О бюджете города Павлодара на 2009 год
Решение маслихата города Павлодара Павлодарской области от 26 декабря 2008 года N 244/11. Зарегистрировано управлением юстиции города Павлодара Павлодарской области 30 декабря 2008 года N 12-1-129. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата города Павлодара Павлодарской области от 14 апреля 2010 года N 216)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата города Павлодара Павлодарской области от 14.04.2010 N 216).
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Павлодара на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 27 921 190 000 (двадцать семь миллиардов девятьсот двадцать один миллион сто девяносто тысяч) тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 16 516 855 000 (шестнадцать миллиардов пятьсот шестнадцать миллионов восемьсот пятьдесят пять тысяч) тенге;
неналоговым поступлениям – 78 367 000 (семьдесят восемь миллионов триста шестьдесят семь тысяч) тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 480 465 000 (два миллиарда четыреста восемьдесят миллионов четыреста шестьдесят пять тысяч) тенге;
поступления трансфертов – 8 845 503 000 (восемь миллиардов восемьсот сорок пять миллионов пятьсот три тысячи) тенге;
учесть, что в общей сумме поступления трансфертов предусмотрены целевые трансферты на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров – 3 188 900 000 (три миллиарда сто восемьдесят восемь миллионов девятьсот тысяч) тенге, в том числе:
на обеспечение занятости населения - 135 800 000 (сто тридцать пять миллионов восемьсот тысяч) тенге;
на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики – 3 053 100 000 (три миллиарда пятьдесят три миллиона сто тысяч) тенге;
учесть, что в общей сумме поступления трансфертов предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета на разработку проектно–сметной документации по объектам, включенным в перечень проектов "Дорожной карты" на 2010 год - 32 233 000 (тридцать два миллиона двести тридцать три тысячи) тенге;
2) затраты – 27 653 289 000 (двадцать семь миллиардов шестьсот пятьдесят три миллиона двести восемьдесят девять тысяч) тенге;
3) чистое бюджетное кредитование равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 2 096 000 (два миллиона девяносто шесть тысяч) тенге, в том числе:

2009 жылға арналған Павлодар қаласының бюджеті туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2008 жылғы 26 желтоқсандағы N 244/11 шешімі. Павлодар облысы Павлодар қаласының Әділет басқармасында 2008 жылғы 30 желтоқсанда N 12-1-129 тіркелген. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2010 жылғы 14 сәуірдегі N 216 хаты)
Ескерту. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2010.04.14 N 216 хаты).
Қазақстан Республикасының Бюджеттiк кодексiнiң 75 бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШIМ ЕТЕДI:
1. Павлодар қаласының 2009 жылға арналған бюджетi 1 қосымшаға сәйкес мына көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 27 921 190 000 (жиырма жеті миллиард тоғыз жүз жиырма бір миллион жүз тоқсан мың)" деген цифрлармен ауыстырылсын теңге, соның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 16 516 855 000 (он алты миллиард бес жүз он алты миллион сегіз жүз елу бес мың) теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 78 367 000 (жетпіс сегіз миллион үш жүз алпыс жеті мың) теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 2 480 465 000 (екі миллиард төрт жүз сексен миллион төрт жүз алпыс бес мың) теңге;
трансферттердiң түсiмдерi бойынша – 8 845 503 000 (сегіз миллиард сегіз жүз қырық бес миллион бес жүз үш мың) теңге;
трансферттер түсімдерінің жалпы сомасында өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға берілетін – 3 188 900 000 (үш миллиард жүз сексен сегіз миллион тоғыз жүз мың) теңге нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, соның ішінде:
халықты жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге – 135 800 000 (жүз отыз бес миллион сегіз жүз мың) теңге;
әлеуметтік жұмыс орындары және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге – 3 053 100 000 (үш миллиард елу үш миллион жүз мың) теңге;
2010 жылға арналған "Жол картасы" жобаларының тізбесіне енгізілген объектілер бойынша жобалау – сметалық құжаттарды әзірлеу үшін трансферттер түсімдерінің жалпы сомасында облыс бюджетінен берілетін нысаналы трансферттер көзделгендігі ескерілсін – 32 233 000 (отыз екі миллион екі жүз отыз үш мың) теңге;
2) шығындар – 27 653 289 000 (жиырма жеті миллиард алты жүз елу үш миллион екі жүз сексен тоғыз мың) теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу нөлге тең;
4) - 2 096 000 (екі миллион тоқсан алты мың) теңге қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо, соның ішінде:

поступления от продажи финансовых активов государства – 2 096 000 (два миллиона девяносто шесть тысяч) тенге;
5) профицит бюджета – 269 997 000 (двести шестьдесят девять миллионов девятьсот девяносто семь тысяч) тенге;
6) использование профицита бюджета – 269 997 000 (двести шестьдесят девять миллионов девятьсот девяносто семь тысяч) тенге в том числе:
поступление займов – 326 000 000 (триста двадцать шесть миллионов) тенге;
погашение займов - 630 000 000 (шестьсот тридцать миллионов) тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 34 003 000 (тридцать четыре миллиона три тысячи) тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Павлодара от 24.04.2009 N 56/14; 29.07.2009 N 93/16; от 24.11.2009 N 157/20.
2. Учесть, что в бюджете города Павлодара на 2009 год предусмотрены бюджетные изъятия из бюджета города Павлодара в областной бюджет в сумме - 11 535 822 000 (одиннадцать миллиардов пятьсот тридцать пять миллионов восемьсот двадцать две тысячи) тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Павлодара на 2009 год в сумме – 54 496 000 (пятьдесят четыре миллиона четыреста девяносто шесть тысяч) тенге, в том числе:
резерв местного исполнительного органа на неотложные затраты –   4 257 000 (четыре миллиона двести пятьдесят семь тысяч) тенге;
чрезвычайный резерв местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера – 12 958 000 (двенадцать миллионов девятьсот пятьдесят восемь тысяч) тенге;
резерв местного исполнительного органа на исполнение обязательств по решениям судов – 37 281 000 (тридцать семь миллионов двести восемьдесят одна тысяча) тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Павлодара от 24.04.2009 N 56/14; 29.07.2009 N 93/16; 24.11.2009 N 157/20.
4. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города Павлодара на 2009 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.

мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - – 2 096 000 (екі миллион тоқсан алты мың) теңге;
5) бюджет профицитi – 269 997 000 (екі жүз алпыс тоғыз миллион тоғыз жүз тоқсан жеті мың) теңге;
6) бюджет профицитiн пайдалану – 269 997 000 (екі жүз алпыс тоғыз миллион тоғыз жүз тоқсан жеті мың) теңге соның iшiнде:
қарыздардың түсiмi – 326 000 000 (үш жүз жиырма алты миллион) теңге;
қарызды өтеу – 630 000 000 (алты жүз отыз миллион) теңге;
бюджеттік қаражаттың пайдаланылатын бос қалдықтары – 34 003 000 (отыз төрт миллион үш мың) теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар қалалық мәслихатының 2009.04.24 N 56/14; 2009.07.29 N 93/16; 2009.11.24 N 157/20 шешімдерімен.
2. 2009 жылға арналған Павлодар қаласының бюджетiнде Павлодар қаласының бюджетiнен облыстық бюджетке – 11 535 822 000 (он бiр миллиард бес жүз отыз бес миллион сегiз жүз жиырма екi мың) теңге сомасында бюджеттiк алулар көзделгенi ескерiлсiн;
3. Павлодар қаласының 2009 жылға арналған жергiлiктi атқарушы органының резервi – 54 496 000 (елу төрт миллион төрт жүз тоқсан алты мың) теңге, соның iшiнде:
жергiлiктi атқарушы органының кезек күттiрмейтiн шығындар  резервi – 4 257 000 (төрт миллион екі жүз елу жеті мың) теңге;
табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшiн жергiлiктi атқарушы органының төтенше резервi – 12 958 000 (он екі миллион тоғыз жүз елу сегіз мың) теңге;
Соттардың шешімдері бойынша міндеттемелерді орындау үшін жергілікті атқарушы органның резерві – 37 281 000 (отыз жеті миллион екі жүз сексен бір мың) теңге.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар қалалық мәслихатының 2009.04.24 N 56/14; 2009.07.29 N 93/16; 2009.11.24 N 157/20 шешімдерімен.
4. Павлодар қаласының 2009 жылға арналған инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) және қалыптастыруды немесе заңды тұлғалардың жарғы капиталын көбейтудi жүзеге асыруға бағытталған бюджеттiк бағдарламаларға бөлiнiсiмен бюджеттi дамытудың бюджеттiк бағдарламалар тiзбесi 2 қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.

5. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Павлодара на 2009 год, согласно приложению 3.
6. Утвердить перечень бюджетных программ аппаратов акимов Кенжекольского сельского округа, сел Мойылды, Павлодарское, поселка Ленинский, согласно приложениям 4, 5, 6, 7.
6-1. Предусмотреть в бюджете города Павлодара погашение кредиторской задолженности за 2008 год согласно приложению 8 к указанному решению и приложению 7 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата города Павлодара от 24.04.2009 N 56/14.

5. Павлодар қаласының 2009 жылға арналған бюджетiн атқару кезіндегi секвестрлеуге жатпайтын жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар тiзбесi 3 қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
6. Кенжекөл селолық округi, Мойылды, Павлодар ауылдары, Ленин кентi әкiмi аппараттарының бюджеттiк бағдарламалар тiзбесi 4, 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес бекiтiлсiн.
6-1 Павлодар қаласының бюджетінде 2008 жылғы кредиторлық берешекті өтеу көрсетілген шешімнің 8-қосымшасына және осы шешімнің 7-қосымшасына сәйкес көзделсін.
Ескерту. 6-тармақ 6-1 тармағымен толықтырылды - Павлодар қалалық мәслихатының 2009.04.24 N 56/14 шешімімен.

7. Считать утратившим силу решение Павлодарского городского маслихата от 29 мая 2002 года N 60 "О повышении на 25 % окладов и тарифных ставок специалистов образования, работающих в сельской местности" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1280 от 14 июня 2002 года, опубликованное в газете "Звезда Прииртышья" N 80 от 16 июля 2002 года), решение Павлодарского городского маслихата от 4 апреля 2008 года N 124/5 "О внесении дополнений в решение Павлодарского городского маслихата от 29 мая 2002 года N 60 "О повышении на 25 % окладов и тарифных ставок специалистов образования, работающих в сельской местности", (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 12-1-107 от 23 апреля 2008 года, опубликованное в газетах "Сарыарка самалы" N 55 от 22 мая 2008 года, "Версия" N 21 от 26 мая 2008 года).

7. Павлодар қалалық мәслихатының 2002 жылғы 29 мамырдағы "Елдi мекендерде жұмыс iстейтiн бiлiм беру мамандарының еңбекақысы мен тарифтiк ставкасын 25% көтеру туралы" N 60 (2006 жылғы 14 маусымдағы нормативтiк құқықтық актiлерiнiң мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде N - 1280 болып тiркелген, 2002 жылғы 16 шiлдедегi N 80 "Звезда Прииртышья" газетiнде жарияланған), Павлодар қалалық мәслихатының 2008 жылғы 4 сәуiрдегi Павлодар қалалық мәслихатының N 124/5 шешiмiмен енгiзiлген толықтырулары туралы 2002 жылғы 29 мамырдағы "Елдi мекендерде жұмыс iстейтiн бiлiм беру мамандарының еңбекақысы мен тарифтiк ставкасын 25% көтеру туралы" N 60 нормативтiк құқықтық актiлерiнiң мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде 2008 жылғы 23 сәуiрдегi N 12-1-107 болып тiркелген, 2008 жылғы 22 мамырдағы N 55 "Сарыарқа самалы", 2008 жылғы 22 мамырдағы "Версия" газеттерiнде жарияланған) шешiмiнiң күшi жойылды деп танылсын.

8. Установить повышение на 25 процентов окладов и тарифных ставок специалистам сферы образования, социального обеспечения и культуры, работающим в сельской местности и не являющимися государственными служащими по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии                        С. Акимов
Секретарь городского маслихата             В. Лебедь
Приложение 1
к решению Павлодарского городского маслихата
от 26 декабря 2008 года N 244/11
Уточненный бюджет города Павлодара на 2009 год

8. Елдi мекендерде жұмыс iстейтiн және мемлекеттiк қызметшiлер болып табылмайтын, әлеуметтiк қамсыздандыру және мәдениет салаларындағы мамандарға тарифтiк ставканың қала жағдайында осы қызмет түрлерiмен айналысатын мамандардың ставкасымен салыстырғанда 25 пайызға көтерiлуi белгiленсiн.
9. Осы шешiм 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Сессия төрағасы                            С. Акимов
қалалық мәслихатының хатшысы               В. Лебедь
Павлодар қалалық мәслихатының
2008 жылғы 26 желтоқсандағы
N 244/11 шешiмiне
1 қосымша
2009 жылға арналған Павлодар қаласының нақтыланған бюджеті

464
Отдел образования города
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 4
к решению Павлодарского городского маслихата
от 26 декабря 2008 года N 244/11
Сноска. Приложение 4 в редакции решения маслихата города Павлодара от 24.04.2009 N 56/14.
Перечень бюджетных программ на 2009 год аппарата акима
Кенжекольского сельского округа
(с дополнениями)
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
2
3
4
5
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
001
Функционирование аппарата акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
04
Образование
1
Дошкольное воспитание и обучение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
004
Поддержка организаций дошкольного воспитания и обучения
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школ и обратно в аульной (сельской) местности
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2
Социальная помощь
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
003
Оказание социальной помощи гражданам на дому
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2
Коммунальное хозяйство
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
015
Ремонт инженерно – коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
3
Благоустройство населенных пунктов
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
008
Освещение улиц населенных пунктов
009
Обеспечение санитарии в населенных пунктах
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
12
Транспорт и коммуникации
1
Автомобильный транспорт
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа

464
Қала бiлiм беру бөлiмi
003
Жалпы бiлiм беру
Павлодар қалалық мәслихатының
2008 жылғы 26 желтоқсандағы
N 244/11 шешiмiне
4 қосымша
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Павлодар қалалық мәслихатының 2009.04.24 N 56/14 шешімімен.
2009 жылға арналған Кенжекөл ауылдық округі
әкімі аппаратының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі
(толықтыруларымен)
Функционалдық топ
Кiшi функция
Бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету
04
Бiлiм беру
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл  (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
004
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарын қолдау
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2
Әлеуметтiк көмек
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2
Коммуналдық шаруашылық
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
015
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеу және елді-мекендерді көркейту
3
Елді-мекендерді көркейту
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
12
Көлiк және коммуникация
1
Автомобиль көлiгi
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты