О бюджете города Экибастуза на 2009 год
Решение маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 25 декабря 2008 года N 129/11. Зарегистрировано Управлением юстиции города Экибастуза Павлодарской области 26 декабря 2008 года N 209. Утратило силу с связи с истечением срока действия (письмо маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 5 мая 2010 года N 54/1-07)
Сноска. Утратило силу с связи с истечением срока действия (письмо маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 05.05.2010 N 54/1-07).
На основании подпункта 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", пункта 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, решения Павлодарского областного маслихата (очередная ХІ сессия, IV созыв) от 18 декабря 2008 года N 146/11 "Об областном бюджете на 2009 год" и в целях определения централизованного денежного фонда города, источников его формирования и расходов Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Прилагаемый бюджет города Экибастуза на 2009 год (приложение 1) утвердить в следующих объемах:
1) доходы 7 429 236 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 5 466 087 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 18 786 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 51 747 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 1 892 616 тысяч тенге;
2) затраты 8 018 801 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0, в том числе:
бюджетные кредиты 0;
погашение бюджетных кредитов 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 525 200 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 529 980 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 4 780 тыс.тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 1 114 765 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 114 765 тысяч тенге;
поступление займов 0;
погашение займов 0;
используемые остатки бюджетных средств 1 114 765 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 25 11.2009 N 219/18 (вводится в действие с 01.01.2009).
2. Утвердить размер бюджетных изъятий, передаваемых из бюджета города в областной бюджет в сумме 116 697 тысяч тенге.
3. Сохранить повышение на 25 процентов окладов и тарифных ставок специалистам сферы социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в сельской местности и не являющихся государственными служащими по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Екібастұз қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2008 жылғы 25 желтоқсандағы N 129/11 шешімі. Павлодар облысы Екібастұз қаласының Әділет басқармасында 2008 жылғы 26 желтоқсанда N 209 тіркелген. Күші жойылды - қолдану мерзімінің өтуіне байланысты (Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2010 жылғы 5 мамырдағы N 54/1-07 хаты)
Ескерту. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2010.05.05 N 54/1-07 хаты).
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1-тармақшасына, Қазақстан Республикасы Бюджеттік Кодексінің 75-бабы 2-тармағы, Павлодар облыстық мәслихатының 2008 жылғы 18 желтоқсандағы (IV шақырылған кезекті ХІ сессия) "2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" N 146/11 шешімі негізінде және қаланың орталықтандырылған ақшалай қорын, оның қаржыландыру көздерін белгілеу және шығындарын анықтау мақсатында, Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қоса беріліп отырған Екібастұз қаласының 2009 жылға арналған бюджеті (1- қосымша) келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер 7 429 236 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер 5 466 087 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 18 786  мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 51 747 мың теңге;
трансферттер түсімі 1 892 616 мың теңге;
2) шығындар 8 018 801 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 525 200 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 529 980 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 4 780 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) -1 114 765 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 114 765 мың теңге:
қарыздар түсімі 0;
қарыздарды өтеу 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 114 765 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2009.11.25 N 219/18 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
2. Қала бюджетінен облыстық бюджетке берілетін бюджеттік алудың мөлшері 116 697 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. Ауылдық жерде жұмыс істейтін және мемлекеттік қызметші емес денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім, мәдениет және спорт саласындағы мамандардың кесімді қызметақылары мен тарифтік көрсеткіштерін қалалық жағдайдағы қызметтің осы түрлерімен айналысатын мамандардың еңбекақы мөлшерімен салыстырғанда 25 пайызға көтерілуі сақталсын.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города в сумме 12 000 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города на 2009 год, с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц (приложение 2).
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2009 год (приложение 3).

4. Қаланың жергілікті атқарушы органдар резерві сомасы 12000 мың теңгеде сомасында бекітілсін.
5. 2009 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлінген қала бюджетінің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі бекітілсін (2 қосымша).
6. 2009 жылға арналған қала бюджетін орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін (3 қосымша).

7. Утвердить перечень бюджетных программ поселков, сел, сельских округов на 2009 год (приложение 4).
8. Установить на 2009 год целевые трансферты, распределенные из вышестоящего бюджета по администраторам бюджетных программ (приложение 5).
9. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Экибастузского городского маслихата по экономике и бюджету.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии                        Е.Шаихов
Секретарь городского маслихата             Г.Балтабекова
Приложение 1
к решению Экибастузского городского маслихата
(очередная ХI сессия, IV созыв)
от 25 декабря 2008 года N 129/11
Бюджет города Экибастуза на 2009 год

7. 2009 жылға арналған кент, ауыл, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін (4 қосымша).
8. 2009 жылға арналған бюджеттік бағдарлама әкімшілері бойынша жоғарғы бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттер белгіленсін (5 қосымша).
9. Осы шешімнің орындалуын бақылау Екібастұз қалалық мәслихатының экономика және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
10. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Е. Шайыхов
Қалалық мәслихат хатшысы                   Г. Балтабекова
Екібастұз қалалық мәслихатының
2008 жылғы 25 желтоқсандағы
(IV шақырылған, кезекті ХI сессия)
N 129/11 шешіміне
1 қосымша
2009 жылға арналған Екібастұз қаласының бюджеті

1892616
1
Отдел образования
325624
на содержание вновь вводимых объектов образования
8701
внедрение новых технологий обучения в государственной системе образования (внедрение системы интерактивного обучения)
102428
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
15792
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
8100
капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
190603
2.
Отдел занятости и социальных программ
96059
на выплату государственной адресной социальной помощи в связи с ростом размера прожиточного минимума
12460
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей в связи с ростом размера прожиточного минимума
4228
на обучение студентов из малообеспеченных семей, обучающимся в высших учебных заведениях
1484
на выплату ежемесячной помощи студентам из малообеспеченных семей, обучающимся в высших учебных заведениях
458
на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях
1129
на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики
76300
3.
Отдел строительства
934395
на развитие системы водоснабжения
750395
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
184000
4
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
522865
ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
361494
ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
161371
5
Отдел культуры и развития языков
6500
финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
6500
6
Отдел экономики и бюджетного планирования
2584
на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктах
2584
7
Аппарат акима поселка Шидерты
4589
капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
4589

1892616
1.
Білім беру бөлімі
325624
жаңадан iске қосылатын бiлiм беру объектiлерiн ұстауға
8701
білім берудің мемлекеттік жүйесіне оқытудың жаңа технологияларын енгізу (интерактивтi оқыту жүйесiн енгiзуге)
102428
бастауыш, негiзгi орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға
15792
бастауыш, негiзгi орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердегi физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдығымен жарақтандыруға
8100
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
190603
2.
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
96059
ең төменгi күнкөрiс мөлшерiнiң өсуiне байланысты атаулы әлеуметтiк мемлекеттiк көмектi төлеуге
12460
ең төменгi күнкөрiс мөлшерiнiң өсуiне байланысты табысы аз отбасылардағы 18 жасқа дейiнгi балаларға мемлекеттiк жәрдемақыларды төлеуге
4228
жоғары оқу орындарында оқитын, табысы аз отбасынан шыққан студенттерді оқытуға
1484
жоғары оқу орындарында оқитын, табысы аз отбасынан шыққан студенттерге ай сайынғы көмек төлеуге
458
медициналық-әлеуметтік мекемелердегі тамақтану нормасын ұлғайтуға
1129
әлеуметтік жұмыс орындар және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейту
76300
3.
Құрылыс бөлімі
934395
сумен жабдықтау жүйесiн дамыту үшiн
750395
мемлекеттiк коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алу
184000
4.
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
522865
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеу және елді-мекендерді көркейту
361494
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеу және ұстау
161371
5.
Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
6500
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыру
6500
6.
Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлiмi
2584
ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға
2584
7.
Шідерті поселкесі әкімінің аппараты
4589
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
4589