О районном бюджете на 2009 год
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2008 года N 11/2. Зарегистрировано Управлением юстиции района Шал акына Северо-Казахстанской области 22 января 2009 года N 13-14-69. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 25 августа 2015 года N 15.2.02-04/188)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 25.08.2015 N 15.2.02-04/188).
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 и со статьей 240 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан
"О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года № 148-11 районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 1267907 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 176046 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1405 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15611 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 1074845 тысяч тенге;
2) затраты - 1271541,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 200 тысяч тенге, в том числе:
поступления от продажи финансовых активов государства – 200 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 3834,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Маслихата района Шал акына от 31.03.2009 N 13/2; от 28.04.2009 N 14/1; от 27.07.2009 N 17/3; от 26.10.2009 N 18/3; от 26.11.2009 N 19/1 (вводится в действие с 01.01.2009).
2. Установить, что доходы местного бюджета на 2009 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
социального налога, за исключением сумм, зачисляемых в областной бюджет;
налога на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налога на имущество физических лиц;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
акцизов, кроме акцизов, поступающих в республиканский бюджет;
плата за пользование земельными участками;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
прочих налоговых поступлений в местный бюджет;
государственной пошлины, кроме государственной пошлины, поступающей в республиканский бюджет.

2009 жылға арналған аудан бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудандық мәслихатының 2008 жылғы 25 желтоқсандағы N 11/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Шал ақын ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 2 қаңтарда N 13-14-69 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихаты аппаратының 2015 жылғы 25 тамыздағы N 15.2.02-04/188 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихаты аппаратының 25.08.2015 N 15.2.02-04/188 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік кодексінің 240-бабына және 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-11 Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес аудан әкімдігі ШЕШТІ:
1. 1-қосымшаға сәйкес келесі көлемде 2009 жылға арналған бюджет бекітілсін:
1) кірістер - 1267907 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 176046 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 1405 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 15611 мың
теңге;
трансферттердің түсімдері – 1074845мың теңге;
2) шығыстар – 1271541,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 200 мың
теңге, соның ішінде:
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 200 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3834,3;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Шал ақын ауданы мәслихатының 31.03.2009 N 13/2; 28.04.2009 N 14/1; 27.07.2009 N 17/3; 26.10.2009 N 18/3; 26.11.2009 N 19/1 Шешімдерімен (01.01.2009 іске енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес 2009 жылға арналған жергілікті бюджеттің кірістері келесі салықтық
түсімдер есебінен қалыптасатыны бекітілсін.
облыстық бюджетте алынған соманы қоспағанда әлеуметтік салық;
заңды тұлғаның және жеке кәсіпкерліктің мүлігіне салық;
жеке тұлға мүлігіне салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салық;
республикалық бюджетке түсетін акциздер, акциздерден басқа;
жер телімдерін пайдалануға төлем;
кәсіпкерлік және кәсіптік қызметті жүргізуге жиын;
жергілікті бюджетке түсетін басқа да салықтар;
республикалық бюджетке түсетін мемлекеттік баж салығынан басқа мемлекеттік баж салығы.

3. Установить, что доходы местного бюджета на 2009 год формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
поступлений части чистого дохода коммунальных государственных предприятий;
доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности;
прочих неналоговых поступлений в бюджет.
4. Установить, что доходы местного бюджета на 2009 год формируются за счет поступлений от продажи основного капитала.
5. Установить бюджетные субвенции района на 2009 год в сумме 881417 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2009 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов, согласно приложению 2.
7. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2009 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 3.
8. Утвердить бюджетные программы города Сергеевки и сельских округов на 2009 год, согласно приложению 4.
9. Учесть распределение сумм целевых трансфертов из республиканского бюджета на развитие бюджета района на реализацию инвестиционных проектов в сумме 0 тысяч тенге, по программе водообеспечения, согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм в бюджете района определяется постановлением акимата района о реализации решения маслихата о районном бюджете на 2009 год.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением Маслихата района Шал акына от 28.04.2009 г. N 14/1 (вводится в действие с 01.01.2009).
9-1. Утвердить распределение сумм целевых трансфертов из республиканского бюджета бюджету района на обеспечение занятости в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров (Дорожная карта) в сумме 59125 тысяч тенге согласно приложению 6:
1) на капитальный и текущий ремонт школ, домов культуры в сумме
образованию - 18305 тысяч тенге;
культуре – 10000 тысяч тенге;
2) на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов - 17700 тысяч тенге;
3) на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики - 13120 тысяч тенге в том числе:
на расширение программ молодежной практики – 6220 тысяч тенге;
на создание социальных рабочих мест - 6900 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 дополнен пунктом 9-1 решением Маслихата района Шал акына от 28.04.2009 г. N 14/1 (вводится в действие с 01.01.2009).
10. Учесть в районном бюджете на 2009 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета согласно приложению 5 в следующих размерах:

3. 2009 жылға арналған жергілікті бюджеттің кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптасатыны бекітілсін.
коммуналдық мемлекеттік кәсіпорынның таза кіріс бөлігінің
түсуі;
коммуналдық меншікте орналасқан жалға алынған мүліктен кірістер;
бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. 2009 жылға арналған жергілікті бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін есебінен қалыптасатыны бекітілсін.
5. 2009 жылға арналған ауданның бюджеттік субвенциясы 881417
мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2-қосымшаға сәйкес 2009 жылға арналған аудан бюджетінің дамуы бюджеттік бағдарламалар тізімі бюджеттік инвестициялық жобаның дамуына бағытталған бюджеттік бағдарламаларды бөлумен бекітілсін.
7. 3-қосымшаға сәйкес 2009 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау үрдісінде жергілікті бюджеттік бағдарламалар қысқартуға жатпайтыны бекітілсін.
8. 4-қосымшаға сәйкес Сергеевка қаласының және селолық округтердің 2008 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары бекітілсін.
9. 5-қосымшаға сәйкес, сумен қамту бағдарламасы бойынша, 0 мың теңге сомасында инвестициялық жобаны жүзеге асыруға аудан бюджетін дамытуға арналған республикалық бюджеттен мақсатты трансферттердің 2009 жылға арналған аудандық бюджеті ескерілсін.
Аудан бюджетінде көрсетілген сомаларды орналастыру 2009 жылға арналған аудан бюджеті туралы мәслихат шешімін жүзеге асыру туралы аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - Шал ақын ауданы мәслихатының 28.04.2009 N 14/1 Шешімімен (01.01.2009 іске енгізіледі).
9-1. 6 қосымшаға сәйкес 59125 мың теңге сомасында аумақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын (Жол картасы) жүзеге асыру шеңберінде жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге республикалық бюджеттен аудан бюджетіне мақсатты трансферттер сомасын бөлу бекітілсін:
1) мектеп, мәдениет үйлерін күрделі және ағымды жөндеуге
білім беруге – 18305 мың теңге;
мәдениетке – 10000 мың теңге сомасында;
2) аудандық маңызы бар автокөлік жолдарын, қала және елді мекен көшелерін жөндеу және ұстауға – 17700 мың теңге;
3) әлеуметтік жұмыс орындары және жастар тәжірибесі бағдарламаларын кеңейтуге – 13120 мың теңге, соның ішінде:
жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге – 6220 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындарын құруға – 6900 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ 9-1-тармақпен толықтырылды - Шал ақын ауданы мәслихатының 28.04.2009 N 14/1 Шешімімен (01.01.2009 іске енгізіледі).
10. 5-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен бөлінетін
мақсатты ағымдағы трансферттер 21009 жылға арналған аудан бюджетінде, келесі көлемде есепке алынсын:

1) на содержание вновь вводимых объектов образования в сумме 19545 тысяч тенге;
2) на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума в сумме 14730 тысяч тенге;
3) на развитие сельского хозяйства в сумме 4635 тысяч тенге, в том числе: для реализации мер по социальной поддержке специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
4) на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 39363 тысяч тенге, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 16387 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 16623 тысяч тенге;
на внедрение новых технологий обучения в государственной системе образования - 6353 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм в бюджете района определяется постановлением акимата района о реализации решения маслихата о районном бюджете на 2009 год.
11. Предусмотреть распределение сумм целевых трансфертов из областного бюджета бюджету района в сумме 57598 тысяч тенге, согласно приложению 6.
Распределение указанных сумм в бюджете района определяется постановлением акимата района о реализации решения маслихата о районном бюджете на 2009 год.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением Маслихата района Шал акына от 28.04.2009 г. N 14/1 (вводится в действие с 01.01.2009).
11-1. Утвердить распределение сумм целевых трансфертов из областного бюджета в бюджет района на обеспечение занятости в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров (Дорожная карта) в сумме 45926 тысяч тенге согласно приложению 5:
1) на капитальный и текущий ремонт школ, дома культуры в сумме 11238 тысяч тенге, в том числе по:
образованию – 7477 тысяч тенге;
культуре – 3761 тысяч тенге;
2) на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов – 21500 тысяч тенге;
3) на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 13188 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 дополнен пунктом 11-1 решением Маслихата района Шал акына от 28.04.2009 г. N 14/1 (вводится в действие с 01.01.2009).
12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2009 год в сумме 3088 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решением Маслихата района Шал акына от 28.04.2009 г. N 14/1 (вводится в действие с 01.01.2009).

1) 19545 мың теңге сомасына қайта енгізілген білім беру нысандарын ұстауға;
3) 14730 мың теңге сомасында күнкөріс шегі көлемінің өсуіне байланысты 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы жәрдемақы және мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
4) 4635 мың теңге сомасына ауыл шаруашылығын дамытуға, соның ішінде ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын
әлеуметтік қолдау бойынша шараларды жүзеге асыру үшін;
5) 39363 мың теңге сомасында 2005-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында білім беруді дамыту Мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыруға, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде биология, химия, физика кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға – 16387 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде мультимедиалық және лингафондық кабинеттер ашуға – 16623 мың теңге;
білім беру мемлекеттік жүйесінде жаңа оқу технологиясын енгізуге - 6353 мың теңге.
Аудан бюджетінде көрсетілген сомаларды орналастыру 2009 жылға арналған аудан бюджеті туралы мәслихат шешімін жүзеге асыру туралы аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
11. 6 қосымшаға сәйкес 57598 мың теңге сомасында облыс бюджетінен аудан бюджетіне мақсатты трансферттердің бөлінген сомасы есепке алынсын.
Аудан бюджетінде көрсетілген сомаларды орналастыру 2009 жылға арналған аудан бюджеті туралы мәслихат шешімін жүзеге асыру туралы аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - Шал ақын ауданы мәслихатының 28.04.2009 N 14/1 Шешімімен (01.01.2009 іске енгізіледі).
11-1. 5 қосымшаға сәйкес 45926 мың теңге сомасында аумақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын (Жол картасы) жүзеге асыру шеңберінде жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге облыстық бюджеттен аудан бюджетіне мақсатты трансферттер сомасын бөлу бекітілсін:
1) 11238 мың теңге сомасында мектеп, мәдениет үйлерін күрделі және ағымды жөндеуге, соның ішінде:
білім беру бойынша – 7477 мың теңге;
мәдениет бойынша – 3761 мың теңге сомасында;
2) аудандық маңызы бар автокөлік жолдарын, қала және елді мекен көшелерін жөндеу және ұстауға – 21500 мың теңге;
3) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге – 13188 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ 11-1-тармақпен толықтырылды - Шал ақын ауданы мәслихатының 28.04.2009 N 14/1 Шешімімен (01.01.2009 іске енгізіледі).
12. 2009 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 3088 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерту енгізілді - Шал ақын ауданы мәслихатының 28.04.2009 N 14/1 Шешімімен (01.01.2009 іске енгізіледі).

13. Установить повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности.
14. Установить в расходах бюджета района на 2009 год выплаты на оказание социальной помощи специалистам образования, социального обеспечения, культуры и спорта проживающим в сельской местности, на приобретение топлива.
15.Обеспечить в 2009 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
16.Учесть, что в местном бюджете на 2009 год предусмотрены расходы на реализацию:
Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 марта 2007 года касательно предоставления гражданским служащим оплачиваемого ежегодного трудового отпуска продолжительностью не менее тридцать календарных дней, с выплатой пособия на оздоровления в размере должностного оклада за счет средств местного бюджета;
Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года
"Об образовании" в части снижения нормативной нагрузки в неделю для педагогических работников начального образования государственных организаций образования с 20 до 18 часов.
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель ХI сессии
районного маслихата
З.Курманкулов
Секретарь
районного маслихата
Н.Дятлов
Приложение 1
к решению ХI сессии маслихата района Шал акына
от 25 декабря 2008 года № 11/2
Бюджет района Шал акына на 2009 год

13. Ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорт салаларының азаматтық қызметшілеріне қызметтердің осы түрлерімен қалалық жерлерде айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкалары және қызмет ақылары мен салыстырғанда лауазымдық қызмет ақылары және тарифтік ставкалары жиырма бес пайыздан кем емес көтерілуі белгіленсін.
14. 2009 жылға арналған аудандық бюджеттердің шығыстарында ауылдық жерлерде тұратын денсаулық, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алу бойынша
әлеуметтік көмек көрсету төлемдері белгіленсін.
15. 2009 жылы бюджеттік саладағы қызметкерлерге жалақыны төлеу толық көлемде қамтамасыз етілсін.
16. 2009 жылға арналған жергілікті бюджеттерде мыналарды іске асыру шығындары ескерілсін:
Азаматтық қызметшілерге жергілікті бюджет қаражаты есебінен лауазымдық қызмет ақы мөлшерінде сауықтыруға төленетін жәрдемақымен жалақысы сақталатын жыл сайынғы ұзақтығы отыз күнтізбелік күн еңбек демалысын ұсынуға тиісті Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексі;
Қазақстан Республикасының "Білім беру туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының мемлекеттік бастауыш білім беру ұйымдардың педагогикалық қызметкерлеріне нормативтік оқу жүктемесін аптасына 20 сағаттан 18 сағатқа дейін төмендету бөлігі.
17. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
ХІ сессиясының төрағасы
З. Құрманқұлов
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Н. Дятлов
2008 жылғы 25 желтоқсандағы Шал ақын аудандық
мәслихаты сессиясының № 11/2 шешіміне
1-қосымша
2009 жылға арналған Шал ақын ауданының бюджеті