Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Оформление актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 11 августа 2008 года N 233. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 7 октября 2008 года N 1694. Утратило силу - постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 23 ноября 2009 года N 312
Утратило силу - постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 23.11.2009 г. N 312
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года N 107 "Об административных процедурах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги "Оформление актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить  на заместителя акима области Ескендирова С.С.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                         С.Билялов
Утвержден
постановлением акимата области
от 11 августа 2008 года N 233
Стандарт
оказания государственной услуги
"Оформление актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)"
1. Общие положения
1. Определение государственной услуги:
оформление актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги:
не автоматизированная.
3. Название и статья (пункт) нормативного правового акта (законодательный акт, акт Президента Республики Казахстан, акт Правительства Республики Казахстан), на основании которого оказывается государственная услуга:
подпункт 15) пункта 1 статьи 14-1 Земельного кодекса Республики Казахстан.
4. Наименование государственного органа, государственного учреждения или иных субъектов, предоставляющих данную государственную услугу:
1) Государственное учреждение "Управление земельных отношений Северо-Казахстанской области" (далее - Управление);
место оказания государственной услуги:
город Петропавловск, улица Сабита Муканова, 58;
веб-сайт:
www.yzo.sko.kz.

"Уақытша өтеулі жер пайдалану (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) (жалға беру) құқығының актілерін ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2008 жылғы 11 тамыздағы N 233 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті 2008 жылғы 7 қазанда N 1694 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 23 қарашадағы N 312 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2009.11.23 N 312 Қаулысымен
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148  Заңы 27-бабы 2-тармағы, "Әкімшілік процедуралар туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы N 107 Заңы 9-1-бабы, "Мемлекеттік қызмет көрсетудің Тұрпаттық стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 558  қаулысына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Уақытша өтеулі жер пайдалану (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) (жалға беру) құқығының актілерін ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің қоса берілген стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.С. Ескендіровке жүктелсін.
3. Осы қаулы оның ресми түрде бірінші жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                      С.Біләлов
Облыс әкімдігінің
2008 жылғы 11 тамыздағы N 233
қаулысымен бекітілген
"Уақытша өтеулі жер пайдалану (ұзақ мерзімді,
қысқа мерзімді) (жалға беру) құқығының актілерін рәсімдеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті айқындау:
уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға беру құқығын рәсімдеу) (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет көрсету).
2. Көрсетілетін қызмет нысаны:
автоматтандырылмаған.
3. Нормативтік құқықтық актінің (заңнамалық акті, Қазақстан Республикасы Президентінің актісі, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актісі) атауы  және бабы (тармағы), соның  негізінде мемлекеттік қызмет көрсетіледі:
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 14-1-бабы 1-тармағы 15) тармақшасы.
4. Осы мемлекеттік қызметті ұсынатын мемлекеттік органның, мемлекеттік мекеменің және өзге де субъектілердің атауы:
1) "Солтүстік Қазақстан облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Басқарма);
мемлекеттік қызмет көрсету орны:
Петропавл қаласы, Сабит Мұқанов көшесі, 58;
веб-сайт:
www.yzo.sko.kz.

2) Северо-Казахстанское дочернее государственное предприятие "Государственный научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства" (далее - ДГП);
место оказания государственной услуги:
город Петропавловск, улица Интернациональная, 70.
5. Форма завершения (результат) оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель:
акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) на земельный участок.
6. Категория физических и юридических лиц, которым оказывается государственная услуга:
физические и юридические лица (далее - потребители).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов для получения государственной услуги:
не более четырнадцати календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов:
40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов:
40 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Место обязательного размещения стандарта оказания государственной услуги как источника информации о требованиях к качеству и доступности оказания государственной услуги:
1) официальный веб-сайт Управления - www.yzo.sko.kz;
2) в здании Управления по адресу: город Петропавловск, улица Сабита Муканова, 58.
10. График работы (дни, часы, перерывы): понедельник - пятница, с 9 часов до 18 часов, перерыв на обед - с 13 часов до 14 часов.
Предварительная запись для получения государственной услуги, а также ускоренное обслуживание в процессе оказания государственной услуги не предусмотрены.
11. Условия места предоставления государственной услуги:
помещение приема граждан приспособлено для работы с потребителями услуги, предусмотрены условия для ожидания и подготовки необходимых документов, соблюдены требования противопожарной безопасности;
условия для людей с ограниченными физическими возможностями не предусмотрены.
2. Порядок оказания государственной услуги
12.Перечень документов, необходимых для получения государственной услуги:
1) заявление;
2) постановление о предоставлении права землепользования, либо бланк заказа на изготовление идентификационного документа на земельный участок;
3) копия свидетельства налогоплательщика (Регистрационный номер налогоплательщика);
4) копия документа удостоверяющего личность (при наличии доверенности - копия доверенности и наличие удостоверения личности поверенного лица), для юридического лица - копии учредительных документов, статистической карточки, свидетельства о регистрации (перерегистрации) юридического лица.

2) "Жер ресурстарының және жерге орналастырудың мемлекеттік ғылыми-өндірістік орталығы" Солтүстік Қазақстандық мемлекеттік еншілес кәсіпорны (бұдан әрі - МЕК);
мемлекеттік қызмет көрсету орны:
Петропавл қаласы, Интернациональная көшесі, 70.
5. Тұтынушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу (қорытынды) нысаны:
уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға беру) құқығының актісі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсететін жеке және заңды тұлғалардың санаты:
жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі - тұтынушылар).
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) тұтынушының мемлекеттік қызмет алуына қажетті құжаттарды беру сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
он төрт күнтізбелік күннен аспау;
2) қажетті құжаттарды тапсырудағы кезек күту уақытының ұзақтығы:
40 минут;
3) қажетті құжаттарды алуда, кезек күту уақытының ұзақтығы:
40 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы мен қол жетімділік талаптары туралы ақпарат көзі ретінде мемлекеттік қызмет көрсету стандартын міндетті орналастыру орны:
1) Басқарманың ресми веб-сайты - www.yzo.sko.kz;
2) Басқарма ғимаратында, мекенжайы: Петропавл қаласы, Сабит Мұқанов көшесі, 58.
10. Жұмыс істеу кестесі (күндер, сағаттар, түскі үзілістер): дүйсенбі - жұма, сағат 9-дан 18-ге дейін, түскі үзіліс - сағат 13-тен 14-ке дейін.
Мемлекеттік қызмет алуға алдын-ала жазылу сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысында жылдам қызмет көрсетулер көзделмеген.
11. Мемлекеттік қызмет жасау орнының жағдайлары:
азаматтарды қабылдау бөлмесі қызмет тұтынушыларымен жұмыс істеуге бейімделген, күтуге және қажетті құжаттарды дайындауға жағдайлар қарастырылған, өртке қарсы қауіпсіздік талаптары сақталған;
табиғи мүмкіншілігі шектелген адамдарға жағдайлар жасалмаған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12.Мемлекеттік қызмет алу үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) өтініш;
2) жерді пайдалану құқығын беру туралы қаулы, немесе жер учаскесінің сәйкестендіру құжатын дайындауға тапсырыс бланкісі;
3) салық төлеуші куәлігінің көшірмесі (Салық Төлеушінің Нөмірі);
4) жеке куәлік құжатының көшірмесі (сенімхат болған кезде - сенімхат көшірмесі және сенім білдірілген адамның жеке куәлігінің болуы), заңды тұлғалар үшін - құрылтай құжаттарының, статистикалық картасының, заңды тұлғаның тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлігінің көшірмелері болу қажет.

13. Для получения государственной услуги необходимо заполнить заявление, форма которого выдается в ДГП, по адресу: город Петропавловск, улица Интернациональная, 70, окно N 2.
14. Заполненное заявление и другие необходимые документы для получения государственной услуги сдаются в ДГП по адресу: город Петропавловск, улица Интернациональная, 70, окно N 2.
15. Заявителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием вида запрашиваемой государственной услуги, наименований приложенных документов, даты, временем принятия документов от потребителя государственной услуги, даты получения потребителем государственной услуги и номером контактного телефона, а так же фамилии, имени, отчества, должности сотрудника, принявшего заявление на оформление документов.
16. Выдача готовых документов осуществляется при личном посещении заявителя с предоставлением расписки и документа, удостоверяющего личность в Управлении.
Конечный результат оказания услуги выдается по адресу: город Петропавловск, улица Сабита Муканова, 58, кабинет N 3.
17. Перечень оснований для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги:
1) в случае предоставления не полного пакета необходимых документов;
2) в случае предоставления не достоверных данных;
3) в случае выявлении ошибок (исправлений, подчисток и других) в документах.
3. Принципы работы
18. Принципы работы, которыми руководствуется государственный орган по отношению к потребителю услуг при предоставлении государственной услуги:
вежливость, исчерпывающая информация об оказываемой государственной услуге, обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя, обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему Стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Разъяснение порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказание содействия в подготовке жалобы  производится в Управлении, по адресу: город Петропавловск, улица Сабита Муканова, 58, кабинет N 2 и N 3.
22. Жалоба подается в Управление, по адресу: город Петропавловск, улица Сабита Муканова, 58, кабинет N 2.

13. Мемлекеттік қызмет алу үшін өтініш жазу қажет, оның нысаны МЕК-да беріледі, мекенжайы: Петропавл қаласы, Интернационал көшесі, 70, N 2 әйнек.
14. Мемлекеттік қызмет алу үшін толтырылған өтініш пен басқа да қажетті құжаттар МЕК-ға тапсырылады, мекенжайы: Петропавл қаласы, Интернациональная көшесі, 70, N 2 әйнек.
15.  Өтініш берушіге сұралған мемлекеттік қызмет түрі көрсетілген сәйкесті құжаттарды қабылдау тіркелген құжаттар атауы, мемлекеттік қызмет тұтынушысынан құжаттар қабылдау күні уақыты, тұтынушының мемлекеттік қызмет алған датасы және байланыс телефон нөмірі сондай-ақ құжаттарды ресімдеуге алған қызметкердің аты-жөні, тегі, лауазымы туралы қолхат беріледі.
16. Дайын құжаттарды беру өтініш беруші Басқармаға қолхат, жеке куәлік құжатын тапсыра отырып жеке келген кезде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің соңғы қорытындысы мына мекенжай бойынша беріледі: Петропавл қаласы, Сабит Мұқанов көшесі, 58, N 3 кабинет.
17. Мемлекеттік қызметті ұсынуды тоқтату немесе қарсылық білдіру негіздерінің тізбесі:
1) толық емес қажетті құжаттар пакетін тапсыру жағдайында;
2) дұрыс емес деректерді тапсыру жағдайында;
3) құжаттардағы қателерді (өзгертулерді және тағы басқаларды) табу жағдайында;
3. Жұмыс принциптері
18. Мемлекеттік қызмет ұсынудағы, қызмет тұтынушысына қарасты, мемлекеттік орган басшылық ететін жұмыс принциптері:
ізеттілік, көрсетілген мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуы мен құпиялылығын қамтамасыз ету, тұтынушының белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыға көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі осы Стандарттың қосымшасына сәйкес жетімділік пен сапалық көрсеткіштермен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет жасайтын мемлекеттік органның, мекеменің немесе басқа да субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапалық пен жетімділік көрсеткіштерінің мақсаттық мәні, жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтарымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымдық тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасау тәртібіне түсінік беру және  шағым жасауға көмек Басқармада көрсетіледі. Мекенжайы: Петропавл қаласы, Сабит Мұқанов көшесі, 58, N 2 және N 3 кабинеттер.
22. Шағым Басқармаға мына мекенжай бойынша беріледі Петропавл қаласы, Сабит Мұқанов көшесі, 58, N 2 кабинет.

23. В подтверждение принятия жалобы потребителю выдается расписка с указанием даты подачи жалобы и предусматривающая срок и место получения ответа на поданную жалобу.
Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить в Управлении, по адресу: город Петропавловск, улица Сабита Муканова, 58, кабинет N 2.
6. Контактная информация
24. Контактные данные руководителя субъекта, непосредственно оказывающего государственную услугу, его заместителей и вышестоящей организации:
1) руководитель Управления - сайт - www.yzo.sko.kz, E-mail: SkoYZemO@mail.online.kz, город Петропавловск, улица Сабита Муканова 58, телефон, факс (7152) 42-24-72, график работы - с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов, график приема - среда с 9.00 до 13.00 часов;
2) заместитель руководителя Управления - сайт - www.yzo.sko.kz, E-mail: SkoYZemO@mail.online.kz, город Петропавловск, улица Сабита Муканова, 58, телефон 36-32-88, график работы - с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов, график приема - вторник с 14.00 до 18.00 часов;
3) директор ДГП - сайт - www.aisgzk.kz, E-mail: skzem@mail.kz  телефон 33-87-48, город Петропавловск, улица Интернациональная, 70, график работы - с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов, график приема - понедельник - пятница с 9.00 до 18.00 часов;
4) заместитель директора ДГП - сайт - www.aisgzk.kz, E-mail: skzem@mail.kz, телефон 33-07-30, улица Интернациональная, 70, график работы - с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов, график приема - понедельник - пятница с 9.00 до 18.00 часов;
5) вышестоящая организация ДГП - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами, сайт - www.aisgzk.kz, телефон - 32-02-28, город Астана, улица Желтоксан, 41;
6) акимат Северо-Казахстанской области, официальный сайт Северо-Казахстанской области: www. sko.kz, адрес - улица Конституции Казахстана 58.
Приложение
к стандарту оказания государственной услуги
"Оформление актов на право на право временного
возмездного (долгосрочного, краткосрочного)
землепользования (аренды)"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

23. Шағым қабылдауды растау үшін тұтынушыға шағым берілген күні көрсетілген және берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын қарастыратын қолхат беріледі.
Шағымды қарастыру барысы туралы ақпаратты Басқармадан алуға болады, мекенжай: Петропавл қаласы, Сабит Мұқанов көшесі, 58, N 2 кабинет.
6. Байланыс ақпараты
24. Мемлекеттік қызмет көрсететін субъектінің тікелей жетекшісінің, оның орынбасарлары мен жоғары тұрған ұйымдардың байланыс деректері:
1) Басқарма басшысы - сайт - www.yzo.sko.kz, E-mail: SkoYZemO@mail.online.kz, Петропавл қаласы, Сабит Мұқанов көшесі,58, телефон, факс (7152) 42-24-72, жұмыс кестесі - сағат 9.00 - 18.00, түскі үзіліс сағат 13.00 - 14.00, қабылдау кестесі - сәрсенбі сағат 9.00 - 13.00;
2) Басқарма басшысының орынбасары - сайт - www.yzo.sko.kz, E-mail: SkoYZemO@mail.online.kz, Петропавл қаласы, Сабит Мұқанов көшесі,58,  телефон 36-32-88, жұмыс кестесі - сағат 9.00 - 18.00, түскі үзіліс сағат 13.00 - 14.00, қабылдау кестесі - сейсенбі сағат 14.00 - 18.00;
3) МЕК директоры - сайт - www.aisgzk.kz, E-mail: skzem@mail.kz  телефон 33-87-48, Петропавл қаласы, Интернациональная көшесі, 70, жұмыс кестесі - сағат 9.00 - 18.00, түскі үзіліс сағат 13.00 - 14.00, қабылдау кестесі - дүйсенбі-жұма сағат сағат 9.00 - 18.00;
4) МЕК директор орынбасары - сайт - www.aisgzk.kz, E-mail: skzem@mail.kz, телефон 33-07-30, Петропавл қаласы, Интернациональная көшесі, 70, жұмыс кестесі - сағат 9.00 - 18.00, түскі үзіліс сағат 13.00 - 14.00, қабылдау кестесі - дүйсенбі-жұма сағат сағат 9.00 - 18.00;
5) МЕК жоғары тұрған ұйым - Жер ресурстарын басқару жөнінде Қазақстан Республикасы Агенттігі, сайт - www.aisgzk.kz, телефон - 32-02-28, Астана қаласы, Желтоқсан көшесі, 41;
6) Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі, Солтүстік Қазақстан облысының ресми сайты: www. sko.kz, адрес - Конституция көшесі, Қазақстан, 58.
"Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа
мерзімді) жер пайдалану (жалға беру)
құқығын рәсімдеу" мемлекеттік қызмет
көрсету актілер стандартына
Қосымша
Кесте. Қол сапалық және жетімділік  көрсеткіштердің мәні
Қол сапалық пен жетімділік
көрсеткіштері
Көрсеткіштің
нормативтік
мәні
Келесі
жылдағы
көрсеткіштің
мақсаттық
мәні
Есеп
жылындағы
көрсеткіш-
тің ағым-
дағы мәні
1
2
3
4