О городском бюджете города Рудного
Решение маслихата города Рудного Костанайской области от 23 декабря 2008 года № 151. Зарегистрировано Управлением юстиции города Рудного Костанайской области 9 января 2009 года № 9-2-118
В соответствии со статьей 85 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", а также рассмотрев решение Костанайского областного маслихата от 12 декабря 2008 года № 140 "Об областном бюджете Костанайской области на 2009 год", постановление акимата города Рудного от 28 октября 2008 года № 1553 "О внесении на рассмотрение в Рудненский городской маслихат проекта решения Рудненского городского маслихата "О городском бюджете города Рудного на 2009 год" и постановление акимата города Рудного от 9 декабря 2008 года № 1986 "О внесении изменений в постановление акимата от 28 октября 2008 года № 1553 "О внесении на рассмотрение в Рудненский городской маслихат проекта решения Рудненского городского маслихата "О городском бюджете города Рудного на 2009 год" маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет города Рудного на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 8 102 288,9 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 639 746 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 8 822 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 149 996 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 303 724,9 тысячи тенге;
2) затраты – 8 136 219,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (отрицательное) – 33 930,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 33 930,3 тысячи тенге, в том числе: используемые остатки бюджетных средств – 33 930,3 тысячи тенге;
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Рудного Костанайской области от 03.08.2009 № 238.
2. Установить, что в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан в 2009 году в городской бюджет в полном объеме зачисляются доходы, кроме поступлений, которые зачисляются в доход областного бюджета.
3. Принять к сведению размер бюджетного изъятия в областной бюджет из городского бюджета города Рудного на 2009 год в сумме 3 250 732 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата города Рудного на 2009 год в сумме 16 440,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Рудного Костанайской области от 22.04.2009 № 198 , от 03.08.2009 № 238 .

Рудный қаласының 2009 жылға арналған қалалық бюджеті туралы
Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 151 шешімі. Қостанай облысы Рудный қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 9 қаңтарда № 9-2-118 тіркелді
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 85-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес, сондай-ақ Қостанай облысы мәслихатының 2008 жылғы 12 желтоқсандағы № 140 "Қостанай облысының 2009 жылға арналған қалалық бюджеті туралы" шешімін, Рудный қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 28 қазандағы № 1553 "Рудный қалалық мәслихатының қарауына Рудный қалалық мәслихатының "Рудный қаласының 2009 жылға арналған қалалық бюджеті туралы" шешімінің жобасын енгізу туралы" қаулысын және Рудный қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 9 желтоқсандағы № 1986 "Әкімдіктің 2008 жылғы 28 қазандағы № 1553 "Рудный қалалық мәслихатының қарауына Рудный қалалық мәслихатының "Рудный қаласының 2009 жылға арналған қалалық бюджеті туралы" шешімінің жобасын енгізу туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысын қарап мәслихаты ШЕШТІ:
1. Рудный қаласының 2009 жылға арналған қалалық бюджеті 1-қосымшаға сәйкес мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 102 288,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 639 746 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 822 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 149 996 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 303 724,9 мың теңге;
2) шығындар – 8 136 219,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (теріс) – 33 930,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 33 930,3 мың теңге, оның ішінде: бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 33 930,3 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Рудный қаласының мәслихатының 2009.08.03 № 238 шешімімен.
2. Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес 2009 жылы қалалық бюджетке облыстық бюджеттің кірісіне есептелетін түсімдерден басқа кірістер толық көлемде есептелетіні белгіленсін.
3. Рудный қаласының 2009 жылға арналған қалалық бюджетінен облыстық бюджетке алынатын бюджеттік алымдардың көлемі 3 250 732 мың теңге сомасында екендігі назарға алынсын.
4. Рудный қаласы әкімдігінің 2009 жылға арналған резерві 16 440,6 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Рудный қаласының мәслихатының 2009.04.22 № 198 , 2009.08.03 № 238 шешімдерімен.

5. Учесть в затратах бюджета города Рудного на 2009 год затраты фонда всеобщего обязательного среднего образования по подпрограмме "Школы, гимназии, лицеи, профильные школы начального, основного среднего и общего среднего образования, школы - детские сады" в размере не менее 1 процента от затрат на текущее содержание.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2009 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц согласно приложению 2.
7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2009 год, согласно приложению 3.
8. Утвердить перечень бюджетных программ поселка Качар на 2009 год согласно приложению 4 и перечень бюджетных программ поселка Горняцкий на 2009 год согласно приложению 5.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель шестой очередной
сессии городского маслихата                А. Хасен
Секретарь городского маслихата             В. Лощинин
СОГЛАСОВАНО
Приложение 1
к решению маслихата

5. Рудный қаласының 2009 жылға арналған бюджетінің шығындарында "Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мектептер, гимназиялар, лицейлер, бейіндік мектептер, мектеп-балабақшалар" кіші бағдарлама бойынша жалпыға бірдей міндетті орта білім беру қорындағы шығындар ағымдағы ұстауға арналған шығындардан кемінде 1 пайыз көлемінде екендігі ескерілсін.
6. Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруына немесе ұлғайтуына және бюджеттік инвестициялық жобаларын (бағдарламаларын) іске асыруына бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөле отырып, 2009 жылға арналған қалалық бюджет дамуының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2009 жылға арналған қалалық бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2009 жылға арналған Қашар поселкесінің бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4 қосымшаға сәйкес және 2009 жылға арналған Горняцк поселкесінің бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихаттың алтыншы
кезекті сессиясының төрағасы               А. Хасен
Қалалық мәслихаттың хатшысы                В. Лощинин
КЕЛІСІЛДІ
Мәслихаттың

467
Отдел строительства района (города областного значения)
003
Строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
004
Развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
02
Коммунальное хозяйство
467
Отдел строительства района (города областного значения)
031
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
12
Транспорт и коммуникации
01
Автомобильный транспорт

467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алу
004
Инженерлік коммуниациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
2
Коммуналдық шаруашылық
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлім
031
Кадрларды өңірлік жұмыспен қамту және қайта дайындау стратегиясын жүзеге асыру аясында инженерлі-коммуналдық инфрақұрылымды және тұрғын бөлімшелерін көркейтуді дамыту
12
Көлiк және коммуникация
01
Автомобиль көлiгi

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
022
Развитие транспортной инфраструктуры
Приложение 3
к решению маслихата
от 23 декабря 2008 года
№ 151
Перечень
бюджетных программ, не подлежащих секвестру
в процессе исполнения городского бюджета
на 2009 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
4
Образование
02
Начальное, основное среднее и  общее среднее  образование

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
Мәслихаттың
2008 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 151 шешіміне 3 қосымша
2009 жылға арналған қалалық бюджетті
орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын
бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функционалдық топ Атауы
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
4
Бiлiм беру
02
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 4
к решению маслихата
от 23 декабря 2008 года
№ 151
Перечень
бюджетных программ поселка Качар на 2009 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
Государственные услуги общего характера
01
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
Мәслихаттың
2008 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 151 шешіміне 4 қосымша
2009 жылға Қашар поселкесінің бюджеттік
бағдарламалар тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функционалдық топ Атауы
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
01
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
001
Функционирование аппарата акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
03
Благоустройство населенных пунктов
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
008
Освещение улиц населенных пунктов
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
12
Транспорт и коммуникации
01
Автомобильный транспорт
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
Приложение 5
к решению маслихата
от 23 декабря 2008 года
№ 151
Перечень
бюджетных программ поселка Горняцкий
на 2009 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
Государственные услуги общего характера
01
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
123
Функционирование аппарата акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
001
Функционирование аппарата акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
4
Образование
02
Начальное общее, основное общее, среднее общее образование
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
005
Организация бесплатного подвоза детей учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
03
Благоустройство населенных пунктов
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
008
Освещение улиц населенных пунктов
12
Транспорт и коммуникации
01
Автомобильный транспорт
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах

123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
03
Елді-мекендерді көркейту
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
12
Көлiк және коммуникация
01
Автомобиль көлiгi
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
Мәслихаттың
2008 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 151 шешіміне 5 қосымша
2009 жылға Горняцк поселкесінің бюджеттік
бағдарламалар тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функционалдық топ Атауы
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
01
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету
4
Бiлiм беру
02
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
03
Елді-мекендерді көркейту
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
12
Көлiк және коммуникация
01
Автомобиль көлiгi
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету