Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи" государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска"
Постановление акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 11 декабря 2007 года N 1975. Зарегистрировано Управлением юстиции города Петропавловска Северо-Казахстанской области 11 января 2008 года N 13-1-91. Утратило силу - постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 17 июля 2009 года N 824
Утратило силу - постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 17.07.2009 г. N 824
В соответствии  со статьями 1, 9-1, 15-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года N 107 "Об административных процедурах", постановлений Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги", от 30 июня 2007 года N 561 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи" государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города Сарсембаева А.З.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким города
Утверждено
постановлением акимата
города Петропавловска
11 декабря 2007 года N 1975
Стандарт оказания государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи"
1. Общие положения
1. Государственная услуга - назначение государственной адресной социальной помощи.
2. Форма оказываемой государственной услуги - частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 4 Закона Республики Казахстан "О государственной адресной социальной помощи" от 17 июля 2004 года N 246-III "Назначение адресной социальной помощи осуществляется уполномоченным органом в пределах сумм, предусмотренных соответствующим бюджетом на оказание адресной социальной помощи".
4. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", адрес: улица Казахстанской Правды, 35.
5. Форма завершения (результат), оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель - уведомление (письмо)

"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызметін көрсету стандартын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық әкімдігінің 2007 жылғы 11 желтоқсандағы N 1975 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Петропавл қаласының Әділет басқармасында 2008 жылғы 11 қаңтарда N 13-1-91 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 17 шілдеде N 824 Қаулысымен
Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 17 шілдеде N 824 Қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" N 107 Заңының 1, 9-1, 15-1 баптарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" N 558, 2007 жылғы 30 маусымдағы "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімін бекіту туралы" N 561 қаулыларына сәйкес, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар" мемлекеттік мекемесінің "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсетуінің қоса берілген стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің бірінші орынбасары Ә.З. Сәрсембаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі
Петропавл қаласы әкімдігінің
2007 жылғы 11 желтоқсан N 1975
қаулысымен бекітілген
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау
және төлеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет - Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны - ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетуге негіз - Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 17 шілдедегі "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" N 246-ІІІ заңының 4 бабы "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындауды атаулы әлеуметтік көмек көрсетуге бюджетте қарастырылған сома шегінде уәкілетті орган жүргізеді".
4. Мемлекеттік қызметті "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі көрсетеді. Мекен-жайы: Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35.
5. Тұтынушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуді аяқтау нысаны (нәтижесі): хабарлама (хат).

6. Право на государственную адресную социальную помощь имеют граждане Республики Казахстан, оралманы, лица, имеющие статус беженца, иностранцы, лица без гражданства, имеющие вид на жительство и постоянно проживающие в Республике Казахстан, со среднедушевым доходом, не превышающим черты бедности.
Государственная адресная социальная помощь на назначается безработным, не зарегистрированным в уполномоченных органах по вопросам занятости, кроме инвалидов и лиц в период их нахождения на стационарном лечении более одного месяца, учащихся и студентов, слушателей и курсантов дневной формы обучения, включая магистратуру и аспирантуру, а также граждан, занятых по уходу за инвалидами первой и второй группы, лицами старше восьмидесяти лет, дети в возрасте до 7 лет.
Безработные, без уважительных причин отказавшиеся от предложенной работы или трудоустройства, самовольно прекратившие участие в общественных работах, обучении или переобучении, теряют право на оказание получение адресной социальной помощи на шесть месяцев.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов (с момента регистрации, получения талона и т.п.), подача электронного запроса для получения государственной услуги: 10 дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдачи необходимых документов (с момента регистрации, получения талона и т.п.), электронного запроса для получения государственной услуги: 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, максимальный размер файла как результат оказания государственной услуги: 30 минут.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Петропавловска от 08.09.2008 N 1525
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Стандарт оказания государственной услуги назначение государственной адресной социальной помощи размещен на стенде в здании государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", находящегося по адресу: город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35.
10. График приема заявителей: со вторника по пятницу, с 9 часов до 13 часов, перерыв с 13 часов до 14 часов.
11. Условия места предоставления услуги:
В здании государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" предусмотрен пандус для передвижения инвалидов на колясках, кресла, стулья в зале ожиданий, информационные стенды.
2. Порядок оказания государственной услуги

6. Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті алуға  жан басына шаққандағы табысы кедейлік шегінен аспайтын Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар, тұруға құқығы бар азаматтығы жоқ Қазақстан Республикасында тұрғылықты тұратын тұлғалар, босқын дәрежесі бар тұлғалар құқылы.
Стационарлық емделуде бір айдан артық болған мүгедектер мен тұлғалардан басқаларға, күндізгі оқу бөліміндегі оқушылар мен курсанттарға, магистратура мен аспирантураны қоса алғанда, сондай-ақ І және ІІ топ мүгедектерін, сексен жастан асқан және күтімінде жеті жасқа дейінгі балалары бар тұлғалардан басқа жұмыспен қамту мәселесі жөніндегі уәкілетті органдарда тіркелмеген жұмыссыздарға атаулы әлеуметтік көмек тағайындалмайды.
Ұсынылған жұмыстан немесе жұмысқа орналасудан себепсіз бас тартқан, өз еркімен қоғамдық жұмысқа қатысуға, оқудан және қайта оқудан бас тартқан жұмыссыздар атаулы әлеуметтік көмек көрсетуді алу құқығын алты айға жоғалтады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттарды тұтынушы тапсырған кезден (талон алуға тіркелген кезден және т.с.с.)мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі: 10 күні;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде (талон алуға тіркелу кезінде және т.с.с.) кезекте күту уақытының барынша мүмкіндігі: 30 минут;
3) құжаттарды алу кезінде кезекте күту уақытының барынша мүмкіндігі, мемлекеттік қызмет алушы ретінде файл мөлшерінің барынша мүмкіндігі: 30 минут;
Ескерту. 7 тармақшаға өзгерту енгізілді - Петропавл қаласы әкімдігінің 2008.09.08 N 1525 Қаулысымен
8. Мемлекеттік қызмет: мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек көрсету тегін беріледі.
9. Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау мемлекеттік қызмет көрсету стандарты "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі стендінде орналастырылған, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, 31, 32 кабинеттер.
10. Өтініш берушілерді қабылдау кестесі: сейсенбіден  жұмаға дейін; сағат 9.00- ден сағат 13.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейін.
11. Қызмет көрсетілетін орын: "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі ғимаратында арбашадағы мүгедектердің кіруі үшін пандус, күту залында отыру орындары, құжаттар дайындау үшін үстелдер, ақпараттық стенд.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі

12. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги:
заявление;
сведения о составе семьи;
сведения о полученных доходах членов семьи заявителя;
сведения о наличии подсобного хозяйства.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Петропавловска от 8.09.2008 гN 1525
13. Бланки выдаются в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" по адресу: улица Казахстанской правды, 35, кабинеты N 31, N 19.
14. Заявление с полным пакетом необходимых документов сдается в  государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" по адресу: улица Казахстанской правды, 35, кабинет N 19.
15. После сдачи всех необходимых документов для получения государственной услуги, потребителю государственной услуги выдается отрывной талон заявления.
16. Способ оказания услуги - личное посещение.
Уведомление об оказании (неоказании) государственной услуги направляется почтой или личное посещение государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" по адресу: улица Казахстанской правды, 35, кабинеты N 31, N 19.
17. Приостановление оказания или отказ в предоставлении государственной услуги:
недостоверность сведений предоставляемых заявителем;
несоответствие представленных документов;
превышение среднедушевого дохода на человека в месяц над размером черты бедности на соответствующий период.
3. Принципы работы
18. При обращении за предоставлением государственной услуги граждане могут рассчитывать на:
1) вежливость, ответственность и профессионализм специалистов отдела;
2) бесплатное получение заявления установленного образца;
3) ежемесячное перечисление назначенных выплат на банковский счет.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Петропавловска от 08.09.2008 N 1525
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования

12. Мемлекеттік қызметті алу үшін, оның ішінде жеңілдіктері бар адамдар үшін қажетті құжаттар мен талаптардың тізбесін көрсету:
Өтініш.
Отбасы құрамы туралы мәлімет.
Өтініш берушінің және оның отбасы мүшелерінің алған табыстары туралы мәлімет.
Қосалқы шаруашылық болуы туралы мәліметтер.
Ескерту. 12 тармақшаға өзгерту енгізілді - Петропавл қаласы әкімдігінің 2008.09.08 N 1525 Қаулысымен
13. Бланктер "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінде беріледі; мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй,N 31,N 19 кабинеттер.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті сайтқа сілтемені не толтырылған бланкілерді, нысандарды, өтініштерді және басқа да құжаттарды тапсыратын жауапты адамның мекен-жайын және кабинетінің нөмірін көрсету:
Қажетті толық құжаттар топтамасымен өтініш "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне беріледі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй,N 31,N 19 кабинеттер, телефон 340055.
15. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушының мемлекеттік қызметті алған күні бар барлық қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын құжат өтініш бар талон.
16. Хабарлама почта арқылы жіберіледі немесе мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй,N 31,N 19 кабинеттерге жеке бару.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту негіздерінің толық тізбесі:
өтініш беруші мәліметтерінің жалғандығы;
ұсынылған құжаттардың сәйкессіздігі;
айдағы жан басына шаққанда сәйкес кезеңдегі орташа табыстың  кедейлік шегінен асуы.
3. Жұмыс қағидаттары
18.  Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінгенде азаматтар:
1) бөлім мамандарының әдептілігіне, жауапкершілігіне және кәсібилігіне;
2) белгіленген үлгіде тегін өтініш алуға;
3) банк шотына тағайындалған төлемдерді ай сайын аударуға сенім білдіреді.
Ескерту. 18 тармақшаға өзгерту енгізілді - Петропавл қаласы әкімдігінің 2008.09.08 N 1525 Қаулысымен
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Үлгі стандартқа қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі

21. Обжалование действия должностного лица осуществляется посредством обращения к руководителю государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" по адресу: улица Казахстанской правды, 35, кабинет N 24, или заместителю кабинет N 27.
22. Жалоба подается:
Руководителю государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" - кабинет N 24; заместителю начальника - кабинет N 27;
Государственное учреждение "Департамент координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области" - адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Абая, 64.
23. Документ, подтверждающий принятие жалобы и предусматривающий срок и место получения ответа на поданную жалобу - отрывной талон.
6. Контактная информация
24. Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" - город Петропавловск, улица Казахстанской Правды, 35, адрес электронной почты: gu_pavl@mail.online.kz.
Начальник государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" - телефон 344718, кабинет N 24.
Заместители начальника: телефон 340801, кабинет N 28; телефон 311135, кабинет N 27.
Начальник отдела адресной социальной помощи государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" телефон 340055, кабинет N 32.
Oтдел адресной социальной помощи государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" - кабинеты N 19, N 31, N 32.
Государственное учреждение "Департамент координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области", адрес: Северо-Казахстнская область, город Петропавловск, улица Абая, 64.

21. Лауазымдық тұлғаның іс-әрекетіне шағымдану "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысына (24 кабинет) немесе әлеуметтік мәселелер жөніндегі орынбасарына (27 кабинет) тікелей жүгіну арқылы жүргізіледі.
22. Шағымдар беріледі:
"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ бастыққа немесе орынбасарына беріледі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй,N 24,N 27 кабинеттер, телефондары: 34-47-18, 31-11-35;
"Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, Петропавл қаласы, Абай көшесі, 64.
23. Шағымның қабылданғанын растайтын және берілген шағымға жауап алатын мерзім мен орынды көздейтін құжат - кесілген талон.
6. Байланыс ақпараты
24.»"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй,N 24 кабинет, телефоны: 34-47-18 электрондық почтаның адресі:gu pavl@mail.online.kz.
"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі бастығының орынбасарлары,  N 28 кабинет, телефоны: 34-08-01, N 27 кабинет, телефоны 311135.
"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек бөлімінің бастығы телефоны 340055, N 32 каб.
"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек бөлімі N 19, N 31, N 32 кабинеттер.
"Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар" мемлекеттік мекемесінің бастығы, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Абай көшесі, телефон 465648,N 213 кабинет.