О районном бюджете на 2009 год
Решение Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 25 декабря 2008 года N 11/3-IV. Зарегистрировано управлением юстиции Глубоковского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 31 декабря 2008 года за N 5-9-93. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма Глубоковского районного маслихата от 28 декабря 2009 года № 345
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма Глубоковского районного маслихата от 28.12.2009 № 345.
В соответствии со статьями 80, 85 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении в Республике Казахстан», Законом Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2009-2011 годы», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 19 декабря 2008 года № 10/129-IV «Об областном бюджете на 2009 год», зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2491, Глубоковский районный  маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 2321768,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 817433 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5717 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 16537 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1482081,1 тысяч тенге;
2) затраты – 2324216 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2447,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета  2447,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Глубоковского районного маслихата от 24.11.2009 N 19/2-IV (порядок введения в действие см. п.2).
2. Установить нормативы отчислений в областной бюджет для бюджетов городов и районов по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, на 2009 год по Глубоковскому району - 30,9%.
3. Районному отделу казначейства с 1 января 2009 года производить зачисление сумм доходов в соответствующие бюджеты по установленным нормативам.

2009 жылға арналған аудандық бюджет туралы
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2008 жылғы 25 желтоқсандағы N 11/3-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Глубокое аудандық Әділет басқармасында 2008 жылғы 31 желтоқсанда N 5-9-93 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Глубокое аудандық мәслихатының 2009 жылғы 28 желтоқсандағы N 345 хатымен
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Глубокое аудандық мәслихатының 2009.12.28 N 345 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджеттік кодексінің 80, 85 баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына, "2009-2011 жылдарға арналған Республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Реестрінде № 2491 болып тіркелген "2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" 19 желтоқсандағы 2008 жылғы № 10/129-ІV Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының шешіміне сәйкес, Глубокое аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2009 жылға арналған аудандық бюджет 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) табыстар – 2321768,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 817433 мың теңге;
салықтан тыс түсімдер - 5717 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсімдер - 16537 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1482081,1 мың теңге;
2) шығындар – 2324216 мың тенге;
3) таза бюджеттік несиелеу - 0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операция бойынша сальдо - 0 мың теңге;
қаржылық активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржылық активтерін сатудан түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджеттің (профицит) тапшылығы - -2447,9 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру - 2447,9 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Глубокое аудандық мәслихатының 2009.11.24 № 19/2-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен.
2. 2009 жылға Глубокое ауданы бойынша облыстық бюджетке қала мен аудан бюджеттері бойынша төлем көздерінен ұсталатын табыстардан әлеуметтік салықтың, жеке табыс салығының, төлем көздерінен ұсталатын шетел азаматтарының табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығының аударым нормативтері - 30,9 % болып бекітілсін.
3. Аудандық Қазынашылық бөлімі 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап белгіленген нормативтер бойынша тиісті бюджеттерге табыстардың сомаларын енгізуді жүргізсін.

4. Утвердить объем субвенции, передаваемой из областного бюджета, в бюджет района на 2009 год в сумме 1058203 тысячи тенге.
5. В соответствии с пунктами 2, 3 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности за счет бюджетных средств повышение на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной (сельской) местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
6. Предусмотреть в районном бюджете целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 101068 тысячи тенге:
1) 7141 тысяч тенге на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров, в том числе на капитальный ремонт водопроводных сетей села Винное;
2) 60994 тысяч тенге на обеспечение теплоснабжением поселка Глубокое в целях предупреждения чрезвычайной ситуации;
3) 26067 тысяч тенге на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам Великой Отечественной войны, инвалидам Великой Отечественной войны, лицам приравненным к участникам Великой Отечественной войны и инвалидам Великой Отечественной войны, семьям погибших военнослужащих);
4) 300 тысяч тенге на оказание материальной помощи семьям погибших в Афганистане;
5) 120 тысяч тенге на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед Республикой Казахстан;
6) 696 тысячи тенге на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед областью;
7) 1920 тысяч тенге для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии);
8) 1260 тысяч тенге на  оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получавшие ранее звание «Мать-героиня» и награжденные орденом «Материнская слава» 1, 2 степени;
9) 1010 тысяч тенге на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей;
10) 1560 тысячи тенге на оказание материальной помощи молодым специалистам (учителям, врачам).

4. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенцияның көлемі 2009 жылға 1058203 мың теңге көлемінде бекітілсін.
5. Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 238 бабы 2, 3 тармақтарына сәйкес жергілікті бюджет есебіндегі ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорт салаларының азаматтық қызметшілеріне бюджеттік қаражаттар есебінен лауазымдық жалақыларына және тарифтік мөлшерлемелеріне қалалық жерлерде осы қызметтің түрлерімен айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен және тарифтік мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайыз үстеме тағайындалсын.
Ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорт мамандарының лауазымдық тізімдерін жергілікті атқарушы органдар жергілікті өкілетті органдардың келісімі бойынша анықтайды.
6. Облыстық бюджеттен бірқалыпты ағымдағы трансферттер аудандық бюджетте 101068 мың теңге сомаларында қарастырылсын:
1) Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде елді мекендердің инженерлік – коммуникациялық инфрақұрылымдарын жөндеуге және жайлыландыруға 7141 мың теңге, соның ішінде Винное ауылы су құбырларының жүйесіне күрделі жөндеу жүргізуге;
2) Глубокое кентін жылумен қамтамасыз етуге төтенше жағдайлардың алдын алу үшін 60994 мың теңге;
3) Кейбір санаттағы азаматтарға (Ұлы Отан соғысына қатысқандарға, Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысына қатысқандар мен Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға, қайтыс болған әскери қызметкерлердің отбасыларына) материалдық көмек көрсетуге 26067 мың теңге;
4) Ауғаныстанда қайтыс болғандардың отбасыларына материалдық көмек көрсету үшін 300 мың теңге;
5) Қазақстан Республикасына еңбек сіңірген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге 120 мың теңге;
6) облысқа еңбек сіңірген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге 696 мың теңге;
7) Күнкөрістері төмен отбасындағы балаларды жоғарғы оқу орындарында оқыту үшін 1920 мың теңге (оқу бағасы, стипендиялар, жатаханада тұруы);
8) Көпбалалы аналар, "Алтын алқа", "Күміс алқа" немесе және бұрын "Батыр ана" және 1, 2 дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен марапатталған аналарға біржолғы материалдық көмек көрсетуге 1260 мың теңге;
9) 4 және одан артық бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көпбалалы аналарға біржолғы материалдық көмек көрсетуге 1010 мың теңге;
10) жас мамандарға (мұғалімдерге, дәрігерлерге) материалдық көмек көрсетуге 1560 мың теңге.

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Глубоковского районного маслихата от 22.04.2009 N 15/2-IV (порядок введения в действие см. п.2); от 22.07.2009 № 17/2-IV (порядок введения в действие см. п.2); от 21.10.2009 N 18/6-IV (порядок введения в действие см. п.2).
6-1. Предусмотреть в районном бюджете целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 322810,1 тысячи тенге:
7620 тысячи тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
5994,9 тысяч тенге - на внедрение новых технологий обучения в государственной системе образования;
1655 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
476 тысяч тенге - на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей;
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов:
638,9 тысяч тенге - специалистов образования;
91,3 тысяч тенге - специалистов здравоохранения;
7712 тысяч тенге на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики;
56597 тысяч тенге на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения и улиц городов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
48296 тысячи тенге на капитальный и текущий ремонт школ и других социальных объектов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
171918 тысяч тенге на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
21811 тысяч тенге на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с  решением Глубоковского районного маслихата от 18.02.2009 N 14/4-IV (порядок введения в действие см. п.2); пункт 6-1 с изменениями, внесенными решениями от 22.04.2009 N 15/2-IV (порядок введения в действие см. п.2); от 22.07.2009 № 17/2-IV (порядок введения в действие см. п.2); от 24.11.2009 № 19/2-IV (порядок введения в действие см. п.2).
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2009 год в сумме 2500 тысяч тенге, в том числе:
чрезвычайный резерв - 1200 тысяч тенге;
резерв на неотложные затраты - 1100 тысяч тенге;
резерв на исполнение обязательств по решениям судов - 200 тысяч тенге.

Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Глубокое аудандық мәслихатының 2009.04.22 № 15/2-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2009.07.22 № 17/2-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2009.10.21 № 18/6-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімдерімен.
6-1. Аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 322810,1 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылсын:
7620 мың теңге – бастауыш, негізгі орта және жалпы негізгі орта білім беру мемлекеттік мекемелеріндегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтау;
5994,9 мың теңге – мемлекеттік білім беру жүйесінде оқудың жаңа технологияларын енгізуге;
1655 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
476 мың теңге – күнкөрістері төмен отбасыларындағы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге;
Ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік саладағы жұмысшыларды әлеуметтік қорғауға шараларды іске асыру үшін:
638,9 мың теңге - білім беру мамандарына;
денсаулық сақтау мамандарына – 91,3 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орны мен жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге 7712 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдары мен қала көшелеріне жөндеу жүргізу мен қамтуға 56597 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде мектептерге және басқа да әлеуметтік нысандарға күрделі және ағымдағы жөндеу жүргізуге 48296 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде елді мекендердің инженерлік – коммуникациялық инфрақұрылымдарын жөндеуге және жайлыландыруға 171918 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға 21811 мың теңге.
Ескерту. Шешім 6-1 тармағымен толықтырылды - Глубокое аудандық мәслихатының 2009.02.18 № 14/4-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); өзгерістер енгізілді 2009.04.22 № 15/2-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2009.07.22 № 17/2-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2009.11.24 № 19/2-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімдерімен.
7. 2009 жылға аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 2500 мың теңге көлемінде бекітілсін, соның ішінде:
төтенше резерв - 1200 мың теңге;
шұғыл шығындар резерві - 1100 мың теңге;
сот шешімдері бойынша міндеттердің орындалуына резерв - 200 мың теңге.

8. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2009 год согласно приложению 2.
9. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2009 год согласно приложению 3.
10. В расходах бюджета района учтены затраты по программам:
функционирование аппаратов акима поселков, сел, сельских округов в сумме 99216 тысяч тенге согласно приложению 4;
оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому в сумме 15549 тысяч тенге согласно приложению 5;
освещение улиц населенных пунктов в сумме 8221 тысяча тенге согласно приложению 6;
обеспечение санитарии населенных пунктов в сумме 8730 тысяч тенге согласно приложению 7;
содержание мест захоронений и погребение безродных в сумме 1000 тысяч тенге согласно приложению 8;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в сумме 6010 тысяч тенге согласно приложению 9.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии                     А. Палагин
Секретарь Глубоковского
районного маслихата                    А. Брагинец
Приложение 1
к решению Глубоковского
районного маслихата
от 25 декабря 2008 года № 11/3-IV

8. 2009 жылға арналған аудандық бюджеттің даму бағдарламаларының тізбесі 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2009 жылға арналған аудандық бюджеттің орындалу үрдісінде қысқартуға жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Аудан бюджетінің шығыстарында бағдарламалар бойынша шығындар есепке алынған:
кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппаратын жетілдіруге 99216 мың теңге сомасында 4 қосымшаға сәйкес;
үйде әлеуметтік көмекті қажет ететін азаматтарға 15549 мың теңге сомасында 5 қосымшаға сәйкес;
елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға 8221 мың теңге сомасында 6 қосымшаға сәйкес;
елді мекендерде тазалық сақтауға 8730 мың теңге сомасында 7 қосымшаға сәйкес;
тексіздерді жерлеуге және жерленген жерлерді ұстауға 1000 мың теңге сомасында 8 қосымшаға сәйкес;
кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарын жетілдіруді қамтамасыз етуге 6010 мың теңге 9 қосымшаға сәйкес.
11. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
А. Палагин
Глубокое аудандық
мәслихатының хатшысы
А. Брагинец
Глубокое аудандық мәслихатының
25 желтоқсандағы 2008 жылғы
№ 11/3-IV шешіміне
1 қосымша

3600
04
Государственная пошлина, взимаемая за
регистрацию актов гражданского состояния,
а также за выдачу гражданам справок и
повторных свидетельств о регистрации актов
гражданского состояния и свидетельств в
связи с изменением, дополнением и
восстановлением записей актов гражданского
состояния
1401
05
Государственная пошлина, взимаемая за
оформление документов на право выезда за
границу на постоянное место жительства и
приглашение в Республику Казахстан лиц из
других государств, а также за внесение изменений в эти документы

3600
04
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан
бергенi үшiн мемлекеттік баж
1401
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретiн құжаттарды ресiмдегенi үшiн, сондай-ақ осы құжаттарға
өзгерiстер енгiзгенi үшiн мемлекеттік баж

481
09
Государственная пошлина, взимаемая за
выдачу удостоверения охотника и его
ежегодную регистрацию
30
10
Государственная пошлина, взимаемая за
регистрацию и перерегистрацию каждой
единицы гражданского, служебного оружия
физических и юридических лиц (за
исключением холодного охотничьего,
сигнального, огнестрельного бесствольного,
механических распылителей, аэрозольных и
других устройств, снаряженных
слезоточивыми или раздражающими
веществами, пневматического оружия с
дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра
до 4,5 мм включительно)
34
12
Государственная пошлина за выдачу
разрешений на хранение или хранение и
ношение, транспортировку, ввоз на
территорию Республики Казахстан и вывоз из
Республики Казахстан оружия и патронов к
нему
75
21
Государственная пошлина, взимаемая за
выдачу удостоверений тракториста-машиниста

481
09
Аңшы куәлігін бергенi және оны жыл сайын
тіркегені үшiн мемлекеттік баж
30
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас
ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан
аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және
қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
34
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
75
21
Тракторшы-машинистің куәлігі берілгені үшін
алынатын мемлекеттік баж