О внесении изменения и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 января 2003 года № 83 "Об утверждении Правил организации скрининга психофизических нарушений у детей раннего возраста"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 июля 2009 года № 379. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 августа 2009 года № 5744. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 15 июля 2016 года № 619
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения и социального развития РК от 15.07.2016 № 619.
В целях реализации Закона Республики Казахстан "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 января 2003 года № 83 "Об утверждении Правил организации скрининга психофизических нарушений у детей раннего возраста" (зарегистрирован в Реестре государственных нормативных правовых актов за № 2159, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан, 2003 г., № 12, ст. 820) следующие изменение и дополнения:
в Правилах организации скрининга психофизических нарушений у детей раннего возраста, утвержденных указанным приказом:
во втором предложении пункта 9 слова ", дети направляются в ПМПК" заменить словами "ребенок по показаниям консультируется узкими специалистами, матери даются рекомендации по уходу и кормлению";
дополнить пунктами 15, 16, 17 следующего содержания:
"15. Организация ПМСП передает в территориальную ПМПК ежемесячно информацию о детях с психофизическими нарушениями, выявленных во время скрининга, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
16. Медицинским работником организации ПМСП и работниками территориальной ПМПК ежеквартально проводится сверка данных о детях, направленных в ПМПК.
17. Организация ПМСП формирует сводную информацию о детях раннего возраста, охваченных скринингом психофизических нарушений и направленных в территориальную ПМПК, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.".
дополнить приложениями 1, 2 согласно приложениям 1 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту стратегии и развития здравоохранения Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Айдарханов А.Т.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

"Бүлдіршін жастағы балаларда психикалық-дене бұзылыстары скринингін ұйымдастыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2003 жылғы 29 қаңтардағы N 83 бұйрығына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 24 шілдедегі N 379 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 11 тамызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5744 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің м.а. 2016 жылғы 15 шілдедегі № 619 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің м.а. 15.07.2016 № 619 бұйрығымен.
"Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. " Бүлдіршін жастағы балаларда психикалық-дене бұзылыстары скринингін ұйымдастыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2003 жылғы 29 қаңтардағы N 83 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде N 2159 тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған 2003 ж., N 12, 820-құжат) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бүлдіршін жастағы балаларда психикалық-дене бұзылыстары скринингін ұйымдастыру ережесінде :
9-тармақтың екінші сөйлемінде ", балалар ПМСК жіберіледі" деген сөздер "балаға көрсетімдері бойынша арнаулы мамандардың консультациясы беріледі, анасына тамақтандыру және күту туралы кеңес беріледі" деген сөздермен ауыстырылсын.
мынадай мазмұндағы 15, 16, 17-тармақтармен толықтырылсын :
"15. Осы ережеге 1-қосымшаға сәйкес БМСК ұйымының медицина қызметкері және аумақтық ПМПК-ға ай сайын скрининг кезінде анықталған балалар арасында психикалық-дене бұзылыстары бар балалар туралы ақпаратты береді.".
"16. БМСК ұйымының медицина қызметкері мен аумақтық ПМПК қызметкері тоқсан сайын ПМПК-ға жолданған балалар туралы мәліметтерді салыстыруды жүргізеді.".
"17. Осы ереженің 2-қосымшасына сәйкес БМСК ұйымының медицина қызметкері психикалық-дене бұзылыстары скринингімен қамтылған және аумақтық ПМПК-ға жіберілген бүлдіршін жастағы балалар туралы жинақталған мәліметті береді.".
осы бұйрықтың 1, 2-қосымшаларына сәйкес 1, 2-қосымшалармен толықтырылсын.
2 . Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Стратегия және денсаулық сақтау саласын дамыту департаменті (Айдарханов А.Т.) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.

3. Департаменту административно-правовой работы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Бисмильдин Ф.Б.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа, после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Вощенкову Т.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан                       Ж. Доскалиев
Приложение 1
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 24 июля 2009 года № 379
Приложение 1
к Правилам организации
скрининга психофизических
нарушений у детей раннего возраста
Информация
о детях с психофизическими нарушениями,
выявленных во время скрининга
Ф.И.О.
ребенка
Возраст
Домашний
адрес
Диагноз
Дата
направления
Дата осмотра в
психолого-
медико-
педагогической
консультации
Приложение 2
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 24 июля 2009 года № 379
Приложение 2
к Правилам организации
скрининга психофизических
нарушений у детей раннего возраста
Сводная информация
о детях раннего возраста, охваченных скринингом
психофизических нарушений и направленных в ПМПК
за период с ___ по ___ 2009 года
Контингент
Под-
лежа-
ло
ос-
мотру
Осмот-
рено
Выявлено при осмотрах
С понижением
остроты
с
дефек-
тами
речи
со
ско-
лио-
зом
с
нару-
шения-
ми
осанки
с
нервно-
психи-
ческими
откло-
нениями
слуха
зрения
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Всего
детей в
возрасте
до 3-х лет
включи-
тельно
Направлено в ПМПК из числа выявленных детей с психофизическими нарушениями, всего _________

3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Әкімшілік-құқықтық жұмыс департаменті (Бисмильдин Ф.Б.) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Т.А. Вощенковаға жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі                      Ж. Досқалиев
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
2009 жылғы 24 шілдедегі
N 379 бұйрығына
1-қосымша
Бүлдіршін жастағы балаларда
психикалық-дене бұзылыстары
скринингін ұйымдастыру ережесіне
1-қосымша
Скрининг кезінде анықталған балалар арасында психикалық-дене
бұзылыстары бар балалар туралы
ақпарат
N
Баланың Т.А.Ә
Жасы
Мекен жайы
Диагнозы
Жолданған күні
Психикалық-медициналық-педагогикалық консультацияда қаралған күні
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
2009 жылғы 24 шілдедегі
N 379 бұйрығына
2-қосымша
Бүлдіршін жастағы балаларда
психикалық-дене бұзылыстары
скринингін ұйымдастыру ережесіне
2-қосымша
Психикалық-дене бұзылыстары скринингімен қамтылған және аумақтық ПМПК-ға жіберілген бүлдіршін жастағы балалар туралы
жинақталған мәлімет
2009 жылғы _______ - ________ кезең аралығында
Контингент
Тексерілуі қажет
Тексерілді
Тексерілген кезде анықталды
өткірлік төмендігі
Сөйлесу кемістігі
сколиоз
мүсін бұзылуы
нерв-психикалық бұзылуы
Есту қабілеті
Көру қабілеті
1
2
3
4
5
6
7
8
9
3 жасқа дейінгі балалар барлығы
Психикалық-дене бұзылыстары бар балалардың ПМПК-ға жіберілген саны, барлығы _________