Об утверждении Стандарта оказания государственной услуги "Апостилирование архивных справок и копий архивных документов, исходящих из Специального государственного архива Комитета национальной безопасности Республики Казахстан"
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 30 июля 2008 года № 107. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 сентября 2008 года № 5302. Утратил силу приказом Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 25 августа 2011 года № 332
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета национальной безопасности РК от 25.08.2011 № 332.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах" и во исполнение постановления Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Стандарт оказания государственной услуги "Апостилирование архивных справок и копий архивных документов, исходящих из Специального государственного архива Комитета национальной безопасности Республики Казахстан".
2. С приказом ознакомить руководящий и оперативный состав органов национальной безопасности Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета                      А. Шабдарбаев
Утвержден
приказом Председателя
Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан
от 30 июля 2008 года N 107
Стандарт оказания государственной услуги "Апостилирование
архивных справок и копий архивных документов, исходящих из
Специального государственного архива Комитета национальной
безопасности Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Данный Стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по апостилированию архивных справок и копий архивных документов, исходящих из Специального государственного архива Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее - СГА КНБ).
2. Форма предоставляемой услуги: частично автоматизированная.
3. Апостилирование архивных справок и копий архивных документов, исходящих из СГА КНБ, производится на основании статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах", пункта 95 реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 561, постановления Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги". см.P100745

"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Арнайы мемлекеттік мұрағатынан шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою" бойынша мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қаупсіздік комитетінің 2008 жылғы 30 шілдедегі N 107 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 10 қыркүйекте Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5302 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2011 жылғы 25 тамыздағы № 332 бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2011.08.25 № 332 бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  9-1 бабына сәйкес және "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 558 қаулысын орындау мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Арнайы мемлекеттік мұрағатынан шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою" бойынша мемлекеттік қызмет көрсету стандарты бекітілсін.
2. Бұйрықпен Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының басшы және жедел құрамы таныстырылсын.
3. Осы бұйрық ресми жарияланғаннан бастап 10 күн өткеннен кейін қолданысқа енеді.
Комитет Төрағасы                                А. Шабдарбаев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының 2008 жылғы
30 шілдедегі N 107
бұйрығымен бекітілген
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің
Арнайы мемлекеттік мұрағатынан шығатын мұрағаттық
анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне
апостиль қою" бойынша мемлекеттік қызмет көрсету стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Осы Стандарт - мемлекеттік қызмет көрсетудің Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Арнайы мемлекеттік мұрағатынан (бұдан әрі - АММ) шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою тәртібін белгілейді.
2. Берілген мемлекеттік қызмет түрі: ішінара автоматтандырылған.
3. ҚР ҰҚК Арнайы мемлекеттік мұрағатынан шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабы , "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсетулердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 561 қаулысы 95-тармағының, "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 558 қаулысының негізінде жүргізіледі. P100745 қараңыз

4. Апостилирование архивных справок и копий архивных документов, исходящих из СГА КНБ, производится Центральным специальным государственным архивом Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее - Центральный СГА КНБ) и Специальными государственными архивами территориальных органов Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее - СГА территориальных органов КНБ).
5. Формой завершения государственной услуги является выдача физическим и юридическим лицам по их обращениям апостилированных архивных справок, копий архивных документов.
6. Апостилирование архивных справок и копий архивных документов, исходящих из СГА КНБ, осуществляется для всех физических лиц, а также юридических лиц через их представителей (далее - потребители), обратившихся в СГА КНБ с соответствующим обращением.
7. Сроки ограничений по времени при апостилировании архивных справок и копий архивных документов, исходящих из СГА КНБ:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов - в течение рабочего дня;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении апостилированных документов - 30 минут.
8. За проставление апостиля на официальных документах в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" взимается государственная пошлина в размере 20 % от месячного расчетного показателя.
9. Полная информация о порядке апостилирования архивных справок и копий архивных документов, исходящих из СГА КНБ, располагается на официальном Интернет-сайте КНБ: www.knb.kz, рубрика "Важные ссылки".
10. Апостилирование архивных справок и копий архивных документов, исходящих из СГА КНБ, осуществляется ежедневно, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней, с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 15.00 часов, без предварительной записи.
11. Апостилирование архивных справок и копий архивных документов, исходящих из СГА КНБ, производится в зданиях Комитета национальной безопасности (далее - КНБ) и его территориальных органов (далее - ДКНБ).
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения апостилированных архивных справок и копий архивных документов, исходящих из СГА КНБ, потребитель (его уполномоченный представитель) предъявляет документ, удостоверяющий его личность, и представляет следующие документы:
1) квитанцию об оплате государственной пошлины за апостилирование;

4. ҰҚК АММ-нан шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Орталық арнайы мемлекеттік мұрағаты және Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті аумақтық органдарының Арнайы мемлекеттік мұрағаттарында жүргізіледі (бұдан әрі - ҰҚК аумақтық органдарының АММ).
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқтау нысаны жеке және заңды тұлғаларға олардың өтініштері бойынша апостиль қойылған мұрағаттық анықтамаларды, мұрағаттық құжаттардың көшірмелерін беру болып табылады.
6. ҚР ҰҚК АММ-нан шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою ҰҚК АММ-на хабарласқан барлық жеке тұлғалар үшін, сондай-ақ олардың өкілдері арқылы заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушылар) тиісті өтініштері бойынша жүргізіледі.
7. ҰҚК АММ-нан шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою кезіндегі уақытты шектеу мерзімдері:
1) тұтынушының қажетті құжаттарды тапсырған кезінен бастап - жұмыс күні ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтуге кететін ең көп уақыт - 30 минут;
3) апостиль қойылған құжаттарды алу кезінде кезек күтетін ең көп уақыт - 30 минут;
8. Ресми құжаттарға апостиль қойдыру үшін "Салықтар және бюджетке бөлінетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес бір айлық есептік көрсеткішінің 20%-ы көлемінде мемлекеттік баж салығы алынады.
9. ҰҚК АММ-нан шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою тәртібі туралы толық ақпарат ҰҚК-нің ресми Интернет сайтында бар. Мекен-жайы: www.knb.kz., "Маңызды сілтемелер" айдары.
10. ҰҚК АММ-нан шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою күн сайын сенбі, жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, 13.00-ден 15.00-дейін түскі үзілісті есептемегенде, сағат 9.00-ден кешкі 18.00-ге дейін, алдын ала жазылусыз жүзеге асырылады.
11. ҰҚК АММ шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі - ҰҚК) және оның аумақтық органдарының (бұдан әрі - ҰҚКД) ғимараттарында жүргізіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. ҰҚК АММ-нан шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қойылған құжаттарды алу үшін тұтынушы (оның уәкілетті өкілі) жеке басын куәландыратын құжатын көрсетеді және мынадай құжаттарды:
1) апостиль қою үшін мемлекеттік баж салығы төленгені туралы түбіртекті;

2) в случае, если потребитель по каким-либо причинам не может обратиться лично - нотариальную доверенность на уполномоченное лицо;
3) для представителей юридических лиц - доверенность, оформленную в установленном законом порядке.
13. Для апостилирования архивных справок и копий архивных документов, исходящих из СГА КНБ, заполнение бланков не требуется.
14. Для апостилирования архивных справок и копий архивных документов, исходящих из СГА КНБ, потребителям необходимо обращаться:
в Центральный СГА КНБ - через приемную КНБ;
в СГА территориальных органов КНБ - через дежурные службы Департаментов КНБ (далее - дежурные службы ДКНБ).
15. Подлежащие апостилированию документы регистрируются в Книге регистрации архивных справок и копий архивных документов.
16. Для апостилирования архивных справок и копий архивных документов, исходящих из СГА КНБ, требуется личное посещение потребителем либо доверенным лицом приемной КНБ или дежурных служб ДКНБ.
17. Апостилирование архивных справок и копий архивных документов, исходящих из СГА КНБ, приостанавливается в случае неполного предоставления потребителем перечня документов, указанных в пункте 12 настоящего Стандарта оказания государственной услуги.
3. Принципы работы
18. Вежливость, предоставление исчерпывающей информации, обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности документов физических и юридических лиц.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 1 к настоящему Стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги, по которой оценивается работа КНБ, ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. В случае несогласия с решением вопроса апостилирования, а также обжалования действий (бездействия) уполномоченных должностных лиц органов КНБ, осуществляющих оказание государственной услуги по апостилированию архивных справок и копий архивных документов, потребители могут обратиться для подачи жалоб в приемную КНБ или дежурные службы ДКНБ.
22. Прием и рассмотрение обращений потребителей осуществляется в порядке и в сроки, установленные Законом Республики Казахстан "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц".
6. Контактная информация
23. Контактные данные Центрального СГА КНБ и СГА территориальных органов КНБ приведены в приложении 2 к настоящему стандарту.
24. Часы работы приемной КНБ и дежурных служб ДКНБ:

2) тұтынушы тікелей қандай да бір себептермен өздері келе алмаған жағдайда уәкілетті адамға берілген нотариалды расталған сенімхатты;
3) заңды тұлға өкілдері үшін - заңда белгіленген тәртіппен ресімделген сенімхатты ұсынады.
13. ҰҚК АММ-нан шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қойдыру үшін бланкілер толтыру талап етілмейді.
14. ҰҚК АММ-нан шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қойдыру үшін тұтынушылар:
ҰҚК қабылдау бөлмесі арқылы Орталық ҰҚК АММ-ына;
ҰҚК департаменттерінің кезекшілік қызметтері арқылы (бұдан әрі - ҰҚКД кезекшілік қызметтері) аумақтық органдарының АММ-ына хабарласулары қажет.
15. Апостиль қоюға тиісті құжаттар мұрағаттық анықтамалар және мұрағаттық құжаттардың көшірмелері тіркелетін кітапта тіркеледі.
16. ҰҚК АММ-нан шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою үшін тұтынушылардың жеке өздерінің ҰҚК қабылдау бөлмесі немесе ҰҚКД кезекшілік қызметтеріне келуі талап етіледі.
17. Тұтынушы осы мемлекеттік қызмет көрсету Стандартының 12 тармағындағы тізімде көрсетілген құжаттарды толық ұсынбаған жағдайда ҰҚК АММ-нан шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою тоқтатылады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Әдептілік, толық ақпаратты беру, жеке және заңды тұлғалар құжаттарының сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелері осы Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес сапа мен қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Ұлттық қауіпсіздік комитетінің жұмысына баға беретін мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы мен қол жетімділік көрсеткіштерінің мақсатты мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс тобы бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қоюды жүзеге асыратын ҰҚК органдарындағы уәкілетті лауазымды тұлғалардың іс-қимылына (әрекетсіздігіне) шағымдану қажет болған жағдайда тұтынушылар өтініштерін ҰҚК қабылдау бөлмесі немесе ҰҚКД кезекшілік қызметтері арқылы бере алады.
22. Тұтынушылардың шағымдарын қабылдау және қарау Қазақстан Республикасының "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" заңында белгіленген тәртіп пен мерзім бойынша жүзеге асырылады.
6. Байланыс ақпараты
23. ҰҚК Орталық АММ-ы мен аумақтық органдарының АММ-ның байланыс деректері осы Стандарттың 2-қосымшасында берілген.
24. ҰҚК қабылдау бөлмесінің немесе ҰҚКД кезекшілік қызметтерінің жұмыс уақыты:

телефон приемной КНБ: 76-10-42
2.
СГА ДКНБ по г. Алматы
г. Алматы, ул. Байзакова, 275а
телефон дежурного ДКНБ: 242-49-81;
275-88-01
3.
СГА ДКНБ по
Акмолинской области
г. Кокшетау, ул. Ауэзова, 155
телефон дежурного ДКНБ: 25-28-54
4.
СГА ДКНБ по
Алматинской области
г. Талдыкорган,
ул. Жансугурова 68/70
телефон дежурного ДКНБ: 60-55-04;
21-27-72
5.
СГА ДКНБ по
Актюбинской области
г. Актобе, Айтеке би, 25
телефон дежурного ДКНБ: 21-91-91;
93-40-07
6.
СГА ДКНБ по
Атырауской области
г. Атырау, ул. Сатпаева, 20 "А"
телефон дежурного ДКНБ: 27-12-76;
99-51-90
7.
СГА ДКНБ по Восточно-
Казахстанской области
г. Усть-Каменогорск,
ул. Пермитина, 15
телефон дежурного ДКНБ: 26-13-13;
28-21-31
8.
СГА ДКНБ по
Жамбылской области
г. Тараз, ул. Кошек батыра, 7
телефон дежурного ДКНБ: 45-74-83
9.
СГА ДКНБ по Западно-
Казахстанской области
г. Уральск, ул. С.Сейфуллина, 24
телефон дежурного ДКНБ: 51-24-66;
98-81-66
10.
СГА ДКНБ по
Карагандинской области
г. Караганда, пр. Бухар-Жырау, 17
телефон дежурного ДКНБ: 41-04-48;
49-84-02
11.
СГА ДКНБ по
Костанайской области
г. Костанай, ул. Гоголя, 77
телефон дежурного ДКНБ: 52-01-00
12.
СГА ДКНБ по
Кызылординской области
г. Кызылорда, пер. Д.Кунаева, 1
телефон дежурного ДКНБ: 27-01-45
13.
СГА ДКНБ по
Мангистауской области
г. Актау, мкр. 24, д. 3
телефон дежурного ДКНБ: 42-02-42;
46-00-18
14.
СГА ДКНБ по
Павлодарской области
г. Павлодар,
ул. Академика Бектурова, 24
телефон дежурного ДКНБ: 55-38-08;
39-16-67
15.
СГА ДКНБ по Северо-
Казахстанской области
г. Петропавловск,
ул. Карима Сутюшева, 54
телефон дежурного ДКНБ: 46-34-03
16.
СГА ДКНБ по Южно-
Казахстанской области
г. Шымкент, ул. Казыбек-би, 36
телефон дежурного ДКНБ: 55-04-10

телефоны: 76-10-42
2.
ҰҚК Алматы қаласы
бойынша департаментінің
Арнайы мемлекеттік
мұрағаты
Алматы қаласы, Байзақов көшесі,
275 а-ҰҚКД кезекшілік қызметінің
телефоны: 242-49-81; 275-88-01
3.
ҰҚК Ақмола облысы
бойынша
департаментінің
Арнайы мемлекеттік
мұрағаты
Көкшетау қаласы, Әуезов көшесі,
155 ҰҚКД кезекшілік қызметінің
телефоны: 25-28-54
4.
ҰҚК Алматы облысы
бойынша
департаментінің
Арнайы мемлекеттік
мұрағаты
Талдықорған қаласы, Жансүгіров
көшесі 68/70 - ҰҚКД кезекшілік
қызметінің телефоны: 60-55-04;
21-27-72.
5.
ҰҚК Ақтөбе облысы
бойынша
департаментінің
Арнайы мемлекеттік
мұрағаты
Ақтөбе қаласы, Әйтеке би
көшесі, 25 ҰҚКД кезекшілік
қызметінің телефоны: 21-91-91;
93-40-07.
6.
ҰҚК Атырау облысы
бойынша
департаментінің
Арнайы мемлекеттік
мұрағаты
Атырау қаласы, Сәтпаев көшесі,
20 "А" ҰҚКД кезекшілік қызметінің
телефоны: 27-12-76; 99-51-90.
7.
ҰҚК Шығыс Қазақстан
облысы бойынша
департаментінің
Арнайы мемлекеттік
мұрағаты
Өскемен қаласы, Перметин көшесі,
15 ҰҚКД кезекші қызметінің
телефоны: 26-13-13; 28-21-31.
8.
ҰҚК Шығыс Қазақстан
облысы бойынша
департаментінің
Семей қаласындағы
басқармасының Арнайы
мемлекеттік мұрағаты
Семей қаласы, Аманов көшесі, 10
ҰҚКД кезекші қызметінің
телефоны: 55-03-00; 52-24-77.
9.
ҰҚК Жамбыл облысы
бойынша
департаментінің
Арнайы мемлекеттік
мұрағаты
Тараз қаласы, Көшек батыр
көшесі, 7 ҰҚКД кезекшілік
қызметінің телефоны: 45-74-83
10.
ҰҚК Батыс Қазақстан
облысы бойынша
департаментінің
Арнайы мемлекеттік
мұрағаты
Орал қаласы, С.Сейфуллин көшесі,
24 ҰҚКД кезекшілік қызметінің
телефоны: 51-24-66; 98-81-66.
11.
ҰҚК Қарағанды
облысы бойынша
департаментінің
Арнайы мемлекеттік
мұрағаты
Қарағанды қаласы, Бұқар-жырау
даңғылы, 17 ҰҚКД кезекшілік
қызметінің телефоны: 41-04-48;
49-84-02.
12.
ҚР ҰҚК Қостанай
облысы бойынша
департаментінің
Арнайы мемлекеттік
мұрағаты
Қостанай қаласы, Гоголь көшесі,
77 ҰҚКД кезекшілік қызметінің
телефоны: 52-01-00.
13.
ҚР ҰҚК Қызылорда
облысы және Байқоңыр
қаласы бойынша
департаментінің
Арнайы мемлекеттік
мұрағаты
Қызылорда қаласы, Д.Қонаев
тұйығы, 1 ҰҚКД кезекшілік
қызметінің телефоны: 27-01-45.
14.
ҚР ҰҚК Маңғыстау
облысы бойынша
департаментінің
Арнайы мемлекеттік
мұрағаты
Ақтау қаласы, 24 - шағын аудан,
3-үй ҰҚКД кезекшілік қызметінің
телефоны: 42-02-42; 46-00-18.
15.
ҰҚК Павлодар облысы
бойынша
департаментінің
Арнайы мемлекеттік
мұрағаты
Павлодар қаласы, Академик
Бектұров көшесі, 24
ҰҚКД кезекшілік қызметінің
телефоны: 55-38-08; 39-16-67.
16.
ҰҚК Солтүстік
Қазақстан облысы
бойынша
департаментінің
Арнайы мемлекеттік
мұрағаты
Петропавол қаласы, Кәрім-Сүтішев көшесі, 54
ҰҚКД кезекшілік қызметінің
телефоны: 46-34-03.
17.
ҚР ҰҚК Оңтүстік
Қазақстан облысы
бойынша
департаментінің
Арнайы мемлекеттік
мұрағаты
Шымкент қаласы, Қазыбек-би
көшесі, 36
ҰҚКД кезекшілік қызметінің
телефоны: 55-04-10.