О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 декабря 2004 года № 424 "Об утверждении Правил составления и представления отчетности государственными учреждениями"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 октября 2008 года № 533. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 ноября 2008 года № 5360. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2009 года N 89
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 27.02.2009 N 89 (вводится в действие с 01.01.2009).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 декабря 2004 года № 424 "Об утверждении Правил составления и представления отчетности государственными учреждениями" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 3293, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, август 2005 г., № 17, ст. 135, сентябрь 2005 г., № 18, ст. 144, с изменениями и дополнениями, внесенными приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 21 сентября 2005 года № 341 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 декабря 2004 года № 424 "Об утверждении Правил составления и представления отчетности государственными учреждениями" - зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3869, опубликованный в "Юридическая газета" от 4 ноября 2005 г. № 204-205 (938-939), приказами Министра финансов Республики Казахстан: от 4 апреля 2007 года № 108 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 декабря 2004 года № 424 "Об утверждении Правил составления и представления отчетности государственными учреждениями" - зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4631, опубликованный в "Юридическая газета" от 18 мая 2007 г. № 74 (1103), от 28 ноября 2007 года № 421 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 декабря 2004 года № 424 "Об утверждении Правил составления и представления отчетности государственными учреждениями" - зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5045, опубликованный в "Юридическая газета" от 18 января 2008 г. № 8 (1408), следующие изменения и дополнения:
в Правилах составления и представления отчетности государственными учреждениями, утвержденных указанным приказом:
в пункте 1 после слова "квартальной" дополнить словом ", ежемесячной";

"Мемлекеттік мекемелердің есептілігін жасау мен ұсынудың ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 1 желтоқсандағы N 424 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 28 қазандағы N 533 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 18 қарашада Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5360 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 27 ақпандағы N 89 Бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 27 ақпандағы N 89 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді) Бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік мекемелердің есептілігін жасау мен ұсынудың ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 1 желтоқсандағы N 424 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3293 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілердің бюллетенінде жарияланған 2005 ж. тамыз,), N 17, 135-құжат, 2005 ж. қыркүйек, N 18, 144-құжат, N 3869 болып тіркелген, "Заң газетінде" 2005 жылғы 4 қарашада N 204-205 (938-939) жарияланған Қазақстан Республикасы Қаржы министрі міндетін атқарушының 2005 жылғы 21 қыркүйектегі N 341 бұйрығымен өзгерістер енгізілген, N 4631 болып тіркелген, "Заң газетінде" 2007 жылғы 18 мамырда N 74 (1103) жарияланған, N 4631 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 бұйрығымен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген "Мемлекеттік мекемелердің есептілігін жасау мен ұсынудың ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 1 желтоқсандағы N 424 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы: - N 5045 нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген, "Заң газетінде" 2008 жылғы 18 қаңтарда N 8 (1408) жарияланған, мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік мекемелердің есептілігін жасау мен ұсынудың ережесінде:
1-тармақта "тоқсандық" деген сөзден кейін ", ай сайынғы" деген сөзбен толықтырылсын;

дополнить пунктом 16-1 следующего содержания:
"16-1. Администратор местных бюджетных программ представляет ежемесячно местному уполномоченному органу по исполнению бюджета и администратору республиканских бюджетных программ, от которого были получены целевые трансферты за счет внешних займов, 3 числа месяца, следующего за отчетным, Отчет по внешним займам по форме № 11-а (приложение 29 к настоящим Правилам). Местный уполномоченный орган по исполнению бюджета Отчет по внешним займам по форме № 11-а представляет территориальному подразделению казначейства 5 числа месяца, следующего за отчетным.
По строке 044 указывается сумма поступивших целевых трансфертов за счет внешних займов из республиканского бюджета с начала года - всего, по кодам доходов Единой бюджетной классификации; по строке 050 - сумма израсходованных средств с начала года - всего (в том числе по спецификам).
Территориальное подразделение казначейства и местный уполномоченный орган по исполнению бюджета, получив Отчет по внешним займам по форме № 11-а, отражают полученные данные в Отчете об исполнении соответствующего бюджета.
Форма № 11-а является месячной отчетностью.";
пункт 17-1 исключить;
абзац десятый пункта 41 изложить в следующей редакции:
"По строке 290 "Расчеты по социальному пособию по временной нетрудоспособности" (171) показывается сумма задолженности государственных учреждений работникам по начисленным пособиям по временной нетрудоспособности, по строке 582 в пассиве показывается остаток задолженности пособия по временной нетрудоспособности.";
абзац третий пункта 54 дополнить словами "и сумма начисленной недостачи, отнесенная за счет виновных лиц";
пункт 62 дополнить абзацами десятым, одиннадцатым, двенадцатым, тринадцатым, четырнадцатым и семнадцатым следующего содержания:
"По строке 190 показывается сумма недостачи активов списанная за счет государственного учреждения;
по строке 200 показывается сумма недостачи активов списанная за счет виновных лиц.
По строке 210 показывается сумма активов, переданная безвозмездно государственным учреждениям своей системы;
по строке 211 показывается сумма активов, переданная безвозмездно другим организациям.
По строке 220 показывается сумма активов, выбывших по ветхости и износу, а также выбывших от реализации излишнего и ненужного имущества.
По строке 232 показывается сумма выбывших активов, не перечисленных в строках 190-231.";
в первом предложении абзаца первого пункта 68 после слов "государственное учреждение" дополнить словами "содержащееся за счет республиканского бюджета,", после слова "администратору" дополнить словами "республиканских";
в приложении 3 к указанным Правилам:
в разделе "Баланс":
в графе 1 "Актив":
в тексте на государственном языке в подразделе I "Активтер" слова "Материалдық активтер" заменить словами "Материалдық емес активтер";
в подразделе VI "Расчеты" слова "Расчеты по обязательному социальному обеспечению" заменить словами "Расчеты по социальному пособию по временной нетрудоспособности";
в тексте на государственном языке:
в подразделе VI "Есеп айырысу" слова "Бекітілген қаржыландыру жоспарының шегінде басқа кредит берушілермен есеп айырысу" заменить словами "Бекiтiлген қаржыландыру жоспарының шегiнде өзге де дебиторлармен есеп айырысулар";
в подразделе VIII "Шығындар" слово "Зияндар" заменить словом "Шығындар";
в графе 1 "Пассив":
в подразделе III. "Расчеты" слова "Расчеты по обязательному социальному обеспечению" заменить словами "Расчеты по социальному пособию по временной нетрудоспособности";

мынадай мазмұндағы 16-1-тармақпен толықтырылсын:
"16-1. Жергілікті бюджеттік бағдарлама әкімшілігі сыртқы қарыздар бойынша бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға және сыртқы қарыз есебінен нысаналы трансферттер алынған республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшісіне есепті кезеңнен кейінгі айдың 3 күні N 11–а нысаны бойынша ай сайын Есеп береді (осы ережеге 29-қосымша). Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган N 11-а нысаны бойынша сыртқы қарыздар жөнінде есепті қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне айдың 5 күні беріледі.
044-жол бойынша республикалық бюджеттен жыл басынан бастап түскен сыртқы қарыздар есебінен нысаналы трансферттер сомасы көрсетіледі – барлығы бірыңғай бюджет сыныптаушының кіріс кодтары бойынша; 050 жол бойынша – жыл басынан бастап жұмсалған қаражат сомасы – барлығы (оның ішінде ерекшеліктер бойынша).
Қазынашылықтың аумақтық бөлімшесі және бюджетті атқару жөнінде жергілікті уәкілетті орган N 11-а нысаны бойынша сыртқы қарыздар жөнінде есептен алынған деректерді тиісті бюджеттің атқарылуы туралы есепте көрсетеді.
N 11-а нысан айлық есептілік болып табылады.";
17-1-тармақ алынып тасталсын;
41-тармақтың оныншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"290-жол бойынша (171) "Уақытша еңбекке жарамсыздығы бойынша әлеуметтік жәрдемақы жөніндегі есеп айырысулар" мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне уақытша еңбекке жарамсыздығы бойынша есептелген жәрдемақы берешектерінің сомасы көрсетіледі, 582-жол бойынша пассивте уақытша еңбекке жарамсыздығы бойынша жәрдемақы берешегінің қалдығы көрсетіледі.";
54-тармақтың үшінші абзацы "кінәлі тұлғалар есебіне жатқызылған есептелген жетіспеу сомасы және" деген сөздермен толықтырылсын;
62-тармақ мынадай мазмұндағы оныншы, он бірінші, он екінші, он үшінші, он төртінші және он жетінші абзацтармен толықтырылсын:
"190-жол бойынша мемлекеттік мекеме есебінен есептен шығарылған активтердің жетіспеу сомасы көрсетіледі;
200-жол бойынша айыпты тұлғалар есебінен шығарылған активтердің жетіспеу сомасы көрсетіледі;
210-жол бойынша өз жүйесінің мемлекеттік мекемелеріне ақысыз берілген активтер сомасы көрсетіледі;
211-жол бойынша басқа ұйымдарға ақысыз берілген активтер сомасы көрсетіледі.
220-жол бойынша ескіруі және тозуы бойынша есептен шыққан, сондай-ақ артық және керек емес мүлікті сату тізімінен шыққан активтер сомасы көрсетіледі.
232-жол бойынша 190-231-жолдарда санамаланбаған есептен шығарылған активтер сомасы көрсетіледі.";
68-тармақтың бірінші абзацының бірінші сөйлемінде "мемлекеттік мекеме" деген сөздерден кейін "республикалық бюджет есебінен ұсталатын," деген сөздермен, "әкімшісіне" деген сөзден кейін "республикалық" деген сөзбен толықтырылсын;
көрсетілген Ереженің 3-қосымшасында:
"Теңгерім" бөлімінде:
1 "Актив" бағанында:
мемлекеттік тілдегі мәтінде "Активтер" 1-кіші бөлімінде "Материалдық активтер" деген сөздер "Материалдық емес активтер" деген сөздермен ауыстырылсын;
VІ "Есеп айырысу" - кіші бөлімінде "Міндетті әлеуметтік қамтамасыз ету бойынша есеп айырысу" деген сөздер "Уақытша еңбекке жарамсыздығы бойынша әлеуметтік жәрдемақы бойынша есеп айырысу" деген сөздермен ауыстырылсын;
мемлекеттік тілдегі мәтінде:
VІ "Есеп айырысу" кіші бөлімінде "Бекітілген қаржыландыру жоспарының шегінде басқа кредит берушілермен есеп айырысу" деген сөздер "Бекітілген қаржыландыру жоспарының шегінде өзге де дебиторлармен есеп айырысулар";
VІІІ "Шығындар" кіші бөлімінде "Зияндар" деген сөз "Шығындар" деген сөзбен ауыстырылсын.
1 "Пассив" бағанында:
ІІІ "Есептер" кіші бөлімінде "Міндетті әлеуметтік қамтамасыз ету жөнінде есеп айырысулар" деген сөздер "уақытша еңбекке жарамсыздығы бойынша әлеуметтік жәрдемақы жөніндегі есеп айырысулар" деген сөздермен ауыстырылсын.

в тексте на государственном языке в разделе "Бюджеттен 230; 231; 234; 239 (140; 143) қосалқы шоттар бойынша қаржыландыру сомасының қозғалысы туралы анықтама":
в графе 5 слово "АҚЗ" заменить словом "АТЗ";
в приложении 4 к указанным Правилам:
в тексте на государственном языке название графы 3 изложить в следующей редакции:
"Бір жылға арналған нақтыланған қаржыландыру жоспары";
в названии приложения 6 к указанным Правилам слова ", содержащихся за счет _______________ бюджета на 1__________года" исключить;
в приложении 7 к указанным Правилам:
в тексте на государственном языке:
слова "№ 2-д-нысан" заменить словами "№ 4-д-нысан";
в графе 1 слова "Бастапқы жылға жеке немесе заңды тұлға қайтарымдылық шарттарында мемлекеттік мекемеге беретін ақшаның қалдығы барлығы" заменить словами "Жылдың басына жеке немесе заңды тұлғалардың уақытша орналастырылған ақшасының қалдығы - барлығы";
в приложении 8 к указанным Правилам:
в тексте на государственном языке в графе 1 слова "Бастапқы жылға қалдық ақша-барлығы" заменить словами "Жылдың басына қаражаттардың қалдығы - барлығы";
в приложении 11 к указанным Правилам:
в разделе II. "Движение активов":
строку
"
от безвозмездных передач.......
210
"
заменить строкой следующего содержания:
"
передано безвозмездно:
государственным учреждениям
своей системы
другим организациям
210
211
";
в приложении 12 к указанным Правилам:
в разделе II. "Движение материалов, продуктов питания и МБП":
в графе 1 слова "сторонних", "сторонним" заменить соответственно словами "других", "другим";
дополнить приложением 29 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (Тусупбекову А.Н.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в официальных средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр                                      Б. Жамишев
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 октября 2008 года № 533
Приложение 29
к Правилам составления и представления
отчетности государственными учреждениями
Отчет по внешним займам
форма № 11-а
_______
Функциональная группа________________________             |_Код___|
Администратор местных бюджетных программ ________ по ОКПО |_______|
Наименование государственного учреждения,                 |       |
реализующее инвестиционный проект________________ по ОКПО |_______|
_________________________________________________
Бюджетная программа______________________________
Подпрограмма_____________________________________
Периодичность: месячная
Единица измерения: тенге
Наименование
Код
строки
Коды
ЕБК
Сумма
1
2
3
4
Поступило с
начало года
целевых
трансфертов за
счет внешних
займов из
республиканского
бюджета, всего:
Израсходовано с
начала года -
всего в том
числе (по
спецификам):
-
-
-

"Бюджеттен 230; 231; 234; 239 (140; 143) қосалқы шоттар бойынша қаржыландыру сомасының қозғалысы туралы анықтама" бөліміндегі мемлекеттік тілдегі мәтінде:
5-бағанда "АҚЗ" деген сөз "АТЗ" деген сөзбен ауыстырылсын;
Көрсетілген ереженің 4-қосымшасында:
мемлекеттік тілдегі мәтінде 3-бағанның атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бір жылға арналған нақтыланған қаржыландыру жоспары";
көрсетілген ереженің 6-қосымшасындағы атауда ", 1_____жылға ______бюджет есебінен ұсталатын," деген сөздер алынып тасталсын;
көрсетілген ереженің 7-қосымшасында:
мемлекеттік тілдегі мәтінде:
"N 2-д-нысан" деген сөздер "N 4-д-нысан" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-бағандағы "Бастапқы жылға жеке немесе заңды тұлға қайтарымдылық шарттарында мемлекеттік мекемеге беретін ақшаның қалдығы – барлығы" деген сөздер "Жылдың басына жеке немесе заңды тұлғалардың уақытша орналастырылған ақшасының қалдығы - барлығы" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген ереженің 8-қосымшасында:
мемлекеттік тілдегі мәтіндегі 1-бағанда "Бастапқы жылға қалдық ақша - барлығы" деген сөздер "Жылдың басына қаражаттардың қалдығы - барлығы" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген ереженің 11-қосымшасында:
"Активтер қозғалысы" деген II бөлімде:
"
қайтарымсыз беруден......
210
"
деген жол мынадай мазмұндағы:
"
қайтарымсыз берілді:
өз жүйесінің мемлекеттік мекемелеріне басқа ұйымдарға
210
211
"
жолмен ауыстырылсын;
көрсетілген ереженің 12-қосымшасында:
"Материалдардың, тамақ өнімдерінің және АТЗ-ның қозғалысы" деген II бөлімде:
1-бағанда "басқа ұйымдардан", "басқа ұйымдарға" деген сөздер "басқа ұйымдардан", "басқа ұйымдарға" деген сөздермен ауыстырылсын;
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 29-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті (Ә.Түсіпбеков) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның бұқаралық ақпарат құралдарында кейінгі жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                          Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 28 қазандағы
N 533 бұйрығына
қосымша
Мемлекеттік мекемелердің
есептілігін жасау мен
ұсынудың ережесіне
29-қосымша
Сыртқы қарыздар бойынша есеп
N 11-а-нысан
Функционалдық топ____________________________________________________
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі____________________ҚҰБС б/ша_____
Инвестициялық жобаны іске асырушы мемлекеттік мекеме_________________
_______________________________________________________ҚҰБС б/ша Коды
Бюджеттік бағдарлама ________________________________________________
Кіші бағдарлама _____________________________________________________
Мерзімділігі: айлық
Өлшем бірлігі: теңге
Атауы
Жол коды
ББС коды
сомасы
1
2
3
4
Жылдың басынан бері сыртқы қарыздар есебінен республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсті, барлығы:
Жылдың басынан бері жұмсалды – барлығы:
Оның ішінде (ерекшеліктер бойынша):

044
050
Руководитель ___________ ______________
(подпись)  (Фамилия и.о.)
Главный бухгалтер _____________ ______________
(подпись)   (Фамилия и.о.)
Дата «___»___________200__г.

044
050
Басшы         ______________ ________________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер ______________ ________________________________
(қолы)                (аты-жөні)
күні: 200___жыл "___"___________.