О районном бюджете на 2010-2012 годы
Решение Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2009 года № 4С-19-2. Зарегистрировано Управлением юстиции Астраханского района Акмолинской области 11 января 2010 года № 1-6-113. Утратило силу - решением Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 28 января 2011 года № 4С-29-4
Сноска. Утратило силу - решением Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 28.01.2011 № 4С-29-4
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2010 – 2012 годы, согласно приложениям 1,2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год  в следующих объемах:
1) доходы – 1521180 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 247375 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 10568 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2438 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1260799 тысяч тенге;
2) затраты – 1542181,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 22759,3 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 23145 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов- 385,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 7810 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 7810 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -51571 тысяч тенге;
6) финансирования дефицита (использование профицита) бюджета –  51571 тысяч тенге:
поступление займов – 23145 тысяч тенге;
погашение займов – 385,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 28811,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 11.03.2010 № 4С-21-2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 15.04.2010 № 4С-22-1 (порядок введения в действие см. п. 2); от 29.07.2010 № 4С-24-3 (порядок введения в действие см. п. 2); от 15.10.2010 № 4С-25-1 (порядок введения в действие см. п. 2); от 04.11.2010 № 4С-26-1 (порядок введения в действие см. п. 2).
2. Утвердить доходы районного бюджета за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога;
социального налога;
налога на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов;
поступлений за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственной пошлины.

2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2009 жылғы 24 желтоқсандағы № 4С-19-2 шешімі. Ақмола облысы Астрахан ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 11 қаңтарда № 1-6-113 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2011 жылғы 28 қаңтардағы № 4С-29-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2011.01.28 № 4С-29-4 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 1 тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2010 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 1521180 мың теңге, оның ішінде;
салықтық түсімдері - 247375 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 10568 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 2438 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 1260799 мың теңге;
2) шығындар - 1542181,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік несие беру - 22759,3 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 23145 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 385,7 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 7810 мың теңге;
қаржы активтерін алу-7810 мың теңге;
мемлекеттің  активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) - -51571 мың теңге
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 51571 мың теңге.
қарыздардың түсімі - 23145 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 385,7 мың теңге;
бюджеттік қаражаттардың қалдықтарын пайдалану - 28811,7 мың теңге;
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2010.03.11 № 4С-21-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.04.15 № 4С-22-1 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.07.29 № 4С-24-3 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.10.15 № 4С-25-1 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.11.04  № 4С-26-1(қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімдерімен
2. Келесі көздер есебінен аудандық бюджеттің кірістері бекітілсін:
1) салықтық түсімдері, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салық;
жер салығы;
көлікке салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
мемлекеттік баж салығы.

2) неналоговых поступлений, в том числе:
доходов от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
поступлений от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
поступлений денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемые из государственного  бюджета;
штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а так же содержащимися и финансируемыми из бюджета  (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
прочих неналоговых поступлений.
3) поступлений от продажи основного капитала, в том числе:
продажи земли;
4) поступления трансфертов.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 274908 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 116159 тысяч тенге, из них:
на функционирование детского сада в селе Жалтыр – 17295 тысяч тенге;
на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой отечественной войны на расходы за коммунальные услуги – 568,7 тысяч тенге;
на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне, и финансовые услуги – 6549 тысяч тенге;
на оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных семей Астраханского района и многодетных семей сельской местности Астраханского района – 1700,5 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 4095 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 5537 тысяч тенге;
на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету «Самопознание» – 3091 тысяч тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 3267 тысяч тенге;

2) салықтық емес түсімдер, оның ішінде:
мемлекеттік меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін түсімдер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік    мекемелердің тауарларды (жұмыстарды,қызметтерді) өткізуден  түсетін түсімдер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын  мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін түсімдер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сонымен қатар Қазақстан Республикасының Халық Банкісінің бюджетінен қаржыландырылатын және ұсталатын (шығындар сметасы), мемлекеттік мекемелер салатын  айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар және де мұнай секторы ұйымдарының түсімдері қосылмайды;
басқа да салықтық емес түсімдер.
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде:
жер төлемін сату;
4) трансферттер түсімдері.
3.2010 жылға арналған аудандық бюджет құрамында жоғары тұрған бюджеттерден мақсатты трансферттер 287521,3 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, соның ішінде:
1) ағымдағы мақсатты трансферттер 116159 мың теңге сомасында, соның ішінде;
Жалтыр ауылында бала-бақшаның жұмыс істеуіне – 17295 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне әлеуметтік көмек көрсетуге, коммуналдық қызмет көрсетулері үшін шығындарға – 568,7 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, соның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу», және қаржы қызметтері – 6549 мың теңге;
Астрахан ауданының аз қамтылған отбасыларының және Астрахан ауданының ауылдық мекендеріндегі көп балалы отбасыларының студенттеріне колледждерде оқуға төлеу үшін – 1700,5 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білімнің мемлекеттік мекемелерінде биология, химия, физика кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 4095 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта, бастауыш білім мемлекеттік мекемелерінде мультимедиалық және лингафондық кабинеттер құруға – 5537 мың теңге;
“Өзін-өзі тану” пәні бойынша біліктілікті арттыру институттарын, орта білімнен кейінгі, кәсіптік және техникалық, орта ұйымдарын, мектепке дейінгі ұйымдарды оқу құралдарымен қамтамасыз етуге – 3091 мың теңге;
елді-мекендерде әлеуметтік саладағы мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға – 3267 мың теңге;

на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а так же оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москве, Астане к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне – 313,3 тысяч тенге;
на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне –  9210 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в связи с ростом размера прожиточного минимума – 850 тысяч тенге;
на выплату ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума – 3336 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии – 15221 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 11872 тысяч тенге;
на текущий ремонт дорог районного значения в целях реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров – 10000 тысяч тенге;
на текущий ремонт внутрипоселковых дорог в целях реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров – 9223,5 тысяч тенге;
на расширение программ молодежной практики в целях реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров – 2280 тысяч тенге;
на создание социальных рабочих мест в целях реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров – 2160 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 9590 тысяч тенге;
2) целевые трансферты на развитие в сумме 158749 тысяч тенге, из них:
на выполнение проектных, сметных, изыскательских работ и надзора за строительством, в целях реализации отраслевого проекта «Водоснабжение и канализация сельских территорий» в рамках соглашения с Азиатским банком развития в селе Каменка - 0 тысяч тенге;
на выполнение проектных, сметных, изыскательских работ и надзора за строительством, в целях реализации отраслевого проекта «Водоснабжение и канализация сельских территорий» в рамках соглашения с Азиатским банком развития в селе Караколь - 0 тысяч тенге;

Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушыларына Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жүруді, сонымен қатар оларға және олармен ілескен тұлғаларға тамаққа, тұруға, Ұлы Отан соғысының Жеңісінің 65 жылдығына Москва, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларда қатысу үшін жүруді төлеуді қамтамасыз етуге – 313,3 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, соның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу», және қаржы қызметтері – 9210 мың теңге;
күнкөріс минимумы көлемінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 850 мың теңге;
күнкөріс минимумы көлемінің өсуіне байланысты 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге – 3336 мың теңге;
ветеринария саласында жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға – 15221 мың теңге;
эпизотияға қарсы іс-шараларды өткізуге – 11872 мың теңге;
мамандарды қайта даярлау және аумақтық жұмыспен қамту стратегиясын жүзеге асыру мақсатында аудандық маңызы бар жолдарды ағымдық жөндеуге-10000 мың теңге;
мамандарды қайта даярлау және аумақтық жұмыспен қамту стратегиясын жүзеге асыру мақсатында ауыліші жолдарын ағымдық жөндеуге- 9223,5 мың теңге;
мамандарды қайта даярлау және аумақтық жұмыспен қамту стратегиясын жүзеге асыру мақсатында жастар тәжірибесі бағдарламаларын кеңейтуге – 2280 мың теңге;
мамандарды қайта даярлау және аумақтық жұмыспен қамту стратегиясын жүзеге асыру мақсатында әлеуметтік жұмыс орындарын құруға – 2160 мың теңге;
мектепке дейінгі ұйымдарда мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға – 9590 мың теңге;
2) дамытуға арналған 158749 мың теңге сомасында, мақсатты трансферттер оның ішінде:
жобалық, сметалық, іздестіру жұмыстарын орындауға және “Ауылдық аймақтарды сумен қамтамасыз ету және канализациялау” салалық жобаны жүзеге асыру мақсатында Каменка ауылында Азия даму банкімен келісім аясында құрылысты қадағалауға – 0 мың теңге;
жобалық, сметалық, іздестіру жұмыстарын орындауға және “Ауылдық аймақтарды сумен қамтамасыз ету және канализациялау” салалық жобаны жүзеге асыру мақсатында Каракөл ауылында Азия даму банкімен келісім аясында құрылысты қадағалауға – 0 мың теңге;

на реконструкцию сетей водопровода (3 очередь) в селе Астраханка в  рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров – 39017 тысяч тенге;
на реконструкцию водопроводных сетей в селе Зеленое в  рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров – 107561 тысяч тенге.
на электроснабжение скважин водоснабжения в селе Зеленое в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров– 12171 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 15.04.2010 № 4С-22-1 (порядок введения в действие см. п. 2); от 15.10.2010 № 4С-25-1 (порядок введения в действие см. п. 2); от 04.11.2010 № 4С-26-1 (порядок введения в действие см. п. 2)
4. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые  текущие трансферты, подлежащие возврату в областной бюджет, в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере в сумме 47013 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 15.04.2010 № 4С-22-1 (порядок введения в действие см. п. 2); от 29.07.2010 № 4С-24-3 (порядок введения в действие см. п. 2)
5. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены бюджетные  кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 23145 тысяч тенге.
5-1. Учесть в районном бюджете на 2010 год возврат в вышестоящий бюджет неиспользованных в 2009 году целевых трансфертов в сумме 5953,8 тысяч тенге.
5-2. «Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрен возврат бюджетных кредитов, выделенных из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 385,7 тысяч тенге».
Сноска. Дополнен пункт 5-1 решением Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 15.04.2010 № 4С-22-1 (порядок введения в действие см. п. 2); от 04.11.2010 № 4С-26-1 (порядок введения в действие см. п. 2)
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2010 год в сумме 1572,7 тысяч тенге.
7. Установить специалистам социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню согласованного с районным маслихатом.
8. Утвердить прилагаемый объем затрат местных бюджетных программ поселка, аула (села), аульных (сельских) округов на 2010 год, согласно приложению 4.

мамандарды қайта дайындау және жұмыспен қамту аумақтық  стратегиясын жүзеге асыру шегінде Астрахан ауылында су құбыры желілерін қайта құруға (3 кезек) – 39017 мың теңге;
мамандарды қайта дайындау және жұмыспен қамту аумақтық  стратегиясын жүзеге асыру шегінде Зеленое ауылында су құбыры желілерін қайта құруға – 107 561 мың теңге.
Кадрларды қайта даярлау және аумақтық жұмыспен қамту стратегиясын жүзеге асыру аясында Зеленое ауылында сумен қамту ұңғымаларын электрмен қамтамасыз етуге – 12171 мың теңге;
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2010.04.15 № 4С-22-1 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.07.29 № 4С-24-3 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.10.15 № 4С-25-1 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) ; 2010.11.04 № 4С-26-1(қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімдерімен
4. 2010 жылғы аудандық бюджеттен 47013 мың теңге сомасында, бюджет саласында еңбекті төлеу қорының өзгеруіне байланысты облыстық бюджетке ағымдағы мақсатты трансферттер қайтарылуы есептелсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2010.04.15 № 4С-22-1 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен
5. 23 145 мың теңге сомасында ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін несиелер көзделгені ескерілсін.
5-1. 5953,8 мың теңге сомасында 2009 жылы пайдаланылмаған мақсатты трансферттерді жоғары тұрған бюджетке қайтаруды 2010 жылғы аудандық бюджетте ескеру.
5-2. 385,7 мың теңге сомасында ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарынын әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен бөлінген бюджеттік несиелерді қайтару 2010 жылда аудандық бюджетінде көзделгенің ескеру.
Ескерту. 5-1-тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2010.04.15 № 4С-22-1 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.11.04 № 4С-26-1(қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз)шешімімен
6. 2010 жылға арналған жергілікті атқару органының резерві 1572,7 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. Аудандық мәслихатпен келісілген тізімге сәйкес, ауылдық жерде жұмыс істейтін,  білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына, қала жағдайында қызметтің осы түрімен айналысатын мамандардың  жалақысы мен және еңбек ақы мөлшерімен салыстыру бойынша жиырма бес пайыз мөлшерінде қосымша ақы белгіленсін.
8. 4 қосымшаға сәйкес, 2010 жылға арналған кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округінің жергілікті бюджеттік бағдарламаларының берілген шығын көлемі бекітілсін.

9. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2010 год, согласно приложению 5.
10. Решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Астраханского района и вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сесси Астраханского
районного маслихата                        И. Федоренко
Секретарь Астраханского
районного маслихата                        В. Собеский
СОГЛАСОВАНО:
Аким Астраханского
района                                     Р. Акимов
Начальник Государственного
учреждения «Отдел финансов»
Астраханского района                       Г. Шонабаева
Исполняющий обязанности начальника
Государственного учреждения «Отдел
экономики и бюджетного планирования»
Астраханского района                       Т. Наприенко
Приложение 1 к решению
Астраханского районного маслихата

9. 5 қосымшаға сәйкес, 2010 жылға арналған аудандық бюджеттің орындалу барысында секвестірленуге жатпайтын, аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізімі бекітілсін.
10. Шешім Астрахан ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркелген күннен бастап  күшіне енеді және 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Астрахан аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       И. Федоренко
Астрахан аудандық
мәслихатының хатшысы                       В. Собеский
КЕЛІСІЛДІ:
Астрахан ауданының әкімі                   Р. Әкімов
Астрахан ауданының «Қаржы
бөлімі» Мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        Ғ. Шонабаева
Астрахан ауданының
«Экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі»
Мемлекеттік мекемесі
бастығының міндетін атқарушы               Т. Наприенко
Астрахан аудандық мәслихатының

44888,0
02
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
815492,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
1000,0
005
Организация безплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
1000,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
814492,0
003
Общеобразовательное обучение
799736,0
006
Дополнительное образование для детей
14756,0
09
Прочие услуги в области образования
16508,8
464
Отдел образования района (города областного значения)
16508,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
8848,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно- методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
7660,8
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
74800,1
02
Әлеуметтiк көмек
62070,1
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
10847,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
10847,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
51223,1
002
Программа занятости
20175,0
005
Государственная адресная социальная помощь
1955,0
006
Жилищная помощь
267,6
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3422,2
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
375,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
6940,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2016,0
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отчественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а так же оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отчественной войне
313,3
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а так же лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября ь1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отчественной войне 1941-1945 гг." или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне

44888,0
02
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта бiлiм беру
815492,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
1000,0
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
1000,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
814492,0
003
Жалпы білім беру
799736,0
006
Балаларға қосымша білім беру
14756,0
09
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
16508,8
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
16508,8
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8848,0
005
Ауданның (областық маңызы бар қаланың) мемлекеттiк бiлiм беру мекемелер үшiн оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткiзу
7660,8
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
74800,1
02
Әлеуметтiк көмек
62070,1
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
10847,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтiк көмек көрсету
10847,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
51223,1
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
20175,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1955,0
006
Тұрғын үй көмегі
267,6
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
3422,2
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
375,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
6940,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
2016,0
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүрүін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүреетін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына,тұруына,жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
313,3
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарынды әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), "1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмекті телеу

от 24 декабря 2009 года № 4С-19-2
"О районном бюджете на 2010-2012 годы"
Сноска. Приложение 4 в редакции решения Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 29.07.2010 № 4С-24-3 (порядок введения в действие см. п. 2); от 04.11.2010 № 4С-26-1 (порядок введения в действие см. п. 2)
Бюджетные программы аульных (сельских)
округов на 2010 год
№ п/п
АБП
Программа
Наименование
Сумма
Всего
104958,7
1
Астраханский сельский округ

2009 жылғы 24 желтоқсандағы № 4С-19-2
"2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы"
шешіміне 4 қосымша
Ескерту. 4 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2010.07.29 № 4С-24-3 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.11.04 № 4С-26-1(қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен
2010 жылға ауылдық (селолық) округтердің
бюджеттік бағдарламалары
№ п/п
АБП
Программа
Атаулар
Сома
Барлығы
104958,7
1
Астрахан ауылдық округі

005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
1000
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
25
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
47,4
Приложение 5 к решению
Астраханского районного маслихата
от 24 декабря 2009 года № 4С-19-2
"О районном бюджете на 2010-2012 годы"
Перечень районных бюджетных программ не
подлежащих секвестру в процессе исполнения
районного бюджета на 2010 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь

005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
1000
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
25
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
47,4
Астрахан аудандық мәслихатының
2009 жылғы 24 желтоқсандағы № 4С-19-2
"2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы"
шешіміне 5 қосымша
2010 жылға арналған аудандық бюджеттердің атқаруы
процесінде секвестрленуге жатпайтын аудандық
бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атаулар
Бiлiм беру
Жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру