Об утверждении стандартов оказания государственных услуг государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области" оказываемых физическим лицам
Постановление акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 16 июня 2008 года N 154. Зарегистрировано Управлением юстиции Айыртауского района Северо-Казахстанской области 18 июля 2008 года N 13-3-68. Утратило силу - постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 14 августа 2009 года N 197
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 14.08.2009 N 197
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 558 «Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги» акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые стандарты оказания государственных услуг государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области», оказываемых физическим лицам по 3 (трем) государственным услугам:
1) Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях;
2) оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи;
3) оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлосредствами и обязательными гигиеническими средствами.
2. Советнику акима района по правовым вопросам (Галиаскарова А.В.) обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в Управлении юстиции Айыртауского района.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Аким района                                Е.Айнабеков
Утвержден
постановлением акимата
Айыртауского района
от 16 июня 2008 года N 154
Стандарт
оказания государственной услуги "Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях"
1. Общие положения
1. Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях - процедура, осуществляемая в целях обеспечения социального обслуживания одиноких инвалидов, инвалидов из числа психоневрологических больных, детей-инвалидов, нуждающихся по состоянию здоровья в постоянном постороннем уходе в и медицинском обслуживании, осуществляемом в домах-интернатах для престарелых и инвалидов, профилированных в соответствии с возрастом, состоянием здоровья инвалидов, и включающим создание условий жизнедеятельности, обеспечение ухода, медицинское обслуживание, реабилитацию, социально-трудовую адаптацию, организацию отдыха и досуга.

"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жеке тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық әкімдігінің 2008 жылғы 16 маусымдағы N 154 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 18 шілдеде N 13-3-68 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының әкімдігінің 2009 жылғы 14 тамызда N 197 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының әкімдігінің 2009.08.14 N 197 Қаулысымен
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабына, «Мемлекеттік қызмет көрсетудің Үлгі стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558 қаулысына сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінің жеке тұлғаларға 3 (үш) мемлекеттік қызмет көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсетуге қосымша стандарттары бекітілсін:
1) мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу.
2) протездік-ортопедтік көмек ұсыну үшін мүгедектерге құжаттар ресімдеу.
3) ілеспелі-тифлоқұралдармен және міндетті гигиеналық жабдықтармен оларды қамтамасыз ету үшін мүгедектерге құжаттар ресімдеу.
2. Аудан әкімінің құқықтық мәселелері жөніндегі кеңесшісі (Галиаскарова А.В) Айыртау ауданы Әділет басқармасында осы қаулынынц мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы алғашқы арнайы жарияланған күнінен бастап он күн күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                      Е. Айнабеков
Айыртау ауданының
әкімдігінің қаулысымен
бекітілген
2008 жыл 16 маусым № 154
Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты Мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде әлеуметтік қызмет көрсетуге кұжаттарды ресімдеу
1. Жалпы қағидалар
1. Мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу - жасына, мүгедектердің денсаулық жағдайына сәйкес бейімдендірілген және өмір сүру жағдайын жасайтын, күтімді, медициналық қызмет етуді, оңалтуды, әлеуметтік-еңбектік бейімделуді, демалысты ұйымдастыруды қамтамасыз ететін қарт адамдар мен мүгедектерге арналған интернат-үйлерінде денсаулық жағдайына байланысты басқа біреулердің күтімі мен медициналық қызмет көрсетуді қажет ететін жалғызілікті мүгедектерді, жүйкеневрологиялык науқасы бар мүгедектерді, мүгедек балаларды әлеуметтік қызмет көрсетумен қамтамасыз ету мақсатында жүзеге асырылатын процедура.

2. Форма оказываемой государственной услуги - не автоматизированная.
3. Данная услуга оказывается на основании статьи 24 Закона Республики Казахстан «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», приказа и.о. Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 1 декабря 2005 года № 306-п «Об утверждении типовых правил социального обслуживания».
4. Государственную услугу оказывает государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области», адрес: 150100, Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова, дом 42, телефон (871533) 21362, 21488, адрес электронной почты: rо_аіyrtа@mаіl.оnlіnе.kz.
5. В результате оказания данной услуги потребитель получит расписку в принятии документов.
6. Государственная услуга по оформлению документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях общего типа оказывается:
1) лицам, не имеющим близких совершеннолетних трудоспособных родственников, обязанных по законодательству их содержать и заботиться о них;
2) лицам, имеющим близких родственников, которые по объективным причинам не могут обеспечить им постоянную помощь и уход (в силу преклонного возраста, имеют инвалидность первой, второй группы, онкологические, психические заболевания, находятся в местах лишения свободы, или выехали на постоянное местожительство за пределы страны).
3) в исключительных случаях по решению Советов ветеранов, по делам инвалидов оформление документов может производиться на престарелых и инвалидов первой, второй группы, имеющих близких совершеннолетних трудоспособных родственников, совместное проживание с которыми по причине конфликтов невозможно.
Оформление документов на социальное обслуживание в
государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях
инвалидов и участников Великой Отечественной войны, а также лиц,
приравненных к ним, производится в первоочередном порядке, независимо
от наличия близких совершеннолетних трудоспособных родственников.
Государственная услуга по оформлению документов на социальное
обслуживание в государственных и негосударственных психоневрологических медико-социальных учреждениях оказывается инвалидам первой, второй группы старше восемнадцати лет. Государственная услуга по оформлению документов на социальное обслуживание в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях оказывается детям-инвалидам, имеющим психические заболевания.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі - автоматтандырылмаған.
3. Аталмыш қызмет Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қолдау туралы» Заңының 24-бабы, Қазақстан Республикасының еңбек және тұрғындарды әлеуметтік қорғау министрлігінің міндетін атқарушының 2005 жылғы 1 желтоқсандағы «Әлеуметтік қызмет көрсетулердің типтік ережелерін бекіту туралы» бұйрығы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі көрсетеді, мекен-жайы: 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі 42 үй, телефоны (871533) 21362, 21488, электрондық пошта: ro-aiyrta@mail.online.kz.
5. Аталмыш қызметті көрсету нәтижесінде тұтынушы кұжаттар қабылданған туралы қолхат алады.
6. Жалпы типті мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналык-әлеуметтік мекемелерде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсетіледі:
1) заң бойынша оларға күтім және қамқорлық жасауға міндетті, жақын мемлекеттік жасқа толған еңбекке қабілетті туыстары жоқ тұлғаларға;
2) себепті жағдайлармен оларға тұрақты күтім мен көмекті қамтамасыз ете алмайтын жақын туыстары бар тұлғаларға (жасының егделігіне байланысты, бірінші, екінші топтағы мүгедектігі, онкологиялық, жүйкелік аурулары бар, бас бостандығынан айрылатын жерде жүргендер немесе тұрақты тұруға елден тысқары жерлерге көшіп кеткендер);
3) ерекше жағдайларда ардагерлер, мүгедектердің ісі жөніндегі Кеңестердің шешімі бойынша жақын кәмелеттік жасқа толған еңбекке қабілетті туыстары бар, бірақ жанжалдасу себебіне байланысты бірге тұрулары мүмкін емес қарт адамдар мен бірінші, екінші топтағы мүгедектерге құжаттар ресімделеді.
Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушыларына, сондай-ақ оларға теңестірілген тұлғаларға мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу, кәмелеттік жасқа толған еңбекке қабілетті жақын туыстарының барлығына қарамастаң бірінші кезекте жүргізіледі.
Мемлекеттік және мемлекеттік емес жүйке-неврологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды рәсімдеу жөніндегі мемлекеттік қызмет он сегіз жастан асқан бірінші, екінші топтағы мүгедектерге көрсетіледі.
Балалардың жүйке-неврологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу жөніндегі мемлекеттік қызмет жүйкелік аурулары бар мүгедек балаларға көрсетіледі.

7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) срок оказания услуги с момента подачи заявления со всеми документами: 30 дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов: не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более 30 минут.
8. Данная государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Настоящий стандарт оказания государственной услуги размещен на информационном стенде государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области».
10. Государственная услуга оказывается потребителю ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, без предварительной записи.
11. Прием документов осуществляется в кабинете, расположенных на первом этаже здания, имеющего основной и аварийный выходы, зал ожидания, информационный стенд с образцами заполнения документов, вход в здание оборудован пандусом.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги:
1) заявление установленного образца;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) свидетельство о присвоении регистрационного номера налогоплательщика (РНН), выданный Налоговыми органами (Налоговый комитет находится по адресу: Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица Матросова, дом 19, телефон (871533) 21583, график работы: ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 15.00 часов);
4) свидетельство о присвоении социального индивидуального кода (СИК), выданное Государственным центром по выплате пенсий и пособий (Государственный центр по выплате пенсий и пособий находится по адресу: Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова, дом 5, телефон (871533) 21863, график работы: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, приемные дни: ежедневно с 9.00 часов до 16.00 часов);
5) медицинская карта установленного образца, выданная семейно-врачебной амбулаторией (по месту прописки);
6) выписка из амбулаторной карты, выданная семейно-врачебной амбулаторией (по месту прописки);

7. Мемлекеттік қызмет келесі мерзімде көрсетіледі:
1) мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі: өтінішті барлық қажетті құжаттармен бірге алған күннен бастап 10 күн мерзімі ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте максималды күту уақыты 40 минут;
3) құжаттарды алу кезінде кезекте максималды күту уақыты - 20 минут;
8. Аталмыш мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бұл стандарты «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінің ақпараттық стендінде көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет тұтынушыларға алдын ала жазылусыз, сенбі мен жексенбіден басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін көрсетіледі, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.
11. Құжаттарды қабылдау ғимараттың бірінші қабатында орналасқан, ғимаратқа кіретін жол пандуспен жабдықталған, негізгі және апаттық есігі, күту залы, құжаттарды толтыру үлгілері бар ақпараттық стенді бар бөлмеде жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
12.Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) белгіленген үлгідегі өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) салық органы берген салық төлеушінің жеке нөмірі. (Салық органының орналасқан орны Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Матросова көшесі 19 үй, телефоны (871533) 21583, жұмыс істеу кестесі күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.);
4) зейнетақы және жәрдемақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық берген әлеуметтік жеке код тағайындалғаны туралы куәлік. (Зейнетақы және жәрдемақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі 5 үй, телефоны (871533) 21863, жұмыс істеу кестесі күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14-00 сағатқа дейін);
5) отбасылық немесе дәрігерлік амбулатория берген (тіркелген жері бойынша) белгіленген үлгідегі медициналық карта.
Отбасылық немесе-дәрігерлік амбулатория берген амбулаториялық картадан шығарылым (тіркелген жері бойынша);
6) зейнетақы және жәрдемақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық берген (зейнет жасындағы адамдарға) зейнеткер куәлігі. (Зейнетақы және жәрдемақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі 5 үй, телефоны (871533) 21863, жұмыс істеу кестесі күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14-00 сағатқа дейін);

3. Принципы работы
18. Основными принципами работы, которыми руководствуется государственный орган по отношению к потребителю данной услуги являются вежливость, предоставление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге, обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя.
4.Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствием с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области», оказывающего государственные услуги, ежегодно утверждается специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. Информацию о порядке обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц можно получить по адресам:
1) 150100, Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова, дом 42, государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области», телефон (871533) 21362, 21488, адрес электронной почты: rо_аіyrtа@mаіl.оnlіnе.kz.
Прием посетителей: ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов;
2) 150100,Северо-Казахстанская область, село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова, 44 государственное учреждение «Аппарат акима Айыртауского района», телефон (871533) 22648, адрес электронной почты: аіrtау-акіmаt@sко.кz
Прием посетителей: ежедневно, кроме субботы и воскресенья с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов;
3) 150008, Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица имени Абая, 64 государственное учреждение «Департамент координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области», телефон (87152) 465648, телефон/факс (87152) 469073, адрес электронной почты: оbl_dep@mail.online.kz.
Прием посетителей: ежедневно, кроме субботы и воскресенья с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов. Прием жалоб: ежедневно с 14.00 часов до 18.00 часов.
22. Жалоба подается:
1) на имя начальника государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области» телефон (871533) 21362, 21488, адрес электронной почты: rо_аіyrtа@mаіl.оnlіnе.kz;

3. Жұмыс қағидаттары
18. Аталмыш қызмет көрсетуді тұтынушыға қатысты мемлекеттік орган басшылыққа алатын жұмыстың негізгі қағидалары сыпайылық, көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат ұсыну, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету болып табылады.
4. Жұмыс нәтижесі
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелері сапа мен қол жетімділіктің келесі көрсеткіштерімен нақты стандартқосымшасымен сәйкес өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызмет көрсетулердің сапасы мен қол жетімділігінің көрсеткіштерінің мақсаттық маңызы жыл сайын арнайы құрылған жұмыс тобымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Өкілетті лауазымды тұлғаның әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мына мекен-жайлар бойынша алуға болады:
1) 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі 42 үй, «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі, телефоны (871533) 21362, 21488, электрондық пошта: ro-aiyrta@mail.online.kz.
Келушілерді кабылдау: сенбі мен жексенбіден басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін көрсетіледі, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.
2) 150100,Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі 44 үй, «Айыртау ауданы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі, телефоны (871533) 21102, электрондық пошта:ro-aiyrta@mail.online.kz.
Келушілерді қабылдау: сенбі мен жексенбіден басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін көрсетіледі, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.
3) 150108, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавловск қаласы, Абай көшесі 64 үй, «Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті» мемлекеттік мекемесі, телефоны (87152) 465648, телефоны/факс (87152) 469073, электрондық пошта: obl dep @mail.online.kz.
Келушілерді қабылдау: сенбі мен жексенбіден баска, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін көрсетіледі, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін. Шағымдарды қабылдау: күн сайын сағат 14.00-ден 18.00 сағатқа дейін.
22. Шағым беріледі:
1) «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі бастығының атына, телефоны (871533) 21362, 21488, электрондық пошта:ro-aiyrta@mail.online.kz.

2) на имя акима Айыртауского района в кабинет 13 государственного учреждения «Аппарата акима Айыртауского района», телефон/факс (871533) 22648, адрес электронной почты: аіrtау-акіmаt@sко.кz;
3) на имя начальника государственного учреждения «Департамент координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области», телефон (87152) 465648, телефон/факс (87152) 469073, адрес электронной почты: оbl_dep@mail.online.kz.
23. Подтверждением принятия жалобы является регистрация в Журнале обращений физических лиц. Жалоба рассматривается в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года № 221-III «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
О ходе рассмотрения жалобы можно узнать по телефону государственного органа, принявшего жалобу.
6. Контактная информация
24. 150100,Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова 42, государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области», телефон (871533) 21362, 21488, адрес электронной почты: rо_аіyrtа@mаіl.оnlіnе.kz.
График работы ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, кроме субботы и воскресенья, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов.
График приема начальника отдела: среда, четверг, пятница с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, телефон (871533) 21362 (приемная).
График приема заместителя начальника отдела: понедельник, вторник, четверг с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, телефон(871533)21635.
25. Государственное учреждение «Аппарат акима Айыртауского района», юридический адрес: 150100, Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица Ш.Уалиханова, 44, телефон приемной 8(71533) 21102, 22648 (общий отдел), адрес электронной почты: аіrtау-акіmаt@sко.кz.
Приложение к стандарту оказания
государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обслуживание в государственных
и негосударственных медико-
социальных учреждениях»
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Норматив-
ное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в последую-
щем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году

2) Айыртау ауданының әкімінің атына, «Айыртау ауданының әкімі аппаратының» мемлекеттік мекемесінің 1 кабинетіне, телефоны (871533) 21102, электрондық пошта: airtaу-akimat@ sko.kz.
3) «Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті» мемлекеттік мекемесі бастығының атына, телефоны (87152) 465648, телефоны/факс (87152) 469073, электрондық пошта: obl dep @mail.online.kz.
23. Шағым қабылданудың нақтылығы жеке тұлғалардың өтініші жазылған журналы болып табылады. Шағым Қазақстан Республикасының 2007 жылы 12 қаңтарында қабылданған «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастыру тәртібі» заңымен қарастырылған мерзімде қаралады. Шағымды қарау барысы туралы шағым қабылдаған мемлекеттік органның телефоны арқылы білуге болады.
6. Байланыс ақпараты
24. 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі 42 үй, «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі, телефоны (871533) 21362, 21488, электрондық пошта: ro-aiyrta@mail.online.kz. Жұмыс кестесі: сенбі мен жексенбіден басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін көрсетіледі, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.
Бөлім бастығының келушілерді қабылдау кестесі: сәрсенбі, бейсенбі, жұма сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін. телефоны (871533) 21362 (қабылдау бөлмесі).
Бөлім бастығының орынбасарының келушілерді қабылдау тәртібі дүйсенбі, сейсенбі, бейсенбі сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін, телефоны (871533) 21635.
25. «Айыртау ауданы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі, заңды мекен-жайы: 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі, 44, қабылдау бөлмесінің телефоны (871533)21102, 22648 (жалпы бөлім), электронды пошта мекен-жайы: airtaу-akimat@ sko.kz.
Мемлекеттік қызмет көрсету стандартына қосымша
«Мемлекеттік және мемлекеттік емес
медициналық-әлеуметтік
мекемелерде әлеуметтік қызмет
көрсетуге құжаттарды ресімдеу»
Кесте. Қол жетімділік және сапа көрсеткіштерінің сипаттамасы
Сапа мен қол жетімділіктің көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің норматив-
тік
маңызы
Келесі жылдағы көрсеткіш-
тің
мақсаттық
маңызы
Есептік
жылдағы
көрсеткіш-
тің
ағымдық маңызы

4.4. % (доля) потребителей, удовлетворенных сроками обжалования
0
0
0
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
100
100
100
Утвержден
постановлением акимата
Айыртауского района
от 16 июня 2008 года № 154
Стандарт
оказания государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи"
1. Общие положения
1. Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи - процедура, осуществляемая с целью оказания инвалидам специализированного вида медико-технической помощи по обеспечению протезно-ортопедическими средствами и обучению пользования ими.

4.4. Шағымданудың мерзімімен қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
0
0
0
5. Сыпайылық
5.1. Қызметкерлердің сыпайылығымен қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
100
100
100
Айыртау ауданының
әкімдігінің қаулысымен
бекітілген
2008 жыл 16 маусым № 154
Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты Протездік-ортопедтік көмек ұсыну үшін мүгедектерге құжаттар ресімдеу
1. Жалпы қағидалар
1. Протездік-ортопедтік көмек ұсыну үшін мүгедектерге құжаттар ресімдеу - протездік-ортопедтік құралдармен қамтамасыз ету және оларды пайдалануға үйрету бойынша медициналық-техникалық көмектің мамандандырылған түрін мүгедектерге көрсету мақсатында жүзеге асырылатын процедура.

2. Форма оказываемой государственной услуги - частично автоматизированная.
3. Данная государственная услуга оказывается на основании статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года № 39- III «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан» и Правилами обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754.
4. Государственную услугу оказывает государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области», адрес: 100150,Северо-Казахстанская область, Айыртауский район село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова, 42, телефон (871533) 21298, 21362, адрес электронной почты: rо_аіyrtа@mаіl.оnlіnе.kz.
5. В результате оказания данной услуги потребитель получит расписку в принятии документов.
6. Государственная услуга оказывается:
1) участникам, инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны;
2) военнослужащим, инвалидность которых наступила в связи с исполнением служебных обязанностей в Вооруженных Силах Республики Казахстан;
3) лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел, органов национальной безопасности, инвалидность которых наступила в связи с исполнением служебных обязанностей;
4) инвалидам от общего заболевания;
5) инвалидам с детства;
6) детям-инвалидам.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) срок оказания услуги с момента подачи заявления со всеми документами: 30 дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов: не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более 30 минут.
8. Данная государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Настоящий стандарт оказания государственной услуги размещен на информационном стенде государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области».
10. Государственная услуга оказывается потребителю ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, без предварительной записи.
11. Прием документов осуществляется в кабинете, расположенном на первом этаже здания, имеющего основной и аварийный выходы, зал ожидания, информационный стенд с образцами заполнения документов, вход в здание оборудован пандусом.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги:

2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі - ішінара автоматтандырылған.
3. Аталмыш мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Заңының 22-бабының және Мүгедектерді протездік-ортопедтік көмекпен және техникалық көмекші құралдармен қамтамасыз ету Ережесі негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі көрсетеді, мекен-жайы: 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Шоқан Уәлиханов көшесі 42 үй, телефоны (871533) 21362, 21488, электрондық пошта: ro-aiyrta@mail.online.kz.
5. Аталмыш қызметті көрсету нәтижесінде тұтынушы құжаттардың қабылданғаны жөнінде қолхат алады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетіледі:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне, сондай-ақ жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға;
2) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде әскери міндетін орындауға байланысты мүгедектік алған әскери қызметшілерге;
3) әскери міндеттерін орындауға байланысты мүгедектік алған ішкі істер органдарының, ұлттық қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамындағы тұлғаларға;
4) жалпы науқас мүгедектеріне;
5) бала жастан мүгедектерге;
6) мүгедек балаларға.
7. Мемлекеттік қызмет келесі мерзімде көрсетіледі:
1) мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі: өтінішті барлық қажетті құжаттармен бірге алған күннен бастап 10 күн мерзімі ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте максималды күту уақыты 40 минут;
3) құжаттарды алу кезінде кезекте максималды күту уақыты - 20 минут;
8. Аталмыш мемлекеттік қызмет көрсету тегін жүргізіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бұл стандарты «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі ақпараттық стендінде орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет тұтынушыға сенбі мен жексенбіден басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін көрсетіледі, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін, алдын ала жазылусыз.
11. Құжаттарды қабылдау ғимараттың бірінші қабатында орналасқан, ғимаратқа кіретін жол пандуспен жабдықталған, негізгі және апаттық есігі, күту залы, құжаттарды толтыру үлгілері бар ақпараттық стенді бар бөлмеде жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
12.Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін қажетті құжаттар тізбесі:

1) заявление установленного образца;
2) документ, удостоверяющий личность (в подлиннике и копии);
3) документ, подтверждающий место жительства (книга регистрации граждан в подлиннике и копии), выданный Центром обслуживания населения (Центр обслуживания населения Айыртауского района находится по адресу: село Саумалколь, улица Озерная 4, график работы: ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов);
4) регистрационный номер налогоплательщика (РНН), выданный Налоговым органом (Налоговый комитет по Айыртаускому району Северо-Казахстанской области находится по адресу: Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица Матросова 19, телефон (871533) 21583, график работы: ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 15.00 часов);
5) свидетельство о присвоении социального индивидуального кода (СИК), выданное Государственным центром по выплате пенсий и пособий (Государственный центр по выплате пенсий и пособий находится по адресу: Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова, дом 5, телефон (871533) 21863, график работы: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, приемные дни: ежедневно с 9.00 часов до 16.00 часов);
6) пенсионное удостоверение (для лиц пенсионного возраста), выданное Государственным центром по выплате пенсий и пособий (Государственный центр по выплате пенсий и пособий находится по адресу: Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова, 5, телефон (871533) 21863, график работы: ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов;
7) удостоверение, подтверждающее статус инвалида, участника Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним (подлинник и копия), выданное Государственным центром по выплате пенсий и пособий (Государственный центр по выплате пенсий и пособий находится по адресу: Северо-Казахстанская область Айыртауский район, село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова, дом 5, телефон (871533) 21863, график работы: ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, приемные дни: ежедневно с 9.00 часов до 16.00 часов);
8) выписка из справки об инвалидности (копия), выданная медико-социальной экспертной комиссией;
9) выписка из индивидуальной программы реабилитации инвалида (копия), выданная медико - социальной экспертной комиссией.

1) белгіленген үлгідегі өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқасы және көшірмесі);
3) тұрғындарға қызмет көрсету орталығымен берілген тұрғылықты жерін растайтын құжат (азаматтарды тіркеу кітабының түпнұсқасы мен көшірмесі) тұрғындарға қызмет көрсету орталығы мекен-жайы: Саумалкөл селосы, Озерная көшесі 4 үй, жұмыс кестесі сенбі мен жексенбіден басқа күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.);
4) салық органы берген салық төлеушінің тіркеу нөмірі (Салық төлеушінің номері) (Салық комитетінің мекен-жайы: Матросов көшесі 19 үй, телефоны (871533) 21583, жұмыс кестесі: сенбі мен жексенбіден басқа күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.);
5) зейнетақы мен жәрдемақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық берген әлеуметтік жеке код тағайындау туралы куәлік (Зейнетақы төлеу мемлекеттік орталығы мекен-жайы: Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі 5 үй, телефоны (871533) 21863 сенбі мен жексенбіден басқа күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.);
6) зейнетақы мен жәрдемақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық берген зейнетақылық куәлік (зейнетақы жасындағы тұлғалар үшін) (Зейнетақы төлеу мемлекеттік орталығы мекен-жайы: Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі 5 үй, сенбі мен жексенбіден басқа күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.);
7) зейнетақы мен жәрдемақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық берген Ұлы Отан соғысының мүгедегінің, қатысушысының және оларға теңестірілген тұлғалардың мәртебесін растайтын куәлік (түпнұсқа мен көшірме) (Зейнетақы төлеу мемлекеттік орталығы мекен-жайы: Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі 5 үй, сенбі мен жексенбіден басқа күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.);
8) медициналық-әлеуметтік сараптама комиссиясы берген мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі;
9) медициналық-әлеуметтік сараптама комиссиясы берген мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан көшірме.

13. Бланк заявления можно получить в государственном учреждении «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области» по вышеуказанному адресу.
14. Документы, необходимые для получения государственной услуги сдаются главному специалисту отдела социальных программ государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской область», кабинет 1.
15. Потребитель услуги, сдавший все необходимые документы, регистрируется в журнале регистрации заявлений и получает расписку в принятии документов, в которой содержится дата получения государственной услуги.
16. Направление на протезирование выдается потребителю услуги при личном посещении государственного учреждения «Департамент координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области » по адресу: 150008, Северо-Казахстанская область, город Петропавловск улица имени Абая, 64, адрес электронной почты: оbl_dep@mail.online.kz.
17. Основанием для отказа в оформлении документов на предоставление протезно-ортопедической помощи является предоставление неполного пакета документов.
3. Принципы работы
18. Основными принципами работы, которыми руководствуется государственный орган по отношению к потребителю данной услуги являются вежливость, предоставление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге, обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются следующими показателями качества и доступности:
Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области », оказывающего государственные услуги, ежегодно утверждается специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. Информацию о порядке обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц можно получить по адресам:
1) 150100, Северо-Казахстанская область, село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова 42,кабинет 1, Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области», телефон (871533) 21362, 21298
rо_аіyrtа@mаіl.оnlіnе.kz.
Прием посетителей: ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов;
2) 150100, Северо-Казахстанская область, село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова 42, государственное учреждение «Аппарат акима Айыртауского района », телефон/факс (871533 )22648, адрес электронной почты: аіrtау-акіmаt@sко.кz

13. Өтініш бланкін «Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі жоғарыда көрсетілген мекен-жай бойынша алуға болады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін қажетті құжаттар «Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің бас маманына тапсырылады.
15. Барлық қажетті құжаттарды тапсырған қызметті тұтынушы өтініштерді тіркеу журналына тіркеледі және құжаттардың қабылданғаны жөнінде қолхат алады.
16. Қызметті тұтынушыға протездеуге жолдама Петропавловск қаласы Абай к. 64, «Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменте мемлекеттік мекемесіне, электрондық пошта: obl dep @mail.online.kz. тікелей өзі келгенде беріледі.
17. Аталмыш мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынудан бас тартуға құжаттардың толық тізбесінің ұсынылмауы негіз болады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Аталмыш қызмет көрсетуді тұтынушыға қатысты мемлекеттік орган басшылыққа алатын жұмыстың негізгі қағидаттары сыпайылық, көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат ұсыну, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету болып табылады.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелері сапа мен қолжетімділіктің келесі нақты стандарт қосымшасымен сәйкес өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызмет көрсетулердің сапасы мен қол жетімділігінің көрсеткіштерінің мақсаттық маңызы жыл сайын арнайы құрылған жұмыс тобымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Өкілетті лауазымды тұлғаның әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мына мекен-жайлар бойынша алуға болады:
1) 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі 42 үй, «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі, телефоны (871533) 21362, 21488, электрондық пошта: ro-aiyrta@mail.online.kz.
Келушілерді қабылдау: сенбі мен жексенбіден басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі, үзіліс 13.00-ден 14.00-ге сағатқа дейін.
2) 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі 44 үй, «Айыртау ауданы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі, телефоны (871533) 21102, электрондық пошта: airtaу-akimat@ sko.kz.

Прием посетителей: ежедневно, кроме субботы и воскресенья с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов;
3) 150100, Северо-Казахстанская область, город Петропавловск улица имени Абая, 64 государственное учреждение «Департамент координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области», телефон 8 (7152) 462901, телефон/факс (87152) 469073, адрес электронной почты: оbl_dep@mail.online.kz.
Прием посетителей: ежедневно, кроме субботы и воскресенья с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов.
Прием жалоб: ежедневно с 14.00 часов до 18.00 часов.
22. Жалоба подается:
1) на имя начальника государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области », тел (871533) 21362 (приемная), адрес электронной почты: rо_аіyrtа@mаіl.оnlіnе.kz;
2) на имя акима Айыртауского района в кабинет 13 государственного учреждения «Аппарат акима Айыртауского района», телефон/факс (871533) 22648, адрес электронной почты: аіrtау-акіmаt@sко.кz;
3) на имя начальника государственного учреждения «Департамент координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области», тел. 8 (7152) 469073, телефон/факс (87152) 469073, адрес электронной почты: оbl_dep@mail.online.kz.
23. Подтверждением принятия жалобы является регистрация в Журнале обращений физических лиц. Жалоба рассматривается в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года № 221-III «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
О ходе рассмотрения жалобы можно узнать по телефону государственного органа, принявшего жалобу.
6. Контактная информация
24. 150100, Северо-Казахстанская область, село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова, 42, Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области», телефон (871533) 21362, 21298, адрес электронной почты: rо_аіyrtа@mаіl.оnlіnе.kz.
График работы ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, кроме субботы и воскресенья, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов.
График приема начальника отдела: среда, четверг, пятница с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, телефон (871533) 21362, (приемная).
График приема заместителя начальника отдела: понедельник, вторник, четверг с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, телефон (871533)21635.
Приложение к стандарту оказания
государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для предоставления им протезно-
ортопедической помощи»
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение
показателя
Целевое
значение
показателя в последующем году
Текущее
значение
показателя в отчетном
году

Келушілерді қабылдау: сенбі мен жексенбіден басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін көрсетіледі, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.
3) 150108, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавловск қаласы Абай атындағы көшесі 64 үй, «Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті» мемлекеттік мекемесі, телефоны (87152) 465648, телефоны/факс (87152) 469073, электрондық пошта: obl dep @mail.online.kz.
Келушілерді қабылдау: сенбі мен жексенбіден басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін. Шағымдарды қабылдау: күн сайын сағат 14.00-ден 18.00 сағатқа дейін.
22. Шағым беріледі:
1) «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі бастығының атына, телефоны (871533) 21362, 21488, электрондық пошта:ro-aiyrta@mail.online.kz.
2) Айыртау ауданының әкімінің атына, «Айыртау ауданының әкімі аппаратының» мемлекеттік мекемесінің 1 кабинетіне, телефоны (871533) 21102, электрондық пошта: airtaу-akimat@ sko.kz.
3) «Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру жэне әлеуметтік бағдарламалар департаменті» мемлекеттік мекемесі бастығының атына, телефоны (87152) 465648, телефоны/факс (87152) 469073, электрондық пошта: obl dep @mail.online.kz
23. Шағым қабылданудың нақтылығы жеке тұлғалардың өтініші жазылған журналы болып табылады. Шағым Қазақстан Республикасының 2007 жылы 12 қаңтарында қабылданған «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастыру тәртібі» заңына сәйкес. Шағымды қарау барысы туралы шағым қабылдаған мемлекеттік органның телефоны арқылы білуге болады.
6. Байланыс ақпараты
24. 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі 42 үй, «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі, телефоны (871533) 21362, 21488, электрондық пошта: ro-aiyrta@mail.online.kz. Жұмыс кестесі: сенбі мен жексенбіден басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін көрсетіледі, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.
Бөлім бастығының келушілерді қабылдау кестесі: сәрсенбі, бейсенбі, жұма сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін, телефоны (871533) 21362 (қабылдау бөлмесі).
Бөлім бастығының орынбасарының келушілерді қабылдау тәртібі: дүйсенбі, сейсенбі, бейсенбі сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін, телефоны (871533) 21635.
25. «Айыртау ауданы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі, заңды мекен-жайы: 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі, 44, қабылдау бөлмесінің телефоны (871533)21102, 22648 (жалпы бөлім), электронды пошта мекен-жайы: airtaу-akimat@ sko.kz.
Мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына қосымша
«Протездік-ортопедтік көмек ұсыну үшін
мүгедектерге құжаттар ресімдеу»
Кесте. Қолжетімділік және сапа көрсеткіштерінің сипаттамасы
Сапа мен қол жетімділіктің көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің норматив-
тік маңызы
Келесі жылы көрсеткіш-
тің мақсаттық маңызы
Есептік жылы көрсеткіш-
тің ағымдық маңызы

1. Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлосредствами и обязательными гигиеническими средствами - процедура, осуществляемая с целью оказания инвалидам специализированного вида медико-технической помощи по обеспечению техническими средствами для коррекции и компенсации дефектов слуха, зрения, средствами для отправления естественных физиологических нужд и потребностей.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Данная государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года № 39-Ш «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», Правил обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754.
4. Услугу предоставляет государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области», адрес: 100150, Северо-Казахстанская область, село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова, 42, кабинет 1, телефон (871533) 21362, 21298, факс (871533) 21362, адрес электронной почты: rо_аіyrtа@mаіl.оnlіnе.kz.
5. В результате оказания данной услуги потребитель получит расписку в принятии документов.
6. Государственная услуга оказывается следующим категориям граждан:
6.1. Для обеспечения сурдотехническими средствами:
1) участникам, инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны;
2) инвалидам от общего заболевания I, II и III группы;
3) детям инвалидам.
6.2. Для обеспечения тифлотехническими средствами:
1) инвалидам от общего заболевания I и II группы;
2) детям-инвалидам.
6.3. Для обеспечения специальными гигиеническими средствами:
1) инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны;
2) инвалидам от общего заболевания;
3) детям-инвалидам.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) срок оказания услуги с момента подачи заявления со всеми документами: 30 дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов: не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Настоящий стандарт оказания государственной услуги размещен на информационном стенде государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области».

1. Ілеспелі-тифлоқұралдармен және міндетті гигиеналық жабдықтармен оларды қамтамасыз ету үшін мүгедектерге құжаттар ресімдеу - есту, көру ақауларын түзету және өтеу үшін техникалық құралдармен, табиғи қажеттіліктер мен тұтынушылықтарды атқару үшін қамтамасыз ету бойынша медициналық-техникалық көмектің мамандандырылған түрін мүгедектерге көрсету мақсатында жүзеге асырылатын процедура.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: ішінара автоматтандырылған.
3. Аталмыш мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі № 33-III «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Заңының және Мүгедектерді протездік-ортопедтік көмекпен және техникалық көмекші құралдармен қамтамасыз ету Ережесі негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі көрсетеді, мекенжайы: 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі 42 үй, телефоны (871533) 21362, 21488, электрондық пошта: ro-aiyrta@mail.online.kz.
5. Аталмыш қызметті көрсету нәтижесінде тұтынушы құжаттардың қабылданғаны жөнінде қолхат алады.
6. Мемлекеттік қызмет азаматтардың келесі санаттарына көрсетіледі:
6.1. Ілеспетехникалық құралдармен қамтамасыз ету үшін
1) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне, сондай-ақ жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға;
2) жалпы науқас мүгедектеріне I, II және III топтарға;
3) мүгедек балаларға.
6.2. Тифлотехникалық құралдармен қамтамасыз ету үшін:
1) жалпы науқас мүгедектеріне I, II және III топтарға;
2) мүгедек балаларға.
6.3. Арнайы гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне, сондай-ақ жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға;
2) жалпы науқас мүгедектеріне;
3) мүгедек балаларға.
7. Мемлекеттік қызмет келесі мерзімде көрсетіледі:
1) мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі: өтінішті барлық қажетті құжаттармен бірге алған күннен бастап 10 күн мерзімі ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте максималды күту уақыты 40 минут;
3) құжаттарды алу кезінде кезекте максималды күту уақыты - 20 минут;
8. Аталмыш мемлекеттік қызмет көрсету тегін жүргізіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бұл стандарты «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі ақпараттық стендінде орналастырылған.

10. Государственная услуга предоставляется потребителю ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, без предварительной записи.
11. В местах предоставления государственной услуги имеются отдельный кабинет для приема граждан, зал ожидания, стенды с образцами заполнения документов, вход в здание оборудован пандусом.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги:
1. Для обеспечения сурдотехническими средствами:
заявление установленного образца;
документ, удостоверяющий личность (удостоверение личности или паспорт в подлиннике и копии), для детей-инвалидов - свидетельство о рождении ребенка и документ, удостоверяющий личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
документ, подтверждающий место жительства (книга регистрации граждан в подлиннике и копии), выданный Центром обслуживания населения (Центр обслуживания населения находится по адресу: Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица Озерная, 4, график работы: ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов);
пенсионное удостоверение (для лиц пенсионного возраста в подлиннике и копии), выданное Государственным центром по выплате пенсий и пособий (Государственный центр по выплате пенсий и пособий находится по адресу: село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова, 5, телефон (871533) 21863, график работы: ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, приемные дни: ежедневно с 9.00 часов до 16.00 часов);
удостоверение, подтверждающее статус инвалида, участника Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним (подлинник и копия), выданное Государственным центром по выплате пенсий и пособий (Государственный центр по выплате пенсий и пособий находится по адресу: село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова, 5, телефон (871533) 21863, график работы: ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, приемные дни: ежедневно с 9.00 часов до 16.00 часов);
копия выписки из справки об инвалидности, выданной медико-социальной экспертной комиссией (по профилю заболевания);
копия выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида (для участников Великой Отечественной войны - справка Врачебно-консультативной комиссии), выданной медико-социальной экспертной комиссией (по профилю заболевания).

10. Мемлекеттік қызмет тұтынушыға сенбі мен жексенбіден басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін көрсетіледі, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін, алдын ала жазылусыз.
11. Құжаттарды қабылдау ғимараттың бірінші қабатында орналасқан, ғимаратқа кіретін жол пандуспен жабдықталған, негізгі және апаттық есігі, күту залы, құжаттарды толтыру үлгілері бар ақпараттық стенді бар бөлмеде жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1. Ілеспетехникалық құралдармен қамтамасыз ету үшін:
белгіленген үлгідегі өтініш;
жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқасы және көшірмесі), мүгедек балалар үшін баланың туу туралы куәлігі және ата-аналарының біреуінің (қамқоршысының, қорғаншысының) жеке басын куәландыратын құжат;
тұрғындарға қызмет көрсету орталығымен берілген тұрғылықты жерін растайтын құжат (азаматтарды тіркеу кітабының түпнұсқасы мен көшірмесі) (Тұрғындарға қызмет көрсету орталығы мекен-жайы: Саумалкөл селосы, Озерная көшесі 4 үй, жұмыс кестесі сенбі мен жексенбіден басқа күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.);
зейнетақы мен жәрдемақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық берген зейнетақылық куәлік (зейнетақы жасындағы тұлғалар үшін) (Зейнетақы мен жәрдемақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық мекен-жайы: Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі 5 үй, сенбі мен жексенбіден басқа күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.).
зейнетақы мен жәрдемақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық берген Ұлы Отан соғысы мүгедегінің, қатысушысының және оларға теңестірілген тұлғалардың мәртебесін растайтын куәлік (түпнұсқа мен көшірме)
(Зейнетақы мен жәрдемақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық мекен-жайы: Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі 5 үй, сенбі мен жексенбіден басқа күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.);
медициналық-әлеуметтік сараптама комиссиясы берген мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі (аурудың бейіні бойынша);
медициналық-әлеуметтік сараптама комиссиясы берген мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан (Ұлы Отан соғысына қатысушылар үшін -Дәрігерлік-кеңестік комиссия анықтамасы) көшірме (аурудың бейіні бойынша);

2. Для обеспечения тифлотехническими средствами:
заявление установленного образца;
документ, удостоверяющий личность (удостоверение личности или паспорт в подлиннике и копии), для детей-инвалидов - свидетельство о рождении ребенка и документ, удостоверяющий личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
документ, подтверждающий место жительства (книга регистрации граждан в подлиннике и копии), выданный Центром обслуживания населения (Центр обслуживания населения находится по адресу: село Саумалколь улица Озерная, 4, график работы: ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов);
удостоверение, подтверждающее статус инвалида, участника Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним (подлинник и копия), выданное Государственным центром по выплате пенсий и пособий (Государственный центр по выплате пенсий и пособий находится по адресу: село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова, 5, телефон (871533) 21863, график работы: ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, приемные дни: ежедневно с 9.00 часов до 16.00 часов);
копия выписки из справки об инвалидности, выданной медико-социальной экспертной комиссией (по профилю заболевания);
копия выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида (для участников Великой Отечественной войны - справка Врачебно-консультативной комиссии), выданной медико-социальной экспертной комиссией (по профилю заболевания).
3. Для обеспечения специальными гигиеническими средствами:
заявление установленного образца;
документ, удостоверяющий личность (удостоверение личности или паспорт в подлиннике и копии), для детей-инвалидов - свидетельство о рождении ребенка и документ, удостоверяющий личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
документ, подтверждающий место жительства (книга регистрации граждан в подлиннике и копии), выданный Центром обслуживания населения (Центр обслуживания населения находится по адресу: улица Озерная, 4, график работы: ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов);
копия выписки из справки об инвалидности, выданной медико-социальной экспертной комиссией (по профилю заболевания);
копия выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида (для участников Великой Отечественной войны - справка Врачебно-консультативная комиссия), выданной медико-социальной экспертной комиссией (по профилю заболевания).
13. Бланк заявления можно получить в государственном учреждении «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области» по вышеуказанному адресу.

2. Тифлотехникалық құралдармен қамтамасыз ету үшін:
белгіленген үлгідегі өтініш;
жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқасы және көшірмесі), мүгедек балалар үшін баланың туу туралы куәлігі және ата-аналарының біреуінің (қамқоршысының, қорғаншысының) жеке басын куәландыратын құжат;
тұрғындарға қызмет көрсету орталығымен берілген тұрғылықты жерін растайтын құжат (азаматтарды тіркеу кітабының түпнұсқасы мен көшірмесі) (Тұрғындарға қызмет көрсету орталығы мекен-жайы: Саумалкөл селосы, Озерная көшесі 4 үй, жұмыс кестесі сенбі мен жексенбіден басқа күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.);
зейнетақы мен жәрдемақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық берген Ұлы Отан соғысы мүгедегінің, қатысушысының және оларға теңестірілген тұлғалардың мәртебесін растайтын куәлік (түпнұсқа мен көшірме) (Зейнетақы мен жәрдемақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық мекен-жайы: Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі 5 үй, сенбі мен жексенбіден басқа күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.);
медициналық-әлеуметтік сараптама комиссиясы берген мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі (аурудың бейіні бойынша);
медициналық-әлеуметтік сараптама комиссиясы берген мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан (Ұлы Отан соғысына қатысушылар үшін -Дәрігерлік-кеңестік комиссия анықтамасы) көшірме (аурудың бейіні бойынша).
3. Арнайы гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін:
белгіленген үлгідегі өтініш;
жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқасы және көшірмесі), мүгедек балалар үшін баланың туу туралы куәлігі және ата-аналарының біреуінің (қамқоршысының, қорғаншысының) жеке басын куәландыратын құжат;
тұрғындарға қызмет корсету орталығымен берілген тұрғылықты жерін растайтын құжат (азаматтарды тіркеу кітабының түпнұсқасы мен көшірмесі) (Тұрғындарға қызмет корсету орталығы мекен-жайы: Саумалкөл селосы, Озерная көшесі 4 үй, жұмыс кестесі сенбі мен жексенбіден басқа күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.);
медициналық-әлеуметтік сараптама комиссиясы берген мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі (аурудың бейіні бойынша);
медициналық-әлеуметтік сараптама комиссиясы берген мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан (Ұлы Отан соғысына қатысушылар үшін -Дәрігерлік-кеңестік комиссия анықтамасы) көшірме (аурудың бейіні бойынша).
13. Өтініш бланкін «Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі жоғарыда көрсетілген мекен-жай бойынша алуға болады.

14. Документы, необходимые для получения государственной услуги сдаются в государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области», кабинет 1, главному специалисту отдела по работе с ветеранами.
15. Потребитель услуги, сдавший все необходимые документы регистрируется в журнале учета и получает расписку в принятии документов, в которой содержится дата получения потребителем услуги.
16. Направление на получение сурдо-тифлосредств и обязательных гигиенических средств выдается при личном посещении медико-социальной экспертной комиссии (МСЭК) по профилю заболевания.
17. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит предоставление потребителем неполного пакета документов.
3. Принципы работы
18. Основными принципами работы, которыми руководствуется государственный орган по отношению к потребителю данной услуги являются вежливость, исчерпывающая информация об оказываемой государственной услуге, обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, оказывающего государственную услугу, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Информацию о порядке обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц можно получить по адресам:
1) 100150, Северо-Казахстанская область, село Саумалколь улица имени Шокана Уалиханова,42, кабинет 1, Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области», телефон (871533) 21362, 21298, адрес электронной почты: rо_аіyrtа@mаіl.оnlіnе.kz.
Прием посетителей: ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов;
2) 100150, Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова, 44,кабинет 13, Государственное учреждение «Аппарат акима Айыртауского района», телефон/факс (871533) 22648, адрес электронной почты: аіrtау-акіmаt@sко.кz.
Прием посетителей: ежедневно, кроме субботы и воскресенья с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов)
3) 150008, Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Абая, 64, Государственное учреждение «Департамент координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области», телефон (7152)469073, телефон факс (87152) 469073, адрес электронной почты: оbl_dep@mail.online.kz.

14. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін қажетті құжаттар «Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі ардагерлермен жұмыс бөлімінің бас маманына тапсырылады.
15. Барлық қажетті құжаттарды тапсырған қызметті тұтынушы өтініштерді тіркеу журналына тіркеледі және құжаттардың қабылданғаны жөнінде қолхат алады.
16. Ілеспетифлоқұралдарды және міндетті гигиеналық құралдарды алуға жолдама аурудың бейіні бойынша медициналық-әлеуметтік сараптама комиссиясына тікелей өзі келгенде беріледі.
17. Аталмыш мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынудан бас тартуға құжаттардың толық тізбесінің ұсынылмауы негіз болады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Аталмыш қызмет көрсетуді тұтынушыға қатысты мемлекеттік орган басшылыққа алатын жұмыстың негізгі қағидаттары сыпайылық, көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат ұсыну, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету болып табылады.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелері сапа мен қолжетімділіктің келесі көрсеткіштерімен нақты стандартқосымшасымен сәйкес өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызмет көрсетулердің сапасы мен қолжетімділігінің көрсеткіштерінің мақсаттық маңызы жыл сайын арнайы құрылған жұмыс тобымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Өкілетті лауазымды тұлғаның әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мына мекен-жайлар бойынша алуға болады:
1) 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі 42 үй, «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі, телефоны (871533) 21362, 21488, электрондық пошта: ro-aiyrta@mail.online.kz.
Келушілерді қабылдау: сенбі мен жексенбіден басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін көрсетіледі, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.
2) 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Шоқан Уәлиханов көшесі 44 үй, «Айыртау ауданы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі, телефоны (871533) 21102, электрондық пошта: airtaу-akimat@ sko.kz.
Келушілерді қабылдау: сенбі мен жексенбіден басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін көрсетіледі, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.
3) 150108, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавловск қаласы Абай көшесі 64 үй, «Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті» мемлекеттік мекемесі, телефоны (87152) 465648, телефоны/факс (87152) 469073, электрондық пошта: obl dep @mail.online.kz.

Прием посетителей: ежедневно, кроме субботы и воскресенья с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов. Прием жалоб: ежедневно с 14.00 часов до 18.00 часов.
22. Жалоба подается:
1) на имя начальника государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области», 100150, Северо-Казахстанская область, село Саумалколь улица имени Шокана Уалиханова, 42, кабинет 1, Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области», телефон (871533) 21362, 21298, адрес электронной почты: rо_аіyrtа@mаіl.оnlіnе.kz.
2) на имя акима Айыртауского района в кабинет 13 государственного учреждения «Аппарат акима Айыртуского района», 100150, Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова, 44, кабинет 13, Государственное учреждение «Аппарат акима Айыртауского района», телефон/факс (871533) 22648, адрес электронной почты: аіrtау-акіmаt@sко.кz
3) на имя начальника государственного учреждения «Департамент координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области», 150008, Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Абая, 64, Государственное учреждение «Департамент координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области», телефон (7152)469073, телефон/факс (87152) 469073, адрес электронной почты: оbl_dep@mail.online.kz.
23. Подтверждением принятия жалобы является регистрация в Журнале обращений физических лиц. Жалоба рассматривается в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года № 221-III «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц». О ходе рассмотрения жалобы можно узнать по телефону государственного органа, принявшего жалобу.
6. Контактная информация
24. 150100, Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова, 42, Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области» телефон (871533) 21362, 21298, адрес электронной почты: rо_аіyrtа@mаіl.оnlіnе.kz.
График работы ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, кроме субботы и воскресенья, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов.
График приема начальника отдела: среда, четверг, пятница с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, телефон (871533)21362, (приемная). График приема заместителя начальника отдела: понедельник, вторник, четверг с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, телефон (871533) 21635.
Приложение к стандарту оказания
государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для обеспечения их сурдо-тифлосредствами
и обязательными гигиеническими средствами»
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение
показателя
Целевое
значение
показателя в последующем году
Текущее
значение
показателя в отчетном
году

Келушілерді қабылдау: сенбі мен жексенбіден басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін көрсетіледі, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін. Шағымдарды қабылдау: күн сайын сағат 14.00-ден 18.00сағатқа дейін.
22. Шағым беріледі:
1) «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі бастығының атына, телефоны (871533) 21362, 21488, электрондық пошта: ro-aiyrta@mail.online.kz.
2) Айыртау ауданының әкімінің атына, «Айыртау ауданының әкімі аппаратының» мемлекеттік мекемесінің 1 кабинетіне, телефоны (871533) 21102, электрондық пошта: airtaу-akimat@ sko.kz.
3) «Солтүстік Қазақстан облысының жүмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті» мемлекеттік мекемесі бастығының атына, телефоны (87152) 465648, телефон/факс (87152) 469073, электрондық пошта: obl dep @mail.online.kz
23. Шағым қабылданудың нақтылығы жеке тұлғалардың өтініші жазылған журналы болып табылады. Шағым Қазақстан Республикасының 2007 жылы 12 қаңтарында қабылданған «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастыру тәртібі» заңына сәйкес. Шағымды қарау барысы туралы шағым қабылдаған мемлекеттік органның телефоны арқылы білуге болады.
6. Байланыс ақпараты
24. 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Шоқан Уәлиханов көшесі 42, «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі, телефоны (871533) 21362, 21488, электрондық пошта: ro-aiyrta@mail.online.kz. Жұмыс кестесі: сенбі мен жексенбіден басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін көрсетіледі, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.
Бөлім бастығының келушілерді қабылдау кестесі: сәрсенбі, бейсенбі, жұма сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін. телефоны (871533) 21362 (қабылдау бөлмесі).
Бөлім бастығының орынбасарының келушілерді қабылдау тәртібі: дүйсенбі, сейсенбі, бейсенбі сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін телефоны (871533) 21635.
25. «Айыртау ауданы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі, заңды мекен-жайы: 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі, 44, қабылдау бөлмесінің телефоны (871533)21102, 22648 (жалпы бөлім), электронды пошта мекен-жайы: airtaу-akimat@ sko.kz.
Мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына қосымша
«Ілеспелі-тифлоқұралдармен және
міндетті гигиеналық жабдықтармен оларды
қамтамасыз ету үшін мүгедектерге құжаттар
ресімдеу»
Кесте. Қолжетімділік және сапа көрсеткіштерінің сипаттамасы
Сапа мен қол жетімділіктің көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің норматив-
тік маңызы
Келесі жылы көрсеткіш-
тің мақсаттық маңызы
Есептік жылы көрсеткіш-
тің ағымдық маңызы