Об областном бюджете на 2009 год
Решение маслихата Жамбылской области от 18 декабря 2008 года N 10-4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 25 декабря 2008 года за N 1716. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Департамента юстиции Жамбылской области от 11.03.2013 года № 2-2-17/388)
Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Департамента юстиции Жамбылской области от 11.03.2013 года № 2-2-17/388)
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы" от 4 декабря 2008 года областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 76310855 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 7202060 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 10450 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 400 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 69097945 тысяч тенге;
2) затраты – 77344575 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 292000 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 652000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 360000 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – -126588 тысяч тенге, в том числе:
поступления от продажи финансовых активов государства – 126588 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -1199000 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита  бюджета – 1199132 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Жамбылского областного маслихата от 11.02.2009 № 11-4 (вводится  в действие с 01.01.2009).
2. Установить на 2009 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные и городской бюджеты в сумме 23608740 тысяч тенге, в том числе:
Байзакского района – 2242930 тысяч тенге;
Жамбылского района – 1866230 тысяч тенге;
Жуалынского района – 1897711 тысяч тенге;
Кордайского района – 3068945 тысяч тенге;
Меркенского района – 2033472 тысячи тенге;
Мойынкумского района – 1005864 тысячи тенге;
Сарысуского района – 1560509 тысяч тенге;
Таласского района – 1394158 тысяч тенге;
района Т.Рыскулова – 2007654 тысячи тенге;
Шуского района – 2181442 тысячи тенге;
города Тараз – 4349825 тысяч тенге.
3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2009 год предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам государственных учреждений и организаций образования, здравоохранения, социального обеспечения, культуры и спорта, финансируемых из областного бюджета, работающим в сельской местности в размере 25 процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы
Жамбыл облыстық мәслихатының 2008 жылғы 18 желтоқсандағы N 10-4 Шешімі. Жамбыл облыстық Әділет департаментінде 2008 жылғы 25 желтоқсанда 1716 нөмірімен тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Жамбыл облыстық Әділет департаментінің 2013 жылғы 11 наурыздағы N 2-2-17/388 хаты)
Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Жамбыл облыстық Әділет департаментінің 2013 жылғы 11 наурыздағы N 2-2-17/388 хаты)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексіне және Қазақстан Республикасының "2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Заңына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2009 жылға арналған облыстық бюджет 1-қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 79 064 772 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 430 834 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 56 050 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 35400 мың теңге;
трансферттердiң түсiмдері – 71 542 488 мың теңге;
2) шығындар – 80 320 028 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 213 003 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 702 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 488 997 мың теңге;
4) Қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – -269 127 мың теңге, оның ішінде:
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 269 127 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -1 199 000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 1 199 000 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Жамбыл облыстық мәслихатының 2009.02.11 № 11-4, 2009.04.22 № 13-3, 2009.07.23 № 15-4, 2009.10.29 № 16-5, 2009.11.25 № 17-3 (2009 жылғы 01 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. 2009 жылы облыстық бюджеттен аудандық және қалалық бюджеттерге берілетін субвенция мөлшері 23608740 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Байзақ ауданына – 2242930 мың теңге;
Жамбыл ауданына – 1866230 мың теңге;
Жуалы ауданына – 1897711 мың теңге;
Қордай ауданына – 3068945 мың теңге;
Меркі ауданына – 2033472 мың теңге;
Мойынқұм ауданына – 1005864 мың теңге;
Сарысу ауданына – 1560509 мың теңге;
Талас ауданына – 1394158 мың теңге;
Т.Рысқұлов ауданына – 2007654 мың теңге;
Шу ауданына – 2181442 мың теңге;
Тараз қаласына – 4349825 мың теңге.
3. Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі “Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы” Заңының 18 бабына сәйкес 2009 жылы облыстық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мекемелері мен ұйымдарының мамандарына қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықтары мен тарифтік ставкаларының 25 пайызы мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
007
Развитие теплоэнергетической системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
271
Управление строительства
029
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
13
Прочие
265
Управление предпринимательства и промышленности области
010
Кредитование АО "Фонд развития предпринимательства "Даму" на реализацию государственной инвестиционной политики
Приложение 3
к решению Жамбылского областного маслихата
N 10-4 от 18 декабря 2008 года
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2009 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой и неотложной помощи
Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим социально значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Социальная помощь и социальное обеспечение
Жилищная помощь
Государственная адресная социальная помощь
Государственные пособия на детей до 18 лет

279
Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
271
Облыстың құрылыс басқармасы
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
12
Көлiк және коммуникациялар
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
Жамбыл облыстық мәслихатының
2008 жылғы 18 желтоқсандағы
N 10-4 шешіміне 3-қосымша
2009 жылға арналған жергілікті бюджеттердің орындалу процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Халыққа бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшiн қан, оның құрамдас бөлiктерi мен препараттарын өндiру
Салауатты өмiр салтын насихаттау
Жедел және шұғыл көмек көрсету
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету
Әлеуметтік мәні бар мен айналадағылар үшiн қауiп төндiретiн аурулармен ауыратын адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасына ЖҚТБ індетінің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Шұғыл жағдайларда ауыр қалдегі адамдарды дәрiгерлiк көмек көрсететiн жақын жердегі денсаулық сақтау ұйымына жеткiзудi ұйымдастыру
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
Бүйрек жетімсіз ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және арнайы балалар тағамдары мен емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
Тұрғын үй көмегі
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы