О бюджете города на 2009 год
Решение Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 23 декабря 2008 года № 4С-14/2. Зарегистрировано Управлением юстиции города Степногорска Акмолинской области 31 декабря 2008 года № 1-2-100. Утратило силу - решением Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 20 апреля 2010 года № 4С-30/11
Сноска. Утратило силу - решением Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 20 апреля 2010 года № 4С-30/11
Примечание РЦПИ
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года Степногорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы 3086324,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 368 693 тысяч тенге;
неналоговые поступления 49 213 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 226257 тысяч тенге;
поступления трансфертов 1442161,4 тысяч тенге;
2) затраты 3050408 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета 35916,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) 38983,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 31.03.2009 № 4С-18/2, от 29.04.2009 № 4С-20/2, 17.07.2009 № 4С-23/3, 25.09.2009 № 4С-24/3, 26.10.2009 № 4С-25/2; 02.12.2009 N 4С-26/2 (порядок введения в действие см. п. 3)
2. Утвердить доходы бюджета города за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
социального налога;
налога на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налога на имущество физических лиц;
земельного налога с физических лиц на земли сельскохозяйственного  назначения;
земельного налога с физических лиц на земли населенных пунктов;
земельного налога на земли промышленности, транспорта, связи, обороны и иного несельскохозяйственного назначения;
земельного налога с юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли населенных пунктов;
налога на транспортные средства с юридических  лиц;
налога на транспортные средства с физических лиц;
единого земельного налога;
бензина (за исключением авиационного), реализуемого юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемого на собственные производственные нужды;
дизельного топлива, реализуемого юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемого на собственные производственные нужды;
платы за пользование земельными участками;
сбора за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящего судна;
сбора за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
платы за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах;
прочих налоговых поступлений в местный бюджет;
государственной пошлины, взимаемой с подаваемых в суд исковых заявлений, заявления особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства,  заявлений о вынесении судебного приказа, заявления о выдаче дубликата исполнительного листа, заявления о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов, заявления о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов;
государственной пошлины, взимаемой за регистрацию актов гражданского состояния, а также на выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением, и восстановлением записей актов гражданского состояния;
государственной пошлины, взимаемой за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительство и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы;
государственной пошлины, взимаемой за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан;
государственной пошлины, взимаемой за регистрацию места жительства;
государственной пошлины, взимаемой за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию;

2009 жылға арналған қала бюджеті туралы
Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 4С-14/2 шешімі. Ақмола облысы Степногорск қаласының әділет басқармасында 2008 жылғы 31 желтоқсанда N 1-2-100 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2010 жылғы 20 сәуірдегі № 4С-30/11 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2010 жылғы 20 сәуірдегі № 4С-30/11 шешімімен
РҚАО ескертпесі
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған
Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес Степногорск қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2009 жылға арналған қала бюджеті 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер 3086324,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер 1 368 693 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 49 213 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 226257 мың теңге;
трансферттерден түсімдер 1442161,4 мың теңге;
2) шығындар 3050408 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу 0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржылық активтерді сатудан түскен түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) 35916,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) бойынша 38983,6 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2009.03.31 № 4С-18/2, 2009.04.29 №  4С-20/2, 2009.07.17 № 4С-23/3, 2009.09.25 № 4С-24/3, 2009.10.26 № 4С-25/2, 2009.12.02 № 4С-26/2 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімдерімен.
2. Келесі көздер есебінен қала бюджетінің кірістері бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, оның ішінде:
салық салмайтын төлем көздерінен түсетін кірістерден жеке табыс салығы;
бір жолғы талондар бойынша қызметін жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлердің мүлікке салығы;
жеке тұлғалардың мүлік салығы;
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге жеке тұлғалардан алынатын жер салығы;
Елді мекендер жерлеріне жеке тұлғалардан алынатын жер салығы;
өнеркәсіп, көлік, байланыс қорғаныс жеріне және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге жерге салынатын жер салығы;
елді мекендер жерлеріне заңды тұлғалардан, жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустардан және адвокаттардан алынатын жер салығы;
заңды тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық;
жеке тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
заңды және жеке тұлғалар бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ жеке өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын бензин (авиациялықты қоспағанда);
заңды және жеке тұлғалар бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ жеке өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын дизель отыны;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін алынатын лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, оларды қайта тіркегені үшін алынатын алым;
жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменің немесе салынып жатқан кеменің ипотекасы үшін алынатын алым;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу және қайта тіркеу үшін алынатын алым;
жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін төлемдер;
жергілікті бюджетке басқа да салықтық түсімдер;
сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше өндірістегі талап арыздардан, ерекше өндірістегі істер бойынша арыздардан (шағымдардан), жүгіну шағымдарынан, жеке шағымдардан, сот бұйрығын шығару туралы арыздардан, атқару парағының телнұсқасын беру туралы арыздардан, төрелік (арбитраждық) соттардың мәжбүрлеп орындау шешімдеріне атқару парақтарын беру  туралы арыздардан, сот  актілерінің көшірмесін қайталап беру туралы арыздарынан, атқару парақтарын және басқа да құжаттарды бергені үшін алынатын мемлекеттік баж;
Азаматтық хал актілерін тіркегені, азаматтарға анықтама және азаматтық хал актілерін тіркеу туралы және азаматтық хал актілеріне өзгертулер мен толықтырулар енгізу және қалпына келтіруге байланысты қайта куәліктер бергені үшін алынатын мемлекеттік баж;
Шет елге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін алынатын мемлекеттік баж;
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін алынатын мемлекеттік баж;
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж;
Аңшылық құқығына рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж;

государственной пошлины, взимаемой за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией  не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно);
2) неналоговых поступлений, в том числе:
поступления  части  чистого дохода коммунальных государственных предприятий;
доходов от аренды имущества, находящегося  в  коммунальной  собственности;
административных штрафов, пени, санкций, взысканий, налагаемых местными государственными органами;
других неналоговых поступлений  в бюджет;
3) поступлений от продажи основного капитала, в том числе:
поступлений от продажи земельных участков;
платы за продажу права аренды земельных участков.
3. Учесть, что в объеме поступлений бюджета города на 2009 год   не планируются поступления от продажи  земельных участков сельскохозяйственного назначения.
4. Учесть, что в соответствии с решением Акмолинского областного маслихата от 13 декабря 2008 года № 4С-11-5 «Об областном   бюджете на 2009 год» (зарегистрированном в Региональном Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3686), постановлением акимата Акмолинской  области от 27 декабря 2008 года   № А-9/579 бюджету города на 2009 год определены целевые трансферты в сумме 842 159 тысяч тенге, согласно приложению 2.
5. Установить специалистам образования, культуры, работающим в аульной (сельской) местности повышенные на двадцать пять процентов  должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
6. Утвердить  резерв местного исполнительного органа города  на 2009 год в сумме 2000 тысяч тенге.
7. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города на 2009 год согласно приложению 3.
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2009 год согласно приложению 4.

Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруынының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозолды және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж;
2) салықтық емес түсімдер, оның ішінде:
Мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігіндегі түсімдер;
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
Жергілікті мемлекеттік органдар салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар;
Басқа да салықтық емес түсімдер;
3)Негізгі капиталды сатудан түсімдер, оның ішінде:
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлем.
3. 2009 жылға арналған қала бюджетіне түсетін түсімдердің көлеміне ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсімдер жоспарланбағаны ескерілсін.
4. Ақмола облыстық мәслихатының  2008 жылғы 13 желтоқсандағы   № 4С-11-5 «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Аймақтық тізілімінде № 3686 тіркелген), Ақмола облысы әкімдігінің 2008 жылғы 27 желтоқсандағы № А-9/579 қаулысына сәйкес 2009 жылға арналған қала бюджетіне мақсатты трансферттер 2 қосымшаға сәйкес 842 159 мың теңге көлемінде анықталғаны ескерілсін.
5. ауылдық (селолық) жерлерде тұратын және жұмыс істейтін білім мен мәдениет ұйымдардың мамандарына қалалық жағдайдағы осы қызмет түрімен айналысатын мамандардың жалақысы және мөлшерлемесімен салыстырғанда лауазымдық жалақысының және тарифтік мөлшерлемесінің 25 пайыз көлемінде үстеме белгіленсін.
6. 2009 жылға жергілікті атқарушы органның 2000 мың теңге көлемінде резерві бекітілсін.
7. 2009 жылға арналған қала бюджетінің  бюджеттік даму бағдарламаларының тізімі 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2009 жылға арналған қалалық бюджеттің орындалу барысындағы секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізімі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

9. Утвердить расходы по содержанию поселка, аула (села), аульного (сельского) округа на 2009 год согласно приложению 5.
10. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции города Степногорска и  вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии
городского маслихата               В. Казаков
Секретарь городского
маслихата                          Г. Копеева
Приложение 1
к решению Степногорского
городского маслихата
"О бюджете города на 2009 год"

9. Кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округті ұстау бойынша 2009 жылға арналған шығыстар 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім Степногорск қаласының Әділет басқармасында  мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы                       В.Казаков
Қалалық мәслихаттың
хатшысы                                    Г.Көпеева
КЕЛІСІЛДІ
Степногорск
қаласының әкімі                            А.Никишов
Степногорск қалалық мәслихатының

от 23 декабря 2008 года № 4C-14/2
Сноска. Приложение 2 в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 02.12.2009 N 4С-26/2 (порядок введения в действие см. п. 3)
Расходы бюджета города за счет целевых трансфертов
(тыс.тенге)
Администратор бюджетных программ
Наименование
Сумма
Отдел занятости и социальных программ
На выплату государственного пособия на детей до 18 лет из малообеспеченных семей

2008 жылғы 23 қаңтардағы № 4С-14/2
"2009 жылға арналған қала бюджеті туралы"
шешіміне 2 қосымша
Ескерту. 2 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2009.12.02 № 4С-26/2 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен.
Мақсатты трансферттердің есебінен қала бюджеттінің шығындары
(мың тенге)
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Атауы
Қосынды
Жүмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Табысы аз отбасылардың 18 жасқа дейінгі балаларына мемлекеттік жәрдемақылар төлеу

2423
На выплату государственной адресной социальной помощи
839
На расширение программ молодежной практики
14310
На создание социальных рабочих мест
19800
На оказание социальной помощи студентам из малообеспеченных семей на оплату за учебу
2156
На оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой отечественной войны на расходы за коммунальные услуги
4191
Отдел образования
На оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
7946,1
Капитальный ремонт средней школ п.Заводской
12564
На создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
10749,6
Отдел финансов
На увеличение уставного капитала юридических лиц
74900
Отдел строительства
Реконструкция магистрального водовода водохранилище Селетинское-г.Степногорск и насосной станции 1 подъема
457000
Реконструкция магистральных водопроводных сетей от сопки 305 - до г.Степногорска Акмолинской области

2423
Мемлекеттік төлемге арнаулы әлеуметтік көмек
839
Жастардың тәжірибелік бағдарламаларды кеңейтуге
14310
Әлеуметтік жұмыс орындарын құрастыруға
19800
Тұрмыстық деңгейі төмен отбасылардың студенттерінің оқу ақысын өтеуге  әлеуметтік көмек көрсетуге
2156
Ұлы Отан соғысына қатысқандар мен мүгедектердің коммуналдық қызметтері шығынына арналып, әлеуметтік көмек көрсету
4191
Білім беру бөлімі
Мектептерді интерактивті жабдықпен құралдандыру
7946,1
Заводской к. орта мектебінің күрделі жөндеу
12564
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдарын лингафондық және мультимедиялық кабинеттермен қамтамасыз етуге
10749,6
Қаржы бөлімі
Заңды тұлғаларының жарғылық қорын көбейту
74900
Құрылыс бөлімі
Селеті су қоймасынан Степногор қаласына дейінгі және 1-ші көтергіш насостық стансасының магистральды су тартқышын қалпына кельтіру
457000
Степногорск қаласына дейін 305-Сопкасынан магистральды суөткізгіш желілерін қайта құру

500000
На проведение изыскательных работ и надзора за строительством, в целях реализации отраслевого проекта Водоснабжение и канализация сельских территорий"
122,7
На разработку и проведение экспертизы проектно-сметной документации по реконструкции систем водоснабжения и водоотведения г.Степногорска  (2 этап)
25000
На развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
80160
Отдел жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
Ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
170000
Обеспечение стабильной работы объектов водоснабжения
10000
Ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц, городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
50000
ИТОГО
1442161,4
Приложение 3
к решению Степногорского
городского маслихата
"О бюджете города на 2009 год"
от 23 декабря 2008 года № 4C-14/2
Сноска. Приложение 3 в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 17.07.2009 № 4С-23/3,26.10.2009 № 4С-25/2;
Перечень бюджетных программ развития
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
II. Затраты
Инвестиционные проекты
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
01
Жилищное хозяйство

500000
Ауылдық аумақтарды канализациялау және сумен қамтамасыз ету салалық жобасын жүзеге асыру мақсатында, зерттеу жұмыстарын және құрылысты қадағалау сараптамасын өткізу
122,7
Степногорск қаласындығы су бұрғыш және сумен жабдықтау  жүйесі қайта құру (2 кезең) бойынша жобалық-сметалық құжаттама дайындау және сараптама жүргізу үшін.
25000
Жайластыруға инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға
80160
Тұрғынұй коммуналдық, шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомильдер жолдары бөлімі
Өнерлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеу және елді-мекендерді көркейту
170000
Сумен жабдықтау объектілерінің тұрақтандыру жұмысымен қамтамасыз етуге
10000
Өнерлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеу және ұстау
50000
БАРЛЫҒЫ
1442161,4
Степногорск қалалық мәслихатының
2008 жылғы 23 қаңтардағы № 4С-14/2
"2009 жылға арналған қала бюджеті туралы"
шешіміне 3 қосымша
Ескерту. 3 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2009.07.17 № 4С-23/3, 2009.10.26 № 4С-25/2 шешімімен.
Бюджеттік даму бағдарламаларының тізімі
Функционалдық топ
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
II. Шығыстар
Инвестициялық жобалар
7
Тұрғын ұй-коммуналдық шаруашылығы
01
Тұрғын ұй шаруашылығы