О проведении приписки граждан к призывным участкам районов "Алматы" и "Сарыарка" города Астаны
Постановление Акимата города Астаны от 3 января 2007 года N 33-1п. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Астаны 16 января 2007 года N 456. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 28 мая 2009 года N 06-526п
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 28.05.2009 N 06-526п
Во исполнение Закона Республики Казахстан "О воинской обязанности и воинской службе" (далее - Закон), постановления Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2006 года N 371 "Об утверждении Правил о порядке ведения воинского учета военнообязанных и призывников в Республике Казахстан" в целях принятия граждан мужского пола, которым в год приписки исполняется семнадцать лет, и граждан старших возрастов, не прошедших ранее приписку на воинский учет, определения их количества, годности к воинской службе и состояния здоровья, установления общеобразовательного уровня и специальности, уровня физической подготовленности, предварительного предназначения призывников, отбора кандидатов для подготовки по военно-техническим специальностям и поступления в военные учебные заведения акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Провести в январе-марте 2007 года приписку граждан мужского пола, которым в год приписки исполняется семнадцать лет, к призывным участкам районов "Алматы" и "Сарыарка" города Астаны, а также граждан старших возрастов, не прошедших раннее приписку, для чего в соответствии со статьей 17 Закона акимам районов "Алматы" и "Сарыарка" создать и обеспечить работу комиссий по приписке.
2. Государственному учреждению "Департамент здравоохранения города Астаны":
1) обеспечить персоналом медицинские комиссии;
2) обеспечить медицинские комиссии соответствующим имуществом, инструментами, оборудованием и инвентарем;
3) организовать обследование и лечение граждан, подлежащих приписке, в лечебных учреждениях в сроки, установленные комиссией, с составлением акта обследования;
4) организовать в лечебно-профилактических учреждениях города проведение флюорографии, сдачу анализов крови, мочи, снятие электрокардиограмм, а также санирование полости рта граждан, нуждающихся в лечении зубов;
5) работу комиссий организовать согласно графикам, утвержденным акимами районов "Алматы" и "Сарыарка".
3. Государственному учреждению "Департамент образования города Астаны" обеспечить:
1) явку на призывной пункт граждан, подлежащих приписке, освободить их от учебы на время, необходимое для выполнения обязанностей, связанных с постановкой допризывников на воинский учет;

Азаматтарды Астана қаласы "Алматы" және "Сарыарқа" аудандарының шақыру учаскелеріне тіркеуді өткізу туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 3 қаңтардағы N 33-1қ Қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2007 жылғы 16 қаңтарда нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 456 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 28 мамырдағы N 06-526қ қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2009.05.28 N 06-526қ қаулысымен
"Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын (бұдан әрі - Заң), "Қазақстан Республикасында әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алуды жүргізу тәртібі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 5 мамырдағы N 371 қаулысын орындау үшін, тіркелетін жылы он жеті жасқа толатын еркек жынысты азаматтарды және жасы асқан азаматтарды, олардың санын, әскери қызметке жарамдылығын және денсаулық жағдайын анықтау, жалпы білім деңгейін және мамандығын белгілеу, дене даярлығы деңгейін анықтау, әскерге шақырылушыларды алдын ала белгілеу, әскери-техникалық мамандықтар бойынша даярлау және әскери оқу орындарына түсу үшін кандидаттарды іріктеу мақсатында Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2007 жылдың қаңтар-наурыз айларында, тіркелетін жылы он жеті жасқа толатын еркек жынысты азаматтарды, сондай-ақ бұрын тіркеуден өтпеген, жасы асқан азаматтарды Астана қаласы "Алматы" және "Сарыарқа" аудандарының шақыру учаскелеріне тіркеу өткізілсін, ол үшін Заңның 17-бабына сәйкес "Алматы" және "Сарыарқа" аудандарының әкімдері тіркеу жөнінде комиссиялар құрсын және олардың жұмысын қамтамасыз етсін.
2. "Астана қаласының Денсаулық сақтау департаменті" мемлекеттік мекемесі:
1) медициналық комиссияларды қызметкерлермен қамтамасыз етсін;
2) медициналық комиссияларды тиісті мүлікпен, құрал-саймандармен және жабдықпен қамтамасыз етсiн;
3) тексеру актісін жасай отырып, комиссия белгілеген мерзімде тіркеуге жататын азаматтарды емдеу мекемелерінде тексеруді және емдеуді ұйымдастырсын;
4) қаланың емдеу-алдын алу мекемелерінде флюорографиядан өтуді, қан, несіп анализдерін тапсыруды, электрокардиограммаға түсіруді, сондай-ақ тісін емдетуді қажет ететін азаматтардың ауыз қуыстарын емдеу жұмыстарын ұйымдастырсын;
5) комиссиялардың жұмысын "Алматы" және "Сарыарқа" аудандарының әкімдері бекіткен кестеге сәйкес ұйымдастырсын.
3. "Астана қаласының Білім департаменті" мемлекеттік мекемесі:
1) тіркеуге жататын азаматтардың шақыру пунктіне келуін, әскер жасына дейінгі азаматтардың әскери есепке тұруына байланысты міндеттерді орындау үшін қажетті уақытқа оларды оқудан босатуды;

2) оповещение граждан, подлежащих приписке, о вызове их в Управление по делам обороны и своевременное прибытие по этому вызову.
4. Государственному учреждению "Департамент внутренних дел города Астаны":
1) проводить розыск и задержание лиц, уклоняющихся от выполнения воинской обязанности;
2) в период работы комиссии по приписке граждан к призывному участку обеспечить охрану общественного порядка на призывном пункте с выделением сотрудника на весь период приписки (январь-март).
5. Государственному учреждению "Департамент занятости и социальных программ города Астаны" организовать оплачиваемые общественные работы в соответствии с Законом Республики Казахстан "О занятости населения" путем направления безработных граждан в количестве 30 человек в Департамент по делам обороны города Астана для оповещения граждан, подлежащих приписке, выполнения технических работ в период с 1 января по 31 марта 2007 года.
6. Государственному учреждению "Управление по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий города Астаны" производить финансирование мероприятий, связанных с обеспечением выполнения воинской обязанности в пределах средств, выделенных для этих целей.
7. Признать утратившим силу постановление акимата города Астаны от 21 декабря 2005 года N 33-10-1097п "О проведении приписки граждан к призывным участкам районов "Алматы" и "Сарыарка" города Астаны" (зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 18 января 2006 года за N 427; опубликовано в газетах "Астана хабары" от 30 января 2006 года, N 14 и "Вечерняя Астана" от 26 января 2006 года, N 12, 13).
8. Представить данное постановление в Департамент юстиции города Астаны для государственной регистрации.
9. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города Астаны Есилова С.С.
Аким
Заместитель акима
Заместитель акима
Заместитель акима
Заместитель акима
Руководитель аппарата акима
Директор Государственного
учреждения "Департамент
финансов города Астаны"
Заведующий государственно-
правовым отделом
СОГЛАСОВАНО
Аким района "Алматы"
Аким района "Сарыарка"
Начальник Государственного
учреждения "Департамент
внутренних дел города Астаны"
Директор Государственного
учреждения "Департамент
здравоохранения города Астаны"
Директор Государственного
учреждения "Департамент
занятости и социальных программ
города Астаны"
Директор Государственного
учреждения "Департамент
образования города Астаны"
Начальник Государственного
учреждения "Управление по
мобилизационной подготовке,
гражданской обороне, организации
предупреждения и ликвидации
аварий и стихийных бедствий
города Астаны"
Начальник Государственного
учреждения "Департамент по
делам обороны города Астана"

2) тіркеуге жататын азаматтарға оларды Қорғаныс істері жөніндегі басқармаға шақыру туралы хабарлауды және осы шақыру бойынша олардың уақытында келуін қамтамасыз етсін.
4. "Астана қаласының Ішкі істері департаменті" мемлекеттік мекемесі:
1) әскери міндеттілікті орындаудан жалтарған тұлғаларды іздестіріп, ұстауды жүргізсін;
2) азаматтарды шақыру учаскесіне тіркеу жөніндегі комиссияның жұмысы кезінде тіркеудің барлық кезеңіне (қаңтар-наурыз) қызметкер бөлумен шақыру пунктінде қоғамдық тәртіпті сақтауды қамтамасыз етсін.
5. "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті" мемлекеттік мекемесі "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес 2007 жылдың 1 қаңтары мен 31 наурызы аралығында тіркеуге жататын азаматтарға хабарлау, техникалық жұмыстарды орындау үшін 30 адам санында жұмыссыз азаматтарды Астана қаласының Қорғаныс істері жөніндегі департаментіне жіберу арқылы төленетін қоғамдық жұмыстарды ұйымдастырсын.
6. "Астана қаласының Жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, апаттардың және дүлей апаттардың алдын алуын және жоюын ұйымдастыру жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы мақсаттар үшін бөлінген қаражат шегінде әскери міндетті орындауды қамтамасыз етуге байланысты іс-шараларды қаржыландыруды жүргізсін.
7. "Азаматтарды Астана қаласы "Алматы" және "Сарыарқа" аудандарының шақыру учаскелеріне тіркеуді өткізу туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 21 желтоқсандағы N 33-10-1097қ (Астана қаласының Әділет департаментінде 2006 жылғы 18 қаңтардағы N 427 болып тіркелген; "Астана хабары" газетінің 2006 жылғы 30 қаңтардағы N 14 және "Вечерняя Астана" газетінің 2006 жылғы 30 қаңтардағы N 12, 13 нөмірінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
8. Осы қаулы Астана қаласының Әділет департаментіне мемлекеттік тіркеу үшін ұсынылсын.
9. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің бірінші орынбасары С.С.Есіловке жүктелсін.
Әкім
Әкімнің бірінші орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкім аппаратының басшысы
"Астана қаласының Қаржы
департаменті" мемлекеттік
мекемесінің директоры
Мемлекеттік-құқықтық
бөлімінің меңгерушісі
КЕЛІСІЛГЕН
"Алматы" ауданының әкімі
"Сарыарқа" ауданының әкімі
"Астана қаласының Ішкі істер
департаменті" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
"Астана қаласының Денсаулық
сақтау департаменті" мемлекеттік
мекемесі директоры
"Астана қаласының Жұмыспен
қамту және әлеуметтік бағдарламалар
департаменті" мемлекеттік мекемесінің
бастығы
"Астана қаласының Білім
департаменті" мемлекеттік
мекемесінің директоры
"Астана қаласының Жұмылдыру
дайындығы, азаматтық қорғаныс,
апаттардың және дүлей апаттардың
алдын алуын және жоюын ұйымдастыру
жөніндегі басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
"Астана қаласының Қорғаныс істері
жөніндегі департаменті" мемлекеттік
мекемесінің бастығы