Об утверждении Правил испытаний, регистрации, передачи, хранения, обеспечения полноты депонирования и представления сведений о регистрации, передаче и хранении программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации в депозитарий
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 1 декабря 2009 года № 480. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 января 2010 года № 5981. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 63
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 26.01.2016 № 63 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 4.
В соответствии с подпунктом 15) статьи 6 Закона Республики Казахстан "Об информатизации", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила испытаний, регистрации, передачи, хранения, обеспечения полноты депонирования и представления сведений о регистрации, передаче и хранении программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации в депозитарий.
2. Департаменту информационных технологий Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи (Елеусизовой К.Б.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан официальное опубликование в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи Дурмагамбетова Е.Д.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Председатель                               К. Есекеев
Утверждены
приказом Председателя
Агентства Республики Казахстан
по информатизации и связи
от 1 декабря 2009 года № 480
Правила испытаний, регистрации, передачи, хранения,
обеспечения полноты депонирования и представления сведений
о регистрации, передаче и хранении программных продуктов,
программных кодов и нормативно-технической документации
в депозитарий
1. Общие положения
1. Настоящие Правила испытаний, регистрации, передачи, хранения, обеспечения полноты депонирования и представления сведений о регистрации, передаче и хранении программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации в депозитарий (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об информатизации" и Правилами ведения государственного регистра электронных информационных ресурсов и информационных систем и депозитария, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 2007 года № 1124 и определяют порядок испытаний, регистрации, передачи, хранения, обеспечения полноты депонирования и представления сведений о регистрации, передаче и хранении программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации в депозитарий на территории Республики Казахстан.

Бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды сынақтан өткізу, оларды және нормативтік құжаттаманы тіркеу, беру, сақтау, депозитке берудің толықтығын қамтамасыз ету және оларды тіркеу, депозитарийге беру мен сақтау туралы мәліметтерді ұсыну ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі Төрағасының 2009 жылғы 1 желтоқсандағы N 480 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 5 қаңтарда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5981 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 63 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 26.01.2016 № 63 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 15) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды сынақтан өткізу, оларды және нормативтік құжаттаманы тіркеу, беру, сақтау, депозитке берудің толықтығын қамтамасыз ету және оларды тіркеу, депозитарийге беру мен сақтау туралы мәліметтерді ұсыну ережесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің Ақпараттық технологиялар департаменті (Қ.Б. Елеусізова) белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі төрағасының орынбасары  Е.Д.Дүрмағамбетовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                            Қ. Есекеев
Қазақстан Республикасы
Ақпараттандыру және байланыс
агенттігі төрағасының
2009 жылғы 1 желтоқсандағы
№ 480 бұйрығымен бекітілген
Бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды және нормативтік-техникалық құжаттаманы депозитарийда тіркеу, беру және сақтау туралы мәліметтер ұсыну мен депониттеуді сынақтан өткізу, тіркеу, беру, сақтау, толықтығын қамтамасыз ету ережесі
1. Жалпы ереже
1. Осы Бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды және нормативтік-техникалық ұсыну құжаттаманы депозитарийда тіркеу, беру және сақтау туралы мәліметтер мен депониттеуді сынақтан өткізу, тіркеу, беру, сақтау, толықтығын қамтамасыз ету Ережесі (бұдан әрі – Ереже) «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының Заңына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 21 қарашадағы № 1124 қаулысымен бекітілген, электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің және депозитарияның мемлекеттік тіркелімін жүргізу Ережесіне сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының аумағында бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды және нормативтік-техникалық құжаттаманы депозитарияда тіркеу, беру және сақтау туралы мәліметтер ұсыну мен депониттеуді сынақтан өткізу, тіркеу, беру, сақтау, толықтығын қамтамасыз ету тәртібін анықтайды.

2. Испытания, регистрация, передача, хранение, обеспечение полноты депонирования и представления сведений о регистрации, передаче и хранении программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации в депозитарий осуществляется уполномоченной организацией в области информатизации (далее – уполномоченная организация).
2. Испытания программных продуктов, программных кодов
и нормативно-технической документации
3. Испытания программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации осуществляются на основании заявки на испытание (далее – заявка на испытание), по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
4. Владелец или собственник программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации подает заявку на испытание в уполномоченную организацию и анкету-вопросник о характеристиках испытываемого образца, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам. К заявке прилагаются:
1) исполняемые программные коды информационной системы, включающие:
исходные программные коды, написанные непосредственно разработчиками программного продукта, а также коды сторонних разработчиков, используемые в проекте;
служебные файлы, необходимые для ручной или автоматической компиляции;
описание процесса компиляции (с указанием среды разработки и ее версии), особенностей настроек среды разработки, необходимых для компилирования депонируемого программного продукта;
2) загрузочный файл, включающий:
сформированные пакеты программы установки депонируемого программного продукта;
откомпилированные модули (компоненты) депонируемого программного продукта, созданные непосредственно разработчиками программного продукта, а также откомпилированные модули (компоненты) сторонних разработчиков, файлы с настройками и рабочими данными, необходимыми для компиляции, установки и полноценного функционирования депонируемого программного продукта;
3) дополнительное программное обеспечение в случае необходимости, определяемой собственником или владельцем;
4) аннотационное или рекламное описание информационной системы;
5) нормативно-техническая документация - спецификация, описание информационной системы, программа и методика испытаний, эксплуатационная документация, включающая:
спецификацию депонируемого программного продукта;
техническое задание (всех этапов развития программного продукта);
формуляр (основные характеристики, комплектность и сведения об эксплуатации депонируемого программного продукта);
описание программного продукта (сведения о логической структуре и функционировании программного продукта, включая схемы и диаграммы работы и взаимодействия);
пояснительную записку (схема алгоритма, общее описание алгоритма и (или) функционирования программного продукта, а также обоснование принятых технических и технико-экономических решений);
описание применения (сведения о назначении программного продукта, области применения, применяемых методах, классе решаемых задач, ограничениях для применения, минимальной конфигурации технических средств);
руководство по установке;
руководство администратора;
руководство пользователя;
иные документы, требуемые техническим заданием;

2. Бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды және нормативтік-техникалық құжаттаманы депозитарияда тіркеу, беру және сақтау туралы мәліметтер ұсыну мен депониттеуді сынақтан өткізу, тіркеу, беру, сақтау, толықтығын қамтамасыз ету ақпараттандыру саласындағы уәкілетті ұйыммен (бұдан әрі – уәкілетті ұйым) жүзеге асырылады.
2. Бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды және нормативтік-техникалық құжаттаманы сынақтан өткізу
3. Бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды және нормативтік-техникалық құжаттаманы сынақтан өткізу осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес, нысан бойынша, сынақтан өткізу өтініші негізінде (бұдан әрі – сынақтан өткізу өтініші) жүзеге асырылады.
4. Бағдарламалық өнімдердің, бағдарламалық кодтардың және нормативтік-техникалық құжаттаманың иесі немесе меншік иесі уәкілетті ұйымға сынақтан өткізу өтінішін және осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес нысаны бойынша сынақтан өткізу сипаттама туралы сауалнама-сұраулық береді. Өтінішке қоса беріледі:
1) ақпараттық жүйенің атқарылатын бағдарламалық кодтары, мыналарды қосады:
бағдарламалық өнімді әзірлеушілермен тікелей жазылған, бастапқы бағдарламалық кодтарды, сондай-ақ жобада пайдаланылатын, тараптық әзірлеушілердің кодтарын;
қолмен немесе автоматты құрастыру үшін қажетті қызметтік файлдарын;
депониттелетін бағдарламалық өнімді құрастыру үшін қажетті әзірлеу ортасының күйге келтіру ерекшеліктерін, құрастыру үдерісінің сипаттауын (әзірлеу ортасы мен оның болжамын көрсетуімен);
2) жүктеу файлы, мыналарды қосады:
депониттелетін бағдарламалық өнімді орнату бағдарламасының қалыптастырылған пакеттерін;
бағдарламалық өнімді әзірлеушілермен тікелей құрылған, депониттелетін бағдарламалық өнімнің құрастырылған модулдерін (құрауыштары), сондай-ақ тараптық әзірлеушілердің құрастырылған модулдері (құрауыштары), депониттелетін бағдарламалық өнімді құрастыру, орнату және толық қанды жұмыс істеуі үшін қажетті күйге келтірулері мен жұмыс деректері бар файлдарын;
3) меншік иесімен немесе иеленушімен анықталатын қажетті жағдайында, қосымша бағдарламалық қамтамасыз етуін;
4) ақпараттық жүйенің аңдатпалық немесе жарнамалық сипаттамасын;
5) нормативтік-техникалық құжаттама – ерекшелік, ақпараттық жүйенің сипаттамасы, сынақтан өткізу бағдарламасы мен әдістемесі, пайдаланушылық құжаттама, мыналарды қосатын:
депониттелетін бағдарламалық өнімнің ерекшелігін;
техникалық тапсырманы (бағдарламалық өнімді дамытудың барлық кезеңдерін);
формулярды (депониттелетін бағдарламалық өнімді пайдалану туралы негізгі сипаттамалар, жинақтылық және мәлімет);
бағдарламалық өнімнің сипаттамасын (жұмыс және өзара іс-қимыл сызбасы мен диаграммасын қосқанда бағдарламалық өнімнің логикалық құрылымы мен жұмыс істеу туралы мәліметтер);
түсіндірмелік жазбаны (алгоритм сызбасы, бағдарламалық өнімнің алгоритмін және (немесе) жұмыс істеудің жалпы сипаттамасы, сондай-ақ қабылданған техникалық және техника-экономикалық шешімдердің негіздемесі);
қолданылу сипаттамасын (бағдарламалық өнімнің мақсаты, қолданылу саласы, қолданылатын әдістер, шешілетін міндеттердің класы, қолдану үшін шектеулер, техникалық құралдардың төменгі үйлесімдігі туралы мәліметтер);
орнату жөніндегі нұсқаулықты;
әкімшінің нұсқаулығын;
пайдаланушының нұсқаулығын;
техникалық тапсырмамен талап етілетін, басқа да құжаттарын;

6) другие программные средства и документы по желанию собственника и (или) владельца.
Анкета-вопросник заполняется для определения характеристик испытуемого образца и является конфиденциальной информацией. Если заявителем является юридическое лицо, заявка на испытание оформляется на фирменном бланке юридического лица.
5.  Уполномоченная организация в день поступления заявки на испытание осуществляет ее регистрацию в журнале регистрации поступивших заявок на испытание по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
В случае надлежащего заполнения заявки на испытание, анкеты-вопросника или комплектности прилагаемых программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации уполномоченная организация в течение пяти рабочих дней со дня подачи заявки на испытание принимает решение о принятии программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации на испытание.
6. В случае ненадлежащего заполнения заявки на испытание, анкеты-вопросника или некомплектности прилагаемых программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации уполномоченная организация в срок, установленный в пункте 5 настоящих Правил, возвращает заявку на испытание, анкету-вопросник и все прилагаемые программные продукты, программные коды и нормативно-техническую документацию заявителю с указанием причин возврата.
7. После регистрации заявки на испытание уполномоченная организация в течение двадцати рабочих дней со дня регистрации заявки проводит испытание программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации.
8. Исходные данные по программным продуктам, программным кодам и нормативно-технической документации и результаты их испытаний заносятся в протокол в двух экземплярах, который визируется заведующим испытательной лабораторией и сотрудником, проводившим испытания.
9. По окончании испытаний один экземпляр протокола направляется заявителю.
3. Регистрация программных продуктов, программных кодов
и нормативно-технической документации
10. Регистрация программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации осуществляется на основании заявки на депонирование (далее – заявка на депонирование).
11. Владелец или собственник депонируемых программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации подает в уполномоченный орган в сфере информатизации (далее – уполномоченный орган) заполненную заявку на депонирование, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.

6) меншік иесінің және (немесе) иеленушінің қалауы бойынша басқа да бағдарламалық құралдар мен құжаттары.
Сауалнама-сұраулық сынақтан өткізілетін үлгінің сипаттамасын анықтау үшін толтырылады және құпия ақпарат болып табылады. Егер өтініш беруші заңды тұлға болып табылса, сынақтан өткізу өтініші заңды тұлғаның фирмалық бланкісінде ресімделеді.
5. Уәкілетті орган сынақтан өткізуге өтініші түскен күнде оны осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес нысаны бойынша сынақтан өткізуге түскен өтініштерін тіркеу журналында тіркеуін жүзеге асырады.
Сынақтан өткізу өтініші, сауалнама-сұраулық тиісті толтырылған немесе қоса берілген бағдарламалық өнімдердің, бағдарламалық кодтардың және нормативтік-техникалық құжаттаманың жинақтама жағдайында уәкілетті ұйым сынақтан өткізу өтініші берілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды және нормативтік-техникалық құжаттаманы сынақтан өткізу туралы шешім қабылдайды.
6. Сынақтан өткізу өтініші, сауалнама-сұраулық тиіссіз толтырылған немесе қоса берілген бағдарламалық өнімдер, бағдарламалық кодтар және нормативтік-техникалық құжаттама жинақсыз болған жағдайында, уәкілетті ұйым осы Ереженің 5-тармағында белгіленген мерзімде сынақтан өткізу өтінішті, сауалнама-сұраулықты және қоса берілген бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды және нормативтік-техникалық құжаттамаларды қайтарылу себебін көрсетуімен өтініш берушіге қайтарады.
7. Сынақтан өткізу өтінішін тіркегеннен кейін уәкілетті ұйым өтінішті тіркеген күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды және нормативтік-техникалық құжаттамаларды сынақтан өткізеді.
8. Бағдарламалық өнімдер, бағдарламалық кодтар және нормативтік-техникалық құжаттамалар жөніндегі бастапқы деректер және оларды сынақтан өткізу нәтижелері, сынақты өткізген сынақ зертханасының меңгерушісі мен қызметкерінің қолымен бұрыштама соғылатын екі данадағы хаттамаға енгізіледі.
9. Сынақ аяқталғаннан кейін хаттаманың бір данасы өтініш берушіге жолданады.
3. Бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды және нормативтік-техникалық құжаттамаларды тіркеу
10. Бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды және нормативтік-техникалық құжаттамаларды тіркеу депониттеуге берілген өтініш негізінде (бұдан әрі – депониттеуге өтініш) жүзеге асырылады.
11. Депониттелетін бағдарламалық өнімдердің, бағдарламалық кодтардың және нормативтік-техникалық құжаттамалардың меншік иесі немесе иеленуші осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша депониттеуге толтырылған өтінішті ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) береді.

12. Уполномоченный орган передает заявку на депонирование и набор депонируемых программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации в течение трех рабочих дней в уполномоченную организацию.
13. Уполномоченная организация в день поступления заявки на депонирование осуществляет ее регистрацию в журнале регистрации поступивших заявок на депонирование по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
14. Уполномоченная организация в течение пятнадцати рабочих дней проверяет правильность оформления заявки на депонирование, комплектность программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации, достаточность программных кодов, целостность откомпилированных модулей и полноценную работоспособность депонируемого программного продукта, восстановленного из объектов депонирования.
15. В случае ненадлежащего оформления заявки на депонирование, несоответствия заявленных программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации уполномоченная организация в срок,  установленный пунктом 14 настоящих Правил, возвращает заявку на депонирование и программные продукты, программные коды и нормативно-техническую документацию уполномоченному органу с указанием причин возврата.
16. Уполномоченный орган в течение трех рабочих дней возвращает регистрационные заявки на депонирование заявителю с указанием причин возврата.
17. В случае правильности оформления заявки на депонирование, комплектности программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации, достаточности программных кодов, целостности откомпилированных модулей и полноценной работоспособности депонируемого программного продукта, восстановленного из объектов депонирования, уполномоченная организация производит депонирование, учет и обеспечение хранения программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации в депозитарии.
4. Передача и хранение программных продуктов, программных
кодов и нормативно-технической документации
18. Передача и хранение программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации осуществляется уполномоченной организацией в случае положительных результатов анализа заявки на депонирование и программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации. Передача и хранение программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации производится путем регистрации в журнале регистрации заявок на депонирование и присвоения депозитарного номера.

12. Уәкілетті орган уәкілетті ұйымға депониттелетін бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды және нормативтік-техникалық құжаттамаларды депониттеу және жинау өтінішін уәкілетті ұйымға үш жұмыс күні ішінде тапсырады.
13. Уәкілетті ұйым депониттеуге өтініші келіп түскен күні оны осы Ереженің 5-қосымшасына сәйкес нысаны бойынша депониттеуге келіп түскен өтініштерді тіркеу журналында тіркеуін жүзеге асырады.
14. Уәкілетті ұйым он бес күн ішінде депониттеуге өтініштің дұрыс ресімделуін, депониттелетін бағдарламалық өнімдер, бағдарламалық кодтар және нормативтік-техникалық құжаттамалар жиынтықтылығын, бағдарламалық кодтардың жеткіліктілігін, құрастырылған модулдердің тұтастығы мен депониттеу объектілерінен қалпына келтірілген, депониттелетін бағдарламалық өнімнің толық қанды жұмыс қабілетін тексереді.
15. Депониттеуге өтініші тиісті ресімделмеген, өтініш берілген бағдарламалық өнімдері, бағдарламалық кодтары және нормативтік-техникалық құжаттамалары сәйкес келмеген жағдайында, уәкілетті ұйым осы Ереженің 14-тармағымен белгіленген мерзімде, қайтарылу себептерін көрсетуімен депониттеуге өтінішін және депониттелетін бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды және нормативтік-техникалық құжаттамаларды уәкілетті органға қайтарады.
16. Уәкілетті орган үш жұмыс күн ішінде қайтарылу себебін көрсетуімен депониттеуге тіркеу өтініштерін өтініш берушіге қайтарады.
17. Депониттеуге өтініші дұрыс ресімделген, бағдарламалық өнімдер, бағдарламалық кодтар және нормативтік-техникалық құжаттамалар жиынтықтылығы, бағдарламалық кодтардың жеткіліктілігі, құрастырылған модулдердің тұтастығы мен депониттеу объектілерінен қалпына келтірілген, депониттелетін бағдарламалық өнімнің жұмыс қабілеті толық қанды жағдайында, уәкілетті ұйым бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды және нормативтік-техникалық құжаттамаларды депозитарияда депониттеуді, есепке алуды және сақталуды қамтамасыз етуін жүргізеді.
4. Депониттелетін бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды және нормативтік-техникалық құжаттамаларды беру және сақтау
18. Бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды және нормативтік-техникалық құжаттамаларды беру және сақтау депониттеуге өтінішін талдаудың және бағдарламалық өнімдері, бағдарламалық кодтары және нормативтік-техникалық құжаттамаларының оң нәтижелері жағдайында уәкілетті ұйыммен жүзеге асырылады. Бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды және нормативтік-техникалық құжаттамаларды беру және сақтау депониттеуге өтініштерін тіркеу журналында тіркеу және депозитарлық нөмір беру арқылы жүргізіледі.

19. Исходные программные коды, пакеты установки и откомпилированные модули депонируемого программного продукта представляются на электронных носителях в двух экземплярах (оригинал и копия).
20. Нормативно-техническая документация представляется в бумажном виде в количестве двух экземпляров (оригинал и копия), а также в электронном виде на электронных носителях в двух экземплярах (оригинал и копия).
21. Наименование программного продукта и наименование комплекта должны быть нанесены письменно на поверхности электронных носителей (компакт-диски).
22. Хранение программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации на бумажных носителях осуществляется в металлических шкафах, на которых указывается наименование собственника или владельца объектов депонирования и название проекта либо его регистрационного номера.
23. Хранение программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации на электронных носителях(компакт-диски) осуществляется в помещении, обеспечивающем соблюдение следующих требований:
1) защита от магнитных и электромагнитных воздействий окружающей среды;
2) защита от механических повреждений и деформаций, загрязнения и запыления, воздействия экстремальных температур и прямых солнечных лучей;
3) соблюдение температурно-влажностного режима.
24. Уполномоченная организация обеспечивает периодическую проверку электронных носителей (компакт-дисков) и в соответствии со сроком их хранения осуществляет их перезапись, за исключением случаев, когда собственником или владельцем негосударственного программного продукта не предоставлено право на копирование.
5. Обеспечение полноты депонирования программных продуктов,
программных кодов и нормативно-технической документации
25. Полнота депонирования программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации обеспечивается уполномоченной организацией во время проведения анализа заявки на депонирование согласно пункту 14 настоящих Правил.
26. В случае внесения изменений и/или дополнений в программные продукты, программные коды и нормативно-техническую документацию уполномоченная организация проверяет логическую взаимосвязь программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации с внесенными изменениями. Устаревшие программные продукты, программные коды и нормативно-техническая документация остаются в депозитарии для сохранения и отслеживания изменений в развитии депонируемого программного продукта.
27. В случае недостаточности представленной информации уполномоченная организация запрашивает от собственника или владельца программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации дополнительную информацию о депонируемых объектах, необходимую для уточнения состава или содержания данных при депонировании программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации.

19. Бастапқы бағдарламалық кодтар, орнату пакеттері мен депониттелетін бағдарламалық өнімнің құрастырылған модулдері екі данада (түпнұсқасы және көшірмесі) электрондық тасығышта ұсынылады.
20. Нормативтік-техникалық құжаттама (түпнұсқасы және көшірмесі) қағаз түрінде екі данада, сондай-ақ электрондық түрде электрондық тасығышта (түпнұсқасы және көшірмесі) ұсынылады.
21. Бағдарламалық өнімнің атауы мен жинақтың атауы электрондық тасығыштардың (компакт-дисктер) үстіңгі қабатында жазылуы тиіс.
22. Бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды және нормативтік-техникалық құжаттамаларды қағаз тасығыштарда сақтау депониттеу объектілерінің меншік иесі немесе иеленушінің атауы және жобаның атауы не болмаса оның тіркеу нөмірі көрсетілетін, темір шкафтарда жүзеге асырылады.
23. Электрондық тасығыштардағы бағдарламалық өнімдер, бағдарламалық кодтар мен нормативтік-техникалық құжаттама электрондық тасығыштарда (компакт-дискілер) сақтау келесі талаптарды сақтауын қамтамасыз ететін, үй-жайларда жүзеге асырылады:
1) қоршаған ортаның магниттік және электромагниттік ықпалынан қорғау;
2) механикалық бүліну мен деформациядан, ластану мен шаңданудан, экстремалды температурасы мен тура күн сәулелерінің ықпалынан қорғау;
3) температуралы-ылғалы тәртібін сақтау.
24. Уәкілетті ұйым электрондық тасығыштардың (компакт-дискілердің) мерзімді тексеруін қамтамасыз етеді және мемлекеттік емес бағдарламалық өнімнің меншік иесі немесе иеленушісімен көшіруге құқық берілмеген жағдайынан басқа, олардың сақталу мерзіміне сәйкес оларды қайта жазуды жүзеге асырады.
5. Бағдарламалық өнімдердің, бағдарламалық кодтардың және нормативтік-техникалық құжаттамалардың толық депониттелуін қамтамасыз ету
25. Бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтар мен нормативтік-техникалық құжаттамаларды депониттеудің толықтығы осы Ереженің 14-тармағына сәйкес депониттеуге өтінішті талдау жүргізу кезінде уәкілетті ұйыммен қамтамасыз етіледі.
26. Бағдарламалық өнімдерге, бағдарламалық кодтарға және нормативтік-техникалық құжаттамаларға өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізген жағдайда уәкілетті ұйым енгізілген өзгерістерімен бағдарламалық өнімдердің, бағдарламалық кодтардың және нормативтік-техникалық құжаттамалардың логикалық өзара байланысын тексереді. Ескірген бағдарламалық өнімдер, бағдарламалық кодтар және нормативтік-техникалық құжаттамалар депониттелетін бағдарламалық өнімнің дамудағы өзгерістерді сақтау және қадағалау үшін депозитарийда қалады.
27. Ұсынылған ақпараттар жеткіліксіз жағдайында уәкілетті ұйым бағдарламалық өнімдердің, бағдарламалық кодтар мен нормативтік-техникалық құжаттамалардың меншік иесі немесе иеленушісінен бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтар мен нормативтік-техникалық құжаттамаларды депониттеу кезінде деректердің құрамын немесе мазмұнын анықтау үшін қажетті депониттеу объектілері туралы қосымша ақпаратты сұрайды.

28. При получении запроса о представлении дополнительной информации о депонируемых программных продуктах, программных кодах и нормативно-технической документации, собственник или владелец электронных информационных ресурсов и (или) информационных систем представляет исчерпывающий ответ в течение десяти рабочих дней со дня получения соответствующего запроса.
6. Представление сведений о регистрации, передаче
и хранении зарегистрированных объектах депонирования
29. Процедура представления сведений о регистрации, передаче и хранении зарегистрированных программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации осуществляется на основании письменного запроса юридического или физического лица с указанием основания и причины запроса, направляемого в уполномоченный орган.
30. Уполномоченный орган в трехдневный срок со дня поступления запроса, при его удовлетворении, отправляет его копию в уполномоченную организацию для исполнения, а в случае отказа в удовлетворении - направляет заявителю мотивированный ответ.
31. Запрос уполномоченной организацией исполняется в десятидневный срок со дня поступления копии запроса.
Приложение 1
к Правилам испытаний, регистрации,
передачи, хранения, обеспечения полноты
депонирования и представления сведений о
регистрации, передаче и хранении
программных продуктов, программных
кодов и нормативно-технической
документации в депозитарий
Форма
Заявка
на испытание программных продуктов, программных кодов
и нормативно-технической документации
1. __________________________________________________________________
(наименование организации-заявителя, Ф.И.О., заявителя)
_____________________________________________________________________
(почтовый адрес, e-mail и телефон заявителя, область, город, район)
просит провести испытание ___________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование программных средств, базы данных, номер версии, дата
разработки)
2. __________________________________________________________________
(информация о разработчике, наименование или Ф.И.О. авторов)
____________________________________________________________________
(область, город, район, почтовый адрес, телефон)
3. Краткая аннотация программных средств и баз данных _______________
_____________________________________________________________________
(назначение, применение, новизна, аналоги и т.п., используемые
средства разработки)
____________________________________________________________________
4. Дополнительные сведения:
____________________________________________________________________
Руководитель организации - заявителя/            _________________
Ф.И.О., заявителя                                 (подпись, дата)
Главный бухгалтер организации заявителя         ___________________
(подпись, дата)
М.П.
Приложение 2
к Правилам испытаний, регистрации,
передачи, хранения, обеспечения полноты
депонирования и представления сведений о
регистрации, передаче и хранении
программных продуктов, программных
кодов и нормативно-технической
документации в депозитарий
Форма
АНКЕТА-ВОПРОСНИК
о характеристиках испытываемого образца
(конфиденциально)

28. Депониттелген бағдарламалық өнімдер, бағдарламалық кодтар мен нормативтік-техникалық құжаттамалар туралы қосымша ақпараттар ұсыну туралы сұрау салуды алған кезінде электрондық ақпараттық ресурстардың және (немесе) ақпараттық жүйелердің меншік иесі немесе иеленушісі тиісті сұрауды алған күннен бастап он жұмыс күн ішінде толық жауапты ұсынады.
6. Тіркелген депониттеу объектілерін тіркеу, беру және сақтау туралы мәліметтер ұсыну
29. Тіркелген бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды және нормативтік-техникалық құжаттамаларды тіркеу, беру және сақтау туралы мәліметтер ұсыну тәртібі уәкілетті органға жолданатын, сұрау негіздері мен себептері көрсетілуімен заңды немесе жеке тұлғаның жазбаша сұрау салуы негізінде жүзеге асырылады.
30. Уәкілетті орган сұрау салудың түскен күннен бастап үш күн мерзімде, оның қанағаттандырылған жағдайында, оның көшірмесін уәкілетті ұйымға орындау үшін жібереді, ал қанағаттандырудан бас тартқан кезде – сұрау салушыға уәждеу жауап жолдайды.
31. Сұрау уәкілетті ұйыммен сұраудың көшірмесі келіп түскен күннен он күндік мерзімде орындалады.
Бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық
кодтарды және нормативтік-техникалық
құжаттаманы депозитарийда тіркеу, беру
және сақтау туралы мәліметтерді ұсыну мен
депониттеуді сынақтан өткізу, тіркеу,
беру, сақтау, толықтығын қамтамасыз ету
Ережесіне 1-қосымша
Нысан
Бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды және нормативті-техникалық құжаттаманы сынақтан өткізуге
өтініш
1. _________________________________________________________________
(өтініш беруші–ұйымның атауы, өтініш берушінің Т.А.Ә.)
____________________________________________________________________
(өтініш берушінің пошталық мекен-жайы, e-mail мен телефоны, облыс,
қала, аудан)
сараптама өткізуді өтінеді __________________________________________
(бағдарламалық құралдар, деректер қорларының атауы,
нұсқаның нөмірі, әзірленген күні)
2. __________________________________________________________________
(әзірлеуші туралы ақпарат, атауы немесе авторлардың Т.А.Ә.)
_____________________________________________________________________
облыс, қала, аудан, пошталық мекен-жайы, телефоны)
3. Бағдарламалық құралдар мен деректер қорларының қысқаша аңдатпа_____________________________________________________________________
(мақсаты, қолданылуы, жаңалығы, ұқсастығы және т.б., әзірлеудің
пайдаланылатын құралдары)_____________________________________________________________________4. Қосымша мәліметтер:
_____________________________________________________________________Өтініш беруші–ұйымның басшысы/ өтініш берушінің Т.А.Ә _____________________________________________________________________                            (қолы, күні)
Өтініш беруші–ұйымның
бас бухгалтері        ______________________________________________                                         (қолы, күні)
М.О.
Бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық
кодтарды және нормативтік-техникалық
құжаттаманы депозитарийда тіркеу, беру
және сақтау туралы мәліметтерді ұсыну мен
депониттеуді сынақтан өткізу, тіркеу,
беру, сақтау, толықтығын қамтамасыз ету
Ережесіне 2-қосымша
Нысан
Сынақтан өткізілетін үлгінің сипаттамалары туралы
САУАЛНАМА-СҰРАУЛЫҚ
(құпия)

1. Наименование: продукта/проекта __________________________________
2. Организация или предприятие/Ф.И.О. разработчика________________
Адрес: г._____, ул.______,
Телефон: ______,  факс: ______
Адрес электронной почты:__________@_____
3. Лицо, ответственное уполномоченной организации за заполнение анкеты-вопросника
Ф.И.О.: ______________________________________
Должность: __________________
Телефон: ________,  факс: ________
Адрес электронной почты: _________@_________
4. Архитектура программных средств (приложить схему архитектуры программных средств)
__________________________________________________________________
4.1.  Наличие сервера базы данных (количество)
__________________________________________________________________
4.2. Используемая на сервере операционная система
__________________________________________________________________
4.3. Используемая на сервере система управления базами данных
__________________________________________________________________
4.4. Наличие сервера приложений (количество)
__________________________________________________________________
4.5. Наименование используемых на сервере приложений
__________________________________________________________________
4.6. Наличие рабочих станций для администраторов (кол-во/кол-во IP– адресов):
__________________________________________________________________
4.7. Количество рабочих станций
__________________________________________________________________
4.8. Используемая на рабочей станции операционная система
__________________________________________________________________
4.9. Языковая среда разработки программных средств
___________________________________________________________________
5. Дополнительные сведения
5.1. Конфигурация и характеристика используемой сети передачи данных
/локально-вычислительных сетей:
_____________________________________________________________
6. Документирование программных средств, баз данных, испытываемого
образца (заполнить таблицу)
1
2
3
4
5
6
7
Техническое задание
Техно-
рабочий проект
Исходные коды про-
граммного обеспече-
ния
Техничес-
кие специ-
фикации по конфигура-
ции и количеству серверов
Техничес-
кие специфи-
кации по конфигу-
рации и количест-
ву рабочих станций
Програм-
ма и ме-
тодика испыта-
ний
Наличие другой доку-
мента-
ции
Да/Нет
Да/Нет
Да/Нет
Да/Нет
Да/Нет
Да/Нет
Да/Нет
6.1. Техническое задание/спецификация требований
______________________________________________________________

1. Өнімнің/жобаның атауы ___________________________________________
2. Ұйым немесе кәсіпорын/ әзірлеушінің Т.А.Ә._______________________
Мекен-жайы: _____________ қ., ______________________________ көшесі,
Телефон: ________________, факс: ___________________________
Электрондық поштаның адресі: ________________ @ ____________
3. Сауалнама-сұраулықты толтыруға уәкілетті ұйыммен жауапты тұлға
Тегі, Аты, Әкесінің аты: _______________ _____________ _____________
Лауазымы: ______________________________
Телефон: _________________, факс: ____________________
Электрондық поштаның адресі: ___________ @ ___________
4. Бағдарламалық құралдардың сәулеті (Бағдарламалық құралдар сәулетінің сызбасы қоса берілсін) ____________________________________________________________________
4.1. Дерек қорының сервері бар болуы (саны) ________________________
4.2. Серверде пайдаланылатын операциялық жүйе ______________________
4.3. Серверде пайдаланылатын деректер қорының басқару жүйесі
____________________________________________________________________
4.4. Қосымшалар серверінің бар болуы (саны)
____________________________________________________________________
4.5. Серверлерде пайдаланылатын қосымшалардың атауы
____________________________________________________________________
4.6. Әкімшілер үшін жұмыс станциялардың бар болуы (саны/IP– адрестердің саны:
____________________________________________________________________
4.7. Жұмыс станцияларының саны
____________________________________________________________________
4.8. Жұмыс станциясында пайдаланылатын операциялық жүйе
____________________________________________________________________
4.9. Бағдарламалық құралдар әзірлеудің тіл ортасы
____________________________________________________________________
5. Қосымша мәліметтер
5.1. Деректер берудің пайдаланылған желісінің үйлесімділігі мен сипаттамасы /жергілікті-есептеу желілерінің:
____________________________________________________________________
6. Сынақтан өткізілетін үлгінің бағдарламалық құралдарды, деректер қорларын құжаттандыру (кестені толтыру)
1
2
3
4
5
6
7
Техникалық тапсырма
Техно-жұмыстық жоба
Бағдарламалық қамтамасыз етудің бастапқы кодтары
Серверлердің үйлесімділгі мен саны бойынша техникалық ерекшеліктері
Жұмыс станцияларының үйлесімділігі мен саны бойынша техникалық ерекшеліктері
Сынақтан өткізу бағдарламасы мен әдістемесі
Басқа құжаттаманың бар болуы
Иә/Жоқ
Иә/Жоқ
Иә/Жоқ
Иә/Жоқ
Иә/Жоқ
Иә/Жоқ
Иә/Жоқ
6.1. Техникалық тапсырма /талаптардың ерекшелігі
__________________________________________________________________

6.2. Техно-рабочий проект (состав, соответственно стандартам)
______________________________________________________________
6.3.Готовность исходных кодов программных средств, баз данных
(версия, наименование)
______________________________________________________________
6.4. Технические спецификации по конфигурации  и количеству
представленных серверов
______________________________________________________________
6.5. Технические спецификации по конфигурации и количеству
рабочих станций
______________________________________________________________
6.6. Программа и методика испытаний
______________________________________________________________
________________________________________________________
6.7. Наличие другой документации, предусмотренной стандартами
______________________________________________________________
7. Используемое лицензионное программное обеспечение
________________________________________________________
Используемое лицензионное программное обеспечение
Операционная
система
Стандартные приложения
Система управления базами данных
Дополнитель-
ные приложения, используемые в проекте
Другое программное обеспечение
8.Наличие лицензии на испытываемый образец/программные средства/
база данных (№ лицензии, наименование обладателя/собственника)
____________________________________________________________________
9. Прочая информация
____________________________________________________________________
______________________________________________________________
Приложение 3
к Правилам испытаний, регистрации,
передачи, хранения, обеспечения полноты
депонирования и представления сведений о
регистрации, передаче и хранении
программных продуктов, программных
кодов и нормативно-технической
документации в депозитарий
Форма
Журнал регистрации поступивших заявок на испытания
п/п
Номер
заявки
Дата
поступления
Наименование организации-
заявителя
Заявитель (руководи-
тель, подписавший заявку или письмо)
Принял
Ф.И.О.
Подпись
Приложение 4
к Правилам испытаний, регистрации,
передачи, хранения, обеспечения полноты
депонирования и представления сведений о
регистрации, передаче и хранении
программных продуктов, программных
кодов и нормативно-технической
документации в депозитарий
Форма
ЗАЯВКА
на депонирование программных продуктов, программных кодов
и нормативно-технической документации
№ регистрации: __________________ дата регистрации: "__" ______ 20_г.
(заполняется сотрудниками уполномоченной организации)
Полное наименование организации - заявителя или фамилия, имя, отчество
физического лица-заявителя:
____________________________________________________________________
Наименование объекта депонирования
____________________________________________________________________
Регистрационный номер объекта в Регистре информационных ресурсов
и информационных систем
___________________________________________________________________
В количестве
экземпляров:                    Каждый в следующей комплектации:
п/п
Наименование CD/ файла/документа
Серийный
Номер
CD
Объем
CD
(Мгб)
Количество
листов
бумажного
носителя
Оригинал (О)
Копия (К)
Сведения о владельце программных продуктов, программных
кодов и нормативно-технической документации
Полное наименование владельца ____________________________
Ведомственная подчиненность: _____________________________
Сокращенное наименование организации: ____________________
Адрес: |________| ________________________________________
индекс
Тел.: __________  ______________      Факс: ___________
E-mail: _____________________      Http://_____________
Лицо для контактов: __________________________________________
фамилия, имя, отчество полностью; телефон
Сведения о разработчике программных продуктов, программных
кодов и нормативно-технической документации
Наименование организации полное или фамилия, имя, отчество
физического лица:
______________________________________________________________
Ведомственная подчиненность: _________________________________
Сокращенное наименование организации: ________________________
Адрес: |________| ________________________________________
индекс
Тел.: __________  ______________      Факс: ___________
E-mail: _____________________      Http://_____________
Лицо для контактов: __________________________________________
фамилия, имя, отчество полностью; должность телефон
Сведения об авторах
Автор (ы): ___________________________________________________
______________________________________________________________
Сведения о  сертификации: _________________________________________
Год         Версия:         Язык (и)               | Дата  |
издания:___        ________ программирования:____  |издания|_______
Аннотация (назначение):
Минимальные системные требования
Тип компьютера, процессор,
сопроцессор, частота:       _______________________________________
Оперативная память                  Необходимо на
(RAM):           ______________     винчестере: ____________________
Операционные системы: ______________________________________________
Видеосистема:_______________________________________________________
Акустическая система: ______________________________________________
Дополнительное оборудование: _______________________________________
Дополнительные программные средства:_____________________________
Другое: ____________________________________________________________
Защита от незаконного распространения (наличие, общая  характеристика):
______________________________________________________________
Источники финансирования (подчеркнуть):
республиканский бюджет
местный бюджет
средства иных
юридических и
физических лиц
государственные
внебюджетные фонды
собственные средства
средства гранта
внешние займы
кредит
_____________________
МП                                          подпись владельца
_____________________
Дата
Приложение 5
к Правилам испытаний, регистрации,
передачи, хранения, обеспечения полноты
депонирования и представления сведений о
регистрации, передаче и хранении
программных продуктов, программных
кодов и нормативно-технической
документации в депозитарий
Форма
Журнал регистрации поступивших заявок на депонирование
п/п
номер
заявки
дата
поступления
наименование организации-
заявителя
заявитель (руководи-
тель, подписавший заявку или письмо)
Принял
Ф.И.О.
Подпись

6.2. Техно-жұмыстық жоба (стандарттарға сәйкес құрамы)
__________________________________________________________________
6.3. Бағдарламалық құралдары деректер қоры бастапқы кодтарының дайындығы (нұсқасы, атауы)
__________________________________________________________________
6.4. Ұсынылған серверлердің үйлесімділігі мен саны бойынша техникалық ерекшеліктері
__________________________________________________________________
6.5. Жұмыс станцияларының үйлесімділігі мен саны бойынша техникалық ерекшеліктері
__________________________________________________________________
6.6. Сынақтан өткізу бағдарламасы мен әдістемесі
__________________________________________________________________
6.7. Стандарттармен көзделген, басқа да құжаттамалардың бар болуы ____________________________________________________________
7. Пайдаланылатын лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз ету
__________________________________________________________________
Пайдаланылатын лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз ету
Операциялық жүйе
Стандарттық қосымшалар
Деректер қорының басқару жүйесі
Жобада пайдаланылатын қосымша қосымшалар
Басқа бағдарламалық қамтамасыз ету
8. Сынақтан өткізілетін үлгіге лицензияның бар болуы/бағдарламалық құралдар/деректер қоры (лицензияның №, иесінің/меншік иесінің атауы)
____________________________________________________________________
9. Басқа ақпараттар
__________________________________________________________________________________________________________________________________
Бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық
кодтарды және нормативтік-техникалық
құжаттаманы депозитарийда тіркеу, беру
және сақтау туралы мәліметтерді ұсыну мен
депониттеуді сынақтан өткізу, тіркеу,
беру, сақтау, толықтығын қамтамасыз ету
Ережесіне 3-қосымша
Нысан
Сынақтан өткізуге келіп түскен өтініштерді тіркеу журналы
№ р/р
Өтініш нөмірі
Түскен күні
Өтініш беруші – ұйымның атауы
Өтініш беруші (өтінішке немесе хатқа қол қойған басшы)
Қабылдады
Т.А.Ә.
Қолы
Бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық
кодтарды және нормативтік-техникалық
құжаттаманы депозитарийда тіркеу, беру
және сақтау туралы мәліметтерді ұсыну мен
депониттеуді сынақтан өткізу, тіркеу,
беру, сақтау, толықтығын қамтамасыз ету
Ережесіне 4-қосымша
Нысан
БАҒДАРЛАМАЛЫҚ ӨНІМДЕР МЕН НОРМАТИВТІК-ТЕХНИКАЛЫҚ ҚҰЖАТТАМАЛАРДЫ ДЕПОНИТТЕУГЕ
ӨТІНІШ
Тіркеу №: _____________________ тіркелген күні: 200_ж. «___» _______                  (уәкілетті орган қызметкерлерімен толтырылады)
Өтініш беруші – ұйымның толық атауы немесе өтініш беруші – жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты:
____________________________________________________________________
Депониттелетін объект атауы
____________________________________________________________________
Ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйенің Тіркелімінде объектінің тіркеу нөмірі ______________________________________________________
Даналар
санында:                     Әрбірі мынадай жинақтамада:
№ р/с
Құжаттың CD/файл/атауы
CD сериялық нөмірі
CD көлемі (Мгб)
Қағаз тасығыштың парақтар саны
Түпнұсқа (Т) Көшірме (К)
Бағдарламалық өнімдердің, бағдарламалық кодтардың және нормативтік-техникалық құжаттамалардың иесі туралы мәліметтер
Иесінің толық атауы _________________________________
Ведомстволық бағыныстылық:___________________________
Ұйымның қысқартылған
атауы:                    ___________________________
Мекен-
жайы: |________| ____________________________________
индекс
______________________________________________________
Тел.:_______________  ___________ Факс: ______________
E-mail: ___________________ Http:_____________________
//
Байланысушы __________________________________________
тұлға:        толық тегі, аты, әкесінің аты; телефоны
Бағдарламалық өнімдердің, бағдарламалық кодтардың және нормативтік-техникалық құжаттамалардың әзірлеушісі туралы мәліметтер
Ұйымның толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты,
әкесінің аты:
________________________________________________________
Ведомстволық бағыныстылық:______________________________
Ұйымның қысқартылған
атауы:                    ______________________________
Мекен-
жайы: |_________| ______________________________________
индекс
Тел.:_______________  ___________ Факс: ______________
E-mail: ___________________ Http:_____________________
//
Байланысушы
тұлға:      ______________________________________________
толық тегі, аты, әкесінің аты; лауазымы,
телефоны
Авторлар туралы мәліметтер
Автор
(лар): _______________________________________________
______________________________________________________
Сертификаттау туралы
мәліметтер:
Шығарылған жылы:
Нұсқа:
Бағдарламалық тілі (дері)
Шығарылған күні
Аңдатпа (мақсаты):
Ең аз жүйелік талаптар
Компьютер түрі, процессор,
сопроцессор, жиілік:      ______________________________
Оперативті
жады (RAM): ________________ Винчестерде _______________
қажет:
Операциялық
жүйелер: _______________________________________________
Бейне жүйе: ____________________________________________
Акустикалық жүйе: ______________________________________
Қосымша
құрал-жабдық: __________________________________________
Қосымша бағдарламалық
құралдар: ______________________________________________
Басқа: _________________________________________________
Заңсыз таралудан қорғау (бар болуы, жалпы сипаттама):
________________________________________________________
Қаржыландыру көздері (атап көрсету):
республикалық бюджет
жергілікті бюджет
басқа да заңды және жеке тұлғалардың қаражаттары
мемлекеттік бюджеттен тыс қорлар
меншік қаражат
грант қаражаттары
сыртқы қарыздар
несие
____________________
иесінің қолы
МО
Күні ________________
Бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық
кодтарды және нормативтік-техникалық
құжаттаманы депозитарийда тіркеу, беру
және сақтау туралы мәліметтерді ұсыну мен
депониттеуді сынақтан өткізу, тіркеу,
беру, сақтау, толықтығын қамтамасыз ету
Ережесіне 5-қосымша
Нысан
Депониттеуге келіп түскен өтініштерді тіркеу журналы
р/р
Өтініш нөмірі
Түскен күні
Өтініш беруші – ұйымның атауы
Өтініш беруші (өтінішке немесе хатқа қол қойған басшы)
ҚАБЫЛДАДЫ
Т.А.Ә.
Қолы