Об установлении кратности проверок объектов государственного санитарно-эпидемиологического контроля, не являющиеся субъектами предпринимательства
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 2 июня 2008 года № 318. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июня 2008 года № 5245. Отменен приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 мая 2012 года № 362.
Сноска. Отменен приказом Министра здравоохранения РК от 18.05.2012 № 362.
В соответствии с подпунктом 6) статьи 7 и подпунктом 1) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2002 года "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Установить кратность проверок объектов государственного санитарно-эпидемиологического контроля, не являющиеся субъектами предпринимательства, в целях проверки выполнения норм законодательства Республики Казахстан о санитарно-эпидемиологическом благополучии населения согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Белоног А.А.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту организационно-правового обеспечения Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Малгаждаровой Б.Т.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Признать утратившим силу приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 марта 2004 года N 212 "Об утверждении кратности посещения объектов санитарно-эпидемиологического надзора" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2773, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан, 2004 г., N 21-24, ст. 934; "Официальная газета" от 4 декабря 2004 г. N 49 (206).
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора - Главного государственного санитарного врача Республики Казахстан Белоног А.А.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра
К. Омаров
Приложение к приказу
И.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 2 июня 2008 года N 318
Кратность проверок объектов государственного
санитарно-эпидемиологического контроля,
не являющиеся субъектами предпринимательства
Наименование
объектов
Периодич-
ность опе-
ративного
надзора
в год
Кратность лабораторно-инструментальных
исследований в год
Бакте-
риоло-
гический
контроль
Санитарно-
химический
контроль
Контроль
за физи-
ческими
факторами
Радиационный
контроль
Молокопере-
рабатывающие
организации
Мясоперера-
батывающие
организации
Птицеперера-
батывающие
организации
Рыбоперера-
батывающие
организации
Хлебопекар-
ные, мака-
ронные,
мукомольные
организации
Организации
по производ-
ству конди-
терско-
кремовых
изделий
Пивобезалко-
гольные
организации
(пиво, бути-
лированная
вода,
напитки)
Организации
по производ-
ству жировых
продуктов
Плодоперера-
батывающие и
зерноперера-
батывающие
организации
Организации
по выпуску
алкогольной
продукции
Детские мо-
лочные кухни
Объекты об-
щественного
питания, в
том числе
пищеблоки
медицинских
организаций
и организа-
ций
образования
Объекты
продоволь-
ственной
торговли
Объекты
торговли по
реализации
промышленных
товаров
Рынки
Общеобразо-
вательные и
интернатные
организации
Дошкольные
организации
Высшие
учебные
заведения и
средние
специальные
учебные
заведения, в
том числе
общежития
Детские
оздорови-
тельные
организации,
в том числе
круглогодич-
ные сезонные
Источники
водоснабже-
ния, в том
числе под-
земные, по-
верхностные
и головные
сооружения
Распредели-
тельная
водопровод-
ная сеть
Объекты
децентрали-
зованного
водоснабже-
ния
Водоемы хо-
зяйственно-
питьевого
назначения
Общие много-
профильные
больницы,
диспансеры
со стациона-
рами сомати-
ческого
профиля,
организации
санаторно-
курортного
назначения
для взрослых
Родильные
дома,
родильные
отделения,
гинекологи-
ческие
отделения,
женские
консультации
(кабинеты)
Хирургичес-
кие стацио-
нары, отде-
ления, опе-
рационные
блоки,
кабинеты
Инфекционные
больницы,
туберкулез-
ные больницы
Медицинские
центры,
Поликлиники
Рентгеноло-
гические
кабинеты,
организации,
эксплуати-
рующие
источники
ионизирую-
щего излу-
чения,
кабинеты и
отделения
радиоизотоп-
ной диагнос-
тики, луче-
вой терапии
Стоматологи-
ческие
организации
Аптечные
организации
по изготов-
лению,
фасовке,
хранению
лекарствен-
ных форм и
изделий ме-
дицинского
назначения
Аптечные
организации,
занимающиеся
реализацией
готовых
лекарствен-
ных форм
Бани, сауны,
бассейны
Прачечные
Химчистки
Косметологи-
ческие
центры,
парикмахер-
ские, салоны
красоты
Спортивные
организации
Кладбища,
организации
по оказанию
ритуальных
услуг
Промышленные
объекты
Автозапра-
вочные
станции
Объекты по
производству
химических
удобрений и
средств
защиты
растений
Радиологи-
ческие
объекты
Гостиницы
два раз
в год
(далее - 2)
2
1
2
2
2
2
1
1
1
три раза
в год
(далее - 3)
2
2
1
2
2
3
1
1 раз
в смену
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2
1
2
1
1
2
1
при отводе
земельного
участка
1
при отводе
земельного
участка
1
1
1
2
2
1
2
2
2
2
1
1
1
3
2
2
-
2
2
3
-
1 раз
в смену
4
4
2
2
2
2
2
2
2
-
2
2
-
2
-
-
2
1
-
-
-
-
-
1
2
2
1
2
2
2
2
1
1
1
3
2
2
1
2
2
3
-
1 раз
в смену
4
4
2
2
2
2
2
2
2
-
2
2
1
2
1
1
2
1
-
1
-
-
-
1
один раз
в год
(далее - 1)
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
-
-
-
-
1
1
1
1
1
1
-
1
1
1
1
1
1
1
-
1
-
1
1
1
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуатацию
по
показаниям
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуата-
цию, в
дальнейшем
1 раз в
12 месяцев
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуатацию
при вводе в
эксплуатацию
-
при вводе в
эксплуатацию
-
при вводе в
эксплуатацию
1
при вводе в
эксплуатацию
Примечание:
проверки объектов государственного санитарно-эпидемиологического контроля, не являющиеся субъектами предпринимательства при чрезвычайной ситуации, эпидемии, вспышке инфекционных заболеваний, участие в комплексных проверках объектов, инициаторами которых были другие контролирующие государственные органы, обследования объектов, связанные с проведением рейдовых смотров, объявленных постановлением Главного Государственного санитарного врача Республики Казахстан, по обращениям юридических и физических лиц и по проверке предписаний главных государственных санитарных врачей (заместителей) в общую кратность не входят.

Кәсіпкерлік субъектілері болып табылмайтын мемлекеттік санитарлық эпидемиологиялық бақылау объектілерін тексерудің еселілігін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Десаулық сақтау министрлігінің 2008 жылғы 2 маусымдағы N 318 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 23 маусымда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5245 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2012 жылдың 18 мамырдағы № 362 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2012.05.18 № 362 (қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін  6-тармақтан қараңыз
"Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 4 желтоқсандағы Заңының 7-бабының 6) тармақшасына және  11-бабының 1) тармақшасына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН :
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы Қазақстан Республикасының заңнамасы нормаларының орындалуын тексеру мақсатында кәсіпкерлік субъектілері болып табылмайтын мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық бақылау объектілерін тексерудің еселілігі белгіленсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті (Белоног А.А.) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ұйымдастыру-құқықтық қамтамасыз ету департаменті (Малғаждарова Б.Т.) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
4. "Санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау объектілеріне барудың жиілігін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2004 жылғы 4 наурыздағы N 212  бұйрығының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2004 жылғы 4 наурызда N 2773 тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде, 2004 ж., N 21-24, 934-құжат; "Ресми газет" 2004 ж. 4 желтоқсандағы N 49 (205) санында жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің төрағасы - Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері А.А. Белоногқа жүктелсін.
6. Осы бұйрық ол алғашқы рет ресми жарияланғаннан күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы                                   Қ. Омаров
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2008 жылғы 2 маусымдағы
N 318 бұйрығымен
бекітілген
Кәсіпкерлік субъектілері болып табылмайтын мемлекеттік
санитарлық-эпидемиологиялық бақылау объектілеріне
тексерудің еселілігін
Объектінің
атауы
Бір жылда
жедел
қадаға-
лаудың
мерзімді-
гі
Бір жылда зертханалық-құрал-саймандық
зерттеулердің жиілігі
Бактерио-
логиялық
бақылау
Санитарлық
химиялық
бақылау
Физикалық
факторлар-
ды бақылау
Радиация-
лық
бақылау
Сүт өңдеп шығаратын
ұйымдар
Ет өңдеп
шығаратын
ұйымдар
Құс етін өңдеп шыға-
ратын ұйым-
дар
Балық өңдеп
шығаратын
ұйымдар
Наубайхана-
лар, макарон
шығаратын,
ұн тартатын
ұйымдар
Кондитерлік-
крем өнімде-
рін өндіру
жөніндегі
ұйымдар
Сыра-алко-
гольсіз су-
сындар шыға-
ратын (сыра,
шөлмектелген
су, сусын-
дар) ұйымдар
Май өнімде-
рін өндіру
жөніндегі
ұйымдар
Жемістер мен
дәнді-дақыл-
дар өңдей-
тін ұйымдар
Алкогольді
өнімдерді шығару жөн-
індегі ұйымдар
Балалар
сүтханасы
Қоғамдық тамақтану
объектілері,
соның ішін-
де медицина-
лық және
білім беру
ұйымдарының
асханалары
Азық-түлік сауда
объектілері
Базарлар
Жалпы білім беру және
интернат
ұйымдары
Мектепке дейінгі
ұйымдар
Жоғары және
орта арнаулы
оқу орында-
ры, соның
ішінде
жатақханалар
Балалардың,
соның ішінде
жыл бойы ұйымдастыр-
ылған, мау-
сымдық сау-
ықтыру ұйым-
дары
Сумен жаб-
дықтау көз-
дері, соның
ішінде жер
асты әрі
басты құрыл-
ғылар
Таралымды су
құбыры желі-
сі
Орталықтан-
дырылмаған
сумен жаб-
дықтау
объектілері
Шаруашылық-
ауыз суы
мақсатында-
ғы су айдын-
дары
Жалпы көп
бейінді
ауруханалар,
соматикалық
бейінді ста-
ционарлары
бар диспан-
серлер, ере-
сектерге ар-
налған сана-
торлық-ку-
рорттық мақ-
саттағы
ұйымдар
Перзентхана-
лар, гинеко-
логиялық
бөлімшелері,
әйелдер кон-
сультацияла-
ры (кабинет-
тер)
Хирургиялық
стационар-
лар, бөлім-
шелер, опе-
рациялық
блоктар
Жұқпалы аурулар
ауруханалар,
туберкулез
ауруханалар
Медициналық орталықтар,
емханалар
Иондаушы
сәулелендіру
көздерін
пайдаланатын
рентгеноло-
гиялық каби-
неттер,
ұйымдар,
радиоизотоп-
тық диагнос-
тика, сәуле
терапиясы
кабинеттері
мен бөлімше-
лері
Стоматоло-
гиялық
ұйымдар
Дәрілік ны-
сандар мен
медициналық
мақсаттағы
бұйымдарды
әзірлеу, қа-
лыпқа салу,
сақтау жөні-
ндегі дәрі-
хана ұйымда-
ры
Дайын дәрі-
лік нысан-
дарды өткі-
зумен айна-
лысатын дә-
ріхана ұй-
ымдары
Моншалар, сауналар,
бассейндер
Кір жуу
Химиялық
тазалау
Косметоло-
гиялық
орталықтар,
шаштараздар,
сән салонда-
ры
Спорт ұйым-
дары
Зираттар,
жоралғы
қызметтер
көрсету жө-
ніндегі
ұйымдар
Өнеркәсіптік
объектілер
Жанар-жағар-
май станция-
лары
Химиялық тыңайтқыштар
мен өсімдік-
терді қор-
ғаушы зат-
тарды өндіру
жөніндегі
объектілер
Радиология-
лық объекті-
лер
Қонақ үй
жылына
екі рет
(бұдан
әрі - 2)
2
1
2
2
2
2
1
1
1
жылына үш рет
(бұдан әрі - 3)
2
2
2
2
3
1
мауысымда
1 рет
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2
1
2
1
1
2
1
жер учас-
кесiн
бөлу
кезiнде
1
жер учас-
кесiн
бөлу
кезiнде
1
1
1
2
2
1
2
2
2
2
1
1
1
3
2
2
2
2
3
-
мауысым-
да
1 рет
4
4
2
2
2
2
2
2
2
-
2
2
-
2
-
-
2
1
-
-
-
-
-
1
2
2
1
2
2
2
2
1
1
1
3
2
2
2
2
3
-
мауысымда
1 рет
4
4
2
2
2
2
2
2
2
-
2
2
1
2
1
1
2
1
-
1
-
-
-
1
жылына бір рет
(бұдан
әрі - 1)
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
-
-
-
-
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
-
-
-
1
-
1
1
1
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
көрсет-
кіштер бойынша
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдалануға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
-
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
-
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
пайдала-
нуға
енгізу
кезінде
Ескерту:
Төтенше жағдайларда, жұқпалы аурулардың эпидемиясы, бұрқ ете қалуы кезінде объектілерді тексеру, бастамашысы басқа бақылау мемлекеттік органдары болып табылатын объектілерді кешенді тексеруге қатысу, Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері жариялаған рейдтік қарауларды жүргізуге байланысты объектілерді тексерулер, заңды және жеке тұлғалардың өтініштері бойынша және бас мемлекеттік санитарлық дәрігерлердің (орынбасарларының) ұйғарымдарын тексеру бойынша кәсіпкерлік  субъектілері болып табылмайтын мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық бақылау объектілерді тексеру жалпы жиілікке кірмейді.