Об утверждении Форм заявки, разрешений на пользование животным миром и журнала учета выдачи разрешений
Приказ Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 июня 2007 года N 16-01-07/82п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 июля 2007 года N 4798. Утратил силу приказом Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 октября 2008 года N 16-01-07/146п
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства РК от 29.10.2008 N 16-01-07/146п (порядок введения в действие см. п. 2 ).
В соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" и Правилами выдачи разрешений на пользование животным миром, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года N 1469, ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Утвердить прилагаемые формы:
1) заявки на получение разрешения на пользование животным миром Республики Казахстан;
2) разрешения на пользование животным миром Республики Казахстан;
3) журнала учета выдачи разрешений на пользование животным миром Республики Казахстан.
2. Руководителям территориальных органов принять настоящий приказ к исполнению.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета рыбного хозяйства Сыздыкова Н.Н.
4. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие c 1 января 2008 года.
Председатель
Утверждена
приказом Председателя
Комитета рыбного хозяйства
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 18 июня 2007 года N 16-01-07/82п
Форма заявки
Комитет рыбного хозяйства
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
_______________________________
(территориальный орган)
Заявка
на получение разрешения
на пользование животным миром Республики Казахстан
От__________________________________________________________________
(сведения о заявителе (реквизиты для юридических лиц, паспортные
____________________________________________________________________
данные для физических лиц, дополнительно для иностранцев - срок
____________________________________________________________________
пребывания в Республике Казахстан с указанием даты въезда и выезда,
____________________________________________________________________
цель приезда, маршрут движения, адреса временного проживания)
Прошу выдать разрешение на:
____________________________________________________________________
(виды пользования - рыболовство, включая добывание водных
____________________________________________________________________
беспозвоночных животных и морских млекопитающих (кроме любительского
____________________________________________________________________
(спортивного) рыболовства); использование в хозяйственных целях
____________________________________________________________________
животных, не относящихся к объектам рыболовства; использование
____________________________________________________________________
в научных целях; в культурно-просветительских, воспитательных и
____________________________________________________________________
эстетических целях; использование полезных свойств и продуктов
____________________________________________________________________
жизнедеятельности)
Цель изъятия _______________________________________________________
(промыслового лова,
____________________________________________________________________
мелиоративного лова, рыбоводства, научный лов и т.д.)
Перечень и количество рыб и других водных животных, планируемых для
изъятия из среды обитания:
N п\п
Вид рыб и других
водных животных
Количество
(тн)
Ставка платы
за (кг)
Оплаченная
сумма
(тенге)
Половозрастной состав (в случае необходимости)______________________
Сроки изъятия ______________________________________________________
____________________________________________________________________
Район (территория) и границы
участка предполагаемого
изъятия_____________________________________________________________
____________________________________________________________________
Способ изъятия _____________________________________________________
(отлов, отстрел, сбор)
орудия изъятия______________________________________________________
(наименование, количество, размеры)
- сети ставные _____________________________________________________
- невода____________________________________________________________
- иные орудия изъятия_______________________________________________
маркировка орудий изъятия___________________________________________
плавучие средства___________________________________________________
(название, марка, номер, количество)
М.П.    Подпись_____________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя, должностного лица, юридического лица)
"____" ____________ 20 __ года
Заявка зарегистрирована_____________________________________________
(дата, подпись)
К заявке прилагаются следующие документы:

Жануарлар дүниесін пайдалануға арналған өтінім нысанын, рұқсат және рұқсатты есепке алу мен тіркеу жорналын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл Шаруашлығы Министрлігі Балық Шаруашылығы Комитеті Төрағасының 2007 жылғы 18 маусымдағы N 16-01-07/82п Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде 2007 жылғы 11 шілдеде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4798 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл Шаруашлығы Министрлігі Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 2008 жылғы 29 қазандағы N 16-01-07/146п Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Ауыл Шаруашлығы Министрлігі Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 2008.10.29 N 16-01-07/146п Бұйрығымен.
------------------- Бұйрықтан үзінді --------------------
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2007 жылғы 28 қарашадағы N 720 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті туралы ережесіне сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жануарлар дүниесін пайдалануға арналған өтінім нысанын, рұқсат және рұқсатты есепке алу мен тіркеу жорналын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл Шаруашлығы Министрлігі Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 2007 жылғы 18 маусымдағы N 16-01-07/82п бұйрығының күші жойылған деп танылсын.
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2008 жылғы 11 желтоқсандағы N 756 "Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсатнамалар беру мен өтінімдердің, рұқсатнамалар мен таңбаларды есепке алу жөніндегі есептіліктің нысандарын бекіту туралы" бұйрығының қолданысқа енгізілген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға м.а.                                      Н. Сыздықов
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына , Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 желтоқсандағы N 1469 қаулысымен бекітілген Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру ережесіне сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған нысандар бекітілсін:
1) Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін пайдалану үшін рұқсат алу өтінім;
2) Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін пайдалануға арналған рұқсат;
3) Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсатты есепке алу мен тіркеу жорналы.
2. Аумақтық органдар басшылары осы бұйрықты орындауға алсын.
3. Осы бұйрықтың орындалуына бақылау жасау Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының орынбасары Н.Н. Сыздықовқа жүктелінсін.
4. Осы бұйрық 2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді және ресми жариялануға тиіс.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Балық шаруашылығы комитеті
Төрағасының
2007 жылғы 18 маусымдағы
N 16-01-07/82 п бұйрығымен
бекітілген
Өтінім нысаны
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Балық шаруашылығы комитеті
____________________________
(аумақтық орган)
Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін пайдалану үшін
рұқсатын алу
Өтінімі
Кімнен____________________________________________________________
(өтінім беруші туралы мәліметтер (заңды тұлғалар үшін
деректемелер, жеке тұлғалар үшін паспорт
__________________________________________________________________
мәліметтері, шетелдіктер үшін - келу және кету күндерін, келу
мақсатын, қозғалыс бағытын,
__________________________________________________________________
уақытша тұратын мекен-жайын көрсете отырып, Қазақстан
Республикасында болу мерзімі)
Pұқсат беруді сұраймын:___________________________________________
(пайдалану түрлері - омыртқасыз су
жануарлары мен теңіз сүтқоректілерін
__________________________________________________________________
аулауды қоса алғандағы балық аулау (әуесқойлық (спорттық) балық
аулауды қоспағанда); балық аулау
__________________________________________________________________
объектілеріне жатпайтын жануарларды шаруашылық мақсаттарда
пайдалану; ғылыми мақсаттарда
__________________________________________________________________
пайдалану; мәдени-ағарту, тәрбиелік, және эстетикалық мақсаттарда
пайдалануға; пайдалы қасиеттерін
__________________________________________________________________
және тіршілік ету өнімдерін пайдалануға)
Алу мақсаты_______________________________________________________
(кәсіпшілік аулау,
__________________________________________________________________
мелиоративтік аулау, балық өсіру, ғылыми аулау және т.б.)
Мекендейтін ортасынан алынуы жоспарланған балықтар мен басқа су жануарларының тізбесі мен саны:
Р/с
N
Балықтардың және
басқа су жануарлары
түрлері
Саны
(тн)
Төлем
ставкасы
(кг)
Төленген
сома (теңге)
Жыныс-жас құрамы (қажет жағдайда)_________________________________
Алу мерзімі_______________________________________________________
Алу болжамдалған учаскенiң
ауданы (аумағы) мен
шекарасы__________________________________________________________
Алудың әдістері___________________________________________________
(аулау, ату, жинау)
Алу қарулары______________________________________________________
(атауы, саны, мөлшері)
- қойылатын аулар_________________________________________________
- сүзекілер_______________________________________________________
- басқа алу қарулары______________________________________________
- алу қаруларының таңбалануы______________________________________
- жүзгіш құралдар_________________________________________________
(аты, маркасы, нөмірі, саны)
М.О. Қолы ________________________________________________________
(өтінім берушінің тегі, аты-жөні, лауазымдық тұлғаның,
заңды тұлғаның)
2007 жыл "____" __________
Өтінім тіркелді___________________________________________________
(күні, қолы)
Өтінімге келесі құжаттар қоса тапсырылады:

1) копии нотариально засвидетельствованных учредительных документов или нотариально засвидетельствованные копии документов, предоставляющих право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданных соответствующим государственным органом, (при первичном обращении);
2) платежный документ об оплате за пользование животным миром;
3) список лиц, участвующих в изъятии объектов животного мира;
4) перечень орудий добывания и лова, плавучих средств;
5) решение Правительства Республики Казахстан в случае изъятия редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных;
6) отчет по выданным разрешениям (в случаях, если разрешения ранее были выданы).
В зависимости от вида пользования животным миром, к заявке дополнительно прилагаются следующие документы:
1) на рыболовство (при первичном обращении):
копия решения областного исполнительного органа о закреплении рыбохозяйственных водоемов (участков);
копия договора на рыболовство;
копия договора на ведение рыбного хозяйства;
2) на использование в хозяйственных целях животных, не относящихся к объектам рыболовства (при первичном обращении):
документ, дающий основание на выполнение хозяйственной деятельности с использованием животных, не относящихся к объектам охоты и рыболовства, (нотариально засвидетельствованные копии лицензий и/или патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов, других документов, подтверждающих право на выполнение данной хозяйственной деятельности);
обосновывающие материалы изъятия объектов животного мира (биологическое обоснование, заключение государственной экологической экспертизы);
3) на использование животных в научных целях (при первичном обращении):
нотариально засвидетельствованная копия выписки из научно-тематического плана, утвержденного ученым советом профилирующей научной организации, и программы научно-исследовательских работ;
копия плана ихтиологических работ, утвержденного территориальным органом уполномоченного органа (при контрольном лове);
обосновывающие материалы изъятия объектов животного мира (биологическое обоснование, заключение государственной экологической экспертизы);
при реализации государственного заказа на осуществление научно-исследовательских работ - копия договора с уполномоченным органом.
Утверждена
приказом Председателя
Комитета рыбного хозяйства
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 18 июня 2007 года N 16-01-07/82п
Форма разрешения
Без права передачи
Комитет рыбного хозяйства
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
____________________________________
(территориальный орган)
Разрешение
на пользование животным миром
Республики Казахстан N ____
Выдано______________________________________________________________
(наименование юридического лица и фамилия, имя, отчество его
____________________________________________________________________
ответственного лица или фамилия, имя, отчество физического лица)
На основании Договора на рыболовство между
"Управлением" и "Пользователем"
от "____"_______________200_ г. N ________________
Вид пользования:____________________________________________________
(рыболовство, включая добывание водных беспозвоночных
____________________________________________________________________
животных и морских млекопитающих, любительское (спортивное)
____________________________________________________________________
рыболовство; использование в хозяйственных целях животных,
____________________________________________________________________
не относящихся к объектам рыболовства; использование в научных
____________________________________________________________________
целях; в культурно-просветительских, воспитательных и эстетических
____________________________________________________________________
целях; использование полезных свойств и продуктов жизнедеятельности)
В целях_____________________________________________________________
(промыслового лова, спортивно любительского, мелиоративного
____________________________________________________________________
лова, рыбоводства и т.д.)
в___________________________________________________________________
(наименование водоема и/или его участка)
Виды рыб и других водных животных
или продукты их жизнедеятельности,
количество (биомасса), разрешенное
к изъятию            ________________________________________________
(тн или кг, голов тюленей - цифрами и прописью)
Половозрастной состав
(в случае необходимости)____________________________________________
Срок изъятия от_______________ до _____________________
(срок действия разрешения)
Способы изъятия (отлов, отстрел, сбор)______________________________
(вид, размеры, количество)
Район (территория) и границы
участка предполагаемого изъятия_____________________________________
Способы и орудия изъятия объектов животного мира или продуктов их
жизнедеятельности, применяемые плавучие средства____________________
(тип, количество)
____________________________________________________________________
Количество лиц, участвующих в изъятии
объектов животного мира_____________________________________________
Сумма платежей, внесенная за пользование
животным миром, со ссылкой на документ,
подтверждающий факт оплаты__________________________________________
Дата выдачи "____"___________200__г.
МП Подпись________________________________
(ФИО должностного лица)
Утверждена
приказом Председателя
Комитета рыбного хозяйства
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 18 июня 2007 года N 16-01-07/82п
Форма журнала
____________________________________
(территориальный орган)
Страницы журнала нумеруются, прошиваются и скрепляются
печатью Управления.
Журнал
учета выдачи разрешений на пользование животным миром
Республики Казахстан
N
п\п
раз-
реше-
ния
Дата
выдачи
раз-
реше-
ния
Наиме-
нование
юридичес-
кого лица,
Ф.И.О.
физического
лица и/или
ответст-
венного
юридичес-
кого лица
Вид
поль-
зова-
ния
Цель
изъя-
тия
Виды
рыб и
других
водных
животных
или
продукты
их
жизне-
деятель-
ности
Коли-
чество
(биомасса),
разрешен-
ное к
изъятию
(тн или
кг, голов
тюленей-
цифрами и
прописью)
Поло-
воз-
раст-
ной
состав
случае
необ-
ходи-
мости);
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Сроки
изъя-
тия
Спо-
собы
изъятия
(отлов,
отст-
рел,
сбор
и пр.)
Район
(терри-
тория) и
границы
участка
предпо-
лагае-
мого
изъятия
Способы
и орудия
изъятия
объектов
животного
мира или
продуктов
их жизне-
деятель-
ности,
приме-
няемые
плавучие
средства
Коли-
чество
лиц,
участ-
вующих
в изъя-
тии
объектов
животно-
го мира
Сумма
плате-
жей,
внесен-
ная за
пользо-
вание
животным
миром,
со
ссылкой
на доку-
мент,
подтвер-
ждающий
факт
оплаты
Ф.И.О.
долж-
ность,
лица
выдав-
шего
разре-
шение
Под-
пись
полу-
чате-
ля
9
10
11
12
13
14
15
16

1) нотариалды куәландырылған құрылтайшы құжаттарының көшірмесі немесе заңды тұлға құрмай кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқық беретін тиісті мемлекеттік орган берген нотариалды куәландырылған құжаттар көшірмесі (алғашқы өтінім кезінде);
2) жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін ақы төленгені туралы төлем құжаты;
3) жануарлар дүниесі объектілерін алуға қатысушы адамдардың тізімі;
4) ұстау, аулау қаруларының, жүзгіш құралдардың тізбесі;
5) Қазақстан Республикасы Үкіметінің жануарлардың сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген түрлерін алу жағдайындағы шешімі;
6) берілген рұқсат бойынша есеп (егер рұқсат бұрын берілген жағдайда).
Жануарлар дүниесін пайдаланудың түріне байланысты, өтінімге қосымша мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) балық аулауға (алғашқы өтінім кезінде);
облыстық атқарушы органның балық шаруашылығы су тоғандарын (учаскелерiн) бекiтiп беру туралы шешiмiнiң көшiрмесi;
балық аулауға арналған шарттың көшiрмесi;
балық шаруашылығын жүргiзуге арналған шарттың көшiрмесi;       2) балық аулау объектiлерiне жатпайтын жануарларды шаруашылық мақсаттарда пайдалануға (алғашқы өтiнiм кезiнде):
аң аулау мен балық аулау объектiлерiне жатпайтын жануарларды пайдалана отырып шаруашылық қызметтi орындауға негiз беретiн құжат
(нотариалды куәландырылған лицензия көшiрмесi және/немесе осы шаруашылық қызметiн орындауға арналған құқықты растайтын патенттер,
куәлiктер, сертификаттар, дипломдар, басқа да құжаттар);
жануарлар дүниесi объектiлерiн алуды дәлелдейтін материалдар (биологиялық негiздеме, мемлекеттiк экологиялық сараптау қорытындысы);
3) жануарларды ғылыми мақсаттарда пайдалануға (алғашқы өтiнiм кезiнде):
бейiндейтiн ғылыми ұйымның ғылыми кеңесi бекiткен ғылыми-тақырыптық жоспардан және ғылыми зерттеу жұмыстары бағдарламасынан нотариалды куәландырылған үзіндiнiң көшірмесі;
уәкілетті органның аумақтық органы бекiткен ихтиологиялық жұмыс жоспарының көшiрмесi (бақылаулық аулау кезiнде);
жануарлар дүниесi объектiлерiн алуды дәлелдейтiн материалдар (биологиялық негiздеме, мемлекеттiк экологиялық сараптау қорытындысы);
ғылыми зерттеу жұмыстарын жүзеге асыруға мемлекеттiк тапсырысты iске асыру кезiнде уәкiлеттi органмен жасалған шарттың көшiрмесi.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Балық шаруашылығы комитеті
Төрағасының
2007 жылғы 18 маусымдағы
N 16-01-07/82 п бұйрығымен
бекітілген
Рұқсат нысаны
басқаға беру құқығынсыз
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Балық шаруашылығы комитеті
__________________________
(аумақтық орган)
Қазақстан Республикасының
жануарлар дүниесін пайдалануға арналған
рұқсат N _____________
__________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы, жеке тұлғаның және/немесе
__________________________________________________________________
жауапты заңды тұлғаның аты-жөні)
__________________________________________________________берілген
"Басқарма" мен "Пайдаланушы" арасындағы балық
аулауға арналған 200__ ж. "___"_____________N ____шарты негізінде
Пайдаланудың түрі_________________________________________________
(балық аулауға, судағы омыртқасыз жануарлар мен
теңіз сүт қоректілерін қоса алғанда,
__________________________________________________________________
әуесқойлық (спорттық) балық аулауға; балық аулау объектілеріне
жатпайтын жануарларды шаруашылық мақсаттарда
__________________________________________________________________
пайдалануға; ғылыми мақсатта пайдалану; мәдени-ағарту, тәрбиелік
және эстетикалық мақсаттарда пайдалану;
__________________________________________________________________
пайдалы қасиеттерін және тіршілік ету өнімдерін пайдалану)
__________________________________________________________________
(кәсіпшілік, спорттық-әуесқойлық,
_______________________________________________________мақсаттарда
мелиоративтік аулау, балық өсіру және т.б.)
Балық және басқа да су жануарлардың түрі
немесе олардың тiршiлiк ету өнiмдері, саны
(биомассасы)______________________________________________
(тн және кг, ит балық басы -санмен және жазбаша)
Жыныс-жас құрамы (қажет жағдайда)_________________________________
Аулау мерзімі ___________     ______________________дейін
(рұқсаттың әрекет ету мерзімі)
Алудың әдістері
(аулау, ату, жинау)_______________________________________________
(түрі, мөлшері, саны)
Алу болжалған учаскенің ауданы (аумағы)
мен шекарасы______________________________________________________
Жануарлар әлемі объектісі немесе олардың тiршiлiк
ету өнiмдерiн алу тәсiлдерi мен қарулары,
қолданылатын жүзу құралдары_______________________________________
(типтері, саны)
__________________________________________________________________
Жануарлар дүниесiн объектiлерiн алуға
қатысушы адамдардың саны__________________________________________
Төлемнiң төленгенін растайтын құжатқа
сүйене отырып, жануарлар дүниесiн пайдаланғаны
үшiн төленген төлем сомасы көрсетiледi____________________________
Берілген күні  200___ ж. "___" _____________
М.О. Қолы _____________________________________
(лауазымды тұлғаның аты-жөні)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Балық шаруашылығы комитеті
Төрағасының
2007 жылғы 18 маусымдағы
N 16-01-07/82 п бұйрығымен
бекітілген
Жорнал нысаны
______________________________________
(аумақтық орган)
Жорналдың беттері нөмірленеді,
тігіледі және Басқарманың
нөмірімен бекітіледі
Қазақстан Республикасы жануарлар дүниесін пайдалануға
арналған рұқсатты есепке алу мен тіркеу
Жорналы
Рұқ-сат-тың
р/с
N
Рұқсат-
тың
беріл-
ген күні
Заңды
тұлғаның
атауы,
жеке тұл-
ғаның және
/немесе
жауапты
заңды
тұлғаның
аты-жөні
Пайда-лану
түрі
Алу
мақса-ты
Алуға
рұқсат
берiлген
балық және
басқа да
су
жануар-
лардың
түрі
немесе
олардың
тiршiлiк
ету
өнiмдері
Саны
(биомас-
сасы)
(тн және
кг, ит
балық
басы - санмен және
жазбаша)
Жыныс-жас
құрамы
(қажет
жағдай-
да)
кестенің жалғасы
Алу-
дың
мер-
зім-дері
Алудың
әдiсте-рi
(аулау,
ату,
жинау
және
тағы
басқа)
Алу
болжал-
ған учаске-
нің ау-
даны
(аумағы)
мен шекара-
сы
Жануар-
лар әлемі
объектісі
немесе
олардың
тiршiлiк
ету
өнiмдерiн
алу
тәсiлдерi
мен
қарулары,
қолданыла-
тын жүзу
құралдары
Жануар-
лар
дүние-
сiн
объек-
тiлерiн
алуға
қатысу-
шы адам-
дардың
саны
Төлемнiң төленге-нін рас-
тайтын
құжатқа
сүйене
отырып,
жануар-
лар
дүниесiн
пайдаланғаны
үшiн
төленген
төлем
сомасы
көрсетi-
ледi
Рұқсатты
берген
тұлғаның
лауазымы,
аты-жөні
Алушы-
ның
қолы