О присвоении наименований и переименовании отдельных улиц в жилых массивах и микрорайонах города Астаны
Решение маслихата города Астаны от 21 декабря 2009 года N 287/42-IV и постановление акимата города Астаны от 23 ноября 2009 года N 74. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 20 января 2010 года N 611
В соответствии с подпунктом 4 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", учитывая мнение населения города, на основании решений городской ономастической комиссии от 21 ноября 2008 года № 7 и от 2 октября 2009 года № 10 акимат города Астаны ПОСТАНОВИЛ и маслихат города Астаны РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула с изменением, внесенным постановлением акимата города Астаны от 04.12.2014 № 110-2043 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Присвоить следующие наименования по району "Алматы":
улице с проектным наименованием № 96 - улица Байырқұм;
переулку с проектным наименованием № 91 - переулок Ақсүмбе;
переулку с проектным наименованием № 144 - переулок Созақ.
1) По жилому массиву "Интернациональный":
улице с проектным наименованием № 114 - улица Хайретдин Болғанбаев;
улице с проектным наименованием № 166 - улица Мұхамеджан Сералин;
переулку с проектным наименованием № 38 - переулок Егінді;
переулку с проектным наименованием № 39 - переулок Майлыкент;
переулку с проектным наименованием № 127 - переулок Жылыбұлақ;
переулку с проектным наименованием № 133 - переулок Көкжиде;
переулку с проектным наименованием № 137 - переулок Ашутас;
переулку с проектным наименованием № 143 - переулок Сүткент.
2) По жилому массиву Юго-Восток:
улице с проектным наименованием № 23-41 - улица Бірімжановтар;
улице с проектным наименованием № 73 - улица Тайқазан;
улице с проектным наименованием № 79 - улица Нұрхан Ахметбеков;
улице с проектным наименованием № 87 - улица Майдақоңыр;
улице с проектным наименованием № 90 - улица Үшкүлтай Субханбердина;
улице с проектным наименованием № 110 - улица Сарын;
улице с проектным наименованием № 115 - улица Бұлбұл;
улице с проектным наименованием № 165 - улица Бозторғай;
переулку с проектным наименованием № 109 - переулок Алқоңыр;
переулку с проектным наименованием № 111 - переулок Сүтбұлақ;
переулку с проектным наименованием № 145 - переулок Бозшолақ;
переулку с проектным наименованием № 162 - переулок Ақтоған;
переулку с проектным наименованием № 164 - переулок Кертолғау;
переулку с проектным наименованием № 180 - переулок Бозінген;
переулку с проектным наименованием № 182 - переулок Шыңырау.

Астана қаласы тұрғын алаптары мен шағын аудандарының жекелеген көшелеріне атау беру және қайта атау туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 23 қарашадағы № 74 Қаулысы және мәслихатының 2009 жылғы 21 желтоқсандағы N 287/42-IV Шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2010 жылғы 20 қаңтарда нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 611 болып енгізілді
РҚАО-ның ескертпесі!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 7-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы «Әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы» Қазақстан Республикасы Заңы 13-бабының 4-тармақшасына сәйкес, қала тұрғындарының пікірін ескере отырып, қалалық ономастика комиссиясының 2008 жылғы 21 қарашадағы № 7 және 2009 жылғы 2 қазандағы № 10 шешімдері негізінде Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Кіріспеге өзгеріс енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 04.12.2014 № 110-2043 қаулысы және мәслихатының 11.12.2014 № 312/45-V (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. «Алматы» ауданы бойынша атаулары берілсін:
жобалау атауымен № 96 көше Байырқұм көшесі деп;
жобалау атауымен № 91 қысқа көше Ақсүмбе орамы деп;
жобалау атауымен № 144 қысқа көше Созақ орамы деп.
1) «Интернациональный» тұрғын алабы бойынша:
жобалау атауымен № 114 көше Хайретдин Болғанбаев көшесі деп;
жобалау атауымен № 166 көше Мұхамеджан Сералин көшесі деп;
жобалау атауымен № 38 қысқа көше Егінді орамы деп;
жобалау атауымен № 39 қысқа көше Майлыкент орамы деп;
жобалау атауымен № 127 қысқа көше Жылыбұлақ орамы деп;
жобалау атауымен № 133 қысқа көше Көкжиде орамы деп;
жобалау атауымен № 137 қысқа көше Ашутас орамы деп;
жобалау атауымен № 143 қысқа көше Сүткент орамы деп.
2) Оңтүстік-Шығыс тұрғын алабы бойынша:
жобалау атауымен № 23-41 көше Бірімжановтар көшесі деп;
жобалау атауымен № 73 көше Тайқазан көшесі деп;
жобалау атауымен № 79 көше Нұрхан Ахметбеков көшесі деп;
жобалау атауымен № 87 көше Майдақоңыр көшесі деп;
жобалау атауымен № 90 көше Үшкүлтай Субханбердина көшесі деп;
жобалау атауымен № 110 көше Сарын көшесі деп;
жобалау атауымен № 115 көше Бұлбұл көшесі деп;
жобалау атауымен № 165 көше Бозторғай көшесі деп;
жобалау атауымен № 109 қысқа көше Алқоңыр орамы деп;
жобалау атауымен № 111 қысқа көше Сүтбұлақ орамы деп;
жобалау атауымен № 145 қысқа көше Бозшолақ орамы деп;
жобалау атауымен № 162 қысқа көше Ақтоған орамы деп;
жобалау атауымен № 164 қысқа көше Кертолғау орамы деп;
жобалау атауымен № 180 қысқа көше Бозінген орамы деп;
жобалау атауымен № 182 қысқа көше Шыңырау орамы деп.

3) По жилому массиву "Күйгенжар":
улице с проектным наименованием № 168 - улица Кеңжайлау.
4) По жилому массиву "Мичурино":
улице с проектным наименованием № 99 - улица Бақты;
переулку с проектным наименованием № 87 - переулок Көкіл;
переулку с проектным наименованием № 113 - переулок Мерген;
переулку с проектным наименованием № 149 - переулок Қызылтас.
5) По жилому массиву "Ақ-бұлақ-1":
улице с проектным наименованием № 77- улица Шалқыма.
6) По жилому массиву "Ақ-бұлақ-2":
улице с проектным наименованием № 40-1- улица Дарабоз;
переулку с проектным наименованием № 40-2 - переулок Әлқисса;
переулку с проектным наименованием № 40-3 - переулок Талды;
переулку с проектным наименованием № 40-4 - переулок Сарыкеңгір;
переулку с проектным наименованием № 40-5 - переулок Сарқырама;
переулку с проектным наименованием № 40-6 - переулок Тоқырауын;
переулку с проектным наименованием № 40-10 - переулок Бағлан.
7) По жилому массиву "Ақ-бұлақ-3":
переулку с проектным наименованием № 40-7 - переулок Тесіктас;
переулку с проектным наименованием № 40-8 - переулок Тасшоқы.
8) По жилому массиву "Ақ-бұлақ-4":
улице с проектным наименованием № 40-9 - улица Елім-ай;
улице с проектным наименованием № 40-16 - улица Серпер.
9) По жилому массиву "Саяжай":
улице с проектным наименованием № 94 - улица Айгөлек;
улице с проектным наименованием № 95 - улица Сарыжазық.
10) По жилому массиву казахский аул "Караөткел" (правая сторона жилого массива Юго-Восток):
улице с проектным наименованием № 89 - улица Манатау;
улице с проектным наименованием № 104 - улица Аманат;
улице с проектным наименованием № 128 - улица Алтыбақан;
переулку с проектным наименованием № 33 - переулок Ойтоған;
переулку с проектным наименованием № 83 - переулок Күншуақ;
переулку с проектным наименованием № 105 - переулок Қосалқа;
переулку с проектным наименованием № 139 - переулок Шашу;
переулку с проектным наименованием № 161- переулок Қосбасар.
2. Переименовать по району Алматы:
улицу М. Ломоносова - в улицу Егемен Қазақстан газеті;
улицу Үштөбе - в улицу Мәшһур Жүсіп Көпейұлы.
3. Присвоить следующие наименования по району "Есиль":
улице с проектным наименованием № 23 - улица Керей, Жәнібек хандар.
1) По жилому массиву "Ильинка":
улице с проектным наименованием № 1 - улица академик Рамазан Сүлейменов;
улице с проектным наименованием № 2 - улица Сексек ата;
улице с проектным наименованием № 3 - улица Бекет ата;
улице с проектным наименованием № 4 - улица Кейкі батыр;
улице с проектным наименованием № 5 - улица Беғазы-Дәндібай;
улице с проектным наименованием № 11- улица Үкілі Ыбырай;
улице с проектным наименованием № 14 - улица Оспан батыр;
улице с проектным наименованием № 16 - улица Мұрын жырау;
улице с проектным наименованием № 17 - улица Омбы;
улице с проектным наименованием № 18 - улица Шопан ата;
улице с проектным наименованием № 19 - улица Салбурын;
улице с проектным наименованием № 20 - улица Киікті;
улице с проектным наименованием № 21 - улица Ер Төстік;
улице с проектным наименованием № 24 - улица Есет батыр;
улице с проектным наименованием № 25 - улица Мұхамет-Салық Бабажанов;
улице с проектным наименованием № 26 - улица Ағанас;
улице с проектным наименованием № 27 - улица Әміре Қашаубаев;
улице с проектным наименованием № 28 - улица Алтын сақа;
улице с проектным наименованием № 29 - улица Қапшағай;
улице с проектным наименованием № 36 - улица Ботақара;
улице с проектным наименованием № 37 - улица Ақши;
улице с проектным наименованием № 38 - улица Доспамбет жырау;
улице с проектным наименованием № 41 - улица Мәди;
улице с проектным наименованием № 42 - улица Жайлаукөл;
улице с проектным наименованием № 44 - улица Сырым батыр;
улице с проектным наименованием № 45 - улица Исатай батыр;
улице с проектным наименованием № 46 - улица Қамбар ата;
улице с проектным наименованием № 49 - улица Айғыржал;
улице с проектным наименованием № 50 - улица Ақжайлау;
улице с проектным наименованием № 51 - улица Ойсылқара;
улице с проектным наименованием № 54 - улица Латиф Хамиди;
улице с проектным наименованием № 55 - улица Байғозы батыр;
улице с проектным наименованием № 60 - улица Құмжарған;
улице с проектным наименованием № 61 - улица Домбауыл;
улице с проектным наименованием № 62 - улица Сыпатай батыр;
улице с проектным наименованием № 63 - улица Ақдала;
улице с проектным наименованием № 64 - улица Қаракемер;
улице с проектным наименованием № 65 - улица Қармақшы;
улице с проектным наименованием № 67 - улица Зеңгі баба;
улице с проектным наименованием № 68 - улица Басықара батыр;
улице с проектным наименованием № 69 - улица Ақсүйек;
улице с проектным наименованием № 71 - улица Кеңсай;
улице с проектным наименованием № 72 - улица Қастек;
улице с проектным наименованием № 73 - улица Белқарағай;
улице с проектным наименованием № 74 - улица Қозыкөш;
улице с проектным наименованием № 75 - улица Миялы;
улице с проектным наименованием № 76 - улица Ордатау;
улице с проектным наименованием № 79 - улица Смағұл Сәдуақасов;
улице с проектным наименованием № 80 - улица Махамбет;
улице с проектным наименованием № 81 - улица Үмбетей жырау;
улице с проектным наименованием № 82 - улица Байзақ датқа;
улице с проектным наименованием № 84 - улица Наурызбай батыр;
улице с проектным наименованием № 85 - улица Жанқожа батыр;
улице с проектным наименованием № 86 - улица Бекзат Саттарханов;
улице с проектным наименованием № 182 - улица батыр Баян;
улице с проектным наименованием № 184 - улица Асы;
улице с проектным наименованием № 185 - улица Жұмабай Шаяхметов;
улице с проектным наименованием № 188 - улица Таукент;
улице с проектным наименованием № 189 - улица Текес.

3) «Күйгенжар» тұрғын алабы бойынша:
жобалау атауымен № 168 көше Кеңжайлау көшесі деп.
4) «Мичурино» тұрғын алабы бойынша:
жобалау атауымен № 99 көше Бақты көшесі деп;
жобалау атауымен № 87 қысқа көше Көкіл орамы деп;
жобалау атауымен № 113 қысқа көше Мерген орамы деп;
жобалау атауымен № 149 қысқа көше Қызылтас орамы деп.
5) «Ақ-бұлақ-1» тұрғын алабы бойынша:
жобалау атауымен № 77 көше Шалқыма көшесі деп.
6) «Ақ-бұлақ-2» тұрғын алабы бойынша:
жобалау атауымен № 40-1 көше Дарабоз көшесі деп;
жобалау атауымен № 40-2 қысқа көше Әлқисса орамы деп;
жобалау атауымен № 40-3 қысқа көше Талды орамы деп;
жобалау атауымен № 40-4 қысқа көше Сарыкеңгір орамы деп;
жобалау атауымен № 40-5 қысқа көше Сарқырама орамы деп;
жобалау атауымен № 40-6 қысқа көше Тоқырауын орамы деп;
жобалау атауымен № 40-10 қысқа көше Бағлан орамы деп.
7) «Ақ-бұлақ-3» тұрғын алабы бойынша:
жобалау атауымен № 40-7 қысқа көше Тесіктас орамы деп;
жобалау атауымен № 40-8 қысқа көше Тасшоқы орамы деп.
8) «Ақ-бұлақ-4» тұрғын алабы бойынша:
жобалау атауымен № 40-9 көше Елім-ай көшесі деп;
жобалау атауымен № 40-16 көше Серпер көшесі деп.
9) «Саяжай» тұрғын алабы бойынша:
жобалау атауымен № 94 көше Айгөлек көшесі деп;
жобалау атауымен № 95 көше Сарыжазық көшесі деп.
10) Оңтүстік-Шығыстың (оң жағындағы) «Қараөткел» қазақ ауылы тұрғын алабы бойынша:
жобалау атауымен № 89 көше Манатау көшесі деп;
жобалау атауымен № 104 көше Аманат көшесі деп;
жобалау атауымен № 128 көше Алтыбақан көшесі деп;
жобалау атауымен № 33 қысқа көше Ойтоған орамы деп;
жобалау атауымен № 83 қысқа көше Күншуақ орамы деп;
жобалау атауымен № 105 қысқа көше Қосалқа орамы деп;
жобалау атауымен № 139 қысқа көше Шашу орамы деп;
жобалау атауымен № 161 қысқа көше Қосбасар орамы деп.
2. «Алматы» ауданы бойынша қайта аталсын:
М. Ломоносов көшесі Егемен Қазақстан газеті көшесі деп;
Үштөбе көшесі Мәшһүр Жүсіп Көпейұлы көшесі деп.
3. «Есіл» ауданы бойынша атаулары берілсін:
жобалау атауымен № 23 көше – Керей, Жәнібек хандар көшесі деп.
1) «Ильинка» тұрғын алабы бойынша:
жобалау атауымен № 1 көше – академик Рамазан Сүлейменов көшесі деп;
жобалау атауымен № 2 көше – Сексек ата көшесі деп;
жобалау атауымен № 3 көше – Бекет ата көшесі деп;
жобалау атауымен № 4 көше – Кейкі батыр көшесі деп;
жобалау атауымен № 5 көше – Беғазы-Дәндібай көшесі деп;
жобалау атауымен № 11 көше – Үкілі Ыбырай көшесі деп;
жобалау атауымен № 14 көше – Оспан батыр көшесі деп;
жобалау атауымен № 16 көше – Мұрын жырау көшесі деп;
жобалау атауымен № 17 көше – Омбы көшесі деп;
жобалау атауымен № 18 көше – Шопан ата көшесі деп;
жобалау атауымен № 19 көше – Салбурын көшесі деп;
жобалау атауымен № 20 көше – Киікті көшесі деп;
жобалау атауымен № 21 көше – Ер Төстік көшесі деп;
жобалау атауымен № 24 көше – Есет батыр көшесі деп;
жобалау атауымен № 25 көше – Мұхамет-Салық Бабажанов көшесі деп;
жобалау атауымен № 26 көше – Ағанас көшесі деп;
жобалау атауымен № 27 көше – Әміре Қашаубаев көшесі деп;
жобалау атауымен № 28 көше – Алтын сақа көшесі деп;
жобалау атауымен № 29 көше – Қапшағай көшесі деп;
жобалау атауымен № 36 көше – Ботақара көшесі деп;
жобалау атауымен № 37 көше – Ақши көшесі деп;
жобалау атауымен № 38 көше – Доспамбет жырау көшесі деп;
жобалау атауымен № 41 көше – Мәди көшесі деп;
жобалау атауымен № 42 көше – Жайлаукөл көшесі деп;
жобалау атауымен № 44 көше – Сырым батыр көшесі деп;
жобалау атауымен № 45 көше – Исатай батыр көшесі деп;
жобалау атауымен № 46 көше – Қамбар ата көшесі деп;
жобалау атауымен № 49 көше – Айғыржал көшесі деп;
жобалау атауымен № 50 көше – Ақжайлау көшесі деп;
жобалау атауымен № 51 көше – Ойсылқара көшесі деп;
жобалау атауымен № 54 көше – Латиф Хамиди көшесі деп;
жобалау атауымен № 55 көше – Байғозы батыр көшесі деп;
жобалау атауымен № 60 көше – Құмжарған көшесі деп;
жобалау атауымен № 61 көше – Домбауыл көшесі деп;
жобалау атауымен № 62 көше – Сыпатай батыр көшесі деп;
жобалау атауымен № 63 көше – Ақдала көшесі деп;
жобалау атауымен № 64 көше – Қаракемер көшесі деп;
жобалау атауымен № 65 көше – Қармақшы көшесі деп;
жобалау атауымен № 67 көше – Зеңгі баба көшесі деп;
жобалау атауымен № 68 көше – Басықара батыр көшесі деп;
жобалау атауымен № 69 көше – Ақсүйек көшесі деп;
жобалау атауымен № 71 көше – Кеңсай көшесі деп;
жобалау атауымен № 72 көше – Қастек көшесі деп;
жобалау атауымен № 73 көше – Белқарағай көшесі деп;
жобалау атауымен № 74 көше – Қозыкөш көшесі деп;
жобалау атауымен № 75 көше – Миялы көшесі деп;
жобалау атауымен № 76 көше – Ордатау көшесі деп;
жобалау атауымен № 79 көше – Смағұл Сәдуақасов көшесі деп;
жобалау атауымен № 80 көше – Махамбет көшесі деп;
жобалау атауымен № 81 көше – Үмбетей жырау көшесі деп;
жобалау атауымен № 82 көше – Байзақ датқа көшесі деп;
жобалау атауымен № 84 көше – Наурызбай батыр көшесі деп;
жобалау атауымен № 85 көше – Жанқожа батыр көшесі деп;
жобалау атауымен № 86 көше – Бекзат Саттарханов көшесі деп;
жобалау атауымен № 182 көше – Батыр Баян көшесі деп;
жобалау атауымен № 184 көше – Асы көшесі деп;
жобалау атауымен № 185 көше – Жұмабай Шаяхметов көшесі деп;
жобалау атауымен № 188 көше – Таукент көшесі деп;
жобалау атауымен № 189 көше – Текес көшесі деп.

2) По жилому массиву "Тельман":
переулку с проектным наименованием № 73 - переулок Желмая;
переулку с проектным наименованием № 157 - переулок Бурылтай.
3) По жилому массиву "Шұбар":
переулку с проектным наименованием № 40 - переулок Жусан;
переулку с проектным наименованием № 88 - переулок Қалампыр;
переулку с проектным наименованием № 146 - переулок Қызғалдақ;
переулку с проектным наименованием № 170 - переулок Жауқазын.
4) По микрорайону "Үркер":
улице с проектным наименованием № 30 - улица Шалкиіз жырау;
улице с проектным наименованием № 31 - улица Жасыбай;
улице с проектным наименованием № 32 - улица Әбілхан Қастеев;
улице с проектным наименованием № 34 - улица Сыпыра жырау;
улице с проектным наименованием № 35 - улица Қожаберген жырау;
улице с проектным наименованием № 39 - улица Малайсары батыр;
улице с проектным наименованием № 40 - улица Уәлитхан Танашев;
улице с проектным наименованием № 43 - улица Бойтұмар;
улице с проектным наименованием № 52 - улица Қазтуған жырау;
улице с проектным наименованием № 77 - улица Актамберді жырау.
5) По микрорайону "Қараөткел":
улице с проектным наименованием № 36-5 - улица Қазанат;
улице с проектным наименованием № 36-7- улица Ақкербез;
улице с проектным наименованием № 36-8 - улица Телқоңыр;
улице с проектным наименованием № 36-10 - улица Гауһартас;
улице с проектным наименованием № 36-13 - улица Кұсни, Қорлан;
переулку с проектным наименованием № 21 - переулок Ақжелең;
переулку с проектным наименованием № 159 - переулок Ақшоқы.
4. Присвоить следующие наименования по району "Сарыарка":
улице с проектным наименованием № 12-34 - улица Қызылқайың;
улице с проектным наименованием № 12-36 - улица Дәулеткерей;
улице с проектным наименованием № 12-37 - улица Жақып Ақпаев;
улице с проектным наименованием № 12-38 - улица Василия Радлова;
улице с проектным наименованием № 12-40 - улица Бориса Ерзаковича;
улице с проектным наименованием № 12-41 - улица Айдархан Тұрлыбаев;
улице с проектным наименованием № 12-42 - улица Жайылма;
улице с проектным наименованием № 12-48 - улица Ақбиік;
улице с проектным наименованием № 12-49 - улица Халел Ғаббасов;
улице с проектным наименованием № 12-50 - улица Мұхит;
улице с проектным наименованием № 12-117 - улица Ақбөкен;
улице с проектным наименованием № 12-118 - улица Бозбиік;
улице с проектным наименованием № 12-119 - улица Қызылкеніш;
улице с проектным наименованием № 12-120 - улица Жаһанша Сейдалин;
улице с проектным наименованием № 72 - улица Арықты;
улице с проектным наименованием № 181 - улица Орлыкөл;
переулку с проектным наименованием № 12-43 - переулок Байынқол;

2) «Тельман» тұрғын алабы бойынша:
жобалау атауымен № 73 қысқа көше – Желмая орамы деп;
жобалау атауымен № 157 қысқа көше – Бурылтай орамы деп.
3) «Шұбар» тұрғын алабы бойынша:
жобалау атауымен № 40 қысқа көше Жусан орамы деп;
жобалау атауымен № 88 қысқа көше Қалампыр орамы деп;
жобалау атауымен № 146 қысқа көше Қызғалдақ орамы деп;
жобалау атауымен № 170 қысқа көше Жауқазын орамы деп.
4) «Үркер» шағын ауданы бойынша:
жобалау атауымен № 30 көше – Шалкиіз жырау көшесі деп;
жобалау атауымен № 31 көше – Жасыбай көшесі деп;
жобалау атауымен № 32 көше – Әбілхан Қастеев көшесі деп;
жобалау атауымен № 34 көше – Сыпыра жырау көшесі деп;
жобалау атауымен № 35 көше – Қожаберген жырау көшесі деп;
жобалау атауымен № 39 көше – Малайсары батыр көшесі деп;
жобалау атауымен № 40 көше – Уәлитхан Танашев көшесі деп;
жобалау атауымен № 43 көше – Бойтұмар көшесі деп;
жобалау атауымен № 52 көше – Қазтуған жырау көшесі деп;
жобалау атауымен № 77 көше – Ақтамберді жырау көшесі деп.
5) «Қараөткел» шағын ауданы бойынша:
жобалау атауымен № 36-5 көше Қазанат көшесі деп;
жобалау атауымен № 36-7 көше Ақкербез көшесі деп;
жобалау атауымен № 36-8 көше – Телқоңыр көшесі деп;
жобалау атауымен № 36-10 көше – Гауһартас көшесі деп;
жобалау атауымен № 36-13 көше – Құсни, Қорлан көшесі деп;
жобалау атауымен № 21 тұйық көше Ақжелең орамы деп;
жобалау атауымен № 159 тұйық көше Ақшоқы орамы деп.
4. «Сарыарқа» ауданы бойынша атаулары берілсін:
жобалау атауымен № 12-34 көше Қызылқайың көшесі деп;
жобалау атауымен № 12-36 көше Дәулеткерей көшесі деп;
жобалау атауымен № 12-37 көше Жақып Ақпаев көшесі деп;
жобалау атауымен № 12-38 көше Василий Радлов көшесі деп;
жобалау атауымен № 12-40 көше Борис Ерзакович көшесі деп;
жобалау атауымен № 12-41 көше Айдархан Тұрлыбаев көшесі деп;
жобалау атауымен № 12-42 көше Жайылма көшесі деп;
жобалау атауымен № 12-48 көше Ақбиік көшесі деп;
жобалау атауымен № 12-49 көше Халел Ғаббасов көшесі деп;
жобалау атауымен № 12-50 көше Мұхит көшесі деп;
жобалау атауымен № 12-117 көше Ақбөкен көшесі деп;
жобалау атауымен № 12-118 көше Бозбиік көшесі деп;
жобалау атауымен № 12-119 көше Қызылкеніш көшесі деп;
жобалау атауымен № 12-120 көше Жаһанша Сейдалин көшесі деп;
жобалау атауымен № 72 көше Арықты көшесі деп;
жобалау атауымен № 181 көше Орлыкөл көшесі деп;
жобалау атауымен № 12-43 қысқа көше Байынқол орамы деп;

переулку с проектным наименованием № 12-45 - переулок Жоламан;
переулку с проектным наименованием № 12-46 - переулок Сұлутал;
переулку с проектным наименованием № 12-47 - переулок Малыбай;
переулку с проектным наименованием № 12-113- переулок Қаражорға;
переулку с проектным наименованием № 12-115 - переулок Мұзбел;
переулку с проектным наименованием № 12-116 - переулок Айсары;
переулку с проектным наименованием № 150 - переулок Қамажай;
переулку с проектным наименованием № 151 - переулок Асаукөк;
переулку с проектным наименованием № 152 - переулок Маралсай;
переулку с проектным наименованием № 153 - переулок Қоғалы;
переулку с проектным наименованием № 155 - переулок Желдірме.
1) По жилому массиву "Көктал":
улице с проектным наименованием № 12-4 - улица Бақтыбай ақын;
улице с проектным наименованием № 12-5 - улица Кұлтума ақын;
улице с проектным наименованием № 12-6 - улица Таңжарық Жолдыұлы;
улице с проектным наименованием № 12-7 - улица Базарлық;
улице с проектным наименованием № 12-12 - улица Кербезқыз;
улице с проектным наименованием № 12-14 - улицу Мұрат Мөңкеұлы;
улице с проектным наименованием № 12-15 - улица Ақыт Үлімжіұлы;
улице с проектным наименованием № 12-17 - улица Майлықожа ақын;
улице с проектным наименованием № 12-18 - улица Орынбай ақын;
улице с проектным наименованием № 12-19 - улица Шөже ақын;
улице с проектным наименованием № 12-20 - улица Жаяу Мұса;
улице с проектным наименованием № 12-58 - улица Сонар;
улице с проектным наименованием № 12-80 - улица Шортанбай ақын;
улице с проектным наименованием № 12-92 - улица Естай;
улице с проектным наименованием № 67 - улица Ақтолқын;
улице с проектным наименованием № 81 - улица Сүйінбай ақын;
переулку с проектным наименованием № 12-3 - переулок Бастаңғы;
переулку с проектным наименованием № 12-13 - переулок Дайрабай;
переулку с проектным наименованием № 12-51 - переулок Сұлама;
переулку с проектным наименованием № 12-52 - переулок Изенді;
переулку с проектным наименованием № 12-59 - переулок Перне;
переулку с проектным наименованием № 12-60 - переулок Сырғалы;
переулку с проектным наименованием № 12-66 - переулок Әсемқоңыр;
переулку с проектным наименованием № 12-75 - переулок Шамшырақ;
переулку с проектным наименованием № 12-76 - переулок Бестөре;
переулку с проектным наименованием № 12-77 - переулок Назқоңыр;
переулку с проектным наименованием № 12-78 - переулок Алдаспан;
переулку с проектным наименованием № 12-79 - переулок Сәйгүлік;
переулку с проектным наименованием № 12-81 - переулок Аушадияр;
переулку с проектным наименованием № 12-82 - переулок Бәcipe;

жобалау атауымен № 12-45 қысқа көше Жоламан орамы деп;
жобалау атауымен № 12-46 қысқа көше Сұлутал орамы деп;
жобалау атауымен № 12-47 қысқа көше Малыбай орамы деп;
жобалау атауымен № 12-113 қысқа көше Қаражорға орамы деп;
жобалау атауымен № 12-115 қысқа көше Мұзбел орамы деп;
жобалау атауымен № 12-116 қысқа көше Айсары орамы деп;
жобалау атауымен № 150 қысқа көше Қамажай орамы деп;
жобалау атауымен № 151 қысқа көше Асаукөк орамы деп;
жобалау атауымен № 152 қысқа көше Маралсай орамы деп;
жобалау атауымен № 153 қысқа көше Қоғалы орамы деп;
жобалау атауымен № 155 қысқа көше Желдірме орамы деп.
1) «Көктал» тұрғын алабы бойынша:
жобалау атауымен № 12-4 көше Бақтыбай ақын көшесі деп;
жобалау атауымен № 12-5 көше Құлтума ақын көшесі деп;
жобалау атауымен № 12-6 көше Таңжарық Жолдыұлы көшесі деп;
жобалау атауымен № 12-7 көше Базарлық көшесі деп;
жобалау атауымен № 12-12 көше Кербезқыз көшесі деп;
жобалау атауымен № 12-14 көше Мұрат Мөңкеұлы көшесі деп;
жобалау атауымен № 12-15 көше Ақыт Үлімжіұлы көшесі деп;
жобалау атауымен № 12-17 көше Майлықожа ақын көшесі деп;
жобалау атауымен № 12-18 көше Орынбай ақын көшесі деп;
жобалау атауымен № 12-19 көше Шөже ақын көшесі деп;
жобалау атауымен № 12-20 көше Жаяу Мұса көшесі деп;
жобалау атауымен № 12-58 көше Сонар көшесі деп;
жобалау атауымен № 12-80 көше Шортанбай ақын көшесі деп;
жобалау атауымен № 12-92 көше Естай көшесі деп;
жобалау атауымен № 67 көше Ақтолқын көшесі деп;
жобалау атауымен № 81 көше Сүйінбай ақын көшесі деп;
жобалау атауымен № 12-3 қысқа көше Бастаңғы орамы деп;
жобалау атауымен № 12-13 қысқа көше Дайрабай орамы деп;
жобалау атауымен № 12-51 қысқа көше Сұлама орамы деп;
жобалау атауымен № 12-52 қысқа көше Изенді орамы деп;
жобалау атауымен № 12-59 қысқа көше Перне орамы деп;
жобалау атауымен № 12-60 қысқа көше Сырғалы орамы деп;
жобалау атауымен № 12-66 қысқа көше Әсемқоңыр орамы деп;
жобалау атауымен № 12-75 қысқа көше Шамшырақ орамы деп;
жобалау атауымен № 12-76 қысқа көше Бестөре орамы деп;
жобалау атауымен № 12-77 қысқа көше Назқоңыр орамы деп;
жобалау атауымен № 12-78 қысқа көше Алдаспан орамы деп;
жобалау атауымен № 12-79 қысқа көше Сәйгүлік орамы деп;
жобалау атауымен № 12-81 қысқа көше Аушадияр орамы деп;
жобалау атауымен № 12-82 қысқа көше Бәсіре орамы деп;

переулку с проектным наименованием № 12-83 - переулок Бытығай.
5. Переименовать по району"Сарыарка":
переулок Островский - в переулок Ұялы.
6. Акимам районов "Алматы", "Сарыарка" и "Есиль" города Астаны, Государственному учреждению "Управление архитектуры и градостроительства города Астаны" принять необходимые меры по реализации данного постановления и решения.
7. Настоящее постановление акимата и решение маслихата города Астаны вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны                         И. Тасмагамбетов
Председатель сессии
маслихата города Астаны                    А. Булашев
Секретарь маслихата
города Астаны                              В. Редкокашин

жобалау атауымен № 12-83 қысқа көше Бытығай орамы деп.
5. «Сарыарқа» ауданы бойынша қайта аталсын:
Островский қысқа көшесі «Ұялы» орамы деп.
6. Астана қаласы Алматы, Сарыарқа және Есіл аудандарының әкімдері, «Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесі осы қаулы мен шешімді іске асыру жөнінде қажетті шара қабылдасын.
7. Осы Астана қаласы әкімдігінің қаулысы және мәслихатының шешімі алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының
әкімі                                          И. Тасмағамбетов
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы                                 А. Бұлашев
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы                              В. Редкокашин