35
Китай
подоходный налог с физических лиц;
подоходный налог с предприятий с
иностранными инвестициями и с
иностранных предприятий;
36
Норвегия
национальный налог на доход;
окружной муниципальный налог на
доход;
муниципальный налог на доход;
взносы в национальный Фонд
Налогового Уравнивания;
национальный налог на капитал;
муниципальный налог на капитал;
национальный налог, относящийся к
доходу и капиталу, полученному от
разведки и разработки подводных
нефтяных ресурсов, деятельности и
работ, связанных с ними, включая
транспортировку нефтяных продуктов
нефтепроводом;
национальные сборы на вознаграждения
артистов-нерезидентов;
37
Австрия
подоходный налог;
корпоративный налог;
земельный налог;
налог на сельскохозяйственные и
лесные предприятия;
налог на стоимость свободного
(незанятого, незастроенного)
участка земли;
"
Приложение 2
к приказу Председателя
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 3 мая 2007 года N 278а
"Приложение 3
Предельно возможные ставки налогообложения отдельных
видов доходов иностранных лиц, установленные в соответствии
с Налоговыми Конвенциями, заключенными Республикой Казахстан
с иностранными государствами
N
п/п
Государство
Дивиденды
Про-
центы
Роял-
ти
Налог
с чистой
прибыли
постоянного
учреждения
1
Соединенное
Королевство
Великобритании
и Северной
Ирландии

2-3-қосымшалар осы бұйрыққа 1-2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4-6-қосымшалар алынып тасталсын.
2. Халықаралық салық салу басқармасы (М.С. Мұханова) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Ұйымдастыру-қаржылық қамтамасыз ету басқармасы (Р.Ю. Юсупов) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден соң ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Салық комитетінің
Төрағасы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2007 жылғы 3 мамырдағы
N 278-а бұйрығына 1-қосымша
"2-қосымша
Шет мемлекеттердің аумақтарында Салық Конвенциялары
қолданылатын салықтардың тізбесі
1
Ұлыбритания мен
Ирландия
Біріккен
Корольдігі
табыс салығы;
корпорацияларға салынатын салық;
мүлік құнының өсімінен алынатын
табысқа салынатын салық
2
Италия
Республикасы
жеке табыс салығы;
корпарациялық табыс салығы;
жергілікті табыс салығы;
3
Польша
Республикасы
заңды тұлғалардан
алынатын табыс салығы;
жеке тұлғалардан алынатын табыс
салығы;
4
Америка Құрама
Штаттары
жинақталған табысқа салынатын
салықты, жеке холдингтік
компанияларға салынатын салықты
және әлеуметтік сақтандыруды
ұстауға салынатын салықты
қоспағанда, Ішкі Кірістер
Кодексіне сәйкес салынатын
федеральды табыс салықтары;
5
Пәкістан Ислам
Республикасы
(бөлімшенің
пайдасы туралы
пайда
табыс салығы;
үстеме салық,
қосымша салық;
6
Нидерланды
табыс салығы;
жалақыға салынатын салық;
1967 жылдан бастап шығарылған
концессияларға қатысты Mijnwet
(1810 Тау заңына) сәйкес немесе
1965 жылғы Континентальдық
Жоспарға (1965 Нидерландия
Континентальды Шельфі туралы
Тау заңына) сәйкес салық
салынатын табиғат ресурстарын
өндіруден алынатын таза
пайдадағы Үкімет үлесін қоса
алғанда, компаниялардың
пайдасына салынатын салық;
дивиденттерге салынатын салық;
капиталға салынатын салық;
7
Украина
кәсіпорындардың табыстарына
салынатын салық;
азаматтардан алынатын табыс
салығы;
8
Венгер
Республикасы
жеке тұлғалардың табыстарына
салынатын салық;
корпорациялық салық;
жер меншігіне салынатын салық;
құрылысқа салынатын салық;
9
Түркия (хаттама)
табыс салығы;
корпорациялық салық;
табыс салығы мен корпорациялық
салықтан аударылатын алымдар;
10
Өзбекстан
кәсіпорындардың, бірлестіктердің
және ұйымдардың табыстарына
салынатын салық;
Өзбекстан азаматтарының, шетел
азаматтарының және азаматтығы
жоқ тұлғалардың табысына
салынатын салық;
кәсіпорындардың мүлкіне
салынатын салық;
жеке тұлғалардың мүлкіне
салынатын салық;
11
Әзірбайжан
Республикасы
заңды тұлғалардың пайдасына және
жекелеген табыс түрлеріне
салынатын салық;
жеке тұлғалардан алынатын табыс
салығы;
мүлікке салынатын салық;
12
Ресей
кәсіпорындар мен ұйымдардың
пайдасына (табысына) салынатын
салық;
жеке тұлғалардан алынатын табыс
салығы;
кәсіпорындардың мүлкіне
салынатын салық;
жеке тұлғалардың мүлкіне
салынатын салық;
13
Үндістан
Республикасы
табыс салығы, оның кез-келген
қосымшасын қосқанда;
капитал салығы (байлық салығы);
14
Беларусь
Республикасы
заңды тұлғалардың табыстары мен
пайдасына салынатын салық;
азаматтардан алынатын табыс
салығы;
жылжымайтын мүлікке салынатын
салық;
15
Канада
"Табыс салығы туралы" Заң
бойынша Канада Үкіметінің
салатын салықтары;
16
Литва
заңды тұлғалардың пайдасына
салынатын салық (juridini asmenu
pelno mokestis);
жеке тұлғалардың табысына
салынатын салық;
(fiziniu asmenu pajamu
mokestis);
мемлекеттік капиталды
пайдаланатын кәсіпорындарға
салынатын салық (palukanos uz
valstybinio kapitalo naudojima);
жылжымайтын мүлікке салынатын
салық (nekilnojamojo turto
mokestis);
17
Қырғыз
Республикасы
заңды тұлғалардың пайдасына және
табыстарына салынатын салық;
жеке тұлғалардан алынатын табыс
салығы;
18
Болгария
Республикасы
жалпы табысқа салынатын салық;
пайдаға салынатын салық;
үйге салынатын салық;
19
Швеция
теңізшілерге салынатын салықты
қоса алғанда, табысқа салынатын
ұлттық салық және табыс көзінен
ұсталатын, дивидендтерге
салынатын салық;
резидент еместердің табысына
салынатын салық;
резидент емес әртістердің
атлеттердің табысына салынатын
салық;
табысқа салынатын муниципалдық
салық;
20
ГФР
табыс салығы;
корпорациялық салық;
мүлікке салынатын салық;
олардың үстемелеріне салынатын
салықты қоса алғанда, қолөнер
салығы;
21
Оңтүстік Корея
табыс салығы;
корпорациялық салық;
жан басына салынатын салық;
селолық жерлерді дамытуға
арналған әлеуметтік салық;
22
Иран
заңды және жеке тұлғалардың
табысына салынатын салық;
заңды және жеке тұлғалардың
мүлкіне салынатын салық;
23
Чехия
жеке тұлғалардың табыстарына
салынатын салық;
заңды тұлғалардың табыстарына
салынатын салық;
жылжымайтын мүлік салығы;
24
Моңғолия
жеке табыс салығы;
корпорациялық табыс салығы;
25
Бельгия
жеке тұлғаларға салынатын табыс
салығы;
корпорациялық салық;
заңды тұлғалардың табыстарына
салынатын салық;
резидент еместердің табыстарына
салынатын салық;
дағдарыс болған жағдайларға
арналған қосымша аударымдар;
26
Түрікменстан
пайдаға (табысқа) салынатын
салық;
жеке тұлғалардан алынатын табыс
салығы;
жер қойнауын пайдаланғаны үшін
салық;
кәсіпорындардың мүлкіне
салынатын салық;
жер салығы;
27
Румыния
жеке тұлғалар алатын табысқа
салынатын салық;
түскен пайдаға салынатын салық;
жалақыға және басқа осындай
сыйақыларға салынатын салық;
ауыл шаруашылығы қызметінен
түсетін табыстарға салынатын
салық;
дивидендтерге салынатын салық;
ғимараттарға және ғимараттар мен
құрылыстар орналасқан жерге
салынатын салық;
28
Франция
табыстарға салынатын салығы;
корпорациялық салық;
ырзықақыға салық;
мүлiкке салынатын ортақ салық;
29
Грузия
кәсіпорындар пайдасына
(кірісіне) салық;
жеке тұлғалардан алынатын табыс
салығы;
кәсіпорындардың мүлкіне салық;
жеке тұлғалардан алынатын мүлік
салығы;
30
Эстония
табыс салығы;
жергілікті табыс салығы;
31
Тәжікстан
заңды тұлғалардың табысына
(пайдасына) салық;
азаматтардан алынатын табыс
салығы;
заңды және жеке тұлғалардан
алынатын мүлік салығы;
32
Швейцария
табысқа (жалпы табысқа, еңбек
табысына, капиталдан алынатын
табысқа, өнеркәсiптiк және
коммерциялық қызметтен алынатын
табысқа, мүлiк құнының өсiмiнен
алынатын табысқа және табыстың
басқа да түрлерiне) салынатын
салық;
капиталға (жиынтық мүлiкке,
жылжитын немесе жылжымайтын
мүлiкке, акционерлiк капиталдың
төленген бөлiгiне және резервіне
және капиталдың басқа да
түрлерiне) салынатын федеральды,
кантондық және коммуналдық
салықтар;
33
Молдова
табыс салығы;
мүлік салығы;
34
Латвия
кәсіпорын кірісіне салық;
дербес табыс салығы;
мүлік салығы;
35
Қытай
жеке тұлғалардың табысына
салынатын салық;
шетел инвестициялары бар
кәсіпорындардан және шетелдік
кәсіпорындардан алынатын табыс
салығы;
36
Норвегия
табысқа салынатын ұлттық салық;
табысқа салынатын аймақтық
қалалық салық;
табысқа салынатын қалалық салық;
Салықтық Теңестіру ұлттық Қорына
жарналар;
капиталға салынатын Ұлттық
салық;
капиталға салынатын қалалық
салық;
су асты мұнай ресурстарын барлау
мен игеруден, мұнай өнімдерін
құбырмен тасымалдауды қоса
алғанда, соларға байланысты
әрекеттер мен жұмыстардан
алынатын табыс пен капиталға
қатысты ұлттық салық;
резидент емес әртістердің
сыйақыларына салынатын ұлттық
алымдар;
37
Австрия
табыс салығы;
корпорациялық салық;
жер салығы;
ауыл шаруашылығы және орман
кәсіпорындарына салынатын салық;
бос (иесіз, құрылыс салынбаған)
жер учаскелерінің құнына
салынатын салық;
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2007 жылғы 3 мамырдағы
N 278-а бұйрығына 2-қосымша
"3-қосымша
Қазақстан Республикасының шет мемлекеттермен жасасқан
Салық Конвенцияларына сәйкес белгіленген шетелдік
тұлғалардың табыстарының жекелеген түрлеріне салық
салудың мүмкін шекті ставкалары
Р/с N
Мемлекет
Дивидендтер
Процен-
ттер
Роялти
Тұрақты
мекеменің
таза
пайдасына
салынатын
салық
1
Ұлыбритания
мен Ирландия
Біріккен
Корольдігі

1) 5% / 10%
2) 15% во всех остальных случаях.
Означает следующее: налог на дивиденды не должен превышать:
1) 5 процентов от общей суммы дивидендов, если фактическим владельцем является компания, которая контролирует прямо или косвенно 10 и более процентов (20 и более процентов, в зависимости от соответствующей Налоговой Конвенции) акций с правом голоса в капитале компании, выплачивающей дивиденды;
2) 15 процентов общей суммы дивидендов во всех других случаях.".

1) 5%/10%
2) барлық қалған жағдайларда 15%.
Мыналарды білдіреді: дивидендтерге салынатын салық мыналардан:
1) егер дивидендтердің іс жүзіндегі иесі дивидендтер төлейтін компания капиталында дауыс беру құқығы бар акцияларының кем дегенде 10 процентін (тиісті Салық Конвенциясына байланысты 20 және одан аса процентін) тікелей немесе жанама бақылайтын компания болып табылса, дивидендтердің жалпы сомасынан 5 процент;
2) барлық қалған жағдайларда дивидендтердің жалпы сомасының 15 процентінен аспауы тиіс.".