Об утверждении перечня и форм годовой финансовой отчетности для публикации организациями публичного интереса (кроме финансовых организаций)
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 мая 2007 года N 184. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 июня 2007 года N 4767. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20 августа 2010 года N 422
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 20.08.2010 N 422 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В целях реализации пункта 6  статьи 19 Закона Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности"  ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Утвердить прилагаемые:
1) перечень годовой финансовой отчетности для публикации организациями публичного интереса (кроме финансовых организаций), согласно  приложению 1 к настоящему приказу;
2) формы годовой финансовой отчетности для публикации организациями публичного интереса (кроме финансовых организаций):
форму 1 "Бухгалтерский баланс" согласно  приложению 2 к настоящему приказу;
форму 2 "Отчет о прибылях и убытках" согласно  приложению 3 к настоящему приказу;
форму 3 "Отчет о движении денежных средств" согласно  приложению 4 к настоящему приказу;
форму 4 "Отчет об изменениях в капитале" согласно  приложению 5 к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии управления государственными активами (Айтжанова Ж.Н.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование в установленном законодательством порядке.
3. Признать утратившим силу приказ Министра финансов Республики Казахстан от 22 декабря 2005 года  N 427 "Об утверждении форм финансовой отчетности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4007, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, февраль 2006 г. N 2 ст. 202).
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2008 года.
Министр
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 мая 2007 года N 184
Перечень годовой финансовой отчетности
для публикации организациями публичного интереса
(кроме финансовых организаций)
N
формы
Наименование
форм годовой финансовой отчетности
1
Бухгалтерский баланс
2
Отчет о прибылях и убытках
3
Отчет о движении денежных средств
4
Отчет об изменениях в капитале
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 мая 2007 года N 184
Форма 1
Наименование организации ___________________________________________
Вид деятельности организации _______________________________________
Организационно-правовая форма ______________________________________
Среднегодовая численность работников __________________________ чел.
Субъект предпринимательства ________________________________________
(малого, среднего, крупного)
Юридический адрес организации ______________________________________
Бухгалтерский баланс
по состоянию на "__" __________ ____ года
тыс. тенге
Активы
Код стр.
На конец
отчетного
периода
На начало
отчетного
периода
I. Краткосрочные активы
Денежные средства

Жария мүдделі ұйымдардың (қаржылық ұйымдарынан басқа) жариялауы үшін жылдық қаржылық есептіліктің тізбесі мен нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2007 жылғы 23 мамырдағы N 184 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 28 маусымда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4767 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 20 тамыздағы N 422 Бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010.08.20 N 422 Бұйрығымен.
"Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 28 ақпандағы N 234-ІІІ Заңының  19-бабы 6-тармағын іске асыру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жария мүдделі ұйымдардың (қаржылық ұйымдарынан басқа) жариялауы үшін жылдық қаржылық есептіліктің тізбесі;
2) жария мүдделі ұйымдардың (қаржылық ұйымдарынан басқа) жариялауы үшін жылдық қаржылық есептіліктің нысандары:
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 1 "Бухгалтерлік баланс" нысаны;
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес 2 "Пайда мен зияндар туралы есеп" нысаны;
осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес 3 "Ақша қаражатының қозғалысы туралы есеп" нысаны;
осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Капиталдағы өзгерістер туралы есеп" нысаны бекітілсін.
2. Мемлекеттік активтерді басқару әдіснамасы департаменті (Ж.Н.Айтжанова) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. "Қаржылық есептілік нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2005 жылғы 22 желтоқсандағы  N 427 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4007 тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде жарияланған, 2006 ж. ақпан, N 2, 202-құжат) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрық 2008 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2007 жылғы 23 мамырдағы
N 184 бұйрығына
1-қосымша
Жария мүдделі ұйымдардың (қаржылық ұйымдарынан басқа)
жариялауы үшін жылдық қаржылық есептіліктің тізбесі
нысан N  Жылдық қаржылық есептіліктің   нысандарының атауы
1
Бухгалтерлік баланс
2
Пайда мен зияндар туралы есеп
3
Ақша қаражатының қозғалысы туралы есеп
4
Капиталдағы өзгерістер туралы есеп
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2007 жылғы 23 мамырдағы
N 184 бұйрығына
2-қосымша
(1-нысан)
Ұйымның атауы ______________________________________________________
Ұйым қызметінің түрі________________________________________________
Ұйымдастыру-құқықтық нысан _________________________________________
Қызметкерлердің орташа жылдық саны ____________________________ адам
Кәсіпкерлік субъектісі______________________________________________
(шағын, орта, ірі)
Ұйымның заңды мекен-жайы ___________________________________________
_________  жылғы "__" __________ жағдай бойынша
бухгалтерлік баланс
мың теңге
Активтер
Бет коды
Есептік кезеңнің соңында
Есептік кезеңнің басында
I. Қысқа мерзімді активтер
Ақша қаражаты

073
прочие поступления
074
2. Выбытие денежных
средств, всего
080
в том числе:
погашение займов
081
приобретение собственных
акций
082
выплата дивидендов
083
прочие
084
3. Чистая сумма денежных
средств от финансовой
деятельности
(стр. 070 - стр. 080)
090
Итого: Увеличение +/-
уменьшение денежных средств
(стр. 030 +/- стр. 060 +/
- стр. 090)
Денежные средства и их
эквиваленты на начало
отчетного периода
Денежные средства и их
эквиваленты на конец
отчетного периода
Руководитель ____________________________      ________________
(фамилия, имя, отчество)            (подпись)
Главный бухгалтер ________________________     ________________
(фамилия, имя, отчество)         (подпись)
Место печати
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 мая 2007 года N 184
Форма 4
Наименование организации ___________________________________________
Отчет об изменениях в капитале
за год, заканчивающийся   31 декабря _______ года
тыс. тенге
Код
стр.
Капитал материнской организации
Доля
мень-
шин-
ства
Итого
капи-
тал
Устав-
ный
капи-
тал
Резерв-
ный
капитал
Нерас-
пре-
делен-
ная
прибыль
Всего
Сальдо на
1 января
отчетного года
010
Изменения в
учетной политике
020
Пересчитанное
сальдо (стр. 010
+/-стр. 020)
030
Прибыль/убыток
от переоценки
активов
031
Хеджирование
денежных потоков
032
Курсовые разницы
от зарубежной
деятельности
033
Прибыль/убыток,
признанная/ый
непосредственно
в самом капитале
(стр. 031 +/-
стр. 032 +/ -
стр. 033)
040
Прибыль/убыток
за период
050
Всего прибыль/
убыток за период
(стр.040 +/-
стр. 050)
060
Дивиденды
070
Эмиссия акций
080
Выкупленные
собственные
долевые
инструменты
090
Сальдо на 31
декабря отчетного
года (стр. 030 +
стр. 060 - стр.
070 + стр. 080 -
стр. 090)
100
Сальдо на
1 января
предыдущего года
110
Изменения в
учетной политике
120
Пересчитанное
сальдо
(стр. 110+/
-стр. 120)
130
Прибыль/убыток
от переоценки
активов
131
Хеджирование
денежных потоков
132
Курсовые разницы
от зарубежной
деятельности
133
Прибыль/убыток,
признанная/ый
непосредственно
в самом капитале
(стр. 131 +/
-стр. 132 +/
- стр. 133)
140
Прибыль/убыток
за период
150
Всего прибыль/
убыток за период
(стр. 140 +/-
стр. 150)
160
Дивиденды
170
Эмиссия акций
180
Выкупленные
собственные
долевые
инструменты
190
Сальдо на 31
декабря преды-
дущего года
(стр. 130 +
стр. 160 - стр.
170 + стр. 180 -
стр. 190)
200
Руководитель ____________________________      ________________
(фамилия, имя, отчество)            (подпись)
Главный бухгалтер ________________________     ________________
(фамилия, имя, отчество)         (подпись)
Место печати

073
өзге де түсімдер
074
2. Ақша қаражаттарының істен шығуы, барлығы
080
оның ішінде:
қарыздарды өтеу
081
меншік акцияларды сатып алу
082
дивидендтерді төлеу
083
өзгелер
084
3. Қаржылық қызметтен түскен ақша қаражаттарының таза сомасы (бет 070 - бет 080)
090
Жиыны: Ақша қаражаттарының көбеюі (+)/-азаюы (бет 030 +/- бет 060 +/- бет 090)
Есептік кезең басындағы ақша қаражаты мен олардың эквиваленттері
Есептік кезең соңындағы ақша қаражаты мен олардың эквиваленттері
Басшы  _________________  ________________
(аты-жөні)          (қолы)
Бас бухгалтер _____________  ________________
(аты-жөні)       (қолы)
Мөр орны
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2007 жылғы 23 мамырдағы
N 184 бұйрығына
5-қосымша
(4-нысан)
Ұйымның атауы _____________________________________________________
_______ жылғы 31 желтоқсанда аяқталатын жыл бойынша
капиталдағы өзгерістер туралы есеп
мың теңге
Бет
ко-
ды
Бас ұйымның капиталы
Аздық
үлесі
Капи-
талдың
жиыны
Жарғы-
лық
капи-
тал
Резер-
втік
капи-
тал
Бөлін-
беген
пайда
Барлы-
ғы
Есеп
беру
жылының
1 қаң-
тарына
арналған
сальдо
010
Есеп
саяса-
тындағы
өзгеріс-
тер
020
Қайта
есептел-
ген
сальдо
(бет 010
+/-020
бет)
030
Актив-
терді
қайта
бағалау-
дан
түскен
пайда/
залал
031
Ақша
ағында-
рын хед-
жирлеу
032
Шетелдік
қызмет-
тің
бағам
айырмасы
033
Тікелей
капитал-
дың
өзінде
танылған
пайда/
залал
(бет
031+/-
бет
032+/-
бет 033)
040
Кезеңде-
гі пайда
/залал
050
Кезеңде-
гі пай-
даның
/залал-
дардың
барлығы
(бет
040+/-
бет 050)
060
Дивиден-
дтер
070
Акция-
лардың
эмиссия-
сы
080
Сатып
алынған
меншік
үлестік
құралдар
090
Есеп
беру
жылының
31 желтоқ-
санына
арналған
сальдо
(бет 030+бет
060-бет
070+бет
080-бет
090)
100
Алдағы
жылға
ауысты-
рылған
1 қаң-
тарға
сальдо
110
Есеп
саяса-
тындағы
өзгеріс-
тер
120
Қайта
есептел-
ген
сальдо
(бет 010
+/-020
бет)
130
Актив-
терді
қайта
бағалау-
дан
түскен
пайда/
залал
131
Ақша
ағында-
рын хед-
жирлеу
132
Шетелдік
қызмет-
тің
бағам
айырмасы
133
Тікелей
капитал-
дың
өзінде
танылған
пайда/
залал
(бет 131
+/-бет
132+/
-бет
133)
140
Кезеңде-
гі пайда
/залал
150
Кезеңде-
гі пай-
даның/
залал-
дардың
барлығы
(бет 140
+/-бет
150)
160
Дивиден-
дтер
170
Акция-
лардың
эмиссия-
сы
180
Сатып
алынған
меншік
үлестік
құралдар
190
Алдағы
жылдың
31
желтоқ-
санына
арналған
сальдо
(бет
130+ бет
160-бет
170+бет
180-бет
190)
200
Басшы   _________________  ________________
(аты-жөні)           (қолы)
Бас бухгалтер ______________________    ________________
(аты-жөні)                  (қолы)
Мөр орны