О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 мая 2007 года N 163 "Об утверждении Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, деньги от реализации, которых остаются в их распоряжении"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 ноября 2007 года N 402. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 декабря 2007 года N 5027. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 13 декабря 2007 года N 456.
Сноска. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 ноября 2007 года N 402 утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 13 декабря 2007 года  N 456  (вводится в действие с 1 января 2008 года).
ПРИКАЗЫВАЮ:

Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2007 жылғы 8-ші мамырдағы N 163»"Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын, өткізуден түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын мемлекеттік мекемелер тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тізбесі сыныптауышын бекіту туралы" бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2007 жылғы 20 қарашадағы N 402 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 7 желтоқсандағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5027 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2007 жылғы 13 желтоқсандағы N 456 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2007.12.13.  N 456  (2008 жылдың 1-ші қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:

1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 мая 2007 года  N 163  "Об утверждении Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, деньги от реализации, которых остаются в их распоряжении" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4703) следующие дополнения:
в  Классификаторе  перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении, утвержденном указанным приказом:
в разделе "Услуги, предоставляемые государственными учреждениями образования":

1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2007 жылғы 8-ші мамырдағы  N 163 »"Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын, өткізуден түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын мемлекеттік мекемелер тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тізбесі сыныптауышын бекіту туралы" (Мемлекеттік тізілімдегі нөмірі N 4703) бұйрығына мынадай толықтырулар енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын, өткізуден түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын мемлекеттік мекемелер тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тізбесі сыныптауышында:
"Мемлекеттік білім беру мекемелері ұсынатын қызметтер" бөліміне:

в графе 10, строки первой цифру "45", а также цифры и слово "7 июня 1999" заменить соответственно на цифру "63", а также цифры и слово "27 июля 2007";
дополнить строками следующего содержания:
РБ
РБ
4
4
6
9
225
225
020
017
104
000
80
Услуги по
подготовке
специалистов
с высшим про-
фессиональным
образованием
по специаль-
ностям
искусства
1) укреп-
ление учеб-
но-материа-
льной базы
учреждений;
2) приобре-
тение учеб-
ного обору-
дования и
инвентаря,
в том числе
для работы
на учебно-
опытном
участке;
3) покрытие
расходов по
улучшению
питания,
бытового и
культурного
обслужива-
ния учащих-
ся;
4) расшире-
ние учебно-
производст-
венных мас-
терских и
подсобных
хозяйств;
5) поощре-
ние обучаю-
щихся и
оказание
материаль-
ной помощи
отдельным
социально
незащищен-
ным слоям
учащихся;
6) питание
учащихся,
находящихся
в школах с
продленным
днем и в
группах
продленного
дня школ и
школ интер-
натов;
7) содержа-
ние столо-
вых (зара-
ботная
плата, при-
обретение
продуктов
питания,
приобрете-
ние обору-
дования и
инвентаря,
капитальный
ремонт,
хозяйствен-
ные и дру-
гие расхо-
ды);
8) оплата
выполненных
работ уча-
щимися
школ;
9) проведе-
ние экскур-
сий и
школьных
вечеров;
10) текущий
ремонт
школ, учеб-
ных корпу-
сов и
общежитий;
11) разви-
тие при-
школьного
участка и
обновление
оборудова-
ния школь-
ных мастер-
ских;
12) устрой-
ство спор-
тивных
площадок;
13) выдача
стипендий и
премирова-
ние отли-
чившихся в
обществен-
но-полезном
труде
учащихся;
14) оздоро-
вительные
мероприя-
тия;
15) покры-
тие расхо-
дов по
питанию
участников
соревнова-
ний, оплата
труда ар-
битров
(судей) и
медицинских
работников;
16) орга-
низация
учебного
процесса по
дополни-
тельным
учебным
программам;
17) оплата
труда руко-
водителей
кружков;
18) на ме-
роприятия,
связанные с
организа-
цией
кружков;
19) оплата
труда
работников,
оказывающих
платные
образова-
тельные
услуги;
20) уста-
новление
доплат,
надбавок,
премий и
других
выплат
стимулирую-
щего
характера;
21) приоб-
ретение
оборудова-
ния, инвен-
таря (в
том числе
мягкого) и
обмундиро-
вания;
22) хозяй-
ственные
расходы
(оплата за
отопление,
электро-
энергию,
водоснабже-
ние и дру-
гие комму-
нальные
расходы,
приобрете-
ние предме-
тов и
материалов
для текущих
и хозяйст-
венных це-
лей, оплата
услуг по
обслужива-
нию здания,
оплата
транспорт-
ных услуг
и прочие
расходы на
приобрете-
ние
товаров);
23) рекон-
струкция и
капитальный
ремонт
зданий и
сооружений;

10 бағанның бірінші жолындағы "45" санын, және де "1999 жылғы 7 маусымдағы" сандарын және сөздерін сәйкес "63" санына, және де "2007 жылғы 27 шілдедегі" сандарын және сөздерін ауыстыру;
келесі мазмұндағы жолдармен толықтыру:
РБ
РБ
4
4
6
9
225
225
020
017
104
000
80
Өнер мамандықтары бойынша
жоғары кәсіби білімі бар
мамандарды даярлау
жөніндегі қызметтер
ЖБ
ЖБ
4
4
3
3
261
360
008
010
011,
015
011,
015
81
Техникалық және мамадандырылған білім беру кәсіпорындарында жалпы мамандығы бар қызметкерлерді даярлау бойынша қызметтер
кестенің жалғасы
1) мекемелердің
оқу-материалдық базасын
нығайту;
2) оқу жабдықтарын және
мүкәммал сатып алу, оның
ішінде оқу-тәжiрибе
учаскесiнде жұмыс істеу
үшін;
3) оқушылардың
тамақтануын жақсарту,
тұрмыстық және мәдени
қызмет көрсету жөніндегі
шығыстарын өтеу;
4) оқу-өндірістік
шеберханалар мен қосалқы
шаруашылықтарды кеңейту;
5) білім алатындарды
көтермелеуге және
оқушылардың әлеуметтік
жағынан қорғалмаған
жекелеген бөлігіне
материалдық көмек
көрсету;
6) күні ұзақ болатын
мектептерде және мектеп-
тер мен мектеп-интернат-
тарда күн ұзақ болатын
топтары оқушыларын
тамақтандыру;
7) асханаларды ұстау
(жалақы, тамақ өнімдерін
сатып алу, жабдықтар мен
мүкәммал сатып алу,
күрделі жөндеу, шаруашы-
лық және басқа да
шығыстар);
8) мектеп оқушыларының
орындаған жұмыстарын
төлеу;
9) экскурсиялар мен
мектеп кештерін өткізу;
10) мектепті, оқу корпустары мен
жатақханаларын ағымдағы
жөндеу;
11) мектеп жанындағы
учаскені дамыту және
мектеп шеберханаларының
жабдықтарын жаңарту;
12) спорт алаңдарын
салу;
13) қоғамдық-пайдалы
еңбекте көзге түскен
оқушыларға степендиялар
мен сыйақылар беру:
14) сауықтыру
іс-шаралары;
15) жарысқа қатысушылар-
ды тамақтандыру, арбитр-
ларды (соттарды) және
медицина қызметкерлері-
нің еңбегіне ақы төлеу
жөніндегі шығыстарды
жабу;
16) қосымша оқу бағдар-
ламалары бойынша оқу
процесін ұйымдастыру;
17) үйірме басшыларының
еңбегіне ақы төлеу;
18) үйірмелерді ұйымдас-
тыруға байланысты
іс-шаралар;
19) ақылы білім беру
қызметтерін көрсететін
қызметкерлердің
еңбегіне ақы төлеу;
20) ынталандыру сипатын-
да қосымша ақы, үстем-
ақы, сыйлық және басқа
да төлемдер белгілеу;
21) жабдықтар және
мүккәммал (оның ішінде
жұмсақ) және киім-кешек
сатып алу;
22) шаруашылық шығыстар
(жылуға, электр энергия-
сына, сумен жабдықтауға
басқа да коммуналдық
шығыстар, төлеу және
ағымдағы және шаруашылық
мақсаты үшін заттар мен
материалдарды сатып алу,
үйлерге қызмет көрсету
бойынша ақы төлеу,
көліктік қызметтерді
сатып алу және өзге де
тауарларды сатып алуға
арналған басқа да
шығыстар);
23) үйлер мен
ғимараттарды қайта
жаңарту және күрделі
жөндеу;

24) оплата
труда вос-
питателей
и вспомога-
тельного
персонала
лагерей
отдыха;
25) ремонт
музыкальных
инструмен-
тов;
26) коман-
дировочные
расходы.
(111, 112,
113, 121,
122, 131,
132, 139,
141, 142,
143, 144,
145, 146,
147, 149,
151, 152,
159, 411,
431)
Статья 63
Закона
Республики
Казахстан
от 27 июля
2007 года
"Об образо-
вании",
постанов-
ление Пра-
вительства
Республики
Казахстан
от 22
сентября
1999 года
N 1441 "Об
утверждении
Порядка
использова-
ния госу-
дарствен-
ными учреж-
дениями
образования
финансовых,
материаль-
ных и
валютных
поступлений
(САПП
Республики
Казахстан,
1999 г.,
N 48, ст.
443).
МБ
МБ
4
4
3
3
261
360
008
010
011,
015
011,
015
81
Услуги по
подготовке
работников
массовых
профессий в
организациях
технического и
профессиональ-
ного образова-
ния
То же
То же
раздел "Услуги, предоставляемые государственными учреждениями лесного хозяйства"
дополнить строками следующего содержания:
МБ
10
3
254
005
011
015
52
Услуги,
оказываемые
физическим и
юридическим
лицам, в том
числе путем
участия в
конкурсе по
государствен-
ным закупкам
по: проведе-
нию учебных
практик, ока-
занию консу-
льтационной
и технической
помощи в об-
ласти лесного
хозяйства
1) проведе-
ние лесохо-
зяйственных
мероприятий
на участках
государст-
венного
лесного
фонда;

24) демалыс лагерьлерi
тәрбиешілерінің және
көмекші қызметкерлері-
нің еңбегіне ақы төлеу;
25) музыкалық аспаптарды
жөндеу;
26) іссапар шығыстары.
(111, 112, 113,  121,
122, 131, 132, 139,
141, 142, 143, 144,
145, 146, 147, 149,
151, 152, 159, 411, 431)
"Білім туралы" Қазақстан
Республикасының 2007
жылдың 27 шілдесіндегі
Заңының 63 бабы,
"Мемлекеттік білім
мекемелерінің қаржылық,
материалдық және валюталық түсімдерді
пайдалануының тәртібін
бекіту туралы" Қазақстан
Республикасы Үкіметінің
1999 жылғы 22 қыркүйекте-
гі N 1441 қаулысы.
(Қазақстан Республикасы-
ның САПП, 1999 жылғы N
48, 443 бабы)
Сол сияқты
Сол сияқты
"Мемлекеттік орман шаруашылығы мекемелері көрсететін қызметтер" тарауын келесі мазмұндағы жолдармен толықтыру:
ЖБ
10
3
254
005
011
015
52
Жеке және заңды
тұлғаларға, оның ішінде
орман мекемелерінің:
орман шаруашылығы
саласындағы оқу
практикаларын өткізу,
консультациялық және
техникалық көмек көрсету
жөніндегі мемлекеттік
сатып алу жөніндегі
конкурсқа қатысу жолымен
көрсетілетін қызметтер
ЖБ
10
3
254
005
011
015
53
Жеке және заңды
тұлғаларға, оның ішінде
орман мекемелерінің,
мыналар:
- егу материалын өсіру
және орман тұқымдарын
жинау;
- көгалдандыру қорғау,
плантациялық және өзге
екпе ағаштарын құру
бойынша мемлекеттік
сатып алу жөніндегі
конкурсқа қатысу
жолымен көрсетілетін
қызметтер.
Күтім үшін кесу және
санитариялық мақсатқа
кесуді жүзеге асыру үшін
алынған өнімді, оның
ішінде халықты отынмен
қамтамасыз ету үшін,
қосымша ағаштарды сату
қызметтері
кестенің жалғасы
1) мемлекеттік орман
қоры учаскелерінде орман
шаруашылығы іс-шараларын
жүргізу;

2) подго-
товка и
повышение
квалифика-
ции специа-
листов для
лесного и
охотничьего
хозяйства;
3) поощре-
ние работ-
ников лес-
ных учреж-
дений за
трудовые
показатели;
(111, 112,
113, 121,
122, 131,
132, 134,
139, 141,
142, 143,
144, 145,
146, 147,
149, 151,
159, 411,
421, 431)
Статья 112
Лесного
кодекса
Республики
Казахстан,
постанов-
ление Пра-
вительства
Республики
Казахстан
от 30
сентября
2003 года
N 1003 "Об
утверждении
Правил об-
разования и
использова-
ния средств
государст-
венных
учреждений
лесного
хозяйства"
(САПП
Республики
Казахстан,
2003 г.,
N 39,
ст. 413)
МБ
10
3
254
005
011
015
53
Услуги,
оказываемые
физическим и
юридическим
лицам, в том
числе путем
участия в
конкурсе по
государствен-
ным закупкам
по:
- выращиванию
посадочного
материала и
сбору лесных
семян;
- созданию
озеленитель-
ных, защит-
ных, планта-
ционных и
иных насажде-
ний.
Реализации
продукции,
полученной
при осуществ-
лении рубок
ухода и
санитарных
рубок, в том
числе для
обеспечения
населения
топливом,
побочных лес-
ных пользова-
ний
1) проведе-
ние лесохо-
зяйственных
мероприятий
на участках
государст-
венного
лесного
фонда;
2) строи-
тельство и
содержание
лесохозяй-
ственных
дорог, про-
тивопожар-
ное обуст-
ройство
лесов;
3) проект-
но-изыска-
тельские
работы в
области
охраны,
защиты,
пользования
лесным фон-
дом, восп-
роизводство
лесов и
лесоразве-
дения;
4) оплата
услуг
внештатных
сезонных
работников
для обеспе-
чения лесо-
хозяйствен-
ной дея-
тельности
лесных
учреждений,
работников
по осущест-
влению
рубок ухода
и санитар-
ных рубок,
побочных
лесных
пользова-
ний, а
также ра-
ботников,
осуществ-
ляющих
переработку
лесных
ресурсов;
5) приобре-
тение
средств
связи,
транспорта,
оборудова-
ния, меха-
низмов и
материалов
противопо-
жарного,
лесозащит-
ного и ле-
сокультур-
ного назна-
чения,
семян и по-
садочного
материала
для лесо-
культурных
работ,
горюче-
смазочных
материалов,
обмундиро-
вания,
оружия и
специальных
средств
защиты;
6) приоб-
ретение
оборудова-
ния и
механизмов,
необходимых
для пере-
работки
лесных
ресурсов;
7) строи-
тельство,
реконструк-
цию и
ремонт зда-
ний, соору-
жений и
иных
объектов,
связанных
с функцио-
нированием
лесных
учреждений;

2) орман және аң шаруа-
шылығы үшін мамандар
даярлау және біліктілі-
гін арттыру;
3) орман мекемелерінің
қызметкерлерін еңбек
көрсеткіштері үшін
көтермелеу;
(111, 112, 113, 121, 122, 131, 132, 134,
139, 141, 142, 143,
144, 145, 146, 147,
149, 151, 159, 411,
421, 431)
Орман кодексінің
112-бабы, "Орман
шаруашылығы мемлекеттiк
мекемелерiнiң қаражатын
құрау және пайдалану
ережесiн бекiту туралы"
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2003 жылғы 30
қыркүйектегі N 1003
қаулысы (Қазақстан
Республикасының САПП,
2003 жылғы N 39, 413 бабы)
1) мемлекеттік орман
қоры учаскелерінде орман
шаруашылығы іс-шараларын
жүргізу;
2) орман шаруашылығы
жолдарын салу және
ұстау, ормандарды өртке
қарсы абаттандыру;
3) орман қорын қорғау,
сақтау, пайдалану,
ормандар мен орман
екпелерін өсіру
саласындағы
жобалау-зерттеу
жұмыстары;
4) орман мекемелерінің
орман шаруашылығы
қызметін қамтамасыз ету
үшін штаттан тыс маусым-
дық қызметкерлерге, күтім үшін кесу және
санитариялық мақсатта
кесуді, қосымша ағаштар-
ды кесуді жүзеге асыру
жөніндегі қызметкерлер-
дің, сондай-ақ орман
ресурстарын өңдеуді
жүзеге асыратын
қызметкерлерге ақы
төлеу;
5) өртке қарсы орман
қорғау және орман
дақылдары мақсатындағы
байланыс құралдарын,
көлікті, жабдықтарды,
тетіктер мен
материалдарды, орман
дақылдары жұмыстары
үшін тұқымдар мен егу
материалын, жанар-жағар
май материалдарын, киім
кешек, қару-жарақ пен
арнайы қорғану
құралдарын сатып алу;
6) орман ресурстарын
өңдеу үшін қажетті
жабдықтар мен
тетіктерді сатып алу;
7) орман мекемелерінің
жұмыс істеуіне байланыс-
ты ғимараттарды, құры-
лыстар мен өзге де
объектілерді салу,
қайта жаңарту және
жөндеу;

8) поощре-
ние работ-
ников лес-
ных учреж-
дений за
трудовые
показатели;
(111, 112,
113, 121,
122, 131,
132, 134,
139, 141,
142, 143,
144, 145,
146, 147,
149, 151,
159, 411,
421, 431)
То же
2. Департаменту анализа и методологии исполнения государственного бюджета Министерства финансов Республики Казахстан (Калиева А.Н.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в официальных средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.

8) орман мекемелерінің
қызметкерлерін еңбек
көрсеткіштері үшін
көтермелеу
(111, 112, 113, 121, 122, 131, 132, 134, 139,
141, 142, 143, 144, 145,
146, 147, 149, 151, 159,
411, 421, 431)
Сол сияқты
2. Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігінің Мемлекеттік бюджеттің атқарылуын талдау және оның әдіснамасы департаменті
(А.Н. Қалиева) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның ресми бұқаралық ақпарат құралдарында кейіннен жариялануын қамтамасыз етсін.

3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр

3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр