О районном бюджете на 2009 год
Решение Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 18 декабря 2008 года № 4С-10-2. Зарегистрировано управлением юстиции Астраханского района Акмолинской области 29 декабря 2008 года № 1-6-92. Утратило силу - решением Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 5 апреля 2010 года № 4С-20-10
Сноска. Утратило силу - решением Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 05.04.2010 № 4С-20-10
В соответствии подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года, решением Акмолинского областного маслихата от 13 декабря 2008 года № 4С-11-5 «Об областном бюджете на 2009 год» (зарегистрированное в Региональном Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3286), районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2009 год, согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 1 410 245,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 241 378 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10019 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10044 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 148 804,9 тысяч тенге;
2) затраты – 1 422 087,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 14130 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 14130 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -25971,7 тысяч тенге;
6) финансирования дефицита (использование профицита) бюджета – 25971,7 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 25971,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 08.04.2009 № 4С-12-1, от 29.04.2009 № 4С-14-1; 23.07.2009 № 4С-15-3; 22.10.2009 № 4С-17-6; от 04.12.2009 № 4С-18-3 (порядок введения в действие см. п. 2)
2. Утвердить доходы районного бюджета за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога;
социального налога;
налога на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов;
поступлений за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственной пошлины.
2) неналоговых поступлений, в том числе:
доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности;
поступлений от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
поступлений денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемые из государственного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взысканий, налагаемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а так же содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
прочих неналоговых поступлений.

2009 жылға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Астрахан аудадық мәслихатының 2008 жылғы 18 желтоқсандағы № 4С-10-2 шешімі. Ақмола облысы Астрахан ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 29 желоқсанда № 1-6-92 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2010 жылғы 5 сәуірдегі № 4С-20-10 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2010.04.05 № 4С-20-10 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қантардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 1 тармақшасына, 2008 жылғы 13 желтоқсандағы № 4С-11-5 Ақмола облыстық мәслихатының «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» (3286 нөмірмен нормативтік құқықтық кесілімдерді мемлекеттік тіркеу Аймақтық Тізілімінде тіркелген) шешіміне сәйкес аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2009 жылға арналған аудандық бюджет келесі көлемде 1 қосымшаға сәйкес бекітілсін:
1) Түсімдер - 1 410 245,9 мың теңге, соның ішінде;
салық түсімдері - 241 378 мың теңге;
салық емес түсімдер - 10 019 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 10 044 мың теңге;
трансферт түсімдері - 1 148804,9 мың теңге;
2) шығындар - 1 422 087,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік несие беру - 0 мың теңге;
бюджеттік несие - 0 мың теңге;
бюджеттік несиені өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 14130 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 14130 мың теңге;
мемлекеттің қаржы несиесін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) - -25971,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру - 25971,7 мың теңге.
қарыздардың түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу-0 мың теңге;
бюджеттік қаржы қаражаттарының қалдықтарын пайдалану - 25971,7 мың теңге;
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Астрахан аудандық мәслихатының 2009.04.08 № 4С-12-1; 2009.04.29 № 4С-14-1; 2009.07.23  № 4С-15-3; 2009.10.22 № 4С-17-6; 2009.12.04 № 4С-18-3 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Шешімдерімен.
2. Келесі көздер есебінен аудандық бюджеттің түсімдері бекітілсін:
1) салық түсімдері, соның ішінде:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алым;
мемлекеттік баж.
2) салықтық емес түсімдер, соның ішінде:
коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін түсімдер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелердің товар (жұмыс, қызмет) сатуынан түсетін түсімдер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын, мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін түсімдер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар және де Қазақстан Республикасының Халық Банкісінің, мұнай секторы ұйымдарының түсімдері қосылмайды;
басқа да салықтық емес түсімдер.

3) поступлений от продажи основного капитала, в том числе:
продажи земли;
4) поступления трансфертов.
3. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет налогов и других обязательных платежей в бюджет из них:
1) регулирующий налог районного значения – социальный налог;
2) местные налоги.
4. Учесть, что в составе трансфертов районного бюджета предусмотрены целевые трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 361 831,9 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 204 736,8 тысяч тенге, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 3973,1 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в  государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 5374,8 тысяч тенге;
на внедрение новых технологий обучения в государственной системе образования – 6356 тысяч тенге;
на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой отечественной войны на расходы за коммунальные услуги – 775 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в связи с ростом размера прожиточного минимума – 897 тысяч тенге;
на выплату ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума – 3532 тысяч тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 3412,5 тысяч тенге;
на капитальный ремонт котельной № 1 государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения «Комхоз» села Астраханка – 73 924,3 тысяч тенге;
на текущий ремонт автодорог местной сети – 14 632,4 тысяч тенге;
на капитальный ремонт здания Жалтырской средней школы № 1 – 22372 тысяч тенге;
на содержание Жалтырского детского сада на 140 мест – 8520 тысяч тенге;
на капитальный ремонт средней школы села Петровка – 46688,7 тысяч тенге;
на оказание социальной помощи студентам из малообеспеченных семей на оплату за учебу – 59 тысяч тенге;
на расширение программы социальных рабочих мест – 10080 тысяч тенге;
на расширение программы молодежной практики – 4140 тысяч тенге;
2) целевые трансферты на развитие в сумме 157 095,1 тысяч тенге, в том числе:
строительство детского сада на 140 мест в селе Жалтыр – 90 057,2 тысяч тенге;
на увеличение уставного капитала государственных коммунальных предприятий – 4130 тысяч тенге;
на проведение авторского, технического надзора в селе Новочеркасское в целях реализации проекта «Водоснабжение и канализация сельских территорий» - 866,9 тысяч тенге.

3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, соның ішінде:
жер телімін сату;
4) трансферттердің түсімі.
3. Аудан бюджетінің кірісі бюджетке төленетін салық және басқа да міндетті төлемдер есебінен қалыптасатын белгіленді, соның ішінде:
1) аудан мағынасын реттеу салығы - әлеуметтік салық;
2) жергілікті салық.
4. Аудан бюджетіндегі трансферттер құрамында жоғары тұрған бюджеттегі мақсатты трансферттер 361 831,9 мың теңге сомасында, соның ішінде:
1) мақсатты ағымдағы трансферттер 204 736,8 мың теңге,соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім мемлекеттік мекемелеріндегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға – 3973,1 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға – 5374,8 мың теңге;
мемлекеттік білім жүйесінде жаңа оқу технологиясын енгізуге – 6356 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының ардагерлері мен мүгедектеріне коммуналдық қызмет шығындарына әлеуметтік көмек көрсетуге - 775 мың теңге;
жан басына шаққандағы ең төменгі күн көріс мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек көрсетуге – 897 мың теңге;
жан басына шаққандағы ең төменгі күн көріс мөлшерінің өсуіне байланысты аз қамсызданған жанұлардың 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге – 3532 мың теңге;
ауылдық жерлердегі әлеуметтік саладағы мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға – 3412,5 мың теңге.
Астрахан ауылындағы шаруашылық жүргізу құқығы бар «Комхоз» мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны № 1 жылу қазандықтарына күрделі жөндеу жүргізуге – 73924,3 мың теңге;
жергілікті желідегі автожолдарды ағымдағы жөндеуге – 14 632,4 мың теңге;
№ 1 Жалтыр орта мектебіне күрделі жөндеу жүргізуге – 22 372 мың теңге;
140 орынды Жалтыр бала-бақшасын ұстауға - 8 520 мың теңге;
Петровка ауылында орта мектепте күрделі жөндеуге - 46 688,7 мың теңге;
тұрмыс жағдайы төмен отбасыларының студенттеріне оқуға төлеуге әлеуметтік көмек көрсетуге – 59 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындарының бағдарламасын кеңейтуге – 10 080 мың теңге;
жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге – 4140 мың теңге;
2) мақсатты трансферттердің дамуына 157 095,1 мың теңге, оның
ішінде;
Жалтыр ауылында 140 орынды бала-бақшаның құрылысына - 90 057,2 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындардың жарғылық капиталының
өсуіне - 4130 мың теңге;
Ауылдық аумақтарды канализация жүргізу және сумен жабдықтау жобасын жүзеге асыру мақсатында Новочеркасское селосында техникалық, авторлық қадағалау жүргізу – 866,9 мың теңге;

на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 43 157 тысяч тенге
«на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 18 884 тысяч тенге».
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 08.04.2009 № 4С-12-1,от 29.04.2009 № 4С-14-1; 23.07.2009 № 4С-15-3; 22.10.2009 № 4С-17-6; от 04.12.2009 № 4С-18-3 (порядок введения в действие см. п. 2)
4-1. «предусмотреть возврат в вышестоящий бюджет неиспользованных в 2008 году целевых трансфертов в сумме 16214,6 тысяч тенге.
Предусмотреть возврат в вышестоящий бюджет целевых трнасфертов использованных не по целевому назначению в сумме 1193,7 тысяч тенге».
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 08.04.2009 № 4С-12-1
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2009 год в сумме 4280 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 04.12.2009 № 4С-18-3
6. Установить специалистам социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню согласованного с районным маслихатом.
7. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2009 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.
8. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2009 год, согласно приложению 3.
9. Утвердить прилагаемый объем затрат местных бюджетных программ поселка, аула (села), аульных (сельских) округов на 2009  год,  согласно  приложению 4.
10. Решение вступает в силу со дня его государственной регистрации в Управлении юстиции Астраханского района и вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии Астраханского
районного маслихата                                К.Омарова
Секретарь Астраханского
районного маслихата                                Т.Ерсеитов
СОГЛАСОВАНО:
Аким Астраханского района                          Р.Акимов
Исполняющая обязанности
начальника государственного
учреждения «Отдел экономики и
бюджетного планирования»
Астраханского района                                Т.Наприенко
Начальник государственного
учреждения «Отдел финансов»
Астраханского района                                Г.Шонабаева
Начальник государственного
учреждения «Налогового управления
по Астраханскому району»                             Г.Пугачева
Приложение 1
к решению Астраханского
районного маслихата от
18 декабря 2008
года № 4С-10-2 "О районном
бюджете на 2009 год"

мемлекеттік коммуналдық үй құрылысы қоры тұрғын-үй құрылысына және (немесе) сатып алуға - 43 157 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салуға, дамытуға және (немесе) сатып алуға – 18 884 мың теңге
Ескерту. 4 тармаққа өзгерту енгізілді - Астрахан аудандық мәслихатының 2009.04.08 № 4С-12-1, 2009.04.29 № 4С-14-1; 2009.07.23  № 4С-15-3; 2009.10.22 № 4С-17-6; 2009.12.04 № 4С-18-3 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімдерімен
4-1. 2008 жылы мақсатты пайдаланылмаған трансферттер 16214,6 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджетке қайтару көзделсін.
Мақсатсыз пайдаланылған трансферттер 1193,7 мың теңге соммасында жоғары тұрған бюджетке қайтару көзделсін.
Ескерту. 4-1 тармағымен толықтырылды - Астрахан аудандық мәслихатының 2009.04.08 № 4С-12-1 Шешімімен
5. 2009 жылға арналған жергілікті атқару органының резерві 4280 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерту енгізілді - Астрахан аудандық мәслихатының 2009.12.04 № 4С-18-3
6. Аудандық мәслихатпен келісілген тізімге сәйкес, ауылдық жерде жұмыс істейтін, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына, қала жағдайында қызметтің осы түрімен айналысатын мамандардың жалақысы мен және еңбек ақы мөлшерімен салыстырыру бойынша 25 пайыз мөлшерінде қосымша ақы белгілеу.
7. 2 қосымшаға сәйкес, бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламалар) және заңды тұлғалардың жарғылық капиталының өсуін немесе құрылуын жүзеге асыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламаларға бөлінген 2009 жылға арналған аудандық бюджетті дамыту тізімі бекітілсін.
8. 3 қосымшаға сәйкес, 2009 жылға арналған аудандық бюджеттің орындалу барысында секвестріленуге жатпайтын, аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізімі бекітілсін.
9. 4 қосымшаға сәйкес, 2009 жылға арналған кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округінің жергілікті бюджеттік бағдарламаларының берілген шығын көлемі бекітілсін.
10. Шешім Астрахан ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап өз күшіне енеді және 2009 жылдың 1 қаңтарынан әрекет етеді.
Астрахан аудандық мәслихат
сессиясының төрайымы                       К.Омарова
Астрахан аудандық
мәслихатының хатшысы                       Т.Ерсейітов
КЕЛІСІЛДІ:
Астрахан аудан әкімі                       Р.Әкімов
Астрахан ауданының «Экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесі
бастығының міндетін атқарушы               Т.Наприенко
Астрахан ауданының «Қаржы бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Ғ.Шонабаева
«Астрахан ауданы бойынша салық
басқармасы» мемлекеттік мекемесінің
төрайымы                                   Г.Пугачева
Астрахан аудандық
мәслихатының 2008 жылғы
18 желтоқсандағы № 4С-10-2
«2009 жылға арналған
аудандық бюджет туралы» шешіміне
1 қосымша

Сноска. Приложение 2 в редакции решения Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 22.10.2009 № 4С-17-6 (порядок введения в действие см. п. 2)
Перечень бюджетных программ развития на 2009 год с разделением
на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных
инвестиционных проектов и формирование или увеличение уставного
капитала юридических лиц
тыс.тенге
Код бюджетной классификации
Сумма
Наименование
II. Затраты

Ескерту. 2 қосымша жаңа редакцияда жазылды - Астрахан аудандық мәслихатының 2009.10.22 № 4С-17-6 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Шешімімен
Заңды тұлғалардың жарғылық қорын ұлғайтуға немесе
қалыптастыруға және бюджеттік инвестициялық жобаларды жүзеге
асыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламаларға бөлінген 2009
жылға арналған даму бюджеттік бағдарламаларының тізбесі
мың теңге
Бюджеттік классификацияның коды
Сома
Атаулар
II. Шығындар