Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Постановка на региональный учет детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей"
Постановление акимата Акмолинской области от 28 февраля 2009 года № А-1/22. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 6 февраля 2009 года № 3308. Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области от 10 марта 2011 года № А-6/358
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области от 10.03.2011 № А-6/358
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги «Постановка на региональный учет детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей».
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Бекмагамбетова Г.М.
3. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области                      А. Рау
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 28 января 2009 года
№ А-1/22
Стандарт
оказания государственной услуги
«Постановка на региональный учет детей-сирот
и детей, оставшихся без попечения родителей»
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по постановке на региональный учет детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей (далее – государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статей 100 , 101 , 102 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года «О браке и семье»,  постановления Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года № 1346 «Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей».
4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением «Управление образования Акмолинской области» (далее – Управление), находящееся по адресу: Акмолинская область, город Кокшетау, улица Сатпаева, 1, кабинет 301, веб-сайт www.akmoldo.bbs-it.net.
5. Формой завершения государственной услуги является постановка на региональный учет детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей.

"Жетім балаларды және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды өңірлік есепке қою" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартын бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2009 жылғы 28 қаңтардағы № А-1/22 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2009 жылғы 6 ақпанда № 3308 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2011 жылғы 10 наурыздағы № А-6/358 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2011.03.10 № А-6/358 қаулысымен
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Жетім балаларды және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды өңірлік есепке қою» мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты бекітілсін.
2. Осы  қаулының  орындалуын  бақылау облыс  әкімінің орынбасары Ғ.М. Бекмағамбетовке жүктелсін.
3. Облыс әкімдігінің осы қаулысы Ақмола облысы әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                      А. Ра у
Ақмола облысы әкімдігінің
2009 жылғы 28 қаңтардағы
№ а-1/22 қаулысымен
бекітілген
«Жетім балаларды және ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды өңірлік есепке қою»
мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт жетім балаларды және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды өңірлік есепке қою жөнінде мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібін анықтайды (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Неке және отбасы» 1998 жылғы 17 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 100 , 101 , 102 баптарының , «Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы және Патронат туралы ережелерді және Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке алуды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы» 1999 жылғы 9 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Үкіметінің № 1346 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет «Ақмола облысының білім басқармасы» (бұдан әрі – Басқарма) мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі, мекен-жайы: Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Сәтпаев көшесі 1, 301 кабинет, www.akmoldo.bbs-it.net веб-сайты.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі жетім балаларды және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды өңірлік есепке қою болып табылады.

6. Государственная услуга оказывается юридическим лицам (далее - заявитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) срок оказания государственной услуги с момента подачи заявления с документами в течение 1 рабочего дня;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, как результат оказания государственной услуги не более 40 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги размещается на веб-сайте: www.akmoldo.bbs-it.net, на информационных стендах Управления. Стандарт оказания государственной услуги как источник информации опубликовывается в областных газетах «Арқа Ажары», «Акмолинская правда».
Государственная услуга предоставляется ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни - суббота, воскресенье и праздничные дни. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга оказывается в здании Управления. В помещении Управления имеются зал ожидания, места для заполнения документов, информационные стенды с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, обеспечена безопасность и приемлемые условия для людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги заявитель представляет:
копию анкеты ребенка.
13. Для получения государственной услуги заполнение заявления не требуется.
14. Документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются в Управление.
15. Подтверждением сдачи заявителем необходимых документов для получения государственной услуги является талон с указанием даты и времени регистрации, фамилии и инициалов специалиста, принявшего документы.
16. Способ доставки результата оказания государственной услуги – личное посещение заявителя Управления.
17. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является непредоставление документов, указанных в пункте 12 настоящего Стандарта.
3. Принципы работы
18. Деятельность Управления основывается на принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) законности;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации;
6) обеспечения сохранности документов, которые заявитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы

6. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі - өтініш беруші) көрсетіледі.
7. Уақыт бойынша мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі шектеулі мерзімдер:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі құжаттармен өтініштерді тапсырған сәттен бастап 1 жұмыс күн ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезіндегі кезекте күту уақытының ұзақтығы 40 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алу кезінде кезекте күтудің ең шектеулі уақыты, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінде сияқты шамамен 40 минут.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тегін жүргізіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Басқарманың ақпарат стендтерінде және www.akmoldo.bbs-it.net веб-сайтында орналастырылған. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты ақпарат көзі ретінде облыстық «Арқа ажары», «Акмолинская правда» газеттерінде жарияланады.
10. Мемлекеттік қызмет сағат 13.00-ден бастап сағат 14.00-ге дейінгі түскі үзілісі мен  сенбі, жексенбі және мереке күндерін қоспағанда күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін көрсетіледі. Қабылдау алдын-ала жазусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызмет Басқарманың ғимаратында көрсетіледі. Басқарманың жайларында күту залы, құжаттарды толтыруға арналған орындар бар, қажетті құжаттар мен оларды толтыру үлгісі келтірілген стендтермен жарақтандырылған, мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін лайықты жағдайлар жасалып, қауіпсіздіктері қамтамасыз етілген.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
12. Өтініш беруші мемлекеттік қызмет алу үшін келесі құжаттарды ұсынады:
баланың сауалнаманың көшірмесі.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша өтініш толтыру талап етілмейді.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар Басқармаға тапсырылады.
15. Құжаттарды қабылдап алған маманның тегі мен аты-жөні, тіркелген күні мен уақыты көрсетілген талон өтініш берушінің мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттарды тапсырғандығын растайды.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін жеткізу тәсілі - Басқармаға өтініш берушінің жеке келуі.
17 Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту немесе тоқтата тұру үшін осы Стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынбағаны негізі деп табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Басқарманың қызметі келесі қағидаларға негізделеді:
1) конституциялық құқықтар мен адам бостандығын сақтау;
2) заңдылық;
3) сыпайылық;
4) толық және дәйекті ақпарат ұсыну;
5) құпиялық пен ақпараттың сақталуы;
6) өтініш берушінің белгіленген мерзім ішінде ала алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері

19. Результаты оказания государственной услуги заявителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 1 к настоящему Стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа Управления, оказывающего государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействий) уполномоченных должностных лиц, а также содействие в подготовке жалобы можно получить у начальника либо заместителя начальника Управления. Адреса электронной почты, номера телефонов указаны в пункте 24 настоящего Стандарта.
22. Жалобы подаются в Управление. Адрес электронной почты, должностные лица, которым подается жалоба, указаны в пункте 24 настоящего Стандарта.
23. Принятие жалобы подтверждается выдачей заявителю талона с указанием срока и места получения ответа на поданную жалобу, а также контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе ее рассмотрения.
6. Контактная информация

19. Өтініш берушілерге мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері  осы Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес сапасы мен қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін Басқарманың қызметі бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен қол жетімділік  көрсеткіштерінің мақсатты мәні арнайы құрылған жұмыс тобымен жыл сайын бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Өкілетті лауазымды тұлғаның әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру, сондай-ақ, арызды дайындауға көмекті Басқарманың бастығынан немесе орынбасарынан алуға болады, электрондық поштаның мекен-жайлары, телефон нөмірлері осы Стандарттың 24-тармағында көрсетілген.
22. Шағым Басқармаға беріледі. Электрондық поштаның мекен-жайы, арыз берілетін лауазымды тұлғалар осы Стандарттың 24-тармағында көрсетілген.
23. Арызға жауап алу орнымен уақыты, сондай-ақ, арызды қараудың барысы туралы білуіне болатын лауазымды тұлғаның байланыс телефоны көрсетілген талонды өтініш берушіге беру арыздың қабылдағандығын растайды.
6. Байланыс ақпараты

24. Контактные данные начальника Управления и его заместителя, вышестоящей организации:
1) государственное учреждение «Управление образования Акмолинской области», индекс 020000, Республика Казахстан, Акмолинская область, город Кокшетау, улица Сатпаева, 1, кабинет 301, веб-сайт www.akmoldo.bbs-it.net, адрес электронной почты Akmdo@mail.ru, телефон 8 (7162) 25-74-36;
График приема:
начальник Управления: понедельник с 17.00 до 19.00 часов;
заместитель начальника Управления: вторник с 17.00 до 19.00 часов.

24. Басқарма бастығының және оның орынбасарының, жоғары тұрған ұйымының байланыс деректері:
1) «Ақмола облысының білім басқармасы» мемлекеттік мекемесі, индексі 020000, Қазақстан Республикасы, Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Сәтпаев көшесі 1, 301 кабинет, www.akmoldo.bbs-it.net веб-сайты, Akmdo@mail.ru электрондық поштаның мекен-жайы, 8 (7162) 25-74-36 телефоны.
Қабылдау кестесі:
Басқарма бастығы: дүйсенбі сағат 17.00-ден сағат 19.00-ге дейін;
Басқарма бастығының орынбасары: сейсенбі  сағат 17.00-ден сағат 19.00-ге дейін;

2) акимат Акмолинской области, город Кокшетау, улица Абая, 83, веб-сайт www.akmo.kz.
25. По вопросам предоставления государственной услуги заявитель может получить дополнительную информацию в государственном учреждении «Управление образования Акмолинской области».
Приложение 1
к стандарту оказания государственной услуги
«Постановка на региональный учет детей-сирот
и детей, оставшихся без попечения родителей»
Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году

2) Ақмола облысының әкімдігі, Көкшетау қаласы, Абай көшесі, 83, www.akmo.kz веб-сайты.
25. Өтініш беруші мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша «Ақмола облысының білім басқармасы» мемлекеттік мекемесінен қосымша ақпарат алуына болады.
«Жетім балаларды және ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған балаларды өңірлік
есепке қою» емлекеттік қызмет көрсету
стандартына 1-қосымша
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы мақсатты мәні
Көрсеткіш-тің есеп беру жылындағы ағымдағы мәні