О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года N 49 "Об утверждении Правил выдачи, отзыва согласия на приобретение статуса крупного участника страховой (перестраховочной) организации"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 апреля 2007 года N 126. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 июня 2007 года N 4745. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 января 2008 года N 7.
Сноска. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 апреля 2007 года N 126   утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 января 2008 года   N 7   (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. рег-ции в МЮ РК).
В целях приведения нормативных правовых актов, регулирующих деятельность страховых (перестраховочных) организаций в соответствие с  Законом  Республики Казахстан от 19 февраля 2007 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам защиты прав миноритарных инвесторов", Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правления Агентства от 25 февраля 2006 года  N 49  "Об утверждении Правил выдачи, отзыва согласия на приобретение статуса крупного участника страховой (перестраховочной) организации" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4167, опубликованное в газете "Юридическая газета" 19 мая 2006 года, N 89-90 (1069-1070)) следующие изменения и дополнения:
в заголовке, пункте 1 слово "выдачи," заменить словами "выдачи, отказа в выдаче и";
в  Правилах  выдачи, отзыва согласия на приобретение статуса крупного участника страховой (перестраховочной) организации, утвержденных указанным постановлением:
в заголовке и преамбуле слово "выдачи," заменить словами "выдачи, отказа в выдаче и";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Одновременно с заявлением лицо, желающее получить согласие уполномоченного органа на приобретение статуса крупного участника страховой (перестраховочной) организации, представляет в уполномоченный орган документы и сведения, предусмотренные пунктами 4-7 статьи 26 Закона.
Для страховой организации - нерезидента Республики Казахстан, деятельность которой подлежит консолидированному надзору в стране ее места нахождения, желающей получить согласие уполномоченного органа на приобретение статуса крупного участника страховой (перестраховочной) организации, представление нотариально засвидетельствованных копий учредительных документов юридических лиц, в которых страховая организация - нерезидент Республики Казахстан является крупным участником, не требуется.
Краткие данные о заявителе - физическом лице/руководящем работнике заявителя-юридического лица, являющимся первым руководителем его исполнительного органа, представляются по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.

Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының»"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру, оны қайтарып алу ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 25 ақпандағы N 49 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 30 сәуірдегі N 126 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 18 маусымда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4745 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 25 қаңтардағы N 7 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.01.25.  N 7  (қолданысқа енгізілу тәртібін  3-тармақтан  қараңыз) Қаулысымен.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне миноритарлық инвесторлардың құқықтарын қорғау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 19 ақпандағы  Заңымен сәйкестендіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Агенттік Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру, оны қайтарып алу ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 25 ақпандағы  N 49 қаулысына   (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4167 тіркелген, 2006 жылы 19 мамырда "Заң газеті" газетінде N 89-90 (896) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтың тақырыбындағы "беру" деген сөз "беру, беруден бас тарту және" деген сөздермен ауыстырылсын;
аталған қаулымен бекітілген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру, оны қайтарып алу ережесінде:
тақырыбындағы және кіріспеде "беру" деген сөз "беру, беруден бас тарту және" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге уәкілетті  органның келісімін алуға ниет білдірген тұлға өтінішімен бірге бірмезгілде  уәкілетті органға Заңның  26-бабының  4-7-тармақтарымен көзделген құжаттар мен мәліметтерді береді.
Өзі тұратын еліндегі қызметі шоғырландырыла қадағалауға жататын  Қазақстан Республикасының резидент емес сақтандыру ұйымы сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге уәкілетті  органның келісімін алуға ниет білдірген жағдайда Қазақстан Республикасының резидент емес сақтандыру ұйымы ірі қатысушы болып табылса, заңды тұлғалардың құрылтай құжаттарының нотариатта куәландырған көшірмелерін ұсыну талап етілмейді.
Өтініш беруші - заңды тұлғаның атқарушы органының бірінші басшысы болып табылатын басшы қызметкері/өтініш иесі - жеке тұлға туралы қысқаша деректер осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес нысанда ұсынылады.

В сведениях об условиях и порядке приобретения акций страховой (перестраховочной) организации, представляемых в соответствии с подпунктом 1) пункта 4 статьи 26 Закона, указывается описание источников и средств, используемых для приобретения акций страховой (перестраховочной) организации в размере, не превышающем стоимости имущества, принадлежащего заявителю-физическому лицу на праве собственности, с приложением подтверждающих документов.
Сведения о безупречной деловой репутации представляются согласно приложению 2 к настоящим Правилам с приложением:
документа, подтверждающего отсутствие неснятой или непогашенной судимости за преступления в сфере экономической деятельности или за преступления средней тяжести, тяжкие и особо тяжкие преступления, выданный в форме справки уполномоченным государственным органом по формированию правовой статистики и ведению специальных учетов (дата выдачи указанного документа не может быть более трех месяцев, предшествующих дате подачи заявления). Иностранные граждане дополнительно представляют документ аналогичного содержания, выданный соответствующим государственным органом страны их гражданства, а лица без гражданства - страны их постоянного проживания;
копий иных документов, подтверждающих сведения, указанные в приложении 2 к настоящим Правилам.
Представляемый заявителем план рекапитализации страховой (перестраховочной) организации на случай возможного ухудшения финансового положения страховой (перестраховочной) организации, должен содержать следующую информацию:
оценка текущего состояния страховой (перестраховочной) организации;
подробное описание мероприятий по финансовому оздоровлению страховой (перестраховочной) организации (меры по снижению расходов, дополнительные финансовые вложения, направленные на восстановление собственного капитала до величины, при которой будут выполняться пруденциальные нормативы и иные обязательные к соблюдению нормы и лимиты, мероприятия по получению дополнительных доходов и иные мероприятия);
календарные сроки выполнения мероприятий по финансовому оздоровлению страховой (перестраховочной) организации;
предполагаемый экономический эффект оздоровительных мероприятий (динамика изменений пруденциальных нормативов; изменение размера собственных капитала страховой (перестраховочной) организации, изменение финансовых и иных показателей страховой (перестраховочной) организации).
В случае необходимости проверки достоверности представленных документов уполномоченный орган запрашивает дополнительные сведения в соответствующих органах и организациях.";

Заңның  26-бабының  4-тармағының 1) тармақшасына сәйкес ұсынылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акцияларын сатып алу шарттары мен тәртібі туралы мәліметтерде растайтын құжаттардың көшірмелерін қоса беріп, жеке тұлға - өтініш иесіне меншік құқығында тиесілі мүлік құнынан аспайтын мөлшерде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акцияларын сатып алуға пайдаланылатын ақша көздері мен қаражаттардың сипаттамасын көрсетеді.
Мінсіз іскерлік бедел туралы мәліметтер осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес мыналарды қоса беріп, ұсынылады:
экономикалық қызмет аясындағы қылмыс немесе орта дәрежедегі қылмыс, ауыр және аса ауыр қылмыстардың алынбағандығын немесе соттылықтың болмауын растайтын құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есеп жүргізу жөніндегі мемлекеттік уәкілетті орган анықтама нысанында берген құжатты (аталған құжаттың берілген күні өтініш беру күнінің алдындағы үш айдан аспауы тиіс). Шетелдік азаматтар олардың елдерінің азаматтығына сәйкес тиісті мемлекеттік орган берген осыған ұқсас мазмұндағы құжатты, ал азаматтығы жоқ тұлғалар - олардың тұрақты тұратын елдерінен қосымша ұсынады;
осы Ереженің 2-қосымшасында көрсетілген мәліметтерді растаушы өзге де құжаттардың көшірмелерін.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қаржылық жағдайының нашарлауы мүмкін болған жағдайда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын қайта қапиталдандырудың өтініш иесі ұсынып отырған жоспарында мынадай ақпараттар болуы тиіс:
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ағымдағы жай-күйіне баға беру;
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын қаржылық жағынан сауықтыру жөніндегі іс-шараларды жан-жақты сипаттау (шығыстарды төмендету жөніндегі шаралар, пруденциалдық нормативтер және өзге де сақталуы міндетті нормалар және лимиттер, қосымша кірістер алу жөніндегі іс-шаралар және өзге де  іс-шаралар орындалып отыратын шекке дейін сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымның меншікті капиталын қалпына келтіруге бағытталған шығыстарды төмендету, қосымша қаржылық салымдар бойынша шаралар);
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын қаржылық жағынан сауықтыру жөніндегі іс-шараларды орындаудың күнтізбелік мерзімдері;
сауықтыру іс-шараларынан күтіліп отырған экономикалық тиімділік (пруденциалдық нормативтердің өзгеру динамикасы; сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті қаражатының (капиталының) мөлшерінің өзгеруі, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қаржылық көрсеткіштерінің өзгеруі).
Уәкілетті орган ұсынылған құжаттардың шынайылығын тексеру қажет болған жағдайда, тиісті органдар мен ұйымдардан қосымша мәліметтер сұратады.";

дополнить пунктами 7-1 и 7-2 следующего содержания:
"7-1. Уполномоченный орган отказывает в выдаче согласия на приобретение статуса крупного участника страховой (перестраховочной) организации по основаниям, указанным в статье 26-1 Закона. Заявителю дается мотивированный ответ в письменном виде в сроки, установленные для выдачи согласия уполномоченного органа на приобретение статуса крупного участника страховой (перестраховочной) организации.
7-2. Решение о выдаче, отказе в выдаче согласия на приобретение статуса крупного участника страховой (перестраховочной) организации, принимается Правлением уполномоченного органа.";
в пункте 9:
абзац второй изложить в следующей редакции:
"Лицо, получившее согласие уполномоченного органа на приобретение статуса крупного участника вновь создаваемой страховой (перестраховочной) организации, в течение тридцати календарных дней со дня государственной регистрации акций страховой (перестраховочной) организации предоставляет выписку из реестра держателей ценных бумаг либо системы номинального держания эмиссионных ценных бумаг, свидетельствующую о приобретении акций страховой (перестраховочной) организации.";
дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"В случае непредставления выписки в установленные настоящим пунктом сроки, выданное уполномоченным органом согласие прекращает свое действие.";
приложения 1 и 2 изложить согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту стратегии и анализа (Бубеев М.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Национального Банка Республики Казахстан, страховых (перестраховочных) организаций и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Узбекова Г.Н.
Председатель
Приложение
к постановлению Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 30 апреля 2007 года N 126
"Приложение 1
к Правилам выдачи, отказа в выдаче
и отзыва согласия на приобретение
статуса крупного участника страховой
(перестраховочной) организации
Краткие данные о заявителе - физическом лице,
руководящем работнике заявителя-юридического лица
___________________________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации)

мынадай мазмұндағы 7-1 және 7-2 тармақтармен толықтырылсын:
"7-1. Уәкілетті орган сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беруден Заңның  26-1-бабында  көрсетілген негіздемелер бойынша бас тартады. Өтініш иесіне уәкілетті органның сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру үшін белгіленген мерзімі ішінде жазбаша түрде дәлелді жауап беріледі.
7-2. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісімді беру, қайтарып алуға келісім беру туралы шешімді уәкілетті органның Басқармасы қабылдайды.";
9-тармақта:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Құрылып отырған сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге уәкілетті органның келісімін алған тұлға сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымның  акцияларын мемлекеттік тіркеу күнінен бастап отыз күнтізбелік күн ішінде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымның  акцияларын сатып алғандығын куәландыратын бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімінен не эмиссиялық бағалы қағаздарды номиналды ұстау жүйесінен көшірме ұсынады.";
мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Үзінді көшірмені осы тармақпен белгіленген мерзімде бермеген жағдайда уәкілетті орган берген келісім өзінің қолданылуын тоқтатады.";
1 және 2 қосымшалар осы қаулының қосымшасына сәйкес жазылсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін  қолданысқа енгізіледі.
3. Стратегия және талдау департаментi (Бөбеев М.С.):
1) Заң департаментiмен (Байсынов М.Б.) бiрлесiп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны Агенттіктің мүдделi бөлiмшелерiне, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына және "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне мәлімет үшін жiберсiн.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі  осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Ғ.Н. Өзбековке жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының 2007 жылғы
30 сәуірдегі N 126 қаулысына
қосымша
"Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының ірі қатысушысы мәртебесін
иеленуді беру, беруден бас тарту
және келісімді қайтарып алу
ережесіне 1-қосымша
Өтініш иесі -  жеке тұлға, өтініш иесінің басшы қызметкері -
заңды тұлға туралы қысқаша деректер
_________________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)

1. Фамилия, имя, отчество (при наличии) ___________________________
___________________________________________________________________
2. Гражданство ____________________________________________________
3. Данные документа, удостоверяющего личность
___________________________________________________________________
4. Место (места) работы, должность (должности)
___________________________________________________________________
5. Адрес (адреса) места (мест) работы, контактный телефон
___________________________________________________________________
6. Сведения о супруге, близких родственниках (родители, брат,
сестра, дети) и свойственниках (родители, брат, сестра, дети супруга
(супруги)):
N
Фамилия,
имя,
отчество
(при наличии)
Год
рождения
Родственные
отношения
Место работы
и должность
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена и
является достоверной и полной.
Заявитель - физическое лицо
_________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) печатными буквами, подпись)
Первый руководитель исполнительного органа заявителя - юриди-
ческого лица
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) печатными буквами, подпись)
Место печати
Дата __________________________
Приложение 2
к Правилам выдачи, отказа в выдаче
и отзыва согласия на приобретение
статуса крупного участника страховой
(перестраховочной) организации
Сведения о безупречной деловой репутации заявителя - физического
лица, руководящего работника заявителя-юридического лица
1. Образование
Наименование
учебного
заведения
Дата
поступ-
ления -
дата
окончания
Специа-
льность
Реквизиты
диплома об
образовании,
квалификация
Местона-
хождение
учебного
заведения
2. Сведения о прохождении семинаров, курсов по повышению
квалификации за последние три года
Наименование
организации
Дата и место
проведения
Реквизиты
сертификата
3. Сведения о трудовой деятельности
Период
работы
Место
работы
Должность
Наличие
дисциплинарных
взысканий
Причины
увольнения,
освобождения от
должности
4. Имеющиеся публикации, научные разработки и другие достижения:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Сведения о наличии неснятой или непогашенной судимости за
преступления в сфере экономической деятельности или за преступления
средней тяжести, тяжкие и особо тяжкие преступления
Дата
Наименование
судебного
органа
Место
нахождения
суда
Вид
наказания
Статья
Уголовного
кодекса
Республики
Казахстан
от 16 июля
1997 года
Дата
принятия
процес-
суального
решения
судом

1. Фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
2. Азаматтығы
_________________________________________________________________
3. Жеке басын куәландыратын құжат деректері
__________________________________________________________________
4. Жұмыс орны (орындары), қызмет (қызметтер)
__________________________________________________________________
5. Жұмыс орнының (орындарының) мекен-жайы (мекен-жайлары), байланыс
телефоны
__________________________________________________________________
6.   Ері (зайыбы), жақын туыстары (ата-анасы, аға-інісі, апа-сіңлісі,
балалары) және жекжаттары (ерінің (зайыбының) ата-анасы, аға-інісі,
апа-сіңлісі, балалары) туралы мәліметтер:
№
N
Фамилиясы,
аты,
әкесінің аты
(бар болса)
Туған жылы
Туысқандық
қатынастары
Жұмыс орны және
қызметі
1
Осы ақпарат тексерілгенін және шынайы мен толық болып табылатынын
растаймын.
Өтініш беруші - жеке тұлға
_________________________________________________________________
(фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса) баспа әріптерімен, қолы)
Өтініш беруші - заңды тұлғаның атқарушы органының бірінші басшысы
_________________________________________________________________
(фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса) баспа әріптерімен, қолы)
Мөр орны
Күні ___________________________________
"Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының ірі қатысушысы мәртебесін
иеленуді беру, беруден бас тарту
және келісімді қайтарып алу
ережесіне 2-қосымша
Өтініш иесі -  жеке тұлға, өтініш иесінің басшы қызметкері -
заңды тұлғаның мінсіз іскерлік беделі туралы мәліметтер
1. Білімі
Оқу
орнының атауы
Келіп
түскен
күні -
аяқталған
күні
Мамандығы
Білімі туралы
дипломның
деректемелері,
біліктілігі
Оқу орнының
орналасқан орны
2. Соңғы үш жылдағы біліктілік көтеру жөніндегі семинарлар,
біліктілік көтеру курстарынан өту туралы мәліметтер
Ұйымның атауы
Өткізу күні және орны
Сертификат
деректемелері
3.Еңбек қызметі туралы мәліметтер
Жұмыс кезеңі
Жұмыс
орны
Қызметі
Тәртіптік шара қолданудың болуы
Жұмыстан шығу, қызметтен босану себептері
4. Бар жарияланымдар, ғылыми әзірленімдер және басқа да
жетістіктер: ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Экономикалық қызмет аясындағы қылмыс үшін немесе ауырлығы
орташа, ауыр және аса ауыр қылмыстар үшін алынбаған немесе
өтелмеген соттылықтың болуы туралы мәліметтер
Күні
Сот органының атауы
Соттың
тұратын
орны
Жазаның түрі
1997 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республи-
касының Қылмыстық Кодексінің бабы
Соттың процессуал-
ды шешімді қабылдаған күні

6. Сведения о наличии фактов неисполнения принятых на себя
обязательств (непогашенные или просроченные займы и другое)
____________________________________________________________________
(в случае наличия указанных фактов необходимо указать наименование
____________________________________________________________________
организации и сумму обязательств)
7. Наличие фактов ухудшения финансового положения или банкротства
юридического лица в период, когда заявитель являлся крупным участ-
ником либо руководящим работником:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Наличие (отсутствие) аффилиированности со страховой (перестрахо-
вочной) организацией:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(да/нет, указать признаки аффилиированности)
9. Другая информация, имеющая отношение к данному вопросу:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена и
является достоверной и полной.
Заявитель-физическое лицо
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) печатными буквами, подпись)
Первый руководитель исполнительного органа заявителя - юриди-
ческого лица________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) печатными буквами, подпись)
Место печати
Дата ___________________"

6. Өзіне қабылдаған міндеттемелерді (өтелмеген немесе мерзімі өткен
заемдар және басқалар) орындамау фактілерінің болуы туралы
мәліметтер
___________________________________________________________________
________________________________________________________________
(аталған фактілер болған жағдайда ұйымның атауын және міндеттемелер
сомасын көрсету)
7. Өтініш иесі ірі қатысушы не басшы қызметкер болып табылған
жағдайдағы кезеңде заңды тұлғаның қаржылық жағдайының нашарлауының
немесе банкроттық фактісінің болуы:
____________________________________________________________________
_______________________________________________________________
8. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының  аффилиирлігінің болуы
(болмауы):
____________________________________________________________________
_______________________________________________________________
(иә/жоқ, аффилиирлік белгісін көрсету)
9. Осы мәселеге қатысы бар басқа ақпарат: __________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Осы ақпарат тексерілгенін және шынайы мен толық болып табылатынын
растаймын.
Өтініш беруші - жеке тұлға
_________________________________________________________________
(фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса) баспа әріптерімен, қолы)
Өтініш беруші - заңды тұлғаның атқарушы органының бірінші басшысы
_________________________________________________________________
(фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса) баспа әріптерімен, қолы)
Мөр орны
Күні ___________________________________"