Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Назначение государственного пособия семьям, имеющих детей до 18 лет" государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска"
Постановление акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 11 декабря 2007 года N 1973. Зарегистрировано Управлением юстиции города Петропавловска Северо-Казахстанской области 11 января 2008 года N 13-1-98. Утратило силу - постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 17 июля 2009 года N 824
Утратило силу - постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 17.07.2009 г. N 824
В соответствии со статьями 1, 9-1, 15-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года N 107 "Об административных процедурах", постановлений Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги", от 30 июня 2007 года N 561 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги "Назначение государственного пособия семьям, имеющим детей до 18 лет" государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города Сарсембаева А.З.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким города
Утверждено
постановлением акимата
города Петропавловска
от 11 декабря 2007 года N 1973
Стандарт оказания государственной услуги "Назначение государственного пособия семьям, имеющим детей до 18 лет"
1. Общие положения
1. Государственная услуга - назначение  государственного пособия семьям, имеющим детей до 18 лет.
2. Форма оказываемой государственной услуги - частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 29 Правил назначения и выплаты пособий семьям, имеющим детей, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года N 1092 "Уполномоченный орган по назначению и выплате пособий на детей в течение десяти рабочих дней со дня поступления документов от заявителя или акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа формирует дело и принимает решение о назначении (отказе в назначении) пособия на детей".
4. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска".

"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен "18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік қызметін көрсету стандартын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық әкімдігінің 2007 жылғы 11 желтоқсандағы N 1973 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Петропавл қаласының әділет басқармасында 2008 жылғы 11 қаңтарда N 13-1-98 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 17 шілдеде N 824 Қаулысымен
Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2009.07.17 N 824 Қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" N 107 Заңының 1, 9-1, 15-1 баптарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" N 558, 2007 жылғы 30 маусымдағы "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімін бекіту туралы" N 561 қаулыларына сәйкес, қала әкімдігі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар" мемлекеттік мекемесінің "18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсетуінің қоса берілген стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің бірінші орынбасары Ә.З. Сәрсембаевқа жүктелсін.
3.  Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң  қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі
Петропавл қаласы әкімдігінің
2007 жылғы 11 желтоқсан
N 1973 қаулысымен
бекітілген
"18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет - 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны - ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетуге негіз - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 қарашадағы 1092 қаулысымен бекітілген Балалары бар отбасыларға жәрдемақы тағайындау және төлеу ережелерінің 29 пункті "Жәрдемақы тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті орган өтініш берушіден немесе поселке, ауыл(село), ауылдық (селолық) округ әкімінен құжат келіп түскеннен бастап он жұмыс күні ішінде істер қалыптастырады және жәрдемақы тағайындау (бас тарту) туралы шешім қабылдайды".
4. Мемлекеттік қызметті "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі"»мемлекеттік мекемесі ұсынады.

5. Форма завершения (результат), оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель:
Уведомление (письмо).
6. Государственная услуга оказывается: семьям, имеющим детей в возрасте до 18 лет со среднедушевым семьи ниже стоимости продовольственной корзины.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Петропавловска от 08.09.2008 N 1521
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов (с момента регистрации, получения талона и т.п.), подача электронного запроса для получения государственной услуги: 10 рабочих дней;
максимально допустимое время ожидания в очереди при сдачи необходимых документов (с момента регистрации, получения талона и т.п.), электронного запроса для получения государственной услуги: 30 минут;
максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, максимальный размер файла как результат оказания государственной услуги: 30 минут.
8. Государственная услуга (назначение государственного пособия семьям, имеющим детей до 18 лет) предоставляется бесплатно.
9. Стандарт оказания государственной услуги (назначение государственного пособия семьям, имеющим детей до 18 лет) размещен на стенде в здании государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", находящегося по адресу: город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35, кабинеты N 31, N 32.
10. График приема заявителей: со вторника по пятницу, с 9 часов до 13 часов, перерыв с 13 часов до 14 часов.
11. В здании государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" предусмотрен пандус для передвижения детей-инвалидов на колясках, кресла, стулья в зале ожиданий, информационные стенды.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов и требований для получения государственной услуги:
заявление для назначения пособия на детей;
копия свидетельства о рождении ребенка;
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
копия документа, подтверждающего местожительство семьи;
сведения о составе семьи (согласно приложению 1 к Правилам назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года N 1092);
сведения о доходах членов семьи согласно (согласно приложению 1 к Правилам назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года N 1092) с приложением подтверждающих документов.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки с приложением подтверждающих документов, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.

5. Тұтынушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуді аяқтау нысаны (нәтижесі): хабарлама (хат).
6. Әр отбасы мүшесіне шаққанда табысы тұтыну себетінен төмен, 18 жасқа дейін балалары бар отбасылар.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттарды тұтынушы тапсырған кезден (талон алуға тіркелген кезден және т.с.с.) мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі: 10 жұмыс күн.
қажетті құжаттарды тапсырған кезде (талон алуға тіркелу кезінде және т.с.с.) кезекте күту уақытының барынша мүмкіндігі: 30 минут.
құжаттарды алу кезінде кезекте күту уақытының барынша мүмкіндігі, мемлекеттік қызмет алушы ретінде файл мөлшерінің барынша мүмкіндігі: 30 минут.
8. 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау мемлекеттік қызметі тегін беріледі.
9. 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау мемлекеттік қызмет көрсету стандарты»"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ғимаратының стендінде орналастырылған, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 31, N 32 кабинеттер.
10. Жұмыс кестесі: сейсенбіден жұмаға дейін; сағат 9.00- ден сағат 13.00-ге дейін , үзіліс сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейін.
11. Қызмет көрсетілетін орынның шарттарын көрсету (үй-жай режимі, қауіпсіздікті қамтамасыз ету, жеке мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жасалған жағдайлар, күтудің және қажетті құжаттарды дайындаудың қолайлы жағдайлары (күту залы, үлгілер қойылған таған) және т.с.с.):
"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі ғимаратында арбашадағы мүгедектердің күруі үшін пандус, күту залында отыру орындары, құжаттар дайындау үшін үстелдер, ақпараттық стенд.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін, оның ішінде жеңілдіктері бар адамдар үшін қажетті құжаттар мен талаптардың тізбесін көрсету:
балаларға жәрдемақы тағайындау үшін өтініш;
баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі;
өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжат көшірмесі;
отбасы тұрғылықты жерін анықтайтын құжат көшірмесі
отбасы құрамы туралы мәлімет; (Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2  қарашадағы N 1092 қаулысымен бекітілген Балалары бар отбасыларға жәрдемақы тағайындау және төлеу ережелерінің 1 қосымшасына сәйкес);
Құжаттардың салыстыру үшін түпнұсқасы көшірмесімен бірге ұсынылады, одан кейін түпнұсқа өтініш берушіге қайтарылып беріледі.

13. Бланки выдаются в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" по адресу: улица Казахстанской правды, 35, кабинеты N 31, N 19.
14. Заявление с полным пакетом необходимых документов сдается в  государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" по адресу: улица Казахстанской правды, 35, кабинет N 19.
15. После сдачи потребителем всех необходимых документов для получения государственной услуги выдается отрывной талон заявления.
16. Способ оказания услуги - личное посещение.
В случае невозможности личного обращения одного из родителей, опекунов или попечителей с заявлением о назначении пособий родители, опекуны или попечители вправе уполномочить других лиц на обращение с заявлением о назначении пособий на основании доверенности, выданной в установленном порядке.
Уведомление об оказании (неоказании) государственной услуги направляется почтой или личное посещение государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" по адресу: улица Казахстанской правды, 35, кабинеты N 31, N 19.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Петропавловска от 08.09.2008 N 1521
17. Перечень оснований для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги:
недостоверность сведений предоставляемых заявителем;
несоответствие представленных документов;
превышение среднедушевого дохода на человека в месяц над размером продовольственной корзины на соответствующий квартал.
3. Принципы работы
18. При обращении за предоставлением государственной услуги граждане могут рассчитывать на:
вежливость, ответственность и профессионализм специалистов отдела;
бесплатное получение заявления установленного образца;
ежемесячное перечисление назначенных выплат на банковский счет.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Петропавловска от 08.09.2008 N 1521
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Обжалование действия должностного лица осуществляется посредством обращения к руководителю государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" по адресу: улица Казахстанской правды, 35, кабинет N 24, или заместителю кабинет N 27.

13. Мемлекеттік қызметті алу үшін толтырылуы қажет сайтқа сілтемені не бланк берілетін орынды (өтініш нысандарды және т.с.с) көрсету.
Бланктер "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінде беріледі; мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 31, N 19 кабинеттер.
14. Қажетті толық құжаттар топтамасымен өтініш "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне беріледі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 19 кабинет.
15. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушының мемлекеттік қызметті алған күні бар барлық қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын талон беріледі.
16. Қызмет көрсету тәсілі - жеке бару.
Мемлекеттік қызмет көрсету (қабыл алмау) туралы хабарлама почта арқылы жіберіледі немесе жеке келгенде айтылады, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 31, N 19 кабинеттерге жеке бару.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту негіздерінің толық тізбесін көрсету:
өтініш беруші мәліметтерінің жалғандығы;
ұсынылған құжаттардың сәйкессіздігі;
айдағы жан басына шаққанда сәйкес кезеңдегі орташа табыстың кедейлік шегінен асуы.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінгенде азаматтар:
бөлім мамандарының әдептілігіне, жауапкершілігіне және кәсібилігіне;
белгіленген үлгіде тегін өтініш алуға;
банк шотына тағайындалған төлемдерді тоқсан сайын аударуға сенім білдіреді.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Үлгі стандартқа қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысына (N 24 кабинет) немесе әлеуметтік мәселелер жөніндегі орынбасарына (N 27 кабинет) тікелей жүгіну арқылы жүргізіледі.