Об областном бюджете на 2009 год
Решение маслихата Южно-Казахстанской области N 12/135-IV от 12 декабря 2008 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 22 декабря 2008 года за N 2001. Утратило силу в связи с истечением срока применения - письмо Южно-Казахстанского областного маслихата от 13 февраля 2012 года N 68-1
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - письмо Южно-Казахстанского областного маслихата от 13.02.2012 N 68-1.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Южно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 11.02.2009 N 13/173-IV (вводится в действие c 1 января 2009 года).
1. Утвердить областной бюджет Южно-Казахстанской области на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 195 774 186 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 842 089 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 353 403 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 183 576 994 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 700 тысяч тенге;
2) затраты – 193 310 619 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - – 1 369 000 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 699 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 068 000 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 2 440 355 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 2 440 355 тысяч тенге;
5) профицит бюджета – 1 392 212 тысяч тенге;
6) использование профицита бюджета - - 1 392 212 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 699 000 тысяч тенге;
погашение займов – 2 108 101 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 16 889 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Южно-Казахстанского областного маслихата от 11.02.2009 N 13/173-IV ; с изменениями, внесенными решениями от 15.04.2009 N 16/209-IV ; от 23.04.2009 N 17/214-IV ; от 09.07.2009 N 19/229-IV; от 23.10.2009 N 21/244-IV; от 24.11.2009 N 22/246-IV (вводится в действие c 1 января 2009 года).
2. Установить на 2009 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
в бюджеты районов (городов областного значения) - 50 процентов;
в областной бюджет:
от районов (городов областного значения) - 50 процентов.

2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2008 жылғы 12 желтоқсандағы N 12/135-IV шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2008 жылғы 22 желтоқсанда N 2001 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 13 ақпандағы N 68-1 хатымен
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды  - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2012.02.13 N 68-1 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Преамбулаға өзгерту енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2009.02.11 N 13/173-IV (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
1. Оңтүстік Қазақстан облысының 2009 жылға арналған облыстық бюджеті 1-қосымшаға сәйкес мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 195 774 186 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 11 842 089 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 353 403 мың теңге;
трансферттердiң түсiмдерi – 183 576 994 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 700 мың теңге;
2) шығындар – 193 310 619 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредит беру – - 1 369 000 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 699 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 068 000 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 2 440 355 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 2 440 355 мың теңге;
5) бюджет профициті – 1 392 212 мың теңге;
6) бюджет профицитін пайдалану – - 1 392 212 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 699 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 108 101 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 16 889 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2009.02.11 N 13/173-IV; өзгерту енгізілді - 2009.04.15 N 16/209-IV; 2009.04.23 N 17/214-IV; 2009.07.09 N 19/229-IV; 2009.10.23 N 21/244-IV; 2009.11.24 N 22/246-IV (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. 2009 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтерi белгіленсін:
аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне 50 пайыз;
облыстық бюджетке:
аудандардан (облыстық маңызы бар қалалар) 50 пайыз.

5 551 743
тысяч тенге;
Созакскому району
1 202 719
тысяч тенге;
Толебийскому району
2 382 263
тысяч тенге;
Тюлькубасскому району
2 098 126
тысяч тенге;
Шардаринскому району
2 520 493
тысяч тенге;
городу Арысь
1 440 640
тысяч тенге;
городу Кентау
1 477 989
тысяч тенге;
городу Туркестан
4 557 532
тысяч тенге.
3-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2009 год возврат целевых трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) в областной бюджет в общей сумме 139 204 тысяч тенге, в том числе:
района Байдибек
1 940 тысяч тенге;
Отырарского района
302 тысяч тенге;
Сарыагашского района
95 742 тысяч тенге;
города Шымкент
13 тысяч тенге;
Ордабасинского района
41 199 тысяч;
Мактааральского района
4 тысяч тенге;
Шардаринского района
4 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 11.02.2009 N 13/173-IV ; с изменениями, внесенными решением от 15.04.2009 N 16/209-IV (вводится в действие c 1 января 2009 года).
4. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) в следующих размерах:
131 802 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях среднего общего образования;
131 598 тысяч тенге – на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов для государственных учреждений среднего общего образования;
677 757 тысяч тенге – на внедрение новых технологий обучения в государственной системе образования;
593 895 тысяч тенге – на содержание вновь вводимых объектов образования;
1 492 106 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума;
13 674 тысяч тенге – на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях;
28 889 тысяч тенге – на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
2 947 173 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города);
268 732 тысяч тенге – на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства;
3 410 026 тысяч тенге – на капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
1 740 838 тысяч тенге - на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики;
36 100 тысяч тенге - на капитальный, текущий ремонт объектов культуры в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;

5 551 743
мың теңге;
Созақ ауданына
1 202 719
мың теңге;
Төлеби ауданына
2 382 263
мың теңге;
Түлкібас ауданына
2 098 126
мың теңге;
Шардара ауданына
2 520 493
мың теңге;
Арыс қаласына
1 440 640
мың теңге;
Кентау қаласына
1 477 989
мың теңге;
Түркістан қаласына
4 557 532
мың теңге.
3-1. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінен облыстық бюджетке жалпы сомасы 139 204 мың теңге нысаналы трансферттер қайтару қарастырылсын, оның ішінде:
Бәйдібек ауданынан
1 940
мың теңге;
Отырар ауданынан
302
мың теңге;
Сарыағаш ауданынан
95 742
мың теңге;
Шымкент қаласынан
13
мың теңге.
Ордабасы ауданынан
41 199
мың теңге;
Мақтаарал ауданынан
4
мың теңге;
Шардара ауданынан
4
мың теңге.
Ескерту. Шешім 3-1 тармақпен толықтырылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2009.02.11 N 13/173-IV; өзгерту енгізілді - 2009.04.15 N 16/209-IV (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
4. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 131 802 мың теңге;
жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға – 131 598 мың теңге;
білім беру саласында мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге – 677 757 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға – 593  895 мың теңге;
ең төменгі күнкөрістің мөлшері өскеніне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін және 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақыға – 1 492 106 мың теңге;
медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға – 13 674 мың теңге;
ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін – 28 889 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) күрделі және орташа жөндеуге – 2 947 173 мың теңге.
Бұл сомаларды аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) бюджеттерге бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады;
заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға – 268 732 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеуге - 3 410 026 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындары және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге - 1 740 838 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде мәдениет объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеуге – 36 100 мың теңге;

1 927 198 тысяч тенге - на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
2 699 355 тысяч тенге – на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
124 100 тысяч тенге - на финансирование приоритетных социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров.
Распределение указанных сумм бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Южно-Казахстанского областного маслихата от 11.02.2009 N 13/173-IV ; с изменениями, внесенными решениями от 15.04.2009 N 16/209-IV ; от 23.04.2009 N 17/214-IV ; от 09.07.2009 N 19/229-IV; от 23.10.2009 N 21/244-IV; от 24.11.2009 N 22/246-IV (вводится в действие c 1 января 2009 года).
5. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения), в том числе по:
управлению координации занятости и социальных программ области – 466 894 тысяч тенге;
управлению энергетики и коммунального хозяйства области - 1 965 648 тысяч тенге;
управлению по мобилизационной подготовке, гражданской обороне и организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий – 150 000 тысяч тенге;
управлению образования области – 17 657 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Южно-Казахстанского областного маслихата от 15.04.2009 N 16/209-IV ; от 23.04.2009 N 17/214-IV ; от 09.07.2009 N 19/229-IV; от 23.10.2009 N 21/244-IV (вводится в действие c 1 января 2009 года).
6. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) в следующих размерах:
24 735 694 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов образования;
531 000 тысяч тенге – на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 – 2010 годы;
1 952 904 тысяч тенге - на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 – 2010 годы ;

өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және қалалардың көшелерін жөндеуге және ұстауға - 1 927 198 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді-мекендерді көркейтуге – 2 699 355 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде кенттердегі, ауылдардағы (селолардағы), ауылдық (селолық) округтердегі әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға – 124 100 мың теңге.
Ескерту. 4 тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2009.02.11 N 13/173-IV; өзгерту енгізілді - 2009.04.15 N 16/209-IV; 2009.04.23 N 17/214-IV; 2009.07.09 N 19/229-IV; 2009.10.23 N 21/244-IV; 2009.11.24 N 22/246-IV (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
5. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне облыстық бюджеттен мынадай мөлшерде ағымдағы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
облыстық жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы бойынша – 466 894 мың теңге;
облыстық энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы – 1 965 648 мың теңге;
жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, авариялар мен табиғи апаттардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру басқармасына – 150 000 мың теңге;
облыстық білім басқармасына – 17 657 мың теңге;
бұл сомаларды аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) бюджеттерге бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 5 тармаққа - өзгерту енгізілді Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2009.04.15 N 16/209-IV; 2009.04.23 N 17/214-IV; 2009.07.09 N 19/229-IV; 2009.10.23 N 21/244-IV (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
6. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мынадай мөлшерде дамуға берілетін нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
білім беру объектілерін салуға және қайта құруға – 24 735 694 мың теңге;
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 – 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына – 531 000 мың теңге;
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 – 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға – 1 952 904 мың теңге;

3 596 571 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения;
429 341 тысяч тенге – на развитие коммунального хозяйства;
519 206 тысяч тенге – на развитие системы теплоэнергетической системы;
229 540 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры;
4 923 961 тысяч тенге – на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
1 716 899 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров.
Распределение указанных сумм бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Южно-Казахстанского областного маслихата от 11.02.2009 N 13/173-IV ; с изменениями, внесенными решениями от 15.04.2009 N 16/209-IV ; от 23.04.2009 N 17/214-IV ; от 09.07.2009 N 19/229-IV; от 23.10.2009 N 21/244-IV; от 24.11.2009 N 22/246-IV (вводится в действие c 1 января 2009 года).
6-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2009 год 699 000 тысяч тенге на кредитование бюджетов районов (городов областного значения) по нулевой ставке вознаграждения (интереса) на строительство и приобретение жилья в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 – 2010 годы.
Распределение указанной суммы бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 11.02.2009 N 13/173-IV (вводится в действие c 1 января 2009 года).
7. Утвердить резерв акимата области на 2009 год в сумме 243 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Южно-Казахстанского областного маслихата от 11.02.2009 N 13/173-IV ; от 15.04.2009 N 16/209-IV ; от 09.07.2009 N 19/229-IV (вводится в действие c 1 января 2009 года).
8. Утвердить перечень бюджетных программ развития областного бюджета на 2009 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов и инвестиционных программ и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.
9. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2009 год, согласно приложению 3.

сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 3 596 571 мың теңге;
коммуналдық шаруашылық дамытуға – 429 341 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 519 206 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 229 540 мың теңге.
Көрсетілген сомаларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді мекендерді көркейтуге – 4 923 961 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және қалалардың көшелерін салуға және қайта жаңартуға – 1 716 899 мың теңге.
Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2009.02.11 N 13/173-IV; өзгерту енгізілді - 2009.04.15 N 16/209-IV; 2009.04.23 N 17/214-IV; 2009.07.09 N 19/229-IV; 2009.10.23 N 21/244-IV; 2009.11.24 N 22/246-IV (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
6-1. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 – 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес тұрғын үй салуға және сатып алуға нөлдік сыйақы (мүдде) ставкасы бойынша кредит беруге 699 000 мың теңге қарастырылсын.
Көрсетілген соманы аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Шешім 6-1 тармақпен толықтырылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2009.02.11 N 13/173-IV (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
7. Облыс әкімдігінің 2009 жылға арналған резервi 243 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2009.02.11 N 13/173-IV; 2009.04.15 N 16/209-IV; 2009.07.09 N 19/229-IV (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
8. 2009 жылға арналған облыстық бюджеттi дамытудың бюджеттік бағдарламаларының тiзбесi бюджеттік инвестициялық жобаларды және инвестициялық бағдарламаларды iске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталатын бюджеттiк бағдарламаларға бөлiне отырып, 2-қосымшаға сәйкес бекiтілсiн.
9. 2009 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 3-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.

10. Установить лимит долга местного исполнительного органа области на 31 декабря 2009 года в размере 699 000 тысяч тенге.
11. Установить на 2009 год повышенные на 25 процентов оклады (тарифные ставки) специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности в организациях финансируемых из областного бюджета, по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

10. 2009 жылғы 31 желтоқсанға облыстың жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 699 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
11. 2009 жылға ауылды жерлерде облыстық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандарына қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда 25 пайызға ұлғайтылған айлықтар (тарифтік ставкалар) белгіленсін.

85 700
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
31 655
022
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях
13 674
113
Трансферты из местных бюджетов
466 894
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
19 859 358
1
Жилищное хозяйство
5 425 511
271
Управление строительства области
5 425 511
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
531 000
012
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 952 904
013
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
045
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройства населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
2 154 167
049
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
787 440
0
2
Коммунальное хозяйство
14 433 847
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
11 588 906
07
2
001
Обеспечение деятельности управления энергетики и коммунального хозяйства
35 086
004
Газификация населенных пунктов
93 111
07
2
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
3 596 571
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
429 341
015
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
2 699 355
016
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
2 769 794
113
Трансферты из местных бюджетов

85 700
017
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
018
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебiнен үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
31 655
022
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
13 674
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер
466 894
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
19 859 358
1
Тұрғын үй шаруашылығы
5 425 511
271
Облыстың құрылыс басқармасы
5 425 511
010
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
531 000
012
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 952 904
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді мекендерді көркейтуге берілетін нысаналы даму трансферттері
2 154 167
049
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және елді мекендерді көріктендіру
787 440
2
Коммуналдық шаруашылық
14 433 847
279
Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
11 588 906
001
Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасының қызметін қамтамасыз ету
35 086
004
Елді мекендерді газдандыру
93 111
010
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
3 596 571
014
Коммуналдық шаруашылық дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері
429 341
015
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді-мекендерді көркейтуге берілетін нысаналы даму трансферттері
2 699 355
016
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді мекендерді көркейтуге берілетін нысаналы даму трансферттері
2 769 794
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер

271
Управление строительства области
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда
012
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
045
Целевые трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
049
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройства населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
2
Коммунальное хозяйство
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства
004
Газификация населенных пунктов
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
016
Целевые трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
08
1
Деятельность в области культуры
08
1
271
Управление строительства области
71
016
Развитие объектов культуры
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
09
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
09
9
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства
09
9
271
011
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
1
Промышленность
265
Управление предпринимательства и промышленности области
012
Развитие инфраструктуры специальной экономической зоны "Оңтүстік"
12
Транспорт и коммуникации
1
1
Автомобильный транспорт
12
1
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
12
1
268
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие транспортной инфраструктуры
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
12
9
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
12
002
Развитие транспортной инфраструктуры
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров

271
Облыстың құрылыс басқармасы
010
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
012
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға берілетін даму трансферттері
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді мекендерді көркейтуге берілетін нысаналы даму трансферттері
049
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және елді мекендерді көріктендіру
2
Коммуналдық шаруашылық
279
Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
004
Елді мекендерді газдандыру
010
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
014
Коммуналдық шаруашылық дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
016
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді мекендерді көркейтуге берілетін нысаналы даму трансферттері
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1
Мәдениет саласындағы қызмет
271
Облыстың құрылыс басқармасы
016
Мәдениет объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
279
Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
011
Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
1
Өнеркәсiп
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
12
Оңтүстік арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамыту
12
Көлiк және коммуникациялар
1
Автомобиль көлiгi
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
007
Көлік инфрақұрылымын дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
010
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және қалалардың көшелерін салуға және қайта жаңартуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер