О районном бюджете на 2010-2012 годы
Решение Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 21 декабря 2009 года № С-20/2. Зарегистрировано Управлением юстиции Енбекшильдерского района Акмолинской области 13 января 2010 года № 1-10-107. Утратило силу - решением Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 16 марта 2011 года № С-30/6
Сноска. Утратило силу - решением Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 16.03.2011 № С-30/6
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2010 - 2012 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 1548686,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 387016 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 7354 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 2000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1152316,3 тысяч тенге;
2) затраты - 1566292 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14886,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 9875 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -42367,4 тысяч тенге;
6) финансирования дефицита (использование профицита) бюджета –  42367,4 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 10.03.2010 № С-22/2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 12.04.2010 № С-23/4 (порядок введения в действие см. п. 3); от 02.07.2010 № С-24/3 (порядок введения в действие см. п. 3); от 26.07.2010 № С-25/2 (порядок введения в действие см. п. 3); от 12.10.2010 № С-26/2 (вводится в действие с 01.01.2010); от 10.11.2010  № С-27/2(вводится в действие с 01.01.2010)
2.Утвердить доходы районного бюджета за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
социального налога;
налогов на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов;
поступления за пользование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина.
2) неналоговых поступлений, в том числе:
доходы от аренды имущества находящегося в коммунальной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями финансируемых из государственного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями финансируемыми из государственного бюджета;
прочие неналоговые поступления.

2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № С-20/2 шешімі. Ақмола облысы Еңбекшілдер ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 13 қаңтарда № 1-10-107 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2011 жылғы 16 наурыздағы № С-30/6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2011.03.16 № С-30/6 шешімімен
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі 2008 жылғы 4 желтоқсандағы 75 бабы 2 тармағы, 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1 тармақшасының сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2010 – 2012 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, тиісінше соның ішінде 2010 жылға арналғаны келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 1548686,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 387016 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7354 мың теңге;
негізі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 2000 мың тенге;
трансферттердің түсімдері – 1152316,3 мың теңге;
2) шығындар – 1566292 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелер - 14886,7 мың теңге;
4) қаржы активтерінің операциялары бойынша сальдо - 9875 мың тенге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -42367,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 42367,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2010.03.10 № С-22/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.04.12 № С-23/4 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.07.02 № С-24/3 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.07.26 № С-25/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.10.12 № С-26/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.11.10 № С-27/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
2. Келесі көздердің есебінен аудандық бюджеттің кірістері бекітілсін:
1) салықтық түсімдерден, соның ішінде:
төлем көздерінен алынбайтын кірістердің жеке табыс салығынан;
қызметін біржолғы талон бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алым;
мемлекеттік баж.
2) салықтық емес түсімдерден, соның ішінде:
коммуналдық меншiктегі мүлiктi жалдаудан түсетін кiрiстер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердiң тауарларды (жұмыстарды, қызметтер көрсетудi) өткiзуiнен;
жергілікті мемлекеттік органдар салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімақылар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер.

3) поступления от продажи основного капитала.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на образование в сумме  18391 тысяч тенге, в том числе:
9632 тысяч тенге - на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы;
2366 тысяч тенге – для внедрения предмета «Самопознание»;
6393 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 12.04.2010 № С-23/4 (порядок введения в действие см. п. 3); от 10.11.2010  № С-27/2(вводится в действие с 01.01.2010)
4. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на социальное обеспечение в сумме 13026 тысяч тенге, в том числе:
5612,3 тысяч тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За Победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны и на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москве, Астане к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;.
4600 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 12.04.2010 № С-23/4 (порядок введения в действие см. п. 3) от 26.07.2010 № С-25/2 (порядок введения в действие см. п. 3)
5. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на развитие систем водоснабжения в сумме 106369 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской областиот 12.10.2010 № С-26/2 (вводится в действие с 01.01.2010).

3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер.
3. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен білім беруге арналған 18391 мың теңге сомасында мақсатты трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
9632 мың теңге - Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға;
2366 мың теңге –«Өзін-өзі тану» пәнін енгізуге.
6393 мың теңге мектепке дейінгі бiлiм беретiн ұйымдарда мемлекеттiк білім беру тапсырысын iске асыруға;
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2010.04.12 № С-23/4 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.11.10 № С-27/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
4. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен әлеуметтік қамтамасыз етуге арналған 13026 мың теңге сомасындағы мақсатты ағымдағы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
5612,3 мың теңге – Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген әскери қызметшілерге, соның ішінде запасқа (отставкаға) босатылғандарға, 1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 3 қыркүйегіне дейін ұрысқа қатысқан армия құрамына кірмеген әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында, «1941-1945 ж.ж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін» немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған тұлғаларға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда алты айдан кем емес жұмыс (қызмет) атқарғандарға және Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдеріне, Қазақстан Республикасы аумағы бойынша жол жүруді қамтамасыз етуге, Ұлы Отан соғысы жеңісінің 65 жылдығына бір жолғы материалдық көмек төлеуге, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысу үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығындарды төлеуді қамтамасыз етуге;.
4600 мың теңге - мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге және ең төменгі күнкөріс шегі мөлшерінің өсуіне байланысты, 18 жасқа дейiнгi балаларға ай сайынғы мемлекеттiк жәрдемақыларды төлеуге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2010.04.12 № С-23/4 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) 2010.07.26 № С-25/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімдерімен
5. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінген сумен қамтамасыз ету жүйесін дамытуға арналып 106369 мың теңге сомасындағы ағымдағы мақсатты трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2010.10.12 № С-26/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен

6. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на развитие сельского хозяйства в сумме 8090 тысяч тенге, на проведение противоэпизоотических мероприятий.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 12.04.2010 № С-23/4 (порядок введения в действие см. п. 3)
7. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 16835 тысяч тенге, в том числе:
2136 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
16262 тысячи тенге - на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 12.04.2010 № С-23/4 (порядок введения в действие см. п. 3)
8. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета в сумме 15134 тысяч тенге, на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов.
9. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты в республиканский бюджет, 51450 тысячи тенге – в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере.
41449 тысячи тенге – на выплату заработной платы.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 12.04.2010 № С-23/4 (порядок введения в действие см. п. 3)
10. Учесть, что на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета в сумме 6210 тысяч тенге, в том числе:
492 тысяча тенге - на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой отечественной войны на расходы за коммунальные услуги;
1920 тысяч тенге – на оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных семей Енбекшильдерского района и многодетных семей сельской местности Енбекшильдерского района;
3798 тысячи тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», лицам проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 12.04.2010 № С-23/4 (порядок введения в действие см. п. 3) от 26.07.2010 № С-25/2 (порядок введения в действие см. п. 3); от 10.11.2010  № С-27/2(вводится в действие с 01.01.2010)

6. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ауыл шаруашылығын дамытуға арналып сомасында ағымдағы мақсатты трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, 8090 мың теңге – эпизоотияға қарсы шараларды жүргізуге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2010.04.12 № С-23/4 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен
7. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 16835 мың теңге сомасындағы мақсатты трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
2136 мың теңге – селолық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға;
16262 мың теңге – жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ветеринария саласы бойынша қаржыландыруға.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2010.04.12 № С-23/4 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен
8. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 15134 мың теңге сомасында селолық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға бюджеттік несие қарастырылған.
9. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджетке мақсатты ағымдағы трансферттерден түсімдер ескерілсін, 51450 мың теңге – бюджеттік салада еңбекақы өтеу қорының өзгеруіне байланысты.
41449 мың теңге – еңбекақы төлеуге.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2010.04.12 № С-23/4 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен
10. 2010 жылға арналған облыстық бюджеттен мақсатты трансферттер 6210 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
492 мың теңге – Ұлы Отан соғысына қатысқандарға және оның мүгедектеріне коммуналдық шығындарды өтеуден әлеуметтік көмек көрсетуге;
1920 мың теңге – Еңбекшілдер ауданының аз қамтылған отбасыларының колледждерде оқитын студенттерінің және Еңбекшілдер ауданының селолық жерлердегі көп балалы отбасыларының оқу ақысын төлеуге;
3798 мың теңге - Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген әскери қызметшілерге соның ішінде запасқа (отставкаға) босатылғандарға, 1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 3 қыркүйегіне дейін ұрысқа қатысқан армия құрамына кірмеген әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери оқу орындарда, «1941-1945 ж.ж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін» немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған тұлғаларға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда 6 айдан кем емес жұмыс (қызмет) атқарған тұғаларға Ұлы Отан соғысы жеңісінің 65 жылдығына бір жолғы материалдық көмек төлеуге;.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2010.04.12 № С-23/4 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) 2010.07.26 № С-25/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.11.10 № С-27/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен

11. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены средства на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров, в том числе:
из республиканского бюджета – 2520 тысяч тенге;
из местного бюджета - 20000 тысяч тенге.
12. В составе расходов районного бюджета на 2010 год предусмотрены, согласно законодательству Республики Казахстан, доплаты в размере 25 процентов от окладов и тарифных ставок специалистам, проживающим и работающим в сельской местности, организаций образования, социального обеспечения, культуры, финансируемых из районного бюджета.
13. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2010 год в сумме 1036 тысяч тенге.
14. исключен
Сноска. Пункт 14 исключен решением Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 10.03.2010 № С-22/2 (порядок введения в действие см. п. 2)
14-1. Установить размер единовременной выплаты в честь празднования 65-ой годовщины Победы в Великой Отечественной войне участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в сумме 20 тысяч тенге, лицам, приравненным к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в сумме 15 тысяч тенге, другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны в сумме 10 тысяч тенге и труженикам тыла (в том числе награжденным труженикам тыла) в годы Великой Отечественной войны в сумме 7 тысяч тенге.
Сноска. Дополнен пунктом 14-1 решением Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 10.03.2010 № С-22/2 (порядок введения в действие см. п. 2)
15. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2010 год, согласно приложению 5.
16. Учесть в районном бюджете на 2010 год затраты по программам аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа согласно приложению 6 к настоящему решению.
17. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Енбекшильдерского района и вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        А. Амрин
Секретарь районного
маслихата                                  М. Исажанов
СОГЛАСОВАНО:
Аким Енбекшильдерского района
Акмолинской области                        Т. Хамитов
Начальник государственного
учреждения «Отдел экономики
и бюджетного планирования»
Енбекшильдерского района
Акмолинской области                        Р. Нургалиев
Приложение 1 к решению районного маслихата
"О районном бюджете на 2010 год"
от 21 декабря 2009 года С - 20/2
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 12.10.2010 № С-26/2 (вводится в действие с 01.01.2010); от 10.11.2010  № С-27/2(вводится в действие с 01.01.2010)
Категория
Утверж-
денный
бюджет
на 2010
год
Уточ-
ненный
бюджет на
2010 год
Уточ-
нение
Уточнен-
ный
бюджет на
2010 год
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1. Доходы

11. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте аумақтық еңбекпен қамту стратегиясын жүзеге асыруға және кадрларды қайта дайындауға қаржы қарастырылған, соның ішінде:
республикалық бюджеттен – 2520 мың теңге;
жергілікті бюджеттен – 20000 мың теңге.
12. 2010 жылға арналған аудандық бюджеттің шығысының құрамында Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ауылдық жерлерде тұрып, қызмет істейтін, аудандық бюджеттен қаржыландырылушы білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет мекемелері мамандарының айлық еңбек ақыларына және тарифтік көрсеткіштеріне 25 пайыз қосымша төлем ақы қарастырылған.
13. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2010 жылға арналған резерві 1036 мың теңге сомасында бекітілсін.
14. алынып тасталды
Ескерту. 14-тармақ алынып тасталды - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2010.03.10 № С-22/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен
14-1. Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығын тойлауына орай, Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне 20 мың теңге сомасында, Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға 15 мың теңге сомасында, жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген тұлғалардың басқа санаттарына 10 мың теңге сомасында, Ұлы Отан соғысы жылдарындағы тыл еңбеккерлеріне (сонымен бірге, марапатталған тыл еңбеккерлеріне) 7 мың теңге сомасында бір жолғы төлем мөлшері белгіленсін.
Ескерту. 14-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2010.03.10 № С-22/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен
15. 2010 жылғы аудандық бюджеттің орындалу барысында секвестрленуге жатпайтын аудандық бюджет бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
16. Осы шешімнің 6 қосымшасына сәйкес 2010 жылғы аудан бюджетінде қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты бағдарламалары бойынша шығындар ескерілсін
17. Осы шешім Еңбекшілдер ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                        А. Әмрин
Аудандық мәслихатының
хатшысы                                    М. Исажанов
КЕЛІСІЛДІ:
Ақмола облысы
Еңбекшілдер ауданының әкімі                Т. Хамитов
Ақмола облысы Еңбекшілдер
ауданының «Экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Р. Нұрғалиев
Аудандық мәслихатының
2009 жылғы 21 желтоқсандағы
"2010-2012 жылдарға арналған
аудандық бюджет туралы"
шешіміне № С-20/2
1 қосымша
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакция - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2010.10.12 № С-26/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.11.10 № С-27/2 (2010 жылдың 1  қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
Санаты
2010
жылға
бекі-
тілген
бюджет
2010
жылға
нақты-
ланған
бюджет
Нақ-
ты-
лау
2010
жылға
нақты-
ланған
бюджет
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.Түсімдер

320
3
Сбор за государственную регистрацию юридических лиц
112
5
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества
210
14
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию
37
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
1279
8
1
Государственная пошлина
1520
2
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов,  заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
660
4
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением запи
650
5
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
31
8
Государственная  пошлина за регистрацию место жительства
137
9
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
23
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэ
6
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
13
2
Неналоговые поступления
7811
1
Доходы от государственной собственности
143
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
143
2
Поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий
143
1
Доходы от государственной собственности
1415
5
Доходы от аренды имущества находящихся в государственной собственности
1415
4
Доходы от аренды имущества находящихся в коммунальной собственности
1415
4
Штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
6068
1
Штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
6068
5
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые местными государственными органами
6068
6
Прочие неналоговые поступления
185
1
Прочие неналоговые поступления
185
9
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
185
3
Поступления от продажи основного капитала
3900
3
Продажа земли и нематериальных активов
3900
1
Продажа земли
3900
1
Поступления от продажи земельных участков
3900
4
Поступления трансфертов
962866
2
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
962866
2
Трансферты из областного бюджета
962866
1
Целевые текущие трансферты
2
Целевые трансферты на развитие
3
Субвенции
962866
Функциональная группа
Проект
бюджета на
2011 год
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
II. Затраты

320
3
Заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркеуi үшiн алынатын алым
112
5
Жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркеуі үшін алынатын алым
210
14
Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
37
18
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркеуі үшін алым
1279
8
1
Мемлекеттік баж салығы
1520
2
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады
660
4
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік б
650
5
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін алынатын мемлекеттік баж
31
8
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж салығы
137
9
Аңшы куәлігін бергенi және оны жыл сайын тіркегені үшiн мемлекеттік баж
23
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден  жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлеу
6
12
Қаруды және оның оқтары сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін мемлекеттік баж
13
2
Салықтық емес түсiмдер
7811
1
Мемлекеттік кәсiпорындардың таза кірiсi
143
1
Мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері
143
2
Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдері
143
1
Мемлекеттік кәсiпорындардың таза кірiсi
1415
5
Мемлекет меншiгіндегі мүлiктi жалға беруден түсетiн кiрiстер
1415
4
Коммуналдық меншiктегі мүлiктi жалдаудан түсетін кiрiстер
1415
4
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
6068
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
6068
5
Жергілікті мемлекеттік органдар салатын әкімшілік айыппұлдар мен санкциялар
6068
6
Басқа да салықтық емес түсімдер
185
1
Басқа да салықтық емес түсімдер
185
9
Жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
185
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
3900
3
Жердi және материалдық емес активтердi сату
3900
1
Жерді сату
3900
1
Жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
3900
4
Трансферттерден түсетін түсімдер
962866
2
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
962866
2
Облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер
962866
1
Ағымдағы мақсатты трансферттер
2
Мақсатты даму трансферттері
3
Субвенциялар
962866
Функционалдық топ
2011
жылдың
бюджетінің
жобасы
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атаулар
II. Шығындар

1351
8
Земельный налог с юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли населенных пунктов
7578
4
Налог на транспортные средства
16000
1
Налог на транспортные средства с юридических лиц
4000
2
Налог на транспортные средства с физических лиц
12000
5
Единый земельный налог
2559
1
Единый земельный налог
2559
5
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
16992
2
Акцизы
1116
96
Бензин (за исключением авиационного) реализуемый юридическими и физическими лицами в розницу, использование на собственные производственные нужды
1060
97
Дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу, использование на собственные производственные нужды
56
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
13650
15
Плата за пользование земельными участками
13650
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
2226
1
Сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей
130
2
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
350
3
Сбор за государственную регистрацию юридических лиц
120
5
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества
220
14
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию
38
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
1368
8
1
Государственная пошлина
1594
2
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа,
690
4
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением запи
680
5
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
33
8
Государственная пошлина за регистрацию место жительства
147
9
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
25
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэ
6
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
13
2
Неналоговые поступления

1351
8
Елді мекендер жерлеріне заңды тұлғалардан, жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы
7578
4
Көлiк құралдарына салынатын салық
16000
1
Заңды тұлғалардың көлiк құралдарына салынатын салық
4000
2
Жеке тұлғалардың көлiк құралдарына салынатын салық
12000
5
Бірыңғай жер салығы
2559
1
Бірыңғай жер салығы
2559
5
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтер көрсетуге салынатын iшкi салықтар
16992
2
Акциздер
1116
96
Заңды және жеке тұлғалар бөлшек саудада  өткізетін, сондай-ақ өзінің өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын бензин (авиациялықты қоспағанда)
1060
97
Заңды және жеке тұлғалар бөлшек саудада сататын жеке өндірістік мұқтаждарына пайдаланатын дизель отыны
56
3
Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер
13650
15
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем
13650
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алым
2226
1
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркеуден өткізу үшін алынатын алым
130
2
Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алым
350
3
Заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркеуi үшiн алынатын алым
120
5
Жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркеуі үшін алынатын алым
220
14
Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
38
18
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркеуі үшін алым
1368
8
1
Мемлекеттік баж салығы
1594
2
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығы
690
4
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
680
5
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін алынатын мемлекеттік баж
33
8
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж салығы
147
9
Аңшы куәлігін бергенi және оны жыл сайын тіркегені үшiн мемлекеттік баж
25
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден  жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлеу
6
12
Қаруды және оның оқтары сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін мемлекеттік баж
13
2
Салықтық емес түсiмдер