О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 12 апреля 2007 года № 112 "Об утверждении Инструкции по государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 13 октября 2008 года № 273. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 октября 2008 года № 5340. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 апреля 2019 года № 184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 11.04.2019 № 184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 12 апреля 2007 года № 112 "Об утверждении Инструкции по государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4625, опубликован в "Юридической газете" от 11 июля 2007 года, № 104 (1307)), с внесенными изменениями и дополнениями Приказом Министра юстиции от 28 августа 2008 года № 235 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 12 апреля 2007 года № 112 "Об утверждении Инструкции по государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5294, опубликован в "Юридической газете" от 3 октября 2007 года, № 151 (1551)) следующие изменения и дополнения:
Пункты 4 , 5 изложить в следующей редакции:
"4. Приложения 4 - 12 , 21 - 32 к Инструкции по государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств действительны до 13 августа 2010 года.
5. Приложения 14 - 20 , 33 - 44 к Инструкции по государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств вступают в силу с 13 августа 2010 года.";
в Инструкции по государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств, утвержденной указанным приказом:
по тексту слова "электронный банк данных", "единый электронный банк данных", "электронного банка данных" заменить словами "электронный регистр юридических лиц, филиалов и представительств";
пункт 3 дополнить частями второй, третьей, четвертой следующего содержания:
"Сведения, содержащиеся в национальных реестрах идентификационных номеров, не подлежат разглашению, за исключением случаев представления сведений:
регистрирующим органам в целях поддержания актуального состояния данных информационных систем Национальных реестров идентификационных номеров на основании письменного разрешения уполномоченного органа;
органам, осуществляющим в соответствии с законом уголовное преследование;
судам в ходе рассмотрения дел об определении ответственности за преступления и иные правонарушения;
в иных случаях, предусмотренных законами Республики Казахстан.
Информация, касающаяся физического или юридического лица, не может быть предоставлена другому лицу без нотариально удостоверенного согласия физического или юридического лица в порядке, определенном законодательством Республики Казахстан.
Не допускаются утрата документов государственных баз данных информационных систем или иных носителей информации, содержащих сведения о физических и юридических лицах, а равно их неправомерное изменение лицами, имеющими доступ к указанной информации в связи с их служебной деятельностью.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2007 жылғы 12 сәуірдегі N 112 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2008 жылғы 13 қазандағы N 273 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 14 қазанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5340 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 11 сәуірдегі № 184 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 11.04.2019 № 184 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз.
1. "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2007 жылғы 12 сәуірдегі N 112 бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4625 болып енгізілген 2007 жылғы 11 шілдедегі N 104 (1133) "Заң газетінде" жарияланған) "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2007 жылғы 12 сәуірдегі N 112 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығымен 2008 жылғы 28 шілдедегі N 235 (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5294 болып енгізілген 2008 жылғы 3 қазанда N 151 (1551) "Заң газетінде" жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
4, 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөніндегі нұсқаулыққа 4-12, 21–32 қосымшалар 2010 жылғы 13 тамызға дейін жарамды.
5. Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөніндегі нұсқаулыққа 13-20, 33–44 қосымшалар 2010 жылдың 13 тамызынан бастап күшіне енеді.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөніндегі нұсқаулықта:
мәтін бойынша "электрондық деректер банкі", "бірыңғай электрондық деректер банкі", "электрондық деректер банкісін" сөздері "заңды тұлғаларды, филиалдар мен өкілдіктердің электрондық тіркелімі" және "заңды тұлғаларды, филиалдар мен өкілдіктердің электрондық тіркелімін" сөздерімен өзгертілсін;
3-тармақ мынадай мазмұндағы екінші, үшінші, төртінші бөліктермен толықтырылсын:
"Сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерiнде қамтылған мәлiметтер:
уәкiлеттi органның жазбаша рұқсатының негiзiнде Сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерiнiң ақпараттық жүйелер деректерiн өзектiлiк жағдайда ұстау мақсатында тiркеушi органдарға;
заңға сәйкес қылмыстық қудалауды жүзеге асыратын органдарға;
қылмыс және өзге де құқық бұзушылық үшiн жауаптылық белгiлеу туралы iстердi қарау барысында соттарға;
Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген өзге де жағдайларда мәлiмет беретін жағдайларын қоспағанда, жария етуге жатпайды.
Жеке немесе заңды тұлғаға қатысты ақпаратты Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жеке немесе заңды тұлғаның нотариалды куәландырылған келісімінсіз басқа тұлғаға беруге болмайды.
Жеке және заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйелердің мемлекеттік дерекқорының құжаттарын немесе өзге де ақпарат жеткізгіштерді жоғалтуға, сол сияқты қызметтік іс-әрекетіне байланысты аталған ақпаратқа қол жеткізе алатын адамдарды оларды заңсыз өзгертуіне жол берілмейді.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"6. Для регистрации юридического лица в регистрирующий орган предоставляются:
заявление по установленной форме согласно приложению 4 ( 14 ), а также для субъектов малого, среднего и крупного предпринимательства, осуществляющих свою деятельность на основании Типового устава заявления согласно приложению 21 , 25 , 29 ( 33 , 37 , 41 ) к настоящей Инструкции;
перечень учредительных и других документов согласно приложению 1 к настоящей Инструкции;
копии документов, удостоверяющих личность руководителя и учредителей юридического лица, их свидетельств налогоплательщика (за исключением документов учредителей хозяйственных товариществ, в которых ведение реестра участников хозяйственного товарищества осуществляется профессиональным участником рынка ценных бумаг, имеющим лицензию на осуществление деятельности по ведению системы реестров держателей ценных бумаг).
Заявление подписывается учредителем или уполномоченным учредителем лицом. Государственные предприятия, государственные учреждения, хозяйственные товарищества и акционерные общества с долевым участием государства (далее - юридические лица с участием государства) представляют заявление с отметкой держателя Реестра государственных предприятий, учреждений с участием государства.
Учредительные документы представляются на государственном и русском языках, и заявление субъекта малого, среднего и крупного предпринимательства, осуществляющего свою деятельность на основании Типового устава, представляются в прошнурованном и пронумерованном виде, в трех экземплярах и удостоверяются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Для регистрации юридического лица, исключительным видом деятельности которого является организация обменных операций с иностранной валютой, дополнительно требуется разрешение Национального Банка Республики Казахстан на государственную регистрацию в органах юстиции.
В случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, для регистрации юридического лица, предметом деятельности которого является оказание финансовых услуг, дополнительно требуется разрешение уполномоченного государственного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций.
Государственная регистрация субъектов рынка, занимающих доминирующее (монопольное) положение на соответствующем товарном рынке, осуществляется регистрирующим органом с предварительного согласия антимонопольного органа; государственная регистрация субъектов естественных монополий осуществляется регистрирующим органом с предварительного согласия уполномоченного органа, осуществляющего контроль и регулирование деятельности в сферах естественных монополий.
В случаях, когда учредителем юридического лица является другое юридическое лицо, то в регистрирующий орган вместе с учредительными документами, предоставляется справка налогового органа об отсутствии (наличии) у учредителя - юридического лица налоговой задолженности и копии свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) и статистической карточки, свидетельство налогоплательщика.
Особенности, связанные с созданием, деятельностью, реорганизацией и ликвидацией новых некоммерческих организаций, регулируются законодательными актами.";
часть третью пункта 7 изложить в следующей редакции:
"Документами, подтверждающими место нахождения юридического лица, могут быть: договор аренды, купли-продажи, документ, подтверждающий право на недвижимое имущество с проставленным штампом о произведенной регистрации прав на недвижимое имущество либо нотариально засвидетельствованные копии этих документов и иной документ, предусмотренный гражданским законодательством. В случае если владельцем помещения является физическое лицо, то предоставляется нотариально засвидетельствованное согласие физического лица о предоставлении помещения в качестве места нахождения юридического лица. Государственные предприятия, государственные учреждения, и акционерные общества со стопроцентным участием государства в качестве документа, подтверждающего местонахождение, представляют справку уполномоченного органа по управлению республиканской, коммунальной собственностью.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:

"6. Заңды тұлғаларды тіркеу үшін тіркеуші органға:
осы Нұсқаулыққа 4 (14) қосымшаға сәйкес нысанда өтініші, сондай-ақ өз қызметін Үлгі жарғы негізінде жүзеге асыратын шағын, орта және ірі кәсіпкерлік субъектілері үшін 21, 25, 29 (33, 37, 41) қосымшаға сәйкес нысандағы өтініштер;
осы Нұсқаулыққа 1 қосымшаға сәйкес құрылтай және басқа да құжаттар тізбесі;
заңды тұлғаның басшысын және құрылтайшыларының жеке басын куәландыратын құжаттарының, олардың салық төлеуші куәліктерінің (шаруашылық серіктестіктері қатысушыларының тізілімін жүргізу бағалы қағаздар ұстаушылар тізілімі жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар, бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушысы жүзеге асыратын шаруашылық серіктестері құрылтайшыларының құжаттарын қоспағанда) көшірмелері ұсынылады.
Өтінішке құрылтайшы немесе құрылтайшы уәкiлдiк берген адам қол қояды. Мемлекеттің үлестік қатысуы бар мемлекеттік мекемелер, мемлекеттік кәсіпорындар, шаруашылық серіктестіктер мен акционерлік қоғамдар (бұдан әрі - мемлекеттің қатысуымен заңды тұлғалар) мемлекеттің қатысуымен мемлекеттік кәсіпорындар, мекемелер тізімін ұстаушылардың белгісі бар өтініш тапсырады.
Құрылтай құжаттары мемлекеттік және орыс тілдерінде тапсырылады және өз қызметін Үлгі жарғы негізінде жүзеге асыратын шағын, орта және ірі кәсіпкерлік субъектісінің өтініші байланған және нөмірленген түрінде, үш данада тапсырылады және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен куәландырылады.
Қызметiнiң айрықша түрі шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғаны тiркеу үшiн Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнің әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркеуге рұқсаты қосымша талап етiледi.
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда, қаржылық қызмет көрсету нысанасы болып табылатын заңды тұлғаны тiркеу үшін - қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды реттеу және қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органның рұқсаты қосымша талап етiледi.
Тиiстi тауар нарығындағы үстем (монополиялық) жағдайға ие нарық субъектiлерiн мемлекеттiк тiркеудi монополияға қарсы органның алдын ала келiсiмiмен тiркеушi орган жүзеге асырады; табиғи монополиялар субъектiлерiн мемлекеттiк тiркеудi табиғи монополиялар саласындағы қызметтi бақылауды және реттеудi жүзеге асыратын уәкiлеттi органның алдын ала келiсiмiмен тiркеушi орган жүзеге асырады.
Заңды тұлғаның құрылтайшысы басқа заңды тұлға болып табылған жағдайда тiркеуші органға құрылтай құжаттарымен және басқа құжаттармен бiрге құрылтайшыда-заңды тұлғада салық берешегiнiң жоқ екендiгi (бар болуы) туралы салық органының анықтамасы және мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің, статистикалық карточканың, салық төлеуші куәлігінің көшірмесі табыс етiледi.
Жаңа коммерциялық емес ұйымдарды құрумен, қызметімен, қайта ұйымдастырумен және таратумен байланысты ерекшеліктер заңнамалық актілермен реттеледі.";
7-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Заңды тұлғаның орналасқан жерін растайтын құжаттар: жалдау, сатып алу-сату шарттары, қозғалмайтын мүлікке құқықтың тіркеу жүргізілгендігі туралы мөртабан басылған жылжымайтын мүлікке құқықты растайтын құжат немесе бұл құжаттардың нотариалдық куәландырылған көшірмесі және азаматтық заңнамада көзделген өзге де құжат болуы мүмкін. Егер үй-жайдың иесі жеке тұлға болған жағдайда, онда жеке тұлғаның үй-жайды заңды тұлғаның тұратын жері ретінде бергені туралы нотариалдық куәландырған келісімі табыс етіледі. Мемлекеттік кәсіпорындар, мемлекеттік мекемелер және мемлекет жүз пайыз қатысатын акционерлік қоғамдар орналасқан жерін растайтын құжат ретінде республикалық, коммуналдық меншікті басқару жөніндегі уәкілетті органның анықтамасын ұсынады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Заңды тұлға қайта ұйымдастырудың мынадай жағдайларында (қосу, бөлу, бөліп шығару, өзгерту) мемлекеттік тiркеуге жатады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"9. При слиянии, присоединении и преобразовании юридического лица в регистрирующий орган должны быть представлены:
1) решение уполномоченного органа юридического лица о реорганизации, скрепленное печатью юридического лица;
2) передаточный акт с указанием положений о правопреемстве по обязательствам реорганизованного юридического лица, утвержденный собственником имущества юридического лица или органом, принявшим решение о реорганизации юридического лица и решение уполномоченного органа юридического лица об утверждении передаточного акта;
3) документ, подтверждающий письменное уведомление кредиторов о реорганизации юридического лица либо документ, подтверждающий публикацию в печатных изданиях информации о реорганизации юридического лица, а также о порядке и сроках заявления претензий кредиторами;
4) подлинники учредительных документов, свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) и статистической карточки;
5) квитанция или документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за прекращение деятельности реорганизованного юридического лица.";
дополнить пунктом 9-1 следующей редакции:
"9-1. При разделении, выделении юридического лица в регистрирующий орган должны быть представлены:
1) решение уполномоченного органа юридического лица о реорганизации, скрепленное печатью юридического лица;
2) разделительный баланс с указанием положений о правопреемстве по обязательствам реорганизованного юридического лица, утвержденный собственником имущества юридического лица или органом, принявшим решение о реорганизации юридического лица и решение уполномоченного органа юридического лица об утверждении разделительного баланса;
3) документ, подтверждающий письменное уведомление кредиторов о реорганизации юридического лица, либо документ, подтверждающий публикацию в печатных изданиях информации о реорганизации юридического лица, а также о порядке и сроках заявления претензий кредиторами;
4) подлинники учредительных документов, свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) и статистической карточки;
5) квитанция или документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за прекращение деятельности реорганизованного юридического лица.
Юридическое лицо, прекратившее свою деятельность (реорганизованное), подлежит исключению из Регистра (исключение из Регистра производится путем внесения в него записи о прекращении деятельности юридического лица), о чем указывается в приказе о государственной регистрации вновь созданного юридического лица.
При преобразовании, слиянии, присоединении и разделении акционерного общества в регистрирующий орган дополнительно предоставляется свидетельство об аннулировании всех эмиссий акций акционерного общества.
При выделении прекращение деятельности юридического лица не происходит.

"9. Заңды тұлға қосылған, біріктірілген және қайта құрылған жағдайда тіркеуші органға:
1) заңды тұлғаның уәкілетті органының қайта ұйымдастыру туралы, заңды тұлғаның мөрімен бекітілген шешімі;
2) қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның міндеттемелері бойынша мирасқорлығы туралы ережелері көрсетілген, заңды тұлға мүлкінің меншіктенушісі немесе заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру туралы шешім қабылдаған орган бекіткен табыстау актісі және заңды тұлғаның уәкілетті органының табыстау актісін бекіту туралы шешімі;
3) кредиторлардың заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру туралы жазбаша хабарламасын растайтын құжаты немесе заңды тұлғаны ұйымдастыру, сондай-ақ оның несие берушілерінің талаптарын мәлімдеу тәртібі және мерзімдер туралы ақпаратты баспасөз басылымдарында жариялағанын растайтын құжат;
4) құрылтай құжаттарының, мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің және статистикалық карточканың төлнұсқалары;
5) қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның қызметін тоқтатқанын мемлекеттік тіркеу үшін бюджетке төлем төлегенін растайтын түбіртегі немесе құжаты ұсынылуы тиіс.";
мынадай редакциядағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Заңды тұлға бөлінген, бөліп шығарылған жағдайда тіркеуші органға:
1) заңды тұлғаның уәкілетті органынының қайта құру туралы, заңды тұлғаның мөрімен бекітілген шешімі;
2) қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның міндеттемелері бойынша мирасқорлығы туралы ережелері көрсетілген, заңды тұлға мүлкінің меншіктенушісі немесе заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру туралы шешім қабылдаған орган бекіткен бөлу актісі және заңды тұлғаның уәкілетті органының бөлу актісін бекіту туралы шешімі;
3) кредиторлардың заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру туралы жазбаша хабарламасын растайтын құжаты немесе заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру, сондай-ақ оның кредиттеушілерінің талаптарын мәлімдеу тәртібі мерзімі туралы ақпаратты баспасөз басылымдарында жариялағанын растайтын құжат;
4) құрылтай құжаттарының, мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлігінің және статистикалық карточкасының төлнұсқалары;
5) қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның қызметін тоқтатқанын мемлекеттік тіркеу үшін бюджетке алым төлегенін растайтын түбіртегі немесе құжаты ұсынылуы тиіс;
Өз әрекетін тоқтатқан (қайта ұйымдастырылған) заңды тұлға Тіркелімнен шығарылуға тиiс (Тіркелімнен шығару оған заңды тұлға қызметінің тоқтатылғандығы туралы жазбаны енгізу жолымен жүргізіледі), ол туралы жаңадан құрылған заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы бұйрықта көрсетiледi.
Акционерлік қоғам қайта құрылған, қосылған, біріктірілген және бөлінген кезде тіркеуші органға акционерлік қоғам акцияларының барлық эмиссияларының күшін жою туралы куәлігі табыс етіледі.
Бөліп шығарылған жағдайда заңды тұлғаның қызметі тоқтатылмайды.
Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің (Жалпы бөлім)

При наличии оснований, предусмотренных пунктом 6 статьи 42 Гражданского кодекса Республики Казахстан (Общая часть), первоначальное юридическое лицо подлежит перерегистрации. Права и обязанности реорганизованного юридического лица переходят к каждому из них в соответствии с разделительным балансом.
Реорганизация отдельных видов организаций осуществляется с учетом особенностей, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.";
пункты 10 , 11 , 12 , 24 , 40 , 45 исключить;
в подпункте 7) пункта 13 после слов "учредительных документов" дополнить словами ", заявление, в случае если осуществляет свою деятельность на основании Типового устава";
части вторые в пунктах 13 и 21 исключить;
подпункт 2) пункта 15 после слов "начальником Управления," слова "отдела регистрации" заменить словами "отдела по делам религий";
в пункте 19 после слова "(перерегистрации)" дополнить словами ", статистической карточки";
часть вторую пункта 22 изложить в следующей редакции:
"Положение о филиале (представительстве) должно содержать наименование, место нахождения филиала, адреса всех помещений филиала банка, расположенных в пределах одной области (города республиканского значения, столицы), предмет деятельности, порядок управления и компетенцию руководителя филиала (представительства), также наименование, место нахождения, предмет деятельности, данные о регистрации юридического лица, создающего филиал (представительство).";
в пункте 25 слова "может быть осуществлено" заменить словом "осуществляется";
в пункте 26 :
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) заявление о перерегистрации юридического лица согласно приложению 5 ( 15 ), для субъектов малого, среднего и крупного предпринимательства, осуществляющих свою деятельность на основании Типового устава согласно приложению 22 , 26 , 30 ( 34 , 38 , 42 ) к настоящей Инструкции. Юридические лица с участием государства представляют заявление с отметкой реестродержателя;";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) учредительные документы с внесенными изменениями (дополнениями). При этом внесение изменений и дополнений может быть оформлено двумя способами: путем составления учредительных документов в новой редакции либо оформления изменений (дополнений) в виде приложений к прежним учредительным документам. Если учредительные документы в соответствии с законом подлежат нотариальному удостоверению, то и вносимые в них изменения и дополнения должны быть удостоверены в нотариальном порядке;";
подпункт 7) пункта 26 , и подпункт 2) пункта 35 дополнить следующим предложением:
"В случаях, когда учредителем юридического лица является другое юридическое лицо, то в регистрирующий орган представляются копии свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) и статистической карточки, свидетельства налогоплательщика.";
в пункте 27 слова "(акционеров акционерного общества)" исключить;

42-бабының 6-тармағында көзделген негіздер болған жағдайда, алғаш құрылған заңды тұлға қайта тіркелуі тиіс. Қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның құқықтары мен міндеттері бөлу балансына сәйкес олардың әрқайсысына ауысады.
Ұйымдардың жекелеген түрлерін қайта ұйымдастыру Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген ерекшеліктер ескеріліп жүзеге асырылады.";
10 , 11 , 12 , 24 , 40 , 45-тармақтар алып тасталсын;
13-тармақтың 7) тармақшасында "құрылтай құжаттарының үшінші данасын" деген сөздерден кейін ", өз қызметін Үлгі жарғы негізінде жүзеге асырған жағдайда, өтінішті" деген сөздермен толықтырылсын;
13 және 21-тармақтардың екінші бөліктері алып тасталсын;
15-тармақтың 2) тармақшасын "Басқарманың бастығын," деген сөздер "діни істер жөніндегі бөлімін" деген сөздермен ауыстырылсын;
19-тармағындағы "(қайта тіркеу)" сөзінен кейін ", статистикалық карточка" сөзімен толықтырылсын;
22-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Филиал (өкілдік) туралы ережеде филиалдың (өкілдіктің) атауы, орналасқан жері, банк филиалының бір облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) шегінде орналасқан барлық үй-жайларының мекен-жайы, қызметінің мәні, басқару тәртібі және басшысының құзыреті, сондай-ақ филиалды (өкілдікті) құрушы заңды тұлғаның атауы, орналасқан жері, қызметінің мәні, оны тіркеу туралы деректер қамтылуға тиіс.";
25-тармақта :
"жүзеге асыра алады" деген сөздер "жүзеге асырады" деген сөздермен ауыстырылсын;
26-тармақта :
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) осы Нұсқаулыққа 22, 26, 30 (34, 38, 42) қосымшаға сәйкес өз қызметін Үлгі жарғы негізінде жүзеге асыратын шағын, орта және ірі кәсіпкерлік субъектілері үшін 5 (15) қосымшаға сәйкес заңды тұлғаларды қайта тіркеу туралы өтінішті. Мемлекеттің қатысуымен заңды тұлғалар тізілім ұстаушының белгiсi бар өтінішті тапсырады;";
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) өзгерiстер (толықтырулар) енгiзiлген құрылтай құжаттары. Мұнда өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу екi тәсiлмен жүргiзiлуi мүмкiн: құрылтай құжаттарын жаңа редакцияда жасау арқылы немесе өзгерiстердi (толықтыруларды) бұрынғы құрылтай құжаттарына қосымша түрiнде енгізу арқылы. Егер құрылтай құжаттары заңға сәйкес нотариалдық куәландыруға жататын болса, онда оған енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар да нотариалдық куәландырылуы тиіс;";
26-тармақтың 7) тармақшасы және 35-тармақтың 2) тармақшасы мынадай сөйлеммен толықтырылсын:
"Заңды тұлғаның құрылтайшысы басқа заңды тұлға болған жағдайда, онда тіркеуші органға мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің және статистикалық карточканың, салық төлеуші куәлігінің көшірмелері ұсынылады.";
27-тармақта :
"(акционерлік қоғамның акционерлері)" деген сөздер алынып тасталсын;

часть вторую пункта 33 и часть первую пункта 39 дополнить предложением:
"Дополнительно представляются копии свидетельства о регистрации (перерегистрации), статистической карточки, свидетельства налогоплательщика юридического лица.";
в пункте 34 после слов "юридическое лицо" дополнить словами "филиал (представительство)";
подпункт 1) пункта 35 изложить в следующей редакции:
"1) заявление, установленного образца согласно приложению 7 ( 17 ), для субъектов малого, среднего и крупного предпринимательства, осуществляющих свою деятельность на основании Типового устава согласно приложению 23 , 24 , 27 , 28 , 31 , 32 ( 35 , 36 , 39 , 40 , 43 , 44 ) к настоящей Инструкции, за подписью руководителя юридического лица или иного уполномоченного лица, скрепленное печатью (юридические лица с участием государства - заявление с отметкой реестродержателя);";
в подпункте 3) пункта 38 слова ", а также статистическую карточку с указанием нового места нахождения юридического лица," исключить;
в пункте 46 :
в подпункте 7) слова "принявшего решение о ликвидации юридического лица," исключить;
подпункт 4) пункта 48 исключить;
подпункт 4) пункта 50 исключить;
в пункте 51 слово "подачи" заменить словами "поступления в регистрирующий орган";
часть первую пункта 54 после слов "удостоверяющие личность" дополнить словами ", а также заявления юридического лица, осуществляющего свою деятельность на основании Типового устава";
в приложении 1 к Инструкции по государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств, утвержденной указанным приказом:
в пункте 1 Главы 1 после слова "устав" дополнить словами ", за исключением субъектов среднего, крупного предпринимательства, осуществляющих свою деятельность на основании Типового устава;";
пункты 5 , 15 , 19 , 20 Главы 1 слова ", если товарищество не осуществляет свою деятельность на основании Типового устава;" и пункт 16 Главы 1 слова ", если кооператив не осуществляет свою деятельность на основании Типового устава;" заменить словами ", за исключением субъектов малого, среднего, крупного предпринимательства, осуществляющих свою деятельность на основании Типового устава;";
в пунктах 5 , 15 , 16 , Главы 1 слова "(кроме субъектов малого предпринимательства)" исключить;
в пункте 9 Главы 1 слова "Общественный фонд" заменить словом "Фонд";
в пункте 12 Главы 1 после слов "Объединение юридических лиц в форме ассоциации (союза)" дополнить словами ", объединение индивидуальных предпринимателей и юридических лиц, объединение индивидуальных предпринимателей";
примечание к пункту 20 Главы 1 исключить;
Главу 1 дополнить пунктом 22 следующего содержания:

33-тармақтың екінші бөлігі және 39-тармақтың бірінші бөлігі мынадай сөйлеммен толықтырылсын:
"Қосымша заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің, статистикалық карточканың, салық төлеуші куәлігінің көшірмелері ұсынылады.";
34-тармақта "заңды тұлға" деген сөздерден кейін "филиал (өкілдік)" деген сөздермен толықтырылсын;
35-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) заңды тұлғаның басшысы немесе басқа уәкілетті тұлға қол қойған, мөрмен бекітілген осы Нұсқаулыққа 7 (17) қосымшаға сәйкес, өз қызметін Үлгі жарғы негізінде жүзеге асыратын шағын, орта және ірі кәсіпкерлік субъектілері үшін 23, 24, 27, 28, 31, 32 (35, 36, 39, 40, 43, 44) қосымшаға сәйкес белгiленген үлгiдегi (мемлекеттің қатысуымен заңды тұлғалар – тізілім ұстаушының белгісі бар өтініші) өтініші.";
38-тармақтың 3) тармақшасында "заңды тұлғаның жаңа тұрған жері", "және статистикалық карточканы" деген сөздер алып тасталсын;.
46-тармақта :
7) тармақшасында "заңды тұлғаны тарату туралы" сөздер алынып тасталсын;
13) тармақшада "мемлекеттік тіркелгені" деген сөздер "қызметін тоқтатқаны" деген сөздермен ауыстырылсын;
48-тармақтың 4) тармақшасы алып тасталсын;
50-тармақтың 4) тармақшасы алып тасталсын;
51-тармақта "берілген" деген сөз "тіркеуші органға келіп түскен" деген сөздермен ауыстырылсын;
54-тармақтың бірінші бөлігінде "жеке басын куәландыратын" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ өз қызметін Үлгі жарғы негізінде жүзеге асыратын заңды тұлға арызының" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөніндегі нұсқаулыққа 1-қосымшада:
1-тараудың 1-тармақшасында "жарғы" деген сөзден кейін ", өз қызметін Үлгі жарғы негізінде жүзеге асыратын орта, ірі кәсіпкерлік субъектілерін қоспағанда;" деген сөздермен толықтырылсын;
1-тараудың 5, 15, 19 , 20-тармақтарында "егер серіктестік өз қызметiн үлгi жарғы негiзiнде жүзеге асырмайтын болса," және 1-тараудың 16-тармағында "егер кооператив өз қызметін Үлгі жарғы негізінде жүзеге асырмайтын болса," деген сөздер "өз қызметін Үлгі жарғы негізінде жүзеге асыратын шағын, орта, ірі кәсіпкерлік субъектілерін қоспағанда," деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тараудың 5, 15, 16-тармақтарында "(шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiнен басқа)" деген сөздер алып тасталсын;
1-тараудың 9-тармағында "Қоғамдық қор" деген сөздер "Қор" деген сөзбен ауыстырылсын;
1-тараудың 12-тармағында "Заңды тұлғалардың қауымдастық (одақ) нысанындағы бiрлестiгі" деген сөздерден кейін ", жеке кәсіпкерлердің және заңды тұлғалардың бірлестігі, жеке кәсіпкерлердің бірлестігі" деген сөздермен толықтырылсын;
1-тараудың 20-тармағындағы ескерту алып тасталсын;
1-тарау мынадай мазмұндағы 22-тармақпен толықтырылсын:

"22. Палата оценщиков:
заявление о регистрации;
устав;
документ, подтверждающий место нахождения;
квитанция или документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств.";
в абзаце шестом пункта 1 Главы 2 после слов "регистрации юридического лица" дополнить словами ", копий статистической карточки и свидетельства налогоплательщика;";
в абзаце седьмом пункта 1 Главы 2 после слов "копия устава (положения) юридического лица" дополнить словами "или копия заявления о регистрации (перерегистрации) юридического лица, осуществляющего свою деятельность на основании Типового устава;";
приложения 2 , 13 исключить;
приложения 4 - 7 и 14 - 17 изложить в новой редакции согласно приложениям 1-8 к настоящему Приказу;
приложения 21, 22 исключить, дополнить приложениями 21 - 44 согласно приложениям 9 - 32 к настоящему Приказу.
2. Территориальным органам Министерства юстиции Республики Казахстан руководствоваться в своей деятельности настоящим приказом.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
3. Балиева
Приложение 1 к Приказу
Министра юстиции Республики Казахстан
от 13 октября 2008 года № 273
Приложение 4 к Инструкции по государственной
регистрации юридических лиц и учетной
регистрации филиалов и представительств
___________________________________
Наименование регистрирующего органа
Заявление
о государственной (учетной) регистрации
юридического лица, филиала (представительства)
1. Форма организации (укажите в соответствующей ячейке х)
1) юридическое лицо _________ 2) филиал ________
3) представительство ________
2. Наименование юридического лица, филиала (представительства) _____
____________________________________________________________________
3. Участие в составе юридического лица, филиала (представительства)
иностранных инвесторов ( fs24укажите в соответствующей ячейке х)
1) да _____________ 2) нет __________________
4. Место нахождения юридического лица, филиала (представительства)
Почтовый индекс: _______________ Область: __________________________
Город, район, район в городе: ______________________________________
Населенный пункт (село, поселок): __________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: ____________________
Номер дома ________, квартира, комната: _________
Номер телефона (факса): _________________________
5. Ф.И.О руководителя ____________________ ________________________
РНН, ( в случае отсутствия указать аналог РНН либо код страны ) ______

"22. Бағалаушылар палатасы:
тіркеу туралы өтініш;
жарғы;
тұрған жерін растайтын құжат;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тiркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу үшiн бюджетке алым төленгенiн растайтын түбiртек немесе құжат.";
2-тараудың 1-тармағының алтыншы абзацында "куәлiктің көшiрмесi" деген сөздерден кейін ", статистикалық карточканың және салық төлеуші куәлігінің көшірмелері;" деген сөздермен толықтырылсын;
2-тараудың 1-тармағының жетінші абзацында "заңды тұлға жарғысының (ережесінің) көшірмесі" деген сөздерден кейін "немесе өз қызметін Үлгі жарғы негізінде жүзеге асыратын заңды тұлғаның тіркеу (қайта тіркеу) туралы өтінішінің көшірмесі" деген сөздермен толықтырылсын;
2 , 13-қосымшалар алып тасталсын:
4-7 және 14-17 -қосымшалар осы Бұйрыққа 1-8 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
21-44 -қосымшалармен толықтырылсын, осы Бұйрықтың 9-33 қосымшаларына толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органдары өз қызметтерінде осы бұйрықты басшылыққа алсын.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
З. Балиева
Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің
2008 жылғы 13 қазандағы N 273 бұйрығына
1-қосымша
Заңды тұлғаларды мемлекеттік
Тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді
есептік тіркеу бойынша Нұсқаулыққа
4-қосымша
_______________________________
Тіркеу органының атауы
Заңды тұлғаны, филиалды (өкілдікті) мемлекеттік
(есептік) тіркеу туралы өтініш
1. Ұйым нысаны ( тиісті ұ яшы қ та х т ү рінде к ө рсеті ң із )
1) заңды тұлға __________ 2) филиал __________ 3) өкілдік __________
2. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) атауы ____________________
____________________________________________________________________
3. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) құрамында шетел
инвесторларының қатысуы ( fs24тиісті ұ яшы қ та х т ү рінде к ө рсеті ң із )
1) иә_____________ 2) жоқ_______________
4. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) мекен-жайы
Почта индексі: __________________ Облыс: ___________________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы:_______________________________________
Елді мекен:_________________________________________________________
Көше, ықшамаудан, махалла, тұйық көше, даңғыл: _____________________
Үйдің нөмірі:______ пәтер, бөлме: ____ телефон нөмірі (факс)________
5. Басшының Т.А.Ә.__________________________________________________
СТТН, (жо қ бол ғ ан жа ғ дайда СТТН аналогы немесе елді ң коды к ө рсетілуі тиіс) _______________________________________________________________

6. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке
х, количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо _______________
Наименование юридического лица _____________________________________
РНН, аналог РНН, либо код страны (для иностранного юридического
лица) ______________________________________________________________
Доля в уставном капитале % ________ Сумма вклада (тыс. тенге) ______
Ф.И.О. физического лица ____________________________________________
РНН, аналог РНН, либо код страны (для иностранного физического
лица) ______________________________________________________________
Доля в уставном капитале % ________ Сумма вклада (тыс. тенге) ______
В случае если учредителей более одного сведения о них: Ф.И.О.
РНН аналог РНН, либо код страны (для физического лица),
наименование, РНН аналог РНН, либо код страны (для юридического
лица), а также их доля в уставном капитале в процентном и
денежном выражении прикладываются к заявлению на отдельном
листе.
7. Укажите код основного вида экономической деятельности: __________
8. Размер уставного капитала _______________________________________
9. Сведения о юридическом лице, создающего филиал (представительство)
Юридическое лицо (нерезидент)
Наименование _______________________________________________________
РНН, ( в случае отсутствия указать аналог РНН либо код страны ) ______
10. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек ______________
11. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей
ячейке х):
1) субъект малого предпринимательства ______________________________
2) субъект среднего предпринимательства ____________________________
3) субъект крупного бизнеса ________________________________________
12. Созданию юридического лица предшествует реорганизация (укажите в
соответствующей ячейке х)
1) преобразование __________________ 2) слияние ____________________
3) выделение _______________________ 4) разделение _________________
________________________ "____" ________________ 20_года
К заявлению прилагаются: ___________________________________________
____________________________________________________________________
Ф.И.О. и подпись заявителя
Приложение 2 к Приказу
Министра юстиции Республики Казахстан
от 13 октября 2008 года № 273
Приложение 5 к Инструкции по государственной
регистрации юридических лиц и учетной
регистрации филиалов и представительств
___________________________________
Наименование регистрирующего органа
Заявление
о государственной (учетной) перерегистрации
юридического лица, филиала (представительства)

6. Құрылтайшылардың құрамы және мөлшері (тиісті ұ яшы қ та х т ү рінде
к ө рсеті ң із, м ө лшері сан т ү рінде):
1) заңды тұлға ______________ 2) жеке тұлға ____________________
Заңды тұлғаның атауы________________________________________________
Жарғылық капиталдағы үлесі % ______ Үлес сомасы (мың теңге) ________
Жеке тұлғаның А.Т.Ә.
Жарғылық капиталдағы үлесі % ______ Үлес сомасы (мың теңге) ________
(құрылтайшылар 1-ден көп болған жағдайда мәліметті қосымшада көрсетіңіз)
7. Экономикалық қызмет негізгі түрінің кодын көрсетіңіз: ___________
8. Жарғылық капиталдың мөлшері _____________________________________
9. Филиалды (өкілдікті) құрушы заңды тұлға жайлы мәліметтер
Заңды тұлға (резидент емес)
Атауы ______________________________________________________________
СТТН, (жо қ бол ғ ан жа ғ дайда СТТН аналогы немесе елді ң коды к ө рсетілуі тиіс) ______________________________________________________________
10. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін (шамамен) саны ________
11. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұ яшы қ та х т ү рінде
к ө рсеті ң із):
1) шағын кәсіпкерлік субъектісі ________________ 2) орта кәсіпкерлік субъектісі _______________ 3) ірі бизнес субъектісі ________________
12. Заңды тұлғаның құрылуына қайта ұйымдастыру негіз болды fs24(тиісті
ұ яшы қ та х т ү рінде к ө рсеті ң із):
1) қайта құру ________________ 2) қосылу ___________________________
3) бөлініп шығу _________________ 4) бөліну ________________________
___________________ 20 жылдың "____" __________________
Өтінішке қоса тіркеледі: ___________________________________________
____________________________________________________________________
Өтініш берушінің қолы және Т.А.Ә.
Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің
2008 жылғы 13 қазандағы N 273 бұйрығына
2-қосымша
Заңды тұлғаларды мемлекеттік
Тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді
есептік тіркеу бойынша Нұсқаулыққа
5-қосымша
_______________________________
Тіркеу органының атауы
Заңды тұлғаны, филиалды (өкілдікті) мемлекеттік
(есептік) қайта тіркеу туралы өтініш

1. Форма организации (укажите в соответствующей ячейке х)
1) юридическое лицо __________ 2) филиал _________
3) представительство _________
2. Наименование юридического лица, филиала (представительства) _____
____________________________________________________________________
3. Регистрационный номер ___________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _______________________________
Код ОКПО_______________________, РНН _______________________________
4. Основание перерегистрации (укажите в соответствующей ячейке х):
1) изменение наименования ________________________
2) уменьшение размера уставного капитала _________
3) изменение состава участников хозяйственного товарищества ( за
исключение которых, ведение реестра участников осуществляется
профессиональным участником рынка ценных бумаг ) ____________________
5. Место нахождения юридического лица, филиала (представительства)
Почтовый индекс: ________________ Область: _________________________
Город, район, район в городе: ______________________________________
Населенный пункт (село, поселок): __________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: ____________________
Номер дома ________, квартира, комната: ____________
Номер телефона (факса): _____________________________
6. Ф.И.О. руководителя _____________________________________________
РНН, ( в случае отсутствия указать аналог РНН либо код страны ) ______
7. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке
х, количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо _______________
Наименование юридического лица _____________________________________
РНН, аналог РНН, либо код страны (для иностранного юридического
лица) ______________________________________________________________
Доля в уставном капитале % _________ Сумма вклада (тыс. тенге) _____
Ф.И.О. физического лица ____________________________________________
РНН, аналог РНН, либо код страны (для иностранного физического
лица) ______________________________________________________________
Доля в уставном капитале % _________ Сумма вклада (тыс. тенге) _____
В случае если учредителей более одного сведения о них: Ф.И.О.
РНН аналог РНН, либо код страны (для физического лица),
наименование, РНН аналог РНН, либо код страны (для юридического
лица), а также их доля в уставном капитале в процентном и
денежном выражении прикладываются к заявлению на отдельном
листе.
8. Укажите код основного вида экономической деятельности: __________
9. Размер уставного капитала _______________________________________

1. Ұйым нысаны ( тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз )
1) заңды тұлға __________ 2) филиал __________ 3) өкілдік __________
2. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) атауы ____________________
____________________________________________________________________
3. Тіркеу нөмірі________Бизнес–сәйкестендіру нөмірі (БСН)___________
ҚҰЖЖ коды ____________________ CТТН _____________________________
4. Қайта тіркеудің негіздемесі ( тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз cf1 )
1) мекен-жайын ауыстыру ____________________________________________
2) жарғылық капиталдың ұлғаюы ______________________________________
3) шаруашылық серіктестікке қатысушылардың құрамын өзгерту
( қатысушылардың реестрі, бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушысымен жүргізілетін жағдайдан басқа )_________________________
5. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) мекен-жайы
Почта индексі: __________________ Облыс: ___________________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы:_______________________________________
Елді мекен:_________________________________________________________
Көше, ықшамаудан, махалла, тұйық көше, даңғыл: _____________________
Үйдің нөмірі:______ пәтер, бөлме: ____ телефон нөмірі (факс)________
6. Басшының Т.А.Ә.__________________________________________________
СТТН, (жоқ болған жағдайда СТТН аналогы немесе елдің коды көрсетілуі тиіс) _______________________________________________________________
7. Құрылтайшылардың құрамы және мөлшері (тиісті ұяшықта х түрінде
көрсетіңіз, мөлшері сан түрінде):
1) заңды тұлға ______________ 2) жеке тұлға ____________________
Заңды тұлғаның атауы________________________________________________
Жарғылық капиталдағы үлесі % ______ Үлес сомасы (мың теңге) ________
Жеке тұлғаның А.Т.Ә.
Жарғылық капиталдағы үлесі % ______ Үлес сомасы (мың теңге) ________
(құрылтайшылар 1-ден көп болған жағдайда мәліметті қосымшада көрсетіңіз)
8. Экономикалық қызмет негізгі түрінің кодын көрсетіңіз: ___________
9. Жарғылық капиталдың мөлшері _____________________________________

10. Сведения о юридическом лице, создающего филиал
(представительство)
Юридическое лицо (нерезидент)
Наименование _______________________________________________________
РНН, ( в случае отсутствия указать аналог РНН либо код страны ) ______
11. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек ______________
12. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей
ячейке х):
1) субъект малого предпринимательства ______________________________
2) субъект среднего предпринимательства ____________________________
3) субъект крупного бизнеса ________________________________________
________________________ "____" ________________ 20 года
К заявлению прилагаются: ___________________________________________
____________________________________________________________________
Ф.И.О. и подпись заявителя
Приложение 3 к Приказу
Министра юстиции Республики Казахстан
от 13 октября 2008 года № 273
Приложение 6 к Инструкции по государственной
регистрации юридических лиц и учетной
регистрации филиалов и представительств
___________________________________
Наименование регистрирующего органа
Заявление
о регистрации прекращения деятельности
юридического лица, филиала (представительства)
1. Форма организации ( укажите в соответствующей ячейке х)
1) юридическое лицо _____ 2) филиал _____ 3) представительство _____
2. Наименование юридического лица, филиала (представительства) _____
____________________________________________________________________
3. Регистрационный номер ___________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _______________________________
4. Код ОКПО_______________________, РНН ____________________________
5. Основание прекращения деятельности возникло в результате ( укажите
в соответствующей ячейке х)
1) ликвидация _________ 2) реорганизация путем присоединения _______
6. Прекращение деятельности юридического лица, филиала
(представительства) fs24(укажите в соответствующей ячейке х)
1) добровольная ______________ 2) принудительная ___________________
7. Наименование печатного органа, в котором опубликовано объявление о
прекращении деятельности юридического лица, филиала
(представительства), номер и дата публикации
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Сведения о филиалах (представительствах) юридического лица
(укажите в соответствующей ячейке х)
1) да __________ 2) нет ___________
К заявлению прилагаются:____________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Ф.И.О. и подпись заявителя
"______"_____________ 20 года
Приложение 4 к Приказу
Министра юстиции Республики Казахстан
от 13 октября 2008 года № 273
Приложение 7 к Инструкции по государственной
регистрации юридических лиц и учетной
регистрации филиалов и представительств
___________________________________
Наименование регистрирующего органа
Заявление
о государственной (учетной) регистрации внесенных изменений и
дополнений в учредительные документы юридического лица, филиала
(представительства)

10. Филиалды (өкілдікті) құрушы заңды тұлға жайлы мәліметтер
Заңды тұлға (резидент емес)
Атауы ______________________________________________________________
СТТН, (жоқ болған жағдайда СТТН аналогы немесе елдің коды көрсетілуі тиіс) ______________________________________________________________
11. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін (шамамен) саны ________
12. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұяшықта х түрінде
көрсетіңіз):
1) шағын кәсіпкерлік субъектісі ________________ 2) орта кәсіпкерлік субъектісі ______________ 3) ірі бизнес субъектісі _________________
___________________ 20 жылдың "____" __________________
Өтінішке қоса тіркеледі: ___________________________________________
____________________________________________________________________
Өтініш берушінің қолы және Т.А.Ә.
Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің
2008 жылғы 13 қазандағы N 273 бұйрығына
3-қосымша
Заңды тұлғаларды мемлекеттік
Тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді
есептік тіркеу бойынша Нұсқаулыққа
6-қосымша
_______________________________
Тіркеу органының атауы
Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) қызметін
тоқтатуын тіркеу туралы өтініш
1. Ұйым нысаны ( тиісті ұ яшы қ та х т ү рінде к ө рсеті ң із )
1) заңды тұлға __________ 2) филиал _________ 3) өкілдік ___________
2. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) атауы ___________________
____________________________________________________________________
3. Тіркеу нөмірі____ Бизнес–сәйкестендіру нөмірі (БСН) _____________
4. ҚҰЖЖ коды ____________________, СТТН ____________________________
5. Қызметті тоқтату негіздемесі мынадан туындады ( тиісті ұ яшы қ та х
т ү рінде к ө рсеті ң із )
1) тарату ___________ 2) қосылу жолымен қайта құрылу ______________
6. Заңды тұлға, филиалдың (өкілдіктің) қызметінің тоқтатуы ( тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз cf1 )
1) еркін __________________ 2) міндетті ___________________________
7. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) қызметінің тоқтатуы туралы хабарламаны жариялаған басылым органының атауы, нөмір және жариялау мерзімі ____________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Заңды тұлғаның филиалдары (өкілдіктері) туралы мәліметтер ( тиісті ұяшықта х түрінде көрсетіңіз cf1 )
1) иә ______________ 2) жоқ _______________
Өтінішке қоса тіркеледі: ___________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Өтініш берушінің қолы және Т.А.Ә.
20 жылдың "____" ____________________
Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің
2008 жылғы 13 қазандағы N 273 бұйрығына
4-қосымша
Заңды тұлғаларды мемлекеттік
Тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді
есептік тіркеу бойынша Нұсқаулыққа
7-қосымша
______________________________
Тіркеу органының атауы
Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) мемлекеттік тіркеу
құрылтай құжаттарына енгізілген өзгертулер мен
толықтыруларды тіркеу туралы өтініш

1. Форма организации (укажите в соответствующей ячейке х)
1) юридическое лицо ______________ 2) филиал _________________
3) представительство _____________
2. Наименование юридического лица, филиала (представительства) _____
____________________________________________________________________
3. Регистрационный номер ___________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _______________________________
Код ОКПО _______________________ РНН _______________________________
5. Основание внесения изменений в учредительные документы (укажите в
соответствующей ячейке х): 1) изменение местонахождения ______
2) увеличение уставного капитала _________
3) редакционные изменения ______ 4) прочие __________
6. Место нахождения юридического лица, филиала (представительства)
Почтовый индекс: ______________ Область: ___________________________
Город, район, район в городе: ______________________________________
Населенный пункт (село, поселок): __________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: ____________________
Номер дома ________, квартира, комната: _____________
номер телефона (факса): _____________________________
7. Ф.И.О. руководителя _______________________ ____________________
РНН, ( в случае отсутствия указать аналог РНН либо код страны ) ______
8. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке
х, количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо _______________
Наименование юридического лица _____________________________________
РНН, аналог РНН, либо код страны (для иностранного юридического
лица) ______________________________________________________________
Доля в уставном капитале % _______ Сумма вклада (тыс. тенге) _______
Ф.И.О. физического лица ____________________________________________
РНН, аналог РНН, либо код страны (для иностранного физического
лица) ______________________________________________________________
Доля в уставном капитале % ________ Сумма вклада (тыс. тенге) ______
В случае если учредителей более одного сведения о них: Ф.И.О.
РНН аналог РНН, либо код страны (для физического лица),
наименование, РНН аналог РНН, либо код страны (для юридического
лица), а также их доля в уставном капитале в процентном и
денежном выражении прикладываются к заявлению на отдельном
листе.
9. Укажите код основного вида экономической деятельности: __________
10. Размер уставного капитала ______________________________________
11. Сведения о юридическом лице, создающего филиал
(представительство)
Юридическое лицо (нерезидент)
Наименование _______________________________________________________
РНН, ( в случае отсутствия указать аналог РНН либо код страны ) ______
12. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек ______________
13. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей
ячейке х):
1) субъект малого предпринимательства ______________________________
2) субъект среднего предпринимательства ____________________________
3) субъект крупного бизнеса ________________________________________
________________________ "____" ________________ 20 года
К заявлению прилагаются: ___________________________________________
____________________________________________________________________
Ф.И.О. и подпись заявителя
Приложение 5 к Приказу
Министра юстиции Республики Казахстан
от 13 октября 2008 года № 273
Приложение 14 к Инструкции по государственной
регистрации юридических лиц и учетной
регистрации филиалов и представительств
___________________________________
Наименование регистрирующего органа
Заявление
о государственной (учетной) регистрации
юридического лица, филиала (представительства)

1. Ұйым нысаны ( тиісті ұ яшы қ та х т ү рінде к ө рсеті ң із )
1) заңды тұлға ________ 2) филиал __________ 3) өкілдік ____________
2. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) атауы_____________________
____________________________________________________________________
3. Тіркеу нөмірі______ Бизнес–сәйкестендіру нөмірі (БСН) ___________
ҚҰЖЖ коды _____________, СТТН ______________________________________
4. Заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына өзгертулер мен толықтыруларды енгізудің негіздемесі ( тиісті ұ яшы қ та х т ү рінде к ө рсеті ң із cf1 )
1) мекен-жайын ауыстыру ____________________________________________
2) жарғылық капиталдың ұлғаюы ______________________________________
3) мәтіндік өзгертулер ________________ 4) өзге ____________________
5. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) мекен-жайы
Почта индексі: ______________ Облыс: _______________________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы:_______________________________________
Елді мекен: ________________________________________________________
Көше, ықшамаудан, махалла, тұйық көше, даңғыл:______________________
Үйдің нөмірі: ____ пәтер, бөлме: ____ телефон нөмірі (факс):________
6. Басшының Т.А.Ә. _________________________________________________
СТТН, (жо қ бол ғ ан жа ғ дайда СТТН аналогы немесе елді ң коды к ө рсетілуі тиіс) ________________________
7. Құрылтайшылардың құрамы және мөлшері (тиісті ұ яшы қ та х т ү рінде
к ө рсеті ң із, м ө лшері сан т ү рінде):
1) заңды тұлға __________________ 2) жеке тұлға ____________________
Заңды тұлғаның атауы _______________________________________________
Жарғылық капиталдағы үлесі % _______ Үлес сомасы (мың теңге) _______
Жеке тұлғаның Т.А.Ә.
Жарғылық капиталдағы үлесі % _______ Үлес сомасы (мың теңге) _______
(құрылтайшылар 1-ден көп болған жағдайда мәліметті қосымшада көрсетіңіз)
8. Экономикалық қызметінің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз:
____________________________________________________________________
9. Жарғылық капиталдың мөлшері _____________________________________
10. Филиалды (өкілдікті) құрушы заңды тұлға жайлы мәліметтер
Заңды тұлға (резидент емес)
Атауы ______________________________________________________________
СТТН, (жо қ бол ғ ан жа ғ дайда СТТН аналогы немесе елді ң коды к ө рсетілуі тиіс) ________________________
11. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін (шамамен) саны ________
12. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұ яшы қ та х т ү рінде
к ө рсеті ң із):
1) шағын кәсіпкерлік субъектісі ____________ 2) орта кәсіпкерлік субъектісі ______________ 3) ірі бизнес субъектісі__________________
___________________ 20 жылдың "____" ______________
Өтінішке қоса тіркеледі: ___________________________________________
Өтініш берушінің қолы және Т.А.Ә.
Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің
2008 жылғы 13 қазандағы N 273 бұйрығына
5-қосымша
Заңды тұлғаларды мемлекеттік
Тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді
есептік тіркеу бойынша Нұсқаулыққа
14-қосымша
_______________________________
Тіркеу органының атауы
За ң ды т ұ л ғ аны, филиалды ( ө кілдікті) мемлекеттік (есептік)
тіркеу туралы
ө тініш

1. Форма организации (укажите в соответствующей ячейке х)
1) юридическое лицо _________ 2) филиал ________
3) представительство ________
2. Наименование юридического лица, филиала (представительства) _____
____________________________________________________________________
3. Участие в составе юридического лица, филиала (представительства)
иностранных инвесторов ( fs24укажите в соответствующей ячейке х)
1) да _____________ 2) нет ____________________
4. Место нахождение юридического лица, филиала (представительства)
Почтовый индекс: _______________ Область: __________________________
Город, район, район в городе: ______________________________________
Населенный пункт (село, поселок): __________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: ____________________
Номер дома ________, квартира, комната: __________
Номер телефона (факса): __________________________
5. Ф.И.О. руководителя _____________________________________________
6. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке
х, количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо _______________
Наименование юридического лица _____________________________________
Доля в уставном капитале % _________ Сумма вклада (тыс. тенге) _____
Ф.И.О. физического лица ____________________________________________
Доля в уставном капитале % _________ Сумма вклада (тыс. тенге) _____
В случае если учредителей более одного сведения о них: Ф.И.О.
(для физического лица), наименование (для юридического лица),
а также их доля в уставном капитале в процентном и денежном
выражении прикладываются к заявлению на отдельном листе.
7. Укажите код основного вида экономической деятельности: __________
8. Размер уставного капитала _______________________________________
9. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек _______________
10. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей
ячейке х):
1) субъект малого предпринимательства ______________________________
2) субъект среднего предпринимательства ____________________________
3) субъект крупного бизнеса ________________________________________
11. Созданию юридического лица предшествует реорганизация (укажите в
соответствующей ячейке х)
1) преобразование _________________ 2) слияние _____________________
3) выделение ______________________ 4) разделение __________________
___________
________________________ "____" ________________ 20 года
К заявлению прилагаются: ___________________________________________
____________________________________________________________________
Ф.И.О. и подпись заявителя
Приложение 6 к Приказу
Министра юстиции Республики Казахстан
от 13 октября 2008 года № 273
Приложение 15 к Инструкции по государственной
регистрации юридических лиц и учетной
регистрации филиалов и представительств
___________________________________
Наименование регистрирующего органа
Заявление
о государственной (учетной) перерегистрации
юридического лица, филиала (представительства)

1. Ұйым нысаны (тиісті ұяшықта х т ү рінде к ө рсеті ң із)
1) заңды тұлға ________ 2) филиал _________ 3) өкілдік ____________
2. Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ______________________________
3. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) атауы ___________________
___________________________________________________________________
4. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) құрамында шетел инвесторларының қатысуы (тиісті ұяшықта х т ү рінде к ө рсеті ң із)
1) иә ______ 2) жоқ ________
5. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) мекен-жайы
Почта индексі: __________________ Облыс: __________________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы: _____________________________________
Елді мекен: _______________________________________________________
Көше, ықшамаудан, махалла, тұйық көше, даңғыл: ____________________
Үйдің нөмірі: _____ пәтер, бөлме: ___ телефон нөмірі (факс) _______
6. Басшының Т.А.Ә. ________________________________________________
7. Құрылтайшылардың құрамы және мөлшері (тиісті ұ яшы қ та х т ү рінде
к ө рсеті ң із, м ө лшері сан т ү рінде):
1) заңды тұлға ________________ 2) жеке тұлға ____________________
Заңды тұлғаның атауы ______________________________________________
Жарғылық капиталдағы үлесі % _______ Үлес сомасы (мың теңге) ______
Жеке тұлғаның Т.А.Ә.
Жарғылық капиталдағы үлесі % ______ Үлес сомасы (мың теңге) _______
8. Экономикалық қызметінің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз: ______
9. Жарғылық капиталдың мөлшері ____________________________________
10. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін (шамамен) саны ________
11. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұяшықта х т ү рінде
к ө рсеті ң із):
1) шағын кәсіпкерлік субъектісі _________ 2) орта кәсіпкерлік
субъектісі ______________ 3) ірі бизнес субъектісі ________________
12. Заңды тұлғаның құрылуына қайта ұйымдастыру негіз болды (тиісті
ұяшықта х т ү рінде к ө рсеті ң із):
1) қайта құру ____________________ 2) қосылу _______________________
3) бөлініп шығу __________________ 4) бөліну _______________________
____________________ 20 жылдың "___" _______________
Өтінішке қоса тіркеледі:____________________________________________
____________________________________________________________________
Өтініш берушінің қолы және Т.А.Ә.
Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің
2008 жылғы 13 қазандағы N 273 бұйрығына
6-қосымша
Заңды тұлғаларды мемлекеттік
Тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді
есептік тіркеу бойынша Нұсқаулыққа
15-қосымша
___________________________
Тіркеу органының атауы
Заңды тұлғаны, филиалды (өкілдікті) мемлекеттік
(есептік) қайта тіркеу туралы
өтініш

1. Форма организации ( укажите в соответствующей ячейке х)
1) юридическое лицо ___________ 2) филиал ________
3) представительство __________
2. Наименование юридического лица, филиала (представительства) _____
____________________________________________________________________
3. Бизнес-идентификационный номер (БИН) (в случае отсутствия -
регистрационный номер) _____________________________________________
4. Основание прекращения деятельности возникло в результате ( укажите
в соответствующей ячейке х)
1) ликвидация _______ 2) реорганизация путем присоединения _________
5. Прекращение деятельности юридического лица, филиала
(представительства) fs24(укажите в соответствующей ячейке х)
1) добровольная _______________ 2) принудительная __________________
6. Наименование печатного органа, в котором опубликовано объявление о
прекращении деятельности юридического лица, филиала
(представительства), номер и дата публикации
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
7. Сведения о филиалах (представительствах) юридического лица
(укажите в соответствующей ячейке х)
1) да __________ 2) нет ___________
К заявлению прилагаются:____________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Ф.И.О. и подпись заявителя
"______"_____________ 20 года
Приложение 9 к Приказу
Министра юстиции Республики Казахстан
от 13 октября 2008 года № 273
Приложение 21 к Инструкции по государственной
регистрации юридических лиц и учетной
регистрации филиалов и представительств
Место для штампа регистрирующего органа
Наименование регистрирующего органа
Заявление
о государственной регистрации
хозяйственных товариществ, осуществляющих
свою деятельность на основании типового устава
1. Наименование юридического лица
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
2. Организационно-правовая форма ( укажите в соответствующей
ячейке х ):
1) полное товарищество ___________ 3) товарищество с ограниченной
ответственностью _____________
2) коммандитное товарищество _____ 4) товарищество с дополнительной
ответственностью _____________
3. Участие в составе иностранных инвесторов (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) да _________________ 2) нет ____________________
4. Юридическое лицо является дочерней организацией (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) да _________________ 2) нет ____________________

1. Ұйым нысаны ( тиісті ұ яшы қ та х т ү рінде к ө рсеті ң із )
1) заңды тұлға _______ 2) филиал ___________ 3) өкілдік __________
2. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) атауы __________________
__________________________________________________________________
3. Бизнес–сәйкестендіру нөмірі (БСН) (болма ғ ан жа ғ дайда – тіркеу
н ө мірі) __________________________________________________________
4. Қызметті тоқтату негіздемесі мынадан туындады ( тиісті ұ яшы қ та х
т ү рінде к ө рсеті ң із )
1) тарату _____________ 2) қосылу жолымен қайта құрылу ___________
5. Заңды тұлға, филиалдың (өкілдіктің) қызметінің тоқтауы ( тиісті
ұ яшы қ та х т ү рінде к ө рсеті ң із )
1) еркін _____________ 2) міндетті _____________________
6. Заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) қызметінің тоқтауы туралы хабарламаны жариялаған басылым органының атауы, нөмір және жариялау мерзімі ___________________________________________________________
___________________________________________________________________
7. Заңды тұлғаның филиалдары (өкілдіктері) туралы мәліметтер( тиісті
ұ яшы қ та х т ү рінде к ө рсеті ң із )
1) иә ________________ 2) жоқ ___________________
Өтінішке қоса тіркеледі: __________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Өтініш берушінің қолы және Т.А.Ә.
20 жылдың "____" ____________________
Тіркеу органының мөрі үшін орын
Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің
2008 жылғы 13 қазандағы N 273 бұйрығына
9-қосымша
Заңды тұлғаларды мемлекеттік
Тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді
есептік тіркеу бойынша Нұсқаулыққа
21-қосымша
Тіркеу органыны ң атауы
Үлгі жарғы негізінде қызметін жүзеге асыратын
шаруашылық серіктестікті мемлекеттік тіркеу туралы
өтініш
1. Заңды тұлғаның атауы __________________________________________
__________________________________________________________________
2. Ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны (тиісті ұ яшы қ та х т ү рінде
к ө рсеті ң із):
1) толық серіктестік ___ 3) жауапкершілігі шектеулі серіктестік __
2) сенім серіктестігі__ 4) қосымша жауапкершілігі бар серіктестік__
3. Құрамында шетел инвесторларының қатысуы fs24(тиісті ұ яшы қ та х т ү рінде к ө рсеті ң із):
1) иә ______________________ 2) жоқ ______________________
4. Заңды тұлға еншілес ұйым болып табылады (тиісті ұ яшы қ та х т ү рінде к ө рсеті ң із):
1) иә ______________________ 2) жоқ ______________________

5. Место нахождения юридического лица:
Почтовый индекс: ____________________________ Область: _____________
Город, район, район в городе: ______________________________________
Населенный пункт (село, поселок): __________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: ____________________
Номер дома ____________, квартира, комната: ________________________
номер телефона (факса): __________
6. Ф.И.О. руководителя _____________________________________________
РНН, ( в случае отсутствия указать аналог РНН либо код страны ) ______
7. Укажите код основного вида экономической деятельности ___________
8. Размер уставного капитала _______________________________________
9. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке
х, количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо _______________
10. Укажите сведения об учредителях юридического лица (за
исключением, когда ведение реестра участников осуществляется
профессиональным участником рынка ценных бумаг)
Наименование юридического лица _____________________________________
РНН, аналог РНН, либо код страны (для иностранного юридического
лица) ______________________________________________________________
Доля в уставном капитале % ________ Сумма вклада (тыс. тенге) ______
Ф.И.О. физического лица ____________________________________________
РНН, аналог РНН, либо код страны (для иностранного физического
лица) ______________________________________________________________
Доля в уставном капитале % _________ Сумма вклада (тыс. тенге) _____
В случае если учредителей более одного сведения о них: Ф.И.О.
РНН аналог РНН, либо код страны (для физического лица),
наименование, РНН аналог РНН, либо код страны (для юридического
лица), а также их доля в уставном капитале в процентном и
денежном выражении прикладываются к заявлению на отдельном
листе.
11. В случае образования наблюдательного совета указать
исключительную компетенцию:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
12. Укажите срок ревизионной комиссии (единоличного ревизора) ______
____________________________________________________________________
13. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек ______________
14. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей
ячейке х):
1) субъект малого предпринимательства ______________________________
2) субъект среднего предпринимательства ____________________________
3) субъект крупного бизнеса ________________________________________
15. Созданию юридического лица предшествует реорганизация (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) преобразование __________________ 2) слияние ____________________
3) выделение _______________________ 4) разделение _________________
16. Количество юридических лиц, участвующих в реорганизации ________
17. В случае преобразования необходимо указать следующие сведения:
Прежнее наименование юридического лица _____________________________
Регистрационный номер ______________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _______________________________
Код ОКПО _____________________________ РНН _________________________

5. Заңды тұлғаның мекен-жайы
Почта индексі: ___________________ Облыс: ________________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы: ____________________________________
Елді мекен: ______________________________________________________
Көше, ықшамаудан, махалла, тұйық көше, даңғыл: ___________________
Үйдің нөмірі:___ пәтер, бөлме:____ телефон нөмірі (факс) _________
6. Басшының Т.А.Ә. _______________________________________________
СТТН, (жо қ бол ғ ан жа ғ дайда СТТН аналогы немесе елді ң коды к ө рсетілуі тиіс) ____________________
7. Экономикалық қызметінің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз: _____
8. Жарғылық капиталдың мөлшері ___________________________________
9. Құрылтайшылардың құрамы және мөлшері (тиісті ұ яшы қ та х т ү рінде
к ө рсеті ң із, м ө лшері сан т ү рінде):
1) заңды тұлға ________________ 2) жеке тұлға ____________________
10. Заңды тұлғаның құрылтайшылары туралы мәліметтерді көрсетіңіз ( қатысушылардың реестрі бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушысымен жүргізілетін жағдайдан басқа cf1 )
Заңды тұлғаның атауы _____________________________________________
СТТН, СТТН аналогы немесе елдің коды (шет ел заңды тұлғалары үшін)
Жарғылық капиталдағы үлесі % ____ Үлес сомасы (мың теңге) ________
Заңды тұлғаның атауы _____________________________________________
СТТН, СТТН аналогы немесе елдің коды (шет ел заңды тұлғалары үшін)
Жарғылық капиталдағы үлесі % ____ Үлес сомасы (мың теңге) ________
11. Байқау кеңесі құрылған жағдайда өкілеттігін көрсетіңіз: ______
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
12. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін саны (шамамен) ______
13. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұ яшы қ та х т ү рінде
к ө рсеті ң із):
1) шағын кәсіпкерлік субъектісі ___________ 2) орта кәсіпкерлік субъектісі ____________ 3) ірі бизнес субъектісі _________________
14. Заңды тұлғаның құрылуына қайта ұйымдастыру негіз болды fs24(тиісті
ұ яшы қ та х т ү рінде к ө рсеті ң із):
1) қайта құру _________________ 2) қосылу _______________________
3) бөлініп шығу _______________ 4) бөліну _______________________
15. Қайта құруға қатысатын заңды тұлғалардың мөлшері _____________
16. Қайта құрылған жағдайда келесі мәліметтерді көрсету керек:
Заңды тұлғаның бұрынғы атауы _____________________________________
Тіркеу нөмірі ___________ Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)_______
ҚҰЖЖ коды __________________________ СТТН ________________________
17. Қосылған жағдайда келесі мәліметтерді көрсету керек:
Бірігуге қатысатын заңды тұлғалардың атауы
Тіркеу нөмірі ___________ Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)_______
ҚҰЖЖ коды __________________________ СТТН ________________________

18. В случае слияния необходимо указать следующие сведения:
Наименования юридических лиц, участвующих в слиянии ________________
Регистрационный номер ______________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _______________________________
Код ОКПО _____________________________ РНН _________________________
19. В случае выделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование действующего юридического лица, из которого выделено
новое юридическое лицо _____________________________________________
____________________________________________________________________
Регистрационный номер ______________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _______________________________
Код ОКПО _____________________________ РНН _________________________
20. В случае разделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование юридического лица, на базе которого созданы юридические
лица _______________________________________________________________
____________________________________________________________________
Регистрационный номер ______________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _______________________________
Код ОКПО _____________________________ РНН _________________________
"____" __________________ 20 года
К заявлению прилагаются: ___________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Ф.И.О. и подписи учредителей (в случае, когда ведение реестра
участников осуществляется профессиональным участником рынка ценных
бумаг – подпись лица, уполномоченного протоколом общего собрания
учредителей (решением участника)).
Подлинность подписи (ей) должна быть засвидетельствована в
нотариальном порядке.
Приложение 10 к Приказу
Министра юстиции Республики Казахстан
от 13 октября 2008 года № 273
Приложение 22 к Инструкции по государственной
регистрации юридических лиц и учетной
регистрации филиалов и представительств
Место для штампа регистрирующего органа
Наименование регистрирующего органа
Заявление
о государственной перерегистрации
хозяйственных товариществ, осуществляющих
свою деятельность на основании типового устава
1. Наименование юридического лица __________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
2. Организационно-правовая форма юридического лица ( укажите в
соответствующей ячейке х ):
1) полное товарищество ___________ 3) товарищество с ограниченной
ответственностью
2) коммандитное товарищество _____ 4) товарищество с дополнительной
ответственностью
3. Регистрационный номер ___________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _______________________________
Код ОКПО ____________________ РНН __________________________________
4. Основание перерегистрации хозяйственного товарищества (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) изменение наименования __________________________________________
2) уменьшение размера уставного капитала ___________________________
3) изменение состава участников хозяйственного товарищества ( за
исключение которых, ведение реестра участников осуществляется
профессиональным участником рынка ценных бумаг ) ____________________
5. Место нахождения юридического лица
Почтовый индекс: _____________________ Область: ____________________
Город, район, район в городе: ______________________________________
Населенный пункт (село, поселок): __________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: ____________________
Номер дома ______________, квартира, комната: ______________________
номер телефона (факса): ___________________
6. Ф.И.О. руководителя юридического лица
____________________________________________________________________
РНН, ( в случае отсутствия указать аналог РНН либо код страны ) ______
7. Укажите виды экономической деятельности: код основного __________
8. Размер уставного капитала _______________________________________
9. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке
х, количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо _______________

18. Бөлініп шығу жағдайында келесі мәліметтерді көрсету керек:
Бөлініп шыққан жаңа заңды тұлғаның атауы _________________________
__________________________________________________________________
Тіркеу нөмірі ___________ Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)_______
ҚҰЖЖ коды __________________________ СТТН ________________________
19. Бөлінген жағдайда келесі мәліметтерді көрсету керек:
Заңды тұлғаның негізінде құрылған заңды тұлғалардың атауы ________
__________________________________________________________________
Тіркеу нөмірі ___________ Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)_______
ҚҰЖЖ коды __________________________ СТТН ________________________
20 жылдың "____" ____________________
Өтінішке қоса тіркеледі: _________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Құрылтайшылардың қолдары және Т.А.Ә. (( қ атысушыларды ң реестрі ба ғ алы қ а ғ аздар рыногыны ң к ә сіби қ атысушысымен ж ү ргізілетін жа ғ дайда – жалпы жиналысты ң құ рылтайшыларыны ң хаттамасымен ө кілетті т ұ л ғ аны ң қ олы
( қ атысушыны ң шешімімен)).
Қол(дар)дың шынайылығы нотариалды бекітілген түрде болуы тиіс.
Тіркеу органының мөрі үшін орын
Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің
2008 жылғы 13 қазандағы N 273 бұйрығына
10-қосымша
Заңды тұлғаларды мемлекеттік
Тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді
есептік тіркеу бойынша Нұсқаулыққа
22-қосымша
Тіркеу органыны ң атауы
Үлгі жарғы негізінде қызметін жүзеге асыратын
шаруашылық серіктестікті мемлекеттік қайта тіркеу туралы
өтініш
1. Заңды тұлғаның атауы __________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
2. Ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны (тиісті ұ яшы қ та х т ү рінде
к ө рсеті ң із):
1) толық серіктестік____ 3) жауапкершілігі шектеулі серіктестік____
2) сенім серіктестігі__ 4) қосымша жауапкершілігі бар серіктестік__
3. Тіркеу нөмірі _________ Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)_______
ҚҰЖЖ коды __________________________ СТТН _________________________
4. Шаруашылық серіктестікті қайта тіркеудің негіздемесі (тиісті
ұ яшы қ та х т ү рінде к ө рсеті ң із):
1) атаудың өзгеруі ___ 2) жарғылық капиталдың мөлшерінің азаюы ____
3) шаруашылық серіктестікке қатысушылардың құрамының өзгеруі
( қатысушылардың реестрі бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушысымен жүргізілетін жағдайдан басқа )
5. Заңды тұлғаның мекен-жайы
Почта индексі: _________________ Облыс: __________________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы: ____________________________________
Елді мекен: ______________________________________________________
Көше, ықшамаудан, махалла, тұйық көше, даңғыл: ___________________
Үйдің нөмірі:___ пәтер, бөлме:___ телефон нөмірі (факс)___________
6. Заңды тұлға басшысының Т.А.Ә. _________________________________
СТТН, fs24(жо қ бол ғ ан жа ғ дайда СТТН аналогы немесе елді ң коды к ө рсетілуі тиіс)
7. Экономикалық қызметінің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз: _____
8. Жарғылық капиталдың мөлшері ___________________________________
9. Құрылтайшылардың құрамы және мөлшері (тиісті ұ яшы қ та х т ү рінде
к ө рсеті ң із, м ө лшері сан т ү рінде):
1) заңды тұлға ________________ 2) жеке тұлға _____________________

1. Наименование акционерного общества ______________________________
____________________________________________________________________
2. Участие в составе иностранных инвесторов (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) да _________________ 2) нет ____________________
3. Юридическое лицо является дочерней организацией (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) да _________________ 2) нет ____________________
4. Место нахождения акционерного общества
Почтовый индекс: ________________________ Область: _________________
Город, район, район в городе: ______________________________________
Населенный пункт (село, поселок): __________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок, проспект: ____________________
Номер дома ________________, квартира, комната: ____________________
номер телефона (факса): ____________________________________________
5. Ф.И.О. руководителя _____________________________________________
РНН, ( в случае отсутствия указать аналог РНН либо код страны ) ______
6. Укажите код основного вида экономической деятельности: __________
7. Размер уставного капитала _______________________________________
8. Состав и количество учредителей (укажите в соответствующей ячейке
х, количество в цифровом обозначении):
1) юридическое лицо _____________ 2) физическое лицо _______________
9. Укажите гарантированный размер дивиденда по привилегированной
акции: _____________________________________________________________
____________________________________________________________________
(в фиксированном выражении или с индексированием относительно
какого-либо показателя при условии регулярности и общедоступности
его значений)
10. Укажите периодичность выплаты дивидендов по привилегированным
акциям: ____________________________________________________________
____________________________________________________________________
11. Укажите средства массовой информации, используемые для
публикации информации, подлежащих обязательному опубликованию,
определенные уполномоченным органом ________________________________
____________________________________________________________________
12. Количество членов совета директоров общества ___________________
Требования пункта 37 типового устава применяются к финансовым
организациям.
13. Количество членов правления общества ___________________________
14. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек ______________
15. Субъект частного предпринимательства (укажите в соответствующей
ячейке х):
1) субъект среднего предпринимательства ____________________________
2) субъект крупного бизнеса ________________________________________
16. Созданию юридического лица предшествует реорганизация (укажите в
соответствующей ячейке х):
1) преобразование ____________________ 2) слияние __________________
3) выделение _________________________ 4) разделение _______________
17. Количество юридических лиц, участвующих в реорганизации ________

1. Тіркелетін акционерлік қоғамның атауы _________________________
__________________________________________________________________
2. Құрамында шетел инвесторларының қатысуы (тиісті ұ яшы қ та х т ү рінде к ө рсеті ң із):
1) иә __________________ 2) жоқ _______________________
3. Заңды тұлға еншілес ұйым болып табылады (тиісті ұ яшы қ та х т ү рінде к ө рсеті ң із):
1) иә __________________ 2) жоқ _______________________
4. Акционерлік қоғамның мекен-жайы
Почта индексі: __________________ Облыс: _________________________
Қала, аудан, қаладағы ауданы: ____________________________________
Елді мекен: ______________________________________________________
Көше, ықшамаудан, махалла, тұйық көше, даңғыл: ___________________
Үйдің нөмірі: ____ пәтер, бөлме:____ телефон нөмірі (факс) _______
5. Басшының Т.А.Ә. ______________________________________________
СТТН, fs24(жо қ бол ғ ан жа ғ дайда СТТН аналогы немесе елді ң коды к ө рсетілуі тиіс)
6. Экономикалық қызметінің негізгі түрінің кодын көрсетіңіз: _____
7. Жарғылық капиталдың мөлшері ___________________________________
8. Құрылтайшылардың құрамы және мөлшері (тиісті ұ яшы қ та х т ү рінде
к ө рсеті ң із, м ө лшері сан т ү рінде):
1) заңды тұлға _______________ 2) жеке тұлға _____________________
9. Артықшылығы бар акциялар бойынша дивидендтің кепіл мөлшерін көрсетіңіз:_______________________________________________________
__________________________________________________________________
(бекітілген көрсеткіште немесе оның мәні қол жетімді және жүйелі
болған жағдайда қандай да болса көрсеткішке қатысты қайта есептелген)
10. Артықшылығы бар акциялар бойынша дивидендтерді төлеу кезеңділігін көрсетіңіз:_______________________________________________________
__________________________________________________________________
11. Міндетті жариялауға жататын ақпаратты басып шығару үшін қолданатын бұқаралық ақпарат құралдарын көрсетіңіз: ______________
__________________________________________________________________
12. Қоғамның директорлар кеңесі мүшелерінің саны _________________
13. Қоғамды басқару мүшелерінің саны _____________________________
14. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін саны (шамамен) ______
15. Жеке кәсіпкерлік субъектісі (тиісті ұ яшы қ та х т ү рінде
к ө рсеті ң із):
1) орта кәсіпкерлік субъектісі_____ 2) ірі бизнес субъектісі _____
16. Заңды тұлғаның құрылуына қайта ұйымдастыру негіз болды (тиісті
ұ яшы қ та х т ү рінде к ө рсеті ң із):
1) қайта құру _______________ 2) қосылу _________________________
3) бөлініп шығу _____________ 4) бөліну _________________________
17. Қайта құруға қатысатын заңды тұлғалардың мөлшері _____________