Об областном бюджете Костанайской области на 2009 год
Решение Костанайского областного маслихата от 12 декабря 2008 года № 140. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 25 декабря 2008 года № 3664
Во исполнение Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 96-IV "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы", а также в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет Костанайской области на 2009 год, согласно приложению 1, в следующих объемах:
1) доходы – 75045542,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2764849,7 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 297586,9 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 245,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 71982860,8 тысячи тенге;
2) затраты – 75379471,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 71556,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 486000,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 414444,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 20201,0 тысяча тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 20201,0 тысяча тенге;
5) дефицит бюджета – - 425686,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 425686,4 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Костанайской области от 20.11.2009 № 232 (вводится в действие с 01.01.2009).
2. Установить, что в бюджеты районов и городов в объеме 100 процентов зачисляются доходы, кроме доходов, которые зачисляются в областной бюджет:
плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
плата за лесные пользования;
плата за эмиссию в окружающую среду;
сбор за проезд по платным государственным автомобильным дорогам областного значения;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного значения;
плата за использование особоохраняемых природных территорий местного значения;
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению областного акимата;
дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в областной коммунальной собственности;
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в областной коммунальной собственности;
доходы от аренды имущества, находящиеся в областной коммунальной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданным из областного бюджета;
вознаграждения, полученные от размещения в депозиты временно свободных бюджетных денег;
другие доходы от областной коммунальной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
неналоговые поступления в областной бюджет;
поступлениями в областной бюджет от продажи основного капитала являются деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета.
В областной бюджет зачисляются поступления от продажи финансовых активов государства, находящихся в областной коммунальной собственности.

Қостанай облысының 2009 жылға арналған облыстық бюджеті туралы
Қостанай облыстық мәслихатының 2008 жылғы 12 желтоқсандағы № 140 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 25 желтоқсанда № 3664 тіркелді
"2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 96-IV Заңын орындау үшін, сондай-ақ "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қостанай облысының 2009 жылға арналған облыстық бюджеті 1- қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 75045542,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2764849,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 297586,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 245,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 71982860,8 мың теңге;
2) шығындар – 75379471,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 71556,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 486000,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 414444,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 20201,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 20201,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -425686,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 425686,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 2009.11.20 № 232 (2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудандар және қалалар бюджеттеріне облыстық бюджетке аударылатын кірістерден басқа 100 пайыз көлеміндегі кірістер аударылатыны белгіленсін:
жер үсті көздеріндегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем;
орманды пайдаланғаны үшін төлем;
қоршаған ортаға эмиссия үшін төлем төлеу;
облыстық маңызы бар ақылы мемлекеттік автомобиль жолдарымен жүргені үшін алым;
облыстық маңызы бар жалпы пайдаланылуға арналған автомобиль жолдарының жанама жолағындағы сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін төлем;
жергілікті маңызы бар айрықша қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлем;
облыстық әкімдіктің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар таза табысының бір бөлігі түсімдері;
облыстық коммуналдық меншікке жататын мемлекеттік акциялар пакеттері дивидендтері;
облыстық коммуналдық меншікке қарайтын заңды тұлғаларға қатысу үлестері кірістері;
облыстық коммуналдық меншікке жататын мүлікті жалға беруден түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
уақытша бос бюджеттік ақшаны депозиттерге орналастырудан алынатын сыйақылар;
облыстық коммуналдық меншіктен түсетін басқа да кірістер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларын (жұмыстар, қызметтер) өткізуден түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсiмпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
облыстық бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша облыстық бюджетке негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер болып табылады.
Облыстық коммуналдық меншікке жататын мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер облыстық бюджетке есептеледі.

2-1. Учесть, в областном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на содержание вновь вводимых объектов образования в сумме 102564,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Пункт 2-1 с изменением решением маслихата Костанайской области от 20.11.2009 № 232 (вводится в действие с 01.01.2009).
2-2. Учесть, в областном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения в сумме 48822,0 тысячи тенге по программе областного бюджета.
2-3. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов в сумме 597398,0 тысяч тенге по программам областного бюджета.
Сноска. Пункт 2-3 с изменением решением маслихата Костанайской области от 20.11.2009 № 232 (вводится в действие с 01.01.2009).
2-4. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на введение стандартов социальных услуг в сумме 7602,0 тысячи тенге по программам областного бюджета.
2-5. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума в сумме 299364,0 тысяч тенге, в том числе:
37323,0 тысяча тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
262041,0 тысяч тенге - на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. В пункт 2-5 внесены изменения решением маслихата Костанайской области от 20.04.2009 № 185 (вводится в действие с 01.01.2009).
2-6. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях в сумме 283645,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-7. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005 – 2010 годы в сумме 721867,0 тысячи тенге, в том числе:

2-1. Облыстық бюджет бағдарламасы бойынша 2009 жылға арналған облыстық бюджетте жаңадан енгізілетін білім беру объектілерін ұстауға  102564,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 2-1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2009.11.20 № 232 (2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-2. Облыстық бюджет бағдарламасы бойынша 2009 жылға арналған облыстық бюджетте жаңадан енгізілетін денсаулық сақтау объектілерін ұстауға 48822,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі ескерілсін.
2-3. Облыстық бюджет бағдарламалары бойынша 2009 жылға арналған облыстық бюджетте дәрі-дәрмектер, вакциналар және басқа да иммунобиологиялық препараттар сатып алуға 597398,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ескерту. 2-3-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2009.11.20 № 232 (2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-4. Облыстық бюджет бағдарламалары бойынша 2009 жылға арналған облыстық бюджетте әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге 7602,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі ескерілсін.
2-5. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте ең төменгі күнкөріс мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті және 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақыны төлеуге 299364,0 мың теңге, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 37323,0 мың теңге;
тұрмысы төмен отбасындағы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақыны төлеуге – 262041,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 2-5 тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2009.04.20 № 185 (2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-6. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтандыру нормаларын ұлғайтуға 283645,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-7. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасында 2005-2010 жылдарға арналған білім беруді дамыту мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 721867,0 мың теңге, оның ішінде:

199950,0 тысячи тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
200030,0 тысяч тенге – на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
321887,0 тысячи тенге – на внедрение системы новых технологий обучения в государственной системе образования.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. В пункт 2-7 внесены изменения решением маслихата Костанайской области от 20.11.2009 № 232 (вводится в действие с 01.01.2009).
2-8. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005 – 2010 годы в сумме 1179353,0 тысячи тенге по программам областного бюджета.
Сноска. В пункт 2-8 внесены изменения решениями маслихата Костанайской области от 20.04.2009 № 185 , от 20.11.2009 № 232 (вводится в действие с 01.01.2009).
2-9. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на развитие сельского хозяйства в сумме 45578476,0 тысяч тенге по программам областного бюджета, в том числе:
332066,0 тысяч тенге – на поддержку семеноводства;
238088,0 тысяча тенге – на поддержку племенного животноводства;
2464900,0 тысяч тенге – на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весеннее – полевых и уборочных работ;
1083716,0 тысячи тенге – на поддержку повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных;
1363,0 тысячи тенге – на субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям;
915786,0 тысяч тенге – на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства.
Сноска. В пункт 2-9 внесены изменения решениями маслихата Костанайской области от 16.09.2009 № 229 , от 20.11.2009 № 232 (вводится в действие с 01.01.2009).
2-10. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения в сумме 169917,0 тысяч тенге.

негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінің физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға 199950,0 мың теңге
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттерін жасауға 200030,0 мың теңге
мемлекеттік білім беру жүйесінде оқытудың жаңа технологиялар жүйелерін енгізуге 321887,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 2-7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2009.11.20 № 232 (2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-8. Облыстық бюджет бағдарламалары бойынша 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының 2005-2010 жылдарға арналған денсаулық сақтау саласын реформалау және дамыту мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға облыстық бюджет бағдарламалары бойынша 1179353,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Ескерту. 2-8-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2009.11.20 № 232 (2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-9. Облыстық бюджет бағдарламалары бойынша 2009 жылға арналған облыстық бюджетте ауыл шаруашылығын дамытуға 4578476,0 мың теңге, оның ішінде:
тұқым шаруашылығын қолдауға - 332066,0 мың теңге;
асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға - 238088,0 мың теңге;
көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын өткізуге қажетті жанар-жағар май материалдарының және басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға - 2464900,0 мың теңге;
егін шығымдылығын және өндірілетін ауылшаруашылығы өнімдерінің сапасын жоғарылатуды қолдауға - 1083716 мың теңге;
ауылшаруашылығы тауар өндірушілеріне су жеткізу жөніндегі қызметтер құнын субсидиялауға - 1363,0 мың теңге;
мал шаруашылығы өнімдерінің сапасын және өнімділігін жоғарылатуды субсидиялауға - 915786,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Ескерту. 2-9-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2009.09.16 № 232 (2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-10. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте ауыз сумен қамтамасыз етудің баламасыз көздері болып табылатын аса маңызды топтық және жергілікті сумен қамтамасыз ету жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтер құнын субсидиялауға 169917,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.

Сноска. В пункт 2-10 внесено изменение решением маслихата Костанайской области от 20.11.2009 № 232 (вводится в действие с 01.01.2009).
2-11. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 64359,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. В пункт 2-11 внесено изменение решением маслихата Костанайской области от 20.11.2009 № 232 (вводится в действие с 01.01.2009).
2-12. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на привлечение зарубежных преподавателей английского языка для профессиональных лицеев в рамках реализации Государственной программы развития технического и профессионального образования в Республике Казахстан на 2008-2012 годы в сумме 12480,0 тысяч тенге по программе областного бюджета.
2-13. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного и районного значения в сумме 1493600,0 тысяч тенге по программам областного бюджета.
2-14. Исключен решением маслихата Костанайской области от 20.11.2009 № 232 (вводится в действие с 01.01.2009).
2-15. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов в сумме 104575,0 тысяч тенге по программам областного бюджета.
Сноска. В пункт 2-15 внесено изменение решением маслихата Костанайской области от 20.11.2009 № 232 (вводится в действие с 01.01.2009).
2-16. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию передаваемых функций в области охраны окружающей среды в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления в сумме 1589,0 тысяч тенге по программе областного бюджета.
2-17. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 – 2010 годы в сумме 594000,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. В пункт 2-17 внесено изменение решением маслихата Костанайской области от 20.04.2009 № 185 (вводится в действие с 01.01.2009).

Ескерту. 2-10-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2009.11.20 № 232 (2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-11. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарына әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыруға 64359,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 2-11-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2009.11.20 № 232 (2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-12. Облыстық бюджет бағдарламасы бойынша 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасындағы 2008-2012 жылдарға арналған техникалық және кәсіптік білім беруді дамыту мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шегінде кәсіптік лицейлер үшін шетелдік ағылшын тілі оқытушыларын тартуға 12480,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
2-13. Облыстық бюджет бағдарламалары бойынша 2009 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге 1493600,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
2-14. Алынып тасталды - Қостанай облысы мәслихатының 2009.11.20  № 232 (2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-15. Облыстық бюджет бағдарламалары бойынша 2009 жылға арналған облыстық бюджетте жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырмасының негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушылардың шәкіртақысының мөлшерін ұлғайтуға 104575,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Ескерту. 2-15-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2009.11.20 № 232 (2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-16. Облыстық бюджет бағдарламасы бойынша 2009 жылға арналған облыстық бюджетте қоршаған ортаны қорғау саласында мемлекеттік басқару деңгейлерінің арасындағы өкілеттіктерін шектеу шегінде берілетін функцияларын іске асыруға 1589,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
2-17. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасындағы 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алу 594000,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен дамытуға нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 2-17 тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2009.04.20 № 185 шешімімен.

2-18. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 – 2010 годы в сумме 1403000,0 тысяч тенге, в том числе:
1305000,0 тысяч тенге - на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
98000,0 тысяч тенге - на ремонт и реконструкцию инженерных сетей.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. В пункт 2-18 внесено изменение решением маслихата Костанайской области от 20.04.2009 № 185 (вводится в действие с 01.01.2009).
2-19. Предусмотреть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм бюджетных кредитов из республиканского бюджета по нулевой ставке вознаграждения (интереса) на строительство и (или) приобретение жилья в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 436000,0 тысяч тенге.
Распределение кредита осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. В пункт 2-19 внесено изменение решением маслихата Костанайской области от 20.04.2009 № 185 (вводится в действие с 01.01.2009).
2-20. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на строительство и реконструкцию объектов образования в сумме 3157861,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. В пункт 2-20 внесены изменения решениями маслихата Костанайской области от 20.04.2009 № 185 , от 20.11.2009 № 232 (вводится в действие с 01.01.2009).
2-21. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие теплоэнергетической системы в сумме 342244,0 тысячи тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-22. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 1546351,0 тысяча тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-23. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие системы водоснабжения в сумме 1699963,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Решение дополнено пунктами: 2-1, 2-2, 2-3, 2-4, 2-5, 2-6, 2-7, 2-8, 2-9, 2-10, 2-11, 2-12, 2-13, 2-14, 2-15, 2-16, 2-17, 2-18, 2-19, 2-20, 2-21, 2-22, 2-23 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 12.01.2009 № 157; в пункт 2-23  внесены изменения решениями маслихата Костанайской области от 20.04.2009 № 185 , от 20.11.2009 № 232 (вводится в действие с 01.01.2009).

2-18. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасындағы 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды даму, жайластыру және (немесе) сатып алу 1403000,0 мың теңге, оның ішінде:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды даму, жайластыру және (немесе) сатып алу - 1305000,0 мың теңге;
инженерлік желілерді жөндеуге және қайта жаңғыртуға - 98000,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен дамытуға нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 2-18 тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2009.04.20 № 185 (2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-19. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасындағы 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы мемлекеттік бағдарламасына сәйкес тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алу сыйақының (мүдденің) нөлдік ставкасы бойынша 436000,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер сомаларының түсімі қарастырылсын.
Кредитті бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 2-19 тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2009.04.20 № 185 (2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-20. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте білім беру ұйымдарының құрылысына және қайта жаңғыртуға 3157861,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен дамытуға нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 2-20-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2009.11.20 № 232 (2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-21. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте жылу энергетикалық жүйені дамытуға 342244,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен дамытуға нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-22. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте көлік инфрақұрылымын дамытуға 1546351,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен дамытуға нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-23. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте сумен қамтамасыз ету жүйесін дамытуға 1746770,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен дамытуға нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Шешім 2-1, 2-2, 2-3, 2-4, 2-5, 2-6, 2-7, 2-8, 2-9, 2-10, 2-11, 2-12, 2-13, 2-14, 2-15, 2-16, 2-17, 2-18, 2-19, 2-20, 2-21, 2-22, 2-23 тармақтарымен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2009.01.12 № 157, 2-23-тармақ өзгерту енгізілді - 2009.11.20 № 232 (2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

2-24. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения в сумме 2312781,0 тысяча тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-24 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 20.04.2009 № 185 (вводится в действие с 01.01.2009).
2-25. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на содержание вновь вводимых объектов социального обеспечения в сумме 103032,0 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-25 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 20.04.2009 № 185 (вводится в действие с 01.01.2009).
2-26. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены средства на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 6450591,0 тысяч тенге, в том числе:
5739995,0 – на обеспечение занятости населения;
396525,0 – на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики;
314071,0 – на подготовку и переподготовку кадров.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-26 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 20.04.2009 № 185 ;  внесены изменения решениями маслихата Костанайской области от 27.07.2009 № 206 , от 20.11.2009 № 232 (вводится в действие с 01.01.2009).
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2009 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджетам районов и городов, в сумме 11709865,0 тысяч тенге, в том числе:
Алтынсаринскому – 475740,0 тысяч тенге;
Амангельдинскому – 743708,0 тысяч тенге;
Аулиекольскому – 1068006,0 тысяч тенге;
Денисовскому – 632555,0 тысяч тенге;
Джангельдинскому – 759595,0 тысяч тенге;
Житикаринскому – 707720,0 тысяч тенге;
Камыстинскому – 490881,0 тысяч тенге;
Карабалыкскому – 692926,0 тысяч тенге;
Карасускому – 861228,0 тысяч тенге;
Костанайскому – 548387,0 тысяч тенге;
Мендыкаринскому – 793926,0 тысяч тенге;
Наурзумскому – 521696,0 тысяч тенге;
Сарыкольскому – 633361,0 тысяч тенге;
Тарановскому – 538323,0 тысяч тенге;
Узункольскому – 703130,0 тысяч тенге;
Федоровскому – 682692,0 тысяч тенге;
городу Аркалыку – 855991,0 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2009 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов городов в областной бюджет в сумме 7716168,0 тысяч тенге, в том числе:
города Костаная – 4271669,0 тысяч тенге;
города Лисаковска 193767,0 тысяч тенге;
города Рудного – 3250732,0 тысяч тенге.

2-24. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте денсаулық сақтау объектілері құрылысына және қайта жаңғыртуға республикалық бюджеттен дамытуға арналған 2312781,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер сомасының түсімдері ескерілсін.
Ескерту. Шешім 2-24-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2009.04.20 № 185 (2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-25. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте жаңадан пайдалануға беріліп жатқан әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін ұстауға арналған республикалық бюджеттен 103032,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер сомасының түсімдері ескерілсін.
Ескерту. Шешім 2-25-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2009.04.20 № 185 (2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-26. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға 6450591,0 мың теңге сомасында қаражат қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
халықты жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге – 5739995,0;
әлеуметтік жұмыс орындары және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге – 396525,0;
кадрларды даярлауға және қайта даярлауға - 314071,0.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Шешім 2-26-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2009.04.20 № 185, өзгерту енгізілді 2009.11.20 № 232(2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар мен қалалар бюджеттеріне берілетін субвенциялардың мөлшері 11709865,0 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Алтынсарин - 475740,0 мың теңге;
Амангелді – 743708,0 мың теңге;
Әулиекөл – 1068006,0 мың теңге;
Денисов - 632555,0 мың теңге;
Жангелдин – 759595,0 мың теңге;
Жітіқара - 707720,0 мың теңге;
Қамысты – 490881,0 мың теңге;
Қарабалық – 692926,0 мың теңге;
Қарасу – 861228,0 мың теңге;
Қостанай – 548387,0 мың теңге;
Меңдіқара – 793926,0 мың теңге;
Науырзым – 521696,0 мың теңге;
Сарыкөл - 633361,0 мың теңге;
Таран – 538323,0 мың теңге;
Ұзынкөл – 703130,0 мың теңге;
Федоров – 682692,0 мың теңге;
Арқалық қаласына – 855991,0 мың теңге.
4. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте қалалардың бюджеттерінен облыстық бюджетке түсетін бюджеттік айырымдардың мөлшері 7716168,0 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Қостанай қаласынан – 4271669,0 мың теңге;
Лисаков қаласынан – 193767,0 мың теңге;
Рудный қаласынан– 3250732,0 мың теңге.

4-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2009 год возврат целевых трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) в сумме 33509,8 тысячи тенге, согласно приложению 1-1.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 12.01.2009 № 157 ; внесены изменения решениями маслихата Костанайской области от 20.04.2009 № 185 , от 20.11.2009 № 232 (вводится в действие с 01.01.2009).
5. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие бюджетам районов и городов, в том числе:
на укрепление материально-технической базы организаций образования - 184860,0 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования – 79420,0 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 174754,0 тысячи тенге;
на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности – 185103,0 тысячи тенге;
на благоустройство населенных пунктов – 356153,0 тысячи тенге;
на развитие теплоэнергетической системы – 251914,6 тысячи тенге;
на развитие системы водоснабжения – 368457,2 тысячи тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 1271393,0 тысячи тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) – 445134,0 тысячи тенге;
на оказание социальной помощи молодежи, для частичного возмещения расходов, связанных с получением образования (гранты акима) – 36098,0 тысяч тенге;
на текущее содержание организаций образования – 135565,0 тысяч тенге;
на капитальный ремонт и материально-техническое укрепление организаций образования – 29809,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации по капитальному ремонту объектов образования – 14000,0 тысяч тенге;
на дополнительные затраты по выплате жилищной помощи – 125337,8 тысячи тенге;
на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда - 38839,0 тысяч тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 131577,0 тысяч тенге;
на развитие благоустройства городов и населенных пунктов - 500,0 тысяч тенге;
на мероприятия для проведения областной спартакиады "Тын - целина-2009" – 40000,0 тысяч тенге;
на текущее содержание организаций культуры – 7502,0 тысячи тенге;
на компенсацию потерь доходов – 48696,0 тысяч тенге;
на увеличение уставного капитала государственного коммунального предприятия – 5000,0 тысяч тенге;
на организацию санитарного убоя больных животных – 2012,0 тысяч тенге;
на приобретение оборудования и ремонт тепловых сетей – 15000,0 тысяч тенге;

4-1. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңыздағы қалалардың) бюджеттерінен 1-1-қосымшаға сәйкес 33509,8 мың теңге сомасында нысаналы трансферттердің қайтарылуы қарастырылсын.
Ескерту. 4-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2009.01.12 № 157, жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 2009.04.20 № 185, өзгерту енгізілді - Қостанай  облысы мәслихатының 2009.11.20 № 232 (2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен қалалар бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер және дамытуға арналған трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 184860,0 мың теңге;
білім беру объектілерінің құрылысына және қайта жаңғыртуға – 79420,0 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға - 174754,0 мың теңге;
коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 185103,0 мың теңге;
елді мекендерді көркейтуге – 356153,0 мың теңге;
жылу энергетикалық жүйесін дамытуға – 251914,6 теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 368457,2 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 1271393,0 мың теңге;
аудандық маңыздағы автомобиль жолдарын (қала көшелерін) күрделі және орташа жөндеуге – 445134,0 мың теңге;
білім алуға қатысты шығыстарды ішінара өтеу үшін жастарға әлеуметтік көмек көрсетуге (әкім гранттары) - 36098,0 мың теңге;
білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 135565,0 мың теңге;
білім беру ұйымдарын күрделі жөндеуге және материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 29809,0 мың теңге;
білім беру объектілерін күрделі жөндеу жөніндегі жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 14000,0 мың теңге;
тұрғын үй көмегі төлемі бойынша қосымша шығындарға - 125337,8 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйі құрылысына - 38839,0 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайғастыруға және (немесе) сатып алуға – 131577,0 мың теңге;
қалаларды және елді мекендерді көркейтуді дамытуға – 500,0 мың теңге;
облыстық "Тың-целина - 2009" спартакиадасын өткізуге арналған іс-шараларға – 40000,0 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 7502,0 мың теңге;
кірістердің ысырабын өтеуге – 48696,0 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынның жарғылық капиталын ұлғайтуға – 5000,0 мың теңге;
ауру малдарды санитарлық союға – 2012,0 мың теңге;
жабдықтар сатып алуға және жылу желілерін жөндеуге – 15000,0 мың теңге;

на разработку проектно-сметной документации – 20998,2 тысячи тенге;
на разработку проектов застройки микрорайонов "Северный" и "Южный" в селе Заречное, селе Мичуринское -12739,0 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования объектов коммунальной собственности – 44000,0 тысячи тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Костанайской области от 20.11.2009 № 232 (вводится в действие с 01.01.2009).
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа Костанайской области на 2009 год в сумме 13580,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения маслихата Костанайской области от 12.01.2009 № 157; внесены изменения решениями маслихата Костанайской области от 27.07.2009 № 206 , от 20.11.2009 № 232 (вводится в действие с 01.01.2009).
7. Утвердить лимит долга местного исполнительного органа Костанайской области на 31 декабря 2008 года в размере 4317674,0 тысячи тенге.
8. Утвердить Перечень бюджетных программ развития областного бюджета на 2009 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2
9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2009 год, согласно приложению 3

жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 20998,2 мың теңге;
Заречный селосында, Мичурин селосында "Северный" және "Южный" шағын аудандары құрылысының жобаларын әзірлеуге – 12739,0 мың теңге;
коммуналдық меншік объектілерінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 44000,0 мың теңге.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 2009.11.20 № 232 (2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Қостанай облысының жергілікті атқарушы органының 2009 жылға арналған резерві 13580,3 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2009.11.20 № 232 (2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Қостанай облысының жергілікті атқарушы органы қарызының лимиті 2008 жылдың 31 желтоқсанына 4317674,0 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
8. 2009 жылға арналған облыстық бюджетті дамытудың бюджеттік бағдарламалар Тізбесі бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын түзуге немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлініп, 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2009 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 3-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Сноска. Приложение 2 в редакции решения маслихата Костанайской области от от 20.11.2009 № 232 (вводится в действие с 01.01.2009).
Перечень
бюджетных программ развития областного бюджета
на 2009 год с разделением на бюджетные программы, направленные
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ)
и на формирование или увеличение уставного капитала
юридических лиц
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Инвестиционные проекты
04
Образование
9
Прочие услуги в области образования

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 2009.11.20 № 232 (2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске
асыруға немесе заңды тұлғалардың жарғы капиталын құруға
немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға
бөле отырып, 2009 жылға арналған облыстық бюджеттік
бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Инвестициялық жобалар
04
Білім беру
9
Білім беру саласындағы  басқа да қызметтер

271
Управление строительства области
004
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
037
Строительство и реконструкция объектов образования
05
Здравоохранение
9
Прочие услуги в области здравоохранения
271
Управление строительства области
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1
Социальное обеспечение
271
Управление строительства области
039
Развитие объектов социального обеспечения
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1
Жилищное хозяйство
271
Управление строительства области
009
Кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
012
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2
Коммунальное хозяйство
271
Управление строительства области
013
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
004
Газификация населенных пунктов
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
016
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
020
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
3
Благоустройство населенных пунктов
271
Управление строительства области
015
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие благоустройства городов и населенных пунктов
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1
Деятельность в области культуры
271
Управление строительства области
016
Развитие объектов культуры
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
271
Управление строительства области
019
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы

271
Облыстың құрылыс басқармасы
004
Аудандар (облыстық маңыздағы қалалар) бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және қайта жаңартуға дамытуға арналған нысаналы трансферттер
037
Білім беру объектілерін салу және қайта жаңғырту
05
Денсаулық сақтау
9
Денсаулық сақтау саласындағы басқа да қызметтер
271
Облыстың құрылыс басқармасы
038
Денсаулық сақтау объектілерін жаңарту және салу
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
271
Облыстың құрылыс басқармасы
039
Әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін дамыту
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
1
Тұрғын үй шаруашылығы
271
Облыстың құрылыс басқармасы
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға кредит беру
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
012
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2
Коммуналдық шаруашылық
271
Облыстың құрылыс басқармасы
013
Коммуналдық шаруашылықты дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттер
279
Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
004
Елді мекендерді газдандыру
010
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
014
Коммуналдық шаруашылық дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттер
016
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттер
020
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту
3
Елді-мекендерді көркейту
271
Облыстың құрылыс басқармасы
015
Қалалар мен елді мекендерді көркейтуді дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттер
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1
Мәдениет саласындағы қызмет
271
Облыстың құрылыс басқармасы
016
Мәдениет объектілерін дамыту
09
Отын-энергетикалық кешені және жер қойнауын пайдалану
9
Отын-энергетикалық кешені мен жер қойнауын пайдалану саласындағы басқа да қызметтер
271
Облыстың құрылыс басқармасы
019
Жылуэнергетикалық жүйесін дамытуға арналған аудандар (облыстық маңыздағы қалалар) бюджеттеріне дамытуға арналған нысаналы трансферттер

279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
007
Развитие теплоэнергетической системы
011
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
2
Водное хозяйство
271
Управление строительства области
029
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
12
Транспорт и коммуникации
1
Автомобильный транспорт
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие транспортной инфраструктуры
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
002
Развитие транспортной инфраструктуры
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
014
Строительство и реконструкция автомобильных дорог областного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
13
Прочие
03
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
265
Управление предпринимательства и промышленности области
013
Кредитование дочерних организаций Акционерное Общество "Национальный управляющий холдинг "КазАгро" (далее – АО "НУХ "КазАгро") для финансирования малого и среднего бизнеса и микрокредитования сельского населения
Инвестиционные программы
04
Образование
4
Техническое и профессиональное, послесреднее образование
253
Управление здравоохранения области
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
261
Управление образования области
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
025
Подготовка специалистов в организациях послесреднего образования
9
Прочие услуги в области образования
261
Управление образования области
004
Информатизация системы образования в областных государственных учреждениях образования
Инвестиции на формирование и увеличение уставного капитала
13
0
0
0
Прочие
13
9
0
0
Прочие
13
9

279
Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
007
Жылу энергетикалық жүйесін дамыту
011
Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
2
Су шаруашылығы
271
Облыстың құрылыс басқармасы
029
Сумен қамтамасыз ету жүйесін дамытуға арналған  аудандар (облыстық маңыздағы қалалар) бюджеттеріне  дамытуға арналған нысаналы трансферттер
12
Көлік және коммуникация
1
Автомобиль көлігі
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
007
Көлік инфрақұрылымын дамытуға арналған аудандардың (облыстық маңыздағы қалалар) бюджеттеріне дамытуға арналған нысаналы трансферттер
9
Көлік және коммуникациялар саласындағы басқа да қызметтер
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын қалалардың және елді-мекендердің көшелерін өткізуге салу және құруға нысаналы даму трансферттері
014
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеу және қайта жаңғырту
13
Басқалар
03
Кәсіпкерлік қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
013
Шағын және орта бизнесті қаржыландыру және ауыл халқына шағын кредит беру үшін "ҚазАгро" Ұлттық басқарушы холдингі" Акционерлік Қоғамы (бұдан әрі - "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ-ның) еншілес ұйымдарына кредит беру
Инвестициялық жобалар
04
Білім беру
4
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі ұйымдарда мамандар даярлау
261
Облыстың білім басқармасы
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлау
025
Орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандарды даярлау
9
Білім беру саласындағы басқа да қызметтер
261
Облыстың білім басқармасы
004
Облыстық  мемлекеттік білім   мекемелерінде  білім беру жүйесін  ақпараттандыру
Заңды тұлғалардың жарғы капиталын құруға және ұлғайтуға арналған инвестициялар
13
0
0
0
Басқалар
13
9
0
0
Басқалар
13
9

257
0
Управление финансов области
13
9
120
005
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Приложение 3
к решению маслихата
от 12 декабря 2008 года
№ 140
Перечень
местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру
в процессе исполнения местного бюджета на 2009 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой и неотложной помощи
Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим социально значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Приложение 1-1
к решению маслихата
от 12 декабря 2008 года
№ 140
Сноска. Приложение в редакции решения маслихата Костанайской области от от 20.11.2009 № 232 (вводится в действие с 01.01.2009).
Возврат целевых трансфертов из бюджетов районов
(городов областного значения) в 2009 году
тысяч тенге
п/
п
Наименование
Всего
в том числе
возврат
трансфертов,
выделенных из
республикан-
ского бюджета
возврат
трансфертов,
выделенных
из областного
бюджета
1
2
3
4
5
Всего

257
0
Облыстың қаржы басқармасы
13
9
120
005
Заңды тұлғалардың жарғы капиталын құру және ұлғайту
Мәслихаттың
2008 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 140 шешіміне 3-қосымша
2009 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау
процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беретін оқу
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беретін оқу
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Халыққа алғашқы дәрігерлік-санитарлық көмек көрсету
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қан, оның құрамдас бөліктерін және препараттар өндірісі
Салауатты өмір салтын насихаттау
Жедел және шұғыл көмек көрсету
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету
әлеуметтік маңызы бар аурулардан зардап шегетін және айналасындағыларға қауіпті болып табылатын аурулармен ауыратын тұлғаларға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ-ға қарсы күрес және оның алдын алу жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Туберкулезбен ауыратын адамдарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабетпен ауыратын адамдарды диабетке қарсы дәрі-дәрмектермен қамтамасыз ету
Онкологиялық аурулармен ауыратын адамдарды химиялық дәрі-дәрмектермен қамтамасыз ету
Бүйрек қызметі тапшылығымен сырқаттанушыларды дәрі-дәрмекпен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрек ауыстырудан кейінгі ауру адамдарды дәрілермен қамтамасыз ету
Халықтың жекелеген санаттарын дәрі-дәрмекпен және арнайы балалар және емдік тағам өнімдерімен амбулаториялық деңгейдегі қамтамасыз ету
Мәслихатының
2008 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 140 шешіміне 1-1-қосымша
Ескерту. 1-1-қосымша редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 2009.11.20 № 232 (2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2009 жылы аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен алынған нысаналы трансферттерді қайтару
мың теңге
Р/с №
Атауы
Барлығы
оның ішінде
республикалық бюджеттен бөлінген трансферттерді қайтару
облыстық бюджеттен бөлінген трансферттерді қайтару
1
2
3
4
5
Барлығы