Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Назначение и выплата отдельных видов социальных льгот участникам и инвалидам Великой Отечественной войны" государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска"
Постановление акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 11 декабря 2007 года N 1967. Зарегистрировано Управлением юстиции города Петропавловска Северо-Казахстанской области 11 января 2008 года N 13-1-106. Утратило силу - постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 17 июля 2009 года N 824
Утратило силу - постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 17.07.2009 г.N 824
В соответствии со статьями 1, 9-1, 15-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года N 107 "Об административных процедурах", постановлений Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги", от 30 июня 2007 года N 561 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лица", акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги "Назначение и выплата отдельных видов социальных льгот участникам и инвалидам Великой Отечественной войны" государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города Сарсембаева А.З.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким города
Утверждено
постановлением акимата
города Петропавловска
от 11 декабря 2007 года N 1967
Стандарт оказания государственной услуги "Назначение и выплата отдельных видов социальных льгот участниками и инвалидам Великой Отечественной войны"
1. Общие положения
1. Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов.
2. Форма оказываемой государственной услуги - частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 2 Правил предоставления отдельных видов социальных льгот участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, утвержденных постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области N 549 от 10 сентября 2004 года "Об утверждении Правил предоставления отдельных видов социальных льгот участникам и инвалидам Великой Отечественной войны", с внесенными изменениями постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области N 750 от 14 июня 2007 года "О внесении изменений в постановление акимата города Петропавловска от 10 сентября 2004 года N 549", (государственная регистрация N 13-1-79 от 18.07.2007 года) "Назначение социальной помощи производится государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска".

"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне әлеуметтік жеңілдіктердің жекеленген түрлерін тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызметін көрсету стандартын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық әкімдігінің 2007 жылғы 11 желтоқсандағы N 1967 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Петропавл қаласының Әділет басқармасында 2008 жылғы 11 қаңтарда N 13-1-106 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 17 шілдеде N 824 Қаулысымен
Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2009.07.17 N 824 Қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" N 107 Заңының 1, 9-1, 15-1 баптарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" N 558, 2007 жылғы 30 маусымдағы "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімін бекіту туралы" N 561 қаулыларына сәйкес, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар" мемлекеттік мекемесінің "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне әлеуметтік жеңілдіктердің жекеленген түрлерін тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет көрсетуінің қоса берілген стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің бірінші орынбасары Ә.З. Сәрсембаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң  қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі
Петропавл қаласы әкімдігінің
2007 жылғы 11 желтоқсандағы
N 1967 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты
"Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне әлеуметтік жеңілдіктердің жекеленген түрлерін тағайындау және төлеу"
1. Негізгі ұғымдар
1. Жергілікті уәкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны - ішінара автоматтандырылған
3. Мемлекеттік қызмет көрсетуге негіз - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 14 маусымдағы "Әлеуметтік көмекті тағайындауды "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі жүзеге асырады" N 750 қаулысымен енгізілген өзгертулерімен "Мемлекеттік дәрігерлік- әлеуметтік мекемеде әлеуметтік қызмет көрсету бағытында облыстық (республикалық маңызы бар қала, астана) уәкілетті орган жүзеге асырады" Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 10 қыркүйектегі N 549 қаулысымен бекітілген (2007 ж. 18.07. мемлекеттік тіркеу N 13-1-79) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне әлеуметтік жәрдемақының жекелеген түрлерін көрсету ережесінің 2 тармағы.
"Әлеуметтік көмек тағайындауды "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі жүргізеді".

4. Государственная услуга предоставляется Государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловск".
5. Форма завершения (результат) оказываемой государственной услуги - уведомление.
6. Государственная услуга оказывается: участникам и инвалидам Великой Отечественной войны.
7. Сроки оказания государственной услуги - не позднее тридцати календарных дней.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Место размещения стандарта оказания государственной услуги:
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35.
10. График работы: с понедельника по пятницу, с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов.
11. Условия места предоставления услуги - зал ожидания, для людей с ограниченными возможностями - пандус, места для сидения.
2. Порядок оказания государственной услуги
12.Перечень необходимых документов для получения государственной услуги:
1) бланк заявления;
2) удостоверение личности заявителя;
3) удостоверение участника или инвалида Великой Отечественной войны;
4) пенсионная книжка;
5) сберегательная книжка, на счет которой зачисляется пенсия.
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", график работы и приема: с понедельника по пятницу, с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35, кабинеты N 10, N 11, N 12, телефоны: 34-45-70, 31-11-27.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Петропавловска от 08.09.2008 N 1531
13. Все необходимые бланки заявлений находятся у специалиста приемной.
14. Документы, необходимые для получения государственной услуги сдаются в Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35, кабинеты N 11, N 12 .
15. После предъявления всех необходимых документов для получения государственной услуги, потребителю государственной услуги выдается талон с указанием даты принятия и срока исполнения.
16. Способ оказания услуги - личное посещение.
Конечный результат оказания услуги выдается по адресу: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35, кабинеты N 11, N 12 .
17. Основанием для приостановления оказания государственной услуги является предоставление заведомо ложных сведений и недостоверные сведения документов.

4. Мемлекеттік қызметті "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі ұсынады.
5. Тұтынушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны (нәтижесі) - хабарлама.
6. Мемлекеттік қызмет Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері - 30 күнтізбелік күннен кем емес.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тегін.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету стандартын міндетті түрде орналастыру орны:
"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, мекенжайы Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй.
10. Жұмыс кестесі: дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 9.00- ден сағат 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейін.
11. Қызмет көрсетілетін орынның шарттары - күту залы, мүмкіндіктері шектелген адамдар үшін - пандус, отыру орындары.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін, оның ішінде жеңілдіктері бар адамдар үшін қажетті құжаттар мен талаптардың тізбесін көрсету:
1) Өтініш бланкісі;
2) Өтініш берушінің жеке куәлігі;
3) Ұлы Отан соғысының қатысушысы мен мүгедегі куәлігі;
4) Зейнетақы кітапшасы;
5) зейнетақы аударылатын жинақ кітапшасының есеп-шотына;
"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, жұмыс және қабылдау кестесі: дүйсенбіден жұмаға дейін, жұмыс уақыты сағат 9-дан бастап 18 сағатқа дейін, түскі үзіліс 13 сағаттан 14 сағатқа дейін, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 10, N 11, N 12 кабинеттер, телефондар: 34-45-70 31-11-27.
Ескерту. 12 тармақшаға өзгерту енгізілді - Петропавл қаласы әкімдігінің 2008.09.08 N 1531 Қаулысымен.
13. Барлық қажетті өтініш бланкілері қабылдау бөлмесіндегі маманда болады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне тапсырылады,   мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй. N 11, N 12 кабинеттер.
15. Тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырғаннан соң мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыға қабылдау уақыты мен орындау мерзімі көрсетілген талон беріледі.
16. Қызмет көрсету тәсілі - жеке бару.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің соңғы нәтижесі мына мекенжай бойынша беріледі: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 8 кабинет.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұруға негіз - қасақана жалған мәліметтер мен құжаттарды беру.

3. Принципы работы
18. Принципы работы, которым руководствуется государственный орган по отношению к потребителю услуг:
1) получение полной и подробной информации о порядке предоставления услуги;
2) вежливость, ответственность и профессионализм;
3) бесплатное получение заявления, установленного образца и прилагаемых к нему бланков;
4) получение уведомления о принятом решении, в случае отказа в уведомлении будут указаны причины отказа.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности, которые указаны в приложении к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц можно получить: Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35, кабинет N 24, телефон: 34-47-18, адрес электронной почты: gu_pavl@mail.online.kz.
22. Жалоба подается:
1) начальнику или заместителю начальника государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35, кабинет N 24, N 28, телефоны: 34-47-18, 34-08-01, адрес электронной почты: gu_pavl@mail.online.kz;
2) вышестоящие организации;
3) суд.
23. Документ, подтверждающий принятие жалобы и предусматривающий срок и место получения ответа на поданную жалобу: талон о принятии обращения, журнал регистрации обращений граждан. Место получения ответа на жалобу - Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35, кабинет N 24, телефон: 34-47-18, адрес электронной почты: gu_pavl@mail.online.kz.
6. Контактная информация
24. Начальник государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35, кабинет N 24, телефон: 34-47-18, адрес электронной почты: gu_pavl@mail.online.kz.
Заместитель начальника государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35, кабинет N 28, телефон 34-08-01, адрес электронной почты: gu_pavl@mail.online.kz.

3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік органның қызмет көрсетуді тұтынушыға қатысты басшылыққа алатын жұмыс қағидаттары:
1) қызмет көрсету тәртібі туралы толық және анық ақпарат алу;
2) мамандардың сыпайылығы, жауапкершілігі және кәсібилігі.
3) белгіленген үлгідегі өтінішті және оған қоса берілетін бланкіні тегін алу;
4) шешім қабылдау туралы хабарлама алу, қабыл алынбаған жағдайда қабыл алмау себептері хабарламада көрсетілетін болады.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Үлгі стандартқа қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін алуға болады: "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 24 кабинет
22. Шағым беріледі:
1) "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығына немесе орынбасарына, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 24, N 28 кабинеттер, телефондары: 34-47-18, 34-08-01, электрондық почтаның мекенжайы: gu pavl@mail.online.kz.
2) жоғары тұрған ұйымдарға;
3) сот.
23. Шағымның қабылданғанын растайтын және берілген шағымға жауап алатын мерзім мен орынды көздейтін құжат: жүгінудің қабылданғаны туралы талон, азаматтардың жүгінулерін тіркеу журналы. Шағымға жауап алу орны: "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 24, N 28 кабинеттер, телефондары: 34-47-18, 34-08-01, электрондық почтаның мекенжайы: gu pavl@mail.online.kz.
24. "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 24 кабинет, телефоны: 34-47-18 электрондық почтаның адресі:gu pavl@mail.online.kz
"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі бастығының орынбасары, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 28 кабинет, телефоны: 34-08-01, электрондық почтаның адресі : gu pavl@mail.online.kz.

25. Информация для потребителя о дополнительных услугах - возможность получения участниками и инвалидами Великой отечественной войны социальной помощи в размере 230 тенге ежемесячно.

25. Тұтынушы үшін қосымша қызметтер туралы ақпарат - Ұлы Отан соғысының қатысушысы мен мүгедегіне ай сайын 230 теңге мөлшерінде әлеуметтік көмек алу мүмкіндігі.