О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 декабря 2007 года № 638 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие профессиональные учебные программы высшего образования"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 апреля 2008 года № 213. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 апреля 2008 года № 5197. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 21 мая 2012 года № 230
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 21.05.2012 № 230.
В целях приведения в соответствии с  Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании"  ПРИКАЗЫВАЮ :
1. В  приказе Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 декабря 2007 года N 638 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие профессиональные учебные программы высшего образования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 5115, опубликованный в "Юридической газете" от 22 февраля 2008 года, N 28):
в  Типовые правила приема на обучение в организации образования, реализующие профессиональные учебные программы высшего образования, утвержденные вышеуказанным приказом, внести следующие изменения и дополнения:
в абзаце втором пункта 2 слова "в соответствии с установленной квотой" исключить;
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. ЕНТ проводится для выпускников организаций общего среднего образования текущего года.
Комплексное тестирование проводится для выпускников организаций среднего общего образования прошлых лет, выпускников начальных и средних профессиональных учебных заведений (технических и профессиональных, послесредних), выпускников общеобразовательных школ, обучавшихся по линии международного обмена школьников за рубежом, не принявших участие в ЕНТ, выпускников общеобразовательных школ с узбекским, уйгурским и таджикским языками обучения, выпускников республиканских музыкальных школ-интернатов, а также граждан, окончивших учебные заведения за рубежом.";
пункт 6 после слов "в соответствии с баллами сертификата" дополнить словами "ЕНТ или";
в пункте 9 слова "от 11 ноября 2002 года N 1188 "Об установлении квоты приема при поступлении на учебу в организации среднего профессионального и высшего профессионального образования для отдельных категорий лиц" заменить словами "от 28 марта 2008 года N 296 "Об установлении квоты приема при поступлении на учебу в организации образования, реализующие профессиональные учебные программы технического и профессионального, послесреднего и высшего образования";
в пункте 11:
после слов "творческой подготовки" дополнить словами "(далее - творческие специальности)";
после слов "творческих экзаменов" дополнить словами "(далее - творческие экзамены)";
в пункте 13:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Граждане, поступающие на творческие специальности сдают творческие экзамены, которые проводятся приемными комиссиями избранных ими вузов. Количество творческих экзаменов равно двум.";
в абзаце втором, третьем и четвертом слова "Специальные (творческие)", "специальному (творческому)", "специального (творческого)" заменить соответственно словами "Творческие", "творческому", "творческого";

"Жоғары білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2007 жылғы 19 желтоқсандағы N 638 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және Ғылым министрінің 2008 жылғы 18 сәуірдегі N 213 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 24 сәуірде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5197 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 21 мамырдағы № 230 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 2012.05.21 № 230 Бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін  3-тармақтан қараңыз.
"Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі  Заңына сәйкестендіру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жоғары білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік ережелерін бекіту туралы" (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5115 тіркелген, "Заң газетінің" 2008 жылғы 22 ақпандағы N 28 санында жарияланған) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2007 жылғы 19 желтоқсандағы  N 638 бұйрығында :
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жоғары білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың  үлгілік ережелеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
2-тармақтың екінші абзацында "белгіленген квотаға сәйкес" деген сөздер алынып тасталсын;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. ҰБТ ағымдағы жылғы жалпы орта білім беретін ұйымдардың бітірушілері үшін өткізіледі.
Кешендi тестiлеу өткен жылдардағы жалпы орта білім беретін ұйымдардың бітірушілері, бастауыш және кәсiптiк орта оқу орындарын бiтiрушiлер (техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі), ҰБТ-ға қатыспаған халықаралық оқушылармен алмасу желiсi бойынша шетелде оқыған жалпы бiлiм беретiн мектепті бiтiрушiлер, өзбек, ұйғыр және тәжiк тілдерiнде оқытатын жалпы орта білім беретін мектептi бiтiрушiлер, республикалық музыка мектеп-интернаттарының бітірушілері, сондай-ақ оқу орындарын шетелде бiтiрген азаматтар үшін өткізіледі.";
6-тармақтағы "кешенді тестілеудің" деген сөздерден кейін "немесе ҰБТ" деген сөздермен толықтырылсын;
9-тармақтағы "Кәсіптік орта және кәсіптік жоғары білім беру ұйымдарына оқуға түсу кезінде адамдардың жекелеген санаттары үшін қабылдау квотасын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қарашадағы N 1188" деген сөздер "Техникалық және кәсіптік, орта оқу орнынан кейінгі және жоғары білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға түсу кезінде қабылдау квотасын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 28 наурыздағы N 296" деген сөздермен ауыстырылсын;
11-тармақта:
"арнаулы немесе шығармашылық дайындықты" деген сөздерден кейін" (бұдан былай - шығармашылық мамандықтары)" деген сөздермен толықтырылсын;
"арнаулы немесе шығармашылық емтихандар" деген сөздерден кейін "(бұдан былай - шығармашылық емтихандар)" деген сөздермен толықтырылсын;
13-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Шығармашылық мамандықтарға түсетін азаматтар өздері таңдаған ЖОО-ның қабылдау комиссиялары өткізетін шығармашылық емтихан тапсырады. Шығармашылық емтихандар саны - екеу.";
екінші, төртінші және бесінші абзацтағы "Арнайы (шығармашылық)" деген сөздер "Шығармашылық" деген сөзбен ауыстырылсын;

в абзаце третьем цифры "45" заменить цифрами "25";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Комплексное тестирование проводится по желанию граждан на казахском или русском языках в объеме учебных программ среднего образования по четырем предметам: казахскому или русскому языку (язык обучения), истории Казахстана, математике, и предмету по выбору, определяемому в зависимости от избранной специальности согласно приложению 3.";
в пункте 21 цифры "30" заменить цифрами "25";
в пункте 22 слова "2 астрономических часа" заменить словами "2 часа 30 минут";
в пункте 29:
после слова "сертификат" дополнить словами "ЕНТ или";
в абзаце третьем слова "предметов комплексного тестирования, определенных в приложении 3," заменить словами "предмета по выбору";
пункт 36 изложить в следующей редакции:
"36. В конкурсе на получение образовательного гранта учитываются баллы по казахскому или русскому языку (язык обучения), истории Казахстана, математике и предмету по выбору.
Для участия в конкурсе необходимо набрать не менее 50 баллов, в том числе не менее 7 баллов по профильному предмету (не менее 10 по каждому творческому экзамену), а по остальным предметам - не менее 3 баллов.";
пункт 37 после слова "сертификата" дополнить словами "ЕНТ или";
пункт 39 после слов "с баллами сертификатов" дополнить словами "ЕНТ или";
в пункте 41 после слов "одинаковых баллов сертификатов" дополнить словами "ЕНТ или";
пункт 44 после слова "сертификат" дополнить словами "ЕНТ или комплексного тестирования";
в пункте 46:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"46. На платное обучение зачисляются выпускники организаций общего среднего образования текущего года, прошедшие ЕНТ, участники комплексного тестирования, набравшие по результатам тестирования не менее 50 баллов по следующим предметам: казахскому или русскому языку (язык обучения), истории Казахстана, математике и предмету по выбору, в том числе не менее 7 баллов по профильному предмету (не менее 10 по каждому творческому экзамену), а по остальным предметам - не менее 3 баллов.";
в абзаце третьем слова "специальные (творческие)" заменить на слова "творческие";
приложение 3 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту высшего и послевузовского образования (С.М. Омирбаев) представить настоящий приказ в установленном порядке на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.

үшінші абзацтағы "45" деген сан "25" деген санмен ауыстырылсын;
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Кешенді тестілеу азаматтардың қалауы бойынша қазақ немесе орыс тілдерінде орта білім берудің оқу бағдарламалары көлемінде төрт пән: қазақ немесе орыс тілі (оқу тілі), Қазақстан тарихы, математика және 3-қосымшаға сәйкес талапкердің таңдаған мамандығына байланысты пән бойынша өткізіледі.";
21-тармақтағы "30" деген сан "25" деген санмен ауыстырылсын.
22-тармақтағы "2 астрономиялық сағат" деген сөздер "2 сағат 30 минут" деген сөздермен ауыстырылсын;
29-тармақта:
"кешенді тестілеудің" деген сөздерден кейін "немесе ҰБТ" деген сөзбен толықтырылсын;
үшінші абзацтағы сөйлем мынадай редакцияда жазылсын:
"Таңдау пәндері сәйкес келген жағдайда азамат төрт мамандықты көрсете алады";
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Білім беру грантын алуға арналған конкурста қазақ немесе орыс тілі (оқу тілі), Қазақстан тарихы, математика және таңдау пәні бойынша жинаған балдар ескеріледі.
Конкурсқа қатысу үшін төменгі балл деңгейі 50 балды құрайды, оның ішінде кемінде 7 балл бейіндік пәннен, (әрбір шығармашылық емтихан бойынша кемінде 10) ал қалған пәндерден кемінде 3 балл болуы қажет.";
37-тармақтағы "сертификат" деген сөз "ҰБТ немесе кешенді тестілеу сертификаттары" деген сөздермен ауыстырылсын;
39-тармақтағы "мамандықтардың реті бойынша" деген сөздерден кейін "ҰБТ немесе кешенді тестілеудегі" деген сөздермен толықтырылсын;
41-тармақтағы "Сертификаттар" деген сөз "ҰБТ немесе кешенді тестілеу сертификаттары" деген сөздермен ауыстырылсын;
44-тармақтағы "сертификатты" деген сөз "ҰБТ немесе кешенді тестілеу сертификаттарын" деген сөздермен ауыстырылсын;
46-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"46. Ақылы оқуға ағымдағы жылғы ҰБТ-дан өткен, жалпы орта білім беру ұйымын бітірушілер, тестілеу нәтижелері бойынша 50 балл келесі пәндерден: қазақ немесе орыс тілінен (оқу тілі), Қазақстан тарихы, математика және таңдау пәнінен, оның ішінде, бейіндік пәннен 7 балдан кем емес (әрбір шығармашылық емтиханнан 10 балдан кем емес), ал қалған пәндерден ең төмені 3 балдан жинаған кешенді тестілеуге қатысушылар қабылданады.";
үшінші абзацтағы "арнайы (шығармашылық)" деген сөздер "шығармашылық" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-қосымша осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті (С.М. Өмірбаев) осы бұйрықты белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге ұсынсын.
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Шамшидинову К.Н.
Министр                                               Ж. Туймебаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Дерновой
18 апреля 2008 года
Приложение
к Приказу Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 18 апреля 2008 года N 213
Приложение 3
к Типовым правилам приема на обучение в
организации образования, реализующие
профессиональные учебные программы
высшего образования, утвержденным приказом
Министра образования и науки Республики
Казахстан от 19 декабря 2007 года N 638
Перечень
специальностей с указанием предметов ЕНТ и
комплексного тестирования
Код
Наименование групп
специальностей и
специальностей
Предметы по
выбору
Профильный предмет
Специальности бакалавриата
1. Образование
050101
Дошкольное обучение и
воспитание
Биология
Математика
050102
Педагогика и методика
начального обучения
Биология
Математика
050103
Педагогика и психология
Биология
Биология
050104
Начальная военная
подготовка
2-творческих
экзамена
1-й творческий
экзамен
050105
Дефектология
Биология
Биология
050106
Музыкальное образование
2-творческих
экзамена
1-й творческий
экзамен
050107
Изобразительное
искусство и черчение
2-творческих
экзамена
1-й творческий
экзамен
050108
Физическая культура и
спорт
2-творческих
экзамена
1-й творческий
экзамен
050109
Математика
Физика
Математика
050110
Физика
Физика
Физика
50111
Информатика
Физика
Математика
050112
Химия
Химия
Химия
050113
Биология
Биология
Биология
050114
История
Всемирная
история
Всемирная история
050115
Основы права и экономики
Всемирная
история
Всемирная история
050116
География
География
География
050117
Казахский язык и
литература
Казахская
литература
Казахский язык
050118
Русский язык и литература
Русская
литература
Русский
язык
050119
Иностранный язык: два
иностранных языка
Иностранный
язык
Иностранный
язык
050120
Профессиональное обучение
Физика
Математика
050121
Казахский язык и
литература в школах
с неказахским языком
обучения
Казахская
литература
Казахский
язык
050122
Русский язык и литература
в школах с нерусским
языком обучения
Русская
литература
Русский
язык
2. Гуманитарные науки
050201
Философия
Всемирная
история
Всемирная история
050202
Международные отношения
Иностранный
язык
Иностранный
язык
050203
История
Всемирная
история
Всемирная история
50204
Культурология
Всемирная
история
История Казахстана
050205
Филология
Литература
Родной язык
050206
Религиоведение
Всемирная
история
Всемирная история
050207
Переводческое дело
Иностранный
язык
Иностранный
язык
050208
Археология и этнология
Всемирная
история
История Казахстана
050209
Востоковедение
Иностранный
язык
Иностранный
язык

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Білім және ғылым вице-министрі К.Н. Шәмшидиноваға жүктелсін.
Министр                                 Ж. Түймебаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
__________А.Дерновой
2008 жылғы 18 сәуір
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2008 жылғы 18 сәуірдегі
N 213 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2008 жылғы 19 желтоқсандағы
N 638 бұйрығымен бекітілген
Жоғары білім берудің кәсіптік
оқу бағдарламаларын іске
асыратын білім беру
ұйымдарына оқуға
қабылдаудың үлгілік
ережелеріне 3-қосымша
ҰБТ және кешенді тестілеу жүргізілетін пәндер
көрсетілген мамандықтар тізбесі
Код
Мамандықтар топтары
мен мамандықтар
атауы
Таңдау
бойынша
пәндер
Бейіндік пән
Бакалавриат мамандықтары
1. Білім
050101
Мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу
Биология
Математика
050102
Бастапқы оқытудың
педагогикасы мен
әдістемесі
Биология
Математика
050103
Педагогика және
психология
Биология
Биология
050104
Бастапқы әскери дайындық
2-шығармашы-
лық емтихан
1-ші шығарма-
шылық емтихан
050105
Дефектология
Биология
Биология
050106
Музыкалық білім
2-шығармашы-
лық емтихан
1-ші шығарма-
шылық емтихан
050107
Бейнелеу өнері және сызу
2-шығармашы-
лық емтихан
1-ші шығарма-
шылық емтихан
050108
Дене шынықтыру және
спорт
2-шығармашы-
лық емтихан
1-ші шығарма-
шылық емтихан
050109
Математика
Физика
Математика
050110
Физика
Физика
Физика
50111
Информатика
Физика
Математика
050112
Химия
Химия
Химия
050113
Биология
Биология
Биология
050114
Тарих
Дүниежүзі
тарихы
Дүниежүзі
тарихы
050115
Құқық және экономика
негіздері
Дүниежүзі
тарихы
Дүниежүзі
тарихы
050116
География
География
География
050117
Қазақ тілі мен әдебиеті
Қазақ
әдебиеті
Қазақ тілі
050118
Орыс тілі мен әдебиеті
Орыс
әдебиеті
Орыс тілі
050119
Шет тілі: екі шет тілі
Шет тілі
Шет тілі
050120
Кәсіптік білім
Физика
Математика
050121
Қазақ тілінде
оқытпайтын мектептер-
дегі қазақ тілі мен
әдебиеті
Қазақ
әдебиеті
Қазақ тілі
050122
Орыс тілінде оқытпай-
тын мектептердегі
орыс тілі мен
әдебиеті
Орыс әдебиеті
Орыс тілі
2. Гуманитарлық ғылымдар
050201
Философия
Дүниежүзі
тарихы
Дүниежүзі тарихы
050202
Халықаралық
қатынастар
Шет тілі
Шет тілі
050203
Тарих
Жалпы әлем
тарихы
Дүниежүзі тарихы
50204
Мәдениеттану
Дүниежүзі
тарихы
Қазақстан
тарихы
050205
Филология
Әдебиет
Ана тілі
050206
Дінтану
Дүниежүзі
тарихы
Дүниежүзі
тарихы
050207
Аударма ісі
Шет тілі
Шет тілі
050208
Археология және
этнология
Дүниежүзі
тарихы
Қазақстан
тарихы
050209
Шығыстану
Шет тілі
Шет тілі

050611
Астрономия
Физика
Физика
7. Технические науки и технологии
050701
Биотехнология
Биология
Биология
050702
Автоматизация и
управление
Физика
Математика
050703
Информационные системы
Физика
Математика
050704
Вычислительная техника и
программное обеспечение
Физика
Математика
Математическое и
компьютерное
моделирование
Физика
Математика
050706
Геология и разведка
месторождений полезных
ископаемых
Физика
Математика
050707
Горное дело
Физика
Математика
050708
Нефтегазовое дело
Физика
Математика
050709
Металлургия
Физика
Математика
050710
Материаловедение и
технология новых
материалов
Физика
Физика
050711
Геодезия и картография
География
Математика
050712
Машиностроение
Физика
Математика
050713
Транспорт, транспортная
техника и технологии
Физика
Математика
050714
Авиационная техника и
технологии
Физика
Физика
050715
Морская техника и
технологии
Физика
Математика
050716
Приборостроение
Физика
Математика
050717
Теплоэнергетика
Физика
Математика
050718
Электроэнергетика
Физика
Математика
050719
Радиотехника, электроника
и телекоммуникации
Физика
Математика
050720
Химическая технология
неорганических веществ
Химия
Химия
50721
Химическая технология
органических веществ
Химия
Химия
050722
Полиграфия
Физика
Физика
050723
Техническая физика
Физика
Физика
050724
Технологические машины и
оборудование
Физика
Физика
050725
Технология
деревообработки
Физика
Математика
050726
Технология и
конструирование изделий
легкой промышленности
Физика
Физика
050727
Технология
продовольственных
продуктов
Химия
Химия
050728
Технология
перерабатывающих
производств
Химия
Химия
0729
Строительство
Физика
Математика
050730
Производство строительных
материалов, изделий и
конструкций
Физика
Математика
050731
Безопасность
жизнедеятельности и
защита окружающей среды
Физика
Математика
050732
Стандартизация,
метрология и сертификация
Физика
Математика
050733
Технология и
проектирование
текстильных материалов
Физика
Математика
8. Сельскохозяйственные науки
050801
Агрономия
Биология
Биология
050802
Зоотехния
Биология
Биология
050803
Охотоведение и
звероводство
Биология
Биология
050804
Рыбное хозяйство
Биология
Биология
050805
Водные ресурсы и
водопользование
География
География
050806
Агроинженерия
Физика
Математика
050807
Лесохозяйственное дело
Физика
Математика
050808
Почвоведение и агрохимия
Биология
Биология
050809
Плодоовощеводство
Биология
Биология
050810
Мелиорация, рекультивация
и охрана земель
Биология
Математика
9. Услуги
050901
Организация перевозок,
движения и эксплуатация
транспорта
Физика
Математика
050902
Туризм
География
География
050903
Землеустройство
География
Математика
050904
Бытовые услуги и сервис
География
География
050905
Социальная работа
География
География

050611
Астрономия
Физика
Физика
7. Техникалық ғылымдар және технологиялар
050701
Биотехнология
Биология
Биология
050702
Автоматтандыру және басқару
Физика
Математика
050703
Ақпараттық жүйелер
Физика
Математика
050704
Есептеу техникасы
және бағдарламалық
қамтамасыз ету
Физика
Математика
050705
Математикалық және
компьютерлік моделдеу
Физика
Математика
050706
Геология және пайдалы
қазбалар кең
орындарын барлау
Физика
Математика
050707
Тау-кен ісі
Физика
Математика
050708
Мұнай-газ ісі
Физика
Математика
050709
Металлургия
Физика
Математика
050710
Материалтану және
жаңа материалдар
технологиясы
Физика
Физика
050711
Геодезия және
картография
География
Математика
050712
Машина жасау
Физика
Математика
050713
Көлік, көлік
техникасы және
технологиясы
Физика
Математика
050714
Авиациалық техника
және технологиялары
Физика
Физика
050715
Теңіз техникасы және
технологиялары
Физика
Математика
050716
Приборлар жасау
Физика
Математика
050717
Жылу энергетикасы
Физика
Математика
050718
Электр энергетикасы
Физика
Математика
050719
Радиотехника,
электроника және
телекоммуникациялар
Физика
Математика
050720
Бейорганикалық
заттардың химиялық
технологиясы
Химия
Химия
50721
Органикалық заттардың
химиялық технологиясы
Химия
Химия
050722
Полиграфия
Физика
Физика
050723
Техникалық физика
Физика
Физика
050724
Техникалық машиналар
және жабдықтар
Физика
Физика
050725
Ағаш өңдеу технологиясы
Физика
Математика
050726
Жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының
технологиясы және
конструкциялау
Физика
Физика
050727
Азық-түлік тағамдары
технологиясы
Химия
Химия
050728
Өңдеу өндірістерінің
технологиясы
Химия
Химия
0729
Құрылыс
Физика
Математика
050730
Құрылыс материалдарын,
бұйымдарын және
конструкцияларын
өндіру
Физика
Математика
050731
Қоршаған ортаны қорғау және өмір
тіршілігінің
қауіпсіздігі
Физика
Математика
050732
Стандарттау,
метрология және
сертификаттау
Физика
Математика
050733
Тоқыма
материалдарының
технологиясы және
жобалануы
Физика
Математика
8. Ауылшаруашылық ғылымдары
050801
Агрономия
Биология
Биология
050802
Зоотехния
Биология
Биология
050803
Аң өсіру және аңшылық
Биология
Биология
050804
Балық шаруашылығы
Биология
Биология
050805
Су ресурстары және
суды қолдану
География
География
050806
Агроинженерия
Физика
Математика
050807
Орман шаруашылық ісі
Физика
Математика
050808
Топырақтану және
агрохимия
Биология
Биология
050809
Жеміс-көкөніс шаруашылығы
Биология
Биология
050810
Мелиорация, рекультивация және
жерді қорғау
Биология
Математика
9. Қызмет көрсету
050901
Көлікті пайдалану
және жүк қозғалысы
мен тасымалдауды
ұйымдастыру
Физика
Математика
050902
Туризм
География
География
050903
Жерге орналастыру
География
Математика
050904
Тұрмыстық қызмет көрсету және сервис
География
География
050905
Әлеуметтік жұмыс
География
География

050906
Культурно-досуговая
работа
2-творческих
экзамена
1-й творческий
экзамен
050907
Кадастр
География
География
050908
Оценка
География
Математика
10. Военное дело и безопасность
051001
Пожарная безопасность
Физика
Математика
051002
Системы информационной
безопасности
Физика
Математика
11. Здравоохранение и социальное обеспечение
(медицина)
051101
Сестринское дело
Биология
Биология
051102
Общественное
здравоохранение
Биология
Биология
051103
Фармация
Химия
Химия
Специальности высшего специального образования
2. Здравоохранение и социальное обеспечение (медицина)
051301
Общая медицина
Биология
Биология
051302
Стоматология
Биология
Биология
3. Ветеринария
051201
Ветеринарная медицина
Биология
Биология
051202
Ветеринарная санитария
Биология
Биология

050906
Мәдени-тынығу жұмысы
2 шығармашы-
лық емтихан
1-ші шығарма-
шылық емтихан
050907
Кадастр
География
География
050908
Бағалау
География
Математика
10. Әскери іс және қауіпсіздік
051001
Өрт қауіпсіздігі
Физика
Математика
051002
Ақпараттық қауіпсіз-
дендіру жүйесі
Физика
Математика
11. Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету
(медицина)
051101
Мейірбике ісі
Биология
Биология
051102
Қоғамдық денсаулық
сақтау
Биология
Биология
051103
Фармация
Химия
Химия
Жоғары арнайы білім мамандықтары
2. Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина)
051301
Жалпы медицина
Биология
Биология
051302
Стоматология
Биология
Биология
3. Ветеринария
051201
Ветеринарлық медицина
Биология
Биология
051202
Ветеринарлық
санитария
Биология
Биология