Об утверждении стандарта оказания государственной услуги по выдаче справок о наличии подсобного хозяйства
Постановление акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 3 июня 2008 года N 214. Зарегистрировано Управлением юстиции Жамбылского района Северо-Казахстанской области 4 июля 2008 года N 13-7-89. Утратило силу - постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 2 ноября 2009 года N 264
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 02.11.2009 N 264
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», пунктом 2постановления Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 558 «Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги», акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги «Выдача справок о наличии подсобного хозяйства».
2. Акимам сельских округов организовать изучение настоящего постановления сотрудниками аппарата и обеспечить его неукоснительное исполнение.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима района.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                Н. Бибулаев
Утверждено
постановлением акимата района
от 3 июня 2008 года № 214
Стандарт оказания государственной услуги «Выдача справок о наличии подсобного хозяйства»
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по выдаче справок о наличии подсобного хозяйства (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 7 мая 1997 года «О государственной статистике».
4. Государственная услуга оказываетcя государственными учреждениями «Аппараты акимов сельских округов», по месту жительства физических лиц согласно приложения 1 к настоящему стандарту.
5. Результат оказания государственной услуги - выдача справок о наличии подсобного хозяйства.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, подачи электронного запроса для получения государственной услуги - в течение 30 минут;

Қосалқы шаруашылығының барлығы туралы анықтама беру бойынша мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту жөнінде
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық әкімдігінің 2008 жылғы 3 маусымдағы N 214 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Жамбыл ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 4 шілдеде N 13-7-89 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 2 қарашадағы N 264 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық әкімдігінің 2009.11.02 N 264 Қаулысымен
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 2000 жылғы 27 қарашадағы 9-1-бабының, «Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558 қаулысының 2-тармағына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қосалқы шаруашылығының барлығы туралы анықтама беру» бойынша мемлекеттік қызмет көрсетудің қоса беріліп отырған үлгі стандарты бекітілсін.
2. Селолық округтердің әкімдеріне осы қаулыны аппараттың қызметкерлерінің оқып білуін ұйымдастырсын және міндетті түрде орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуы бақылау аудан әкімінің аппарат жетекшісіне жүктелсін.
4. Осы қаулы бірінші ресми жарияланған күннен он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енеді.
Аудан әкімі                                   Н. Биболаев
Жамбыл ауданы әкімдігінің
2008 жылғы 3 маусымдағы № 214
қаулысымен бекітілді
«Қосалқы шаруашылығының барлығы туралы анықтама беру» бойынша мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі Стандарты
1. Жалпы ереже
1. Бұл үлгі стандарты қосалқы шаруашылығы барлығы туралы анықтама беру бойынша мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін анықтайды (ілгеріде – мемлекеттік қызмет)
2. Мемлекеттік қызметтің нысаны – жарым-жартылай автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 7 мамырдағы Заңының 9-1 бабының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет осы стандарттың 1 қосымшасына сәйкес, жеке тұлғалардың мекен-жайы бойынша «Селолық округтердің әкім аппараттары» Мемлекеттік мекемелерімен көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі - қосалқы шаруашылығы барлығы туралы анықтаманы беру.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі (ілгеріде - тұтынушы).
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін электрондық сауал берген, тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері – 30 минут ішінде;

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов, формирования электронного запроса – 20-30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - 10-15 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги размещена на веб-сайте акима района: www.zhb.sko.kz, информационных стендах аппаратов акимов сельских округов, а также в официальных источниках информаций.
10. Государственная услуга предоставляется пять дней в неделю с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 местного времени. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Для оказания государственной услуги созданы следующие условия: зал ожидания (столы, стулья), отвечающий санитарно-гигиеническим и противопожарным требованиям, образцы для заполнения заявлений, бланков, указатели.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы:
1) удостоверение личности гражданина Республики Казахстан (паспорт);
2) заявление установленного образца, выдается аппаратом.
13. Формы заявлений для получения государственной услуги выдаются сотрудниками аппарата акима сельского округа, по месту жительства потребителя.
14. Заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются специалистам аппарата акима сельского округа, по адресам указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
15. После сдачи всех необходимых документов потребитель получает талон, подтверждающий предоставление документов, в котором содержится дата получения потребителем государственной услуги, либо ожидает в течений 30 минут для получения справки о наличии подсобного хозяйства.
16. Доставка результатов оказания государственной услуги осуществляется при личном посещении. Конечный результат оказания услуги выдается при личном посещении специалистами аппарата акима сельского округа по адресам указанным в приложении 1 настоящего стандарта.
17. В оказании государственной услуги может быть отказано в случае непредставления заявителем необходимых документов.
3. Принципы работы
18. Деятельность сотрудников аппарата акима сельского округа основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести государственного служащего и осуществляется на принципах вежливости, ответственности и профессионализма, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.

2) қажетті құжаттарды тапсырған кезден электрондық сауалды қалыптастыруға кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт – 20-30 минут;
3) құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 10-15 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету туралы тәртібі туралы толық ақпарат аудан әкімінің www.zҺb.sko.kz веб-сайтында, селолық округтердің әкім аппараттарындағы ақпараттық стендтарда, сонымен қатар ресми ақпарат көздерінде жарияланады.
10. Мемлекеттік қызмет аптасына бес рет, дүйсенбіден жұмаға дейін, жергілікті уақыт бойынша сағат 9.00-дан 18.00-ге дейін ұсынылады, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін. Қабылдау кезек тәртібімен жүзеге асырылады, алдын ала жазымайды және жедел қызмет көрсетілмейді.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін келесі жағдайлар жасалған:
санитарлық-гигиеналық және өртке қарсы талаптарға жауап беретін күту залдары (столдар, орындықтар), өтініштерді, бланкілерді толтыру үлгілері бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін келесі құжаттарды ұсынады:
1) Қазақстан Республикасы азаматының жеке басының куәлігі (төлқұжат) өтініш берушінің жеке басын куаландыратын құжатын;
2) аппаратпен берілген белгіленген үлгідегі өтініш.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініштің нысаны тұтынушының мекен-жайы бойынша селолық округі әкімі аппаратының қызметкерлерімен беріледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш және басқа да құжаттар селолық округі әкім аппаратының қызметкерлерімен осы стандарттың 1 қосымшасында көрсетілген мекен-жай бойынша тапсырылады.
15. Қажетті барлық құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға ұсынған құжаттарын растайтын талон алады, онда мемлекеттік қызметті алған күні көрсетілген немесе қосалқы шаруашылығының барлығы туралы анықтаманы алу үшін 30 минут бойына тосады.
16. Мемлекеттік қызметті алу нәтижесі жеке келуімен жүзеге асырылады. Қызмет көрсетудің соңғы нәтижесі селолық округі әкім аппараты мамандарының осы стандарттың 1 қосымшасында көрсетілген мекен-жайы бойынша беріледі.
17. Мемлекеттік қызмет өтініш иесінің қажетті құжаттарын ұсынбаған жағдайда қабыл алынбайды.
3. Жұмыс принциптері
18. Селолық округі әкім аппараты қызметкерлерінің қызметі адамның конституциялық құқығын, мемлекеттік міндетін орындау заңдылығын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметшілерінің Ар-намыс Кодексін сақтағанда және сыпайылық, жан-жақты толық ақпаратты ұсыну, оның сақталуын қамтамасыз ету, қорғау және құпиялылық принциптерінде жүзеге асады.

4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности согласно приложению к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги, по которым оценивается работа Отдела, ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. Порядок обжалования действия (бездействия) и оказание содействия в подготовке жалобы разъясняются специалистам аппарата акима сельского округа, по адресам указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
22. Жалоба на специалистов аппарата акима сельского округа подается на имя акима сельского округа по адресам указанным в приложении 1 настоящего стандарта.
Жалоба на действия (бездействия) акима сельского округа подается на имя акима Жамбылского района в государственное учреждение «Аппарат акима Жамбылского района», по адресу: Северо-Казахстанская область, Жамбылский район, село Пресновка, улица Дружбы 10, телефон 2-12-32, 2-12-33, e-mail: zhambil-akimat@sko.kz.
23. Документом, подтверждающим принятие жалобы, является талон о принятии заявления, зарегистрированный в журнале регистрации, в котором указываются время и место получения жалобы. О ходе рассмотрения жалобы можно узнать по телефонам, указанным в приложении 1 настоящего стандарта.
6. Контактная информация
24. Акимы сельских округов: приемные дни - вторник, среда, четверг с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00, прием осуществляется по адресам указанным в приложении 1 настоящего стандарта.
25. Другая полезная информация для потребителя размещена на сайте района www.zhb.sko.kz.
Приложение 1
к стандарту оказания государственной услуги
«Выдача справок о наличии подсобного хозяйства»
п/п
Наименование
государственного
органа
Полный
юридический адрес
Контактный
телефон,
1
2
3
4
1.
Государственное
учреждение
«Аппарат акима
Архангельского
сельского
округа»
индекс 150601
Северо-Казахстанская
область Жамбылский
район село
Архангелка.
3-45-38
2.
Государственное
учреждение
«Аппарат акима
Баянаульского
сельского округа»
индекс 150602
Северо-Казахстанская
область Жамбылский
район село Баян.
3-54-28
3.
Государственное
учреждение
«Аппарат акима
Благовещенского
сельского округа»
индекс 150603
Северо-Казахстанская
область Жамбылский
район село
Благовещенка улица
Мира 1.
3-12-33
4.
Государственное
учреждение
«Аппарат акима
Жамбылского
сельского округа»
индекс 150606
Северо-Казахстанская
область Жамбылский
район село Жамбыл.
3-18-21
5.
Государственное
учреждение
«Аппарат акима
Железенского
сельского округа»
индекс 150608
Северо-Казахстанская
область Жамбылский
район село Железное.

4. Жұмыс нәтижелері
19. Осы мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижелері осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген сапалылық пен қол жеткізушілік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мақсатты маңыздылығымен және мемлекеттік қызметтің қол жетімділігімен бағаланатын Бөлімнің жұмысы жыл сайын арнайы құрылған жұмыс тобымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Әрекетке шағымдану (әрекетсіздікке) тәртібіне және шағым дайындауға көмек көрсету осы стандарттың 1 қосымшасында көрсетілген мекен жай бойынша селолық округі әкім аппаратының мамандары түсіндіреді.
22. Селолық округі әкім аппаратының мамандарына шағым селолық округі әкімінің атына осы стандарттың 1 қосымшасында көрсетілген мекен-жай бойынша ұсынылады.
Селолық округтің әкіміне шағым Жамбыл ауданы әкімінің атына «Жамбыл ауданының әкім аппараты» Мемлекеттік мекемесіне ұсынылады, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресновка селосы Дружба көшесі 10, телефон 2-12-32, 2-12-33, е-maiI: zhambil-akimat@sko.kz
23. Шағымның қабылданғанын растайтын құжат жазылған шағымға жауап алатын орны мен мерзімі көрсетілген, тіркеу журналында тіркелген қабылданған өтініш туралы талон болып табылады. Шағымның қарастырылу барысы туралы осы стандарттың 1 қосымшасында көрсетілген телефондары арқылы білуге болады.
6. Байланыс ақпараты
24. Селолық округтердің әкімдері: қабылдау күндері - сейсенбі, сәрсенбі, бейсенбі сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін үзіліс, осы стандарттың 1 қосымшасында көрсетілген мекен-жай бойынша жүзеге асырылады.
25. Тұтынушыға басқа да пайдалы ақпараттар ауданның www.zҺb.sko.kz сайтында орналасқан.
«Қосалқы шаруашылығының барлығы туралы
анықтама беру» бойынша мемлекеттік
қызметтің стандартына 1-қосымша
р/№
Мемлекеттік органның атауы
Заңды толық мекен-жайы
Байланыс телефоны
1
2
3
4
1.
«Архангелка селолық
округі әкімінің
аппараты»
Мемлекеттік мекемесі
Индекс 150601
Солтүстік Қазақстан
облысы Жамбыл ауданы
Архангелка селосы
3-45-38
2.
«Баянауыл селолық
округі әкімінің
аппараты»
Мемлекеттік мекемесі
Индекс 150602
Солтүстік Қазақстан
облысы Жамбыл ауданы
Баян селосы
3-54-28
3.
«Благовещенка
селолық округі
әкімінің аппараты»
Мемлекеттік мекемесі
Индекс 150603
Солтүстік Қазақстан
облысы Жамбыл ауданы
Благовещенка селосы
Мир көшесі 1
3-12-33
4.
«Жамбыл селолық
округі әкімінің
аппараты»
Мемлекеттік мекемесі
Индекс 150606
Солтүстік Қазақстан
облысы Жамбыл ауданы
Жамбыл селосы
3-18-21
5.
«Железный селолық
округі әкімінің
аппараты»
Мемлекеттік мекемесі
Индекс 150608
Солтүстік Қазақстан
облысы Жамбыл ауданы
Железное селосы