О внесении изменений и дополнений в решение от 12 декабря 2007 года N 32 "Об областном бюджете Костанайской области на 2008 года"
Решение маслихата Костанайской области от 11 января 2008 года N 50. Зарегистрировано департаментом юстиции Костанайской области 18 января 2008 года N 3587
Костанайский  областной маслихат  РЕШИЛ:
1. Внести изменения и дополнения в решение маслихата от 12 декабря 2007 года  N 32 "Об областном бюджете Костанайской области на 2008 год" (номер государственной регистрации 3580, "Костанай таны" от 4 января 2008 года NN 1-2; "Костанайские новости" от 4 января 2008 года N 1):
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Костанайской области на 2008 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 58881639,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 1486338,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 25264,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 57370037,8 тысяч тенге;
2) затраты - 59216320,1 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - -334680,3 тысячи тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - 436000,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 436000,0 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 24000,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 24000,0 тысяч тенге.
6) дефицит (профицит) бюджета - - 794680,3 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита бюджета) -
794680,3 тысячи тенге.";
Дополнить указанное решение пунктами 2-1, 2-2, 2-3, 2-4, 2-5, 2-6, 2-7, 2-8, 2-9, 2-10, 2-11, 2-12, 2-13, 2-14,2-15, 2-16, 2-17, 2-18, 2-19 следующего содержания:
"2-1. Учесть, в областном бюджете на 2008 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на содержание вновь вводимых объектов образования в сумме 28228,0 тысяч тенге, из них Джангельдинскому району - 28228 тысяч тенге.
2-2. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов в сумме 631220,0 тысяч тенге по программам областного бюджета.
2-3. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения в сумме 128784,0 тысяч тенге, из них бюджетам районов и городов - 128784,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.

"Қостанай облысының 2008 жылға арналған облыстық бюджеті туралы" 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 32 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2008 жылғы 11 қаңтардағы N 3587 шешімі. Қостанай облысы Әділет департаментінде 2008 жылғы 18 қаңтарда N 3587 тіркелді.
Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Kостанай облысының 2008 жылға арналған облыстық бюджеті туралы" 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 32 мәслихат шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін (мемлекеттік тіркеу нөмірі 3580, 2008 жылғы 4 қаңтардағы "Қостанай таңы" NN 1-2, 2008 жылғы 4 қаңтардағы "Костанайские новости" N 1):
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай облысының 2008 жылға арналған облыстық бюджеті 1- қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 58881639,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 1486338,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 25264,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 57370037,8 мың теңге;
2) шығындар - 59216320,1 мың теңге;
3) операциялық сальдо - - 334680,3 мың теңге;
4) таза бюджеттік кредиттеу - 436000,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 436000,0 мың теңге;
5) қаржы активтермен операциялар бойынша сальдо - 24000,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 24000,0 мың теңге.
6) бюджет тапшылығы (профицит) - -794680,3 мың теңге;
7) тапшылықты қаржыландыру (бюджет профицитін пайдалану) - 794680,3 мың теңге.";
Көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 2-1 , 2-2, 2-3, 2-4, 2-5, 2-6, 2-7, 2-8, 2-9, 2-10, 2-11, 2-12, 2-13, 2-14, 2-15, 2-16, 2-17, 2-18, 2-19 тармақтармен толықтырылсын:
"2-1. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте білім берудің жаңа енгізілген объектілерін ұстауға республикалық бюджеттен 28228,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде Жанкелдин ауданына -28228 мың теңге.
2-2. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте дәрі-дәрмек құралдарын, вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға облыстық бюджет бағдарламалары бойынша республикалық бюджеттен 631220,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі ескерілсін.
2-3. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте ауыз сумен қамтамасыз етудің баламасыз көздерi болып табылатын сумен қамтамасыз етудің аса маңызды топтық жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға республикалық бюджеттен 128784,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде аудандар мен қалалар бюджеттеріне 128784,0 мың теңге.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Kостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

2-4. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на капитальный ремонт дорог областного и районного значения в сумме 1064000,0 тыс. тенге по программам областного бюджета.
2-5. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума в сумме 245000,0 тысяч тенге, из них бюджетам районов и городов - 245000 тысяч тенге, в том числе:а выплату государственной адресной социальной помощи - 35000,0 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей - 210000,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-6. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на развитие сельского хозяйства в сумме 3287058,0 тысяч тенге по программам областного бюджета, в том числе:
поддержку развития семеноводства - 207499,0 тысяч тенге;
развитие племенного животноводства - 216716,0 тысяч тенге;
повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ - 2558627,0 тысяч тенге;
субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям - 1363 тысяч тенге;
субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства - 302853,0 тысяч тенге.
2-7. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы развития
образования в Республике Казахстан на 2005 - 2010 годы в сумме 680158,0 тысяч тенге, в том числе:
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования - 14044,0 тысяч тенге из них бюджетам районов и городов - 14044,0 тысяч тенге;
создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования - 138533,0 тысяч тенге, из них бюджетам районов и городов - 138533,0 тысяч тенге;

2-4. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық және аудандық маңыздағы автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге облыстық бюджет бағдарламалары бойынша республикалық бюджеттен 1064000,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
2-5. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте ең төмендегі күнкөріс мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті және 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақыны төлеуге республикалық бюджеттен 245000,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде аудандар мен қалалар бюджеттеріне -245000 мың теңге, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге - 35000,0 мың теңге;
тұрмысы төмен отбасыдағы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақыны төлеуге - 210000,0 мың теңге.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Kостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-6. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте ауыл шаруашылығын дамытуға республикалық бюджеттен облыстық бюджет бағдарламалар бойынша 3287058,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер сомалары ескерілсін, оның ішінде:
тұқым шаруашылығын дамытуды қолдау - 207499,0 мың теңге;
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамыту - 216716,0 мың теңге;
өсімдік шаруашылығы өнімділігінің түсімділігі мен сапасын арттыруға, Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін басымды дақылдар бойынша көктемгі-егіс және астық жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағар материалдар мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға - 2558627,0 мың теңге;
ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға - 1363 мың теңге;
мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруын субсидиялауға - 302853,0 мың теңге.
2-7. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының 2005-2010 жылдарға арналған білім беруді дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 680158,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі ескерілсін, оның ішінде:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен қамтамасыз етуге-14044,0 мың теңге, оның ішінде аудандар мен қалалар бюджеттеріне -14044,0 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға - 138 533,0 мың теңге, оның ішінде аудандар мен қалалар бюджеттеріне -138533,0 мың теңге;;

внедрение системы интерактивного обучения в государственной системе начального, основного среднего и общего среднего образования - 527581,0 тысяч тенге, из них по программам областного бюджета -14039,0 тысяч тенге бюджетам районов и городов - 513542,0 тысяч тенге;
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-8. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005 - 2010 годы в сумме 1321802,0 тысяч тенге по программам областного бюджета.
2-9. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на обучение государственных служащих компьютерной грамотности в сумме 19044,0 тысяч тенге, из них бюджетам районов и городов - 19044,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-10. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства в сумме 137168,0 тысяч тенге, из них по программам областного бюджета - 42700,0 тысяч тенге бюджетам районов и городов - 94468,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-11. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы в сумме 447000,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-12. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы в сумме 1403000,0 тысяч тенге, в том числе:
на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 1305000,0 тысяч тенге;
на ремонт и реконструкцию инженерных сетей - 98000,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.

бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің мемлекеттік жүйесінде интерактивтік оқыту жүйесін енгізу - 527581,0 мың теңге, оның ішінде облыстық бюджет бағдарламалары бойынша -14039,0 мың теңге, аудандар мен қалалар бюджеттеріне -513542,0 мың теңге;
Көрсетілген трансферттерді бөлу Kостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-8. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының денсаулық сақтауды қалыптастыру және дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға республикалық бюджеттен облыстық бюджет бағдарламалары бойынша 1321802,0 мың теңге жалпы сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі ескерілсін.
2-9. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте мемлекеттік қызметшілерді компьютерлік сауаттылыққа оқытуға республикалық бюджеттен 19044,0 мың теңге сомасында дамытуға арналған нысаналы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін, оның ішінде аудандар мен қалалар бюджеттеріне -19044,0 мың теңге;.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Kостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-10. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте электронды үкімет шеңберінде адами капиталын дамытуға республикалық бюджеттен 137168,0 мың теңге сомасында дамытуға арналған нысаналы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін, оның ішінде облыстық бюджет бағдарламалары бойынша -42700,0 мың теңге, аудандар мен қалалар бюджеттеріне -94468,0 мың теңге.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Kостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-11. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасында 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын-үй құрылысының мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға республикалық бюджеттен 447000,0 мың теңге сомасында дамытуға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-12. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасында 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын-үй құрылысының мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және қалыптастыруға республикалық бюджеттен 1403000,0 мың теңге сомасында дамытуға арналған нысаналы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін, оның ішінде:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және қалыптастыруға - 1305000,0 мың теңге;
инженерлік желілерін жөндеуге және қайта жаңғыртуға - 98000,0 мың теңге.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

2-13. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год поступление сумм бюджетных кредитов из республиканского бюджета по нулевой ставке вознаграждения (интереса) на строительство и приобретение жилья в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 436000,0 тысяч тенге.
Распределение кредита осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-14. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на строительство и реконструкцию объектов образования в сумме 1006771,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-15. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения в сумме 3661300,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-16. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на строительство и реконструкцию объектов социального обеспечения в сумме 311359,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-17. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие теплоэнергетической системы в сумме 393578,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-18. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 800000,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-19. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие системы водоснабжения в сумме 1209553,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.".
Дополнить указанное решение пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год возврат целевых трансфертов из бюджетов районов городов областного значения в областной бюджет в сумме 87888,8 тысяч тенге, согласно приложению 4.";

2-13. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасында 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын-үй құрылысының мемлекеттік бағдарламасына сәйкес тұрғын үйді салуға және сатып алуға сыйақының (қызықтырудың) нольдік мөлшерлеме бойынша республикалық бюджеттен 436000,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредит сомаларының түсімі қарастырылсын.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Kостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-14. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте білім беру объектілерін салуға және қайта жаңғыртуға республикалық бюджеттен 1006771,0 мың теңге сомасында дамытуға арналған нысаналы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Kостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-15. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте денсаулық сақтау объектілерін салуға және қайта жаңғыртуға республикалық бюджеттен 3661300,0 мың теңге сомасында дамытуға арналған нысаналы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Kостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-16. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салуға және қайта жаңғыртуға республикалық бюджеттен 311359,0 мың теңге сомасында дамытуға арналған нысаналы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Kостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-17. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте жылуэнергетикалық жүйесін дамытуға республикалық бюджеттен 393578,0 мың теңге сомасында дамытуға арналған нысаналы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Kостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-18. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте көлік инфрақұрылымын дамытуға республикалық бюджеттен 800000,0 мың теңге сомасында дамытуға арналған нысаналы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Kостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-19. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте сумен қамтамасыз ету жүйесін дамытуға республикалық бюджеттен 1209553,0 мың теңге сомасында дамытуға арналған нысаналы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін. Көрсетілген трансферттерді бөлу Kостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.".
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 4-1 тармақпен толықтырылсын:
"4-1. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджетке облыстық маңыздағы аудандар, қалалар бюджеттерінен 87888,8 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер қайтарылуы 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.";

Дополнить решение приложением 4, согласно приложению 2 к настоящему решению.
Пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Утвердить резерв местного исполнительного органа Костанайской области на 2008 год в сумме 823762,0 тысяч тенге, в том числе:
на неотложные затраты - 813762,0 тысяч тенге;
на ликвидацию чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера - 10000,0 тысяч тенге.".
Приложение 2 указанного решения изложить в новой редакции, согласно приложению 3 к настоящему решению.

Шешім осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес 4-қосымшамен толықтырылсын.
Көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Қостанай облысының 2008 жылға арналған жергілікті атқарушы орган резерві 823762,0 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде;
шұғыл шығындарға-813762,0 мың теңге.;
табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға - 10000,0 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 2-қосымшасы осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

008
Развитие объектов социального обеспечения
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1
Жилищное хозяйство
271
Департамент (Управление) строительства
009
Кредитование бюджетов  районов (городов областного значения) на строительство и приобретение жилья
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда
012
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие и обустройство  инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2
Коммунальное хозяйство
271
Департамент (Управление) строительства
013
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
030
Развитие объектов коммунального хозяйства
279
Департамент (Управление) энергетики и коммунального хозяйства области
004
Газификация населенных пунктов
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1
Деятельность в области культуры
271
Департамент (Управление) строительства области
016
Развитие объектов культуры
2
Спорт
271
Департамент (Управление) строительства области
017
Развитие объектов физической культуры и спорта
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
271
Департамент (Управление) строительства области
019
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы
279
Департамент (Управление) энергетики и коммунального хозяйства области
007
Развитие теплоэнергетической системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
2
Водное хозяйство
271
Департамент (Управление) строительства
029
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
12
Транспорт и коммуникации
1
Автомобильный транспорт
268
Департамент (Управление) пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие транспортной инфраструктуры
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
268
Департамент (Управление) пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
002
Развитие транспортной инфраструктуры
ИНВЕСТИЦИОННЫЕ ПРОГРАММЫ
01
Государственные услуги общего характера
9
Прочие государственные услуги общего характера
120
Аппарат акима области
008
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на обучение государственных служащих компьютерной грамотности
04
Образование
4
Техническое и профессиональное, послесреднее образование

008
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін дамыту
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
1
Тұрғын үй шаруашылығы
271
Құрылыс департаменті (басқармасы)
009
Тұрғын үй салуға және сатып алуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кредит беру
010
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын әй қорының тұрғын үйін салуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
012
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға берілетін даму трансферттері
2
Коммуналдық шаруашылық
271
Құрылыс департаменті (басқармасы)
013
Коммуналдық шаруашылықты дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттер
030
Коммуналдық шаруашылық объектілерін дамыту
279
Облыстық энергетика және коммуналдық шаруашылық департаменті (басқармасы)
004
Елді мекендерді газдандыру
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
1
Мәдениет саласындағы қызмет
271
Облыстық құрылыс департаменті (басқармасы)
016
Мәдениет объектілерін дамыту
2
Спорт
271
Облыстық құрылыс департаменті (басқармасы)
017
Дене шынықтыру және спорт объектілерін дамыту
9
Отын-энергетикалық кешені және жер қойнауын пайдалану
9
Отын-энергетикалық кешені мен жер қойнауын пайдалану саласындағы басқа да қызметтер
271
Облыстық құрылыс департаменті (басқармасы)
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері
279
Облыстық энергетика және коммуналдық шаруашылық департаменті (басқармасы)
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
2
Су шаруашылығы
271
Қ?рылыс департаменті (басқармасы)
029
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
12
Көлік және коммуникация
1
Автомобиль көлігі
268
Облыстық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары департаменті (басқармасы)
007
Көлік инфрақұрылымын дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
9
Көлік және коммуникациялар саласындағы басқа да қызметтер
268
Облыстық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары департаменті (басқармасы)
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
ИНВЕСТИЦИЯЛЫҚ БАҒДАРЛАМАЛАР
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
9
Жалпы сипаттағы басқа да мемлекеттік қызметтер
120
Облыс әкімінің аппараты
008
Мемлекеттік қызметшілерді компьютерлік сауаттылыққа оқытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
04
Білім беру
4
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім