Об утверждении ставок платы за эмиссии в окружающую среду Акмолинской области на 2008 год
Решение Акмолинского областного маслихата от 5 марта 2008 года N 4С-5-10. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 7 апреля 2008 года N 3243. Утратило силу - решением Акмолинского областного маслихата от 6 февраля 2009 года № 4C-12-10
Сноска. Утратило силу - решением Акмолинского областного маслихата от 6 февраля 2009 года № 4C-12-10
В соответствии со статьей 462 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года N 1314 "Об утверждении базовых и предельных ставок платы за эмиссии в окружающую среду" (далее - Постановление Правительства) Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ :
1. Утвердить прилагаемые ставки платы за эмиссии в окружающую среду в Акмолинской области на 2008 год.
2. Контроль за выполнением решения возложить на постоянную комиссию Акмолинского областного маслихата по вопросам экономики и бюджета.
3. Признать утратившим силу решения Акмолинского областного маслихата от 8 декабря 2006 года N 3С-24-14 "Об утверждении ставок платы за загрязнение окружающей среды в Акмолинской области на 2007 год", зарегистрированного в Департаменте юстиции Акмолинской области N 3208 от 19 января 2007 года (опубликовано в газете "Арқа ажары" от 25 января 2007 года N 11, в газете "Акмолинская правда" от 30 января 2007 года N 12-13).
4. Данное решение распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2008 года.
5. Настоящее решение вступает в силу со дня его государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии      Секретарь областного
областного маслихата      маслихата
Приложение
к решению Акмолинского
областного маслихата
N 4C-5-10
от 5 марта 2008 года
Ставки платы за эмиссии в окружающую среду
Акмолинской области на 2008 год
N
п/п
Показатели
Единица
измерения
Класс
опасности
Нормативные
ставки,
тенге
1
2
3
4
5
1
Выброс загрязняющих веществ в атмосферу от стационарных источников 1
условная тонна

2008 жылға Ақмола облысы бойынша қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы ставкаларын бекіту туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2008 жылғы 5 наурыздағы N 4С-5-10 шешімі. Ақмола облысының әділет департаментінде 2008 жылғы 7 сәуірде N 3243 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2009 жылғы 6 ақпандағы № 4С-12-10 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2009.02.06 № 4C-12-10 (қолданысқа енгізу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) шешімімен
2001 жылғы 12 маусымдағы Қазақстан Республикасының "Салық және басқа міндетті төлемдер туралы" (Салық Кодексі) Кодексінің 462 бабына, 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6 бабының 5 тармағына, 2007 жылғы 28 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Үкіметінің N 1314 "Қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақының базалық және шекті ставкаларын бекіту туралы" (одан әрі - Үкіметтің қаулысы) қаулысына сәйкес Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ :
1. Қосымша беріліп отырған 2008 жылға Ақмола облысы бойынша қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы ставкалары бекітілсін.
2. Шешімнің орындалуын бақылау Ақмола облыстық мәслихатының экономика және бюджет сұрақтары жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Ақмола облысының әділет департаментінде 2007 жылдың 19 қаңтарында N 3208 тіркелген Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 8 желтоқсандағы N 3С-24-14 "Ақмола облысында 2007 жылға арналған қоршаған ортаны ластағаны үшін алынатын төлемақы ставкаларын бекіту туралы" ("Арқа ажары" газетінде 2007 жылдың 25 қаңтарында N 11, "Акмолинская правда" газетінде 2007 жылдың 30 қаңтарында N 12-13 жарияланған) шешімінің күші жойылды деп есептелсін.
4. Осы шешім 2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап қалыптасқан құқықтық қатынастарға тарайды.
5. Осы шешім Ақмола облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облыстық мәслихаты     Ақмола облыстық
сессиясының төрағасы          мәслихатының хатшысы
Ақмола облыстық мәслихатының
2008 жылғы 5 наурыздағы
N 4C-5-10 шешіміне
қосымша
2008 жылға Ақмола облысы бойынша қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы ставкалары
N/с
Көрсеткіштер Өлшем бірлігі Қауіптілік класы Төлем мөлшері, теңге
1
2
3
4
5
1
Ластаушы заттардың
тұрақты көздерден шығарындылары 1
шартты тонна

1 коэффициент 0,75;
4 коэффициент 0,75;
2) для предприятий, являющихся субъектами естественных монополий, оказывающих коммунальные услуги населению к ставкам платы за эмиссии в окружающую среду вводятся следующие коэффициенты:
1 коэффициент 0,3;
2 коэффициент 0,43;
4 коэффициент 0,25;
3) для полигонов, осуществляющих размещение коммунальных отходов, за объем твердо-бытовых отходов, образуемый от населения к ставкам платы за эмиссии в окружающую среду вводится следующий коэффициент:
3 коэффициент 0,2;
4) в случае отнесения ставок платы предприятий одновременно к подпунктам 1) и 2) примечания, следует применять коэффициенты подпункта 2) примечания.

1 0,75  коэффиценті;
4 0,75 коэффиценті;
2) халыққа коммуналдық қызмет көрсететін табиғи монополиялар субъектілері болып табылатын кәсіпорындар үшін қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлем ставкаларына мына коэффициенттер енгізіледі:
1 0,3 коэффиценті;
2 0,43 коэффиценті;
4 0,25 коэффиценті;
3) коммуналдық қалдықтарды орналастыруды жүзеге асыратын полигондар үшін қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлем ставкаларына мына коэффициенттер енгізіледі:
3 0,2 коэффиценті;
4) кәсіпорындар төлемінің ставкалары бір мезгілде ескертпенің 1) және 2) тармақшаларына жатқызылған жағдайда ескертпенің 2) тармақшасының коэффициенттерін қолданған жөн.