Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Постановка на региональный учет детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей"
Постановление акимата Костанайской области от 28 января 2008 года № 58. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 11 марта 2008 года № 3597. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 13 сентября 2010 года № 336
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 13.09.2010 № 336 (постановление вводится в действие со дня подписания).
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах", согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Стандарт оказания государственной услуги "Постановка на региональный учет детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима Костанайской области
СОГЛАСОВАНО
Утвержден
постановлением акимата
от 25 января 2008 года № 58
Стандарт оказания государственной услуги
"Постановка на региональный учет детей-сирот
и детей, оставшихся без попечения родителей
1. Общие положения
1. Определение государственной услуги: "Постановка на региональный учет детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей".
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизирована.
3. Данный вид оказывается на основании пункта 3 статьи 101 Закона Республики Казахстан "О браке и семье", пункта 2 "Правил организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей" утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года № 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей".
4. Государственное учреждение "Департамент образования Костанайской области", предоставляет государственную услугу. Место оказания услуги: г. Костанай, ул. Аль-Фараби 56, кабинет 312, www.edu-kost.kz.
5. Формой завершения (результатом) оказываемой государственной услуги является постановка на региональный учет детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей.

"Жетім балаларды және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды өңірлік есепке қою" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартын бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2008 жылғы 28 қаңтардағы № 58 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 11 наурызда № 3597 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2010 жылғы 13 қыркүйектегі № 336 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2010.09.13 № 336 (қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Yкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558 қаулыcына орай Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Жетім балаларды және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды өңірлік есепке қою" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.Ш. Бектұрғановқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің
міндетін атқарушы
КЕЛІСІЛДІ
Әкімдіктің
2008 жылғы 28 қаңтардағы
№ 58 қаулысымен бекітілген
"Жетім балаларды және ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған балаларды өңірлік есепке қою"
мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты
1. Жалпы ереже
1. Мемлекеттік қызметтің анықтамасы: "Жетім балаларды және ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған балаларды өңірлік есепке қою".
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Қызметтің осы түрі "Қазақстан Республикасындағы баланың құқығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 101 бабының 3 тармағы, "Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы және Патронат туралы ережелерді және Ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке алуды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 9 қыркүйектегі № 1346 қаулысымен бекітілген "Ата-анасының қамқорлығысыз қалған балаларды орталықтандырған есепке алуды ұйымдастыру Ережесінің" 2 тармағының негізінде көрсетіледі.
4. "Қостанай облыстық Білім департаменті" мемлекеттік мекемесі өзге субъектілердің қатысуынсыз қызмет көрсетеді. Қызмет көрсететін мекенжайы: Қостанай қаласы, Әл-Фараби көшесі, 56 үй, 312 кабинет, www.edu-kost.kz
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқтау нысаны (нәтижесі) жетім балаларды және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды өңірлік есепке қою болып табылады.

6. Государственная услуга оказывается физическим лицам.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов - в течение 1 дня;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении необходимых документов - не более 40 минут.
8. Услуга обратившимся гражданам производится бесплатно.
9. Стандарт оказания государственной услуги "Постановка на региональный учет детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей" размещается на сайте департамента образования www.edu-kost.kz., с указанием адреса оказания услуги г. Костанай, ул. Аль-Фараби 56, кабинет 312.
10. График работы: в рабочие дни - с 09.00 часов до 18.00 часов, обеденный перерыв - с 13.00 часов до 14.00 часов, выходные дни - суббота, воскресенье. Прием осуществляется без предворительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Помещение для приема граждан приспособлено для работы с потребителями услуги, обеспечена противопожарная безопасность, созданы условия для людей с ограниченными возможностями для ожидания и подготовки необходимых документов.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги:
- анкета ребенка.
Прием анкет на постановку на региональный учет детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, производится департаментом образования Костанайской области.
13. Бланки по данной государственной услуге не предусматриваются.
14. Адрес и номер кабинета ответственного лица, которому сдаются заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги: г. Костанай, ул. Аль-Фараби 56, кабинет 312.
15. Подтверждением того, что представитель органа опеки и попечительства сдал все необходимые документы для получения государственной услуги, является запись (отметка) в журнале регистрации, и талон в котором содержатся дата получения государственной услуги.
16. Результат оказания государственной услуги предоставляется в процессе личного посещения департамента образования представителем органа опеки и попечительства. Конечный результат оказания услуги выдается ответственным лицом департамента образования по адресу указанному в п. 14.
17. Основанием для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги является отсутствие регистрации ребенка на первичном учете.
3. Принципы работы

6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері - 1 күннің ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 40 минуттан асырмау;
3) құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 40 минут.
8. Азаматтарға анықтама тегін беріледі.
9. "Жетім балаларды және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды өңірлік есепке қою" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты білім беру департаментінің мекен жайы Қостанай қаласы, Әл-Фараби көшесі, 56 үй, 312 кабинетінде, стандарты білім беру департаментінің сайтында www.edu-kost.kz., көрсетіліп орналастырылады.
10. Жұмыс кестесі: жұмыс күндері - сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс - сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі, жексенбі. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген түрде қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
11. Азаматтарды, мүмкіндіктері шектеулі азаматтарды қабылдайтын тұтынушыларымен жұмыс істеуге бейімделген, күту үшін және қажетті құжаттарды дайындауға, өрт
қауіпсіздігінен қорғануға қолайлы жағдайлар жасалған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
- баланың анкетасы.
Жетім балаларды және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды өңірлік есепке қою үшін анкетаның қабылдауын Қостанай облыстық білім департаменті жүзеге асырады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін толтырылатын бланкі берілмеген.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін тапсырылатын құжаттар мен арызды қабылдайтын жауапты адамның мекен-жайы, кабинетінің нөмірі Қостанай қаласы, Әл-Фараби көшесі, 56 үй, 312 кабинет.
15. Қорғаншылық және қамқоршылық органының өкілі мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын құжат анықтама берудің өтінімдерін тіркеу журналындағы жазба (белгі) және мемлекеттік құжаттарды алатын күні көрсетілген талон болып табылады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі Қорғаншылық және қамқоршылық органының өкілі білім департаментіне жеке келгенде ұсынылады. Қызмет көрсетудің соңғы нәтижесін БД жауапты тұлғасы 14 т. көрсетілген мекен жай бойынша береді.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе
мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартудың негізі бала бірінші рет есепке тіркелмеген жағдайда.
3. Жұмыс қағидаттары

18. Принципами работы по отношению к потребителю услуги являются: вежливость, предоставление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге, обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя, обеспечение сохранности документов до момента получения в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги "Постановка на региональный учет детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей" измеряются показателями качества и доступности, согласно приложению к настоящему Стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного учреждения, оказывающего услуги, ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. Разъяснение порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказание содействия в подготовке жалобы производится в акимате Костанайской области, кабинете № 212 департамента образования Костанайской области, e-mail: odo@freemail.ru
22. Жалоба подается в письменном виде по почте Государственное учреждение "Департамент образования Костанайской области" г. Костанай, ул. Аль-Фараби 56 или по электронной почте odo@freemail.ru либо нарочно через канцелярию департамента кабинет 212 в рабочие дни, акимат Костанайской области akim@kostanay.kz.
Обращения, поданные в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, подлежат обязательному приему, регистрации, учету и рассмотрению.
23. Срок и место получения ответа на поданную жалобу, ход ее рассмотрения можно узнать в департаменте образования г.Костанай, ул. Аль-Фараби 56, кабинет 212. Подтверждением принятие жалобы является выдача талона предусматривающего срок и место получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
6. Контактная информация
24. График работы и приема руководителя и его заместителя департамента образования: в рабочие дни - с 09.00 часов до 18.00 часов, обеденный перерыв - с 13.00 часов до 14.00 часов, выходные дни - суббота, воскресенье, контактные телефоны: 8 (7142) 57-53-10, 57-53-13. Адрес: г.Костанай, ул. Аль-Фараби 56, вышестоящая организация: Акимат Костанайской области, г. Костанай, ул. Аль-Фараби 66, e-mail: akim@kostanay.kz. Сайт: www.kostanay.kz.
25. Дополнительные информации по вопросу постановки на региональный учет детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, можно получить в департаменте образования Костанайской области по адресу: г. Костанай, ул. Аль-Фараби 56, кабинет 312.
Приложение
к Стандарту оказания государственной услуги
"Постановка на региональный учет детей-сирот
и детей, оставшихся без попечения родителей"
Таблица.
Значения показателей качества и доступности
Показатели качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

18. Қызмет тұтынушысына қатысты басшылыққа алынатын қағидаттары болып сыпайылық, көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету, құжаттарды белгіленген мерзімде алған сәтке дейін сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. "Жетім балаларды және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды өңірлік есепке қою" мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштері мен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік мекеменің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс тобы бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағым дайындауға жәрдем көрсету қызметтері Қостанай қаласы, Әл-Фараби көшесі, 56 үй, білім департаментінің 212 кабинетінде, e-mail: odo@freemail.ru көрсетіледі.
22. Шағым пошта арқылы Қостанай қаласы, Әл-Фараби көшесі, 56 үй, немесе әдейі білім департаментінің 212 кабинетінде кеңсе арқылы және электронды пошта e-mail: odo@freemail.ru, Қостанай облысы әкімдігіне akim@kostanay.kz. жұмыс күндері беріледі.
Қазақстан Республикасының заңнамасында бекітілген тәртіппен берілген жолдаулар міндетті түрде қабылдауға, тіркеуге, есепке алуға және қаралуға жатады.
23. Берілген шағымға жауап алатын мерзім мен орынды, шағымның қаралу барысы туралы мағлұматты Қостанай қаласы, Әл-Фараби көшесі, 56 үй білім департаментінде 312 кабинетінен алуға болады. Шағымды қарастыру барысы туралы білуге болатын тұлғаның, арызды қабылдаған адамның телефон номері, берілген күні, уақыты, аты-жөні туралы мағлұмат жазылған арызданушыға берілетін талон болып табылады.
6. Байланыс ақпараты
24. Білім департаменті басшысының және орынбасарының жұмыс мен қабылдау кестесі жұмыс күндері - сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс - сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі, жексенбі, байланыс телефондары: 8 (7142) 57-53-10, 57-53-13. Мекенжайы Қостанай қ. Әл-Фараби даңғылы, 56, жоғарыда тұрған ұйым: Қостанай облысының әкімдігі, Қостанай қаласы, Әл-Фараби даңғылы, 66, e-mail: akim@kostanay.kz. Сайт: www.kostanay.kz.
25. Жетім балаларды және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды өңірлік есепке қою мәселесі бойынша қосымша ақпаратты Қостанай облысы білім беру департаментінен мына мекенжай бойынша алуға болады: Қостанай қаласы, Әл-Фараби даңғылы, 56, 312 кабинет.
"Жетім балаларды және ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған балаларды
өңірлік есепке қою" мемлекеттік
қызмет көрсетудің стандартына қосымша
Кесте.
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және
қолжетімділік
көрсеткіштері
Көрсеткіштің
нормативті
мәні
Көрсеткіштің
келесі
жылдағы
нысаналы
мәні
Көрсеткіштің
есепті
жылдағы
ағымдағы
мәні
1
2
3
4